Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) doc


doc
nagyúr

BREKINGNYUZ

Ezúton tájékoztatjuk, hogy partnerünk oldalán történt okok miatt a Telekom txtr e-könyv áruház október 31-én bezár, ezzel egyidejűleg a ’txtr applikáció, valamint a ’txtr weboldala is elérhetetlenné válik.
Kérjük, a leállást megelőzően gondoskodjon a ’txtr felhasználói fiókjában tárolt könyveinek lementéséről. Az e-könyvek lementését a hu.txtr.com webes felületen a Felhasználói fiókba történő belépést követően a Könyvespolc menüpontban teheti meg. (https://hu.txtr.com/user/library/).
2015. október 31-ét követően a ’txtr Könyvespolcon tárolt tartalmak nem lesznek elérhetőek.
A mobilalkalmazás leállásának következtében a ’txtr Beagle e-könyvolvasó vezérlése is megszűnik, és az eszközre a továbbiakban új e-könyvek áttöltésére nem lesz lehetőség. A Magyar Telekom Nyrt. a Beagle e-könyv olvasóval rendelkező ügyfeleknek az olvasó vételárát igény esetén visszatéríti.

(#152) faki_ válasza doc (#151) üzenetére


faki_
senior tag

Ba...ák meg! :((
A jBeagle-t nem tudom életre kelteni, így kuka lesz...

(#153) doc válasza faki_ (#152) üzenetére


doc
nagyúr

Ki azert ne dobd, akkor mar add el olcson, jatszani meger egy vagy ket ezrest :)

(#154) faki_ válasza doc (#153) üzenetére


faki_
senior tag

Most ér annyit, ha megszűnik az áruház, annyit se. Majd eljátszok én vele. :D

(#155) MKristof válasza faki_ (#154) üzenetére


MKristof
csendes tag

Telekom visszatéríti az e-könyv olvasó díját.

(#156) faki_ válasza MKristof (#155) üzenetére


faki_
senior tag

Nem én vettem, nincs meg a számla. :(

(#157) MKristof válasza faki_ (#156) üzenetére


MKristof
csendes tag

Az űrlapnál nem kötelező megadni a számla számát, én is kitöltöttem így, kíváncsi leszek, hogy mi történik majd :))
Egyébként mi nem sikerült a jBeagle-nél?

(#158) faki_ válasza MKristof (#157) üzenetére


faki_
senior tag

Kitöltöttem én is, vesztenivalóm nincs vele, de túl sok reményt nem fűzök hozzá. Egyszer már felajánlották a visszafizetést az andoidos app problémájánál, de amint megírtam, hogy nem én vettem és nincs számla, inkább elküldték a régebbi verziót. :U

Már elindult a jBeagle, de a készüléket nem látta. Párosítani nem tudtam, mert PIN kódot kért, csak valami soros módban(?) csatlakozott. Elszórakoztam vele pár órát, meguntam. Inkább veszek majd valami normálisabb olvasót.

(#159) faki_ válasza faki_ (#158) üzenetére


faki_
senior tag

Haladok, a PIN 0000, párosítás sikerül, de a jBeagle továbbra se látja... :F

(#160) szzoo válasza faki_ (#159) üzenetére


szzoo
tag

Hogy futtatod a jBeagle-t? Eclipse-ből?

(#161) szzoo válasza faki_ (#159) üzenetére


szzoo
tag

Az eredeti jBeagle nekem sem ment. Ezt most csináltam, ha windows alatt futtatod, akkor ezzel a verzióval is kipróbálhatod:
jbeagle-txtr-windows.rar

A kapcsolódási folyamat nem változott: egyszer párosítani kell a windowszal a beagle-t, utána működik. Ha 10-20 másodperc után még mindig "Searching for beagle..." üzenet jelenik meg, akkor rakd lehető legközelebb a bluetooth antennához a könyvolvasót, elég rövid a hatótávja és az is lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#162) faki_ válasza szzoo (#161) üzenetére


faki_
senior tag

Köszönöm, de nincs Windowsom! Linux alatt először Eclipse-vel próbálkoztam, újabb és újabb hibaüzeneteket adott, van amiket sikerült megoldani, de mindig jött másik vagy maradt még valami. Már az összes Eclipse-hez tartozó csomagot felraktam, többféle Java verzióval futtattam, de nem vezetett eredményre. A másik, Maven féle megoldással is kísérleteztem, az sem sikerült. A párosítás megy az op.rendszer alól 0000 PIN kóddal, jBeagle elindul, utána semmi (pontosabban hibaüzenet konzolon, ami a kapcsolódási folyamatra utal, vagyis odáig nem jut el).

