Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Headless válasza enginev3.0 (#1850) üzenetére


Headless
őstag

3,5 TB naponta? azért az nagyon brutális... :D

nekem egy hónap alatt volt 0,5 TB... pedig magamat sem mondanám alap felhasználónak... :))

Az én felhasználásommal a régi 1043 v2 3-5 nap alatt újraindult a router ez stabilan megy már 31napja... persze nem töltögetek steamről ilyen meg olyan játékokat amik 50-60 gb-ok... kizárólag transmission (routeren), youtube,remote desktop.

[kép]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1852) vargalex válasza Headless (#1851) üzenetére


vargalex
félisten

Inkább valami elírásnak gondolom, hiszen a napi 3,5 TB az kb. 340 Mbps-es folyamatos forgalmat jelent. Ráadásul, ha jól értem, nem a router végzi a letöltést, csak átmegy rajta a forgalom.

Egyébként itthon teljesen stabilan megy OpenWrt-vel 59 napja a DIR-860L és láttad a topikjában, hogy a cégnél elhelyezett is mekkora terhelést kap...

Alex

(#1853) Szabadh


Szabadh
tag

Nekem is stabil. Már már unalmas, hogy nem kell vele mokolni valamit.
Van itthon még egy 3G amin szintén padavan van. Kiváncsiságból feltenném rá a LEDE -t.
(Nah meg nem utolsó sorban a youtube reklámmentesség is vonz)

De gondolom ez nem olyan pofon egyszerű, mintha a gyárira tenném fel.
Érdemes belevágni? Volt aki végig csinálta már, vagy született esetleg valami leírás erről?

[ Szerkesztve ]

(#1854) enginev3.0 válasza vargalex (#1852) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, nagyjából annyi
500Mbps napi 24 órában átlag 70-80% kihasználtság
Természetesen csak atfuto forgalom, nem a router végzi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#1855) aicon válasza Szabadh (#1853) üzenetére


aicon
senior tag

Leírások openWRT-re, telepítés, visszaállítás, stb.
[link]
[link]
[link]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1856) vargalex válasza enginev3.0 (#1854) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom nem lefelé töltesz ennyit, mert nem hinném, hogy akkora tárhely kapacitás állna otthon rendelkezésre. Ha viszont valóban nem lefelé, akkor milyen neted van, ami ilyen sebességet tud felfelé? Vagy Ha mégis lefelé, akkor mi visz el ekkora sávszélességet? Netflix szerint UHD-hoz is elég 25 Mbps, azaz legalább 24 kliensnek kellene folyamatosan UHD stream-et néznie (és ugye ez a max, átlagban kisebb lesz egy stream sávszélessége)...

Alex

(#1857) vargalex válasza aicon (#1855) üzenetére


vargalex
félisten

A topictársnak első lépésként Padavan-ról gyárira visszaállítás kell.

Alex

(#1858) aicon válasza vargalex (#1857) üzenetére


aicon
senior tag

második, harmadik linkben az is benne van, mi a gond vele?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1859) vargalex válasza aicon (#1858) üzenetére


vargalex
félisten

Az OpenWrt/LEDE nem változtat a partíciók kiosztásán, illetve a legtöbb partíció tartalmán sem, míg a Padavan (ha jól tudom) igen. A linkelt oldalakon az OpenWrt-ről/LEDE-ről történő visszaállítás valóban le van írva, de ha megnézed, akkor Padavan esetén először vissza kell állítani az mtdblock3 tartalmát (eredetileg mtd8 a gyári firmware-ban), majd utána jöhet az OpenWrt-s leírás.

Alex

(#1860) Headless válasza vargalex (#1856) üzenetére


Headless
őstag

lehet lefelé is csak értelme nincs... :D csak a kimenetet /dev/null-ba kell küldeni... :))

Amúgy változtatja a lede is a partició kiosztást, mivel két kernel és két system partició van gyárinál.

kernel1-et és minden mást a system particiókon kívül érintetlenül hagy.

A két systemet viszont egybe particionálja így érhető el a maximális flash méret kihasználása kb 110 mb.

[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1861) woodworm válasza vargalex (#1859) üzenetére


woodworm
veterán

Mint utólag kiderült a padavan felrakásakor nem ugyanazt az értéket kell módosítani az nvramban, ahogy a visszarakáskor sem. Tehát az sem biztos, hogy jó az openwrt-s leírás ebben a helyzetben.

