Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) winbox


winbox
senior tag

Akit érdekel, itt vannak az alap témák prometheusból: [link]. Én is újra buildelek majd emiatt, kifelejtettem tegnap.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#402) emeritusz válasza FingR86 (#400) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Az nekem nem ment, kiirta hogy 29.99 usd kóddal, de fizetésre kattintva már 39.45 ot akart levonni. Na mindegy most örülök, köszi mégegyszer.

(#403) emeritusz válasza Norby86 (#397) üzenetére


emeritusz
csendes tag

A sima 3-ason azt olvastam hogy nincs dlna támogatás. Youtube-on van egy videó padavan+transmission+smb+dlna ami szerint is kell az openwrt/padavan

https://youtu.be/IJ9P47QcVBc

[ Szerkesztve ]

(#404) Norby86 válasza emeritusz (#403) üzenetére


Norby86
őstag

Ez 3G, nem a sima 3-as. :) Ezen sincs DLNA támogatás?

-Norbi-

(#405) FingR86 válasza emeritusz (#402) üzenetére


FingR86
őstag

vagy épp lejárt a kód, vagy pedig munkahelyi vagy akármilyen hálózatról próbáltad a vásárlást, ami külföldi proxy-n ment. ez a kód meg csak magyar IP-re érvényes.

(#406) emeritusz válasza Norby86 (#404) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Kódbázis kb ugyanaz lehet. De válaszoljanak azok akiknek már megjött ;-)

(#407) emeritusz válasza FingR86 (#405) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Erről jut eszembe hogy vigyázzatok mert androidos chromeban van adatforgalom csökkentő amit ha bekapcsoltok google proxikat fogtok használni, pl. én németet.

(#408) woodworm válasza Norby86 (#397) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs dlna szerver a gyári fw-ben (tudtommal egyikben sem).
Az olvasási sebességről nehéz nyilatkozni, mivel a chipsettől is függ, de nagyjából hoznia kell, ugyanaz a paragon ntfs driver van mindkettőben. Az igazi viszont, ha ext4 fájlrendszert használsz. (Csak tippelem, hogy az olvasási sebességről kérdezel, mert az írási sokkal lassabb.)

(#399) emeritusz
Nem tudod megspórolni a prometheust. Hidd el, az első felírás sokkal macerásabb lenne parancssorból. A további fw frissítések tényleg megoszthatóak lennének egymás között.

(#393) wocsok
Minden tekintetben túlszárnyalja a 1043nd-t. Bár a 2,4 GHz-es wifije papíron kevesebbet tud, a gyakorlat mást mutat. A rácsatlakoztatott hdd írási sebessége 30MB/s, az olvasási 80-100MB/s körüli. A transmission 5-6MB/s sebességgel tud letölteni a hdd-re. Torrenteket ugyanúgy a transmission remote alkalmazáson vagy a webui-n keresztül tudsz hozzáadni.

(#383) ginola
Fordítanod kell hozzá egy új fw-t, de azt már fel tudod rakni a padavan admin oldaláról is.

(#409) Norby86 válasza woodworm (#408) üzenetére


Norby86
őstag

Az olvasási sebességről igen, az nálam 80 Mb/s, íz írási pedig 20-30 Mb/s között változik.
A lényeg hogy ezt a sebességet azért hozza majd nekem a Padavan is remélem akkor. EXT4 fájlrendszert azért nem használnék szívesen mert akkor a windows-os gépek (ha történetesen magammal viszem máshova a vinyót, nem fogják látni). Nekem elég lenne a 20-30 Mb/s írási sebesség ha Padavan ezt tudja.
Azért sajnálom hogy DLNA nincs a gyári firmware-ben. Gondolom a Dev romban sincs. :( Mert igy akkor a Padavan-t kell nekem is feltennem, mivel ez egy fontos dolog lenne számomra hogy működjön. Mikor megvettem ezt a routert utána sem néztem annak hogy ezt tudja e mert gondoltam ez egy alap funkció manapság az olyan routereknél ahol USB csati van hátul.

Apropó, Padavan firmware-ről későbbiekben mennyire bonyolult a gyárira visszatérni ha valamilyen oknál fogva vissza szeretnék térni? Remélem nem csinálok téglát a routerből ha nekiállok feltenni a Padavan-t. :) A leírás kicsit nehéznek tűnik, gyakorlatban majd kiderül elakadok e valahol.

