Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #81556480


#81556480
törölt tag

Pofás kis szerkezet, de hangfal az gondolom nem jár hozzá.

Az én nappalimból egyébkén nem kopott még ki az ilyesfajta technika. Nincs az a pénz amiért megválnék a nagy Orion tornyomtól SE260 erősítő HS500 hangfalpár és a hozzájuk tartozó rádió + magnó deck.

(#2) #31600896


#31600896
törölt tag

A 2x2W nem túl gyengus?

(#3) Kube


Kube
senior tag

"kimeneti teljesítménye 2x2 watt"
Nem tudom mi a sztenderd, de egy kicsit kevésnek érzem :) Lehet hogy lemaradt egy nulla a hivatalos oldalon (mert hogy ott is ez szerepel egyébként). Van egy kicsi Orion SE1025B erősítőm, sajnos csak ez van meg a toronyból, jó lenne beszerezni a többi részét + egy lemezlejátszóval kiegészíteni.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#4) #81556480 válasza Kube (#3) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én azt hittem a két oldalon az a kis rácsos tv hangszóró méretű lyuk a jelenlegi hangszóró ami tényleg2x2 w, és opcionálisan lehet rá csatlakoztatni normális hangfalakat.

(#5) elefant válasza Kube (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az ilyen integrált hangrendszerek az ilyen kompakt eszközökben általában hasonló teljesítményt produkálnak.

(#6) aSzakember


aSzakember
tag

már majdnem vettem az ősöknek egyet..

..vettem volna, ha nem csak japánban lenne elérhető :N

I can do this in a hundred ways

(#7) Kube válasza elefant (#5) üzenetére


Kube
senior tag

Ahhh nem tudtam :B Jobb lenne ha rálehetne kötni pár normális hangfalat 2x20w, az már baráti.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#8) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A mahagóni doboz ezzel a fehér (szürke? ezüst?) előlappal nekem nagyon bazári...

Rip and tear

(#9) elefant válasza aSzakember (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát azért arra van esély, hogy az ilyenek így-úgy eljutnak hazánkba is.

(#10) Thrawn válasza Kube (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálunk megvan minden darabja, deck, rádió, erősítő, utóbbi sajnos már réges-régen kidőlt a sorból, vadi új IC-vel sem tudtunk bele életet lehelni :( A magnóban gumikat kellene cserélni, a rádió viszont tökéletesen működik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) salesman


salesman
őstag

A Hi-Fi torony helyett inkább a Music center kifejejezést ajánlom. A berendezésnek nincs sok köze a Hi-Fi-hez.

Türűűűdrááá!

(#12) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

HiFi cucc, ami empéhárom lejátszásra képes.
Vicc kategória (a korábbról jól megszokott tucatbóvli, ami csak a a nevében hifi).

(#13) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez semmivel nem különb, mint bármelyik kínai all-in-one zenedoboz:
"szép, csillog, kéken világít". Szigorúan 100usd alatt..

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Igényes" az a lemezjátszó kar. :D Azt hittem legalább valami Technics szintű cuccokkal fognak villantani, de rgy ilyen új korában is kb. 10k HUF volt az Ecserin.

(#15) Scholes9 válasza #31600896 (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az elég lightos :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) 1tom


1tom
tag

Szerintem ez minőségre nem lehet valami nagy szám. Nekem az ilyen cuccokról a kínai piaci "hifi"-k jutnak eszembe, a lemezjátszó kar meg a 2x2W kimenő teljesítmény is ezt sugallja. Mostanában úgy is hódít a retro, aki egy kis piaci hifi feelingre vágyna annak ez még jó választás is lehet.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#17) Kube válasza Thrawn (#10) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem már a B-s változat van, így az tranzisztoros. Spórolás végett váltottak az Orionnál erre, nem rosszabb, cserébe olcsóbb és javítható. Az IC-vel ez a nagy gond, a javítás... Nekünk fater alapból ezt vette csak meg két Sanyo hangfal kíséretében, így soha nem volt többi része a birtokunkban. Szomszédnál is az erősítő szállt el, pedig ott meg volt a komplett hifi szett.

Van benne egy koppanásgátló igényesen berakva nem gányolva (pont befért a jobb oldali csatornaváltók fölé, ahol egyébként totál kihasználatlan hely van). Mindig félek nehogy leégjen az enyém is, jó lenne valami biztosíték rendszert húzni rá, ha van valami ne vigye el az egészet. Most tökéletesen működik, nem hajtom szénné, szépen leadja a forrást "tone" nélkül a hangfalak felé. Jobb hangfalakkal szebben szólna persze, a lényeg hogy az erősítő nem ront semmit rajta. Pici és szerethető.

