Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Azért annyira ne ess kétségbe. Van megoldás. Keresd fel Winner_hun kollégát, megoldja.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) TheLázs válasza Samus (#1) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Persze, igazából nincs komoly baj, csak a kedvem ment el már az egésztől. Tetszik tudni: ki van írva az ár, én pedig félkarú óriásként ülök a pénzhalmomon és nem tudok előre mozdítani semmit.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) Shinjike87 válasza TheLázs (#2) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Ideje bankot váltani, nem hiába utáljuk az Erstét.

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam akkor telt be a pohár, mikor megláttam mennyit számoltak fel egy otp átutalás után... Tavaly még ingyen volt, most meg 1500 körül. Talán csak Erstén belül ingyenes az utalás most. Vagy az se. Elmennek a :W Plusz a számlaértesítő levelük is kb 500 forint lesz.
Mire váltsunk?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

azért azt is nézzük már meg, hogy mikor kártyát igényelsz, és TE kiválasztod a kártyát, mindegyik bank feltünteti: visa electron és maistro nem alkalmas netes fizetésre.

Csak mert:
-te megpróbáltad és valami anomália miatt működött

még semmi sem kötelezi sem a bankot, sem a kártyakiadót, hogy ennek példájára máris egy netes fizető eszköz legyen!

Csak ezért felesleges bankot váltani, mert ha máshol is szutyok nem dombornyomott kártyát kérsz, ott is ugyan ez lesz. Hiába reklamálsz, megkérdezik, hogy látta a kártya kondicíióknál, hogy nem alkalmas rá? Látta. Akkor mi is a baj?
Senkit sem fog érdekelni, hogy egyszer véletlen működött.

Az, hogy nem ajánlottak fel segítségnek egy szar netkártyát, vagy egy akciós dombornyomottat mindenképpen az Erste sara...

Ez csak jó tanács: ha váltasz bankot, és azt akarod, hogy a netes fizetéseid gördülékenyen menjenek MINDIG és ne csak a szerencsében bízhass, akkor bizony válassz egy rendes mastercardot, vagy rendes VISA-t.

(#6) bolondember válasza TheLázs (#2) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

érdemes a hotmail-es címmel létrehozni egy HB-fiókot.

Ha van usered az összes "past purchase" ott figyel a fiókodban.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) Thrawn válasza Drenadar (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

"mindegyik bank feltünteti: visa electron és maistro nem alkalmas netes fizetésre."
Ne terjesszünk már ilyen marhaságokat. Visa electronom van, nem dombornyomott és mégis vásárolhatok vele online és még a Paypal-omhoz is ez van hozzácsatolva. Épp tegnap vásároltam vele. Még tetézném azzal is hogy Erstés vagyok.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) sanzi89 válasza Drenadar (#5) üzenetére


sanzi89
addikt

"... visa electron és maistro nem alkalmas netes fizetésre."

Rengeteg számlát (Digi, Telekom, biztosítás/villany/gáz/víz, Vatera termékdíjat, Paypal-ra utalást, stb.) Visa Electron kártyával intézek, ami egyébkén az Erste-től van. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9) Drenadar


Drenadar
veterán

https://www.erstebank.hu/hu/maganszemelyek/bankkartyak/visa-electron

Márpedig nem írja a bank, hogy van rá lehetőség.
Vagy csak korán van és én nem látom.

Viszont a VISA classicnál írják. Ahogy a MC-nél is.

Még egyszer szeretném kihangsúlyozni:
-Attól, hogy megy bizonyos esetekben még nem jelenti azt, hogy ha reklamálsz ezzel kapcsolatban, hogy tudnak majd segíteni, hiszen a kártyánál az van leírva, hogy ez nem alkalmas rá.

De tök 8.
Nézzük a tényeket: Nem dombtornyomot kártyád van, nem tudtál fizetni vele a neten. Banktól segítséget kértél, hogy miért nem, tájékoztattak róla, hogy mert nem dombtornyomot.

