Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Brandynew válasza Headless (#1950) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, tudom :)

(#1952) Szabadh válasza woodworm (#1948) üzenetére


Szabadh
tag

Andy Padavan?

Akkor ezért lett a neve padavan!? :)

(#1953) woodworm válasza Brandynew (#1949) üzenetére


woodworm
veterán

A linkelt oldalról az fw forrását tölti le, az onnan letölthető fw-k régiek és egyébként sincs közöttük a xiaomira való. A script patcheli az eredeti forrást az eltérő vas miatt, nem tudom mennyire lehet fájdalommentesen cserélni a transmissiont a buildben.
Mivel a torrent miatt amúgy is csatlakoztatva van egy hdd a routerre, egyszerűbbnek tűnik az entware használata és az ott elérhető csomagot telepíteni, a beépítettet pedig kikapcsolva hagyni.
Ha az a 10 torrent mind letöltés és egyszerre akarod őket indítani, akkor nem is csodálom, hogy kiakad. Szerintem elég egy aktív letöltést engedélyezni és a többit várósorba rakni.

(#1952) Szabadh
:K

[ Szerkesztve ]

(#1954) Brandynew válasza woodworm (#1953) üzenetére


Brandynew
őstag

Tehát ha jól értem, akkor ő ezt tölti le? https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/downloads/?tab=branches

Vagyis ha mindig a legfrissebb Padavant akarom használni, akkor ezen az oldalon figyeljem a dátumot (most 2018-01-28), és ha az alapján van frissebb, akkor elindíthatom a Prometheus scriptet és automatikusan abból fog forgatni?

[ Szerkesztve ]

(#1955) avena71 válasza Szoszo94 (#1939) üzenetére


avena71
tag

Közvetlenül az UTP a routerbe.

(#1956) Headless válasza avena71 (#1955) üzenetére


Headless
őstag

LuCI -> Network -> Interfaces-> WAN

Állítsd a protokollt PPPoE-re és add meg a PPPoE felhasználóneved/jelszavad.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1957) DarthFater válasza Boby8709 (#1929) üzenetére


DarthFater
tag

Köszi! :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1958) DarthFater válasza hardline (#1931) üzenetére


DarthFater
tag

Nahh, mindenre gondoltam, csak erre nem :D
Valószínűleg pont azért, mert menet közben ugye bekéri a usert meg a jelszót..
Működik szuperül!
Köszönöm mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1959) DarthFater


DarthFater
tag

Közben egy kis segítséget szeretnék még kérni tőletek.
Maxtor 1GB külső HDD-m van.
Ha szeretnék vele torrentezni, illetve távolról elérni, akkor ha jól tudom, FTP, vagy VPN szerverként kell használnom, igaz?
Sosem csináltam még ilyet... Milyen beállításokra kell odafigyelnem, egyáltalán miket kell beállítanom?

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1960) DarthFater válasza DarthFater (#1959) üzenetére


DarthFater
tag

Illetve telefonról és TV-ről is szeretném elérni valahogy a routert. Ezt milyen progival tudom megoldani?

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1961) Boby8709 válasza DarthFater (#1960) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Én [ez] alapján állítottam be a Transmissiont. Angol leírás, de rengeteg kép van benne és jól használható. Az összes beállítás benne van, így a DLNA szerver, hogy a TV-én elérd és a távoli elérés is, de én nem állítottam be még egyiket sem, csak a Transmissiont a torrentezéshez.

(#1962) erzol


erzol
őstag

Köszönöm ezt a szuper leírást!
Pár napja toltam fel a padavant.
Ahol lakom még csak mobilnet van (Digi már az oszlopon), amit egy éve használok a szolgáltatótól kapott dlink dwr 116 - dlink dwr 222 kombóval. Eddig heti szinten kellett újraindítanom, hogy legyen net hellyel - közzel 40-es tempóval.
Mióta beizzitottam ezt a csodát megszakítás nélkül jön a net 90-es sebességgel.
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen is tud lenni egy megfelelő eszközzel.
:))

[ Szerkesztve ]

(#1963) dsk976


dsk976
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy most nem olvasom rögtön vissza a közel kétezer korábbi bejegyzést, ha lesz nekem is ilyen routerem, akkor biztosan át fogom rajta rágni magam.

