Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zsloti válasza zdanee (#50) üzenetére


zsloti
senior tag

Köszönöm azzal próbáltam de nem tudta rendesen átkonvertálni :(
Ám megoldódott a dolog:)
Pdf-et html-be majd a html-t epubbá konvertálva már jó minden:)
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#52) ZooLee válasza zsloti (#49) üzenetére


ZooLee
őstag

Olvass át az e-könyv olvasós topicba, ott már sokszor volt szó PDF-ről. De sajnos nem fogsz találni egy kattintásos megoldást, vagyis van, az említett Calibre például, de annál jobban kézi rásegítés nélkül nem fogsz tudni a PDF-ből jobban kihozni.

(#9) nbg: Hasznalhatatlan, idegtepo ipari hulladek. Teljesen kinyirtak az idiota BT-s bohockodassal az egeszet.

Ez azért nem teljesen igaz, mert önmagában a vas jól van megcsinálva, és aki nem hardkór e-könyv olvasó, annak még jó is lehetne. Az ára és a körítése az, amit nagyon csúnyán elszabtak, olyan, mintha egyáltalán nem is látták vagy nem vették volna figyelembe a konkurencia árait és tudását...

(#53) ZooLee válasza ZooLee (#52) üzenetére


ZooLee
őstag

Ja, amit akartam írni: Igazából ez annak jó, aki tényleg nagyon alap felhasználó (ezen aztán tényleg nem lehet elállítani semmit), vagy annak akinek másod- (harmad) készüléknek kell csak.

(#54) floatr válasza zsloti (#49) üzenetére


floatr
veterán

Írtam a mobipocket-et. Az jobb a calibre-nél

(#55) Lenry


Lenry
félisten

egyébként van erre a bitmapes bohóckodásra valami értelmes indok?
vagy tényleg ennyivel erőforrásigényesebb szöveget kiírni, mint képet kirajzolni? de ha már úgyis 20 rugóba kerül, akkor miért nem adnak valami értelmesebb hardvert bele?
egyáltalán miért kerül 20 rugóba?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) zdanee válasza Lenry (#55) üzenetére


zdanee
őstag

A tömörítetlen bitmap kirajzolása egyszerűbb, mint élsimított betűket renderelni. Kis túlzással egy marék 555-ből meg lehetne építeni az egészet :) Gyakorlatilag a hardver annyit csinál, hogy bitről bitre bemásolja a fájl tartalmát az e-papír kijelző vezérlőjének a memóriájába, még RAM-ra sincs szüksége, elég pár regiszter, hogy tudja, melyik fájlnál tart (és ezt kiírhatja a flash egy megfelelő helyére). Ebbe még egy mikrokontroller is túlzás...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#57) ZooLee válasza Lenry (#55) üzenetére


ZooLee
őstag

Igen, ugyanis a szöveg megjelenítéséhez egy megfelelő parser kell, és jó parsert csinálni a nehéz. Az ePub-os olvasóknak/dokumentumoknak pillanatnyilag ez a legnagyobb problémája, hogy annyira szabad a szabvány, illetve különbözőek a parserek, hogy eléggé különböző módon tudnak megjelenni egyes könyvek. És emiatt egy komoly(abb) hardver és opercáiós rendszer kell alá.

Képet, ami esetünkben egy buta, tömörítetlen bitmap (ezért van ugye, hogy a 4GB memóriában mindössze 5db könyv fér el) pedig gyakorlatilag egy rettentő buta processzorral, oprendszer nélkül ki lehet hányni a megjelenítőre.

de ha már úgyis 20 rugóba kerül, akkor miért nem adnak valami értelmesebb hardvert bele?
egyáltalán miért kerül 20 rugóba?

Az első kérdésnek igazából nincs relevanciája, mert a másodikra adott válasz egyértelműsíti: Mert valaki vagy hülye, vagy ostoba vagy kapzsi volt, és rettenetesen elb@szta az árazást. 15-20USD/EUR-ért el lehetett volna árasztani a piacot vele, még akkor is, ha ennyire gyenge a háttértámogatása.

