Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) s4tch válasza nintendojet (#8800) üzenetére


s4tch
veterán

A gyári widgetek (óra, időjárás) sajnos csak a gyári launcheren futnak. Novához le kell tölteni egy widgetet, pl. ezt, ami a gyári órát utánozza.

(#8802) Allure válasza nintendojet (#8800) üzenetére


Allure
aktív tag

A gyári widgetek csak a gyári launcherrel működnek.

(#8803) werszomjas válasza bluemirage (#8795) üzenetére


werszomjas
őstag

Én 4.0.4 ICS-vel kaptam már a készüléket.

De az sztem gyári, nem hiszem, hogy be lett volna kapcsolva, mivel bekapcsolás után a beállítás varázsló fogadott, nyelv megadás, stb.

Nameg biztos nem frissítik az összes készüléket ICS-re, miért tennék?

Vagy nem arra gondoltál, hogy azért volt bontott, mert ők rakták rá az ICS-t?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8804) szente


szente
addikt

Na holnap elvileg megjön az én P-m is. :C
A Part Nero GSM-től lett megrendelve, a fórumokon jókat olvastam róla. 63.000 Ft, HDMI kábel tuti van benne, a tokot nem írta. Nincs oda írva, hogy gyártói, vagy bolti garancia, de az árából gondolom, hogy bolti.

(#8805) bluemirage válasza werszomjas (#8803) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen. Arra gondoltam.
Ha ezek a készülékek már néhány hónapja le lettek gyártva és dobozolták őket (ez azért elég életszerű), akkor a lánc valamelyik tagja: Maga a Sony, Nagyker, importőr, a kiskeres Nextel mit 'tom én... rárakta az ICS-t.
Ezzel a lépéssel sok utólagos reklamáció elkerülhető... na magatokból és ne magunkból induljunk ki, ha szoft. frissítésről van szó. Több cikk van a ph lapcsaládnál is arról, hogy a GB azért tartja magát, mert sokan nem frissítenek és azt sem tudják, hogy a megjelenő üzenet az mi... vagy ha frissítenek, akkor meg jön a reklamáció. Hova tűnt ez, hova tűnt az... ha egyáltalán gond nélkül összejön a frissítés.
De ez csak tipp. Semmi több. Más magyarázatot hirtelen én sem tudok a nyitott dobozra.

Meliora sunt bono inimica

(#8806) csacsi67 válasza Bitpalace (#8796) üzenetére


csacsi67
addikt

Igy van flashtoolal.

(#8807) werszomjas válasza bluemirage (#8805) üzenetére


werszomjas
őstag

Ebben mondjuk van valami, mindig elfelejtek az átlag felhasználók fejével gondolkodni :)

Ott van pl barátnőm, neki egy HTC-je van, néha ugye fent az állapotsoron írja a frissítést, legyen az valami program, play frissítés, vagy maga a rendszer, de ugye fogalma sincs mi az és miért írja, a kezembe nyomja, hogy kiírt valamit, csináljam meg.

Még a kisebb build frissítésekkel nem is lenne akkora gond, de én is sokat olvastam, hogy GB-ről ICS-re váltva nagyon sok volt a panasz, lassulás, akadozás, mivel ilyenkor tiszta telepítés kell, gyári visszaállítással.

Akik itt korábban is ódzkodtak az ICS ellen nem értem miért, nálam villámgyors, nincs semmi akadás.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8808) szente


szente
addikt

Valakinek van infója arról, hogy a T-Mobile mennyiért cserél SIM-et? Vagy valaki vágott már otthon magának? Neten néztem pár tutorialt, nem tűnik nehéznek.

Ti melyik Custom ROM-ot ajánljátok? XDA-n néztem párat, de nem tudom melyik a jó.
Bootloadert nyitott már valaki, érdemes?

(#8809) csacsi67 válasza szente (#8808) üzenetére


csacsi67
addikt

Több romot tudsz felrakni annyi elönye van.Meg hamarabb lesz tégla a telefonod.:D:D:D.De szolgáltatoson egy darabig el lehet felejteni a nyitást.

(#8810) nintendojet válasza s4tch (#8801) üzenetére


nintendojet
tag

Köszönöm!