Egyelőre csak megerősítésre lenne szükségem, hogy meg merjem-e venni a Xiaomi 3G routert (most GearBest flash-saleben 40$). Egy TL-WR1043v1-et cserélnék le, de nekem alapból kevés a Xiaomi 2 drarab LAN portja. Gondoltam teszek rá OpenWrt-t (eddig csak dd-wrt-vel volt dolgom). A padavanról most hallottam először, majd utánanézek, hogy eszik-e vagy isszák. :))
Amire nekem kellene:
A WAN portból LAN portot csinálni és DHCP kikapcs, így lényegében egy 3 portos vezetékes gigabites switchként és wifi AP-ként használnám. Extraként kell nekem bele két sor iptables szabály, mert ezen menne át a Telekomos IPTV multicast forgalma is, amit a wifi interfészre nem szeretnék kiengedni.

Ha azt mondjátok, hogy ez megvalósítható ezzel az eszközzel és stabilan működik, akkor megveszem. (A TP-Linkkel megy, de abból elegem van.)

(#1964) Headless válasza dsk976 (#1963) üzenetére


Headless
őstag

Lede/openwrt van rá (én buildeltem nemrég, mert a snapshotban van egy bug, ami a régi kernellel jó (suste oldalán elérhető), amit 1043-al megtudtál tenni ezzel is (iptables).WAN port simán ugyanúgy, ahogy 1043-nál alakítható (lede alatt).

Wifivel nekem nincs problémám, bár nem volt az enyémen padavan, de állítólag abban jobb. de 150-es kliensel én is elérek 100 mbps-t router mellett nagyon rossz környezetben. De ez nyilván cak egy kliens, mindenről nem lehet nyilatkozni

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1965) adorjant válasza dsk976 (#1963) üzenetére


adorjant
senior tag

Innen olcsóbb ;) EU adaptert nem küld hozzá, de még azt beszerezve is kedvezőbb az ára.
Négynapos ünnepet figyelembe véve nekem legutóbb 2 hét alatt itt volt.

[ Szerkesztve ]

(#1966) aicon válasza adorjant (#1965) üzenetére


aicon
senior tag

Ráadásul az eladó kérdésemre azt nyilatkozta, hogy nincs rajta a China Telecom logó, mint az alis vagy a gbs beszerzéseknél többnyire. Bár ez nem befolyásol semmit, csak ronda.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1967) F34R


F34R
nagyúr

Gearrol most mennyiert lenne itthon? 15k alatt szeretnem meguszni szallitassal.

(#1968) qqcqqc válasza adorjant (#1965) üzenetére


qqcqqc
őstag

Meglevő adaptert lehet hozzá használni? Van itthon néhány.

(#1969) adorjant válasza aicon (#1966) üzenetére


adorjant
senior tag

Jaja,nincs logózva :)

Adapterből meg persze mehet meglevő,nekem is összegyűlt néhány az idők folyamán... Kevesebbet kellene vásárolnom Kínából :)

(#1970) qqcqqc válasza adorjant (#1969) üzenetére


qqcqqc
őstag

Berendeltem egyet, ha jól számolom, akkor ez biztos tréfa mentes.
Akkor viszont 10 alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1971) bjames válasza qqcqqc (#1970) üzenetére


bjames
aktív tag

22 eur-tól tréfás, ami nemsokkal több usd, szóval csak ha szerencséd van akkor mentes.
Gearbest-től rendelted? Én is onnét fogom, de már csak holnap.

