Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) woodworm válasza avena71 (#1900) üzenetére


woodworm
veterán

Fektessük le aranyszabályként, hogy mindig a gyárin keresztül.

(#1898) Headless
Majdnem elmentem mellette.

{
"alt-speed-down": 500,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 500,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": false,
"blocklist-url": "http://www.example.com/blocklist",
"cache-size-mb": 2,
"dht-enabled": true,
"download-dir": "/mnt/transmission/downloads",
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 3,
"encryption": 0,
"idle-seeding-limit": 30,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/mnt/transmission/incomplete",
"incomplete-dir-enabled": false,
"lpd-enabled": true,
"message-level": 2,
"peer-congestion-algorithm": "",
"peer-id-ttl-hours": 6,
"peer-limit-global": 90,
"peer-limit-per-torrent": 30,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": "default",
"pex-enabled": true,
"pidfile": "/var/run/transmission.pid",
"port-forwarding-enabled": false,
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": false,
"queue-stalled-enabled": true,
"queue-stalled-minutes": 30,
"ratio-limit": 2,
"ratio-limit-enabled": false,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{********",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "admin",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,
"scrape-paused-torrents-enabled": true,
"script-torrent-done-enabled": false,
"script-torrent-done-filename": "",
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,
"speed-limit-down": 1000,
"speed-limit-down-enabled": false,
"speed-limit-up": 1000,
"speed-limit-up-enabled": false,
"start-added-torrents": true,
"trash-original-torrent-files": false,
"umask": 0,
"upload-slots-per-torrent": 14,
"utp-enabled": false,
"watch-dir": "/mnt/transmission/watch",
"watch-dir-enabled": true
}

[ Szerkesztve ]

(#1902) Headless válasza avena71 (#1900) üzenetére


Headless
őstag

Ez milyen LEDE???

valami nagyon nem stimmel ebben...

Érdekes a WLAN device neve is... Esetleg még mielőtt leírod ledet rakd fel sysupgrade-ként a mienket.

alapból a wlan0(radio0)-a a 2,4GHz-es eszköz és a wlan1(radio1) az 5 ghz-es itt olyan mintha egy másik eszköz wifi config fájlját másoltad volna be ide.[kép]

[link]

ugyanitt a leírást is megtalálod a gyárira visszatéréshez, amennyiben úgy csináltad, a telepítést, ahogy abban a leírásban van.

Woodworm: köszönöm. Bár igen nem nagyon látok benne megváltást... esetleg ki lehetne próbálni a cache-t tényleg segít-e... ennél az eszköznél már lehet segít ha nagyobb cachelt fájlt írunk a hdd-re így csökkentve az IO műveletek számát.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1903) F34R válasza Headless (#1902) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, itt az usb busz azonos SoC-n a szuk keresztmetszet. A cache-nek legalabb 16-nak kellene lennie hogy csokkenjen a lemez I/O akkor sebessegnel mint a 100/100 meg 64 is kell. (probaltam, tapasztalat)

Az upload slottal lehet meg kicsit jatszani, nekem PC-n is csak 10.

(#1904) suste válasza Headless (#1902) üzenetére


suste
veterán

a kép alján látszik, hogy a te 08-as fw-de, de a wifi configot valszeg jól összekutyulta :(

(#1897) F34R
nem vagyok nagy linuxos, így állati sokat kéne utánaolvasnom, hogy sikerüljön.....
egyébként én nem vagyok egy sebesség örült, nekem a 2-3MB/s TM letöltés bőven megfelel (az éjszaka meg hosszú :) ), és a hálózaton sem mozgatok nagy fájlokat (SD, 720p bőven elég)

(#1905) Headless


Headless
őstag

Kis előny lede részere talán akit érint két hálózat wireguardal összekötve 100/100-as a netem egyik oldalon másikon 500/20. Így csak az egyik irányba ilyen gyors nyilván.

Várom azt a pillanatot amikor elérhető lesz minden eszközre. Szerintem a konfigurációja is roppant egyszerű.