-Norbi-

(#410) adorjant válasza Norby86 (#409) üzenetére


adorjant
senior tag

Én valamelyik éjszaka véletlenül a 3G nélküli változat angol romját akartam ráflashelni, villogott is utána pirosan a lelkem, de simán vissza lehetett flashelni pendriveról a megfelelőt, szóval nem olyan könnyű tönkretenni :DD
Egyébként, szerintem senki sem akarná a gyári rendszerrel használni a Padavan után :)

[ Szerkesztve ]

(#411) detroitrw válasza FingR86 (#396) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi :R

Nekem is fog jönni egy ilyen kütyü 30,8$ -ért ;]

(#412) Norby86 válasza adorjant (#410) üzenetére


Norby86
őstag

:D Ezt mondjuk jó hallani. Gondolom ha elszúrom is gyári fw feldob FAT32-es pendrive-ra és ugyanugy a reset gomb nyomva tart + bekapcs ugye? Majd aztán ő már tudja a dolgát. :)

Apropó, ha Padavan fenn lesz akkor a Miwifi app úgy ahogy van értelmét veszti a telefonon? Majd este nekiállok, remélem simán fog menni. :)

-Norbi-

(#413) woodworm válasza Norby86 (#412) üzenetére


woodworm
veterán

Ne reménykedjetek, nem lesz egyszerű dolga, aki vissza kar térni gyári fw-re. Teljesen más a partíció kiosztás, ehhez kevés lesz a pendrive-os élesztés.

(#414) Norby86 válasza woodworm (#413) üzenetére


Norby86
őstag

Hmm, akkor ez mégsem valami jó hír. Nem tudná nekem valaki lemérni hogy NTFS külső vinyó ami USB3.0-ás mekkora sebességgel másol hálózaton Padavan alatt? Persze úgy hogy a számítógép kábelen csatlakozik a routerre. Mert ha megvan ott is ez a 80Mb/s olvasási 20-30 MB/s írási sebesség akkor egye fene, felteszem a Padavan-t. Eleve nekem létfontosságú lenne a DLNA szerver az itthoni film megosztás miatt. De akkor a miwifi távoli router menedzselésnek is búcsút lehet inteni ugye?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#415) emeritusz válasza Norby86 (#414) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Sebesség:
[img]http://www.jayceooi.com/wp-content/uploads/2017/08/Xiaomi-Mi-WiFi-Router-3G-Transfer-Rate.png

"De akkor a miwifi távoli router menedzselésnek is búcsút lehet inteni ugye?"
DDNS szolgáltatást bármikor használhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#416) emeritusz válasza emeritusz (#415) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Elbaxtam, bocs:

[ Szerkesztve ]

(#417) Norby86 válasza emeritusz (#416) üzenetére


Norby86
őstag

Huhh ezt NTFS partícióval? :Y Az szép.
Most tettem fel elvileg a dev romot. De fogalmam sincs hogy azt tettem e fel,mert innen a kínai oldalról szedtem le: [link]
Itt a "ROM for R3G 开发版 版本2.25.122(8月24日更新" verziót töltöttem rá fel. Ez a dev rom? Itt azt írja Beta.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#418) emeritusz válasza Norby86 (#417) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Igen ez a legutolsó dev rom az orosz mir3g fórumon is

(#419) Norby86 válasza emeritusz (#418) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor neki is állok a Padavan felrakásának. :) Remélem nem száll el a router és minden rendben lezajlik. Követem az itteni leírást: [link]
De ez amit mértél NTFS fájlrendszer vagy Ext4 volt? :) Mert ha NTFS akkor még a gyári romot is túlszárnyalja az olvasási sebesség.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#420) emeritusz


emeritusz
csendes tag

"Up to 100MB/s for reading from USB HDD through Gigabit Ethernet. Writing at 40MB/s by the way"
Nem saját mérés, a tesztben írták.

(#421) Norby86 válasza emeritusz (#420) üzenetére


Norby86
őstag

Jah értem. MInden esetre hamarosan itt is kiderül mi a dörgés, mert most vagyok a Prometheus-ba épp.
De van egy kérdésem: "0. Lépésként BACKUP! Legyen egy mentés a gyári rendszerről, ha valami gond adódna..." Ezt a leírásban olvastam. Hogyan tudom a jelenlegi rendszert backupolni ha gondom adódna?

