Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19851) Joccc07 válasza Plasticbomb (#19850) üzenetére


Joccc07
addikt

Én úgy szoktam, hogy ha fejlődése a sofőrnek egyenletesre (kiegyensúlyozott?)van állítva akkor a lehető legnagyobb és legerősebb kivitelt rakom alá. Ha van kedvem még fel is cicomázom.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19852) Marci112233 válasza Plasticbomb (#19850) üzenetére


Marci112233
őstag

Én mindig felhúzom a söfőrök kamionját is kinézetre hasonlóra mint az enyém, csak annyi különbség van, hogy nekem mos kamion van amire több cuccot lehet fel aggatni, mígy a többi nem általam vezetett, hanem beosztott alá az alapjáték által kínált Volvo-t teszek és csak 4x2-es alvázzal. Igaz ezekbe is 1000LEW és 22+2 sebességes a váltó.[link]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#19853) Mr.Franczy válasza Plasticbomb (#19846) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Great steppe, Southern region!

Gazember

(#19854) pokers


pokers
senior tag

Srácok!
Egy hónap szünet után nem tudok multizni. Amint létrejön a kapcsolat, kickkel valami invalid accessory miatt. WTF? Vanilla játék van fent a Steamről.
A multi indító ablakában sincs semmi frissítés. Mi a pix@ történt egy hónap alatt?

(#19855) Joccc07 válasza pokers (#19854) üzenetére


Joccc07
addikt

Valószínűleg a kamion fényezése vagy valamelyik belső díszítés nem kompatibilis a multival. Például a Grand gift delivery amiket most karácsonykor lehetett megkapni azok nincsenek benne a multiba. Ezért kickkel azonnal.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19856) pokers válasza Joccc07 (#19855) üzenetére


pokers
senior tag

Csak az az érdekes, hogy egy hónapja ugyanezekkel a kiegekkel simán multiztam. Azóta részemről nem változott semmi. :U

(#19857) Joccc07 válasza pokers (#19856) üzenetére


Joccc07
addikt

Próbáld meg egy full alap kamionnal. Más ötletem nincs.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19858) pokers válasza Joccc07 (#19857) üzenetére


pokers
senior tag

Akkor egyelőre hanyagolom a multit. Egy hónapja is azért hagytam abba, mert annyi gyökérrel találkoztam, hogy nem láttam értelmét folytatni. Azt élvezik, ha előzőm rám húzza a kamiont, vagy kereszteződésekben keresztbe állva feltarthat mindenkit. :W

(#19859) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

incs valami ingame log, amiben vissza lehet nézni mindent, pl mikor büntettek meg túlvezetésért, gyorshajtásért, motor hibát kaptam, stb minden ilyen eseményt?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19860) Cr00py válasza Plasticbomb (#19859) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv.

A game.log az esetleges hibákért felelős, főleg ha valamilyen modot is használsz, s a játék mondjuk kifagy, így ellenőrizhető, hogy pontosan mi okozza a problémát. Ez akkor hasznos, ha egyszerre több modot is használsz.

Elképzelhető, hogy van erre külön app. Ha jól tudom a Trucksbook az menti az ilyen adatokat, bár ez nem fix, hisz én sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#19861) Plasticbomb válasza Cr00py (#19860) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem alkalmazás/mod hibára gondolok, hanem amikor pl vezetés közben elszáll egy sebesség, vagy megbüntetnek gyorshajtásért, vagy a motor dobja el magát.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19862) Cr00py válasza Plasticbomb (#19861) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, értettem a kérdést, de maga a játék ilyen jellegű adatokat nem ment. Avagy ha mégis, akkor azt valahol nagyon "mélyen".

Btw ezért is írtam a Truckbooks-ot Ez egy virtuális "speditőr" Itt lehet nyomon követni a fuvarokat, Van statisztika is, de mivel én nem használom így pontosabbat nem tudok mondani.Van premium része is, elképzelhető, hogy az ilyenek premium funkciók. Viszont, visszamenőleg ez sem "monitoroz", már csak az itt felvett fuvarokat.

[ Szerkesztve ]

(#19863) Bunken


Bunken
tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Olaszországban hol van a harmadik kikötő ahova a Steam kihívás szerint árut kell szállítani? Ancona, Messina, ........?

