Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) skynet666


skynet666
tag

Sziasztok!

Egy Arc S-t nyúzok nagy megelégedéssel, de váltanék valami minőségibb anyaghasználatra.

Két telefon van a scope-ban, az egyik a P, a másik a Nexus 4, illetve agyalok nagyon, hogy ne várjam e meg a 2013-as xperia sorozatot. Arról lehet tudni valamit? Lesz valami minőségibb darab 4-4,3" környékén? Szívesen maradnék a Sonynál, a Nexus méretétől félek, a P meg már jó fél éve piacon van már és nem biztos hogy nagy előrelépés az Arc S-hez képest hardverileg...

Ti hogy látjátok?

(#8252) bluemirage


bluemirage
őstag

Most szégyellem magam :B :U , főleg 2 hónapnyi topik olvasás után. :F De jól értettem, hogy egy T-s függő Xperia P-re nem lehet független ICS-t rakni... Pl. 544-et? Csak T-set? Ez főleg egy JB frissítésnél lesz majd érdekes... ahogy írtátok az előbb.
Ferenczi Áko hogyan áll a retro' használatú Xperia P teszted? Meg tudtad állni, hogy csak telefon, sms és néha fotó?

Meliora sunt bono inimica

(#8253) csacsi67 válasza bluemirage (#8252) üzenetére


csacsi67
addikt

Miért ne lehetne minden további nélkül.Ha egyszer felraksz egy független FW-t utánna mindig a függetlent frissiti, csak ah vissza rakod a T-st akkor firissiti a T-st.

[ Szerkesztve ]

(#8254) nintendojet válasza bluemirage (#8252) üzenetére


nintendojet
tag

Azzal nekem 3 nappal 3 éjszakát bírt (teló, pár fénykép, kis net nap végén/elején) - ergo egy hétvégét végigbír úgy.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8255) nintendojet válasza skynet666 (#8251) üzenetére


nintendojet
tag

Szerintem az Arc S gyönyörű, a gombok mondjuk nem tetszettek rajta, hogy fizikaiak voltak lent, mert féltem, hogy esetleg kopnak/nem lesznek jók annyira, de egyébként nagyon pöpec. A forma és a belső is, szerintem egy P annyira nem nagy ugrás, hogy fizess érte (hacsak nem játszol, amiben viszont nem vagyok kompetens, mert én nem). A jövőről nem tudok semmit.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8256) csapszem


csapszem
csendes tag

Sziasztok a hatlapot tenyleg nem lehet sehogy sem leszedni?

(#8257) gege321 válasza csapszem (#8256) üzenetére


gege321
tag

De, flexel :DDD

(#8258) nintendojet válasza csapszem (#8256) üzenetére


nintendojet
tag

Dehát miért kéne?

Nekem most volt gond a szoftverrel (infinite boot loop) és a hangerő fel plusz bekapcs még így is működik! Minden helyzetben elég az resetelni, még ilyen hiba mellett is ment.
Két csavar látszik kivűlről a telón, tehát lehetséges szétszedni, de nem mezei user-nek.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8259) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Az miért van hogy leszedtem egy oldalról a Predators játékot. külön az APK és az SD mappa, amin gondolom a játék további dolgai vannak!
Felmásolom a telóra, telepítek, aztán indítom!
kezdőképernyő, majd kiírja pirossal hogy a további fájlok letöltése, Onnan se kép se hang!

Valakinek ötlet??
az SD-s mappával kéne mókolni valamit?

segítsetek..
több játékkal is jártam már így!
A teló miatt lehet? mármint hogy nincs külön SD..

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#8260) werszomjas válasza csapszem (#8256) üzenetére


werszomjas
őstag

Parancsolj

üdv

(#8261) TomWexX válasza skynet666 (#8251) üzenetére


TomWexX
addikt

Miért nem veszel xperia ion-t?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#8262) werszomjas válasza skynet666 (#8251) üzenetére


werszomjas
őstag

Vagy Xperia T, az brutál telefon :)

üdv

(#8263) #09908736 válasza LaciGSM (#8259) üzenetére


#09908736
törölt tag

Mert warez, ennek folytán lutri. Vagy megy, vagy nem. Vedd meg, az biztos menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#8264) skynet666 válasza nintendojet (#8255) üzenetére


skynet666
tag

Nem játszom, munkára kéne:) Egyébként tényleg gyönyörű, meg az ég világon semmi bajom vele, csak amikor a kezemben volt egy P, akkor nagyon oda lettem a fémháztól :B

