Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Kissé szkeptikus vagyok (de lehet, hogy nem is baj). Gyakorlatilag minden M2M, ami nem periféria...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) MarQs válasza sztanozs (#1) üzenetére


MarQs
senior tag

Bots! Nem válasz akart lenni!

Várós az új rovat!
Kívánok minél több cikket és hosszú pályafutást neki!
:R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#3) edward2


edward2
addikt

Oké figyelmeztet az okos rendszer a fagyveszélyre (más kérdés hogy normális gazda figyeli az időjárást/ jelentést tudja mikor lesz fagy) és akkor? Kimegyek aztán befűtök a gyümölcsfák alá?

(#4) alratar


alratar
addikt

Érdekesnek tűnik a téma.
Én tuti követni fogom!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5) MarQs válasza edward2 (#3) üzenetére


MarQs
senior tag

A válasz konkrétan: igen!
Vannak azok a váratlan, gyorsan érkező, majd távozó fagy körüli tavaszi frontok, amiket át lehet vészelni a kritikus fejlődési fázisokban, pölö a kipattant rügyek védelmére oly módon, hogy nagy füsttel járó tüzeket raknak a gazdák (itt helytálló a nagyobb a füstje, mint a lángja szólás), amivel több-kevésbé sikerül beteríteni az adott gyümölcsöst, néhány fokkal megemelve a lombok környezetének hőmérsékletét, elkerülve annak 0 fok alá süllyedését, próbát téve a fagykárok minimalizálására.

Nem is gondolnád mi empirikus tudástár lapul egyik-másik sokadik generációs termelő kobakja alatt bizonyos problémákra! ;)
(Jelzem, magam nem volnék az, de ezt a módszert konkrétan ismerem!)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#6) Mura válasza sztanozs (#1) üzenetére


Mura
csendes tag

Nem attól M2M, hogy van-e közötte drót és az milyen hosszú. Szerintem a kapcsolódás módja majdnem mindegy, a lényeg, hogy az átvitt információt milyen módon, milyen célra és emberi interakció nélkül használják fel.

Lehet sokféle meghatározást olvasni M2M vagy IoT (Internet of Things) témában, de úgyis majd akkor lehet jól látni, hogy mi is ez, ha az első, ilyen névvel "hype-olt" cuccok megjelennek a köztudatban. Érdekes mondjuk számomra, hogy egy Google Maps kapcsán (ahol a forgalmi adatokat az Android mobilok adják) nem mondogatják ezt sűrűbben - pedig az szerintem tipikus M2M.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#7) Crystalheart válasza MarQs (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért a füstölgetős módszer az esetek 95%-ában vajmi keveset ér, csak szennyez mint állat. Ma pedig fel is jelenthetnek érte.

(#8) BlackPriest


BlackPriest
őstag

A mobil kommunikacio..khm, nem mondom melyik szolgaltatoval a vigszinhaz mogul nem tudtam telefonalni, a nyugatiig kellett kisetalni, hogy jo legyen. Ott nem eri meg balesetet szenvedni es bizni benne, hogy eljut a mentokig az info...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#9) ng0ofy válasza Mura (#6) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Emiatt is érdekesek lesznek ezek a cikkek, remélem, mert még azt sem tudjuk pontosan, hogy mit jelent a fogalom.

Egyébként szerintem a lényeg, hogy emberei beavatkozás nélkül kerüljenek feldolgozásra más eszköztől kapott adatok.