Köszi! :)

(#19864) Joccc07 válasza Bunken (#19863) üzenetére


Joccc07
addikt

Elvileg csak ez a kettő van. Nincs több kikötő Olaszba. Legalábbis a wikia szerint.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19865) Vakegérke válasza Bunken (#19863) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam még van Genova és Napoli is, de én térkép mod-okat is használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19866) Bunken válasza Joccc07 (#19864) üzenetére


Bunken
tag

Már rájöttem. Köszi! :)
Valahol, valamilyen angol leírásban olvastam egy harmadik város nevet de nem találtam a térképen. Gondolom akkor azt fejtegethették, hogy a valóságban ott is van egy kikötő. De a játék nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#19867) Foose


Foose
addikt

Van valakinek ötlete, mi lehet a baj? Eddig semmi ilyen gondom nem volt, most is van telepített mod kamionom, de nincs vele gond. Most viszont feldobtam egy népszerű Scania rjl modot. Pl itt van topicja, de én steam műhelyben adtam hozzá a játékhoz. Nem cicomázom túl a dolgot, mégis picit nagyobb sebességű (vagy épp hirtelen) kanyaroknál laggol. I7-es proci,8 GB ram,4GB videókártya, tehát ezzel nem lehet gond. Nem tudok rájönni, mi zavarhat be. :F

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19868) Joccc07 válasza Foose (#19867) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem is ilyen gondom van egy ideje. Bár nem csak az ETS2-nél. Egyszercsak leesik az FPS fix 60-ról ~30-ra. Nekem sincs fos gépem: Ryzen 1500x, 1050ti, 8Gb ram. Az ETS2 nálam modmentes. Ha valakinek van tippje mitől lehet annak örülnék.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19869) Foose válasza Joccc07 (#19868) üzenetére


Foose
addikt

Nálam nincs is más játék gépen.. :) Azért nem értem, mert csakis ezzel a kamionnal van ilyen gond.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19870) macy válasza Foose (#19867) üzenetére


macy
addikt

Lehet összeakad egy másik moddal. Próbáld ki, hogy a többi modot kikapcsolod.

(#19871) Foose válasza macy (#19870) üzenetére


Foose
addikt

Az ötlet jó. Később próbálom is....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19872) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Nézzétek meg a log-ot, vagy a konzolt! Abból elég sok mindent ki lehet szűrni!
Ha esetleg hibás a mod, ott látni fogjátok, elvileg az is okozhat akadásokat!

Gazember

(#19873) Foose


Foose
addikt

Megvan! (csak közben elszaladtam egy fuvarral ha már zavarásmentes...) nagy dinamikatartomány be volt kapcsolva,kikapcsoltam és máris tökéletesen megy minden. Érdekes,a többi kamiont ez nem zavarta.

került még rá 3 lámpa a lőkösre,az még nincs a képen

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19874) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Valaki tolja a Rus Map-ot.Olyan akadások vannak nálam vele mint az 5 perces mentése akadás,csak percenként.Évek óta használom TSM+Rus+Open Space felálásban,eddig nem volt vele gond,de most idegesítő.A térkép más területein nem nincs ilyen frixi.

(#19875) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Ezt miért csinálja a kabin? Akár bemegy a kabin a kamion alá is majd átmegyek rajta.

(#19876) Foose válasza gyenesmartin (#19875) üzenetére


Foose
addikt

:Y :Y :F Soha ilyet még nem láttam. Hátha valaki okosabb mint én...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19877) Cr00py válasza gyenesmartin (#19875) üzenetére


Cr00py
senior tag

Használsz valamilyen modot?

Ha nem, akkor telepítsd újra a játékot, hátha.

Előtte ne felejtsd el kimenteni a mentésed!! Dokumentumok-> ETS2

[ Szerkesztve ]

(#19878) gyenesmartin válasza Cr00py (#19877) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Megpróbáltam berakni egy golf v-öst, de nem tudom még, hogyan kéne előhívni, vagy megvenni.

Azért így nem könnyű menni vele.

[ Szerkesztve ]

(#19879) Cr00py válasza gyenesmartin (#19878) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nos. Minden mod leírásában benne van, hogy hogyan tudod használni, valszeg valamelyik kereskedőnél lehet megvenni. előtte is csinált ilyet, mielőtt beraktad?

Csak a DAF ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#19880) gyenesmartin válasza Cr00py (#19879) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Most telepítettem fel és egyből beraktam a mod mappába a golfot.
Mindegyik kamion ilyen.

(#19881) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#19880) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Úgy tűnik újra kellett telepítenem.