Azt hiszem, hogy maradok a gyárinál inkább egyébként. Nekem hiányzik az, hogy rábökök az órára és egyből bejön az ébresztő, meg a walkman sem megy úgy. A Nova-nak nagyon jó a sebessége, de pl. arra sem jöttem rá, hogy a gooogle voice search gombot, hogy takarítsam le a dokkból. Szóval egyelőre inkább maradok a gyárinál. Van egyébként remény rá, hogy később támogassa a sony app-okat?

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8811) tibor452 válasza szente (#8808) üzenetére


tibor452
tag

hali 4500ft ért cserélték ki nekem a sim-et

(#8812) Imike20 válasza tibor452 (#8811) üzenetére


Imike20
senior tag

hol ?

Xiaomi™ 13 Pro + Xiaomi™ Flipbuds Pro + Xiaomi™ Smart Band 8

(#8813) tibor452


tibor452
tag

t-mobil ügyfélszolgálat karcag csak 10000ft lett a számlám mert rá terheltettem nem volt nállam kp.

[ Szerkesztve ]

(#8814) Pickle Rick válasza szente (#8808) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Vodánál 7k a MicroSIM-es kártya, uh én fogtam és szépen körbevágtam. Nem egy nagy dolog. Még a remegősebb kezűek is megcsinálhatják (pl. én) :DDD. Itt a nyomtatható sablon, én ezzel dolgoztam.[link]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#8815) tibor452


tibor452
tag

én is körbe vágtam sajnos sikertelenül ezzel a művelettel apámnak is -4500ft :(

(#8816) Imike20 válasza Pickle Rick (#8814) üzenetére


Imike20
senior tag

Én is e szerint vágtam ki! Csak lehet nem lett tökéletes mert néha alig van téretőm meg a net is akadozik!

Xiaomi™ 13 Pro + Xiaomi™ Flipbuds Pro + Xiaomi™ Smart Band 8

(#8817) tibor452 válasza Imike20 (#8816) üzenetére


tibor452
tag

nekem lehet azért nem működött mert régi volt a sim,sim kártya se egyforma.

(#8818) Phreetsie


Phreetsie
tag

megjott a telo! epp most toltom.. alapbol micro simet adott a tmobile. szoval nem volt gond
2.3.7-es szoft van rajta. de teljesen bontatlan volt a csomagolas (vagyis a doboz) ilyen ket sony-s pleccsnis ragasztoval volt lezarva. (tuti nem volt nyitogatva, mert teljesen epp volt a ragasztas es nekem is idobe telt leszedni (szet kellett sniccerrel vagni)
a telefon nagyon tetszik idaig, bar az aljan levo ezust xperia feliratos dologot eleg gagyinak talalom. nem hiszem, hogy kibir 1-2 evet. (mar most az egyik felen pici illesztesi hiba van)
de ettol fuggetlenul szerintem nagyon klafa :))

[ Szerkesztve ]

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#8819) szente válasza tibor452 (#8815) üzenetére


szente
addikt

De ha nem vágok bele a chipbe, akkor hogyan lehet elrontani?

(#8820) tibor452


tibor452
tag

lehet a chip régi,nagyobb mint a microsimnek a chipje.

[ Szerkesztve ]

(#8821) Imike20


Imike20
senior tag

Ami nekem van az nagyobb mit a MicroSIM chip-je! Összehasonlítottam haveréval!

Xiaomi™ 13 Pro + Xiaomi™ Flipbuds Pro + Xiaomi™ Smart Band 8

(#8822) tibor452


tibor452
tag

nagyobb bizony azért nem működött nekem,lol pedig a t-mobilos haverom is azt tanácsolta hogy vágjam körbe és jó lesz.

(#8823) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Lenne most egy eladó P. Rayem van most gondolkozom hogy lecseréljem-e. Mit kell tudni a P-ről. Írnátok egy pár sort megköszönném!! :R :B

Ics fut rendesen ,működik minden?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8824) yodamester10


yodamester10
őstag

Olyan kérdésem lenne,hogy ha végre a telenor veszi a fáradságot és kiadja a P -re az ICS-t,akkor jelezni fogja a PCC?Kicsit bosszantó,hogy mindenhol kint van csak itt nem ennél a szolgáltatónál.

