Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) david1212


david1212
tag

Sziasztok. Nekem ugyanez a problémám, hogy nem tudok áttölteni semmilyen könyvet sem, még azt sem ami alapból benne van az androidos applikációban. Összepárosítás megvan, kiírja hogy várakozás a könyvre. A txtr beagle programon belül azt írja, nyomjunk rá a kiválasztott könyv borítóra, tartsuk rajt az ujjunkat, majd a küldés gombra. Na itt a gond nálam, hogy fel sem ugrik küldés gomb. Lényegében az applikációból nem lehet átküldeni semmit. Megpróbáltam telefonról és tábláról is, illetve természetesen a programot újratelepítettem, ezzel kizárva, hogy vmi a telepítéskor legyen problémás. Azért az fura, hogy két különböző eszközön sem ugrik elő, az ún. küldés ablak. Erre vki tud vmit?

(#102) ZooLee válasza david1212 (#101) üzenetére


ZooLee
őstag

Mivel sok egyéb esetben működik, lehet, hogy valami egyéb értelmezési problémáról van szó, mivel a folyamat maga eléggé elbaltázott...
Szóval ugye nem csak a párosítás, hanem az aktív összekapcsolódás is megvolt? Emlékeim szerint a programvan is van egy kapcsolódás a Beagle-höz gomb.
A másik ok lehet, hogy a Beagle csak egy eszközhöz lehet párosítva, és valami miatt nem ismeri fel az eszközt (kapott pl. valamilyen frissítést a telefonod) akkor sem szereti. Próbáld meg esetleg a kapcsolatokat törölni a Beagle-ből, (és a telefonból) és újra összepárosítani őket.

(#103) david1212 válasza ZooLee (#102) üzenetére


david1212
tag

Köszönöm a választ, nem ilyenekkel volt probléma. Közben rájöttem, hogy velem volt a gond, bár bevallom az aki írta a programot, jó nagy nem mondom mi. Nem rá kell nyomni a könyvre amit át akarunk tölteni, hanem azt a picike kis nyilacskát kell megérinteni, és akkor jön elő a küldés lehetősége. Itt viszont megjegyezném, a kezelési utasítást át kéne írni. Nagyon régóta van különféle kütyüm, az android rendszerrel a kezdetek óta foglalkozom, de így még nem jártam :).

(#104) rongaucho válasza ZooLee (#100) üzenetére


rongaucho
tag

Egyszer sikerült még a legelején párosítanom a telefont ésa beagle-t, akkor volt az, hogy megszakadt utána az áttöltés és az áttöltés folytatása sem sikerült.
Azóta már többször vissszaállítottam alaphelyzetbe a beagle-t, újra telepítettem az app-ot, de csak annyit sikerült elérnem, hogy a telefont és a beagle-t ugyan sikerült párosítani a blutooth-szal, de aztán a txtr app-on a párosítást már nem tudom befejezni, csak teker a csatlakozást próbáló ablak és semmi nem történik (általában a végén kifagy az alkalmazás).

Próbáltam ezt is: https://github.com/schierla/jbeagle (számomra ez is egy rémálom volt, mire elindítottam a java alkalmazást, de itt is ugyanaz, a PC-n azt látom, hogy megtörtént a párosítás BT-n, de a java alkalmazás nem látja a beagle-t).

(#105) ZooLee válasza rongaucho (#104) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, így hirtelenjében nincs több ötletem. Nincs másik készülék (esetleg iOS-el?) amin szintén ki lehetne próbálni a szoftvert? Milyen verziójú Androidon próbálod? Esetleg ezek alapján lehetne guglizni még valamit.
Próbáltam egyéb Factory Resetre keresni, de gyakorlatilag alig lehet valamit találni, support nem nagyon van. este otthon meg tudom nézni közvetlenül a gépen, vagy megpróbálom a gyerek telefonjára felheggeszteni a szoftvert és kipróbálni, hogy ott mit mutat.

(#106) rongaucho válasza ZooLee (#105) üzenetére


rongaucho
tag

Igen, iOS-en már kipróbáltam volna, ha lenne nekem olyan. Az Android 4.1.1.
Kösz a segítséget, megpróbálok majd én is újratelepíteni.

(#107) doc válasza ZooLee (#105) üzenetére


doc
nagyúr

Just 'for the record': Beagle-n a factory reset BlueTooth modban a jobb es baloldali nyilak folyamatos nyomasaval (jopar masodperc) indithato.
Nekem ez megoldotta a rongaucho altal is irt problemat (a telefonnal parosodott, de az app mar nem latta), de nala ugy tunik ez is keves :(

(#108) rongaucho válasza doc (#107) üzenetére


rongaucho
tag

Nagy nehezen felkínlódtam PC-re a jbeagle nevű java alkalmazást (az átlag júzer ezt még jobban élvezheti, mint az androidos txtr applokációt), de hiába. PC-t itt is tudtam a beagle-lel párosítani, de az alkalmazás nem látja a beagle-t.
Kezdem azt gondolni, hogy mégis a beagle-lel van a gond, de hát már egyszer majdnem sikerült, el is indult már a "könyv" feltöltés.
Talán ha az android appon lesz valami frissítés és a következő verzió már nekem is működni fog...