Connecting to host 192.168.150.5, port 5201
[ 5] local 10.0.10.1 port 38628 connected to 192.168.150.5 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr Cwnd
[ 5] 0.00-1.01 sec 10.3 MBytes 86.2 Mbits/sec 0 452 KBytes
[ 5] 1.01-2.01 sec 9.63 MBytes 80.8 Mbits/sec 0 532 KBytes
[ 5] 2.01-3.01 sec 9.69 MBytes 81.3 Mbits/sec 62 393 KBytes
[ 5] 3.01-4.01 sec 11.0 MBytes 92.0 Mbits/sec 0 449 KBytes
[ 5] 4.01-5.01 sec 10.3 MBytes 86.5 Mbits/sec 0 501 KBytes
[ 5] 5.01-6.00 sec 10.4 MBytes 86.9 Mbits/sec 0 525 KBytes
[ 5] 6.00-7.01 sec 8.95 MBytes 75.1 Mbits/sec 0 540 KBytes
[ 5] 7.01-8.00 sec 10.5 MBytes 88.0 Mbits/sec 0 550 KBytes
[ 5] 8.00-9.01 sec 10.2 MBytes 85.4 Mbits/sec 0 558 KBytes
[ 5] 9.01-10.01 sec 10.1 MBytes 84.4 Mbits/sec 0 558 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr
[ 5] 0.00-10.01 sec 101 MBytes 84.6 Mbits/sec 62 sender
[ 5] 0.00-10.04 sec 100 MBytes 83.7 Mbits/sec receiver

iperf Done.

Suste: tényleg 08 de valami configot nagyon elrontott tényleg mintha egy másik router konfigját rakta volna fel. Am én sem hajkurászom a sebességet tudod, de azért buildeltem mégegyet O3-as optimalizációval 7.3-as gcc-vel, ha lesz időm kipróbálom egy eszközön, csak olyan jó lenne, ha lenne egy teszt device... Nem a főeszközt kéne újrarakosgatni, persze egy mentés visszatöltése, de na mégse...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1906) Dadan01 válasza Headless (#1905) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ha Győr környéki vagy, akkor tudok egyet.

(#1907) avena71 válasza suste (#1904) üzenetére


avena71
tag

Köszi a válaszokat :R

Még csinálok egy reset-et,aztán újra beállítok mindent elölről és kiderül... :)

(#1908) Headless válasza avena71 (#1907) üzenetére


Headless
őstag

Na felraktam a tgenap éjjel/reggel forgatott fw-met, (11) tűzfal módosító script javítva, GCC7.3, teljesítmény optimalizáció (O3). Pár nap teszt után felrakom mindenki számára elérhetően. Transmission elsőre a stabil 5-6 helyett inkább a 7-et közelíti...7.5 is fel-fel villant, de 1 perces átlagban inkább ~54/8 -> ~ 6,75 mb/s körül van.

Elég érdekes optimalizációk vannak az új GCC-ben... for ciklus szétbontás elég érdekes dolog... :), egy-egy for ciklussal elég sokat lehet nyerni, persze ez nem igazán tartozik ide.

Esetleg ha úgy gondolod egy teamviewerrel szívesen ránéznék hogy ha feltennénk az alap beállításokat átnézzem működik, persze csak ha beleegyezel...
Beleraktam a transmission webet ( szabadh által említett fejletteb 0.6 mb sajnos ez a dir 860-ba nem fog bekerülni alapból, ahogy a teljesítmény optimalizáció sem, mivel ~ 2mb-al nagyobb) amit eddig külön csomagként kellett felrakni...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1909) Szabadh válasza Headless (#1908) üzenetére


Szabadh
tag

Ez engem is érdekelne!
Még nem tettem fel a padavant, csak kihúztam, és pihen a router Lede van még rajta.
Ha javul a sebesség, meg a torrent, meg a torrent kliens, akkor érdekelne. Szívesen tesztelem én is.
A sok extra nem is érdekel. Csak a transmission, Samba, esetleg dlna, meg egy sötétebb hátterű felület, hogy ne süsse ki a szemem. Most már az a divat :)
Szóval esetleg ha elgondolkoztok, hogy csináltok egy ilyen egyszerűsített felületet a luzer usereknek, mint pl én, lehet kapós lenne.

Padavanbanban ez a verzió van Transmissionból.
Jó, mert pl a letöltött torrentet ami Chromnál alulra kerül, csak ráhúzom a felületre, és már el is indul. Meg ha törlöm a torrenteket többet egyszerre, akkor lehet választani, hogy az állományokat is törölje a merevlemezről. Praktikus....