[ Szerkesztve ]

(#58) gbors válasza ZooLee (#57) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem 15-20 USD-ért magasan veszteséges lenne. mi hiányzik belőle, ami egy "rendes" olvasóban megvan? egy általános célú SOC, amin elmegy a linux meg valami egyszerű olvasószoftver. az olyan teljesítményű SOC-ok, ami pl. az egyszerűbb Koobe termékekben vannak, 5-10 USD között beszerezhetők tömegesen (és akkor még vastagon fog a ceruza), a szoftvert meg open source alapokon akár házilag is meg lehet hegeszteni. szerintem az alapkoncepció az volt, hogy legyen telefonhoz kötve - és ha már a telefon megcsinál mindent, akkor más spóroltak egy kicsit a HW-en is.
ha akár egy faék egyszerűségű képdekódoló lenne benne, akkor rögtön tizede lenne a képméret és az átviteli idő, de még ez sem fért bele - ez mondjuk szerintem idiotizmus. talán a 2.0...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#59) Huma


Huma
addikt

Hát ez egy rakás...
Pedig gondolkodtam rajta, hogy olcsóért megveszem, de az ár és a használhatóság miatt inkább eltekintek tőle.
Az 5" nem túl acélos és ez még csak a legkisebb baja a készüléknek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) HuMarc válasza Huma (#59) üzenetére


HuMarc
addikt

Vegyél Kindle 5-öt 50€-ért Ausztriából/Németországból.

(#61) Huma válasza HuMarc (#60) üzenetére


Huma
addikt

Pontosabban? Pl Ebay?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#62) HuMarc válasza Huma (#61) üzenetére


HuMarc
addikt

Pl. Media Markt vagy Amazon. Nem szállítanak ide, de ha van kint ismerős, akkor simán megoldható szvsz. És 50€ nagyon kedvező.

(#63) Huma válasza HuMarc (#62) üzenetére


Huma
addikt

És ha nincs ismerős akkor ugorjak be Németékhez a szomszédba? Az útiköltség kissé megdobná azt az 50€-t.
Mindegy. Várok amíg 20€ körülire csökken az ára és majd akkor beruházok egyre. ;]
Amúgy 50€ már tényleg egész jó ár.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#64) HuMarc válasza Huma (#63) üzenetére


HuMarc
addikt

Ausztria azért nincs olyan messze. :D

(#65) azbest válasza Huma (#63) üzenetére


azbest
félisten

20eft körül már találni embert a hardveraprón, aki behozza. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#66) ZooLee válasza gbors (#58) üzenetére


ZooLee
őstag

mi hiányzik belőle, ami egy "rendes" olvasóban megvan?

Pont ezaz, hogy valószínűleg minden. Amit tud, azt egy (kis túlzással) egy fél PIC-el meg lehet oldani, ahogy zdanee is írta. Magasan a legdrágább része az e-ink képernyő és vezérlő lehet.

Ha viszont igazad van, és tényleg beletettek egy SOC-ot, akkor meg azért baltázták el, mert sokkal nagyobb funckionalitást is bele leheettt volna tenni. Ezért mondtam, hogy valaki vagy hülye vagy ostoba vagy kapzsi volt. Vagy ezek megfelelő keveréke...

(#68) Huma válasza #20749568 (#67) üzenetére


Huma
addikt

Az az értelme, hogy kiválóan alkalmas arra, hogy e-bookot olvass rajta. Ez az olvasó mondjuk pont kivétel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#69) gbors válasza ZooLee (#66) üzenetére


gbors
nagyúr

félreértésre szaladtunk, szerintem sincs benne SOC. viszont vszleg csak az hiányzik belőle, az pedig nem növelné meg jelentősen az árát. és igen, a kijelző lehet a legdrágább része.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71) arnyekxxx válasza #20749568 (#70) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mobilon olvasni nyilván jobb mint papíron, ezért is bukás minden eink könyvolvasó a világban.

(#72) gbors válasza #20749568 (#70) üzenetére


gbors
nagyúr

ja, szalvétából is lehet rántott húst enni - mégis vannak tányérok :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#73) azbest válasza gbors (#72) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, a rossz nyelvek szerint vannak helyek, ahol szalvétából készül a rántott hús ;] Hmm... a txtr is kicsit ilyen.