[ Szerkesztve ]

(#109) doc válasza rongaucho (#108) üzenetére


doc
nagyúr

Azt esetleg fel tudom ajanlani hogy ha foldrajzilag megoldhato, osszefutunk es kiprobaljuk a Beagle-det az en telefonommal, abbol elvileg ki kell derulnie hogy tenyleg a Beagle oldalan van-e a baj

(#110) rongaucho válasza doc (#109) üzenetére


rongaucho
tag

Köszönöm, lehet, hogy élek majd a felajánlásoddal, egyelőre még próbálkozom neten fellelhető módszerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#111) rongaucho válasza rongaucho (#110) üzenetére


rongaucho
tag

Annyi fejlemény van, hogy most a txtr app sokadszori újból telepítése után sikerült az app és a beagle párosítása is. Elindítottam az első könyvem feltöltését, de megszakadt kb fél perc után, a könyv borítója ment át, ha tovább lapoztam, akkor csak egy csíkos téglalap látszik szöveg helyett. Még kb. 5-ször próbáltam meg a könyv átküldését folytatni (van ilyen opció az alkalmazásban), de mindig elkezdte, aztán fél perc után jelezte, hogy megszakadt az átküldés (továbbra is csak könyvborító és csíkos téglalap...).

Lehet, hogy az okostelefonom "gyenge" ahhoz, hogy rendereljen, vagyis átalakítson bitmapre és ez a probléma?
Vagy az lehet a gond, hogy a txtr alkalmazás a belső telefonmemórira pakol (sdcard0) (itt látok egy txtr könyvtárat, benne a könyvborytok jpg-ben) és nem a fizikai sd kártyára? Mert a telefonmemóriámon nagyon kevés a szabad hely.
Ez az epb, pdf---->bitmap konverzió ténylegesen hogy zajlik? Előbb a telefonra valahova felrakja a bitmap fájlokat és onnan megy át a beagle-re avgy egyből a begle-re történik a konverzió?

[ Szerkesztve ]

(#112) ZooLee válasza rongaucho (#111) üzenetére


ZooLee
őstag

Mert a telefonmemóriámon nagyon kevés a szabad hely.

Na, ez egy jó ötlet, mert ugyebár a Beagle (e-könyv olvasó léptékkel) óriási, 4GB-os memóriájába nem véletlenül fér csak 5 könyv maximum, ugyanis az alkalmazás rendkívül buta módon tömörítetlen BMP-be konvertálja a könyveket, így lehet egy-egy könyv akár 800MB-1GB is, és azokat tölti fel. (Magán a Beagle-ön az ég világon semmi nem történik, annyira buta, hogy még egy JPG-nézegetőt sem tettek bele, azért dolgozik BMP-vel.)
Namost azt már láttuk, hogy nagyon buta a szoftver, de akkor lehet, hogy még butább, mert le akarja konvertálni az egész könyvet egyszerre, nem pedig folyamatosan egy oldalt konvertál-feltölt-töröl?
Próbáld meg, hogy csak egy pár oldalas könyvet töltesz fel, vagy - ha van rá lehetőséged - kirakod SD kártyára az appot a könyvtárral együtt. Egyébként mennyi szabad helyed van, mikor indul a program? Nem tudod valamivel folyamatosan monitorozni?

[ Szerkesztve ]

(#113) rongaucho válasza ZooLee (#112) üzenetére


rongaucho
tag

Valahol itt lehet a megoldás. Mert 1-2 oldalas pdf-eket is próbáltam átküldteni Beagle-re, és azok át is mentek. Aztán próbáltam egy többszáz oldalas könyvet, azok már nem sikerültek.
Sajnos a főzött ROM-omon még a telefon használatbavételekor úgy particionáltam, hogy a belső memórián (sdcard0) 51 MB maradjon. A maradék kb. 3 GB-on most az appok vannak (ezért is nem volt eddig szükségem külső kártyára mozgatásra).

Most viszont próbáltam AppMgr III-mal, egyetlenegy alkalmzást sem enged átrakni a külső SD-re.