A hangfalakat is szerettem volna (HS280 hasonmások, igaz maximum a közepek egyeznek. Orion exportok a Sanyonak, ha jól tudom) megcsináltatni. Van az országban egy szakértő Hölgy, aki rendes hangváltót csinált ehhez az alultervezett konstrukcióhoz, és mivel Orion alkalmazott volt így mindent ken vág, oda érdemes elküldeni minden ilyen régi hangfalat javíttatni, alapból megcsinálni normálisan még ha semmi baja sincs, azért a kor hozza a problémákat. No de aztán eddig még nem lett belőle semmi :) Lehet hogy nem is lesz, hanem valami normális magasabb kategóriájú stúdióba fektetek be egyszer, kitudja :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

A hi-fi torony külön darabokból áll, ez max music center, jobb esetben midi torony.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) rottenbull


rottenbull
senior tag

Inkabb mini hutot csinaltak volna ezzel a kinezettel, azt siman vennem ennyiert :D

(#20) Scholes9 válasza rottenbull (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem is rossz ötlet :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Király! Bár ez music center, nem Hi-Fi torony. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) jacint78 válasza Kube (#7) üzenetére


jacint78
addikt

A hangszóró egy passzív fogyasztó, elektronikai szempontból teljesítménye nincs, csak terhelhetősége, tehát olyat kötsz rá amilyet akarsz! Ráadásul egy például 102dB érzékenységű PA hangszóróval, leszólná a legtöbb 20W "hifit", amikhez jó ha 85dB érzékenységű hangszórók vannak. :D

type your text here..

(#23) idegen lény


idegen lény
őstag

"A tradícióknak megfelelően a tetejére került a lemezjátszó egység"
:F Hova máshova lehetett volna még rakni?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#24) idegen lény


idegen lény
őstag

Adok érte egy ezrest, de százat nem ér meg. Akár hifi, akár nem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#25) tecsu


tecsu
addikt

A hifitorony az egy más kategória és egyáltalán nem ment ki a divatból, csak külön egységenként kell megvásárolni. A cikk tárgyának köze sincs a hifihez.

Ezt a hangtechnikai berendezést hívjuk inkább "music centernek", bár a pontosabb kifejezés a bazári giccs lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) tecsu válasza sajti_pajti (#12) üzenetére


tecsu
addikt

Ez a 15 ezer dolláros előerősítő pl. lejátszik mp3-at is. :DD
De egyre több tudja... azt hiszem a Primare is stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) 1tom válasza jacint78 (#22) üzenetére


1tom
tag

Igen ez igaz, nagyjából bár azért az hangszórónál nem árt odafigyelni az ohm számra mert egy 4Ω-os erősítőre ráköthetsz egy 8 Ω-os hangszórót, de egy 8Ω-os erősítőre nem jó ötlet egy 4 Ω-os hangszórót kötni mert az a végfok ic halálához vezet.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#28) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Fura, de nekem tetszik... Azt hiszem a retro feeling miatt. Bár igaz: a lemezjátszó nem tűnik épp valami elragadó minőségűnek. De így egybe kombinálva az egész USB-vel és SD kártya slot-al, egész menő. Két dolgot sajnálok még: nincs FLAC támogatás és az 2x2W sem értem, hogy mire lenne elég?!

Látom azokat a kis rácsokat az oldalán, az lenne a hangszóró? Ezen kívül lehet még rá hangfalakat kötni és akkor is csak 2x2W-ot présel ki magából?! :F

(Amúgy lehet, hogy nem épp csúcs minőség, de a koncepció tetszik, jöhet a Yamaha, Pio és társai a saját klónjaikkal :K ... )

[ Szerkesztve ]

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Pár retro rajongónak jó lesz, bár én 2 forintot nem adnék érte.

(#31) Teaway válasza SunMount3r (#28) üzenetére


Teaway
veterán

„Látom azokat a kis rácsokat az oldalán, az lenne a hangszóró? Ezen kívül lehet még rá hangfalakat kötni és akkor is csak 2x2W-ot présel ki magából?!”

Igen, az. Nem lehet hangfalat rákötni, de van neki 2xRCA csatija pl. külső erősítő + hangfalhoz.
Az egész cucc külső 12V/3A dugasztápról megy :)

Nincs itthon csokid??