(#163) szzoo válasza faki_ (#162) üzenetére


szzoo
tag

Este megnézem nekem megy-e ubuntu alatt. Nem vagyok biztos benne hogy jó lesz a bluetooth driver miatt.

Szükségem lesz rá, így 1-3 héten belül - attól függ hogy lesz időm - szerintem csinálok egy egyszerű androidos kezelő alkalmazást, majd megosztom itt.

(#164) faki_ válasza szzoo (#163) üzenetére


faki_
senior tag

Köszönöm! Az androidos app szuper lenne, akkor nem vennék másik olvasót! :R

Nem is értem, ezt a Telekom miért nem csinálta meg...

(#165) faki_


faki_
senior tag

Mivel txtr.com-ra már vagy egy hete nem sikerül új könyvet feltölteni (Kösz Telekom!), hogy a Beagle-re még át tudjam tenni a vég előtt, kigondoltam egy egyszerű, baltával faragott megoldást, ami meglepő, de működik.

A telefonon lévő /txtr mappában kicseréltem az egyik fixen lévő, törlés esetén is "visszajövő" könyvet (Jack London: White Fang) a sajátomra és így át is küldhető a Beagle-re. :)) A lényeg, hogy pontosan ugyanaz a fájlnév legyen. A borítóképet is lehet cserélni, az egyéb fájlokkal, adatokkal még nem próbálkoztam, az már annyira nem fontos számomra. Néha visszaállt az eredeti White Fang, leginkább akkor, ha valamiért összeomlott a program, de újra meg lehet csinálni. Egy kissé körülményesen, de használható marad az olvasó. Legalábbis addig, amíg nem kell a telefont újratelepíteni, mert gondolom az áruház bezárása után már nem lehet megtenni az első lépést, az összekapcsolást a regisztrációval. Talán ezen segíthet valami teljes beállításokat mentő program (Titanium Backup?).

Ami még számíthat: nekem a program apk-ból van telepítve, nincs összekötve a Play-vel (a legutóbbi elcseszett frissítés óta) és most már nem kap internetet sem.

(#166) DeliZsolt válasza szzoo (#163) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Kedves szzoo!
Esetleg tudnál készíteni ios-re is app-ot, hogy a Beagle-t tudjam használni?
Köszönöm szépen a válaszod!
:-)

(#167) faki_ válasza faki_ (#165) üzenetére


faki_
senior tag

Kipróbáltam és ha körülményesen is, de megy. Telepítettem a Telekomos apk-t az APK Permission Remover segítségével, letiltva a helyek meghatározását. Erre csak azért van szükség, hogy a Play-től független legyen és a helymeghatározás egyébként sem létkérdés a működéshez. Tűzfalat használok, nem kap netet wifin és adatkapcsolaton sem. Elindítás után van egy lehetőség alul a kipróbálásra, úgyhogy nem kell összekapcsolni a regisztrációval sem. Az elérhetetlen internetre panaszkodik, de megy. Az alapból benne lévő két könyv fájljait fájlkezelőben kicseréltem a feltölteni kívánt könyvekre a /txtr mappában. Az .epub, maga a könyv, a .png a programban megjelenő kép, a .json fájlban a szerző és cím van tárolva. Utóbbiban egy szövegszerkesztővel át lehet írni ezeket, a szerző háromszor, a cím egyszer szerepel. Sajnos néha véletlenszerűen, programhiba esetén mindig visszaírja az alap könyveket, újra át kell írni. Ha éppen a saját könyvek vannak benne, akkor átküldhetők párosítás után a készülékre.

Majd kipróbálom még, hogy az apk-ba másolva a saját könyveket megy-e? Ha igen, akkor többet is elvisel-e? Lehet, hogy olyankor az újracsomagolás miatt probléma lesz az aláírás miatt...

(#168) faki_ válasza faki_ (#167) üzenetére


faki_
senior tag

Ki lehet cserélni még telepítés előtt az apk fájlban a két gyári könyvet sajátra (/assets/books), így telepítés után további macera nélkül küldhetők az olvasóra. Valószínűleg többet is lehetne belepakolni, de ehhez más fájlokba is kellene irkálni, ebbe egyelőre nem mélyedek bele. Jó szórakozást! :)

(#169) szzoo válasza faki_ (#164) üzenetére


szzoo
tag

Az alternatív android app tesztelés fázisban van, a szabadidőmtől függ mikor, de a legkésőbb a jövő hét folyamán publikálva lesz az első verzió Google Play-en. Eleinte szegényes funkcionalitással, pl. epub támogatás még lehet nem lesz. Most "Beagle Clicker" munkacímen fut, hogy más lesz-e a végleges név még nem tudom. Jelezni fogom itt, hogy hogyan lehet megtalálni.

