Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) darvinya válasza Mr.C (#7148) üzenetére


darvinya
titán

Nem véletlenül turbo töltöje van?(kb. 1200mAh)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7152) Mr.C válasza darvinya (#7151) üzenetére


Mr.C
őstag

Hoppá... 1500 mAh.. Erre nem is gondoltam

sudo rm -rf /*

(#7153) Knight666 válasza davidfun (#7147) üzenetére


Knight666
aktív tag

Ezért használok IRC-t :D

(#7154) sajo13 válasza eami (#7146) üzenetére


sajo13
senior tag

A Viberrel lehet beszélgetni is(audió), míg a GTalk-al nem, legalábbis mobilon nem. És a Viber kisebb adatforgalmat használ el a telefonáláskor, mint a Skype.

(#7155) kola1234 válasza csabesz89 (#7136) üzenetére


kola1234
tag

Nekem hónapok óta megvan a P. gyári GB vel másfél nap. Aztán a flashtoolos ICS. ezzel kb 3/4 napot bír ki.
este 6ra hazaérve kb 40% on az akku.
semmit nem változtak se a telefonálási, se a használati szokásaim.

De lerugdalom róla az ICSt. nekem így nem igazán jó.annyival nem ad többet mint a GB.

Hogyan is kellene visszatenem a gyári GB-t flashtoolal?
a menete az nem gond, de mit kell itt bepipálni flashaleléskor?

(#7156) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

nekem folyamatos szikronizálás melett 2 teljes napot simán elmegy!

Még a GB van rajta!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#7157) eami válasza sajo13 (#7154) üzenetére


eami
addikt

gtalkal mobilon nem csak audio beszélgetni de még videotelefonálni is lehet (már jó rég óta).

[ Szerkesztve ]

(#7158) darvinya válasza sajo13 (#7154) üzenetére


darvinya
titán

Mi van?
Gtalk-on nincs hang és video hívás.
Ekkora marhaságot rég hallottam.
Van rajta üzenet, hang hívás, video hívás, mindhármat használom.

Sőt még annyival kiegészítem, hogy ez géppel is kommunikál.
És csak az tud elérni aki én engedek, nem úgy mint a Viber-nél(aki tudja a számom az máris elér).

(#7155) kola1234

Ha neked nem nyújt többet az ICS, akkor neked inkább nyomógombos készülék való.
Az még egy hétig is el ketyeg.

GB ugyanúgy kell mint az ICS, csak a „No final verification” nem kell bepipálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7159) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Mik azok a meghibásodási formák, amit a gyári garancia fedez, és javítják/cserélik, de a bolti garancia nem?

(#7160) LaciGSM válasza Ranger^41 (#7159) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

én a sima bolti garanciától félek!
tönkremegy a cuccod, visszaviszed aztán jó esetben a sufni szervíz nekilát:)
vagy összejön, vagy nem, és akkor visszadobják valami indokkal!
láttam már furcsaságokat!
tisztelet a kivételnek!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#7161) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

szóval én szoktam ragaszkodni a gyári garihoz! de semmiképpen sem GSM boltos..

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#7162) BaLee válasza Ranger^41 (#7159) üzenetére


BaLee
addikt

Elvileg nem lehet külömbség, ugyan azokat a meghibásodási formákat fedi le. A bolti garancia azt takarja, hogy külföldről hozzák be így nem az itthoni szervizhálózat forglalkozik vele ha gond van, hanem vagy megoldják ők (ha olyan) vagy visszaküldik ahonnan hozták. Ezért jobban elhúzódhat a dolog, ha probléma van.

Így visszagondolva szívtam én már sokat gyári garis cuccokkal is (mondjuk nem telefon volt).

Kicsit szerencsejáték a dolog. Ha megveszed a telót és ott helyben kipróbáljátok és működik, vagy 8 napos elállás jogával élve (ha neten rendelted) visszaküldöd, akkor nagy gond nem érhet.
Ha később jön elő valami probléma akkor jó eséllyel nagyobb a szívás. El kell döntened megér-e neked ekkora kockázatot a dolog.

Én már másodszor döntöttem úgy, hogy 20-30ezer Ft felárat nekem nem ér meg a gyári garanciás cucc.

Az is vicces volt, mikor tegnap egyik haverom megnézte az új Xperia P-met és megkérdezte miért nem előfizetéssel vettem. Felmentem a T-mobile oldalára, megkerestem előfizetéses csomagban 2 év hűséggel, webshop (-10%) kedvezménnyel és drágább volt a telefon, mint nekem függetlenül...

