Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) s4tch válasza Cold5 (#8896) üzenetére


s4tch
veterán

A kamera nem nagy durranás (tesztképeket találsz a mobilarenás tesztben és egyéb helyeken), vakuval sárgás árnyalatúak a képek, a bőrt elég rondán narancsossá színezi, nem árt a fehéregyensúlyt, színhőmérsékletet korrigálni, ha valamit akarsz kezdeni a képpel. Alkalmi fotózgatásra megfelel, napfényben oké, de nem ez az erőssége.

Egyfajta kivitel van, 16GB tárhellyel.

Az alsó műanyag kupak sarka kopik egyeseknek, a fém nagyon tartós.

Nem cserélnék erre S2-t: a fémházon és a tényleg klassz RGB(W) mátrix kijelzőn kívül nem sok pluszt kapnál. A P-nek nem bővíthető a tárhelye, valamivel gyengébb az akksija, gyengébb a kamerája, és kisebb a kijelzője. Az S2 a maga idejében csúcs volt, ez meg eleve a középkategóriába érkezett, és olcsóbb is, mint az S2.

(#8902) Cold5 válasza s4tch (#8901) üzenetére


Cold5
senior tag

A kupaknak milyen az alap színe? A fekete is és a szürke is festve van?
Ami izgat még az a kamera minősége, amit írtál az annyira nem tetszik :(
Tesztképeket "milliót" átnéztem, sőt a flickr.com-on is megnéztem, hogy milyen képeket készítenek a userek ezzel a géppel...

A többi gyengébb funkcióra megvannak a lehetőségek... a kijelző mérete pedig pont vonz...és hát a minőség és a forma, az fényévekre van az S2-től.
Az akksi gyengeséghez, az S2-nél is fel vagyok készülve, heavy user vagyok...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#8903) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Hogyan lehet beállítani, hogy a telefon folyamatosan és ne csak ideiglenesen vagy párosított eszközöknek legyen látható Bluetooth-n keresztül? Eldobja a headset-et és utána nem akar újra kapcsolódni.

Ez az eldobálás másnál is jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

(#8904) baalika válasza DraXoN (#8894) üzenetére


baalika
tag

Én most egy HTC-s headsetet használok hozzá és azzal is visszahallani.

Miért nem kapni rendes "új" szabvány szerinti nem agybadugós fülest a sonyhoz?! :D

Ha esetleg jön szembe egy sima vezetékes headset és kipróbálnád, hogy nálad is visszahallani a dörzsit hívás közben nagyon megköszönném :)

(#8905) s4tch válasza Cold5 (#8902) üzenetére


s4tch
veterán

"heavy user vagyok"

Akkor egy kalappal. :DDD Nézd, én 99%-ig elégedett vagyok a telefonnal, alighanem ez lesz a második telefonom, amivel nem fogom centit vágva várni a szerződéshosszabbítások közötti másfél évet, de ha egész nap a kezemben lenne a telefon, nem ezt a készüléket választottam volna. Hardcore júzer szerintem vegyen Razr Maxxet, S3-at, Note-ot, Razr i-t (én ezt venném most), vagy valami olyasmit, amiben legalább 2000mAh-s akksi van. A P-nek kicsi az akkuja, ha egész nap geotaggelt fotókat lövöldözöl és teljes fényerőn lesegeted őket vissza, meg folyamatosan lógsz a lehetőleg nem teljes lefedettségű 3G hálózaton, nyomod a vibert, foursquare-t, fb-t és a többi bizbaszt, akkor hamar az akksi seggére lehet verni, nem biztos, hogy kibírja reggeltől estig. Persze te tudod. Jobbnak látom előre gondolkodni, mint utólag verni a falba a fejed, hogy "há' ebbe a Trabantba nem fér el a kiccsaládom".

A kupak az ezüst telefonon színezett, a kopás alatti szín a fotókból ítélve az a tipikus csontszínű, világosszürke natúr műanyag, gondolom, a fekete is ilyen. A kamera nekem megfelel, de tényleg csak kiegészítőnek használom a tükörreflexes mellé. A Samsung Wave fényképezője kiegyensúlyozottabb volt.

SZERK: itt egy kép. Egészséges vagyok, nem egy répatúladagolt mongol.

[ Szerkesztve ]

(#8906) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8903) üzenetére


darvinya
titán

Bluetooth láthatóság beállítás mindig.

Ha eldobja (ami más miatt is lehet) restart a Bluetooth eszköznek.