(#1910) Csörsz válasza Szabadh (#1909) üzenetére


Csörsz
csendes tag

A Lede-be ennél újabb a TM felület (2.92).
Csak a 9092-n az apps-ban installálni kell a TM web2-t.

Melyik DDNS szervert is ajánlottátok? (Mert a dyndns.hu nemigen akar automatikusan működni)

[ Szerkesztve ]

(#1911) woodworm válasza Csörsz (#1910) üzenetére


woodworm
veterán

Követni szokták a friss verziókat, szerintem már van csomag a 2.93-hoz is.

(#1909) Szabadh
Remote gui-t ki sem próbáltad? Hozzá lehet rendelni a torrent fájlokat,még húzgálni sem kell külön. Vagy be lehet állítani, hogy a torent fájlokat a figyelt könyvtárba mentse, rss-ről nem is beszélve. Van, hogy napokig el sem indítom a gui-t.

(#1912) qqcqqc válasza Csörsz (#1910) üzenetére


qqcqqc
őstag

Próbáld ki ezt.

(#1913) Headless válasza Csörsz (#1910) üzenetére


Headless
őstag

Én dynu.com-ot használok noip mellett. noipt csak azért tartottam meg, hogy akiknek régen adtam meg ne kelljen átírni egy RPi-n pl...

Szabadh: ahh teljesen megírtam a választ neked, azt ráfrissítettem... (eltűnt az egész....)

röviden: transmission web és a kliens nem ugyanaz. a kettő teljesen független egymástól, azért nem raktam be mert 0,5 mb (tömörítve) sok persze nem ennél a routernél, hanem amik 4/8/16 mb flash-t használnak. Ahogy csörsz írta 2.92-es van ledeben. Amúgyis transmission web egy kiherélt valami... inkább rendes remote kliens kell (android:torrnado,windows:transmission remote gui), nah meg RSS miatt én csak ellenőrizni szoktam a kliens-t van-e valami hibás(törölt az oldalról).

luci színei, nem vagyok egy nagy designos, de css-ben átlehet írni a színeket, materrial theme-t is lehet telepíteni, nekem egy kicsit szögletes volt az, azért nem raktam be alapból... Nagyjából összeírtam mely paramétereket kell felülírni, onnantól már mindenki maga csinálja a színeket, de akár a kinézetét is lehet módosítani.

nem mindent találtam meg így elsőre, van még egy kettő, amit változtatni lehetne...

SZERK: amíg mókoltam LuCi-t addig mindent megválaszoltak :))

SZERKSZERK: nehogy aztán átírjuk luci-t hogy támogassa a stílusokat, akkor azt viszont be is kéne küldeni mint luci módosítás, hogy más is használhassa, egy oldal ahol a színeket lehet állítani, (csak vicc, nincs nekem erre időm...Meg aztán értelme se sok van.)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1914) Szabadh válasza Headless (#1913) üzenetére


Szabadh
tag

köszikösziköszi!
Feldogozom a sok infót. Próbálgatnom kell a felületen.
Remote guit nem szeretem. Van itthon 4 gép, meg telefonok ,meg tablet, és mikor melyik akad kezembe, melyik szabad azt használom. Ezért jobb a webes felület nekem
De várom a frissítést. Ha megvan gondolom megírod a nagyközönségnek

[ Szerkesztve ]

(#1915) suste válasza Headless (#1913) üzenetére


suste
veterán

+ a 9092-es felületen (9092/system/style) van is egy minimál dizájn variáció (háttér/betű szín), és van 1-2 minta is :K

(#1916) adorjant


adorjant
senior tag

Megérkezett egy újabb router, feltettem a padavant, aztán ez fogad:

Egyik gomb sem aktív a menüben, SSH alapértelmezésben zárva, szóval kb. meg vagyok lőve. Kifogtam egy selejtet? Hogy tudom a padavant resetelni?

(#1917) woodworm válasza adorjant (#1916) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáld meg másik böngészőben vagy privát ablakban.

