Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fene_vad válasza Touch-ko (#49) üzenetére


fene_vad
senior tag

az elsőben egyetértünk, a retina sound elnevezésnél nagyobb ökörséget magam sem nagyon láttam az utóbbi időben...
a matematikai képletnél pedig... az emberi látás (és hallás) is sokkkkkal bonyolultabb annál, mintsem hogy leegyszerűsíthető legyen ennyire. Sőt, nem csak hogy leegyszerűsít, de tényként való beállításával durván el is ferdít. Ergo: bullshit.

(#52) Touch-ko válasza fene_vad (#51) üzenetére


Touch-ko
őstag

Valoban bonyolultabb matematikai muveletre volna szukseg. Gondolom nem akartak 20-30 percet elpazarloni a matematikai oldal elmagyarazasaval. :) a lenyeget elmondtak, Te is es mindenki tudja miert hivjak retina kijelzonek..

(#53) judas13 válasza Touch-ko (#28) üzenetére


judas13
addikt

Nem semmi az egész! :K

Ahogy itt sincs semmi hasonlóság - de itt azért nincs kiálló lencse már....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#54) bagkri01 válasza judas13 (#53) üzenetére


bagkri01
őstag

De a lenovo legalább nem titkolta, hogy ezt az iphone-ról koppintották. Kínában ha jól tudom a tisztelet jele a másolás, na meg a profit sem utolsó szempont :)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#55) judas13 válasza bagkri01 (#54) üzenetére


judas13
addikt

Így van. Ha jót másolnak jól, akkor miről is beszélünk :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#56) ctvagyok válasza judas13 (#53) üzenetére


ctvagyok
őstag

A lenovonak mi köze az MX4 prohoz? Vagy lemaradtam valamiről?

(#57) Touch-ko válasza bagkri01 (#54) üzenetére


Touch-ko
őstag

Arrol hallottam en is. Am szamomra a masolas nem az elismerest jelenti. Probaltad lemasolni valakirol a lecket vagy a dolgozatot es ezt igy megmagyarazni a tanarnak? LOL

Szerintem a masolas valami olyasmi dolog, ami minden csak nem "elismeres". Valaki idot, penzt aldoz a munkajara, aztan jon valaki 0 idovel es joval hamarabb, olcsobban allitja elo ugyanazt. Mindezzel penzt, idot takarit meg.

Ha te dolgoznal valamin amibe nagyon sok penzt olnel bele evekig dolgoznal valamin, rengeteg kudarc, ujrakezdes utan kiadnal valamit ami ezelott nem is letezett es megvaltoztatja azt az iparagat amit a termeked kepvisel. Majd en 2 het alatt lemasolnam es azt mondanam amit te irtal fentebb.. Gondolom teged sem zavarna, hogy a munkad amivel foglalkoztal evekig, nagyjabol karba veszik a masolassal. Emiatt bevetel kiesest okozok neked
Szoval engem
Ezzel ki lehet kergetni a vilagbol :)

(#58) Luck Dragon

Képen látszódó formavilágon látszik hogy már újat nem tudnak felhozni, csak finomítanak rajta. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59) bagkri01 válasza Touch-ko (#57) üzenetére


bagkri01
őstag

Van benne valami, de a bevétel kieséstől nem igen kell félni.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#60) Touch-ko válasza bagkri01 (#59) üzenetére


Touch-ko
őstag

A Samsung anno elerte ezt, mostansag pedig ok maguk is szopnak a kici kinajiak miatt ..

(#61) judas13 válasza ctvagyok (#56) üzenetére


judas13
addikt

Ha nem olvastál vissza akkor igen. MX4<->I6<->Lenovo reklám és egyéb dizájn hasonlóságok okán lett válaszul ide berakva.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#62) ctvagyok válasza judas13 (#61) üzenetére


ctvagyok
őstag

ok, de az MX4 nem hasonlít az iphone 6 ra

(#63) judas13 válasza ctvagyok (#62) üzenetére


judas13
addikt

Én a Lenovo példát hoztam ide a kollega a két reklám közti kisérteties hasonlóságot...

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#64) bagkri01 válasza Touch-ko (#60) üzenetére


bagkri01
őstag

Na jó, ennyire ne legyél már elvakult. Már akkor is utáltam azt az apple vs samsung témát. El ne hidd már, hogy bárki is samut vett apple helyett, mert akkor naívabb vagy, mint gondoltam. A nyakam rá merném tenni, hogy az egész arra ment ki, hogy az egész média csak velük foglalkozzon. Csodás módon azóta is nyalják egymás seggét. Pl most kötöttek szerződést valami iszonyat mennyiségű proci gyártására. Most józaul gondolkodva, aki iphonet akar(t) venni azt vezs, aki samsungot az azt. Pl én sose vennék iphonet l, mert baromi nehezen tudnék már hozzászokni, de ha lenne ipad, mac gépen stb, akkor mindenképpen iphonet vennék, még akkor is ha úgy nézne ki mint egy note 4 (azért irtam ezt mert az viszont tetszik).