-Norbi-

(#422) detroitrw válasza Norby86 (#421) üzenetére


detroitrw
addikt

Amikor flash-elned a rom-ot akkor kerdi akarod e menteni :)
Es Te megnyomod hogy Ygen ;)

(#423) woodworm válasza Norby86 (#421) üzenetére


woodworm
veterán

Az új fw felírása előtt a script meg fogja kérdezni, hogy kérsz-e mentést. Hibajelzéssel le fog állni az egyik meghajtónál, de a lényeg, a flash teljes mentése meg lesz.

(#424) Norby86 válasza woodworm (#423) üzenetére


Norby86
őstag

Oké, akkor ha jól értem ez a folyamat majd azután fog kezdődni ha már a Prometheus-al elkészítettem a firmware-t. :)

-Norbi-

(#425) woodworm válasza Norby86 (#424) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, ez az utolsó lépés. Amikor kiválasztod a "Flash a firmware" menüpontot, akkor a rendszer megkérdezi, hogy szeretnéd-e menteni a meglévő fw-t, erre kell yes-t válaszolnod.
Létezik egy bash script, az openwrt wiki-n találtam, ez ssh-n bejelentkezve ugyanúgy lementi a partíciókat. Ehhez én a win10-es ubuntu alrendszert használom.

[ Szerkesztve ]

(#426) detroitrw válasza Norby86 (#424) üzenetére


detroitrw
addikt

Firmware (4)/ Flash a firmware (4)

[ Szerkesztve ]

(#427) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Na ahogy látom, szép kis közösség van kialakulóban itt, ennek örülök :K
Sajnos a hetekben ért véget egy közel hét éves kapcsolatom, így elég inaktív vagyok mostanában, de woodworm fórumtárs segítségét nagyon köszönöm. Megválaszolatlan kérdést nem hagy maga mögött :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#428) Norby86 válasza woodworm (#425) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos valami gond van, nem tette fel. :(
Mindent a leírás alapján csináltam a backup résznél y-t választottam, akkor kiírta ezt amikor végzett: [kép]
Majd amikor megnyomtam a gombot vissza ugrott erre a menüre: [kép]
Most mitévő legyek? Kezdjem előröl vagy mire nyomjak rá? Backupot nem csinálta meg gondolom.

-Norbi-

(#429) Szoszo94 válasza Norby86 (#428) üzenetére


Szoszo94
őstag

Semmi gond, a backup hibát dob. Ettől függetlenül még meg kellett, hogy csinálja :)
Mehet a firmware flash :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#430) ginola válasza woodworm (#408) üzenetére


ginola
addikt

Szükséges e internetes elérés a routeren keresztül, ahhoz, hogy be tudjak lépni a mi accountba a mobil app segítségével, hogy ki tudjam nyerni az SSH fájlt.
Sajnos nem párosítottuk össze az appal a routert és így ott járunk mint kb. mint Norby csak a firmiwarenél none van, de nincs átjárónk és a padavan sem megy fel, az SSH hiánya miatt!

Ilyenkor pontosan mit kéne tegyünk?

[ Szerkesztve ]

(#431) wocsok válasza woodworm (#408) üzenetére


wocsok
tag

Köszönöm, ez akkor jónak tűnik! Azt nem lehet megtenni, mint a TP-link-nél(suste), hogy van egy torrentstart mappa, ha oda mentem a torrentfileokat, akkor automatikusan, letölti?

(#432) Szoszo94 válasza ginola (#430) üzenetére


Szoszo94
őstag

wocsok: De, van egy watch mappa (vagy watched, watching, nem tudom hirtelen :D ), oda húzva automatán hozzá adja a torrentet és át is nevezi *.torrent.ADDED fájlra :K

ginola: Na. Első körben kérdezem, hogy a gyári rendszer van még rajta? Ha igen, akkor az appban párosítsd, aztán telefonon is le lehet tölteni már az SSH fájlt. Ha már a dev firm van rajta, akkor is működnie kell a telefonos párosításnak, de amíg nincs párosítva account-hoz a router, addig nem tudsz SSH fájlt leszedni és nem fogod tudni tovább csinálni a padavanosítást.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#433) Norby86 válasza Szoszo94 (#429) üzenetére


Norby86
őstag

Jah okés. :) De akkor én ezt a mentést hogyan tudom lementeni külön a számítógépre? Tehát hova mentette a backupot? Mert ugye nem írta ki hogy hova mentette csak hogy nem sikerült.