(#1972) erzol válasza bjames (#1971) üzenetére


erzol
őstag

Nekem nemrég érkezett a gearbesttől minden gond nélkül.
Van némi változás áfa téren.
45$-ig nem kell fizetni.:)

Kicsit hosszú, de beteszem:

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy februárban 45,69 $-ig adómentes a küldemény.
Ha a vásárolt dolog értéke 45,69 $ körüli, akkor emlékeztetve a fenti jogszabályi helyre az értékigazolást bekérőt, kérni kell az áfa kiszabás, a vámeljárás vámmenteskénti elbírálását.
Mivel ennek a szabálynak alkalmazása már vámeljárás keretében történik, így a vámolási szolgáltatást végző cég felszámolhatja a vámeljárási költségét.

Ezek szerint az általunk mindenhol olvasható 22 €-os határ így lenne helyes:
22 €-ig áfa és vámmentes, a 22 € fölötti összeg esetén, ha a meghatározott közteher (áfa, vám) mértéke nem haladja meg a 10 €-nak megfelelő összeget, akkor azt nem kell megfizetni a 2017. évi CLII. törvény 162.§.(5) bekezdése alapján.

(#1973) bjames válasza erzol (#1972) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszi az infót.
Azt viszont nem értem, hogy miért nem tudnak a törvényhozók egyszerűen fogalmazni, mert akkor 45.69 USD alatt áfamentes, de persze nekik muszáj komplikálni :S

Na én meg már megrendeltem GB, EU Express szállítással :(
Mindegy, túlélem :)
Remélem cserébe faszántos lesz a router :)

(#1974) erzol válasza bjames (#1973) üzenetére


erzol
őstag

Árfolyam függő az értékhatár, amit a nav havonta frissít, így nincs fix összeg.
A router meg q@rva jó... :DDD
Nekem 16 napot futott belga postával. Meg is lepődtem rendesen, hogy mi ez a nagy doboz.

[ Szerkesztve ]

(#1975) dsk976 válasza adorjant (#1965) üzenetére


dsk976
csendes tag

Köszönöm az ebay tippet, megrendeltem 9000 forintért. :)

Normális EU adapterem van hozzá, a GB által ingyen küldött szemetek nálam automatikusan mennek az elektronikai hulladék közé.

(#1976) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Esetleg nem tudtok róla, hogy várható-e illetve mikorra a következő verzió? (1 bajom van a routerrel, hogy 2 Lan van rajta ). Igy ha esetleg hamarosan jönne egy újabb verzió, akkor lehet azt megvárnám. (egyenlőre működik a wdr4300-am) Előre is köszi.

(#1977) hardline válasza Shummo (#1976) üzenetére


hardline
senior tag

Esetleg 5-8 portos switch? Elég olcsók.

(#1978) Szoszo94 válasza hardline (#1977) üzenetére


Szoszo94
őstag

10$ volt egy Tenda 5portos gigabites switch, én ezt a lehetőséget választottam :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1979) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Tudtok valami megoldást a router, vagy legalábbis a Transmission távoli újraindítására? Már megint kifagyott attól, hogy állítgattam a letöltési helyet, nagyon kis érzékeny.

Az admin felület távoli hozzáférését nem szeretném aktiválni, és ha nem muszáj, akkor az SSL-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#1980) Szoszo94 válasza Brandynew (#1979) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha van szgép ami be van kapcsolva otthon, akkor a legegyszerűbb egy Chrome távoli asztal. Én így szoktam matatni rajt, ha nem vagyok otthon, a gépem úgyis 0-24 megy :)

Ehhez nem kell semmit sem állítani a routeren. Viszont ha nem vagy otthon, minek piszkálod? ;]
Szánj rá egy kis időt, állítsd be megfelelően, onnantól hozzá sem kell nyúlni :) Nekem lassan egy hónapja megy megszakítás nélkül, ebben a hónapban 500GB letöltés körül jár a torrent kliens és pont tegnap húztam bele 10db 30-50GB-os film torrentfájlait a watch könyvtárba :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1981) Brandynew válasza Szoszo94 (#1980) üzenetére


Brandynew
őstag

Csak annyit csináltam, hogy a letöltés helyét megváltoztattam a transmission downloads mappájáról media/WD/letoltesek mappára, és kifagyott az egész....