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#65) ctvagyok válasza judas13 (#63) üzenetére


ctvagyok
őstag

Most már értem. :)

(#66) judas13 válasza ctvagyok (#65) üzenetére


judas13
addikt

:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#67) akosxyz válasza Touch-ko (#33) üzenetére


akosxyz
senior tag

Te zseniális vagy. :R Apple mindenek felett!! JA NEM! :DDD
Szerintem ott kezdődnek a problémák, hogy akármelyik új terméknek a hírét olvasom, és utána belépek a fórumba, hogy megtudjam az árát,vagy hogy ki honnét szerzi be, kapásból azt olvasom, hogy a Iphone-t másolták.... Biztos vagyok benne, hogy van hasonlóság két készülék között. De azért állandóan ezt kiabálni a világba, szerintem már gáz. Nyilván neked lesz igazad,mert akárhogy érvelnék,te nem fogod majd fel.
Az, hogy te évekig dolgozol valamin és azt lemásolják galádul... Hát erre csak annyit mondok, hogy ha ilyen nem történne, akkor a technika sehova nem fejlődne, és te még mindig egy Ford T modelt vezetnél a vályogházad felé :)

Ne is válaszolj,nem érdekel, csak szerettem volna leírni a véleményem az értelmes hozzászólásaid után. :R

(#68) Touch-ko válasza bagkri01 (#64) üzenetére


Touch-ko
őstag

En lennek az elvakult?
Rendben, elmagyarazom. Van Y termek es van az X termek ami hasonlitani akar az Y-ra..
Nem azert vesz valaki X termeket Y helyett, mert veletlenul osszekeverte. Errol szo sincs.

Viszont ha olyan termeket csinalok mint Y termek, akkor azt ugy fogom csinalni, hogy ugyanazt a kulsot (vagy legalabbis az Y termekre jellemzo vonalak, aranyok, jellemzo megoldasok egyertelmuen eszrevehetok legyenek rajta..
Ha azokat a dolgokat lemasolom Y termekrol ami azt kulonlegesse, massa teszi mint a tobbi eszkoz ( F, H, Z termekek) akkor maris ott vagyunk, hogy ugyanolyat, vagy legalabbis nagyon hasonlot arulok mint Y termek.

Tegyuk fel Y termekrol megvan az emberekben a kovetkezo gondolat: innovacios termekeket gyart, jo minosegben, megfizetheto aron. A termekei szepek, konnyen kezelhetoek. Az emberek ezeket a dolgokat tudjak, es ismerik Y termekek jellegzetes vonasait. Tehat ha van egy Y termek es van 10 kulonbozo gyarto termekei akkor konnyen felismerik az Y termekeket.

Ha az X termekemmel ezeket a kulso jegyeket masolom le, (doboz, kulso, SW megoldasok,minden ami fontos es jellemzo Y termekekre) akkor egy olyan erzest keltek azokban akik Y termekeket keresnek, hogy az en X termekem is van olyan jo (nincs olyan jo valojaban) mint Y termekei. Nem
Mondom, hogy mindenkiben sikerul ezt az erzest kivaltani, de ha mar egyetlen embernel silerul a megtevesztes akkor mar elertem a celom.

Tehat az ember mit lat? Egy feltunoen hasonlo masik termeket, ami Y termekekre hasonlit. Doboz, menu, kulso. Ekkor ragondol az Y termekekre ( mert ezek hires jegyeit hordozza X termekem) es eszukbe jut, hogy Y termek milyen jo.
Ergo hasonlo elvarasai lesznek az en X termekeimmel amik Y termek pozitiv tulajdonsagait sugaljak a vevonek. Ugye nekem nem tartott semmibe az uj otletek fejlesztese, mert lemasoltam amit csak tudtam. Amit nem, azt mas cegtol ollozom ossze. Igy olcsobban tudom arulni is, ami plusz szempont egyeseknek! Ezaltal azoknak a cegeknek is akik normalisankeszitenek sajat termeket masolas helyett (F,A,Z markak)
Egy bizonyos reszuk megveszi ezt. Igy Y cegnek a lemasolassal anyagi kart okozok. A moralis kerdesrol ne is beszeljunk!

Ez a jelenseg letezik is, ezt bizonyitani is tudom:
-Vajon miert adtak el tobb iPod clone mp3 lejatszot mint nem iPod clone-okat?
Mert ezekbol anno tobb fogyott. Ez pszichologia.

[ Szerkesztve ]

(#69) Touch-ko válasza akosxyz (#67) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem
Igy van: mutass egy Sony, HTC, Nokia, stb telefont ami annyira hasonlit barmelyik iPhone-ra mint aMeizu, vagy a GooPhone, esetleg Samsung egyes modelljei tettek a multban.

Nah ugye..

(#70) ctvagyok válasza Touch-ko (#68) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem, azért adtak el többet, mert azok olcsóbbak voltak. És egyeseknek csak arra tellet, vagy azzal is megelégedtek. Tehet arról valaki, hogy nem volt olcsó ipod?

Amit nem véd a törvény, azt lemásolni nem bűn, elvileg. Ha meg nem lehet levédetni, akkor nyilván nem egyedi dolog. Az 1:1 másolatoktól én is hányok, de ha hasonló hangszórórács van valami, attól még nem másolat.