(#1918) adorjant válasza woodworm (#1917) üzenetére


adorjant
senior tag

Próbáltam,ugyanaz...
Ami még feltűnt,hogy a wifi hálózatnál már Asus a hálózat neve, kábelnél viszont még az eredeti Xiaomi:

(#1919) Headless válasza adorjant (#1918) üzenetére


Headless
őstag

Egyrészt wifi és lan sose legyen egyszerre bekapcsolva csak galibát tud okozni, valószínűleg valami ip/gateway problémád lehet. Egy adapter tiltás/engedélyezés valószínüleg megoldja. Ez a padavan oldal nekem úgy tűnik egy html amit be cachelt a másik routerről. És az adatok amik viszont xhr-el vannak azt már nem tudja lekérdezni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1920) adorjant válasza Headless (#1919) üzenetére


adorjant
senior tag

Persze,vágom,csak szemléltetni akartam.

Ha adok neki netet,akkor megy,szóval akár gui baj is lehet, na de ssh nélkül hogy oldom meg? Szétszedni egyelőre nem akarom.

[ Szerkesztve ]

(#1921) adorjant válasza adorjant (#1920) üzenetére


adorjant
senior tag

Bakker, Safari alatt nyomkodható ez a pár gomb meg overview felület...Valaki el tudná küldeni a settings linkjét,hátha úgy be tudnám kapcsolni az ssh-t :)

(#1922) adorjant válasza adorjant (#1921) üzenetére


adorjant
senior tag

Telnet is működik.

(#1923) DarthFater


DarthFater
tag

Sziasztok!
Tegnap délután megérkezett az új 3G, Gearbestről.
Bekonfigoltam, majd pontosan követtem a leírást és fel akartam rakni a Padavant..
A backup-nál hibát hozott ki a 12es partíciónál.
Majd 2x még megismételtem, de a hiba ugyanaz volt. Olvastam itt fórumban, hogy túl kell lépni rajta.
Ismét megkérdezte, nyomtam egy N -t, majd enter, és elkezdte a flashelést.
Kiírta, hogy kész (done), gondoltam kilépek a WM-ből.
Egészen eddig használni tudtam a netet rajta. Ennél a pontnál megadta magát teljesen. Lilán világít!
WM nem látja jól, problémát jelez.
Az admin felületre nem tudok belépni.
Teljesen besz*tam hogy most mi lesz, úgyhogy kihúzták, most is a régi routerrel vagyok fent...
Ugye nem lett tégla?
Hogy lehet visszaállítani, legalább csak az eredeti FW-re?
Persze a padavan lenne a cél, de most elkeseredtem, hogy mindent követtem pontosan, és nem csatlakozik sehová, netet nem ad a PC felé és wifin sem, az eddigiekkel ellentétben..

Előre is nagyon köszönök minden kedves segítséget! :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1924) winbox válasza adorjant (#1921) üzenetére


winbox
senior tag

http://192.168.1.1/Advanced_Services_Content.asp

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1925) Boby8709 válasza DarthFater (#1923) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Nekem is lilán világít (vagy valami hasonló színben), de attól működik....gondolom az a lila a padavan alatt az alapértelmezett, de fogalmam nincs......annyira nem foglalkoztatott a dolog. Másnak is lila a led? :D

"Belépni az új felületre a 192.168.1.1-es IP-n lehet, admin és admin user/password párossal."

Így próbáltál belépni?

(#1926) DarthFater válasza Boby8709 (#1925) üzenetére


DarthFater
tag

Hello :)
Amikor a routert bekapcsolom, akkor narancs színnel világít, majd kékre változik kb 10 másodperc erejéig. Amíg kék, addig látja a netet a PC. Amint lila lesz (pár pillanat), onnantól már se wifin, se kábelen keresztül nem oszt netet.

A belépéssel kapcsolatban:
Az admin gondolom az SSID-je a routernek,
A jelszó pedig az admin PW.
Ezeket beírtam, de nem enged be.