(#74) HuMarc válasza arnyekxxx (#71) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, az Amazon Kindle akkora bukás :D

(#75) vtechun válasza #20749568 (#67) üzenetére


vtechun
veterán

Olvass már el a galaxy s3 miniden, egy nap alatt, egy papíron 4-500 oldalas könyvet.
Na, gondolom nem szoktál ilyesmire vetemedni, de ha mégis megpróbálnád pl. egy sátortáborozás alkalmával, ahol nincs mivel feltölteni a telefont, akkor nem tudnád elvégezni. E-book olvasóval ez simán kivitelezhető, csak legyen eléggé lebilincselő a könyv :)

Kis cikkek elolvasására tényleg megfelel egy telefon kijelzője, de az e-book olvasókat nem ilyesmire használjuk

(#76) Napfénysüti válasza #20749568 (#70) üzenetére

Azért eink kijelzőn nagyobb méretben csak szemkímélőbb és kényelmesebb. Telefonon egy könyv kiolvasása után lehet az ember szeme is kifolyna... :U

Més que un club!

(#77) Huma válasza Napfénysüti (#76) üzenetére


Huma
addikt

Én már olvastam könyvet telefonon. Egy régi nem okoson. Harmad akkora kijelzőn mint egy mai, átlag okos telefoné. Borzalmas volt. Szerintem még kettőt kiolvasok és meg is vakulok.
Most 4,6"-on már közel sem olyan vészes. De persze egy 7"-os e-inkes megoldás százszor jobb lenne. Szemkímélőbb és nem kell az akkuval foglalkoznom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#78) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...ez az eldobható könyvolvasó.

Ezt így ebben a formában kár volt kiadni.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#79) Pelota válasza zdanee (#56) üzenetére


Pelota
csendes tag

Üdv!

Kíváncsi voltam miből építették össze; szerencsére mások már szétszedték :)
A uC egy NXP 32-bit ARM Cortex-M3, annak a RAM-ját használja, külső nincs; a sw is a uC flash-ébe van égetve. És a meglepő, hogy a tárhely ahol a "könyveket" tárolja, valójában egy SD kártya foglalatban!

Akit érdekel bővebben mi is van a hátlap alatt: [link]

(#80) zdanee válasza Pelota (#79) üzenetére


zdanee
őstag

Akkor nem lőttem nagyon messze, csak a mikrokontroller típusában tévedtem. Ami a vicces, hogy szerintem még ebből a hardverből is ki lehetne hozni valami jobbat... sokkal jobbat.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#81) leeate válasza floatr (#47) üzenetére


leeate
senior tag

Igazából pont ez az előnye a PDF-nek. Az eredeti könyvet adja vissza, annak elrendezésével, tipográfiájával, képeivel,stb.. nem pedig egy buta szövegfájlt. Persze ez annak előnyös, aki nem (csak) regényeket olvas.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#82) Huma válasza leeate (#81) üzenetére


Huma
addikt

Csak éppen elég nagy kínszenvedés egy pdf-et e-book olvasón olvasni. De még számítógépen sem a legjobb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#83) ZooLee válasza leeate (#81) üzenetére


ZooLee
őstag

Igazából pont ez az előnye a PDF-nek. Az eredeti könyvet adja vissza, annak elrendezésével, tipográfiájával, képeivel,stb.. nem pedig egy buta szövegfájlt. Persze ez annak előnyös, aki nem (csak) regényeket olvas.

Jah, csak azt felejted el, hogy az eredeti oldalképet leginkább A4-re (~14,3") optimalizálták készítették, "annak elrendezésével, tipográfiájával, képeivel,stb.." Ez azt jelenti, hogy 5-6-7"-on elég erősen kompromisszumosan tekinthető meg. Vagy átrendezi, és akkor elfelejtheted az "eredeti oldalképet", vagy átméretezi (lekicsinyíti), és akkor meg nem látsz belőle semmit.