Ennyit erről. Még az esélyét sem adják meg, hogy magamfajta ember gondolkodóba essen. Azoknak lehet alternatíva akiknek 10-20 ezres havi előfizetésük van és ki is használják. Nekem annyi pénz egy évre elég minden hónapban mobilnettel, feltöltőkártyásan (50ft-os percdíjjal)... :)

[ Szerkesztve ]

(#7163) LaciGSM válasza BaLee (#7162) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

ez mondjuk igaz! és sok esetben tényleg olcsóbb mint szolgáltatónál!
a gyári kártyafüggetlen árakról meg ne is beszéljünk!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#7164) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Android 4.0.4 esetében hol lehet beállítani, hogy a képernyőzár feloldás csúszka másik oldalán ne a fényképező legyen, hanem mondjuk a némítás? üdv.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#7165) _Balou_ válasza qantum (#7164) üzenetére


_Balou_
csendes tag

Szia!

Az eredeti launcherrel sehogy, másikat (pl Apex) kell felrakni.

(#7166) qantum válasza _Balou_ (#7165) üzenetére


qantum
senior tag

ó ,de jó!
köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#7167) sajo13 válasza darvinya (#7158) üzenetére


sajo13
senior tag

Hol lehet audio hívást kezdeményezni Gtalk-ban, mert én nem találtam ilyen opciót a gyáriban.

(#7168) darvinya válasza sajo13 (#7167) üzenetére


darvinya
titán

Ott felül mikrofon/kamera ikon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7169) Damage401 válasza sajo13 (#7167) üzenetére


Damage401
senior tag

Névre kattint majd menü gomb és szépen ki van írva hogy audiocsevegés :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7170) sajo13 válasza Damage401 (#7169) üzenetére


sajo13
senior tag

Nekem ilyenem nincs, se mikrofon, kamera ikon. ICS-em van.

(#7171) darvinya válasza sajo13 (#7170) üzenetére


darvinya
titán

Ez akkor van amikor a másik fél nem rendelkezik olyan rendszerrel ami kezeli.
pl: módolt fw ami a összekapcsolásokat kiírtották

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7172) DraXoN válasza s4tch (#7106) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Felraktam tegnap és egy éjszaka alatt vagy 30%ot merített a telefonon (repülő módban) ... nem jó ötlet, én ugyan csak arra akartam, hogy azokat a játékprogramokat kiszűrjem amik bespamelnek az értesítési részre mondván, hogy rég játszottam vele... de szerintem egész éjszaka focizhattak, mert elindult-kilőtte játszma lehetett, mert az ébrenlét a telefonnál folyamatos volt... Még aztán is zuhant, hogy reggel hagytam egy kicsit.. letöröltem és azóta az akku zuhanás megállt..

Tapasztalat: az app killerek tényleg nem biztos, hogy valóban hasznosak az akku üzemidő szempontjából. Legalábbis ez a program nem vált be.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7173) DraXoN válasza sajo13 (#7170) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem is van valamennyi androidos partneremnél. Igen jó dolog és szerintem jobb mint a viber abból a szempontból, hogy míg a viber megeszi az aksit ez valamivel takarékosabb (no de azért ez is fogyaszt, de jobban bánik az erőforrásokkal).
Igaz, a vibernél sávszélesség igénytelenebb programot még nem találtam (bár pár ismerősömmel méregettünk pár programot és talán a gtalk az ami a legjobban megközelíti).

Egyébként ha már viberhez hasonló programot akarnék akkor a fring-et használnám (ajánlanám).. igen jó percdíjas tarifái vannak (eurófüggő de 18-19Ft ra jön ki egy perc vele magyar mobil hálózatba, a vezetékes úgy ~4Ft és persze az is tud fring fiókok közötti ingyenes hívást, üzenést.. akkuigény viszont viberhez hasonló).. a Skype csak a kapcsolatok száma miatt van nekem, de az csak kérésre indul el. Nem futtatom állandóan.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7174) DraXoN válasza sajo13 (#7170) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

huh... tripla :U

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7175) DraXoN válasza sajo13 (#7170) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

huh... tripla :U

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7176) csabesz89 válasza kola1234 (#7155) üzenetére


csabesz89
tag

én ez alapján csináltam
[link]

(#7177) sajo13 válasza darvinya (#7171) üzenetére


sajo13
senior tag

A partner telefonon gyári, nem mókolt szoftver van, Gingerbread, azt hiszem 2.3.6-os. Samsung Galaxy W (1.4 Ghz proci, 512 Mb RAM, Andreao 205, stb), tehát nem egy alsókategóriás szutyok. Hát ha ezzel sem kompatibilis a GTalk, akkor mivel? :)

(#7178) sssz válasza sajo13 (#7177) üzenetére


sssz
őstag

én úgy tudom, hogy csak akkor működik ez az opció, ha mindkettő telefon alkalmas videohívásra is, azaz van előlapi kamerája. másképpen nem. de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7179) darvinya válasza sajo13 (#7177) üzenetére


darvinya
titán

Ahogy sssz fórumtárs írta, még annyit tennék hozzá, hogy Samu nem jó az fw-je és nem kezeli a még a hanghívást-t sem.
Ez valami ficsőr a Samu részéről, meg persze a szolgáltató fw-je.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7180) sajo13 válasza darvinya (#7179) üzenetére


sajo13
senior tag

Köszi a válaszokat!