De ezen felesleges vitázni. Nekem az 3GS meg az SGS1 sem hasonlít egymásra. Neked meg lehet hogy igen. Ez a hasonlóság kérdése szubjektív. Neked ez jut róla eszedbe, nekem az.

Nekem monjuk furcsa, hogy autóknál miért nincs másolás? Persze kínában van, de miért nem úgy néz ki egy suzuki mint egy merci? Ja igen, mert ott több lehetőség sok különboző formára. Mobilnál kicsit kevesebb a lehetőség. Mivel a kijelző kitölti az egész előlapot.

Persze megértem azt is amit te írsz, mert a designerek drágák. Csak én nem kiáltok fel egy antennacsík láttán.

(#71) Touch-ko válasza ctvagyok (#70) üzenetére


Touch-ko
őstag

Autoiparban a BMW perelt egy masik ceget az "M" betu hasznalataert anno....

Am kerdes: szerinted ez a Meizu es az iPhone6 hasonlitanak egymasra?

[ Szerkesztve ]

(#72) QwErTy42 válasza ctvagyok (#70) üzenetére


QwErTy42
addikt

Bizony. :K

A telefonok hőskorában ( Nokia 3310 - Nokia E51 időszak) azért rengeteg különböző dizájn közül lehetett válogatni.
Még mindig emlékszem a furcsa Nokiákra, a penge Motorolákra és társaikra. Akkor lényegesen több terük volt a formatervezőknek. A technológia és gazdaságosság sokkal több lehetőséget adott a fantáziájuk szabadjára engedésének.
Sajnos manapság egy majd kétdimenziós eszköznél, aminek lekerekített sarkokat és éleket kell adni (különben letörnének a csudába) nem lehet túl nagyot gurítani.

Akik másolást kiáltanak sem tudnának mást kiötölni... csak könnyebb a tervezőket és vagy leginkább a konkurenciát fikázni. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#73) Touch-ko válasza QwErTy42 (#72) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem tudnak ujat kitalalni?
Ket dolgot fuznek ehhez:
1, ez meg nem jogosit fel senkit, hogy mas termeket 1:1 aranyban lemasolja

2,Erdekes, mar evek ota ezt hallani, de valahogy az Apple tavaly elott es most iden is tudott ujat mutatni design teren.

A BB-nek vannak meg szep telefonjaik, ok is tudnak szepet gyartani,
HTC: Detto. Gyonyoruek atelefonjaik!

Tehat tulzas azt allitani, hogy elfogytak az otletek...

(#74) QwErTy42 válasza Touch-ko (#73) üzenetére


QwErTy42
addikt

1. Nem jellemző az 1:1 másolás. Eltúlzod. Van egy-két kínai gyártó akiről vitán felül áll de nem erről szól az iparág.

2. Nem nevezném forradalminak, hogy most már minden lehetséges éle le van kerekítve az Iphone-nak. Nagyon mást már nem is lehetett volna csinálni a telefonnal..
Le merném fogadni, hogy már korábbi években is kijött valamelyik dzsunka gyártó az oldalain kerekített telóval.

HTC a hangszórói miatt kap hideget és meleget, ugyanakkor ezért is olyan karakteresek.
A tepsi BB-kre nem mondanám hogy túlságosan egyediek. A qwertys BB-k meg ugye a bill. miatt olyanok, amilyenek. Utóbbiakat elég nehéz lenne úgy másolnia másoknak, hogy csak a BB gyárt billentyűzetes telefonokat.

Az ötletek márpedig igenis nehezebben jönnek, ha nem is szűntek meg teljesen.
A formai lehetőségek szűkültek be a korábban leírtak miatt.
Azért amíg 2006-ból simán mondok neked 40 telefont, amik legkevésbé sem hasonlítanak egymásra, addig az elmúlt 4 évből tízet sem tudsz mutatni.
Ezen van a hangsúly: az arányokon!

Jó Téged itt látni minden almás cikknél. Valakinek meg kell védenie az Apple becsületét. :B

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#75) Touch-ko válasza QwErTy42 (#74) üzenetére


Touch-ko
őstag

1, A masolas nem jellemzo? Maradjunk a kinaiaknal:
Lenovo S90
Meizu MI Pro
Goophone i6

Ezek csak az oktobertol a mai napig megjelent iPhone6 klonok..
Ide sorolhatnam a Samsung nehany termeket is. A Samsungnak volt olyan tablete 2010 kornyeken ami annyira hasonlitott az iPad-re, hogy a Samsung ugyvedje sem tudta megkulonboztetni a biro keresere :) ez meg a tablet laz kitores elejen volt, amikor lett volna tobb otletuk..

Erdekes modon a Sony miert tud egyedi Z termekeket tervezni?

A BB peldamnal en a Porsche design es a PassBook modellekre gondoltam fokent..

Erdekes van nehany gyarto akik nemcsak korberajzoljak a masik ceg termekeit, hanem gondolkoznak, hogy milyen legyen a kulseje a termekeknek.. Nehanyan tudnak sajat otletet kitalalni.