(#10) MarQs válasza Crystalheart (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

A hatékonyságáról biztos többet tudsz, ha ilyen konkrét számokkal operálsz (bár szerintem nem lenne használatban a megoldás, ha nem hatna, legalább számottevően), de feljelentés szempontjából, gyümölcsössel városhatáron belül igen ritkán találkozni! Másrészt, ebben a tekintetben biomassza eltüzelésére sem használnám a "csak szennyez mint állat" kifejezést... ;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) Kékes525


Kékes525
félisten

A szót nem ismertem, a tartalmát igen. Örülök az új rovatnak, mert szerintem is ez egy fontos dolog, amely alapjaiban fogja megváltoztatni az emberiség jövőjét. Hozzátéve azt, hogy a gépeket (nem a mai formában!) be fogjuk építeni az emberi szervezetbe, feljavítva azok teljesítményét. Ezek egy része kommunikálni lesz képes más ember testébe lévőkkel, így pl az információ szerzés hatékonysága megsokszorozódik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Crystalheart válasza MarQs (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Itt a lényeg a nagy füst, tehát fokozottan környezetszennyező eljárásról van szó. A füst nagyobb része még szélcsend esetén sem ül meg, mert az a hője miatt könnyebb a környező levegőnél, úgyhogy sokkal több is kell, mint ami ellepi a fagyzugot. A legtöbb településen pedig heti vagy havi egy alkalommal engedélyeznek nem élelmiszer tartósítása (főzés, füstölés) céljából szabad téri füstölő tevékenységet, a kihágásért büntetést lehet kiszabni. De nem is a büntetés a lényeg, hanem hogy súlyosan illegális. Ez egy elavult és kis hatékonyságú módszer. Ilyet ma már csak az csinál, aki nem új könyvekből tanulta, hanem valami megbízhatatlan forrásból hallotta a gazdálkodást mibenlétét, vagy egy 1950-es gazdakönyvet csapott fel.

(#13) MarQs válasza Kékes525 (#11) üzenetére


MarQs
senior tag

"Szép", új világ!

;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14) edward2 válasza MarQs (#10) üzenetére


edward2
addikt

Hát nekem is erős a kétségem, hogy ez működhet.

Amúgy "nem lenne használatban ha nem működne". Van egy konyhai tévedés amit egy szakács talált ki 100+ éve és mai napig az emberek 99%-a azt hiszi úgy van.

(#15) MarQs válasza edward2 (#14) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem én cumiztam a kisújamból, elhiheted! :N A konyhai tévedésekről pedig igen gyorsan lekerül a lepel: sz@r lesz a kaja... ennyi.

:P

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#16) edward2 válasza MarQs (#15) üzenetére


edward2
addikt

Ezek olyan tévedések amiktől nem lesz szar a kaja. Nem a levegőbe beszélek, de akkor mondom:

1. Meg kell pirítani a hús felületét, hogy bent tartsa a zamatokat.

Gigantikus ökörség mégis 100+ éve tartja magát. Épp tegnap futottam bele a csirke paprikás wiki oldalán is le van írva mint "tanács"

2. A száraz tésztát lobogó vízben és minimum 1 liter víz /100 gramm tészta ajánlott főzni.

Újabb hülyeség több szempontból is.

3. Adjunk olajat a vízhez, hogy a tészta ne ragadjon össze.

Ez már egyenesen fáj.

És akkor még lehetne folytatni a szuper "praktikákat".

(#17) MarQs válasza edward2 (#16) üzenetére


MarQs
senior tag

Tényleg nem kell olaj a vízbe?? Mer' én is szoktam tenni bele! :D De ha nem kell, akkor miért - pontosabban - mi az, amilért nem ragad össze? Mert néha azért összeragad(hat). Vagy ezeket az összeragadósakat hívhatjuk a tészták gagyijainak? Viccen kívül!
:R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#18) Crystalheart válasza MarQs (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mikor még mindenki maga készítette a tésztáját, akkor ez egy nagyon hasznos dolog volt. A régi szakácskönyvekben mind szerepel. Ma már a gyári fehér tészták mellé szinte fölösleges. (De a túrós tészta mégis az otthon kotyvasztott durunggal az igazi!)

