Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kassadin válasza Kidus (#44) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor miért nem vagy itthon, ha ennyire szép meg jó az ország? Annyira bírom a felfogását azoknak az embereknek, akik külföldön élnek, de megmondják a frankót onnan a távolból...Itt csak a szétlopás megy, meg a züllesztés. Lassan balkán leszünk, de gondolom ez így van rendjén. Hogy is láthatná meg az ember bárminek is a szépségét itthon, ha egyfolytában azon agyal, hogy miből fizeti ki a számláit, meg mit fog enni. Ha ezt itthon is átélted, akkor pontosan tudod hogy miről beszélek, ha meg nem, akkor meg fölösleges tépnem a szám. Nekem nincsen gondom azzal, aki kimegy(én is kifogok :DDD), mert hatalmas akaraterő és kitartás kell hozzá, hogy kimenj az ismeretlenbe, félreértés ne essék, csak azért ha évente kétszer hazajössz, akkor jó hogy minden szép meg rózsaszín...

(#52) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

"Utoljára négy éve jártam Magyarországon, és azóta meglepően sokat fejlődött az ország."

Megkérdezhetem mely városok, falvak látogatása után jutottál erre a következtetésre? :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#53) Kidus válasza Kassadin (#51) üzenetére


Kidus
őstag

Na latod, pontosan errol beszeltem. Egy budos szot nem irtam az orszagrol, es tessek:

"Akkor miért nem vagy itthon, ha ennyire szép meg jó az ország? Annyira bírom a felfogását azoknak az embereknek, akik külföldön élnek, de megmondják a frankót onnan a távolból..."

Osszefoglaltad a tipikus valaszokat ket mondatban a jo semmire :D

Assuming Control

(#54) Kassadin válasza Kidus (#53) üzenetére


Kassadin
addikt

Az hogy nem írtál semmit az országról, talán jobb is, elvégre nem itt élsz(nekünk sajnos, neked szerencsés). Amit írtam, talán célszerűbb lett volna Talmidának írni, elismerem.

(#55) Kidus válasza Kassadin (#54) üzenetére


Kidus
őstag

Szerintem meg azt irok az orszagrol, amit akarok, magyar vagyok.
Az meg, hogy epp hol elek, mas kerdes.
De ajanlom neked, miutan kikoltozol kulfoldre ( ha egyaltalan ), es ott elsz egy-ket evet, olvasd majd el, amiket most irtal. Tanulsagos lesz :P

Assuming Control

(#56) Kassadin válasza Kidus (#55) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem vontam kétségbe a magyarságod, de kötve hiszem hogy rálátnál a problémáinkra onnan a távolból...Oké, olvasol origót és ennyiben ki is merül. Nekem nincsen semmifajta hátsó szándékom meg problémám se veled, se Tildyvel, mint már írtam, elhagyni a hazád, mindent felégetni magad után elég komoly dolog, maxi tisztelet érte.

"De ajanlom neked, miutan kikoltozol kulfoldre ( ha egyaltalan ), es ott elsz egy-ket evet, olvasd majd el, amiket most irtal. Tanulsagos lesz "

Ez olyan biztos, minthogy itt ülök most a gép előtt. És akkor is ezt fogom gondolni erről az egészről.

[ Szerkesztve ]

(#57) keIdor válasza Kassadin (#56) üzenetére


keIdor
titán

Egyrészt miért kéne mindent felégetni magad mögött? :F Másrészt meg vannak olyanok is, akiknek nincs is mit felégetni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#58) Kassadin válasza keIdor (#57) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt hittem ez adja magát...Ha albérletben vagy, azt nyilván csak otthagyod, de ha van lakásod/házad, azt gondolom megpróbálod eladni, vagy az ember otthagyja az enyészetnek?
A munkahelyedről kilépsz, véglegesen. Ha bérled a lakást, és visszajönnél, valószínűleg már mást találnál ott, a lakást kiadják másnak. Mindenki felégeti maga után a dolgokat, így vagy úgy...Valószínűnek tartom hogy egy felnőtt ember nem szeretne a nagyszüleinél lakni, ha esetleg mégse jön össze kint az élet, és vissza kell jönnie. Habár ahogy olvasom interneten, nem nagyon találkozni ilyen történettel.