A (messziről hunyorítva) "buta szövegfájlt" pedig az adott készülék parsere tördeli be az adott méretű képernyőre, az igényelt betűtípussal és betűmérettel (és sok egyéb paraméterrel)

(#84) floatr válasza leeate (#81) üzenetére


floatr
veterán

Nincs is ezzel semmi baj, csak azóta eltelt 15-20 év, amikor ez az érv tényező volt.

(#85) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt ilyen a kezemben, tök jól lehet rajta olvasni, de ennyiért? És amúgy még 3 ezerért is szószó, nem azért, mert sok, hanem mert annyira gagyi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) elistvan válasza dzsidzsas (#48) üzenetére


elistvan
senior tag

És a köztes haszon. :D Kiskereskedői árrés? Amúgy nekem sem kéne. Ilyen szolgáltatásokkal ezzel az árcédulával nem életképes. Majd osztogatják ajándékba a netelőfizetések mellé.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#87) #78020928


#78020928
törölt tag

Sziasztok!

Én nyertem egy ilyen olvasót, de amikor megpróbáltam saját ePub-ot rárakni, mindháromszor összefosta magát. Valaki, aki minimálisan jártas a kütyü használatában, tudna segíteni?
mail: vasmajom7@gmail.com

Előre is köszönöm.

(#88) ZooLee válasza #78020928 (#87) üzenetére


ZooLee
őstag

Szia,

Írd le ide a problémát nyugodtan, hadd okuljon más is :) Meg több szem többet lát, hátha előbb jön a megoldás.

Z.

(#89) hunluigi


hunluigi
senior tag

Nekünk telefon mellé adták ajándékba... Háááát... :DDD Nem egy bonyolult darab. Minden esetre a gyereknek a kötelező olvasmányt letudni jó, ellenben nem jövök rá, hogyan lehet saját könyveket feltölteni.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#90) zsloti


zsloti
senior tag

Vasmajom,Hunluigi
Mi a pontos probléma?
Nekem is sokáig tartott a megfelelő konvertálás de már most könnyedén megy minden:)
Hátha tudok-tudunk segíteni
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#91) ZooLee válasza hunluigi (#89) üzenetére


ZooLee
őstag

Le kell tölteni a Txtr szoftverét, (Google Play vagy App Store) és abba feltölteni a könyveket. Ekkor megjelenik a szoftverben a "polcokon" és át lehet lőni az olvasóra.
IPhone/iPadnál ez az iTunes-on keresztül megy, Androidos készüléknél nem tudom fejből, utána kell néznem.

(#92) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Igazából ezt úgy lenne érdemes kiadni, hogy mondjuk boltokban, üzletekben, benzínkutakon árulnák, max 10k-ért. De úgy hogy már rajta van a készüléken a könyv ami érdekel minket.

Live-Die-Respawn

(#93) elistvan válasza ZooLee (#91) üzenetére


elistvan
senior tag

Bírom az ilyen "egyszerűnek tűnő szolgáltatásokat". Adott egy probléma és használj 3-féle csodaprogramot netet/célhardvert mire használható formába felkerül a könyv az olvasóra.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#94) azbest válasza elistvan (#93) üzenetére


azbest
félisten

Nem az általános használhatóság a célja az ilyen eszközöknek, hanem az, hogy a szolgáltató saját könyvesboltjával használható legyen. Szóval a külső könyvek feltehetősége inkább csak egy gesztus, de nem kap különösebben támogatást.

(#95) hunluigi válasza ZooLee (#91) üzenetére


hunluigi
senior tag

Igen ez volt a megoldás... Csak én naív azt gondoltam van egyszerűbb módszer is mit az, hogy ami már amúgy is a gépemen van töltsem fel a "polcra" (felhő) és onnan vissza megint. Nem egy logikus/felhasználó barát megoldás na...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#96) ZooLee válasza azbest (#94) üzenetére


ZooLee
őstag

Namost, ezzel nem is lenne gond, ha a a txtr szoftverben lehetne vásárolni a txtr boltból, de nem lehet! Vagyis a szolgáltató saját könyvesboltjával sem használható! Gyakorlatilag a külső és a belső könyveket ugyanúgy kezeli, csak egyiket a honlapon keresztül töltöd fel a szoftverbe, a másikat pedig direkt. És ez a legnagyobb elbaltázás benne. Legalábbis az egyik.
A Beagle kocepciója több sebből is vérzik, de ez a legfájóbb. Pedig maga a vas még vállalható is lenne, de amíg eljutsz oda, hogy használd... Na, az nem. elistvan-nak teljesen igaza van, ez nem szolgáltatás. Pedig ha valaminek, hát a Beagle-nek szüksége lenne a hibátlan támogatásra a furcsa (elbaltázott) koncepciója mellé.