(#19882) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Érdemes megnézni [Oldalt]. Nagyon jó mentési szerkesztőt lehet találni, 2 félét is, a javast nem próbáltam. Viszont Truck & Trailers, Scania Truck Driving Simulator, ETS 2, ATS esetében igen csak jó. Ezt a SII decrypt programot letöltöttem, átírtam a configban az uset g_save_format "0" sornál, a 0-át 2-őre, és elmentettem. A dokumentumokon belül, az Ats, vagy Ets2 mappájában közvetlenül lévő config fájlban található (Truck & Trailersnél, Scania Truck Drivingnél ez még nincs, de ott is dekódolta a mentési fájlt). Utána odamásoltam a mentési mappába, a SII decryptert, aztán egérrel ráhúztam a mentési fájlt, tehát társítottam. Ha utána ki is vettem a decrypter fájlt, akkor is a régi SCS játékoknál megszokott (18 WOS Convoy-tól - 18 WOS Extrem Trucker 2-ig) formátumú lett megnyitáskor a mentési fájl, tehát dekódolta nekünk.

(#19883) Cr00py válasza gyenesmartin (#19881) üzenetére


Cr00py
senior tag

Örülök, ha mostmár jó.
Esetleg, ha újra előjönne. Steam-> játékra jobb klikk->Properties ( tulajdonságok) -> Local files ( helyi fájl) -> Verify integrity of game files ( játékfájl ellenőrzése ). Angolul használok mindent, azért írtam oda a magyar nevét, ha úgy használnád.

(#19884) gyenesmartin válasza Cr00py (#19883) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Viszont a kocsit továbbra sem tudom megvenni.
Elvileg egy VOLVO üzletbe kell mennem, de ha odamegyek egyhez akkor kifagy a játék.

(#19885) Chris0321 válasza gyenesmartin (#19884) üzenetére


Chris0321
addikt

Kompatibilis a mod a játék verziójával amivel használni akarod?

(#19886) Foose


Foose
addikt

Nálam is gond van,az itt írt probléma mégsem szűnt meg. Random módon előjön. Nem tudom megfejteni az okát. Semmi más kamionnal nincs semmi gondom,csak pont ezzel. Pont ezzel.. :( Nem mindig jön elő a leírt probléma csak néha. :F :F Rengetegen használják ezt a rjl modot,szóval nem értem.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19887) gyenesmartin válasza Chris0321 (#19885) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Elvileg kompatibilis. 1.30-ast használok.
De vagy van ez a fajta kabinmozgás, vagy kifagy a kereskedésnél.

[ Szerkesztve ]

(#19888) Milka 78 válasza Foose (#19886) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egyes kamion modok úgy eszik meg a vga-t,hogy öröm nézni.Jó példa erre az egyik kedvencem a Kenworth K200 is.A 980ti-met úgy falata fel a játék,hogy ihaj.Aki ezzel a játékkal komolyan akar foglalkozni és maximalista annak rég rossz.6870cf-7870cf-290-290x-980ti-1080-as utam jól példázza ezt.Stewen1967 elég keményen kielemezte a játék mélylélektanát.Egyszerűen nem tud annyi poligont kezelni a motor amit egyes modok tartalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#19889) Foose válasza Milka 78 (#19888) üzenetére


Foose
addikt

Ez oké,értem én. De mások miért nem panaszkodnak ugyanerre a hibára? Mert nem futottam még bele olyan hibajelenség panaszba mint az enyém,ezért gondoltam hogy valami nem oké. Most kapott más fényezést,eddig nem rosszalkodik. (nem stock festés)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19890) Cr00py válasza Foose (#19886) üzenetére


Cr00py
senior tag

Az RJL eléggé eszi a gépet, ahogy Milka 78 is írta.
Régebben én is használtam, bár nekem nem volt gond, pedig jó pár modot használok.
Promods/rusmap/Southern Region/Project Balkans/Poland Rebuilding/Paris Rebuild/Map of Turkey for ProMods/Great Steppe Project + egyéb időjárás, grafikai modok+jazzycat pakkok+ jó pár kamion tuning ( az alap dlc-ket leszámítva, illetve rengeteg kis apróság, amikkel realisztikusabbá, valósághűbbé tehető a játék. ( Közel 30Gb a mod mappám.

Bár, van alatta vas bőven..viszont régebbi gépeken is viszonylag jól elfut. Ha van ssd-d, célszerű arra telepíteni a játékot, az talán megoldja az "akadásokat".

[ Szerkesztve ]

(#19891) Foose válasza Cr00py (#19890) üzenetére


Foose
addikt

Tehát az rjl kicsit többet kér ezek szerint. De nekem meg pont ez kellene,mert a többi gyári és mod kamionhoz képest több mindent lehet rajta szépíteni "tuningolni" Nem tágítok mellőle ha nem muszáj. Bár a MAN TGX euro 6 mod szekeret is nagyon csípem,de ez... :C :U Persze,én is azon vagyok hogy kicsit realisztikusabb-szebb legyen,de nem nagyon. Hát,4GB-os videókari meg 8GB ram,i7-es procival azt hittem elég lesz neki. Igen van SSD,és azon van a játék.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19892) macy válasza Foose (#19891) üzenetére


macy
addikt

Nekem ez az Illego tetszett a legjobban, de sajnos ez is eszi a gépet.