Szóval a Samu szoftverek nem támogatják a GTalkot? Ez felettébb furcsa, hiszen a legtöbb telefont a Samsung adta el, csak feltűnt volna nekik ez a baki, vagy nem?

ui: egyelőre a Viber alternatíváját keresem...GTalkban azt hittem megtalálom, de úgy látom vannak inkompatibilitási gondjai a GTalknak bizonyos szoftverrekel.

[ Szerkesztve ]

(#7181) s4tch válasza DraXoN (#7172) üzenetére


s4tch
veterán

Hmm, az enyém most kb. 6-7%-ot esett éjszaka, pedig repülős mód sem volt, és fent van ez a program. Egyébként tegnap reggel óta 58%-on vagyok, 6 óra 30 perc kijelzőhasználattal. Biztos elrontok valamit. :D

(#7182) sajo13 válasza s4tch (#7181) üzenetére


sajo13
senior tag

Bocsi, igazán nem kötekedésként, de a 6 és fél óra kijelzőhasználat után is 58%-on van a telefon, az nem életszerű.
Mint ahogy más is írta, nem mindig 0-za le a kijelzőt a töltéskor, szerintem nálad is ez lehet.

(#7183) DraXoN válasza darvinya (#7179) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk nekem szolgáltatói T van, és megy a gtalk a telefonnal (igaz már a hivatalos firmware felett rakva mikor a ICS nem akart megjelenni, de a gyáriban is benne volt ez a funkció..)

Viszont van egy másik általánosságban érdekes hibajelenség:
Tegnap megkaptam én is a nillkin tokot a postán, és a következő a gond vele.
Ha a telefonon rajta van a tok és mondjuk számítógépről töltöm nem gyári USB kábelen át. akkor az érintőkijelző és az érintőgombok megzavarodnak (rosszul reagálnak, néha félre, vagy duplán, vagy épp sehogy vagy félbeszakadva).. ha a tokot leveszem akkor semmi baja és megy rendesen..

Gyári USB kábellen nem tudtam még megnézni, a munkahelyemen csak ez a kábel van szükség esetére.

Más tapasztalt már ilyet? A műanyag tok valahogy árnyékol valamit úgy tűnik ami nem jó (talán a kijelzőnél, vagy az érintőgomboknál zavar be..

(a kábel nem árnyékolt, ilyen vékony "felcsévélhető" fajta).

s4tch: passz.. lehet, hogy a program és kimondottan egy alkalmazásom kezdett pinpongozni (akinek nem tetszett a "kuss" parancs), de ezt okozta, és azóta nincs gond vele :) .

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7184) Zigi válasza sajo13 (#7180) üzenetére


Zigi
senior tag

Tegnap megcsörgettem az asszony tipoját (nincs előlapi cam.) és működött a g-talk. Most már csak az iphone-os barátaimat kell rávennem, hogy álljanak át az erő sötét oldalára és hekkeljenek gtalkot a szarjukra mert a viber meríti a P-met háhá jó vicc:)

(#7185) s4tch válasza sajo13 (#7182) üzenetére


s4tch
veterán

Bocsi, de azóta nem volt töltőn, sem USB-n keresztül gépen, egy másodpercig sem. Előző éjjel feltöltöttem teljesen, majd tegnap délelőtt a munkahelyemen mobil HDD-re áthúztam a nandroidot, akkor újra feltöltött 100%-ra, és ez volt 23 órája. Azóta ennyit ment a kijelző:

...és hogy egész konkrét legyek, egyáltalán nem érdekel, megkérdőjelezi-e bárki, hogy ez igaz-e.

(#7186) Zigi válasza s4tch (#7185) üzenetére


Zigi
senior tag

Csinálnál egyet a grafikonról is? Kiváncsi vagyok hogy merül.

(#7187) s4tch válasza Zigi (#7186) üzenetére


s4tch
veterán

Azóta volt mail, frissítette magát a titanium backup, meg beszéltem pár percet, és a Képernyő is 6 óra 54 percnél jár, így merült 3%-ot.