(#8825) nintendojet válasza kk831228 (#8823) üzenetére


nintendojet
tag

1. hsz, nincs vele gond, gyors és jó (nem játszom), a wifi hibát javítja az új fw, viszont hozott egy kamera bug-ot, amit gondolom hamar javítanak majd., szép, minőségi, beépített akku - nem gond, mert van reset - nem mintha fagyott volna egyszer is a teló, de nekem még egy infinite boot loop-ból is kihozta magát vele.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8826) tibor452


tibor452
tag

igen jelezni fogja a pcc,ill a seus is

[ Szerkesztve ]

(#8827) kk831228 válasza nintendojet (#8825) üzenetére


kk831228
addikt

:R Ezzel a kamerával mindíg gond van :W Mi a probléma vele?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8828) szente válasza tibor452 (#8820) üzenetére


szente
addikt

Remek, mert az én SIM-em is úgy néz ki, mint ami a képen van. Azért letöltöttem egy sablont a kivágáshoz, mindegy ha elrontom, így is úgy fizetni kell a kicserélésért.

(#8829) nintendojet válasza kk831228 (#8827) üzenetére


nintendojet
tag

Az, hogy a 8Mp-es változatnál a kép fele fekete, de ez olyan képarány, amit kevesen használnak úgy tudom. És ugye orvosolható előző fw-vel, szóval nem gáz. Meg elvileg van rá megoldás, amit lehet hegeszteni, valaki már linkelte.
(Az előző fw egy-két routerrel nem akart nagyon együttműködni, nekem az volt, hogy nem akart néha random csatlakozni. Ez most már nincs így.)
Egyszóval a hardver korrekt és ez a fontosabb, a kamera dolgot szerintem javítani fogják hamarosan, ha már amatőrök is megtalálták rá a megoldást.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8830) kk831228 válasza nintendojet (#8829) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!!! :R :R :R

16 gb-elég?? :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8831) calamites


calamites
őstag

Nem tudom ki melyik szolgáltatónál van, de nekem a telenor szó nélkül cserélte, pedig nem náluk vettem.

Az egyik helyen azt mondták, hogy évente 1× lehet cserét kérni díjtalanul, a másik helyen,(ahol végül cseréltem) szóba sem került ilyesmi, azt mondta, hogy ez természetes.

(#8832) Hubzsi válasza kk831228 (#8830) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

Ha nem rakod fel rá az Avatar Full HD 3D - ét akkor elég....

Ez a kamera bug hatalmas, még jó hogy olvastam különben lenne egy két félig sötét képem!

Nekem a lényeg, hogy a Wifi problémát orvosolták.

Hubzsi

[ Szerkesztve ]

(#8833) nintendojet válasza kk831228 (#8830) üzenetére


nintendojet
tag

Nekem bőven :)
Csak zene van rajta, de itthon gépről is tudom streamelni, így igazán nem gond. Videót nem nézek rajta. Térképből van rajta kicsit több, mert én ahhoz szoktam használni inkább. Szerintem bőven elég, igazán szép gyűjteményt rá lehet pakolni zenéből. Nekem most a fele sincs megtöltve a rendelkezésre álló 11,26GB-ből (user available).

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8834) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Symbianról váltanék előbb-utóbb Androidra, illetve P-re. Nem vagyok egy nagy játékos és viszonyítási alapom sincs, de ez a hardver kábé milyen játékokra elég? Youtubeon nézegettem videókat, de sokszor nem tudtam eldönteni hogy a videó szaggat vagy a telefon.
Nem játékra szeretnék telefont, de havonta egyszer azt hiszem meg tudnék birkózni a pasziánsztól komolyabb játékokkal is. :)

Meg az érdekelne még, hogy a P-hez létezik olyan fülhallgató (adapter?), amin vannak a zenelejátszóhoz vezérlőgombok? (start, stop, szünet, előző, következő, hangerő)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8835) s4tch válasza nintendojet (#8810) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt a widgetet lehet úgy konfigurálni, hogy az óra részére bökve bejöjjön az ébresztő. (A dátum részre a naptár, az időjárásra a részletes előrejelzés, stb.) Ezt használom tableten és telefonon is, bevált.