(#1862) aicon válasza vargalex (#1859) üzenetére


aicon
senior tag

köszi a pontosítást, ezért maradok inkább az openwrtnél

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1863) Szabadh válasza woodworm (#1861) üzenetére


Szabadh
tag

Köszönöm a hozzászolóknak!
Szerintem nem vágok bele a visszaállitasba. Félek, h téglásitanam a routert.

(#1864) F34R válasza vargalex (#1856) üzenetére


F34R
nagyúr

2000/500 Trehome, a lefelet ki sem birja hasznalni de a foltoltes neki jol jon.
Ugy tudom tobb mindenkit szolgal ki vele.

(#1865) anarchic válasza enginev3.0 (#1850) üzenetére


anarchic
tag

En a 2.4 wifivel szenvedek de nagyon, ha a router elott vagyok megy ha kimegyek a szobabol semmi.

etc..

(#1866) Boby8709 válasza anarchic (#1865) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Nálam 5GHz-re is felmászik az RN4 egy födémen keresztül, 2.4-re meg a házon (családi) kívül, kb 20-30 méteres körben. Múltkor már a második szomszéd előtt felkúszott rá. :Y
Padavan
:C

(#1867) enginev3.0 válasza vargalex (#1856) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van erre megfelelő topic :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#1868) Soma01


Soma01
veterán

Még mindig nincs angol nyelvű gyári menü (fw) ehhez a routerhez?

(#1869) lac14548 válasza Soma01 (#1868) üzenetére


lac14548
aktív tag

Az android app angol hozzá...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1870) Szabadh


Szabadh
tag

Visszaállítással kapcsolatban.
Kíváncsiságból azért ránéztem a prometheusban. De el is akadtam az elején

A recovery módot próbáltam elérni reset gomb megnyom, és áram alá helyezés, de nem akar villogni sárgán.
Simán betöltődik a rendszer. A reset gomb amúgy működik. Ha üzem közben nyomom meg
Más módja padavan alatt a recovery módnak?

(#1871) bodzasfanta válasza Soma01 (#1868) üzenetére


bodzasfanta
csendes tag

Android vagy iOS app ami angol

(#1872) szaboi6512 válasza bodzasfanta (#1871) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az android az biztosan :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1873) woodworm válasza Szabadh (#1870) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet csak a "szokásos" fat32 formázási hiba a pendrive-nál. Valamiért válogatós a szentem.

[ Szerkesztve ]

(#1874) Szabadh válasza woodworm (#1873) üzenetére


Szabadh
tag

Nem, abszolút bagatell hiba volt. Az ssh nem volt engedélyezve a padavanon
Amúgy onnantól pofon egyszerú volt a visszaállítás.
Visszaállt xiaomi rendszerre. Nem is regisztráltam appal, hanem egyből ment a Lede felrakása.
Az is szépen felment a leírást követve.
Most nézegetem a felületet, kicsit szokni kell. Lehet lesz pár kérdésem.

Egyenlőre ez a külalak fogad.
Szabad memória jól van így?

(#1875) Headless válasza Szabadh (#1874) üzenetére


Headless
őstag

igen teljesen jó ez az alap kinézet (bootstrap), van még egy material theme ami telepíthető, de felesleges szerintem... az ember nem ezt nézegeti... :D

Ami még fontos, egy sima openwrt-vel szemben. automount van, vagyis fstab-ba (luci/mount pointsba) ne állítgass semmit, mert csak összekavarod a dolgokat. Másik még fontos hogy van egy 9092-es kiegészítő felület is ahol található a suste/Én általam fejlesztett weboldal kissé puritán, de sokmindent megegyszerűsíthet sokszor, formázás,vpn,RSS, backup,statisztika stb... érdemes körbenézni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1876) Szabadh válasza Headless (#1875) üzenetére


Szabadh
tag

oks.
Meglepő volt, hogy külön kellett bekapcsolni a wifit, kiválasztani a védelmet hozzá.
Nem annyira felhasználó barát mint a Padavan. Viszont rengeteg állítási lehetőség van. nagy részéről gőzöm sincs, hogy mi.
Wifi mintha kicsit gyengébben szorná a jelet sebességmérővel mérve. Erősség maximumon van, és 40 Mhz en.

Egyenlőre a Transmission beüzemelése a fő cél. Rádugtam most egy ext4 re formázott merevlemezt.
Aztán meglátjuk mi lesz...