Ez a legtöbb banknál ugyanígy zajlott volna le.
Én ezért választottam évek óta a sima MC kártyát, vagy VISA-t, és soha olyan gondom nem volt, hogy netes fizetés el lett volna utasítva. De szerintem ez így egyértelmű.

(#10) Thrawn válasza Drenadar (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem a kártya hanem a hozzá tartozó számla a lényeg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) Drenadar válasza Thrawn (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

Ööö... jólvan akkor, én kérek elnézést nincs több kérdésem, jesszusom. :W

(#12) Sordoran


Sordoran
addikt

Én is vettem már ilyen bundle csomagokat, és én a lassabb, de biztosabb módot választottam (szintén Erste amúgy):
Paypal fiók készítés, és netbankon keresztül utalás rá. Munkanap 4ig ha elküldöd (nem utolsó percben azért), aznap éjfél, 1 óra tájékán írják jóvá Paypal számlán, és már fizethetsz is vele.
Nevezhető ez biztonsági óvintézkedésnek is, mert ha közvetlen kötném össze bankkártyámmal, vagy hasonló, akkor semmi nem állíthatna meg, hogy minden pénzem elverjem. :DDD Így meg amíg megjön a pénz paypal-ra, van időm átgondolni: tényleg kell ez nekem?

Mostani csomagnál amúgy csak 1$-osat vettem meg, Far Cry 3 még érdekelne, de annyi felárat nem ér meg nekem.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#13) e=mc² válasza Thrawn (#10) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem a szamla szamit (azt a szamlavezeto rendszer kezeli adott parameterezessel), nem is a kartya tipusa (azt a bankkozi elszamolokozponton keresztul a kartyatarsasag kezeli), hanem amit az ugyintezo a kartyakezelo rendszerben mit allit be (az alapbeallitasokon felul).

tobbieknek:
A dombornyomott kartya kifejezest is el lehet felejteni abbol a szempontbol, hogy igy kulonboztetitek meg neten vasarolhattok-e vele. Ez arrol szolt meg a bankkartyak korai idoszakaban, hogy ahol nem volt megfelelo komminukacios infrastruktura kiepitve, hanem csak mondjuk hetente egyszer jart posta, ott kezi lehuzoval indigos csekkre vettek fel a kartyaadatait a domborulatok segitsegevel.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#14) DigitXT válasza Drenadar (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor a "bizonyos eseteket" bővítsük azzal, hogy nekem is megy. (Évek óta.)
Sőt, kizárólag netes fizetésekre használom - azért tartottam meg egyáltalán!
Ha elovastad a bejegyzést a negyedik ember, akinek dettó működött az írója.
Ha vmi elromlott, megjavítani kell, nem azt kamuzni, hogy sose működhetett.

(#15) Thrawn válasza e=mc² (#13) üzenetére


Thrawn
félisten

Anno külön kértem, hogy olyan számlám legyen ami alkalmas online fizetésre, mert ami előtte volt nem volt az :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) Csapoati válasza Shinjike87 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

14 éve vagyok erstés (illetve még Postabanknál csináltattam a számlát, csak átvették), soha nem volt semmilyen gondom sem velük. A Maestro meg tényleg egy rakás szar, bár a hiba ugye alapvetően nem ez és csodálkozom is a dolgon. A Visa Electron meg 90%-ban jó netre is, nekem egyedül a Microsoft nem szereti. Erre (meg minden másra ;] ) ott a Mastercard. Lehet, hogy drága, de legalább tuti megy. A MC-s hitelkártyám (Wizz pontgyűjtős) bőven behozza az évi 4 ezer Ft-os árát.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) e=mc² válasza Thrawn (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

Online fizetni nem a szamlaszamoddal fogsz, hanem a bankkartyaddal. Illetve annak is az adataival. A bankkartyad Electron ha jol lattam, ami azt jelenti, hogy elektronikus csatornara lett tervezve (POS terminal, internetes vasarlas, ATM kp felvet).