[ Szerkesztve ]

(#59) Kidus válasza Kassadin (#56) üzenetére


Kidus
őstag

Honnan is lenne ralatasom, vegulis csak az egesz csaladom es a barataim vannak otthon, akikkel napi szinten tartjuk a kapcsolatot :DD
Fogalmad nincs, mirol beszelsz, mar ne haragudj. Arrol sincs, mit gondolsz majd mikor olyan helyzet all elo az eletedben, ami eddig meg nem.
De tenyleg kar vitatkozni, en elmondtam amit akartam, te meg majd megtudod mikor eljon az ideje.

Assuming Control

(#60) Kassadin válasza Kidus (#59) üzenetére


Kassadin
addikt

Elmondják, hogy milyen sz*r a helyzet. Pff. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#61) Kidus válasza Kassadin (#60) üzenetére


Kidus
őstag

Erdekel-e, mi tortenik azokkal, akik kozel allnak hozzam? Igen.
Itt kolbaszbol van a kerites? Nem.
Megvan mindenem? Nincs. Dolgozni kell itt is kemenyen, az egyetlen kulonbseg, hogy itt eddig volt eselyem ra, hogy osszeszedjem magam, amig otthon nem.
Ettol meg nem biztos, hogy ez itt is mindig igy lesz, az pedig teljesen biztos, hogy ez csak az en tapasztalatom, massal ez igy nem tortenik, ahogyan velem.
A velemenyekben es tapasztalatokban az a szep, hogy mindenkinek egyedi es kulonleges a sajatja.
Ne kategorizalj, es ne itelj. Inkabb fogadd el, hogy mindenki mas, maskent el meg dolgokat, mas kovetkezteteseket von le, es mas erzeseket oszt meg a tobbiekkel.
Valakinek a velemenyet kizarni, vagy elvetni csak azert, mert epp nem otthon el, szerintem nem tisztesseges dolog. Foleg azert sem, mert esetleg ravilagithat olyan dolgokra, amiket azok, akik otthon elnek, nem feltetlenul vesznek eszre.
Olyan ez, mint egy kisgyerek, akit evek ota nem lattal. Neked szembeotlo lesz, mennyit nott, es mennyire mas. Azoknak, akik minden nap latjak, biztosan nem.

En szemely szerint azt tudom mondani, hogy attol meg, hogy nem vagyok ott, pontosan tudom, mi a helyzet, jot is rosszat is egyarant, de most nem errol van szo, hanem arrol, hogy ha hazamennek, es valtozasokat latnek, biztosan a jora igyekeznek figyelni, es miutan azt megosztom masokkal, nem szeretnem, hogy idiotanak allitsanak be, mert nem beszeltem a prostikrol a mellekutcakban.
Es azt sem szeretnem az arcomba kapni, hogy milyen jogon alkotok velemenyt a "tavolbol", mert ez igazsagtalan.

szerk: Kozben latom szerkesztettel. Mindegy, a valasz tovabbra is all.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#62) Kassadin válasza Kidus (#61) üzenetére


Kassadin
addikt

Legyen neked igazad.

[ Szerkesztve ]

(#63) Kidus válasza Kassadin (#62) üzenetére


Kidus
őstag

Nem ez volt a cel, hogy "meghatralj", nem kardozunk :)
Csak kis betekintest akartam adni ebbe az oldalba is.
Az ember nem lesz suket es vak attol, hogy mas orszagba koltozik. Es nem is felejt.

Viszont az teny, hogy ha szuletik egy iras arrol, milyen a helyzet Magyarorszagon ( legyen a tema barmi, akar az utcak allapota, politika, vagy az ettermek ), kipostolod 2 kulon forumra, az egyiken ugy tudjak, otthon el az iro, a masikon publikus, hogy nem, kessel lehet vagni a reakciokban a kulonbseget.