Egyébként írtam a txtr customer servicenek, ezt a tanácsot kaptam:

"We would like you to try the following procedure:

- Please make sure you are using fresh batteries in your Beagle device.
- then switch on Beagle
- switch on pairing mode (press on/off button for a few seconds9
- then press left and right button for a few seconds
- a window, asking you to reset the Beagle will pop up - click RESET
- then go to the txtr App on your android device - go to Beagle settings and click the button for:
disconnect beagle due to loss or repair reasons
- in following you can set up a new connection
- before setting the new connection please make sure you are using the freshest txtr App for
Android. "

Persze ezt mind már tudtam korábban is, hogy így kellene.

(#114) rongaucho válasza rongaucho (#113) üzenetére


rongaucho
tag

Erre esetleg van valakinek ötlete, hogy miért nem tudok alaklamazást átrakni az SD kártyára? Csak azért idegesítő, mert lehet, hogy ez a megoldás nálam a Begle-re történő átküldésnél.

(#115) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Valakinek nem kallódik egy ilyen a fiókban? :D Jelképesen használnám szivesen, könyvhiányban szenvedek, de a papir könyvek olyan trék. :DDD

( komoly kérdés amúgy )

Live-Die-Respawn

(#116) cigam


cigam
félisten

Kipróbáltam a natív OSX-es programját. Hova tünt az Ő betü?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117) ZooLee válasza cigam (#116) üzenetére


ZooLee
őstag

Az hagyján, hogy az "ő" betű, de mi van az "ö" betűkkel? Az elméletileg standard, nem kellene, hogy fontkészlettől függjön, mégis a szövegből az hiányzik, és az "ő" megvan. Sőt, az "ü" is. Szerintem valamilyen betűcsere műveletet hajtottak végre még az alapkönyvben, és ott nem jó kódolással került bele. Szét kellene bontani az ePub-ot, és belenézni a HTML forrásba, hogy hogyan vannak az "ö" betűk benne.

(#118) cigam válasza ZooLee (#117) üzenetére


cigam
félisten

Pedig a txtr áruházól származik a könyv :U

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#119) ZooLee válasza cigam (#118) üzenetére


ZooLee
őstag

Na, az ciki :) Ha lesz rá időm, megpróbálom megnézni, mert érdekelne engem is :)

[ Szerkesztve ]

(#120) cigam válasza cigam (#116) üzenetére


cigam
félisten

Egyre "jobb":

iBook-ban nincs baja, szóval a txtr OSX verziója egy marék hangyát sem ér.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122) Ulv válasza zsloti (#51) üzenetére


Ulv
tag

Leszedtem ezt a Mobicpocket Creatort.Nem sikeról epub formátumot csinálni vele.Le tudná nekem valaki írni hogyan kell?Html-t sikerült de az nem jó ennek a masinának.

(#123) faki_ válasza Ulv (#122) üzenetére


faki_
senior tag

Calibre-vel próbálkozz, van topicja is! Ha pdf-ből szeretnéd és finomabb beállítások kellenek (szabályozható karakterfelismerés), akkor a PdftoePub lehet a megoldás.

(#124) Ulv válasza faki_ (#123) üzenetére


Ulv
tag

Sikerült átkonvertálnom de sajnos szétdarabolta az egészet és sok betűt nem jelenít meg.PdftoEpubbal csináltam.Mit csináltam rosszul?

(#125) faki_ válasza Ulv (#124) üzenetére


faki_
senior tag

Nem tudom. Talán a pdf van rosszul kódolva, ilyet említettek nemrég az egyik topicban. Calibre sem jó? Ott van heurisztikus feldolgozás, azt bekapcsolva esetleg jobb eredmény is elérhető, de nem miden esetben.

(#126) Ulv válasza faki_ (#125) üzenetére


Ulv
tag

Az is ugyan ez.Bár ezt a beállítást nem néztem még.Skype-on nem tudnál segíteni?Könnyebb lenne elmagyarázni mi merre.Írok privátot ha nem gond.Lassan 1 hete ezzel szenvedek.

(#127) Ulv válasza faki_ (#125) üzenetére


Ulv
tag

Bekapcsoltam ezt a heurisztikus modot.Jobb lett de,még mindig nem tökéletes.Valahol tök jól megjeleníti,máshol meg hiányzik betű és szétdarabolja az egészet.

(#129) mr.saint válasza #40993792 (#128) üzenetére


mr.saint
tag

Na én is kaptam be is ruháztam egyre 900 forintért.Ma meg is jött raktam rá könyvet is na itt van egy kis gondom. Akinek van ilyen masina a tulajdonában elmondhatná,mert nekem olyat produkál mikor rányomok valamelyik gombra mindegy lapozás,vagy könyv választás villog a kép! Először fekete majd utána lesz fehér. Ez természetes vagy esetleg reklamáljak? Estleges válaszokat előre is köszönöm!

