Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dany007 válasza Lauda (#100) üzenetére


Dany007
veterán

Igazad lehet. Most néztem egy házikót 150k dollárért. Az már jóval szebb környék, mint a 40k-s háznál lévő :) Itt már az autók is modernebbek, a környezet is tisztább.
És, hogy őszinte legyek 33 millió forint egy 184m2-es, úszómedencés házért nem rossz ár. Még akkor sem ha ez csak ilyen könnyűszerkezetes faház.

Ami még furcsa, hogy 1-1 ilyen Székesfehérvár méretű kisvárosban a többség ilyen házakban lakik. A nagy megavárosokon kívül nem láttam emeletesházakat. Mindez szép zöldövezetben. Tele fákkal.

(#102) Lauda válasza Dany007 (#101) üzenetére


Lauda
félisten

Az biztos, hogy ami olcso haz, az vagy igen rossz kornyeken talalhato, vagy nagyon le van pukkanva, esetleg mindketto. Nyilvan meg kell fizetni a biztonsagot/erzetet. Ahol mi laktunk, ott ejjal/nappal nyitva voltak a kocsik, ablak lehuzva, ha bentfelejtetted a kulcsot, akkor sem kellett aggodni, hogy barki hozzanyul. Nem kellett elzarni semmit, grillezo kint, kerekpar kint, se kerites se semmi, a kutya nem nyul hozza. Na most ilyet nem latsz a gazabb helyeken, nem veletlenul. A legtobb keco fabol van, legalabbis amerre en jartam, de semmi gond veluk, a szigetelest leszamitva. De azt is szamold am, hogy nagyon magas az ado, amit fizetni kell az ingatlanok utan, nem tudom minek hivjak pontosan. Egy pittsburgh alatti kulvarosi lyukban egy ketszintes kecora 10 ezer dollar ado van evente, amibol fedezik az alap iskolaztatast (mert ingyenes minden, kindergarten+elementary school), iskolabuszt, gyerekeknek a kajat meg a franc tudja meg miket, de szerintem rohadt sok ez a penz. Es pont ezert is lakik sok amerikai elete vegeig albiban, mert nagyon magas ez az ado. Sokan mondjak, hogy azert, mert mobilabbak. Hat nem mondom, hogy nincs koztuk az a reteg, aki mobil, de szerintem a nagy reszuk ugyan ugy begubozik, mint itthon is es nem megy sehova meg kirandulni sem, nem hogy elkoltozni mashova. De aki mellettunk lakott 74 eves neni peldaul evente 3-4-szer utazik le 2-3 hetre floridaba korulnezni meg a baratnokkel csevereszni es raadasul ugy nez ki, mint egy 60 eves. De a masik szomszed meg 15 eve nem volt sehol, szoval vegyes a kep.

[ Szerkesztve ]

(#103) Dany007 válasza Lauda (#102) üzenetére


Dany007
veterán

Ejha. Ez ilyen ingatlanadó, mint amit itthon is be akarnak / akartak vezetni? Hogy fizess évi x összeget csak azért, mert van lakásod?
Bár, ahogy olvasom ott van benne sokminden abban az árban. Itthon elvileg nincs semmi. Csak fizess, mert van saját lakásod.

(#104) Lauda válasza Dany007 (#103) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mi ott a neve, de igen, az ingatlan utan fizeted, azert is magas az alberlet ara. De ez igy van pl kanadaban is, csak sokan nem tudjak.
Na igen, ez a kulonbseg, hogy ott latod mire koltik. Beiratod a gyereket iskolaba es nem kell venned egy ceruzat se neki, mert mindent ingyen kap, iroeszkozok, fuzetek, konyvek, iskolabusz, etkezes, minden ingyenes. Persze az allam is csak abbol tud gazdalkodni, amit befizetnek az adofizetok, tehat valahol be kell szednie ezt a penzt. De ez is allamfuggo, mint minden mas is.