Meg szerettem volna próbálni még egyszer a flashelést, de el sem engedett a végéig.
Kiírta a 192.168.31.1 IP-t, a "root" usernevet, és a d.miwifi.com-ról kapott PW-t, mint az előtte is volt, illetve azt, hogy valami problémája van az SSH-val talán.. ezt az utóbbit pontosan meg fogom tudni mondani, amint hazaérek :)

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1927) winbox válasza Boby8709 (#1925) üzenetére


winbox
senior tag

Van rajta hdd? Nálam az elején kék volt, de ha felcsatolod a hdd-t lila lesz a led, így nekem is most mindig lila. A customization fülön tudod állogatni, gondolom, ha a Front LED USB: disabledre van állítva akkor alapból kéken fog világítani, mondjuk nálam az alapértelmezett Front LED Ethernet: WAN nem játszik, mert usb stick-em van.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1928) DarthFater válasza winbox (#1927) üzenetére


DarthFater
tag

Hello :)
Nincs rajta semmi, csak a router van magában. A telefonommal eddig látta a. 2,4et meg az 5ös-t is, de most semmi.
Még annyit tudok, hogy amint pendriveot dugók bele vöröses lila lesz

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1929) Boby8709 válasza winbox (#1927) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Igen. nekem van rajta HDD......nem is figyeltem, hogy amíg nem volt rajta, addig nem lila volt, de már akkor ezt is tudom, hogy akkor lila ha van HDD. :)

(#1926) DarthFater
Az a gond, hogy prometheus elvileg felpakolta neked a padavant, mert írtad hogy lefutott a flash és kiírta, hogy done. Ha valamilyen formában felkerült rá a padavan, az viszont alapból tuti hogy zárja az SSH-t.

Sajna nekem ki is fújt akkor a tudományom, mert nem vagyok egy nagy mágus.......vannak itt nálam okosabbak, biztos valahogy megoldják a problémát. :)

(#1930) adorjant válasza winbox (#1924) üzenetére


adorjant
senior tag

Köszi,bejött a page, és engedélyezni is tudtam az ssh-t,a valóságban is működik, most melóhelyen gyorsan fordítok egy romot, remélem helyre lehet hozni :D

(#1931) hardline válasza DarthFater (#1926) üzenetére


hardline
senior tag

a padavan miatt új IP-n éred el a routert.
192.168.1.1
felhasználónév: admin
jelszó: admin
nem mást írsz be, nem az ssh jelszót stb stb, hanem azt, hogy admin!

(#1932) Szoszo94 válasza hardline (#1931) üzenetére


Szoszo94
őstag

Így igaz, ha még nem jártál a 192.168.1.1-en akkor tutira a default belépési adataid vannak, amik az írt admin/admin páros :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1933) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A Padavanból hogy tudok frissebb verziót feltenni? Vagy nincs frissebb annál, ami a topik alapjául szolgáló cikkben van?

(#1934) Szoszo94 válasza Brandynew (#1933) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Ahogy a cikkben is le van írva ;)
Újat forgatsz, és vagy onnan teszed fel (beállítások megmaradnak), vagy kimented szintén a cikkben linkelt módszerek valamelyikével a virtuális gépből és felrakod a webes felületen keresztül.
Előbbi szerintem egyszerűbb és gyorsabb is, én így frissítettem, mikor a cikket írtam.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1935) Brandynew


Brandynew
őstag

Köszi, és honnan töltöm le az új Padavant és hogyan forgatok újat? :D Van most egyáltalán új Padavan?

Ha jól értem, akkor te ebbe integráltad bele a Padavant? https://yadi.sk/d/6EpD2EpHmB82o

[ Szerkesztve ]

(#1936) Szoszo94 válasza Brandynew (#1935) üzenetére


Szoszo94
őstag

Virtuális gép alól ugyan úgy, mint ahogy felraktad a mostanit :D
Ugyan azok a lépések majdnem, csak át kell írni a 192.168.31.1-et 192.168.1.1-re (ha nem módosítottad persze a címet).

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1937) adorjant válasza adorjant (#1930) üzenetére


adorjant
senior tag

Wow,siker! Köszi mindenkinek a helpet!
Fura, ilyet még nem tapasztaltam,hogy sikeres flash és mégsem :DDD

(#1938) avena71 válasza Headless (#1908) üzenetére


avena71
tag

Köszi a lehetőséget,lehet,hogy élek vele majd,de most úgy tűnik,reset után újra beállítva mindent,működik a wifi,viszont PPPoE-n nem akar csatlakozni(DIGI LAN) :F
Este megnézem újra.