(#130) doc válasza mr.saint (#129) üzenetére


doc
nagyúr

ez az un. teljes oldalfrissites, teljesen normalis (az eInk igy frissit)
ami nem teljesen megszokott hogy ezt minden oldalvaltasnal csinalja, mas olvasoknal rendszerint 5-6 lapozasonkent szokott lenni
nem kell aggodni, gyorsan megszokod, aztan fel sem tunik majd :)

(#131) mr.saint


mr.saint
tag

Lejárt a szerkesztési idő bocs. Közben néztem videókat hát mindben így működik tehát hozzászokunk,még mindig jobb mint telefonon olvasni! Azért köszönöm majd idővel beruházók egy komolyabb olvasóba!

(#132) golyós válasza #40993792 (#128) üzenetére


golyós
őstag

Igen nekem is megjött a kupon pénteken pedig telefonon azt mondták előtte, hogy nem jár csak új előfizu vásárlásakor.Le is csaptam rá, ma meg is jött 692ft-ért :D ( aranykártya pontok beváltva)
Ennyiért jó lesz. :C

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#134) golyós válasza #40993792 (#133) üzenetére


golyós
őstag

Hát nálam fiók lesz :K
Botrányosan gagyi, gyakorlatilag nappal sem látni, borzalom.
:(((

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#135) golyós


golyós
őstag

0,5 mb-os könyvet 4 perce tölti át telefonról a txtr-re. :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#137) golyós válasza #40993792 (#136) üzenetére


golyós
őstag

18 perc alatt le is darálta! :DDD

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#139) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok!
A minap én is tulajdonosa lettem ennek a "csodának"! Leírná valaki szájba rágósan, hogy saját könyvet, hogy kell feltölteni rá? Szedtem le pdf formátumba könyveket különböző helyről a gépre, és itt meg is állt a tudomány! :S :D

(#140) golyós válasza rusher86 (#139) üzenetére


golyós
őstag

[Ide] regisztrálj be.
utána fel tudsz tölteni könyveket a könyvespolcra.
Letöltöd telefonra az oldalon szereplő alkalmazást és a telefonról bluetooth-al áttöltöd a Txtr-re.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#141) zsloti


zsloti
senior tag

Azért készülj ,hogy a PDF -et nem nagyon szereti a gép
Az epub az ő erőssége
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#142) BalanceR


BalanceR
addikt

Valaki más tapasztalt hasonlót:
Néha, lapozás közben mintha lefagyna.... invertál, de nem vált képet, az egész kijelző fehér marad, ha tovább lapozok, a következő oldalt betölti, de vissza kell lapoznom, mert ugye egyet kihagyott, van amikor a következő oldalt sem jeleníti meg, ha ilyenkor kikapcsolom, majd vissza, akkor elfelejti, hol tartottam, és a legutolsó bekapcsolási oldalt mutatja.
Illetve nagyon ritkán kiírja, hogy az akku lemerült, de nem világít az ezt jelző led, ( vadiúj duracellvan van benne) Ilyenkor ki, bekapcsolás szokott segíteni.

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#143) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Nincs valakinek eladó Txtr-e, ami feleslegesen van fiókban stb jóáron? :)

YNWA

(#144) faki_ válasza BoC1ka (#143) üzenetére


faki_
senior tag

OLX-en láttam 5-6e Ft környékén többet is.

(#145) BoC1ka válasza faki_ (#144) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Igen néztem, hát soknak elment otthonról és 10 körül adják...annyit nem ér szerintem. Olcsóbban keresem :)

Hátha valakinek van elfekvőben...

YNWA

(#146) golyós válasza BoC1ka (#145) üzenetére


golyós
őstag

Nekünk szerintem van otthon, este rákérdezek, hogy használják-e egyáltalán.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#147) vtechun


vtechun
veterán

Hello, egy darabig nem használtam a kütyüt, aztán most nem nagyon akar bekapcsolni. Csak a piros LED világít pár másodpercig, aztán semmi. Elemcsere volt már. Valakinek ötlet, hogyan lehetne életet lehelni bele? Köszi!

(#148) jobesz


jobesz
tag

üdv! txtr hez hol tudok főzött romot letölteni? és a felrakásában útmutatót találni?

epub ra érdemes koncentrálni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#149) Szabaka válasza vtechun (#147) üzenetére


Szabaka
tag

Üdv!

Nekem tegnap adta meg magát, ugyanez.... viszont elég sokat használtam. Tegnap szétkaptam, és én a memóriakártyára gyanakszok... még nem próbáltam gépbe rakni, de ha kiveszem, akkor máshogy világít a LED.
Vajon lehet másikat rakni bele, vagy átklónozni egy működőről?

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#150) doc válasza vtechun (#147) üzenetére


doc
nagyúr

probald masik elemmel, nalam megoldotta (hiaba volt feltoltve a masik is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.