Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68) Touch-ko válasza bagkri01 (#64) üzenetére


Touch-ko
őstag

En lennek az elvakult?
Rendben, elmagyarazom. Van Y termek es van az X termek ami hasonlitani akar az Y-ra..
Nem azert vesz valaki X termeket Y helyett, mert veletlenul osszekeverte. Errol szo sincs.

Viszont ha olyan termeket csinalok mint Y termek, akkor azt ugy fogom csinalni, hogy ugyanazt a kulsot (vagy legalabbis az Y termekre jellemzo vonalak, aranyok, jellemzo megoldasok egyertelmuen eszrevehetok legyenek rajta..
Ha azokat a dolgokat lemasolom Y termekrol ami azt kulonlegesse, massa teszi mint a tobbi eszkoz ( F, H, Z termekek) akkor maris ott vagyunk, hogy ugyanolyat, vagy legalabbis nagyon hasonlot arulok mint Y termek.

Tegyuk fel Y termekrol megvan az emberekben a kovetkezo gondolat: innovacios termekeket gyart, jo minosegben, megfizetheto aron. A termekei szepek, konnyen kezelhetoek. Az emberek ezeket a dolgokat tudjak, es ismerik Y termekek jellegzetes vonasait. Tehat ha van egy Y termek es van 10 kulonbozo gyarto termekei akkor konnyen felismerik az Y termekeket.

Ha az X termekemmel ezeket a kulso jegyeket masolom le, (doboz, kulso, SW megoldasok,minden ami fontos es jellemzo Y termekekre) akkor egy olyan erzest keltek azokban akik Y termekeket keresnek, hogy az en X termekem is van olyan jo (nincs olyan jo valojaban) mint Y termekei. Nem
Mondom, hogy mindenkiben sikerul ezt az erzest kivaltani, de ha mar egyetlen embernel silerul a megtevesztes akkor mar elertem a celom.

Tehat az ember mit lat? Egy feltunoen hasonlo masik termeket, ami Y termekekre hasonlit. Doboz, menu, kulso. Ekkor ragondol az Y termekekre ( mert ezek hires jegyeit hordozza X termekem) es eszukbe jut, hogy Y termek milyen jo.
Ergo hasonlo elvarasai lesznek az en X termekeimmel amik Y termek pozitiv tulajdonsagait sugaljak a vevonek. Ugye nekem nem tartott semmibe az uj otletek fejlesztese, mert lemasoltam amit csak tudtam. Amit nem, azt mas cegtol ollozom ossze. Igy olcsobban tudom arulni is, ami plusz szempont egyeseknek! Ezaltal azoknak a cegeknek is akik normalisankeszitenek sajat termeket masolas helyett (F,A,Z markak)
Egy bizonyos reszuk megveszi ezt. Igy Y cegnek a lemasolassal anyagi kart okozok. A moralis kerdesrol ne is beszeljunk!

Ez a jelenseg letezik is, ezt bizonyitani is tudom:
-Vajon miert adtak el tobb iPod clone mp3 lejatszot mint nem iPod clone-okat?
Mert ezekbol anno tobb fogyott. Ez pszichologia.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.