(#1877) Headless válasza Szabadh (#1876) üzenetére


Headless
őstag

openwrt esetében a 40 mhz csak akkor engedélyezett ha nincs használatban a másodlagos csatorna... vagyis ha sok wifi van akkor alapértelmezetten csak 20MHz-en fog menni, ehhez van egy beállítás amit luciból kivettek. méghozzá a noscan opció, ezt 9092-ön be tudod állítani a setup/basic oldalon.

Transmission beállításához sokmindent nem kell tenni a lényeg hogy a hdd "mnt" cimkével rendelkezzen (9092 setup/hdd label oldalon át tudod nevezni.), ekkor /mnt-be fogja csatolni a hdd-t a transmission pedig ehhez van bekonfigurálva alapból, csak engedélyezni kell meg persze jelszót felhasználót beállítani...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1878) Szabadh válasza Headless (#1877) üzenetére


Szabadh
tag

Ítt kellene bejönni a kiegészítő oldalnak? 192.168.1.1:9092

(#1879) Headless válasza Szabadh (#1878) üzenetére


Headless
őstag

ha a lan ip címet nem állítottad el akkor igen. felhasználó/jelszó mint luciban... A jelszó beállítás után kellhet egy reboot.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1880) Szabadh válasza Headless (#1879) üzenetére


Szabadh
tag

Nah bejött.
megzavarhatta, hogy egy routerre volt dugva ami meg a Digis routerre volt dugva.

De Így már mindjárt más a leányzó fekvése. Látszik, hogy szépen belefolytál a témába...
Reseteltem a routert, és elkezdtem újra beállítani ezen a 9092 es felületen.
Itt kb minden megvan ami kellhet
Azt kell mondjam, hogy te/ti már nem csak a felszínen kapirgáltok, mint egy átlag user
És, hogy mindezt átadjátok egy átlag felhasználónak, és még segítetek is hozzá. Le a kalappal

(#1881) suste válasza Szabadh (#1880) üzenetére


suste
veterán

Még az elején tedd rendbe a tűzfalat: [link]

(#1882) bjames


bjames
aktív tag

Sziasztok!
Eddigi sok pozitív tapasztalatom van a xiaomi-val, ezért (is) erősen gondolkozom ezen a router-en :)
Lenne pár összefoglaló jellegű kérdésem.
- Usb-s hdd-ről fájlmegosztást úgy látom támogatja, pl samba. DLNA szerver van benne (elsősorban audio fájloknak)?
- LAN-on vagy 5 Ghz-es wifire csatlakozott laptopon milyen a megosztott fájlok írás/olvasási sebessége?
- Torrent kliens van rajta? S milyen sebességgel tölt le, pl. PC/laptop-hoz képest.
- Torrent ill. DLNA ha van, akkor a gyári firmwarel is?
- Ha ezeket a funkciókat akarom használni, akkor ajánlott firmware csere?
Köszönöm előre is :)

(#1883) Headless válasza bjames (#1882) üzenetére


Headless
őstag

Gyári fw: nem tudok nyilatkozni róla, ez a topik nem nagyon szól a gyáriról, mert 99%-ban lecseréljük az elso 10 percben, mivel tyúklábas, meg a torrent miatt. Van rá padavan és openwrt (lede). Ezekkel van torrent dlna, samba, ftp, vpn stb.

Fw csere szerintem minden esetben ajánlott már csak a webes felület nyelve miatt is.

Lan sebesség usb3-on elég jó bár én 2.0-ás hubot használok. De többen mértek már 60-70 mbyte/s-et. Persze wifin maga lesz a szűk keresztmetszet. 866-os ac kliensel talán ki lehet hozni a 60 mbyte/s-et.

Torrent sebesség 6-8 mbyte/s.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1884) woodworm válasza bjames (#1882) üzenetére


woodworm
veterán

A gyári fw-ben többek között nincs dlna, torrent kliens és igmp. Ezért és az angol, openwrt-vel akár a magyar nyelv miatt térünk át alternatív fw-re.