(#95) hunluigi: Nem egy logikus/felhasználó barát megoldás na...

Bárhonnan nézed nem az. Eladhatod, és vehetsz egy igazi könyvolvasót, vagy elfogadod, hogy ez ilyen bután működik, és akkor lesz egy tök jó kicsi, könnyű alapszintű olvasód (képnézegetőd), amit nem sajnálsz strandra vinni se... Csak ne kelljen túl gyakran könyvet tölteni rá... :)

(#97) azbest válasza ZooLee (#96) üzenetére


azbest
félisten

Sosem szánták önálló olvasónak, kezdettől fogva telefon kiegészítő eszközként reklámozták. A háromféle csodaszoftver kifejezésre szerettem volna reagálni :)

(#98) ZooLee válasza azbest (#97) üzenetére


ZooLee
őstag

Az lehet, hogy kiegészítőnek szánták, de adtak el belőle magában is, ezen röhögött a fél e-könyves közösség. És ha benézel a Telekom webshopba, még ma is meg tudod venni "függetlenül"...

És ha megnézed, akár az Amazon a Kindle-re, akár az Apple az iBooks-ra egy kattintással elérhetővé tette a könyveket a készüléken, na ott tényleg cél, hogy a saját áruházat használd lehetőség szerint. És még így is könnyebb a külsős forrásból származó könyveket feltölteni (és nem csak ide, hanem gyakorlatilag bármilyen más olvasóra), mint a Beagle-re a saját Txtr-es könyveket. Vagyis itt elistvan megjegyzése azért jogos, mert nem csak a külsős könyvekkel, de a saját könyvekkel is ugyanolyan macera van, mintha kintről jönne. Ha a txtr szoftver kezelné önmagában mindkettőt, de legalább a saját könyvek kezelését, szerintem akkor lenne jogos, amit írtál.

(#99) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

Aki használ ilyet, valakinek volt már olyan gondja, hogy egyszerűen képtelenség feltölteni okostelefonról a Baegle-re egyetlen könyvet is?

Ha nagy nehezen bluetooth-szal sikerül is összepárosítani a 2 eszközt (már többször próbáltam, ez sem egyszerű játék...), utána könyv átküldése sohasem sikerült. Ha el is indult az áttöltési folyamat (pontosabban az átkonvertálás, renderelés epubból bitmapbe) mindig megállt és utána már hiába böktem az alkalmazásban arra, hogy a "könyv áttöltésének folytatása" avgy valami hasonló, nem folytatódott az áttöltés. Rossz az app vagy a telefonom gyenge ehhez a procedúrához?

(#100) ZooLee válasza rongaucho (#99) üzenetére


ZooLee
őstag

Szia,

Pontosítsunk kicsit, hátha sikerül valamit kiötleni. :)
Szerintem a telefon nem lehet gond, ha már elindul az áttöltés, akkor annak működnie kellene. Mennyi ideig dolgozik? Nem lehet, hogy egyszerűen csak nagyon sokáig tart a folyamat?
Milyen méretű könyvvel próbáltad? Próbálj meg egy mindössze pár oldalas könyvet átlökni először, ha azt megcsinálja, akkor a gond az adott könyvvel lesz. Milyen forrásból származik a könyv?
"Tiszta" ePub, vagy valamiből konvertáltad? Esetleg próbálj meg egy txtr-áruházas (vannak ingyenesen letölthetőek, nem kell vásárolni) könyvet áttölteni (konvertálni)

Én iPad-ról próbáltam, ott nem volt gond, mindössze marha lassú volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.