Az Electront csak a VISA Europe altal szerzodott bankok bocsathatjak ki, igy kijelentheto, hogy Europaban van inkabb jelen ez a valtozata. Tovabba hozza kell tenni azt is, hogy az elfogado reszerol is kell lennie egy szerzodott partnernek (POS terminal szamlavezeto bankja), azaz, ahol vasarolni szeretnel vele akar egyszeru boltban, akar webshopban, akkor az uzemelteto bankjanak is el kell fogadnia az Electront. Ha ez nincs meg, akkor nem fogsz tudni vele fizetni. Es ezt annyibol lathatod, hogy mondjuk feltuntetik a regi logot vagy az ujabbat. De mondjuk meg erre sincs garancia, mert nem egyszer a matricacsomagokban csak a hagyomanyos Visa logo jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#18) Hintalow


Hintalow
senior tag

A maestro és (kis részben) a visa electron főleg szo*sra jók online vásárlás esetén.
Ahogy elöttem írták, minden félnek a vásárlási láncban tudnia kell kezelni, le kell lennie szerződve (ej, de szép szókapcsolat) a megfelelő módon.
Ez főleg a maestronál gond, mert míg a többi kártyánál az online fizetés hajnalától ezzel dolgoztak, a maestro pár évvel ezelöttig NEM volt használható főcsapásként erre. Utána alkalmassá tették azt is, elméletileg, de nyögvenyelős, mert gondolom van világszinten jópár intézmény, kereskedő stb. aki erre nincs szerződve, így bizonyos konstrukciókban működik, de legalább annyi esetben meg nem.
És azt a legjobb, hogy ebből a kibocsátó bank többnyire semmit nem lát, mert nem náluk fut lukra az autorizáció, hanem már az engedélyezési lánc korábbi szakaszában elhal. :K

Bankfiókba ilyen ügyekkel bemmeni, meg tök felesleges, kb minden bankra elmondható, hogy a fiókban ülök minimálisan vannak leoktatva bankkártyákkal, elektronikus fizetéssel kapcsolatban, mert nem ezen van a fókusz személyes ügyintézésnél.
Kártyás kérdéssel érdemesebb a telefonos ügyfélszolgálatot hívni, ott sokkal nagyobb az esély tapasztalt, a témához értő ügyintézőt kifogni.

De ilyen esetben még az extratapasztalt ügyintéző sem fog tudni mást javasolni egy MC unembossed, vagy webkártyára való váltáson kívül.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Srácok! Értem én, hogy így rossz a maestro meg úgy rossz a maestro... De az miért lehet, hogy hirtelen elromlott? Biztosan nem azért, mert nem dombornyomott vagy nem ilyen-olyan- amolyan

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#20) Hintalow válasza TheLázs (#19) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem romlott el hirtelen, soha nem is működött teljeskörűen :N , mindig is voltak anomáliák a használatában, amióta "online vásárlásra alkalmassá" tették. elötte meg senki nem is ígérte, hogy jó olyanra.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21) shteer válasza TheLázs (#19) üzenetére


shteer
titán

Lekopott a dombornyomás ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22) lezso6 válasza TheLázs (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudtam kivenni a bejegyzésből, de akkor eddig már használtad a kártyád netes fizethez? Hányszor? Hol? Ahol eddig ment, azóta ott se?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) yerico


yerico
senior tag

Az Erste múltkor megpróbált kegyetlenül átkúrni. Felhívtak, hogy be kellene mennem, mert hiperszuper akció van, és be kellene aktiválni valamit, amitől majd nekem jobb lesz, és elkezdek pénzt visszakapni. a vásárlásaim után. Rákérdeztem, hitelkártya, neeeeeem, nem az. Jó. Aztán a szerencsétlen hülye a telefon végén kinyögte, hogy Joker kártyát kell igényelnem. Mondom, akkor te szerencsétlen hülye, épp most adtam vissza a Joker kártyámat, ami bármilyen meglepő is, de hitelkártya. Szóval egyfelől tudom, miről van szó, másfelől, ha rákérdezek, akkor ne akarjon becsapni, mert azt rühellem. Azóta is havonta hívogat az Erste, hogy menjek be, és ....