Regebben mas iranyban mozogtak a telefonok. Gondolom abban egyetertunk, hogy az iPhone utan lettek a telefonok hasonloak a nagy kijelzo miatt. A Samsung is gyart Alpha-t ami szep es nem lehet osszekeverni a maradek csunya telefonjaivan :) raadasul a Note4 Egdge is kimagaslik a tucat telefonok kozul a kulsejevel mindenkepp..
A Samsung elotte gyartott szep telefonokat: X820, u600, BJ I, stb..
Nokia szinten :6300, 8800, N73. LG Chocolate, Motorola Q, SE K820, stb...
Nehanyan ezek kozul a gyartok kozul meg a mai napig gyartanak szep eszkozoket.. A tobbiek pedig valahogy mar nem...

(#76) csordas11


csordas11
aktív tag

Tetszik nagyon. Ilyet akarok.

(#77) QwErTy42 válasza Touch-ko (#75) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te most írtál 4 példát. Azért ennél két nagyságrenddel több telefont adnak ki évente...
A jellemzőtől azért ez elég messze van.
A dzsunka gyártókat el kell felejteni, azok korábban is csak másolni tudtak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) Touch-ko válasza QwErTy42 (#77) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jaja, tudom. Ezt az elmult laza par heten bemutatott iPhone6 clonokrol keszitettem. Gondolom tobb is lesz az ido mulasaval. Esetleg mar van, de a listat kb kevesebb mint 1 perc gondolkozas utan keszitettem, csak igy fejbol. Ennel a valosagban akar mar tobb is lehet..

Most a cikk epp az egyik `dzsunka` gyartorol szol. Ezt a mentalitast valahogy gusztustalannak tartom..

[ Szerkesztve ]

(#79) enonlui


enonlui
tag

Kit érdekel hogy hasonlít vagy nem!
A nyálfon az nyálfon is marad.
A Samu az Samu is marad! Ennyi!
Hardverben, gyaláza. Valakinek ez a lényeg valakinek nem.
Pl. a miui ikonok mennyire iphone-ős és mégis sokan szeretik, de nem vennének iphone -t akik a miui-t használják.
Attól hogy valami jó ötlet attól még lehet használni....
Nekem ne legyen a falon ablak, mert koppintom valakitől, de ha jó a funkciója és jól néz ki..... most csak mondtam valamit....
Ez már le rakott csont.
Az iphone számomra unalmas. Más márkáknak van még fantázia és mellette nem ölik ki a felhasználók igényét

(#80) fene_vad válasza Touch-ko (#78) üzenetére


fene_vad
senior tag

Meizu mint dzsunka gyártó omg... Menj innen, nem értesz ahhoz, amibe beleböfögsz. Ez egy szakmai fórum.

(#81) akosxyz válasza Touch-ko (#78) üzenetére


akosxyz
senior tag

Kép

Na itt látható egymás mellett a meizu mx4 és egy iphone 6 plus... Valóban hasonlít az a kis gomb alul, mert kerek... Fantasztikus hasonlóság. De nézzük meg a tudást is :) :R
Mondanom sem kell, hogy szerintem nem akkora a hasonlóság.
Mellesleg még az appleblog-ban is mondták mikor megjelent a 6, hogy ez nem sikeredett valami szépre.

(#82) judas13 válasza akosxyz (#81) üzenetére


judas13
addikt

Ez így nem hasonlít tényleg.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#83) karmatt


karmatt
csendes tag

Hagyjátok már ezt a minden az iphone-ra hasonlít marhaságot. Az iphone is csomó mindenre hasonlít.

(#84) karmatt válasza akosxyz (#81) üzenetére


karmatt
csendes tag

Nem helyes az összehasonlító kép.
Az MX4-em 4K-ben képes rögzíteni, nem csak 2K-ban. B-)
Viszont nincs benne NFC.

[ Szerkesztve ]

(#85) halkow


halkow
őstag

Az év coppyja címet simmán kiérdemelné

sgs home gomb + iphone 6 külső
röhejes hogy másoktól csoringál és ebbe mi az ütős? IPS panel vér gyenge bármilyen amoledhez képest és tegyük hozzá hogy zabbál mint az állat úgyhogy a note 4 a legjobb :P

Alcatel onetouch idol2s the king

(#86) Touch-ko válasza akosxyz (#81) üzenetére


Touch-ko
őstag

Vegyuk sorba:
Kijelzo 418 vs 401 PPI. Valoban nagy a kulonbseg, sokan kiszurjak szabad szemmel

NFC nincs benne, ahogy lentebb is irtak, ergo itt hitelet vesztette a kep. Sebaj..

4K-s videofelvetel. Mivel a telefon nem bovitheto, igy 32percnyi anyagot tudsz felvenni 4K-ban a 16GB-s modellel (ami ugye formazatlanul 16GB, valojaban ennel kissebb, plusz az OS is helyet foglal). Ez ennel persze joval kevesebb, mert a 32perc ugy jott ki, hogy semmi egyeb nincs a telefonon, se tovabbi kepek, sms, email, doksik, de meg telefonszamok sem, mert azok is helyet foglalnak :) Tenyleg hasznos feature..