(#1982) a2d2 válasza a2d2 (#1826) üzenetére


a2d2
addikt

Én azóta is fix 11MB/s-al tudok másolni.
FTP-n keresztül is ez a limit.
Másnak nincs ilyen gondja?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1983) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A webui felületén elmentett beállítások a Transmission hol tárolja? A Transmission mappában lévő settings.json-ban nem azok vannak.

(#1984) woodworm válasza Brandynew (#1983) üzenetére


woodworm
veterán

Véglegesen sehol. A webuin keresztüli módosítások csak a sessionre szólnak, újraindulás esetén a settings.json értékei kerülnek alkalmazásra. Módosításához le kell állítani a transmissiont, módosítani a settings.json-t, majd indítani a transmissiont.

(#1985) Brandynew válasza woodworm (#1984) üzenetére


Brandynew
őstag

Ahaaa, gondoltam, hogy ez lehet. Köszi.

(#1986) F34R válasza Shummo (#1976) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem egy darabig nem lesz belole uj verzio..

(#1987) woodworm válasza F34R (#1986) üzenetére


woodworm
veterán

Ráadásul ezen a vonalon ragaszkodnak a két lan porthoz. A nagyobbakon akár már három is lehet.

(#1988) greenw88


greenw88
csendes tag

Sziasztok.

Ez a jó kis leírás (frissített) a Padavan feltelepítéséről merre található? Nagyon kacérkodok egy ilyen routerrel, mert a 30k-s Asus specifikációja van benne, ahogy nézegetem.

Visszaolvasva jó sok hozzászólást, sokan hivatkoznak rá, de lehet, hogy csak én nem találom.

Nagyon köszönöm.

Üdv.

(#1989) woodworm válasza greenw88 (#1988) üzenetére


woodworm
veterán

A topik legfelső hozzászólása mellett, Témaindító írás: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!

(#1990) greenw88 válasza woodworm (#1989) üzenetére


greenw88
csendes tag

Nagyon köszönöm! :)

(#1991) peby92


peby92
csendes tag

Sikerült minden, köszönöm szépen a részletes leírást. Van egy DIR860L is ami nagyon jól működik, most kellet egy router a nővéremnek is, de mivel 860-ast már nem lehet venni így a MIR3G mellett döntöttem.

Annyi megjegyzésem van a leíráshoz, hogy nekem valamiért kikopott a számítógépben a lan csatlakozó, és szakadozó hálozattal nem akartam flashelni. Próbáltam más módokon csatlakozni sshra, pl direkt wifin csatlakozntam a Mi routerre, vagy simán WAN portján sshzni, de ott nem megy, csak lanon figyel sshra.
Végülis a megoldás a következő lett, hasznos lehet ha más is hasonló helyzetben van, vagy egyáltalán nincs lan port a gépén:
Az új Mi routert "wired extender"-re állítottam a telefonos alkalmazás segítségével, és wanportjával rákötöttem a korábbi routerem lanjára. PC-vel a korábbi routerem wifijére csatlakoztam. Kinéztem a régi routeremből az új Mi router ipjét, és arra sshztam.

(#1992) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Adott egy MI3G Padavan rendszerrel, egy aktív usb hub, amire rá van aggatva egy usb modem és egy 2.5 külső HDD (Hitachi Travelstar 7K1000).
Az USB modem tökéletesen működik, de a HDD-t nem hajlandó felismerni mellette a rendszer. HUB nélkül próbáltam, úgy felismeri és működik.
A logban a következők vannak:
Mar 24 15:21:21 kernel: xhci-hcd xhci-hcd: Timeout while waiting for Address Device
Mar 24 15:21:26 kernel: xhci-hcd xhci-hcd: Timeout while waiting for Address Device
Mar 24 15:21:26 kernel: usb 2-1.3: device not accepting address 28, error -62
Mar 24 15:21:31 kernel: xhci-hcd xhci-hcd: Timeout while waiting for a slot
Mar 24 15:21:31 kernel: hub 2-1:1.0: couldn't allocate port 3 usb_device
Mar 24 15:21:37 kernel: xhci-hcd xhci-hcd: Timeout while waiting for a slot
Mar 24 15:21:37 kernel: hub 2-1:1.0: couldn't allocate port 3 usb_device