Az ő Visa Electronjukkal eddig bármilyen netes vásárlásom sikeres volt, Ázsia, Eu, Amerika, mindenhol.

(#24) sanzi89 válasza yerico (#23) üzenetére


sanzi89
addikt

Engem múltkor hívtak, hogy kell-e nekem személyi kölcsön. Mondom nem, nincs rá jelenleg szükségem. Erre benyögi, hogy semmi gond, vegyem fel a hitelt, nem muszáj el is költeni. :Y :W

Az udvarias beszélgetés végén - éppen jó kedvem volt, rá is értem, elcsevegtünk vagy 5 percet - megkértem, hogy mindenhonnan töröljenek, mert soha többet nem akarom, hogy felhívjanak ilyen hülyeséggel.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25) Klaus Duran válasza Sordoran (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én ma mentem be a bankba hogy kéne egy másik számla és hozzá MasterCard.
Ekkor megtudtam hogy már rég MasterCard kártyámnak kéne hogy legyen, munkába állás 2012 Jun. És mivel elmondtam hogy mire kéne, elmesélték hogy úgy a legmegfelelőbb az elképzelésemnek ha átutalással pakolok pénz a PayPal-re és nem kötöm össze a kártyával.

Korrekt és rendes kiszolgálás, én így szeretem a banki ügyeket. :K
Nem Erste ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#26) CoolBoy323 válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jol atvagtak!!

Ha utalsz PPra, akkor + utalasi dij van + szar a PP arfolyama. 100$-os vasarlasnal siman buksz par ezrest

(#27) P00By


P00By
nagyúr

Remek volt olvasni :(

Ersténél nekem visa electron kártyám volt, mindig azzal vásároltam online :F

(#28) Csapoati válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én összekötöttem a kártyával, így a legegyszerűbb. Ha kell rá pénz, akkor top-up, ha meg valami hirtelen vásárlás lesz külföldről, akkor kártya (szigorúan a bankkal váltatva a pénzt). Erste. :P

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Klaus Duran válasza CoolBoy323 (#26) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Alapból lett volna veszteség. Másik számlát akartam, és azt összekötni a PayPal fiókkal.
És a második számlára az elsőről utaltam volna át valamennyit havonta.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#30) CoolBoy323 válasza Klaus Duran (#29) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Webszamla nem lehetseges? Mert a fo es a web kozott ingyenes az utalas. (Otp jump)

(#31) Klaus Duran válasza CoolBoy323 (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Takarékszövetkezetes vagyok. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#32) CoolBoy323 válasza Klaus Duran (#31) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor valtoztass ezen az allapoton, ha nem vagy a sajat penzed ellensege.

Nem tudom mennyit vasarolsz kulfoldiabol, de sok sört meg lehet sporolni egy kis odafigyelessel.

(#33) Klaus Duran válasza CoolBoy323 (#32) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nem fogok sűrűn vásárolni, és a 100 dollártól is messze leszek. Ha nem így lesz akkor majd váltok.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#34) #54715584


#54715584
törölt tag

Anno egy banknál nekem azt mondták a dombornyomott MC-ra, hogy azzal tudok külföldön fizetni. Azt sem fogadták el mindenhol, legalábbis némelyik benzinkúton délkeleten... :) De spanyolban sem tudtam az autópályán azzal fizetni. Ciki volt, mikor nyomni kellett a piros gombot, hogy jöjjön valaki, mert nem volt nálunk apró.