(#105) Dany007 válasza Lauda (#104) üzenetére


Dany007
veterán

Wow. Ez akkor rendkívül dicséretes. És így már egyből meggondolandó. Nem olyan rossz ez.
Itthon most az van, hogy évente az ingatlanod értékének a 3%-át kell / kellene befizetni ingatlanadó címen. Hogy az önkormányzatnak legyen pénze. Szerencsére úgy tudom mostmár nem lesz kötelező.
Hiszen azért nem kicsit durva lenne itthoni viszonylatban. Egy 10 millás átlagos kis lakás(nemház) éves díja akkor 300.000 forint lenne évente. Ami havi plusz 25 ezer forintos költség. Na most ezt az átlagmagyar a havi 100-120 ezres fizetésekből hogy a fenébe tudná kifizetni? A többség a hitelt sem tudja, a maradék meg örül ha a hitelt kitudja fizetni, nemhogy még pluszban havi 25k csak mert van egy lakásod...
Szóval elég durva lenne. De kinti viszonylatban voltaképp egy igen jó ötlet. Hiszen azt az összeget - ha nem is teljesen, de egy részét - úgyis ráköltenéd a gyerekre. Könyvekre füzetre, kajára stb... Ja meg az iskolabusz.

(#106) Lauda válasza Dany007 (#105) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, adot fizetni kell, nem is ezzel van a baj. A gond ott kezdodik, ha nincs mibol es ha nem azokra koltik, akik fizetik. Mert itthon sajnos mindig csak kivetik az adot, de nem latod mire koltik, azt viszont igen , hogy kikre. Tovabb inkabb nem reszletezem.

(#107) talmida válasza Dany007 (#99) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, lehetséges. :K Sőt, még ennél olcsóbban is lehet házat kapni és nem feltétlenül rossz környéken. Persze a jó és rossz környék relatív. Én már jó környéknek veszem azt, ha biztonság van. Van akinek a vízpart vagy a golfpálya közelében levő ház jelenti a jó környéket. :D

Lauda Property taxnak nevezik és nem mindenhol van benne extra szolgáltatás. Viszont, ha valaki saját maga számára veszi a házat és benne is lakik, akkor azt hiszem 25% ot elengednek. Ennek még utána nézek.. lehet, hogy többet. :B A ház értéke attól is függ, hogy üzleti övezetben van-e vagy sem. Ha üzleti övezetben van, akkor sokkal magasabb a házadó. Nekünk is van saját házunk is és kiadó is, amik után fizetjük az adót, de nem olyan nagyon vészes, kb 2-3ezer dollár az adó évente. :B

Még nem írtam le a kijutásunk történetét, de majd egyszer talán arra is sortkerítek. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#108) Lauda válasza talmida (#107) üzenetére


Lauda
félisten

Igen az, koszi! Gondolom ez meg megyenkent is valtozhat, nem csak allamonkent, szoval mindenkepp ott erdemes megnezni, ahova koltozni akar az ember. :)

(#109) talmida válasza Lauda (#108) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen. California amúgy drága állam. :B

Bocsánat, pontosítanom kell az előbbi hozzászólásomat. A ház árából 25ezer dollárt levonhat az az illető, aki benne lakik a házában és csak a maradék után kell adózni. Ez nagy értékű háznál nem sokat számít. :P

Bocsánat a körülményes vagy tekervényes mondatokért, itt még reggel van. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#110) Lauda válasza talmida (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Draga es azt hallottam, hogy igen nagy bajban is van, persze ebbol a turistak semmit sem latnak. :)
Ez az ado egyebkent tenyleg eleg eltero akkor, igaz nem usa, hanem kanada, toronto mellett 6000 dollart irt egyik illeto, calgaryban meg 2000, szoval ott is helye valogatja.