Csak ennyi zavart.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#64) talmida válasza keIdor (#50) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A McDonald's nekem nem olyan finom, mint a Burger King :B , ezért arra nem is voltam kíváncsi. Általában vízízű....vsz :U Szerintem TacoBell is lesz hamarosan nálatok is. :K A TacoBellnél a taco-pizza nagyon finom! :R Csak súlyos kalóriákkal van teli. :W Amúgy azt kívánom, hogy ne csak az ízek, hanem az árak is ugyanolyanok legyenek Magyarországon is, mint az USAban. A TacoBell és a McDonald's pl a legolcsóbb kajáldák egyikei. :B

Kassadin Meg merem kockáztatni azt is, hogy, aki kintről hazalátogat, jobban látja a változásokat, mint az, aki a mindennapos darálóban robotol. :B Félre ne érts, egyikünk sem beszél lekicsinylően, fellengzősen vagy felszínesen, és nem próbálunk egy kis rózsaszín felhővel elnémítani benneteket, őslakosokat, de azért csak gondolj bele abba, hogy mi is magyarok vagyunk ám. :DDD És nem vakultunk meg a kimenetelünk óta. :DDD Majd, ha te kimész dolgozni valamikor, te is magyar maradsz és remélhetőleg az agyad sem nullázódik le csak azért, mert kimentél. ;] Mert te mintha ezt feltételeznéd rólunk. :P Sőt, akkor jösz majd rá csak igazán, hogy mennyivel jobban, árnyaltabban, vagyis másként látod majd a világot. :K ;)

Különben lopás, csalás stb volt a szocializmus idején is, csak akkor okosabban, burkoltabban csinalták :DDD Szóval a simli nem új sajnos. :U Amikről írtam, azok viszont új dolgok. A magyarok a színészet nagymesterei!!!!!!!! :K Mindent lekoppintanak. :D De most azt vettem észre, hogy jó dolgokat is koppintottak. :B A hivatalok sorszámrendszere, némelyik vásárlóközpont belső elrendezése, kinézete megszólalásig hasonlít némelyik kintihez. :K Néha egészen az USAban éreztem magam. :D pl az öltözködésben is sok pozitívum történt. A nők nőiesen mernek öltözni :Y pl láttam romantikus (tiszta amerikás :B ) ruhakölteményekben kislányokat. :C

Az hogy nem írtál semmit az országról, talán jobb is, elvégre nem itt élsz (nekünk sajnos, neked szerencsés). Amit írtam, talán célszerűbb lett volna Talmidának írni, elismerem.
Jobb, hogy nem nekem írtad, mert én nm lettem volna olyan finom és szalonképes, mint Kidus volt veled, ui egyikünk sem hülye, hogy ne látná meg a szembeötlő különbségeket, na és bizonyos dolgokat pedig akkor kezd csak értékelni az ember, amikor a hiányát látja. Pl én addig nem gondoltam, hogy a magyar építészet olyan nagy valami lenne, amíg nem költöztünk ki. Azóta, hogy kint élünk, kezdtem negyobb elismeréssel és kis nosztalgiával gondolni az álomszép magyar alkotásokra, Ybl Miklós, Steindl Imre, Strobl Alajos és a többi kiváló magyar építész és szobrász műveire. :R És éppen ezért meg merem kockáztatni azt is, hogy mi, külföldre telepedett magyarok, többet tudunk a magyar akotásokról is, mint azok, akik ott élnek. Tisztelet a kivételnek. :B Szóval nem csak , hogy jogunk van szólni, de szerintem hasznos is. :B

Motion_Blur Budapest és környéke (pl Nagytarcsa) valamint Debrecen. :B
Nem mindenről írtam itt, de sok mindent láttam. ;) Egyik barátnőm bemutatta az ottani helyi népi múzeumot és az ottani életet. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#65) keIdor válasza talmida (#64) üzenetére


keIdor
titán

USA, Kanadában tényleg olcsó ezt tudom, de Európában drágák ezek sajnos, főleg az olasz meg a német árakon lepődtem meg. Mondjuk a svájci se piskóta. Méreg drága mindkét helyen a gyorskaja, drágább, mint itt. Mondjuk most abban bízom, hogy borul az eredeti terv és ősszel költözünk ki Londonba unokatesóval, szóval előbb ott legyen TacoBell. ;]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#66) Kidus válasza keIdor (#65) üzenetére