(#35) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nem minden flat kártyát fogadnak el mindenhol. Nekem dombornyomott master van oszt azzal sem lehet mindenhol fizetni. Pl kifejezetten kértem, hogy debit kártya legyen ne credit. Erre nem tudok vele automata kúton tankolni pl Dániában :DDD Nem sok híja volt h megálljon alattam a kocsi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) TheLázs válasza lezso6 (#22) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Én használtam pl. az Aliexpressen és most ott sem működik. Persze, kiakadásomnak csupán ez az oka, hogy eddig minden frankó volt - máshol is - de mindenki azt magyarázza, hogy a kártyám így nem jó meg úgy nem jó. Nem lehetett volna az elejétől szar a kártyám ez esetben? MIért csak most szar? 1997%, hogy nem azért, mert visszamászott az anyag síjkába a dombornyomás.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#37) bitpork válasza TheLázs (#36) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pl mert a kibocsátó pénzintézet mögötti szolgáltató szerződést bontott egy rakat céggel?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38) Chaser válasza Drenadar (#9) üzenetére


Chaser
titán

K&H-nál visa electronnal már 5 éve is tudtam online fizetni, csak pp-n keresztül fizetek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) TheLázs válasza bitpork (#37) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Világos, de akkor miért írná a webáruház, hogy elfogadja?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#40) e=mc² válasza TheLázs (#36) üzenetére


e=mc²
őstag

A kerdeseidre csak a bankod, illetve azon keresztul a kartyakezelo tud valaszt adni (de azzal te nem vagy kapcsolatban).
Korabban irta valaki, hogy az ugyintezok altalaban nincsenek tisztaban melyebben a kartyak mukodesevel kapcsolatosan. Ezt tapasztalom en is. Turelmesnek kell lenni, es konkret kivizsgalast kerni ra a bankfiokodban, vagy ha van helpcenteren.

Ambulimax Provider

(#41) Out


Out
addikt

Engem csak az érdekel, hogy megszerezted már "életed Bundle-ját"?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#42) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a maestro a bankkártyák suzukija, arra jó hogy elmenj vele a boltba, topic zárható

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) TheLázs válasza Out (#41) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nem, de már nem is érdekel. A hetet jó lett volna ezekkel a címekkel végigtolni, de hétfőtől kezdődik a félév, szóval elmehet mindenki a búsba.

Ja, és mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! Laikius vagyok és tudatlan, de akárhányszor mondjátok, nem fogom elhinni, hogy azért nem jó, mert maestro. Azért nem jó, mert valami megmakkant vele. Más ismerős maestro kártyájával is lehet ugyanott fizetni. Csak az enyémmel nem. A bank nem tud semmit, senki nem tud semmit, sőt! még én vagyok a hülye, hogy ilyet kérdezek, miért nem tudtam, hogy a Maestro erre egyáltalán nem jó. Köszönöm, ettől az egész bank-szférától kezd fejre állni a gyomrom.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#44) Mr.Csizmás válasza TheLázs (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a bankoknál mindenki saját maga szabályozza, hogy az adott kártyamárkával mit lehet csinálni. pl. németországban EC kártyával bárhol tudsz fizetni, de egyes bankoknál webshopokban csak német szintén, és külföldön, paypalon használhatatlan, stb. :)) ki van ez találva. lényeg hogy a maestro egy rövid pórázra kötött tacskó a lehetőségeket nézve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) Chaser válasza TheLázs (#43) üzenetére


Chaser
titán

Valami ismerőst mért nem kértél meg, hogy fizesse ki? Attól független kártyával van baj vagy sem, a problémán nem változtat ha nem tudod használni. Meg kell oldani, utána lehet nyomozgatni mi a baj szerintem. Én nem megyek el a búsba :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Out válasza Chaser (#45) üzenetére


Out
addikt

Nem tudod mit hagysz ki :D

[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#47) Chaser válasza Out (#46) üzenetére