(#7188) Zigi válasza s4tch (#7187) üzenetére


Zigi
senior tag

Tök jó. Kár hogy nálam nem így merül. Este megpróbálom, hogy only gsm-en megjönnek-e a viber-mail üzeneteim, mert az én mobilhálózati csíkom nem ilyen szép folyamatos valószínű az is merítheti még, hogy váltogatja. Ma megelőztem az android op rendszert a hang hívásokkal és fej fej mellett harcolnak a kijelzővel az első helyért:) Kiváncsi vagyok du.-ra melyik fog győzni... az akksi tuti nem azt már most látom:)

(#7189) kola1234 válasza darvinya (#7158) üzenetére


kola1234
tag

a GB nekem is elment 2 napot jó esetben. amennyivel többet eszik az ics,annyira nem jobb számomra.

az marhaság,hogy nekem nyomógombos kell. használom minden részét a telefonnak. ja nem. nem futtatok rajta hülye teszteket, meg nem játszok vele. ennyi.
email/net/fb, meg a szokásos funkciók. azt meg profin tudjja a gb is.
ugyanilyen használat mellett az elment 1.5 napot. ics nem.
szóval sztem lerugdalom róla. mellesleg a trácsázója nekem jobban készreállt mint ics. a fénykép mappák gb alatt rendezve voltak, ics meg összebaszta egy kupacba az egészet.
mms küldés is sokkal jobban használható volt.

de ezeket megszoktam. az akku üzemidő viszont felháborító ics alatt.
reggel 8kor indultam pestre. szinte nem is használtam a telefont, de este hatra 20% ra merült. a gb ugyanebben az esetben kb 60% volt.

amúgy valaki cserélte Tmobilos icsre a sonyst. az jobb valamivel energia szempontjából?

(#7190) s4tch válasza Zigi (#7188) üzenetére


s4tch
veterán

Simán működik a viber üzenetküldés 3G nélkül. Mivel keveset böngészek mobilon (munkahelyen itt a gép előttem, otthon PC, meg van egy 3G-s tabletem), nincs sok jelentősége a mobilhálózat sebességének, bőven elég a "GSM only" üzemmód. Ráadásul kisvárosban élek, itt nem annyira stabil a hálózati jel. 3G-n saccra 30%-kal rosszabb lenne az üzemidő a gyatra lefedettség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7191) darvinya válasza sajo13 (#7180) üzenetére


darvinya
titán

A válasz itt [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7192) Szabi78


Szabi78
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy ki problémám a Naptár Widgettel. Sajnos állandóan azt írja, hogy nincs közelgő naptári esemény. Minden szinkronizáció bekapcsolva. Sajnos ötletem sincs miért nem jelennek meg az események. Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#7193) magicbox


magicbox
senior tag

Én a párommal a LINE-t használjuk netes csevegésre és sms-re. Jóval megbízhatóbb mint a Viber de több memóriát eszik. Fogyasztás passz.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7194) atika88


atika88
senior tag

Szerintetek milyen jó indokkal tudok T-Mobilnál "régi" (alig fél éves) Sim kártyát micro Sim-re cseréltetni? A vágott Sim felől kétségeim vannak...Köszönöm a tippeket! :R
Egyébként 5 mátyás lenne :S Ami elég vicc...

(#7195) sajo13 válasza darvinya (#7191) üzenetére


sajo13
senior tag

Köszi, de okosabb nem lettem, hogy miért nem tudunk hang alapú hívást kezdeményezni egymás közt.

Az 5222-es port klasszikusan a jabberé(xmpp), nem hiszem hogy tiltva lenne a Samsungon vagy az Xperia P-n. Ha port tiltások lennének a telóban, mert akkor a Viber hanghívás sem menne, ami meg az 5242-es port.

(#7196) darvinya válasza sajo13 (#7195) üzenetére


darvinya
titán

5222 nem egyenlő 5242 porttal.
Amúgy samu GB-n sajna 5222-es port nincs.
P-n biztos van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7197) sssz válasza sajo13 (#7195) üzenetére


sssz
őstag

na, lehet pofon egyszerű mégis a megoldás. az én és a páron telefonján is ICS van, míg egy másik ismerősömén GB. ICS-ICS-vel tud, ICS-GB-vel nem. Nem is látszik a hanghívás gomb.
Aztán lehet ez megint csak nálam van így:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7198) BaLee válasza atika88 (#7194) üzenetére


BaLee
addikt

Miért vannak kétségeid a vágott Sim felől? Ezt nem értem.

Amit a T-Mobilnál kapsz 5k-ért azt te pattintod ki a helyéről, a vágott még talán szebb is.

Kérdeznék is valamit.
Mit lehet tenni a széthúzott kontaktképekkel? Elég bután néznek így ki a névjegyeknél.

[ Szerkesztve ]

(#7199) Jaffa75 válasza atika88 (#7194) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha pesti vagy, ingyen kivágom Neked.. ;)

(#7200) csacsi67 válasza Jaffa75 (#7199) üzenetére


csacsi67
addikt

Gyorsan meguntad.Amennyiért vetted annyit adok érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.