(#166) DeliZsolt
iOS alkalmazások fejlesztésével nem foglalkozok, ezért a részemről iphone-os verzió nem lesz.

(#170) faki_ válasza szzoo (#169) üzenetére


faki_
senior tag

OK, kösz! Várom.

(#171) DeliZsolt válasza szzoo (#169) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Köszönöm a választ, örülök az androidosnak is, majd kölcsön kérek könyv feltőltésre valakitől. :-) Nagyon várom én is! Köszi

(#172) Szabaka válasza szzoo (#169) üzenetére


Szabaka
tag

Nagyon szépen köszönjük előre is az appot :)

Pont a T-s weboldal bezárásának bejelentése előtt romlott el a sajátom (egyszer csak nem kapcsolt be... lehet meghalt benne a memóriakártya) és vettem gyorsan egy másikat, erre bejelentik, hogy bezár a bazár... Kicsit ideges lettem :)

Megnyugtató, hogy továbbra is tudjuk majd használni a kütyünket :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#173) KamuMazsola válasza szzoo (#169) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hogyan lehet megtalálni a playen?

Üdv.: KamuMazsola

(#174) mr_balage válasza doc (#151) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Ha valakinek ezek után már nem kell a készülék, egy jelképes összegért átvenném.
Üdv: Balage

(#175) faki_


faki_
senior tag

Újabb ötletként beregisztráltam a német oldalra, megy minden!!! :))

(#176) DeliZsolt válasza faki_ (#175) üzenetére


DeliZsolt
újonc

De jó, esetleg tudsz regisztrációhoz linket közzé tenni? Köszi

(#177) DeliZsolt válasza faki_ (#175) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Ja, bocsánat, látom már megtetted. :-)

(#178) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!
Felkerült az alternatív androidos alkalmazás a Play áruházba a Beagle Ebook Kezelő.

FUNKCIONALITÁS
- Közvetlen fájlfeltöltés a txtr beagle-re.
- A feltöltött fájlok száma nincs limitálva, így akár 5-nél több könyv is feltölthető.
- Támogatott fájltípusok: PDF
- Könyvek törlése a könyvolvasóról.

ISMERT HIBÁK ÉS HIÁNYOSSÁGOK:
1. Az aktuális verzió 'Korai kiadás' jelölésű. Jelenleg felléphetnek az alkalmazás használata közben hibák, ami akár az alkalmazás összeomlásával is járhat.
2. Előfordulhatnak a használhatóságot befolyásoló felületi hibák kis felbontású eszközökön vagy fekvő módban használva.
3. A feltöltött könyvekhez nem tartozik borítókép és a txtr beagle™ könyvválasztójában csak a cím és a szerző jelenik meg. Későbbi verzióban lesz lehetőség könyvborítók használatára.
4. Könyv feldolgozása sikertelen lehet nem várt formátumú ebook kiválasztásakor.
5. Egyes képek hibásan jelenhetnek meg a könyvolvasón. A Beagle Kezelő alkalmazás PDF feldolgozója nem minden típusú képet tud kirajzolni, így ezek a képek már hibásan kerülnek feltöltésre a könyvolvasóra.
6. Könyv sikertelen feltöltésének oka lehet, hogy a txtr beagle™ belső tárhelye megtelt.
7. Jelenleg nincs lehetőség a megszakadt feltöltések folytatására.
8. Nem jelenik meg a könyvolvasó képernyőjének alján az olvasás előrehaladását mutató folyamatjelző a Beagle Kezelővel feltöltött könyveknél.
9. Az aktuális verzió még nem támogatja EPUB és a TXT fájlok feltöltését. Ezek egy későbbi frissítéssel elérhetővé válnak. Betűméret és más tulajdonságok megadására is lesz mód.

Valamennyi hiba és hiányosság egy későbbi verzióban javításra kerül. Hiba esetén érdemes megvárni a hamarosan megjelenő stabil verziót.

Hibával, észrevétellel kapcsolatban írjatok az alkalmazás adatlapján lévő e-mail címre. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#179) mr_balage válasza szzoo (#178) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Köszi, kipróbáltam. A könyvek másolása és törlése működik.
A képeket tényleg nem jól kezeli, ahogy írtad is. Nekem a szöveg sem lett olvasható, a betűk összecsúsznak.
Azért örülök hogy foglalkozol vele és várom az újabb, javított verziókat :)

[L:/dl/upc/2015-11/10/155322_ampprhphk9lw1uo4_img_20151110_185459.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/10/155322_ampprhphk9lw1uo4_img_20151110_185459.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#180) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!