[ Szerkesztve ]

(#111) talmida válasza Lauda (#110) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Itt mifelénk ezer alatt se ritka a property tax!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#112) Lauda válasza talmida (#111) üzenetére


Lauda
félisten

Na ez a lenyeg latod, barmerre mesz, mindenhol mas. Ezek szerint az a resz ahol en is laktam, sokkal huzosabb ennyibol. :)

(#113) Lauda válasza Dany007 (#101) üzenetére


Lauda
félisten

En itt laktam: [link], ahol a kek kis potyi van. Iszonyat jo kornyek, ott van a mounds parkban kicsit delebbre a baseballpalya meg a betonos kosarlabdapalya, oda jartunk le kosarazni. Nezd meg a hazarakat mennyire elteroek: [link], az a finley street ismeros is volt, kozben rajottem, hogy ott volt 2 utcanyira, azert. Viszont vagy keresel a kornyeken melot, ami ha jo akkor makod van, de ha be kell jarni pittsburghbe, az min 1 oras ut es vissza, iskolaszezonban ugyanez a duplaja kb.

Nagyon szep, mar csak kimenni setalni is jo volt neha egyet. :)

Ok. :R

[ Szerkesztve ]

(#114) talmida válasza Lauda (#113) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szép hely. :K

Itt azért laknak sokan albérletben, mert, ha a munka úgy kívánja, akkor hamar tovább tudnak állni.

IN GOD WE TRUST!

(#115) Dany007 válasza Lauda (#113) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg szép. Bár én valami kisebb városra gondoltam :)
De persze ez csak álmodozás... Néha elég elkeserítő itthon a helyzet, ilyenkor jólesik belegondolni ilyenekbe.

@Talmi: neked is köszi az infót! :) Az a bizonyos írás meg hiánypótló lenne! :)

(#116) Lauda válasza Dany007 (#115) üzenetére


Lauda
félisten

Nem nagy am az, csak annak tunik, meg bekes, csendes. De mondjuk amerikaban azert masok am a meretek, tehat ami ott kisvaros meret, az itt rohadt nagy. :DDD Minden mas, utak merete, a kiepitettseget ne is emlitsuk, pittsburghben jartunk olyan hidon, ahol alul 4 sav egyik iranyba, felul 4 sav a masikba, asszem ez az [link], itt jartunk el a heinz stadion mellett. Nezd meg hany szinten jon/megy fel/le ra a forgalom, de mondjuk ezt a vegtelensegig lehetne meselni, latni kell, addig ugy sem tudja elkepzelni az ember. Na meg a hatalmas kocsik, itthon latsz egy olyat, mondod anyad mekkora, ott meg teljesen termeszetes, fel sem figyelsz ra egy honap mulva. :)

[ Szerkesztve ]

(#117) talmida válasza Dany007 (#115) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szívesen! OK. ;)

Lauda Az autók tényleg nagyobbak. Pl tegnap ment előttem egy fura kocsi, azt hittem, hogy egy pici kis személyautó, de, amikor közelebb értem hozzá, láttam, hogy az is egy kis pickup truck, olyasmi, mint ez. És azért tűnt ez kicsinek, mert a többi (normális :D ) meg sokkal nagyobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#118) Lauda válasza talmida (#117) üzenetére


Lauda
félisten

Az valami ford f-150 szeru lesz, sok jart belole arra felenk, meg a doge ram-ek szarasig. De mondjuk ezek a dupla kereku dogok mar tenyleg tulzas azert: [link] :DDD , bar ezek altalaban potkocsit huznak, oda meg kell a 4 kerek meg az energi.

Mondjuk ilyet is csak az usaban lat az ember:[link] [link] Igen, azok mindket sorban camarok.

Itt meg a corvettek, hosszu tomott sorban, 80 ezer dollar darabja.: [link] [link]

Se kerites, se or se semmi, csak ki van vilagitva. Odamesz, megnezed, a kutya rad se szol. ;]

(#119) Dany007 válasza Lauda (#116) üzenetére


Dany007
veterán

Brutális az biztos. Én a helyedbe nem jöttem volna haza.
Nekem már gyerekkel családdal, lakással nehéz lenne kimenni. Bár már ez is átfutott az agyamon...

Egyébként igen. Néztem én is, hogy a kisváros kb duplája, háromszorosa egy itthoni megyeszékhelynek. Igen, ilyen kisvárosra gondoltam :)
Nem szeretem a falut.