2.2Ghz processor, ami MediaTek.. Az Apple processora `csak` 1.2Ghz, de az 64bites, raadasul a leggyorsabb a piacon.. Itt megint nincs ertelme az osszehasonlitasnak, mert az MTK koztudottan a leggyengebb teljesitmenyek egyiket adja le..

2 vs 1GB. Van teszt Youtube-on, (nezd meg nyugodtan) ahol a 2GB-s Androidos gepeket hasonlitjak az iPhone-hoz. Szamok tukreben az androidos gepek messze jobbnak kellene lenniuk, de a valosagban nem igy van. Az iPhone sokkal gyorsabb, mint az S5, HTC M8, (ezek az androidos csucsok) Tehat a memoria duplazasa kozel sem jelenti azt, hogy valoban gyorsabb is.

Akksi: Nekem csak sima 6-om van de multkor 9ora 17percet ert el AKTIV hasznalattal, aminek 77%-a az internet megosztas volt. Ez nem a standby time, hanem amikor hasznalat alatt volt a telefon.
Mivel az iPhone 6Plus-ban nagyobb az akksi, igy azzal tobb mint 1.5 napos uzemidot lehet elerni. Kollegam 2 naponta tolti a 6Plus-at.

Ar: A Xiaomi nem fejleszt, design-t az Apple-tol nyul, semmibe sem kerul igy. A processort sem sajat maga fejleszti, az OS-t sem maga irja, csak launchert dob ra, ami nem egyenlo a sajat OS-sel. Boltjai nincsennek, en meg nem lattam, pedig vilagvarosban elek..
Igy konneybb olcson adni. Radasul az Apple mindig is dragabb volt a tobbinel (am most mar nem minden esetben) joval jobb a supportja is.

Tehat a kis osszeallitasod nem fedi a valosagot.

Vannak elonyok az iPhone-nal amikrol kesobb irnek, ha erdekel.

(#87) karmatt válasza Touch-ko (#86) üzenetére


karmatt
csendes tag

Iphon6 Plus vs Meizu MX4
Iphone 6 plus ára 225.000 vs Meizu MX4 ára 105.000Ft

Iphone6 plus jobb, mint egy Meizu MX4 összességében - szerintem. Viszont az iphone6/i6 plusz ár-érték aránya - finoman fogalmazva - a béka feneke alatt található. Ezt mindenki tudja. Talán ezért is vesznek az emberek ilyen "csoda" kütyüket. Mellesleg egy ilyen fele annyiba sem kerülő mobilnak is van sok előnye egy akár iphon6 plus -al szemben. :R Amennyiben viszont ár-érték szempontját is figyelembe véve hasonlítunk össze egy iphone6/plus és egy Meizu MX4-et akkor az Iphone6/plus le van maradva több mérföldel. :(

[ Szerkesztve ]

(#88) Touch-ko válasza karmatt (#87) üzenetére


Touch-ko
őstag

"Iphone 6 plus ára 225.000 vs Meizu MX4 ára 105.000Ft
Iphone6 plus jobb, mint egy Meizu MX4összességében - szerintem. Viszont az iphone6/i6 plusz ár-érték aránya - finoman fogalmazva - a béka feneke alatt található. Ezt mindenki tudja. Talán ezért is vesznek az emberek ilyen "csoda" kütyüket. Mellesleg egy ilyen fele annyiba sem kerülő mobilnak is van sok előnye egy akár iphon6 plus -al szemben.

Amennyiben viszont ár-érték szempontját is figyelembe véve hasonlítunk össze egy iphone6/plus és egy Meizu MX4-et akkor az Iphone6/plus le van maradva "

Igen amig egyszer nyitok meg egy alkalmazast addig nagyjabol fej-fejmellett vannak.Ez volt a tobbi androidos modelljel, majd mikor ujra nyitjak akkor latszik a teljesitmenybeli lemaradas. Hiaba a 2gb.
A Xiaomi gyors volt valojaban az alap programoknal. Am nem lett megnyitva olyan alkalmazas amin az iPhone 64 bites processora valamint GPU jat igenybe vette volna. Nem mellesleg jegyzem meg hogy az almkalmazasok kozul nehany Google app.. A xiaomi ennek ellenere szaggatott a Google Earth animacion, holott a Google OS-et hasznalja. Ez azert furcsa.bez csak a foldgomb mozgasa volt de feltunt.

Olyan jatekokat kellene megnezni ami mar a metal szintu ott mar lenne kulonbseg. Esetleg egy RR3, vagy mondjuk a Zen Garden app.

Az iPhone ar-ertek aranya max Mo-n gyenge, ami engem nem erint es nem is erdekel. Ha havi fizetesedbol siman megengedhetnel egy ilyet, akar elofizetessel akar fuggetlenul, te sem gondolnad hogy draga..
En peldaul meg embernel nem lattam Xiaomit, iPhone viszont nagyon sok embernek van, mert nalunk nem draga. A video kb azt mutatja be, hogy mindket telefon hasznalhato.