Kidus
őstag

London a leheto legdragabb hely. Draga lakni, draga kozlekedni, es csak az utcai burgeres fizetheto siras nelkul :K

( Persze makkal es jo meloval minden megoldhato, de azert az anglias topicban olvasgass ha gondolod, minel jobban kepben vagy, annal jobb. )

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#67) keIdor válasza Kidus (#66) üzenetére


keIdor
titán

Ez így van sajnos, tapasztaltam már. Viszont azt mondják Moszkva még drágább, bár arra még nem jártam.

Szerk.: Köszi, holnap benézek. :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#68) Kassadin válasza talmida (#64) üzenetére


Kassadin
addikt

50 smiley nélkül is megértem, amit mondani akarsz. Hazajössz pár napra, olyan dolgokat látsz, amik a legutolsó látogatásod óta nem voltak, és beállítod olyannak a helyzetet, hogy bizony mennyit fejlődtünk. Én erre nem tudok mit írni...Aki itt éli a mindennapjait és nem dugja a homokba a fejét, az meg pontosan tudja hogy nem előre hanem visszafele haladunk a fejlődés útján, köszönhetjük ezt azoknak is, akiknek csak a saját zsebük tömése a cél, az hogy a birkák nem élnek meg, nem fontos. Véleménye mindenkinek lehet, de ezek a problémák az itteni magyarokat érintik, nem azokat, akik kint vannak. Se rólad, se Kidusról nem feltételeztem hogy buta(egyikőtök se lenne ott, ahol), szóval ezt a hülyeséget nem kellene erőltetni.

(#69) Kidus válasza keIdor (#67) üzenetére


Kidus
őstag

Hat, ha kisebb varosba mesz, akkor olcsobban ki tudsz jonni, kerdes hogy mit akarsz csinalni es merre vannak jo lehetosegek.

Assuming Control

(#70) Kidus válasza Kassadin (#68) üzenetére


Kidus
őstag

Szerintem csak arrol van szo, hogy a jo dolgokat ( mert azok is vannak ) akarta kihangsulyozni, semmi tobb.

Assuming Control

(#71) talmida válasza Kassadin (#68) üzenetére


talmida
Közösségépítő

minimum két dologról beszélünk, de semmiképp nem egyről :DDD

de mielőtt erre kitérnék, válaszolok a megjegyzésedre.

Nem egy-két napra, hanem kereken 50 napra jöttem most és ellentétben az itt élő magyarokkal, vettem a fáradtságot és az időt (!!!), hogy jó alaposan megfigyeljem az embereket, üzleteket, közlekedést, épületeket, hangulatot, stb..egyszóval a változásokat. Elmentem olyan helyekre is, ahol régen, magyar lakosként, csak futólag jártam, átutazóban, most viszont elidőztem, ráérősen vizsgálgattam mindent. (a kedvedért lehagytam a smilet!! haha)