(#8905) s4tch

„heavy user”-nél is fél nap a note meg ezek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8907) baalika válasza Cold5 (#8902) üzenetére


baalika
tag

Én úgy tudom szolgáltatótól nálunk csak feketét lehet kapni.

A szürke és a pirosnál az alsó műanyag, a felső műanyag is színre van festve, egyedül a képernyő kerete fekete mindegyiknél.

Én is lekoccoltam a műanyagot és egyébként is szürkét akartam. Elmentem a cordon-hoz, aki elvileg a magyarországi hivatalos szervíz és 13 ezerért akarták kicserélni szürkére a hátlapot és az alsó műanyagot. A felső műanyag amibe a kicsi jack megy maradt volna fekete ha jól láttam.

Nehéz volt, de ellenálltam, hogy ne legyek ilyen hülye, hogy 13k-ért cseréljek színt hozzá. Pedig nagyon szeretném. Erre ötlete van esetleg valakinek? Szétszedni és magamtól cserélni viszont esélytelen, a garanciát megtartanám és ahogy láttam videón nem egyszerű a cseréje.

edit: a fekete műanyagnál a kopás alatti szín erősen fekete műanyag. :)

[ Szerkesztve ]

(#8908) s4tch válasza darvinya (#8906) üzenetére


s4tch
veterán

Tiszta sor, hogy azokat is le lehet térdeltetni fél nap alatt, de ugyanazzal a használattal ezt az éjjeli etetésen kívül napi 3x töltenék.

(#8909) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8906) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A mindiget nem ajánlja fel csak amiket írtam.

(#8910) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8909) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ez:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8911) kovy79 válasza DraXoN (#8790) üzenetére


kovy79
őstag

Nem baxogatásból, de te jártál már "nyugatabbra"?
Én Németországban élek és itt is kismillió helyen veszik el tőled a bankkártyádat...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#8912) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8910) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszi, megvan.

Most is eldobta és nem tudom miért. Nokia N8-al ezt nem csinálta, a heasset szintén Nokia de az nem jelenthet gondot.

(#8913) #09908736 válasza baalika (#8907) üzenetére


#09908736
törölt tag

TMobnál szürke van.

(#8914) Cold5 válasza s4tch (#8905) üzenetére


Cold5
senior tag

Heavy user: napi szintem 2-3 óra böngészés (3G/Wifi), folyamatos google sync, social dolgokat soha nem használom (nem is vagyok fent sehol), zenehallgatás 2óra bluetooth fülessel, whatsup egész nap, telefonálás ~1óra, 2-3 SMS, 5-6 email írás...

Ezeken felül: néha GPS és fényképezés pedig változó...

Szóval én napi X1-er tuti töltők az esti dokkolóban való töltésen kívül, de általában ahol vagyok rögtön dugom a töltőre: otthon, iroda, kocsi. Plusz van egy külső akkum is powerbank jellegű.

A telefonok amiket ajánlottál túl nagyon, és persze egyéb hibáik is vannak, kinek mi a fontos egy készülékben. Nem kicsi a kezem, de ha sokat írok egy kézzel akkor már kényelmetlen és (veszélyes) az egy kezes használat (S2)

Hát a fénykép most nagyon elbizonytalanított... több mint kiábrándító.

Egyébként grat az órádhoz, szép darab!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#8915) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8912) üzenetére


darvinya
titán

Aha akkor már értem.
Jelszó volt párosításkor?
És csak 4 jegyű szám van megadva?

(#8914) Cold5

Ugyan annyit bír mint az S2.
(Sztori: Kollégám S2-je film nézés közben megadta magát, előzmény lerakta talonba, hogy elovassa az üzenetet, visszatérve lefagyot kép és telo.
2x sikerült bekapcsolnia, de egyből fagyi.
3-ra már semmi, még ziz sem volt.
A film csak max.720p-s volt)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8916) DraXoN válasza kovy79 (#8911) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Személy szerint én még az országhatárt se léptem át soha.. Ismerősöm mesélte, hogy hollandiában hogy megy.. mondjuk ... lehet mondanom kellett volna, hogy hollandiára gondolok .. igazából már leírtam mikor gondoltam, hogy lehet nem kéne azért általánosítani.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8917) s4tch válasza Cold5 (#8914) üzenetére


s4tch
veterán

Értem, így mindjárt más. Ha ilyen szinten hozzászoktál a "vezetékes telefonhoz", és valahogy megbarátkozol a fényképezővel, akkor vedd meg nyugodtan a P-t. Amúgy kár, hogy gyakorlatilag nincs másik fém házas telefon ebben a kategóriában: a HTC One V gyengécske, a Samsung Wave3 badás, marad a P annak, aki rendes fémet szeretne...