Majd holnap v. este még írok többet, most nincs sok időm...

(#120) Lauda válasza Dany007 (#119) üzenetére


Lauda
félisten

A latnivalo egy dolog, meg turistaskodni par hetet/egy honapot is egy dolog es teljesen mas ott elni. Eszedbe se jusson kimenni csaladdal, csak ha nyertel a zk-lotton es van kb 10 milliod elindulni, kulonben ongyilkossag.

Terultre nagy minden altalaban, viszont nem olyan surun lakott. Ugy ertem sokkal kevesebben laknak egy gyor meretu varosban, mint pl gyorben. ;)

(#121) Dany007 válasza Lauda (#120) üzenetére


Dany007
veterán

Nem. Eszemben sincs. Meg amúgyis, úgy futott át az agyamon, hogy a lakást eladnánk, a hitelt visszafizetnénk és a maradékból plusz a félre tett pénzből mennénk... De nem érzek rá realitást azon kívül, hogy szeretnék menni.

Hiszen a semmibe én se mennék ki. Csak és kizárólag úgy, ha megbízható szervezőn keresztül lenne már szállás / lakás és biztos munkahely. Plusz az a "közvetítő" segítene elintézni az egyéb ügyeket. Na és itt a megbízhatón van a hangsúly :) Szóval nem, nem vagyok olyan aki csakúgy gondol egyet, aztán menjünk ki kolbászt enni a kerítésről! :)

(#122) Lauda válasza Dany007 (#121) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon helyes. En egyedul mentem ki, tehat csakis magamrol kellett gondoskodnom es segitettek a meloban, annyi volt, hogy bemutattak a fonoknek es fel voltam veve. De igy is necces, meg feketen vagy kint, mert hivatalos munkavizumhoz jutni egyenlo a nullaval kb. Aztan ha lejar a vizumod/estad, akkor dontsd el, hogy maradsz vagy mesz, mert ha sokat tulmaradsz, hosszu idore kitiltanak az orszagbol es akkor nincs turistaskodas se. Na most latva azt az orszagot, illetve egy reszet, en nem javaslom senkinek sem, annyira szep, annyi a latnivalo, hogy sosem fogod megnezni az osszeset.
Meg lehet is olyan embert talalni, aki elintezi a dolgokat, a problema azzal van, hogy nagyon sok minden nincs esszeruen kitalalva, tehat olyan munkakra sem kapnal vizumot, ami hianyszakma, mert eppen betelt az azevi kvota, meg mert csak, amerika megtehet barmit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#123) Dany007 válasza Lauda (#122) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, a vízum miatt necces. Ezért is lennék kíváncsi Talmi történetére, hogy hogyan telepedtek le. Milyen nehézségek voltak stb...
Ha már mennék, akkor talán a UK-t céloznám meg. A nyelv is könnyebb :), közelebb is van és EU.
Majd egyszer ha ráveszem magam, hogy újra repülőre üljek, akkor elnézek a USA-ba :D Jó lenne, de egyenlőre még messze van.

(#124) Lauda válasza Dany007 (#123) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az, hogy szakadnanak meg. De amugy az usa se az, mint regen volt, 3-5 szorosebe kerul minden, mint mondjuk 10 eve, benzin, kaja, alberlet stb, amikre mindenkeppen koltened kell, a fizetesek meg kozel sem emelkedtek akkora mertekben. Ha nem vagy egy keresett olajmernok, vagy barmi mas szakmaban profi, ami keresett az usaban, akkor nem erdemes szerintem feladni mindent es kimenni. Ha egy atlagos eletre vagysz, azt barhol a nyugat euban ki tudod alakitani es nem kell elutazni a vilag vegere. O zk lottoval ment ki, de majd elmeseli reszletesen. :)

Hat ha lesz penzed, csak menj, megeri szerintem 3-4 evente kimenni oda, mint mondjuk evente elmenni gorogbe, de persze mindenkinek mas az izlese. ;)

[ Szerkesztve ]