Az teljesen más kérdés, hogy nagy baj is van. Én is látom és nem csak látom, hanem hallom is. A barátnőm fia pl a VIII. kerületi helyi TV-nél dolgozik és tőle tudom, hogy milyen állapotok uralkodnak az otthontalanok köreiben. Pl, hogy az állam megtiltotta nekik a kukázást, ill 50000Ft büntetést kell fizetnie e egy otthontalannak azért, ha éhségét a kukába kidobott étellel akarja csillapítani. :((( A smilet most direkt nem hagytam el. Bocs. Értem azt is, hogy a város szépségét, tisztaságát kívánják megtartani azok, akik ki akarják tiltani a fővárosból a lecsúszottakat, (NEM A PROSTIKRÓL BESZÉLEK) ne, mit kapok most a nagybötűkért?? :DDD de emberség is van a világon. Mi számít többet? az ember vagy a kinézet? a városkép? :F bennem van egy válasz.. :B , amire persze senki nem kíváncsi, mert az év mind a 365 napjában NEM az őshazában szívom a szmogot. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#72) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Maga az országunk csodás lehtne csak a rendszerváltás óta jelenlévő összes párt azon munkálkodott,hogy a nyomorúlt kis ideologiájuk győzedelmeskedjen az épülés szépülés meg mehetett a levesbe.
Ami volt annak az árát is kb triplán fizetik a csoróbb hazánkfiai lévén minden nagyobb beruházást a korupció szelleme lengett körűl.
Hányinger.
Remélem amikor ezek az undorító politukosok megörekszenek és eszükbe jut mit műveltek erős szívtájéki nyomást fognak érezni.Hangsúlyoznám az ősszes oldaltól,pártállástól függetlenűl. ;]

Nem baj kisgyermekek éheznek de azért most is 600 milkáért kelett kocsikat venni meg hihetetlen milliókért díszkivilágítást a szutyok parlamentre.

És nincs 1 darab arc sem a parlamentbe aki kiállna és azt mondaná,hogy nézzünk mangunkba és szégyenkezzünk?.
Bakker komolyan amit az egyházaknak adunk évente pénzt meg a nevetséges labdarúgásunkba stb,stb mennyi családot lehetne megmenteni. Á nem is folytatom. :W
Bcs az offért de pont most láttam egy riportot éhező kisgyerekekről.És nem afrikában.........

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#73) talmida válasza Brutális eb (#72) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, amiket itt érintőlegesen említettél, azokról én egy szót sem írtam, de az nem jelenti azt, hogy nem is tudtam róluk. És azokat tudva mégis és most is azt állítom, hogy minden rossz ellenére is hatalmasat fejlődött az ország! Az persze nem vitás, hogy akkor fejlődött volna csak igazán, ha azok a bizonyos béklyók nem lehúzták, hanem előrelendítették volna...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#74) Kassadin válasza talmida (#71) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha csak ennyi lenne a baj, azt hiszem mindenki összetenné a két kezét.

"A barátnőm fia pl a VIII. kerületi helyi TV-nél dolgozik és tőle tudom, hogy milyen állapotok uralkodnak az otthontalanok köreiben. Pl, hogy az állam megtiltotta nekik a kukázást, ill 50000Ft büntetést kell fizetnie e egy otthontalannak azért, ha éhségét a kukába kidobott étellel akarja csillapítani."

Mi nem dobunk mi semmilyen ételt a kukába, mert nem tehetjük meg. Mások meg éheznek, de ha így folytatódik, mi is odafogunk kerülni, pedig anyám meg élettársa is gürizik rendesen, sőt amikor dolgoztam, akkor én is ugyanezt csináltam. Nevetséges hogy a mellettünk élő retkes lábúak jobban megélnek, mint mi, akik dolgoznak...Ők nem dolgoznak, de gondolom segély jár, és persze mellé ügyeskednek is ezt-azt, másnapos kaját nem esznek meg, kiborítják a kukába a kiló húst...Félreértés ne essék, nem vagyok irigy és nem is leszek sose senkire se, de nekem már elegem van ebből az egészből, én nem fogok életem végéig nyomorogni, ha pedig lesznek gyerekeim, nekik mindent megfogok adni.

Az a "baj", hogy már nem itt élsz, kétlem hogy átéreznéd ezeknek a dolgoknak a súlyát.

[ Szerkesztve ]

(#75) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én irigyellek azért hogy csak a szépet látod az országban :R

Csak az a baj hogy aki itt él az nem azt látja a Combino-ban hogy milyen modern és szép sárga, mert tudja hogy mennyi gond volt vele és hogy mekkora panamázás volt mire ezeket a "korszerű közlekedési eszközök"-et csatasorba állították.