Köszi, tényleg szép, 6 év után is öröm ránézni. :)

(#8918) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8915) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Párosításkor nem kér jelszót.

(#8919) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8918) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nem valós párosítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8920) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8919) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor hogyan tovább? A párosított eszközt hogyan lehet törölni? Nem találtam meg a módját.

(#8921) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8920) üzenetére


darvinya
titán

Rátapp hosszan és törlés.

Vedd fel újra, de vár az okézással míg meg nem jelenik valami eszköz információ.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8922) werszomjas


werszomjas
őstag

Olvastam itt korábban, hogy volt aki kábel nélkül, az otthoni wifi-n keresztül küld fogad fájlokat a telefon és a számítógép között.

Ezt hogyan lehet létrehozni?

Azt szeretném, hogy a telefonnal láthassam az asztali gépemen és az otthoni csoport-ban megosztott mappákat, és azokat pl megnyithassam, vagy akár a telefonra másolhassam.

Meglehet ezt valahogy csinálni? Hiába vagyok azonos Wifi--n, a telefon nem látja a win7 otthoni csoportot. :R

üdv

(#8923) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8921) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ezt már próbáltam, de sajnos rögtön csatlakozni akar és nem ajánlja fel a törlést.

szerk: még az jobb alsó gombbal sem hoz fel ablakot

[ Szerkesztve ]

(#8924) Knight666 válasza werszomjas (#8922) üzenetére


Knight666
aktív tag

Én ezt Total Commander + LAN plugin -nel csinálom, de más fájlkezelők is tudják (pl. Astro). A gyári wifis megoldás az USB kábelt helyettesíti (tehát azzal csak a helyi mappákból tudsz másolni és csak a gépről).

(#8925) kk831228 válasza werszomjas (#8922) üzenetére


kk831228
addikt

teamviewer legjobb progi szerintem... :K Bárhonnan eléred az otthoni gépet. :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8926) nintendojet válasza werszomjas (#8922) üzenetére


nintendojet
tag

Bár nem pont erre megoldás, de az airdroid hasznos. Ezzel a gépről éred el a telódat, tehát ha a géped látja a megosztást, akkor tudsz róla a telóra másolni és az egész mindenséget kezelni. Szóval ez is egy fajta lehetőség a problémára, de nem az igazi.

Amúgy ilyenre én dlna-t használok. Gépen van minidlna a zenéken, ami kiszolgáló szerepet lát el (a progi), a telón pedig bubble upnp nevű lejátszó képes streamelni a zenét. Így otthon nagyobb a választék és mégse kell rámásolni mindent. Kár, hogy a gyári walkman nem tud ilyet :(

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8927) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8923) üzenetére


darvinya
titán

Azért mert ott van és észleli.
Vidd át a fülest a másik szobába, hogy ne legyen hatósugarába.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8928) eami válasza baalika (#8897) üzenetére


eami
addikt

már leírtuk párszor, hogy ha ott a szolgáltatónál veszed a telót (vodánál is) akkor ingyen cserélik a simet. Ha máshol függetlenül akkor bizony a voda leránt 7 ezerrel. sajna ez van :/

(#8929) szente


szente
addikt

Micro SIm témához:

Ma szétvágtam a Vodafone-os SIM-et, mert kisebb volt benne a Chip, mint a T-sen. Ezt a sablont használtam, és remekül működik.

(#8930) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8927) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ki van kapcsolva és ennek ellenére sem törli.

(#8931) Pickle Rick válasza werszomjas (#8922) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Esetleg Dropbox vagy Google drive nem megfelelő erre a célra? Én ezeket használom.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#8932) werszomjas válasza Pickle Rick (#8931) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem. Nem szeretném hogy ott fogja a helyet, meg nem is akarom folyamatosan elérni ezeket a dolgokat, csak ha itthon vagyok.