Van ötletetek mit próbálhatnék? :F

(#1993) scream24


scream24
senior tag

Üdv Srácok. Eddig szuperül űködött a routerem (padavan) de ma délelőt a 2,4GHz-es hálózatra nem lehet csatlakozni. Az 5GHz az megy rendesen. Elképzelhető, hogy az antenna elpusztult? Bár elvileg látja minden eszköz, de csatlakozni nem tudok. Valami ötlet? Itt a log fájból egy kis részlet:

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1994) emeritusz válasza run4fun (#1992) üzenetére


emeritusz
csendes tag

A vinyó specifikációja alapján kb. 6w a felpörgési fogyasztása. Nem tudom mennyi lehet pluszba a modemé, de lehet hogy nem tud leadni ennyit a hub (kicsi a tápja pl.)ezért nem válaszol az eszköz? Másik routerrel/tv boxxal próbáltad ezt a hubot (pc/laptop nem játszós mert többet tudnak leadni az usb portjaik)? Modem nélkül látja a xiaomi a hddt?

(#1995) emeritusz válasza scream24 (#1993) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Az első kép alapján kitiltotta az eszköz a kliensed mac címét, hogy miért az nem derült ki. Nem állítottál be mac szűrést véletlen?

A második kép nem érdekes, csak azt tartalmazza hogy a 8. csarona a legkevésbé "dirty", ezért az router azon dolgozna.

[ Szerkesztve ]

(#1996) hardline


hardline
senior tag

A Transmission Remote GUI-ra milyen alternatíva létezik Mac-en? HS-en nem fut, de megoldást nem találtam, csak panaszkodó hsz-eket.
Ha nagyon nincs más, akkor a webes elérés marad, csak így kicsit körülményesebb.

(#1997) greenw88


greenw88
csendes tag

Megrendeltem én is, elég pozitív visszajelzéseket adtatok a routerről. :)

Jelenleg egy Tp-link wdr3600-am van, remélem érdemleges váltás lesz. Még egy Asus AC66UB1-et néztem ki magamnak, de nem győztek meg a netes leírások, hogy bármiben is jobb lenne, mint a Xiaomi (+20e Ft-al drágább is az Asus).

Ha esetleg valaki a wd3600/4300-at váltotta, kiváncsi lennék a véleményeire a Xiaomihoz képest.

Szép estét!

(#1998) scream24 válasza emeritusz (#1995) üzenetére


scream24
senior tag

Szia. Nem állítottam be semmit! Egyik pillanatban még jó volt, majd annyi. Az összes ezköz net nélkül maradt ami 2,4 GHz-en csatlakozott. A gyúkbél és az 5GHz az ment továbbra is szépen. Nem tudtam vele mit kezdeni igy reseteltem az egészet. Jó is lett, de nem akartam konfigolni újra az egészet így visszatöltöttem a pár hetes mentésem s egyből meghalt a 2,4 GHz-es csatlakozás! Ki érti ezt. X akta. Csak abban bízom, hogy nem nagyon lesz újra ilyen!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1999) Headless válasza greenw88 (#1997) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Nálam 1043 v2-őt váltott ami ügye hasonló teljesítényű a 3600/4300 pároshoz. WIFI teljesen jó, sőt nálam jobb mint volt a 1043-nál, pedig én lede-t használok, 150-es kliensen 90-100 mbps. AC-s eszközöm nincs, sajnos még. De maga a processzor teljesítmény/usb legalább 4-5 szörös.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2000) greenw88 válasza Headless (#1999) üzenetére


greenw88
csendes tag

Köszi szépen a válaszod. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.