Még1x leírom én irigyellek ezért, remélem pár év múlva ha már én is ott tartok hogy körülnézni jövök csak haza, és a jót fogom észrevenni :K

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#76) talmida válasza Motion_Blur (#75) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! ;) és nem csak a szépet látom, de elsősorban arra vagyok vevő. :B

Kívánom, hogy jól sikerüljön minden terved! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#77) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#78) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egyik fórumtársunk rövid kis írása: [link]

Remélem mindenki látja a hatalmas kontrasztot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#79) Kassadin válasza Motion_Blur (#78) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD Pont most olvastam végig.

(#80) blunt


blunt
aktív tag

aranyos a cikk, bar pont Neked nem kell szerintem elarulnom azt a "titkot", hogy Florida az olcsobbik felehez tartozik az USA-nak :) $280-ert olyan hazakat kapni Ft. Lauderdale-nel, hogy beszaras. Itt CA-ben 1 millio alatt ne is probalkozz. (LA county)

A kaja viszont nekem is hianyzik ;)

Ami rettento szar USA-ban az az, hogy a taplalekok 90%-a dobozos. Bemesz a szupermarketbe es a legtobb kinalat a dobozos termekeknel van. (mindegy hogy fagyasztott vagy nem, akkor is dobozos).

Yoghurt kinalat magyarorszaghoz kepest siralmas. Egy jo kis spenotot bundikenyerrel is nehezebb osszerakni mert csak ilyen bazi levelekben talalom (najo neha chopped) a spenotot, holott pesten meg tudom venni daraltan. (pepesen?)

(#81) Kidus válasza blunt (#80) üzenetére


Kidus
őstag

Igen, meg ugye az a baj, hogy megveszel annyi spenotot, hogy egy zacsko tele, es mire lepepesited, lesz belole 2 kanal :DDD

Assuming Control

(#82) blunt válasza Kidus (#81) üzenetére


blunt
aktív tag

igen :DDD

Ti talaltatok normalis spenotot amugy? :) Engem az ideg kerulget es emiatt nem vagyok hajlando robotgepet venni. heh

(#83) Kidus válasza blunt (#82) üzenetére


Kidus
őstag

Sajna nem, csak a friss levelek vannak dobozban, vagy zacsiban.
Kell venni annyit amivel a fel csomitarto tele, es lesz belole egy jo kis vacsi :D
Mondjuk en foleg omlettbe hasznalom, esetleg tesztara, ami marad abbol meg szendvicskrem, ahhoz nem kell olyan sok.
De ha te talalsz, szolj :P
Egyebkent egy botturmix vagy sima mixer is jo hozza, csak az embernek nem nagyon van kedve annyit pepecselni.

Ja meg libamajat hol a francba lehet kapni? Kerestem mar csomoszor es sosem talalom, pedig egyszer lattam, hogy van, egy ismerosom hozott.
Masik ilyen a turo, azt is csak keves helyen lehet, es nem is ugyanaz, csak hasonlit az otthonira. Es veletlenul se turonak hivjak :D

Assuming Control

(#84) talmida


talmida
Közösségépítő

Nálunk FLban van rendes spenót, fagyasztott is, ami majdnem pépes. :K És pont olyanra meg tudom csinálni, mint amilyent Magyarországon is lehet kapni. A titka a sok fokhagyma és a tejföl. :B
Nekem nem a spenót, hanem a sóska hiányzik!!! De nagyon!! :U Nagyon szeretem a sóskát! Képzelhetitek, hogy az ittlétem alatt mennyit megettem!! :DDD Az étrendem kb akövetkezőkből állt: halászlé, gesztenyepüré, sóska , túrórudi, meggyes és mákosrétes. :P :B Csupa USAbeli hiánycikk. :B

blunt Hol veszel te $280ért házat?? :DDD
Gondolom, elírtad. :B
De abban igazad van, hogy FL szuper olcsó. :R Mit gondolsz, mi miért vagyunk itt? ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#85) luw2win válasza sviba (#43) üzenetére


luw2win
őstag

Allamokba? Kivel?
Nem mind1 hogy mesz ki, egyedul, v pl csaladoddal, teljesen masdolog. En 18evesen mentem ki egyedul, kisse nehez volt de elvagyok, es lehet maskepp latom a helyzetet mint egy 30eves aki a csaladjaval ment ki