[ Szerkesztve ]

(#19) edward2 válasza MarQs (#17) üzenetére


edward2
addikt

Az olajos dolog az ott bukik meg, hogy az olaj a víz felszínén úszik és egyszerűen teljesen haszontalan mert amikor leöntöd a vizet vele együtt az olajat is leöntöd. Tehát a főzés közben semmiben sem segít csak elpazarolsz olajat. (az a sokkoló hogy Gordon Ramsay is ezt tanácsolja pl youtubeon hogy adj hozzá olajat. Azért szerencsére nála sokkal okosabb szakácsoktól tanultam tavaly ☺)

A tészta akkor ragad össze ha túl van főzve! Ennyi a titok.

(#18) Crystalheart
Sajnos pont erre tértem ki, hogy a régi szakácskönyvekben sok téveszme él. Az olajos is ilyen meg a pirítsd meg a húst, hogy a zamat bentmaradjon.

[ Szerkesztve ]

(#20) MarQs válasza edward2 (#19) üzenetére


MarQs
senior tag

Innen nézve tiszta sor! Talán még le is futtattam ezt a gondolatmenetet fejben, valamikor főzés közben, de aztán rábíztam a "biztos jobban tudják ezt mások..." című dologra. :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#21) Crystalheart válasza edward2 (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudom, milyen az, amikor van benne olaj, és milyen akkor, amikor nincs. Az én tésztám a tönkölybúzából indul a konyhámban, nem ipari.

"Az olajos dolog az ott bukik meg, hogy az olaj a víz felszínén úszik és egyszerűen teljesen haszontalan mert amikor leöntöd a vizet vele együtt az olajat is leöntöd." - Jaa, hogy ezért mondod. Való igaz, ha úgyis leöntjük, akkor hülyeség. Ami azt illeti, a régi szakácskönyvek íróinak valószínűleg eszébe sem jutott volna leönteni a vizet, inkább tésztaszűrővel szedték ki a tésztát. (Vagy eleve tésztafőző edényt használtak, ami egy lyukas és egy rendes fazék egyben: ez a letapadástól is jól véd.) Az olajrétegen keresztül. És egy vízben is több menetet lehet főzni. A különbség akkor igazán szembetűnő, amikor csak nagyon kevés, vagy semennyi tojás nem jut a tésztába.

Amúgy az milyen laza, hogy a gépek közti kommunikáció alatt tésztafőzésről értekezünk? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) edward2 válasza Crystalheart (#21) üzenetére


edward2
addikt

Hát. Abban egyetértek, hogy az olaj a te módszereddel rá tud kerülni a tesztára csak a probléma az, hogy az olaj nem az étel része. Ezt korábban nem részleteztem, de ezért sem illik olajat rátenni de ez már egy másik vita.

Hidd el nem ragad össze a házi sem. Olyan emberek mondták ezt akiknek elhiszem. 3 csillagos séfek azért sokkal okosabbak nálam és nálad is. ☺

(ja vicces ez a topik)

(#23) Sofian válasza edward2 (#22) üzenetére


Sofian
őstag

Nem sok vizet zavar a tésztán az olaj, hiszen valami zsiradék alapú szósz kerül rá úgyis...

Kérget meg azért sütünk a húsra, hogy legyen íze, illetve képződjön pörzsanyag a serpenyőben amit fel lehet használni szószhoz öntethez.

Innen nézve az M2M ugyanakkora bullshitnek hangzik mint a cloud és az internet of things. Majd konferenciákon lehet vele szép színes diákat csinálni.

(#24) edward2 válasza Sofian (#23) üzenetére


edward2
addikt

Úgyis zsíradék alapú szósz kerül rá? Nem hiszem, hogy sokféle tésztát ettél életedben.

A második részt természetesen tudom. Hogy került ez ide?

(#25) Sofian válasza edward2 (#24) üzenetére


Sofian
őstag

olaj, sajt, állati zsiradék, vaj... a szószok nagyrészének alapja... de pl csak maradjunk a pörkölt + nokedlinél..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.