Az azota sem derult ki, hogy volt e futo alkalmazas valamelyik telefonon.

Am ami engem zavar az a ceg mentalitasa, nem csak a termekei. A retina speakert sajnos nem hallottam szolni😆 es nem veletlenul hivjak oket kinai Apple-nek sem.. Nezd meg a termekeik design-jat.

Felhasznaloi elmenyben, Continuity-ben, appokban, es meg sok mindenben az iPhone tenyleg jobb.
Akinek olcso kinai Apple termek kell az vegyen Xiaomit ...
Pl en nem tudnam ertekelni, mert a Mac iPad es a tobbi iPhone-nal ez olyan lenne mint egy darab ko.. Max email es sms, meg hivas.. Semmi kozos nincs bennuk igy szamomra hatalmas hatrannyal indul ezen a teren.

(#89) bagkri01 válasza Touch-ko (#88) üzenetére


bagkri01
őstag

Ne haragudj meg a fene enné már meg a sz@jbab@sz...tt iphone, hogy téged minden egyes topikba odaesz a fene, hogy megvédd és bocs ha személyeskedésnek veszed, de ez nem az iphone topikja bassza meg. Kurva idegesítő, hogy már a mittudomén hagyadik féloldalas hozzászólást írod ide. És ne mond, hogy csak az iphone topikokban szoktál jelen lenne....mert, akkor iszonyatosat hazudsz, mert ez sem az a kurva életbe.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#90) Touch-ko válasza bagkri01 (#89) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szep komment volt, minosit is teged.

(#91) akosxyz válasza Touch-ko (#86) üzenetére


akosxyz
senior tag

Annyira bírom, mikor jöttök azzal, hogy az Iphone milyen stabil meg gyors... De azt figyelembe kéne venni, hogy az IOS-t csak az Iphone-okra optimalizálják, míg az androidot ezer másik eszközre kell minden gyártónak optimalizálni,ami sajnos nem olyan egyszerű. Szerintem Nexus mobilokkal hasonlíts össze Iphone-t. De szerintem már sokan akik itt jártak látják, hogy neked akármit lehet mondani.

(#92) maximilian4 válasza Touch-ko (#90) üzenetére


maximilian4
addikt

Komolyan idegesítő amit csinálasz. De le is írtam több topikban hogy te szítod a feszültséget. Amint felbukkansz elkezdődik a flame war.

Maxi

(#93) Touch-ko válasza akosxyz (#91) üzenetére


Touch-ko
őstag

Egyet ne felejts, nem en kezdtem hasonlitgatni.. Leirtam a velemenyem erre ok kezdtek el hasonlitgatni.
Nexus: az egyeduli olyan androidos eszkoz amit megvennek, az optimalizacio es tamogatas vegett.

(#94) Touch-ko válasza maximilian4 (#92) üzenetére


Touch-ko
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#95) Touch-ko válasza maximilian4 (#92) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez nem igaz. En nem szitani jottem a feszultseget, csak leirtam a velemenyem. Ez sok fanboynak nem tetszett, majd valaszukban teved informaciokat kozoltek, amiket en kijavitottam... En kulturaltan fogalmaztam, ellenben a valaszok "birka, idiota" jelzok voltak. Muvel folyamatosan jonnek a valaszok a kommentemre, gondoltam illik ra valaszolni. Tehat megint valotlan dolgokat allitassz! Azt kertem toled mar 3 napja is, hogy probalj meg ne tedd!

Raadasul mar elottem is felhoztak a temat, csak azokra reagalok, normalisan, nem szegve szabalyzatot.. Ellenben az idiotazassal a valaszok egy resze kemenyen megszegi a szabalyzatot..

(#96) akosxyz válasza Touch-ko (#93) üzenetére


akosxyz
senior tag

Na látod, mind a két platformon ott van a jó minőség. Csak android rendszer több eszközön fut, mint IOS, ezért vannak gyenge és lassú zöldrobotos készülékek.

Az, hogy lopnak,arra csak annyit tudok mondani, hogy ha nem védetsz le valamit,akkor ne csodálkozz, hogy vannak akik használják a formatervedet. (Bár szerintem baromira nem hasonlít a két készülék, de ez szubjektív)

És amúgy te hasonlítottad össze az i6-al elsőként, a többiek,csak reagáltak rá,ahogy én is :R

(#97) Touch-ko válasza akosxyz (#96) üzenetére


Touch-ko
őstag

ha levedenenek mindent akkor az lenne a baj. Amugy rengeteg dolgot dobtak mar vissza amit az Apple le akart vedeni..
Ha levedi az a baj, ha nem, akkor az? Javaslom nezz korbe a xiaomi es a goophone oldalan. Meglepoen sok furcsasagot fogsz latni. Amugy neha teljesen mindegy, hogy levedenek-e valamit vagy sem, bizonyos gyartok felhasznaljak pofatlanul. A scrollozasnal a lista vegere eresekot van az a gumi effekt, amikor megnyulik a kepernyon a lista. Az az animacio le van vedve peldaul am az egyik koreai gyarto pl. evekig hasznalta, ugy, hogy nem fizettek erte. Azt hiszem tavaly tavolitottak el..
Amugy errol van egy erdekes cikk, bar hosszu, de erdemes vegigolvasni, hogyan mukodik a levedes, es milyen bevett szokasokkal szoktak lesz.rni bizonyos gyartok, hogy ki mit ved le es mi utan kellene.