--------------------------------------------

Ma fura dolog történt: augusztusi vásárlás óta először újraindult magától a telefon. Hívás közben történt, csak lestem. Tapasztaltatok már ilyet?

(#8836) Mister X válasza szente (#8808) üzenetére


Mister X
tag

Nekem INGYEN cserélték pár hete a normál simet micro-ra. :D

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#8837) CB válasza Mister X (#8836) üzenetére


CB
senior tag

Jó estét!
Melyik szolgáltatónál vagy?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#8838) Mister X válasza CB (#8837) üzenetére


Mister X
tag

Hali ! T mobilos vagyok. Egy több mint 8 éves simet cseréltem le az újra. Azt nem tudom számít mennyi idős a kártya,lehet hogy egy bizonyos idő után ingyen cserélik. Passz. Nem tudom.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#8839) TomWexX válasza s4tch (#8835) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem már többször újra indult. Leginkább akkor amikor megy a TuneIn radio.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#8840) CB válasza Mister X (#8838) üzenetére


CB
senior tag

Holnap megjön a telefon. Végül is itthoni, gyártói garisat vettem.
Holnap délelőtt utánanézek a microSIM cserének (Telenor). Ha nem megy ingyen, megcsinálom magamnak ill. az asszonynak.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#8841) s4tch válasza TomWexX (#8839) üzenetére


s4tch
veterán

Hmm, az nem futott, a telefonra nincs is most telepítve. Baromi meglepő volt, eddig egyszer sem indult újra, egyszer sem fagyott a telefon. A legnagyobb stabilitási problémám a gyári böngészővel adódott, az néha letérdel 1-1 nagyobb oldal súlya alatt. Ha még egyszer újraindul, kap egy wipe-ot, és ha még azután is előfordul, akkor visszateszem az .544-et.

(#8842) skylaner


skylaner
senior tag

Igaz, hogy nem P-n sikerült elérni hanem S-en de azért megosztom veletek is ha nem gond.
Elég stabil ez az Android rendszer :DDD

Több info itt: [link]

(#8843) razorka777 válasza skylaner (#8842) üzenetére


razorka777
veterán

:C

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8844) TomWexX válasza s4tch (#8841) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem pont hogy .544 alatt csinálta ezt igaz nem sűrűn, de azért 2-3 hetente 1x előfordult. (elég sokat megy nálam a net radio) Lehet nyomok én is egy wipe cache-t, hátha segít rajta...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#8845) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem gyárilag vadonatúj micro sim van benne, semmi gond a térerővel.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#8846) storm3 válasza Mister X (#8838) üzenetére


storm3
senior tag

Ha szolgáltatónál veszed a telefont,akkor ingyen cserélik,ha nem akkor 4.500(legalábbis tőlem ennyit kértek a T-mobilban)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#8847) darvinya válasza CB (#8840) üzenetére


darvinya
titán

Idézem magam:

(#8775) darvinya

„ Bemész a szolgáltatóhoz és panaszkodsz, hogy eldobja a hálózatot, néha SIM hibát ír ki a telo.
Ekkor ingyenes a SIM csere, Telenor már csak mikró SIM-st ad(ezt onnét tudom, hogy 2 hete cseréltem ilyen ürüggyel).”

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8848) Allure válasza s4tch (#8835) üzenetére


Allure
aktív tag

Egyszer nekem is újraindult hívás közben szeptember környékén, azóta és előtte egyszer sem.

(#8849) Pikkolo^^ válasza DraXoN (#8790) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Inkbb vegye el, mint a mamika szerencsétlenkedjen a kártyával és tarsa a sort.

(#8850) Agean válasza storm3 (#8846) üzenetére


Agean
csendes tag

Nem szolgáltatónál vettem a P-t, ingyen cserélte a SIM kártyát gyári Micro SIM-re a Telenor. Úgy látszik ez szolgáltató vagy előfizetés függő!?

Xperia P & Dell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.