Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ennyiért szerintem teljesen korrekt ajánlat, jó választás ez az MTK SoC is.

<< Heimdal >>

(#2) Örni


Örni
senior tag

Nocsak, azt hittem ebben is az E4 kamerája lesz, de ez sokkal jobb.

Telekom vajon miért nem árulja E4-et és ezt sem?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#3) Blyan


Blyan
félisten

Jó lenne, ha alapvetően az összes tesztelő ugyanazokat témákat fotózná.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) gerii


gerii
addikt

A néven kívül lesz valami japán is a Sony telefonokban? Ennyiért inkább egy Lumia 640, vagy egyéb cucc.
A kijelző is kicsit érdekesnek tűnik így képek alapján.

(#5) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Esetleg lehet tudni, hány darab újjat képes érzékelni egyszerre a kijelző?

(#6) Bone123 válasza Permet Elek (#5) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ötöt.

Üdv.,
Bone

(#7) ViSAS


ViSAS
senior tag

A szerkesztőnek jelezném, hogy a specifikációknál már lemaradt az LTE frekvenciasáv támogatásának megemlítése. :U

(#8) draco31


draco31
veterán

Én kaptam hozzá egy MH410c fülest a dobozban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9) Dhampir válasza Permet Elek (#5) üzenetére


Dhampir
félisten

Fűrészgyári melós esetében a maradékot képes érzékelni. :D

(#10) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Rá lett eresztve a fotosop akvarell effekt a képekre? :D

(#11) Permet Elek válasza Dhampir (#9) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Az Y550-em egyetlen negatívuma ez. Ezért volt kérdés.

Bone123: Köszönöm. :R :R

(#12) SX Wave


SX Wave
aktív tag

1GB RAM... Felejtős, nem kérek belőle.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#13) Bone123 válasza ViSAS (#7) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönöm. Sajnos a Sony specitáblázata nem részletezi a frekvenciákat, de a PhoneArena értékeit beírtam a végére.

(#14) roli543


roli543
őstag

Az az antutu egy kicsit sok, nem? :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) babkukta


babkukta
senior tag

szerintem teljesen jó ez a készülék! Igaz a picit szögletesebb dizájnnak jobban örülnék, de nem lenne baj, ha esetleg a Sony így különböztetné meg az alsó kategóriát. Jó szolgáltatói árral kb best buy :)

(#14) roli543 : ehez a gpu-hoz ez a felbontás kb vicc :D Tehát nem hiszem, h feltétlen vicc. Tény és való, h picit soknak tűnik, de ez a grafikus egység jóval nagyobb felbontást is hibátlanul elvisz

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#16) #85552128 válasza SX Wave (#12) üzenetére


#85552128
törölt tag

Valahogy el kell adni a drágább készülékeket is...
Inkább gyengébb GPU/előlapi kamera ment volna bele +512 MB ramnak több haszna lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) #22743424


#22743424
törölt tag

" Azt egyébként működés közben észrevettük, hogy a legnagyobb rendszerigényű appokból visszatérve a rendszer a főképernyőt újrarajzolta" Én megfogadtam soha többet sony telefont 2GB alatt .

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na ezt a telefont jól összerakták :) és ez az MTK SoC elnyerte a tetszésemet is.. :) Ilyenkor azért megesz a fene, hogy a P8 lite krinjébe nem fért bele ez a mali gyorsító... :(

Finn the human

(#19) zozoo83


zozoo83
tag

Egy telefon, aminek a hangménősége, vételi stabilitása elégséges, hogy az istenbe kaphat ajánlott plecsnit?? Pláne, hogy még több negatívum is van az összegzésben.

(#20) Duree válasza zozoo83 (#19) üzenetére


Duree
veterán

Nekem is pont ugyanez jár a fejemben.

duree54

(#21) #03372544 válasza #22743424 (#17) üzenetére


#03372544
törölt tag

1Gb ram mellett kb. minden droid ilyen, ez nem Sony "kiváltság".