(#32) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Szerintem nem kellene csak azért cikket írni, hogy elmondhassuk, hogy ma is kikerült valami az oldalra. Nem tudom elhinni, hogy létezik az a szituáció amikor valaki venni szeretne egy eszközt amiből hang jön és pont ezt keresi majd. Ugyan így komolyan venni sem lehet a cikk tárgyát.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) MZperX75


MZperX75
addikt

Music Center ez,köze sincs a hifi tornyokhoz,minősége közelít a zéróhoz!

Music Centerek között is egy hátsó sorban ,magyarán fasorban sincs!

Ezért pénzt kiadni is kár....

25-30 éve a walkman-om szerintem jobb volt ennél minőségben,csak így első ránézésre.

Ebben még csak végfok sincs,valami hangszintszabályzós elöerősítő ami kihozhat 2W-ot magából.

(#34) Duree


Duree
veterán

Semmi paramétert nem adtak meg, persze a 2x2 wattból lehet következteti a többi egység szinvonalára.Ha mondjuk 30 ezer forint lenne az ára esetleg azt mondom jó vétel, de így ennyiért nem hinném ,hogy piacképes termék lehet.

duree54

(#35) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Egy dolog, hogy a 43 évvel ezelőtt íródott, mára röhejes jellemzőkkel bíró Hi-Fi szabványnak megfelel, és ezért a jelző használható rá, de mint említették is már, a torony elnevezés nem erre illik. A valódi torony, az külön-külön dobozolt (egy, vagy különböző gyártó által gyártott) részegységekből áll(t). ( lemezjátszó-kazettás, vagy szalagos hangrögzítők un. deck-ek- rádiótunerek- később a CD-k- integrált, vagy elő-végfokozatra bontott hangfrekvenciás erősítők-különféle hangmanipulátorok) A standard készülékek szélessége 40-44cm között változott, majd megjelentek az anyagspórolós midi-mini rendszerek, ahol már két-három kisebb méretű részegységre redukálták a készülékeket. Megemlítendő még az, hogy egy mellékág volt a 70-80-években a Hi-Fi-compact-ok világa.
A cikkel kapcsolatosan. Egy mechanikai forgó, mozgó, kopó alkatrészek cseréje, egyben a halálát jelentheti ennek a készüléknek, nem beszélve arról, hogy kazettás jószágot már igen kevesen (nosztalgiázók) használnak. Rendben hogy nem tömegigényt elégít ki, de ilyen kivitelben, felépítésben, használhatósági korlátokkal mégis kiknek gyártják?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36) szab.tam válasza idegen lény (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

oldalra? :F :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#37) jacint78 válasza MZperX75 (#33) üzenetére


jacint78
addikt

Végfokozat mindíg van, még egy csipogós kvarcórában is. :)

type your text here..

(#38) Phülöp válasza tecsu (#26) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez egy előerősítő, nem pedig lejátszó.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39) MZperX75 válasza jacint78 (#37) üzenetére


MZperX75
addikt

Lehet,szét kell kapni máris kiderül :DDD

(#40) jacint78 válasza MZperX75 (#39) üzenetére


jacint78
addikt

Ez nem lehet, hanem biztos.

type your text here..

(#41) gergejly


gergejly
aktív tag

tök jó a 2 cd kialakítás. Már csak a bluetooth hiányzik belőle. de ezzel a teljesítménnyel ez sosem fog a zenehallgatásról szólni.

(#42) Z10N válasza salesman (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van. Ennyiert hasznaltan sokkal jobbat lehet kihozni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43) -Skylake- válasza Z10N (#42) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennyiert meg ujonnan is sokkal jobbat lehet kihozni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) Z10N válasza -Skylake- (#43) üzenetére


Z10N
veterán

Szoval nincs ertelme. Az otodet eri kb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) Teaway


Teaway
veterán

Minimum így kéne kinéznie egy ► Hi-Fi torony -nak

Nincs itthon csokid??

(#46) salesman válasza Teaway (#45) üzenetére


salesman
őstag

Jaj, olyan izé vagy, ez nem is tud mp3-at! :N

Türűűűdrááá!

(#47) jacint78


jacint78
addikt

Azért vicces, hogy mennyire mellé ment a cikk címe, mert se nem hifi, se nem torony. :D

type your text here..

(#48) Scholes9 válasza jacint78 (#47) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kb :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Pont ideális egy retro lakásba. Látom is a tv állványon, felette a crt tv, egy fal tele vhs-el, és a nagyi ki nem dobott bútorai ;] ;]

(#50) jeni


jeni
félisten

Kínaiul vagy még sem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.