(#125) Dany007 válasza Lauda (#124) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet, de Talmi szerint hasonlóak az árak az itthonihoz képest. A benzin sokkal olcsóbb. Az átlagfizetés meg sokkal több.
Digitális nagyformátumú nyomtató kezelek. Meg mellette kicsit grafikai tervezek is. Plusz informatikus vagyok, de szakmában nem nagyon volt időm dolgozni... 6 éve itt melózok.
Elég speckó terület ez ahhoz, hogy egy ezt a 6 évnyi tapasztalatot figyelembe vegyék. Külföldön erre nagyobb piac van, mint itthon. Persze első körben biztosan zöldséget csomagolnék, amíg meg nincs a fluent english. És igen, nyugodtan élni szeretnék, semmi extrára nincs igényem.
Ha mennék akkor csakis angol nyelvterületre :) Fr, német, svéd kizárva.

Egyszer biztosan el fogok menni. Kb. 10 éves koromtól szeretnék kijutni, és 13 évesen terveztem el először, hogy az átlagfizetésemből, amit majd valahol kapok, hány évig és mennyit kell gyűjtenem ahhoz, hogy kijussak New Yorkba. :D Persze akkor még inflációval nem számoltam... :DDD

Szerk.:

Mondjuk Talmida írásaiból nekem is az jön le, hogy egy élet is kevés ahhoz, hogy mindent megnézz amit érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#126) Lauda válasza Dany007 (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Igen hasonloak, van ami olcsobb es van ami dragabb. Felenk a hus pl igen draga volt, normalis szalami ugy szinten, uditok, coca cola meg joval olcsobb, normalis kenyer megint draga, nehez ezt igy osszehasonlitani. Benzin olcsobb, fele mint itthon, de viszont minden messze van. Nyilvan adott tavolsagot fele annyibol teszel meg, viszont ami a napi teendoidhez szukseges, az eszi a benzint, mert nagyok a tavolsagok, szoval nem vagy sokkal elobbre. Kocsibiztositas draga, fodrasz draga, gaz/villany olcso.

Zoldseget csomagolni ne menj el, keress olyan munkat kulfoldon, ami a szakmadhoz kapcsolodik es csak arra valts, ha lepsz akkor mar felfele, ne vissza.

New york nem veszelyes, repjegy sem draga es ha tudsz angolul, erdemes maganszervezesben kimenni. Budapest-jfk retourjegy 5-600 dollarbol megvan egy fonek, foglalsz manhattanben motelt es be tudod jarni az egeszet, sokkal olcsobb, mint utazasi irodan keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#127) talmida válasza Dany007 (#123) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem zk lottóval jöttünk ki ...két iskolás gyerekkel(!), :N hanem ösztöndíjat kaptunk egy kinti főiskolán, ahol 3 évig tanultunk. Először persze mi is eladtuk a házunkat és kihoztuk a tőkét is...biztos, ami biztos alapon. (nem állambácsi kasszájából volt a házunk és nem is az állam taníttatott Magyarországon, úgyhogy ne tessék fújozni, nem loptam meg az országot) Mellesleg azt a kivitt pénzt rendesen el is vesztettük egy rossz befektetéssel, de ez nem idetartozik.. :((( Szóval gyakorlatilag nulláról indultunk, miután hosszú évek múlva megkaptuk a zk-t egy keresztény gyülekezet segítségével.

Laudának igaza van, az USA is megváltozott és most is változóban van. De sokkal lassúbb és kisebb az infláció, mint otthon. Amikor kijöttünk 1997-ben, 1 dollár ALATT volt 1 gallon benzin...ha jól emlékszem, 79cent, most meg már 3,16$-ért vettünk legutóbb. 1 gallon kb 4 liternek felel meg.

Felénk a hús nagyon olcsó. Egy nagy adag csirkecombot alig több, mint 2 dollárért tudok venni, 1 kg csont és bőr nélküli csirkemellet pedig kb 4 $-ért. Egy 10kg-os fagyasztott pulyka kb 11$.