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#86) blunt válasza Kidus (#83) üzenetére


blunt
aktív tag

Na majd akkor lehet beruhazunk robotgepre :)

Libamaj, szalami, kolbasz (pick, ilyesmi) kaphato itt [link]
en kicsit sokallom az arat, de ugye ritkasagrol beszelunk :)

A turoval egyetertek! Lehet csinalni kene magyar boltot. kerdes, hogy mennyire lenne kelendo itt az a cucc ;)

Talmida: $280e dollarra gondoltam :) es itt, ni [link]

Nagyon jo aron nagyon szep hazakat kinalnak. Befektetesnek sem rossz.

Amugy a paratartalom mennyire jo/rossz ott nalatok? Ismerosom, akik elkoltoztek onnan azt mondta, hogy baromi nagy a paratartalom. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#87) talmida válasza blunt (#86) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, igaz. Olyan magas a páratartalom nyáron, hogy ragad az ember. :K Nem mindenki bírja. A növényeknek ideális, olyan, mint egy üvegház. Ezért mondtam, hogy nyáron NEM FL-ba kell jönni nyaralni! :N Sőt, mindenki elmenekül onnan akkor, ha teheti. Ja, és az igazi nyár májustól kb október közepéig tart. A legpárásabb és legmelegebb az augusztus, szeptember, oktober szokott lenni. Légkondi nélkül szinte elviselhetetlen!!

A házárak még annál is SOKKAl alacsonyabbak, mint , amit te írtál. :K Ha nem is $280-ért, de már $28000-ért is lehet kapni felújításra szoruló házat. $100ezer-ért meg gyönyörű házakat lehet kapni! Itt van néhány példa

Csak foreclosureos házat érdemes venni. :B :K Féláron megkapod ugyanazt..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#88) aggleány válasza talmida (#87) üzenetére


aggleány
addikt

Talmida!

Olyan szépeket írtál Budapestről, hogy rá sem ismertem arra a városra, ahol élek. :N Nagyon régóta olvasom a cikkeidet, de csak most vettem észre, hogy Pensacolában élsz. Tavaly volt szerencsém kijutni a választott hazádba, és Pensacolában is jártam - bevallom, az a hely tetszett nekem legjobban mind közül, ahol megfordultam.

Kérdezhetek pár dolgot priviben az USA-val kapcsolatban? Nem akarok offolni a topikban.

(#89) blunt válasza talmida (#87) üzenetére


blunt
aktív tag

Akkor jol hallottam :) Gondolkodtunk rajta, hogy veszunk valami nyaralot ott, de meg nem tudtuk magunkat meggyozni, hogy annak sok ertelme lenne-e... Max, ha atkoltoznenk...

Foreclosure mindig jobban megeri, de azzal az a legnagyobb baj, hogy bidding war mindig a vege, es elegge fel szoktak igy pumpalni a hazak arat, nem?

Vagy kevernem a Short Sale-el? Bar, ha jol tudom, akkor mind a kettonek pont az a lenyege, hogy alacsony arrol indul es "aukcio" szintjen tornazzak fel a potencialis vevok az arakat.

Meg ha jol tudom foreclouser-nel a volt "tulaj" visz mindent, amit tud. Kivesezi teljesen a hazat, hiszen amit lehet, azt megprobal elotte eladni (mielott a bank visszaveszi) sajat haszonra. Lelemenyes kis lurkok ezek.. :DDD

(#90) talmida válasza aggleány (#88) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tényleg? Nekem meg ezt volt jó hallani!!! :C Én is nagyon szeretem. :B Persze, hogy kérdezhetsz! ;) Ma érkeztem vissza Budapestről. Nagyon hosszú és fárasztó volt az utam, de a floridai hangulat, meg a család mindent feledtetett. :R

blunt
A foreclosure- os ház nem feltétlenül azt jelenti, hogy biddelni kell. Az ilyen ingatlan legtöbbször már eleve a bank tulajdonában van. Nekünk már volt szerencsénk ilyen házat venni, úgyhogy tapasztalatból is tudom.