(#8265) PHARD válasza skynet666 (#8264) üzenetére


PHARD
tag

Nálunk otthon van mindkét telefon.Arc S tényleg jo és szép telefon,de a P kb.mindenben jobb,(hardver,kijelzö)a külsö pedik szubjektiv,de sztem abban sem marad el a P.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#8266) skynet666 válasza TomWexX (#8261) üzenetére


skynet666
tag

Annak csak a hátlapja fém, nem hozza a P anyagminőséget:(

A T-nek meg úgy néz ki a hátlapja (legalábbis a képeken), mint ami még az Arc-nál is rosszabb. De summa summárum nem akarok műanyag telefont:)

Ezért is kérdeztem, hogy tudtok e valamit a P utódjáról, mert a "nagyképű" tesó elég jónak ígérkezik minőségi szempontból: [link]

(#8267) skynet666 válasza PHARD (#8265) üzenetére


skynet666
tag

Igen azt nagyjából éreztem az alatt a pár perc alatt, hogy nem nagyon akadt egy pillanatra sem, pedig trémobilos kiállított darab volt, a kijelzője meg gyönyörű tényleg.

Csak úgy vagyok vele, ahogy nintendojet kolléga is mondta, hogy nem biztos hogy érdemes ArcS-ről váltani, mert pillanatokon belül véget ér a modell életciklusa és nem kategóriákkal jobb mint az Arc. Most járt le a hűségem, újabb 1 évre keresgélnék valamit, jó lenne a jövőbe látni:)

(#8268) bluemirage


bluemirage
őstag

74,7 tHUF-ért megrendelve a T-től, készülékváltás 2 év rabsággal. Hétfőn jön.

Meliora sunt bono inimica

(#8269) razorka777 válasza bluemirage (#8268) üzenetére


razorka777
veterán

Rabsággal.Igen,ez a helyes kifejezés. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8270) luciferc


luciferc
őstag

Tudja valaki, hogy mennyibe fáj egy akku csere hozzáértő szervizben (nem feltétlenül Sony, de nem is szomszéd Pistike)?

(#8271) locsa


locsa
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Xperia P-t és egyetlen egy gondom van vele, mégpedig a következő:

Nem látja az itthoni wifinket, hiába adom meg az SSID-t, egyszerűen nem látja (azt írja, hogy "Nincs a tartományban"). De csak ezt az egyet, ha kimegyek az udvarra, akkor egyből kiad 6 hálózatot, amire még csatlakozni si tudnék ha nem lenne lekódolva. Másik telefon, laptop viszont látja azt ami nálunk van, csak ez a telefon nem. MIéRT? Valami ötlet jól esne :) (TP-LINK-es wifi routherünk van, ha ez számít valamit)

(#8272) Rossi válasza skynet666 (#8266) üzenetére


Rossi
addikt

Jól néz ki, kár hogy nekem már sok az 5".

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#8273) csacsi67 válasza locsa (#8271) üzenetére


csacsi67
addikt

Állitsd át a routert b/g re maje egy restart a routernek és megjavul ha minden igaz.

(#8274) locsa válasza csacsi67 (#8273) üzenetére


locsa
csendes tag

Kösz, sikerült! :)

(#8275) yodamester10 válasza darvinya (#8246) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi szépen,sikerült!Már csak az ics hiánya miatt szomorkodok,ez a fránya telenor nem akar frissíteni :W

(#8276) csacsi67 válasza yodamester10 (#8275) üzenetére


csacsi67
addikt

Azért van a Flashtool. :D:D:D

(#8277) skynet666 válasza Rossi (#8272) üzenetére


skynet666
tag

Nekem is nagyon tetszik. Pont az 5" miatt kérdeztem lesz e kistesója :DD

(#8278) yodamester10 válasza csacsi67 (#8276) üzenetére


yodamester10
őstag

Annyira nem eget rengető a dolog:),meg nem is nagyon akarom mokulni 2 éves előfizetéssel.