Am annyit irtam le, hogy feltunoen sok a hasonlosag az iPhone6-om es e kozott a telefon kozott..
Ezutan estek nekem..

[ Szerkesztve ]

(#98) Freiherr válasza Touch-ko (#97) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem akarom összezavarni a magvas gondolatidat,de egy Meizu topikba hogy jön a Xiaomi?

XXX

(#99) Touch-ko válasza Freiherr (#98) üzenetére


Touch-ko
őstag

A 97-es kommentben a masolatokrol beszeltunk, jogy hiaba vedik le, a kinaiak pofatlanul lopnak.
Lehet, hogy elirtam a markat, Xiaomi, Meizu, lenyegeben ugyanazt csinaljak...

[ Szerkesztve ]

(#100) akosxyz válasza Touch-ko (#97) üzenetére


akosxyz
senior tag

Eddig az volt a bajod, hogy lopnak. De amikor felhoztuk, hogy miért nem védi le az apple, akkor meg azt mondod, hogy nem védhet le mindent. Tehát akármit mondd itt neked akárki, mindig ellene leszel :D

(#101) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Egyelőre "read only"-ba követtem ezt a fórumot, de gondoltam most már jövök, és egy kicsit osztom én is itt az észt. :)

Szóval. Szerintem már az elején érdemes ketté választani: Van az "olyan, mint", és van a "pont olyan".
A "pont olyan" engem is zavarni szokott, mert látszik, hogy durva nyúlás, és nem ritkán a vásárló megtévesztése a cél. Ilyen esetben nem csak a forma egyezik szinte teljesen, de még a márkát is meghamisítják.
Az "olyan mint" már egészen más tészta. Ilyen esetben még az is előfordulhat, hogy valami szebb / jobb keletkezik. És ilyenre bizony nem egy példa van. Kicsit rugaszkodjunk el a telefonoktól. Ott vannak az autók. Nagyon sok kocsiba lehet belelátni egy-egy nagy márkától nyúlt formát. Nem ritka, hogy egynél sok másikból ollóznak össze dolgokat, mégis az eredmény jó / nagyon jó lesz. De, ott van a zene. Tuti mindenki hallott már olyan feldolgozást, amire azt mondta, hogy baszki, ez jobb, mint az eredeti.

Egy szó, mint száz, szerintem azon izmozni, hogy most ez, vagy egy másik készülék mennyire hasonlít vagy sem valamilyen másik "nagy" gyártó készülékére mindaddig butaság, míg adott gyártó csak ihletet merít a másiktól.

(#102) Freiherr


Freiherr
őstag

500$+áfa~160 rongy.Az már meggondolandó kínai garival,bármennyire is bejön a teló.

XXX

(#103) Touch-ko válasza akosxyz (#100) üzenetére


Touch-ko
őstag

Egyertelmu, hogy mindent nem vedhetsz le.

A lopas nem csak akkor lopas, ha az le van vedve... Mellesleg nem 1 dolgot loptak, ami le volt vedve. Emlekszel az iPhone-ra? Az elso MEizu, ami nagy port kavart, amikor lemasoltak az iPhone 2G-t..

(#104) QwErTy42 válasza Touch-ko (#103) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mielőtt mártírt csinálsz a szeretett cégedből, nem szabad elmenni amellett hogy az Apple is lopott nem egy-két dolgot.

Örömteli volna, ha ezt a parttalan vitát abbafejeznétek. :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#105) Touch-ko válasza QwErTy42 (#104) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ha gondolod leirhatnad PRIVATBA mit lopott az Apple es en meg irok egy hosszu listat arrol, amit toluk loptak:) termeszetesen privatban. Nem akarom, hogy sokan emiatt vitatkozzanak itt..

(#106) Péro válasza atike (#42) üzenetére


Péro
csendes tag

Szerintem kinai ide vagy oda de oda vág mind az iphone de sok más modelleknek is.Nekem volt thl5000 ami 4-6napig ment a nagy aksi miatt és dupla szim.Most honor 6 van 3gb ram,nfc.Profi.De Mx4 pro oda ver mindnek.Csak irigyelni lehet.Dehogy fagy.Ezek stabil modellek mind.Lg,samsung,htc előbb bexarnak.Iphon meg drága szégyen.

(#107) Péro válasza halkow (#85) üzenetére


Péro
csendes tag

Szerintem iphon 5s egy nap alatt 2x lemerül.S5 samsung nem.és nagy xart lassabb.Milió minden lehetőség van androidban.E kinaik mindenben rávernek messze az iphonra.Nekem kevés az iphon 6+.Gyenge drága vacak.és egy kinait sem rootoltam.Minden megy rajtuk.Nem akkadoznak stb.Mx4 pro?Mate 7,honor6,és még pár,thl t5000, stb.Iphon sorba sem álhat.Üdv.