Tegnap új verzió vált elérhetővé:
Beagle Ebook Kezelő v0.2.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- Natív PDF feldolgozó használata Android 5.0 (Lollipop) vagy újabb rendszerű eszközökön.
- Más Android verziók esetén is számos PDF feldolgozási hiba javításra került. Például a Calibre programmal generált PDF fájlok megjelenítése is jobb lett.
- Képek jobb minőségben kerülnek feltöltésre a PDF fájlokban.

Kérlek írjátok meg a telefonotok típusát és a futtatott android verziót, ha az alkalmazás a feltöltés megindításakor összeomlana. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#181) faki_ válasza szzoo (#180) üzenetére


faki_
senior tag

Köszönet! Ezzel már elég jó, olvasható! :R

(#182) mr_balage válasza szzoo (#180) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Köszi, ez a verzió már jól küldi át a képet is, és a szöveg sem csúszik össze, jól olvasható.
Nekem nem omlik össze a program.
Telefon: Huawei Honor Holly Hol-U19, Android 4.4.2

(#183) szzoo válasza mr_balage (#182) üzenetére


szzoo
tag

Nagyon örülök, köszi az infót!

(#184) DeliZsolt válasza szzoo (#183) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Kedves szzoo!
Köszönjük szépen az appot, nekem sajnos nem működik.
Amikor a pdf fil-t kiválasztom és Feltőltésre kattntok, akkor nem tölt semmit, csak azt írja ki, hogy a csatlakozás sikeres. Valamit elrontok?
Tudnál segíteni benne?
Köszönöm szépen

(#185) mr_balage válasza DeliZsolt (#184) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Szia, az alkalmazáson belül menj a menübe, válaszd ki az információkat, majd olvasd végig a leírást. Az 5. pontban írja, hogy a könyv feltöltését a programban nem látod, azt az értesítési sávon lehet követni.

(#186) szzoo válasza DeliZsolt (#184) üzenetére


szzoo
tag

Szia!
Az alkalmazás jelenleg publikált verziója csak annyit ír a feltöltés befejeztével (akár rendben megtörtént a könyv küldése, akár sikertelen), hogy a bluetooth kapcsolat aktív. Az android értesítési sávot lehúzva nem jelenik meg valami hibaüzenet? Ahogy mr_balage is írta, jelenleg a feltöltés előrehaladását itt lehet jobban követni.

Próbáltad több pdf feltöltésével is? Meg tudnád írni a telefonod típusát és a pontos android verziót?
Köszönöm!

(#187) DeliZsolt válasza szzoo (#186) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Sony xperia e1 a telefon, 4.4.2 android. Igen az a hibaüzenet: Hiba lépett fel a könyv feltöltésében, amit azonnal kiír a pdf file kiválasztása és a feltőltés gomb érintése után. Próbáltam több pdf-t is. Köszi a választ

(#188) szzoo válasza DeliZsolt (#187) üzenetére


szzoo
tag

Azt javaslom, hogy várd meg a következő frissítést. Jövő hét első felében várható. Ha az új verzióval sem menne, akkor pár levélváltással megkeressük a hiba okát. Az új verzióban pontosabb hibaüzenetek lesznek és sok módosítás a motorháztető alatt.

A jelenleg publikus verzióban négy esetről tudok, amikor az általad tapasztalt (azonnali) hiba léphet fel:
- Ha nem támogatott készülékről van szó.
Android 5-ös verzió alatt az alkalmazásba fordított PDF feldolgozó van használva, mert nincs natív támogatás. Ez nem biztos hogy működik pár készüléken, pl x86-os processzorral rendelkező eszköznél. A te telefonod Qualcomm Snapdragon 200 MSM8210-es processzora támogatott. Nem gondolom, hogy ez a hiba. Több Sony eszközön is tesztelek, például: M2, T3, Z2 Tablet vagy egy régi Sony Ericsson Live with Walkman.

- Nem létező vagy felhő szolgáltatásból származó fájl lett kiválasztva.
Az android letöltések nézetből kiválasztható olyan fájl ami már törölve lett. Szerintem nem ez lesz a hiba oka. A felhő alapú tárhelyek nem támogatottak a jelenlegi fejlesztési állapotban.

- A fájltípus feldolgozása nem sikerül
Mivel több fájllal is teszteltél, így ezt is kizártnak tartom. Csak olyan fájloknál lehet gond, amit nem szokás a könyvolvasóra küldeni, például: reklám katalógusok.