Ha ez megvan akkor ugye 4-es lépés FIRMWARE és gondolom nem kell újra megcsinálni a firmware-t hanem utána egyből felajánlja hogy flash és már megy is fel. Jól gondolom? :) De mindenek előtt a backupot szeretném biztos helyre kimenteni.

-Norbi-

(#434) Szoszo94 válasza Norby86 (#433) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az utolsó kép alatt a bejegyzésben megtalálod a backupot :K

Mehet egyből a flash firmware természetesen, nem kell újra fordítani, isten őrizz :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#435) ginola válasza Szoszo94 (#432) üzenetére


ginola
addikt

Nem tudom párosítani, mert nincs netem a routeren keresztül! Ezt feljebb is írtam. Nem lehet átküldeni ssh fájlt? Le lehet resetelni gyári állapotba a routert, ha igen, akkor hogyan?
Ezt látom a firmwarenél nálam none felirat van!

[ Szerkesztve ]

(#436) Norby86 válasza Szoszo94 (#434) üzenetére


Norby86
őstag

Próbálkozom de ha erre gondolsz ("Woodworm volt oly kedves, hogy a TC-s megoldást is szépen összeírta, így itt van a menete.") az itt lévő leírás szerinti DiskInternal Reader nekem nem jön be. Csak ezek vannak. :( Szóval nemtudom hogy nyerjem ki ezt az elmentett backup fájlt, hogy ha kell a roszabb napokra meglegyen biztos ami biztos. :)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#437) Szoszo94 válasza ginola (#435) üzenetére


Szoszo94
őstag

De miért nincs neted?
Meddig jutottál a leírás alapján?
Valami rendszernek csak kell rajta lennie :F Gyári vagy dev, gondolom utóbbi. 192.168.31.1 ? Ha bejön, ott tudsz netet csinálni (gondolom pppoe user/pw kell neked, hogy legyen neted).
SSH fájlt nem lehet átküldeni, pont ez a lényege, hogy a te routeredhez generálja - ezért kell a párosítás az account-hoz.
Írd le pontosan, hogy eddig miket csináltál és hol is akadtál el.

Norby86: pontos menetét nem tudom, viszont sikerült a plugint telepíteni és betallózni a virtuális gép mappájából a fájlt? Csak az után fog gondolom látszódni :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#438) Norby86 válasza Szoszo94 (#437) üzenetére


Norby86
őstag

Igen, megvan, köszi. :) Közben vissza olvasgattam és meglett hogy itt bizony plugint is kell telepíteni, mert az nem volt fent. Most már elvileg kinyertem a backupot, sőt a készített firmware-t is biztonság kedvéért. :) Van egy mappám ilyen néven: MTD_BACKUP_MI-R3G ebben egy dátummal ellátott mappa volt amibe mtd1-mtd13 számozásig bezárólag vannak fájlok. Ezeket szépen le is mentettem a számítógépemre. :) Egyedül az mtd0 nincs meg mert ugye arra irt nekem ki hibát, gondolom az üres vagy nem tudom. De gondolom ha egyszer arra kerül a sor hogy a gyárit vissza kell rakni, akkor lesz mtd0 nem? Mert ha jól gondolom ezek particiós táblák lehetnek.
Már csak ez a kérdésem maradt amit felkívánok tenni, aztán jön a flash. :) Szóval hogy az mtd0 nem e fog neki a későbbiekben hiányozni.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#439) tlala válasza Norby86 (#438) üzenetére


tlala
addikt

Mindenki parázik ennél a backupnál, pedig totálisan felesleges - élő ember nem volt még, aki vissza akarta állítani a gyári fw-t. :)
Perverz módon én kedveltem a gyári fw vicces kínai felületét, a karikás design-t.
De hidd el, 100%, hogy nem akarsz majd Padavanból visszatérni rá! :N

Egy-két tanács a Padavan feltételéhez:
- Az egész fordítgatós játéknak semmi köze a routerhez, csupán a számítógépeden történik - szóval semmi feszkó, nincs miért görcsölni, a routert ezzel a scripttel nem tudod elrontani!
- Mindenkinek sikerül, csak legtöbben kihagyunk/elütünk valamit, ezért nem fordul le elsőre.
- Igazából flash előtt még a scriptben, az (S) menüpontban az (5)-ös menüt (SSH Settings) érdemes még leellenőrizni, hogy az SSH kommunikáció rendben van-e, és csak aztán rányomni a flashre.
- A flash-el kapcsolatban az történhet csak, hogy NEM SIKERÜL, és játszhatsz tovább a scripttel - szóval NO PARA!