(#8279) darvinya válasza luciferc (#8270) üzenetére


darvinya
titán

Akku+munkadíj és megcsinálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8280) Lylony


Lylony
csendes tag

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám, az xperia p-men csináltam egy szoftverfrissítést, amit a telo ajánlott fel (sztem ICS,de nem vok egy nagy telefon guru) és vmi oknál fogva az album és a filmek( amelyek ugye,alapból a telon vannak) nem működnek! Nem tudom megnyitni a képeket! Fekete lesz a háttér és 2 mp múlva kilép! Valakinek vmilyen ötlet??
Nagyon örülnék neki, ha tudna vki segíteni,mert nem szeretném BP-re postázni a telom! :(
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8281) csacsi67 válasza Lylony (#8280) üzenetére


csacsi67
addikt

Hogyan raktad fel? SUS?

(#8282) Lylony válasza csacsi67 (#8281) üzenetére


Lylony
csendes tag

a telefon ajánlotta fel a lehetőséget és nyomtam egy OK gombot( nem tudom mi az a SUS :( ). Egyébként a többi funkció teljesen jó!

(#8283) csacsi67 válasza Lylony (#8282) üzenetére


csacsi67
addikt

Töltsd le és rakd vele ujra.[link]

(#8284) Lylony válasza csacsi67 (#8283) üzenetére


Lylony
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget,megpróbálom! :))

(#8285) Agean válasza skynet666 (#8267) üzenetére


Agean
csendes tag

Én ARC S-ről váltottam P-re. Ha valaki azt mondja, hogy ez nem egy kategóriával feljebb lépés, azt sajnálni tudom. Max. a kijelző méret a visszalépés, de nem vészes. Engem az ARC S időnként felbosszantott, ami a kevesebb RAM-nak volt köszönhető, a P mióta megvan még nem adott okot ilyesmire. Szerintem most jó áron kapható, az újabb Xperia-k még elvannak szállva. Fontold meg!!! :K

Xperia P & Dell

(#8286) Joe.36 válasza bluemirage (#8268) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem értem ha elhozom 0 forintért 2 év kamatmentes részletre miért olcsóbb ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#8287) Ferenczi Áko válasza bluemirage (#8252) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Még bírja, de már nem sokáig.. Ma este csinálom a képmentéseket...

Agean: ugyan így vagyok vele mint Te!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8288) pezs89 válasza Ferenczi Áko (#8287) üzenetére


pezs89
tag

Csatlakozom az Arc S-ről váltók táborába :DDD

(#8289) nintendojet válasza Agean (#8285) üzenetére


nintendojet
tag

Hopp, nekem soha nem volt Arc S-em, csak láttam, és nagyon esélyes volt. Természetesen jobb a P, csak az én igényeimnek megfelelően nem tartom akkora ugrásnak, hogy megérje. Ez maximálisan szubjektív természetesen. Nekem előtte 3G-m volt és utáltam a bezártságot, és a lassúságot, egy gps-t megnyitni 30mp volt, szótárnál 10mp mire el tudtam kezdeni bármit, multitasking nulla, akksi gps-szel megint csak gyengus, szoftver upgrade csak felfele az elviselhetetlenség felé úgyszintén biztosékot kiverő tényező volt az iTunes-szal egyetemben. Ehhez képest nekem a P ugrás, egy Arc S-hez képest már nem ilyen a különbség, magamból indultam ki, ezeket még le kellett volna írnom, bocsi.
:R

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#8290) Agean válasza Ferenczi Áko (#8287) üzenetére


Agean
csendes tag

Nekem mondták a hangok hogy "válts P-re" ! :)
Egyébként nem értem, miért nem mennek olyan irányba a gyártók, hogy a RAM bővítés lehetőségét (mint pl. a Laptop-ok esetén) teremtik meg az okostelefonoknál, Tableteknél.

Xperia P & Dell

(#8291) Agean válasza nintendojet (#8289) üzenetére


Agean
csendes tag

Persze, érthető a dolog! Nekem az ARC S nem jött be, a NEO-n jobban futott az ICS azonos app-ok használatával (amit igazából a mai napig nem értek). A P ilyen szempontból számomra már megfelelő.

Xperia P & Dell

(#8292) darvinya válasza Agean (#8291) üzenetére


darvinya
titán

Valamiért?
Nem is sok, csak a proci ami kicsit ront rajta az 1.4GHz.