- Nincs elég hely a könyvolvasón a feltöltés megkezdéséhez.
Hány könyv van a könyvolvasón? Próbáltál már törölni közülük?

[ Szerkesztve ]

(#189) DeliZsolt válasza szzoo (#188) üzenetére


DeliZsolt
újonc

Köszi a választ! Az egész olvasót töröltem a kapcsolat előtt, mert egy iphone-nal volt addig párosítva, és egyben a tartalmakat is töröltem. Tehát a Beagle üres. A Sony-ra ráhúztam két pdf file-t, még a címben sincsenek ékezetek, és mind a kettővel megpróbáltam a feltöltést. A két készülék azonnal megtalálja egymást és az alkalmazásban is kiválóan működik a kapcsolat. Nagyon szépen köszönöm a segítséged, hogy ennyit foglalkozol vele.

(#190) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!

Tegnap ismét fontosabb verzió vált elérhetővé:
Beagle Ebook Kezelő v0.3.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- PDF fájlokon túl újabb támogatott formátumok: EPUB, XPS, OpenXPS és CBZ.
- Továbbá kísérleti jelleggel (leírásokban nem szerepel), de feltölthetők JPEG, PNG és TIFF képek is.
- Könyv feltöltése előtt lehetőség van a helyes megjelenést ellenőrizni az Előnézeti képernyő segítségével.

Más:
Továbbra sincs szoftveres limit a feltölthető könyvek számára vonatkozóan, viszont úgy tapasztaltam, hogy a könyvolvasó 15 könyv után oldalszámtól függetlenül „megtelt” üzenetet dob. Néhányan ellenőriznétek, hogy nektek sikerül-e 15-nél több könyvet feltölteni a saját könyvolvasótokra? Köszönöm!

(#191) faki_ válasza szzoo (#190) üzenetére


faki_
senior tag

:C

Nekem is megállt 15 után. ~122 KB-os epub-okat tettem rá, az összes együtt nem érte el a 2 MB-ot.

(#192) szzoo válasza faki_ (#191) üzenetére


szzoo
tag

Köszi! Akkor egy későbbi verzióban lesz figyelmeztetés erre.

(#193) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!

Beagle Ebook Kezelő v0.4.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- Új könyvválasztó téma.
- Olvasás előrehaladását mutató folyamatjelző a képernyő alján. Alapértelmezetten a szekciók is jelölve vannak, ez a működés a Beállítások menüpontban kapcsolható ki.

[ Szerkesztve ]

(#194) zAPAtyin válasza szzoo (#193) üzenetére


zAPAtyin
tag

Én személy szerint köszönöm a fáradozásaidat, a munkádat, amit annak érdekében teszel, hogy tovább használhassuk a mi kis szerény tudású kütyünket. :R

Boldog Új Évet Kívánok!

ui: Valaki visszakapta már a kütyü árát a "T"-től?

(#195) faki_ válasza zAPAtyin (#194) üzenetére


faki_
senior tag

"Valaki visszakapta már a kütyü árát a "T"-től?"

Kb. két hete utaltak, pedig már teljesen lemondtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#196) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!

Beagle Ebook Kezelő v0.5.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- Most már elég művelet végrehajtása előtt kapcsolódni a könyvolvasóhoz, például könyv feltöltésnél a feltöltés megkezdésekor.
- Lehetőség van a megszakadt feltöltések folytatására.

[ Szerkesztve ]

(#197) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!

Beagle Ebook Kezelő v0.6.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- EPUB és TXT formátumú fájlok esetében új beállítások érhetők el: betűméret, betűtípus, betűstílus, sorköz, szöveg igazítás és margók mérete.

(#198) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!
Beagle Ebook Kezelő v0.7.0 BETA

ÚJDONSÁGOK
- Angol nyelvű fordítás. Most már nemzetközileg elérhető a Play Áruházból.
- A könyvek listája megőrződik az alkalmazásban. A lista az alkalmazás indításakor is elérhető, így elég csak a műveletek előtt kapcsolódni a könyvolvasóhoz.
- Ha az alkalmazás frissül, akkor első indításakor megjelennek az újdonságok.

Mivel kihalt a topik és nem akarom floodolni, ezért a további verziókat már nem írom be. Eddig is volt sok frissítés ami nem került fel. A változások a Play Áruházban vagy az appban követhetők.

(#199) BalanceR válasza szzoo (#198) üzenetére


BalanceR
addikt

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Király vagy!

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#200) Benoe77


Benoe77
őstag

Felkeltette érdeklődésemet ez az olvasó, szeretnék vásárolni egyet. Ha tudtok eladót, kérlek szóljatok.
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.