Köszi mindenkinek, van fent ES File explorer megnézem, az tud-e ilyet, ha nem, sorra veszem az ajánlott programokat. :R

üdv

(#8933) csacsi67 válasza werszomjas (#8932) üzenetére


csacsi67
addikt

(#8934) Ferenczi Áko válasza werszomjas (#8932) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A PcCompanionnal is meg tudopd csinálni, és úgy fogja látni a számítógéped, mintha usb-n lenne rádugva!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8935) csacsi67 válasza Ferenczi Áko (#8934) üzenetére


csacsi67
addikt

És biztos jot tesz neki a rádugdosás.Ez nem Nö ha nem telefon .:D:D:D

(#8936) Ferenczi Áko válasza csacsi67 (#8935) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Amúgy azt vettem észre, hogy a csatlakozó körül sem kopik a fém ház, pedig néha hozzáér a töltő! Jó anyag :-)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8937) csacsi67 válasza Ferenczi Áko (#8936) üzenetére


csacsi67
addikt

Hidd el nem tesz jót neki.N900-am volt.Fájo pontja volt az usb csati.Aki sokat másolgat annak ezek elönyösebbek.De igaz PC compba is van Wifi ha jól emlékszem.Neked is igazad van teljes mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#8938) darvinya válasza Pikkolo^^ (#8930) üzenetére


darvinya
titán

Akkor csak hardreset segít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8939) Knight666 válasza szente (#8929) üzenetére


Knight666
aktív tag

Ha esetleg nem lenne elég kicsi a chip, akkor ha kicserélteted arra hivatkozva, hogy rossz, biztos olyat fognak adni, ami már elég kicsi a vágáshoz (vagy ha szerencséd van, egyből microsimet). Ha biztosra akarsz menni, akkor meg is sütheted: a linkelt pdf-en lévő képet alapul véve ha a jobb felső érintkezőre küldesz 9-12V-ot pár másodpercre úgy, hogy a bal felső érintkezőre megy a negatív pólus, akkor már kész is.

(#8940) Pikkolo^^ válasza darvinya (#8938) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A törlésre a hard reset vagy a problémára?

(#8941) szente


szente
addikt

Valaki Rakott már fel CWM-et 6.1.1.B.1.54 FW alá? Hiába rakom vissza a 6.1.B.0.559 FW-t, és rootolom azt, majd utána vissza rakom 1.54-est kernel nélkül, nem marad meg nekem a root. :F

(#8942) s4tch válasza szente (#8941) üzenetére


s4tch
veterán

Vá-vá-várj. Ez két külön dolog:
- root
- cwm

A root procedúrája:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023756

"majd utána vissza rakom 1.54-est kernel nélkül"

Ennek semmi értelme. Úgy tégy, ahogy az xda-n le van írva: felteszed az .54-et, flasheled az 599-es kernelt, rootolsz az ott leírt módon, majd telepíted az 54-es kernelt. Működik, többen próbáltuk.

Szóval már van rootod. Aztán telepítheted a cwm-et:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020895

(#8943) csacsi67 válasza s4tch (#8942) üzenetére


csacsi67
addikt

Kamerával nincs még semmi az xda-ás javitáson kivül?

(#8944) szente válasza s4tch (#8942) üzenetére


szente
addikt

Jah, egy pöppet benéztem. :D
De csak a kerneleket hol tudom beszerezni? Google-val nem igazán találom....

(#8945) csacsi67 válasza szente (#8944) üzenetére


csacsi67
addikt

(#8946) s4tch válasza szente (#8944) üzenetére


s4tch
veterán

Ott van az xda-s topikban minden.

(#8947) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Elkélt a telefonom! Nem volt vele semmi bajom, idáig ez volt a legjobb telefon, de rájöttem hogy nekem 3 hónapnál tovább nem marad meg egy telefon a kezemben! Örültem a társaságnak is, rendes volt mindenki, köszönöm a segítségeket amiket kaptam tőletek! Azért míg nem lesz meg az új telefonom ( LG optimus 4x hd) addig vissza-vissza nézek,és segítek akinek tudok! Sziasztok!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8948) Maxentius válasza s4tch (#8942) üzenetére


Maxentius
addikt

Működik az .544-es kernelével is, az előbb azzal csináltam meg magamnak (+feltettem az xda-s kamerafix-et is), úgyhogy elégedett vagyok. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8949) szente válasza csacsi67 (#8945) üzenetére


szente
addikt

Sikerült meg csinálnom, de ezt a ROM-ot akartam telepíteni, de bootloop lett a vége. Most vissza rakom a gyári FW-t, de megköszönném, ha leírnád pár mondatban, magyarul, hogy mit kell csinálni. Aztán holnap megpróbálnám megint.

(#8950) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok!

Még mindig autós tartót keresek, de csak külföldi oldalon találok normálisat.

E-bay és társai nem játszanak.

Ennyire nem lehet itthon normális tartozékokat venni?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.