Chaser
titán

:D :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) bitpork válasza TheLázs (#39) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahogy már írták: a bank csak a kibocsátó. De a feltételek a bank, a kártya használója és a kártya hátterét biztosító vállalat között változhatnak bármikor. Minden kártyához kell lennie egy telefonszámnak ami nem a banknál csörög. Azzal kell próbálkozni, ha tudod hogy a fedezet megvan a vásárláshoz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49) TheLázs válasza bitpork (#48) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Na, ezt kipróbálom :)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#50) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Update: A telefonálgasáttal azt értem el, hogy miután a gép kérte a számomat, felvilágosított (Ez a MasterCard ügyfélszolgálat), hogy Discover kártyám van. Csodálatos, itt virít rajta a maestro felirat, élő, hús-vér ügyintézővel esélyem sincs beszélni.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#51) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Oké, topik zárható. Én vagyok a hülye. Tényleg a Master Card fos. Most megpróbáltam fizetni Aliexpresssen és működött teljesen jól.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#52) Klaus Duran válasza CoolBoy323 (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Jobban belegondolva és megnézve van OTP junior MasterCard kártyám. :W
Olyan rég nem utaltam/utaltak rá pénzt hogy teljesen meg is felvetkeztem róla.
Ehhez kéne webszámlát nyitnom? És erre befizetve vagy utalva olcsóbban jönnék ki mint ha a jelenlegi bankomtól utalnék a PayPal számlára?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#53) CoolBoy323 válasza Klaus Duran (#52) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

At kell "alakitani" Jump-pa, amihez jar a webszamla + webkartya. Na az utobbit ossze kell kotni PP-al, es mikor vasarolsz, erre a szamlara/kartyara utalsz a főről (ingyen) es a bankkal valtatva a zsetont fizeteskor sokat sporolhatsz.

Szvsz 20Ft-ot $onkent siman.

Webszamla azert kell, mert arrol nem tud a PP se levonni tobbet, csak ami rajta van. En mindig annyit teszek ra, amennyi kell. Plussz biztonsag ingyen ;)

[ Szerkesztve ]

(#54) Klaus Duran válasza CoolBoy323 (#53) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Köszönöm.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#55) Chaser válasza CoolBoy323 (#53) üzenetére


Chaser
titán

Ez így olcsóbb mintha kártyán banki átváltással váltok? PP nagyon maga felé számol:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) CoolBoy323 válasza Chaser (#55) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem, en is ugy valtok, csak igy van egy plussz vedelem!

@Klaus: szivesen ;)

(#57) Chaser válasza CoolBoy323 (#56) üzenetére


Chaser
titán

Mármint milyen plusz? Nekem K&H-nál állítható a virutális limit, szóval annyit tud leszedni a PP max amit beállítok. Volt is hogy a szokásos 10k huf-on felejtettem amikor több száz k-s tételt volt, aztán el kellett gondolkodnom mi a baj:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) CoolBoy323 válasza Chaser (#57) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hogy nincs csak annyi penz, amennyit rateszek :)

(#59) Chaser válasza CoolBoy323 (#58) üzenetére


Chaser
titán

Ez nálam a virtuális limit. Akármennyi van rajta, csak a limitig tud hozzányúlni. Mint pl beállítod kártyánál 5k napi limit kp-ra, többet azzal se lehet kivenni. Mondjuk pp-nél pont nem hiszem hogy annyira félni kellene, hogy valahogy azon húznak le. De jobb félni ez így van...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) CoolBoy323 válasza Chaser (#59) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem igy is volt mar, h nem engedelyezett tranzakciot csinalt egy oldal. 100Ft alatti osszeg, de akkor is...

Jobb felni :D Jo a PP, de nem bizok senkiben :) En is benezhetek barmit, lsd fenti eset. De ha nincs keret, nincs amit lenyuljanak ;)

(#61) Chaser válasza CoolBoy323 (#60) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon nem is vásárlok csak ebyaről, de már onnan se utóbbi pár éévben. Csak kapom a díjbekérőt oszt' jó napot. De ha gond lenne virtuális limit mindig ott van. Tény, amihez nem tudnak hozzányúlni ahhoz nem is fognak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.