A kenyér drága lenne, ha nem nézném a napi ajánlatokat, de pl a Walmart naponta féláron adja a legfinomabb kenyeret is mielőtt lejárna a szavatossága. Hangsúlyozom, hogy MIELŐTT. A nyáron Magyarországon voltam és a TESCO a szavatosság lejárta utáni dolgokat árazott és adott el. :Y :W Benzin SOKKAL olcsobb, kb fele, a villamosenergia szintén olcsóbb. A távolság relatív. Ha valaki itt akar élni és be kell osztania a pénzt, akkor okosan kell házat választani, olyan helyen kell lakni, ami mindenhez közel van. :K Ez az egyik legfontosabb szempont. Fodrászt megoldom magam. :B De nem olyan kibírhatatlanul drága az sem. :N Mondjuk egy hajnyírás 10$. A fiaimnak én szoktam vágni. :B

Összességében még mindig olcsóbbnak tűnik nekem az itteni élet :B Viszont, ha beteg valaki és nincs biztosítása, akkor az iszonyat sokba kerülhet. Ha valakinek nincs semmije, akkor is ellátják, csak rengeteg utánjárás... Különben vannak jó egészség-biztosítások. Eddig nekem sem volt, de gondolkodom rajat. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#128) Dany007 válasza talmida (#127) üzenetére


Dany007
veterán

A zk az a green card akar lenni magyarul rövidítve? Sokat gondolkodtam rajta mi lehetett, de másra már nem tudok gondolni :D
Szóval akkor nem volt egyszerű a kezdet. Ezt v.hogy gondoltam :) Az sosem egyszerű.

A benzin árát már írtad múltkorokban, de továbbra is brutálisan olcsó. Még így is, hogy ilyen szar az USD-HUF árfolyam, még így is kevesebb, mint feleannyiba kerül. Így már nem csodálom, hogy a képeken szinte minden ház előtt kettő is áll. Itthon azért az még luxus kategória. Nem csak megvásárlás, hanem fenntartás miatt is.

Én tegnap voltam nagybevásárláson. 1Kg csirkemellfilé - most nem emlékszem pontosan - olyan 1600-1800 forint. Ami cirka 8$-nak fele meg. Vagyis ez majdnem duplája itthon. Katasztrófa.

Abban mondjuk egyetértek, hogy a távolság miatt a benzin fogyasztás és az ár kompenzálódik. Bár tapasztalatom nincsen, de amiket látok Google Earth-ben már az is meggyőző. Pl Xy város ~ 15km átmérő és mindössze 30.000 lakos. Ezzel szemben pl Veszprém mindössze 4-5km átmérőjű és itt 60.000-en élnek. Tehát 3x nagyobb területre feleannyi lakos jut.
Meg, amikor nézegettem házakat :), ott a térképen nem csak a bűnözést lehetett megnézni, hanem, hogy hol van a közelben kút, bolt, iskola. Kicsit furcsálltam is, mert itt Vp-ben nálunk van vagy 5-6 benzinkút ezen a kis 4-5km-es átmérőn. :)

Szóval ja. Szerintem innen is úgy tűnik, hogy olcsóbb ott. Talán a lakás vásárlás / bérlés kompenzálja ezt valahol... De ha az átlag fizetésekhez nézzük, akkor lehet az sem!
Hiszen itthon mondjuk a fizetésem felét elkölteném és el is költöm hitelre / albérletre havonta. Ha ez ott is ekörül mozog, akkor a mérleg nyelve arra hajlik, hiszen a kaja, benzin még mindig olcsóbb.

(#129) Lauda válasza talmida (#127) üzenetére


Lauda
félisten

Elnezest a zk lotto miatt, rosszul emlekeztem. :B

(#130) talmida válasza Dany007 (#128) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, a zk zöldkártyát jelent. :B

Szerintem a házak is olcsóbbak, legalábbis itt délen. Californiában persze más a helyzet.
Ha meg valaki mindenhez ért, pl házjavításhoz is, akkor potom áron tud venni lepukkadt házakat. Mi is ezt tettük, így lett alig 15 év alatt pár házunk, amiket kiadunk, és gyakorlatilag abból élünk. :B

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.