IN GOD WE TRUST!

(#91) PBA


PBA
aktív tag

Úristen, ember, látszik hogy az USÁ-ból látogattál haza. :) A külsőségek a fontos, ami mögötte van, az már elhanyagolható, hm? :)

(#92) talmida válasza PBA (#91) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én arról írtam, amit láttam. :B Hogy mi van mögötte, azt te tudod jobban, arról te írj. :P

IN GOD WE TRUST!

(#93) PBA válasza talmida (#92) üzenetére


PBA
aktív tag

Ehhh, inkább nem írok róla. :) Csak annyi, hogy ne a külsőségekből ítélj. :)

(#94) talmida válasza PBA (#93) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ezt a kis írást most direkt a pozitív változások felsorolásának szenteltem, mert van aki észre sem veszi ezeket, annyira búvalbélelt. :B Amúgy nem vitatom a lehangoltság jogosságát, nagyjából én is ismerem a helyzetet. :(((

IN GOD WE TRUST!

(#95) Dany007


Dany007
veterán

Azért az durva, hogy még neked is - kint élve az USA-ban - drága az ország. Hát igen, akkor mit szóljunk mi :)

(#96) Dany007 válasza PBA (#91) üzenetére


Dany007
veterán

Ami mögötte van arról inkább jobb ha nem is beszélünk... Bár nemtudom mire gondolsz konkrétan, de az elmúlt 3-4 évben az átlagemberek mentalitása csak rosszabb lett mint volt. Mindenki azt nézi, hogyan húzhatná le a másikat, vagy épp hogyan tudna minél több pénzt keresni mindenáron! Az erkölcsi szint is csak tovább süllyedt ahogy a bűnözés meg tovább nőt.
Úgyhogy annak is örülhetünk, ha a külső cukormáz szép és impozáns. A belső "értékeink" jórészén én inkább nem mutogatnám.

(#97) djculture


djculture
félisten

trgágaságról jut eszembe itt újszászon művelődési házban a trágárság nagy bevételt generál,egy ’zdmeg stb 10ft ot ér.:) Pesten is elférne egy ilyen kezdeményezés a frekventált helyeken:)

[ Szerkesztve ]

(#98) talmida válasza djculture (#97) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez jó! :R

Dany007 Sajnos nem tudlak megcáfolni. :U Nemrég az egyik amerikai-magyar professzor barátunkat brutálisan megtámadták és leütötték Magyarországon. :W A cikk megírásakor még nem tudtam a dologról.

IN GOD WE TRUST!

(#99) Dany007 válasza talmida (#98) üzenetére


Dany007
veterán

Bizony bizony... Nem mondom, hogy az USA-ban nem rosszabb úgy általánosságban, hiszen ezt Te tudnád megmondani.
De hogy itt se olyan jó a helyzet már mint 10-15 éve az biztos.

Amúgy most kezdem el olvasni az írásaidat az Államokról. Eszméletlen! :R
Esetleg arról van írásod, hogy miként hogyan kerültél ki és mik voltak a buktatók stb... Szóval egy ilyen komplett storyt milyen volt a beilleszkedés, a munkakeresés stb... Engem és szerintem sok mást is érdekelne.

Amúgy egy plusz kérdés ha lehet. Szóval néztem házat Visalia-ban. Csak úgy, álmodozás szintjén. És meglepődtem. Jó környéken, szép házat találtam 20-40k dollár között is. Ez lehetséges? [link] [link][link]

[ Szerkesztve ]

(#100) Lauda válasza Dany007 (#99) üzenetére


Lauda
félisten

Usaban arra kell odafigyelni, milyen kornyeken maszkalsz. Ezt az utak/hazak allapotabol, kornyezet gondozottsagabol es az ott maszkalo alakokbol azonnal le tudod szurni. A jo kornyekeken nincs felnivalod, rossz kornyekre meg ne menj, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.