(#22) kortic válasza zozoo83 (#19) üzenetére


kortic
tag

Úgy, hogy ezek már nem telefonok, hanem okostelefonok, nem ez az elsődleges funkciók, hanem a multimédia, böngészés, app futtatás.

A készülékhez: 40 körül teljesen jó ajánlat, a Huawei és a Samu Snap410-eseivel felveszi a kesztyűt, és derekasan helyt is áll

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#23) #22743424 válasza #03372544 (#21) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azért gondolom te is tudod, hogy vannak bizonyos gyártók akik sokkal jobban odafigyelnek a memóriakezelésre az optimalizáltságra.

[ Szerkesztve ]

(#24) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Jó telefon lenne cianogenmod-al.
Biztos lesz is majd rá, mert népszerű telefon lesz. Pont ezért ajánlatos függetlenül venni a sony-kat, mert a szolgáltatós (kinyithatatlan bootloader-es) telefokra bajos a főzés. Hiába olcsóbb a szolgáltatós, hosszabb életű egy független sony a custom ROM-ok miatt.

(#25) #03372544 válasza Keil Walker (#24) üzenetére


#03372544
törölt tag

Most jön a gyári lollipop a két éves sony gépemre, 4.1-gyel kezdte azóta végigjött minden főverzió.
Persze nem SP, az gyalázat valóban.

(#26) Keil Walker válasza #03372544 (#25) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nekem zárt bootloader-es xperia L-em volt, ami megállt egy bugos 4.2-n. Ha nyitott lett volna, akkor most akár 5.1.1-en is pötyöghetnék vele. Az e4g is alsó-középkategória, sok gyári frissítést ez sem fog látni.

[ Szerkesztve ]

(#27) dokee78 válasza roli543 (#14) üzenetére


dokee78
félisten

Erre a készülékre vártam,hogy legyen a Telekomnál.
Szerencsére közben újra készleten láttam a Huawei Ascend G620s-t feketében.
Meg is vettem és nem bántam meg sőt.

Sokat számít nálam az telefonok ereje (Antutu,Quadrant),de előtérbe helyeztem a kijelzőt és rendszer felületet.(UI)

Ettől még tetszik az E4g,de nem bántam meg,hogy nem vártam meg.

Keil Walker
Nekem is Xperia L volt,az E4g oda-vissza veri mindenben.
Arra jöttem rá,hogy általában azzal a rendszerrel a legstabilabb a teló,amivel kiadják.
Az ezután lévő frissítések hozhatnak bugokat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Használtam egy darabig E4-et , a gyengébb soc-al is teljesen jól használható volt , nekem még az 5 colos kijelzővel is kompakt volt , egyedül a kamera ami kuka , de 30 ezerért szerintem megéri. Az E4G-nél talán a kamerára kellett volna volna jobban ráfeküdni , de így is egy jó kis készülék ennyiért szerintem.

(#29) no more


no more
addikt

Szerintem ez ennyiért teljesen jó. Külön lol, hogy annyit kap Antutuban, mint az M7. :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#30) debrecenikri válasza gerii (#4) üzenetére


debrecenikri
tag

Van a felsőbb kategóriákban.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#31) Tomi_Ohl válasza gerii (#4) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Kamera.
Kijelző. (bár nem mindenhol)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#32) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Kiegyensúlyozott telefon, jó áron.
A ram meg a jelek szerint soha nem elég senkinek, ha 512, akkor miért nem 1 giga... ha 1, akkor miért nem kettő, stb. Faternak vett E1 simán elvan 512 mega rammal, más kérdés, hogy nem árt, ha több áll rendelkezésre. Ez így átlagfelhasználónak szvsz pont jó, ha nem kínából akar rendelni, ill. csak droid vonalon gondolkodik.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#33) draco31 válasza Keil Walker (#26) üzenetére


draco31
veterán

Épp tegnap kapott egy rendszerfrissítést, de egyenlőre maradt 4.4.4

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz vétel, sőt. A kamera maximum közepes, nem több a képek alapján. Az LG Joy ebben sokkal jobb.
Viszont a Sonyk elég érdekesek szoftver ügyileg. Nekem bejönnek, több izgalmas gyári app is van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) cs.zs. válasza Bone123 (#6) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia Bone,
szerintem nem jó példa a G620s (az összehasonlításban) , az egy sokkal nagyobb telefon, nem 1 kategória.
Ez a Sony 133x71 mm , 135 gramm , 4,7" 540x960
(pl) LG Spirit 4G 133x66 mm , 120 gramm , 4,7" 1280x720 HD , és árban is hasonló