(#1885) tlala válasza woodworm (#1884) üzenetére


tlala
addikt

Van valamilyen új, mókolt Padavan verziód? :)

(#1886) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Sikeresen felszaladt az OpenWrt. (nagyjából minden elsőre sikerült)
Köszönet a szájbarágós leírásért... :R
Annyit tennék hozzá, (bár le van írva a leírásban is) a miwifi_ssh.bin letöltésekor be kell írni kicsi kézzel, kicsi ujjacskával a "https://-t" :K Máskülönben az istennek sem megy a dolog...
Ezen kívül minden simán elsőre... :DDD
Jelenleg ez a kép fogad: [kép]
Gondolom ezzel minden rendben. Nekem jónak tűnik.
Akkor most már csak egy jó leírást kell keresnem az OpenWrt-ről (magyarul), hogy nagyjából tudjam mit hogyan.
Tegnap kaptam az értesítést, hogy az országban a switch. (Sajnos a 2 lan port nagyon karcsú)
Amint meg lesz az is, élesítem a cuccost...
Ha valahol elakadok majd jövök sírni... :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1887) suste válasza Sándor -P20- (#1886) üzenetére


suste
veterán

Csak egy kicsit kell visszaolvasni :) [link]

(#1888) Szabadh válasza bjames (#1882) üzenetére


Szabadh
tag

Nálam most két 3G router fut. Egyik Padavannal, másik Lede vel.
Mindkettőn fut Transmission, szinte egymás mellett vannak. Ideális helyzet ez az összehasonlításra.
Ezeket leírom, hátha segítség

Jelerősségben, gyorsaságban a Padavan a nyerő. Jobban jön a net rajta. Wifin két fallal odébb látványos a jelkülönbség. 2,4 Ghz en használom. A router mellett mérve nekem Speedtestnél 170 Mbps ig szalad fel a mérő. Hálózatot váltva a LEDE épp csak eléri a 100 as tempót. De hangsúlyozom ez nálam. Lehet további beállítás kérdése. Én szinte csak a gyári beállításokat használtam
Kábelesen hasonló értékek lettek.
Transmission Padavan 7-9-10 Mb/s al tölt, Lede 6 nál följebb nem nagyon ment. Ugyanazon torrentnél. Ahol rengeteg seed volt. Amúgy a Transmission kliens amit gyárilag hoz a rendszer a padavannál fejlettebb. De ez gondolom cserélhető a Lede esetében.
Felület átláthatóság, gyorsaság egyértelmű Padavan
Lede-n fura dolgok vannak. Gyakorta lassan ugrik be a router felülete. a 9092 es oldal jó dolog, de az sem olyan hú de pörgős.
De hogy jót is mondjak Lede -re az Adblock teszi a dolgát. Nincs reklám youtubeon.
Csomó extra van hozzá. Még végignézni is sok. Aki kihasználja annak megéri. Bár nem olyan, hogy kattintok és működik. Hanem kattintok utánanézek, miért nem működik, aztán információgyűjtés, és végül ha nem adod fel akkor működni fog. Érteni kell hozzá noh.
Ezért szubjektív az eredmény. De nálam a Padavan győzött. Korlátozott informatikai tudással rendelkezőknek ezt ajánlanám, annak ellenére, hogy a felrakása kicsit időigényesebb.
Aztán ha mégsem jönne be, vissza lehet állítani relative könnyen, és ki lehet próbálni az OpenWrt kínálta lehetőségeket

(#1889) Headless válasza Szabadh (#1888) üzenetére


Headless
őstag

Két transmisdion kliens beállításai megegyeznek? Esetleg a padavanban beállított settings.json-t közzé teszed? Moint azt írtam wifi esetében a noscan opciót bekell állítani esetleg ha még fent van a lede érdemes lenne kipróbálnod, hogy egyenlővé tegyük a dolgokat.

Amúgy teljesítmény különbség sajnos simán adódhat a frisebb/bonyolultabb kernel miatt. 3.x vs 4.4.12 nah meg a betöltött modulok száma is befolyásolhatja.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1890) suste válasza Headless (#1889) üzenetére


suste
veterán

És a +20mhz is számít biztos valamit.
Bár a CPU tessztünkön nem meggyőző.
Egyébként ha értenék hozzá, akkor tuti én is minden routerre forgatnék régi kerneles verziót is, mert biztos hogy sokkal gyorsabb lenne (lásd 1043v1-vargalex-1.0.2=300mbit/s NAT).

(#1891) Szabadh válasza Headless (#1889) üzenetére


Szabadh
tag

Már kikapcsoltam. Megy rá vissza a Padavan.
Noscan -re már nem emlékszem, még az elején állítgattam. De 40 Mhz -en volt a freki.
Tansmission gyári beállítás. 25 peer/ torrent stb. Padavánnál is. De a számok növelésével sem lett gyorsabb a letöltés. Ez volt az első amit végigjátszottam. Kicsit zavart, hogy 1000 es digi net, és 6-8 Mb/s al jönnek a filmek.
De már belenyugodtam. Nyilván ez egy router elsősorban. Egy jó NAS tudna többet. Csak ugye nem ér meg ez nekem 40-80 ezer Ft-t

(#1892) suste válasza Szabadh (#1891) üzenetére


suste
veterán

Server=OFF esetén sokkal gyorsabb a 9092, mint a luci. (Server csak a frissítések es egyéb kiegészítők letöltéséhez kell).
Nem néztem Headless hogy állította be alapértelmezetten.
Lucit régóta nem nézek, de nálam a 9092 sosem döcög.