RAM cserélhetőséggel/bővíthetőséggel csak 2 baj van.
Túl kicsi a hely.(maga a RAM nincs ½cm)
Ha lenne hely bővítésre akkor ki vesz új telot.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8293) Agean válasza darvinya (#8292) üzenetére


Agean
csendes tag

Az 1. bekezdésed mire vonatkozik? Bocsi, de nem értem.
A RAM-mal kapcsolatban: -erre valók a fejlesztések, a tervezések és kitalálni egy új irányelvet.
Ha a laptop-oknál működik a bővítési lehetőség (RAM tekintetében), mert itt is felvetődhetett a kérdés, hogy akkor ki vesz új laptop-ot, azért gondoltam hogy a telefon business-ben is alkalmazhatnák.

Xperia P & Dell

(#8294) darvinya válasza Agean (#8293) üzenetére


darvinya
titán

1-es az ArcS-re vonatkozik.

Nem feltétlenül igaz a laptop-okra, mivel már kihaló félben van.
Most már inkább tablet + billentyűzet.
A RAM csere/bővítés elég érdekes lenne.
Hány ember tenné tönkre a RAM-ot vagy az alaplapot.
Hogy miért?
3.6mm x 3mm-es kb. 300 lábas parányi eszközt beforrasztani kézzel.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8295) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Íme az eredmény! 100%-os töltöttségtől egészen kikapcsolásig! A telefont tényleg telefonként használtam,nem nyomkodtam feleslegesen,csak ha hívtak. Ha nem voltam net közelben néha megnéztem az e-mailjeimet. De természetesen ez nem az átlagos használatot tükrözi egy ilyen telefon esetében,hanem megpróbáltam úgy használni,mint anno, amikor még nem volt okostelefonom és nem nyomkodtam ha kellett, ha nem.. Ahogy a mindennapjaimon használom,úgy nekem is naponta kell töltenem,hiszen egy ilyen telefont nem csak telefonálás miatt vesz az ember.
Érdekesség viszont az,hogy máskor nem telefonálok 2 nap alatt 1 óra 15 percet,hanem kevesebbet! Telefonálás és készenlét közben minimálisan merült csak a telefon,szóval aki nem okostelefonként használja,simán kihúzza neki 2 napig! 3g kapcsolat nem volt aktív,csak amikor neteztem, akkor kapcsoltam be!
Fotózást, zenelejátszást, alkalmazásokat nem használtam!
Ez az egész számomra egy teszt volt,hogy mit bír a vas átlagon picit aluli használat mellett, és tanácsul szolgál, hogy ha lemerülőben van a telefonom, és nem akarok sz@rban maradni,akkor békén kell hagyni és csak akkor nyúlni hozzá,ha hívnak!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8296) Agean válasza darvinya (#8294) üzenetére


Agean
csendes tag

Természetesen nem forrasztásos megoldásra gondoltam, hanem egy könnyen cserélhető verzióra. Ezért mondtam hogy új irányelv kellene a fejlesztések területén. Amit Te írtál az a ma itt tartunk c. eposz.
Egyébként nem lenne rossz dolog a bővítés lehetősége, csak nem ilyen irányba halad a történet. :U

Xperia P & Dell

(#8297) sajo13 válasza Ferenczi Áko (#8295) üzenetére


sajo13
senior tag

Hát elég sovány ez a 2 napos készenlét szinte 0 használattal, 1 óra beszéddel :) Ez nem téged, hanem az aksit minősíti.
Márcsak azért is, mert úgy láttam egy korábbi screenshot-on, hogy le volt tiltva az adatkapcsolat nálad.

[ Szerkesztve ]

(#8298) sajo13 válasza Agean (#8296) üzenetére


sajo13
senior tag

Ahogy az SD kártyánál is megoldott a kihúzom-bedugom, a memóriánál is megoldható lenne...De nem lesz, a gyártók nem ilyen irányban haladnak.
Most a ppi(hány pixel fér egy inchbe) a fontos. Ez olyan, mint régen a megapixel volt.
A másik dolog a tepsi mánia...azokba már szinte a PC-be való RAM is beférne, olyan nagy készülékek :)

(#8299) brendzsak válasza s4tch (#8249) üzenetére


brendzsak
csendes tag

Szia!

Köszönöm a T9-el kapcsolatos segítségedet!Ezer köszönet érte! Már én is gondoltam erre a fogyasztóvédelemre csak nem tudom itt Pesten hol van vagy merre induljak el!? Hogy miért nem a Google fiókban tárolom a névjegyeket? :) Mert nem tudtam,hogy olyat is lehet.....:)

(#8300) brendzsak válasza atenza (#8250) üzenetére


brendzsak
csendes tag

Hát nekem is ez lenne a véleményem!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.