(#19893) Milka 78 válasza Foose (#19889) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen vga és mik a pontos beállítások (rendelés,tükör,árnyékok,textúrák,szűrés...minden ami a haladó grafikai beállításokban van).
A proci oly mindegy (Sky Lake,Kaby Lake,Coffee lake)neki mert igazából egy szálat használ és egyet még birizgál.Ha van egy magas órajelen működő i3-ad az takkra azt fogja nyújtani mint a 8700k-m már ha azonos órajelen darál mindkettő és a fent említettek közül kerül ki,minimális a különbség.Magas órajel és egyszálas teljesítmény kell neki.
A játék motorja elavult.Ezen segíthet egy bika vga,de nálam is vannak néha beakadások,pedig nem 2 forintos konfigot tettem alá.
Pl a belső műszerfal kiegészítések (csillogó disco gömb,tükröződő felületek,zászlók is tudnak gyilkolni).
Nekem a 4gb-s vízhűtéses,mod bios-os,koppra feszelt 290x-emet kiröhögte a game,miután bedobtam neki pár mod-ot (oké ha butítottam a grafikát akkor hasított),pedig az a kártya még ma sem gyenge eresztés,de mint láthatod a szét oc-zott 1080-am is zavarba tud jönni (igaz én mindent koppra toltam és 2560x1080-as felbontáson játszok).

[ Szerkesztve ]

(#19894) Foose válasza macy (#19892) üzenetére


Foose
addikt

Mondjuk valóban nem rossz... :U
Milka78 Geforce gtx 1050 ti(4gb) Ja hát a grafika az mind fullon van,de már próbáltam,mit lehetne lentebb venni hogy működjön. (de ha meg kamiont váltok{mert van 5}akkor meg állandóan visszaállítgatni?) Eddig nagyon még ebbe nem másztam bele. De gyanítom hogy ha pl textúrák,árnyékok stb-t is lentebb veszem,ez akkor is laggolni fog,vagy ár annyira élvezhetetlen lesz a látvány... Nem,ilyen belső díszek nincsenek amik írtál. Puritán a fülkém. Full hd-n tolom,ez a max.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19895) Plasticbomb válasza Milka 78 (#19893) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Lehet ki kéne próbálnom, hogy a vega úgy mit mutat fel. 4k 80FPS-t városban viszi a játék minden DLCvel, szal kiváncsi kezdek megint lenni a modokra... Persze csakis teszt végett.

Milyen modokat is használsz?

szerk: csak azért ment annyit, mert nem volt forgalom. Nagy forgalomban leesett 55re.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19896) Milka 78 válasza Foose (#19894) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha koppon van minden akkor ne csodálkozz,oda csúcs kártya kell.Tükröket butítsd vissza teljesen,növényzet közepes,rendelés 150-200%.Talán segít.

(#19897) Milka 78 válasza Plasticbomb (#19895) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tsm+Rus+Open Space+Jazzy féle Traffic+Bus+Painted Truck+Painted dbf+az összes hivatalos térkép,kamion tuning (daf+scania)és rakomány dlc,ja és ledek mindenhol.
Jazzy megnöveli a fogalmat és felpimpel minden járművet.Tökéletes fps gyilkos :K
Forgalomban 80-100 fps.Max 120fps,mert 120hz+fps fix+adaptiv sync-el játszom.Ellenben ez is irgalmatlan térképfüggő.A Rus Map egyes részei igazán gyilkosak,ott tud ám darálni a játék.
Free&G-Sync talán segít rajta.

(#19898) Marci112233 válasza Foose (#19894) üzenetére


Marci112233
őstag

1050TI nem lesz képes mindent fullra téve futtatni a játékot főleg modokkal. Nekem 1060 van, de minden fullon csak a rendelés van 200%-on, de akad amikor be esik 60 FPS-ről 50-re FHD felbontáson, főleg olasz területeken.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#19899) Foose válasza Marci112233 (#19898) üzenetére


Foose
addikt

Eddig semmi nem akadt össze semmivel, és minden szépen futott. Csak ez az rjl akar kicsit nehezebben menni. Vagy hanyagolom, vagy butítok pár dolgot a beállításokban. Egyenlőre ez a felállás marad.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#19900) Cr00py válasza Foose (#19899) üzenetére


Cr00py
senior tag

Esetleg még megpróbálhatod az alap modellt "tuningolni" apróbb, de ugyanazon modokkal, mint amik az RJL-ben is benne vannak, hátha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.