(#108) manokaki


manokaki
őstag

Na beszereztem egy ilyet 32Gb-osba , nem birtam ki :D .

Nagyon minőségi cucc és szép , még megvan a sima MX4 is ,igy összetudtam hasonlitani !

Attila

(#109) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen telót aktívan?
Most ilyenem van és jó lenne kibeszélni 1-2 dolgot.

köszi

(#110) manokaki válasza winfos (#109) üzenetére


manokaki
őstag

miről szeretnél beszélni ??

Attila

(#111) winfos válasza manokaki (#110) üzenetére


winfos
tag

A legnagyobb problémám amit nem tudtam megoldani az az értesítések nem megfelelő megjelenítése.
Olyan mintha a telefon 5-10p után alvó módba kapcsolna és némelyik értesítés megjelenik némelyik nem, ami soha nem az a viber, mindig meg kell nyissam hogy megkapjam az üzeneteket.

Most feltettem a legfrissebb romot, 5.0 ezzel sem jó, és 4.4 alatt sem volt jó

(#112) [DDAY]F4C3 válasza Touch-ko (#105) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Végigolvastam a fórumot, mert a Meizu m2 note fórumban keresett segítséget egy Mx4 pro tulaj. Már értem miért.
Az, hogy ide jössz az ájfonos tudományos dumával - az vicc! Hogy másolja mindenki az Apple hulladék szériahibás termékeit (olvass csak - segít a Google!) és ez bevételkiesést okoz!? Te Apple szakértő vagy, így tudnod kell hogy keresik hülyére magukat már évek óta! Nem fogok bele menni az ájfon - android vitába. Egy biztos! Nem veszek háromszázezres készülékeket! Ennyi.
Hja még valami. Téged már RÉG ki kellett volna innen tiltani.
Amúgy sok sikert az Mx4 Pro tulajdonosoknak!

[ Szerkesztve ]

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#113) Neoncsirke


Neoncsirke
csendes tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy ha felrakom a frissítést akkor nem tudok telefonálni? Beírom a számot rányomok a zöld gombra és nem történik semmi.

(#114) tiger71 válasza Touch-ko (#88) üzenetére


tiger71
aktív tag

Már megint... :( Mit keresel a privát szférádon kívül eső fórumban???? :((

A legkisebb is számít Touch-ko... :)

No komment ájfon.. :((

bagkri01 : +1

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#115) sirály69


sirály69
őstag

Nagy itt a csend...
Most akarok ilyet venni, de kicsit tartok tőle...., nincs sok belőle ezek szerint.

Szerver Hosting Debrecenben

(#116) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Egy ilyen készülékkel újítottam be a hangja miatt. Egyelőre elégedett vagyok vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#117) schawo


schawo
titán

Nem rossz, nem rossz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#118) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, használtan mennyit érhet egy ilyen, és nincs magyar nyelv, reset után eltünt, és nem tudok vele semmit tenni hogy legyen, hard reset után eltűnt a magyar nyelv, mi lehet a gond? köszi

(#119) talmida


talmida
Közösségépítő

Sziasztok! Apám telefonját kínából rendeltem anno és rootolni kéne, mert egy rakás program kínaiul fut rajta, ami elég zavaró. Nem tudom kihez fordulhatnék segítségért. Természetesen nem kívánjuk ingyen.
A telefon neve : Meizu mx4 pro

IN GOD WE TRUST!

(#120) pimmi válasza talmida (#119) üzenetére


pimmi
senior tag

szia, belépsz a flyme fiókba és rootolod, ennyi kb.

(#121) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

Főleg zenehallgatásra keresek nagyon jó hangú telefont (Meizu M3 Noteról váltanék, ami szenzációsan jó amúgy, csak a hangja nem az igazi :)

Ezért kérdezném, hogy fülessel szépen szól? Elsősorban streamelt tartalom (google play) volna, de wav és flac is előfordulhat :)

S ha már kérdezek akkor pár kérdés:

1. Mi a jelenlegi Flyme verzió ami van hozzá? (Az M3 Note megkapta a Flyme 5-öt de érkezik a 6 is)
2. Simán frissül OTA-n keresztül?
3. Van bármi ami problémás ezzel a modellel?

Köszi a válaszokat és Boldog Karácsonyt! :D

(#122) pimmi


pimmi
senior tag

ez engem is érdekelne, senki?

Sziasztok!
Főleg zenehallgatásra keresek nagyon jó hangú telefont (Meizu M3 Noteról váltanék, ami szenzációsan jó amúgy, csak a hangja nem az igazi :)
Ezért kérdezném, hogy fülessel szépen szól? Elsősorban streamelt tartalom (google play) volna, de wav és flac is előfordulhat :)
S ha már kérdezek akkor pár kérdés:
1. Mi a jelenlegi Flyme verzió ami van hozzá? (Az M3 Note megkapta a Flyme 5-öt de érkezik a 6 is)
2. Simán frissül OTA-n keresztül?
3. Van bármi ami problémás ezzel a modellel?

(#123) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok!! :R :C Nagyon jó lehetett!! ;)

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.