A peerek számának növelése pont hogy lassítja a letöltést a pc-jez képest gyenge hw miatt!

(#1893) bjames válasza Szabadh (#1888) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszönöm az infókat, igazán hasznosak :)
Ha találok egy megfelelően felparaméterezett rendelés gombot, s megjött a router akkor ezek alapján a Padavan-al fogok majd próbálkozni.
Ugyanitt eladóvá válik majd egy ASUS N18U, de előtte én is majd futtatok egy gyors összehasonlítást :)

[ Szerkesztve ]

(#1894) F34R válasza Szabadh (#1891) üzenetére


F34R
nagyúr

annyit tuti nem lehet a default. a TM settings.json -ba hardwertol fuggetlenul sokkal magasabb ertekek vannak. Ezt illo csokkenteni szinte a minimalisra.

(#1895) woodworm válasza F34R (#1894) üzenetére


woodworm
veterán

Custom fw-éknél, ahol ismert a célhardver, miért ne lehetne kisebb az alapérték?

(#1896) lac14548


lac14548
aktív tag

A Padavan milyen nyelven "beszél"?
A torrent kezelésen kívül milyen előnye van még a gyár firmware-el szemben?
Az ASUS android app-al elérhető?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1897) F34R válasza suste (#1890) üzenetére


F34R
nagyúr

Amik a kernel.org-n vannak onnan tudsz mar csak valogatni a 3.x verziokbol.
Egyebkent nekem PC-m is regi, arra is a 3.10-es kernel volt a legjobb, most 4.14.x van de nem latom nagy ertelmet mer nem valtozott semmit.

Ha minden igaz 3.18-as kernelt meg tudsz ra varazsolni
[link]
[link]

(#1895) woodworm

860 , 1043nd eseteben sem volt. Annyi hogy a cache 2MB (a ligthweight ertek)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1898) Headless válasza F34R (#1897) üzenetére


Headless
őstag

De arra gondol, hogy a padavan lehet változtat rajta, ahogy ezt én is megteszem első boot során...

uci-default:

#!/bin/sh
cfg="config_user=root
user=root
cache_size_mb=0
config_dir=/mnt/transmission
download_dir=/mnt/Download
download_queue_enabled=true
download_queue_size=2
incomplete_dir_enabled=true
incomplete_dir=/mnt/transmission/incomplete
peer_limit_global=50
peer_limit_per_torrent=25
peer_port=21234
peer_port_random_on_start=false
rpc_authentication_required=true
rpc_enabled=true
rpc_password=transpass
rpc_username=transadmin
rpc_whitelist_enabled=false
dht_enabled=false
lpd_enabled=false
utp_enabled=false
speed_limit_up_enabled=true
speed_limit_up=256
speed_limit_down_enabled=false
upload_slots_per_torrent=5
watch_dir_enabled=true
watch_dir=/mnt/torrentstart
script_torrent_done_enabled=true
script_torrent_done_filename=/bin/minidlna_thumbnail_make"
echo "$cfg"|while read i;do
uci set transmission.@transmission[0].$i
done
uci commit transmission

Woodworm: egy teljes settings-et áttudsz küldeni padavan alól gyáriba, ne kelljen már forrásba megtalálnom :)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1899) woodworm válasza F34R (#1897) üzenetére


woodworm
veterán

Ez mennyiben befolyásolja, hogy a kész fw-be milyen értékek kerülnek? Szerintem Headless és suste sem az alapbeállításokat használja.
A 860l és a padavan kapcsán pl. a globális peerlimit 90, a torrentenkénti pedig 30.

(#1900) avena71


avena71
tag

Üdv!

LEDE alatt nem tudom engedélyezni a wifit 5 GHz-en, a 2.4-es pedig szakadozik...
Ezt írja:0% SSID: WLAN1 LuCi | Mode: Master
Wireless is disabled or not associated
Inkább átállnék padavanra,azt még nem próbáltam :F
LEDE-ről padavanra megy egyszerűen? Leírást nem találtam :F
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.