[ Szerkesztve ]

(#440) Szoszo94 válasza Norby86 (#438) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igen, partíciós tábla. Az, hogy hiányozni fog-e, jó kérdés - mindenesetre nemrég írt woodworm ide egy másik módszert, amivel még kinyerhető a gyári rendszer összes partíciója, ha nagyon a tutit akarod, akkor feküdj neki annak is - de ha fent lesz a Padavan, úgysem akarsz többé vissza térni gyárira :DDD

Na tlala itt hagylak, ha már itt vagy - 4-kor kelek, úgyhogy megyek aludni :D Te már úgyis túl vagy ezen, segíts nekik ha még probléma adódik - de nem fog ;)

Na jó éjt!

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#441) Norby86


Norby86
őstag

Oké, meggyőztetek. :DD Én sem szándékozom ha atom stabil a cucc és hozza gyorsaságban a gyári sebességet vagy még azon túl is tesz. :) Szóval akkor nosza, nekiállok feltenni, remélhetőleg elsőre sikerül. Ha nem majd kiáltok itt. :D

-Norbi-

(#442) ginola válasza Szoszo94 (#437) üzenetére


ginola
addikt

Az SSh fájl kinyerésénél akadtam el.
Nem volt párosítás a routerrel, ezt utólag hogyan lehet megtenni?

Hogyan lehet lesetetelni gyári állapotra a routert?

(#443) tlala válasza ginola (#442) üzenetére


tlala
addikt

A routert a reset gomb több mint 20 másodperces megnyomásával tudod resetelni. Ehhez a legjobb eszköz egy SIM tű, de teljesen alkalmas egy kiegyenesített gémkapocs, varrótű tompa vége, stb.

Ha még nincs, a leírás szerint készíts egy MI accountot, ezután a telefonodra tedd fel a Xiaomi MI Router nevű appot, majd a telefon WIFI beállításaiban kapcsolódj a bekapcsolt router saját "Xiaomi_1234" (vagy hasonló nevű saját sugárzott WIFI hálózatához. Indítsd el az appot, és kapcsold (párosítsd) össze a router a MI accountoddal.
Ezután kezdd el az SSH kinyeréses játékot.

[ Szerkesztve ]

(#444) ginola válasza tlala (#443) üzenetére


ginola
addikt

Rendben. Pont ezt teszem, de az app baromira nem látja a routert!!!!
(A fentiekhez szükséges internet a routeren keresztül?
Utólag nem lehet párosítani az eszközt?)

[ Szerkesztve ]

(#445) tlala válasza ginola (#444) üzenetére


tlala
addikt

A telefonoddal kapcsolódni kell a router WIFI-jéhez, ahogy leírtam.
Ez sikerült?

(#446) Zolás válasza ginola (#444) üzenetére


Zolás
addikt

Először a wifihez csatlakozol, az app csak utána jön. Nem kell internet a routernek, csak helyezd áram alá, és csatlakozz a wifihez.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#447) Norby86


Norby86
őstag

Húúú, elsőre siker!! :)) :DD

A beállítások tárháza fogadott most engem, már csak rá kell jönni mit hogyan érdemes beállítani. :) Pl van ipv6 is a diginél ahol vagyunk. Itt mit érdemes az ipv6 settings-nél beállítani?

-Norbi-

(#448) ginola válasza Zolás (#446) üzenetére


ginola
addikt

Akkor hogyan jelentkezem be a mi accountbe, ha nincs internet?

(#449) Norby86 válasza ginola (#448) üzenetére


Norby86
őstag

Szerintem kapcsold be a mobilnetet a telefonodon és akkor onnan veszi a netet miközben a routert a wifi alapján ő már látja. Magyarán a wifit meg a mobilnetet is nyomd be egyszerre a telefonodon.

-Norbi-

(#450) Zolás válasza ginola (#448) üzenetére


Zolás
addikt

Mi account a telefonodon van, azon lesz internet. A wifin nem lesz, mivel akkor állítod be a hálózatot először. A router meg magától nem fogja tudni pl, egy digis netnél a pppoe jelszót meg felhasználó nevet.
Én a mobil appból állítottam be a netet a routeren, mert ha nincs net a google se fordítja le a kis kínai jeleket, úgy meg elég nehéz belőni, hogy nem tudod elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.