(#1939) Szoszo94 válasza avena71 (#1938) üzenetére


Szoszo94
őstag

Közvetlen a digi kábel megy a routerbe, vagy közvetve egy digis modemen keresztül?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1940) Brandynew válasza Szoszo94 (#1936) üzenetére


Brandynew
őstag

De én most ezt nem igazán értem, mikor töltöttem én le magát a Padavant? Csak beírtam a 4-es vagy hányas menüpontot a Prometheusban, külön nem kellett sehonnan letöltenem a Padavant, nem is tudom, honnan lehet.

(#1941) woodworm


woodworm
veterán

Mivel felkerült szóba, megjegyezném, hogy nincs lila színű led a routerben, csak a kék és a narancs ledek világítanak egyszerre. Ezért nem is jelez külön eseményt, csak azt, hogy mindkét ledre megadott feltétel teljesül.

(#1940) Brandynew
A gombok nyomogatása közben készül el a gépeden az fw.

[ Szerkesztve ]

(#1942) Headless válasza Brandynew (#1940) üzenetére


Headless
őstag

Azért mert a prometheus script tölti le magát a padavan forrás kódját, amit aztán leforgat. Ezért kell egy ubuntu, ahol elérhető a fordító környezet. Nem magát a binárist osztják meg, mint openwrt-nél. Sőt az mtk licence miatt a forrás lehet, hogy egy autentikációval ellátott szerverwn van, hogy csak a megosztott virtuális gépek tudják használni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1943) Brandynew válasza Headless (#1942) üzenetére


Brandynew
őstag

Ja tehát nem nem az Ubuntu képfájlba van integrálva a Padavan forrása, amit a Prometheus-szal forgatok, hanem a Prometheus tölti le magának mindig a legfrissebbet. Én csak ezt nem értettem, azt hittem, hogy nekem kell valahová felmásolnom a friss forrást.

Így már érthető, már csak az a kérdésem lenne, hogy a Prometheus honnan szerzi be a forrást, tehát hol tudom nyomon követni a Padavan változásait és hogy van-e friss verzió?

[ Szerkesztve ]

(#1944) Szoszo94 válasza Brandynew (#1940) üzenetére


Szoszo94
őstag

Meg is kaptad a válaszokat :)
Ejnye, hát nem olvastad el rendesen azt a leírást és nem figyelted, mit is csinálsz éppen? ;]

Prometheus changelog
Ez pedig talán a padavan.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1945) Brandynew válasza Szoszo94 (#1944) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem, közben bolognait főztem.

(#1946) Brandynew válasza Szoszo94 (#1944) üzenetére


Brandynew
őstag

De ez csak a script changlogja, nem? Ebben hol van, hogy a Padavan firmware-nak milyen változásai voltak?

(#1947) Szoszo94 válasza Brandynew (#1946) üzenetére


Szoszo94
őstag

Közben azt is beletettem, gondolom ez a changelog vonatkozik minden padavanra.

Egyébként miért szeretnél frissíteni, nem működik valami rendesen? Sok új dolgot nem hiszem, hogy tesznek már bele, amik pedig benne vannak, nálam működnek rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1948) woodworm válasza Brandynew (#1943) üzenetére


woodworm
veterán

Itt nézegeted a commitekket és összehasonlítod a sorszámukat a buildedével. Ha van újabb és úgy látod, hogy fontos lenne a számodra, akkor végigcsinálod még egyszer a prometheusos mókát. Természetesen a router beállításait módosítod a jelenlegire.

(#1949) Brandynew válasza woodworm (#1948) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm, viszont a linkelt weboldal letöltések menüpontjában 2016-os a legfrissebb firmware. Létezik, hogy azóta nem lett frissítve?

Problémám egyedül a Transmission-el van, de nem valószínű, hogy egy frissítés ezt megoldaná. Ha egyszerre több (10+) torrentet adagolok be neki, akkor kifagy, és csak az újraindítás segít.

(#1950) Headless válasza Brandynew (#1949) üzenetére


Headless
őstag

Ez nem transmission probléma... hanem hardveres limitáció, állíts be letöltési sort maximum 2-re... de egy torrent is teljesen ki tudja akasztani a routert. Ez nem egy PC, meg szerintem nem is életszerű egyszerre 10 torrentet berakni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.