H G620s 143x72 mm 160 gramm , 5" ...
miért pont ez jutott eszedbe ? 5" telefon van annyi mint égen a csillag, de ebből a 133 mm körüli 4,7-esből még nem sok, pedig nagyon jó kis méret ez, nem véletlen hogy almáék is ezt a méretet nézték ki maguknak :)

...

(#36) Keil Walker válasza draco31 (#33) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Fog is még kapni frissítéseket, de nem olyan sokáig, mint a felsőkategóriás sony-k. Eleinte az L-re is jöttek szépen. De ha leállnak vele, akkor van még lehetőség custom ROM-okkal frissen tartani a telefont, ha nyitott a bootloader.

(#37) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Közepes vételi stabilitási képességekkel sztem nem kellett volna ajánlott plecsnit nyomatni rá. :(

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38) TTommi válasza dokee78 (#27) üzenetére


TTommi
aktív tag

Szerintem a Huawei G620 kijelzőjének színei nagyon sápadtak. Élőben méricskéltem mindkét telót. Az E4G is halovány volt, de a WB állítással ezt korrigálni lehetett, és úgy már több volt mint vállalható.Mellesleg a Huawei érezhetően lassabbnak tűnt. Nekem.
Az Xperia L nagyon jó kis teló és érdekes nekünk nem akad:) De ezt mindig elmondom, mások is elmondják és mindig akad valaki, aki a saját rossz tapasztalata alapján óvatlan kijelentéseket tesz. Másrészről az egy két és fél éves modell, nem kell csodálkozni, hogy ma jobb telefonok vannak!
Az E4G-ről szubjektíve: Szerintem a kompakt méretet a mai tepsis korban pipálhatjuk. Nagyon jól kézre áll. Ugyanakkor olyan mint egy SZTK szemüveg ezzel a bazi fekete kerettel.Szerintem még mindig bumszli, jóllehet az alsó és felső kávát szépen lefaragták. Nálunk a család hölgy tagjai számára lehet választás (nem lesz választás, mert ezt kapják és kész), de biztosan nem feketében.
Egyébként az 1Gb teljesen elég egy ilyen rendszerhez és kijelzőhöz. Aki ezzel nem ért egyet, annak ajánlom, menjen el, vegye kézbe, próbálja ki és akkor személyesen is látni fogja:)
A 4.4.4 et a Z2 és Z3 telóknál is sokan visszatették, mert valamiért nekik az jobban bejött. Nem tudom az E4 re stb. mennyire jól optimalizálták, de a Z2-n pöpec volt. Én azt mondom, ha jól működik az OS, nem kell siránkozni akkor sem, ha nem kap Lollis frissítést.

SXZ2 és SXZ5c

(#39) TTommi válasza LyonnaisFan1 (#37) üzenetére


TTommi
aktív tag

Mint mondták, a kezdeti rosszabb vételt egyértelműen az "árnyékolás" okozta.

SXZ2 és SXZ5c

(#40) SX Wave válasza kortic (#22) üzenetére


SX Wave
aktív tag

"Úgy, hogy ezek már nem telefonok, hanem okostelefonok, nem ez az elsődleges funkciók, hanem a multimédia, böngészés, app futtatás"...épp erre alkalmatlan. 1.5GB RAM és használható lenne.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#41) Keil Walker válasza TTommi (#38) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nem volt semmi bajom az L sebességével, kifejezetten szerettem azt a telefont a hibái ellenére is. Csak a zárt bootloader miatt adtam el. Persze ez a legtöbb embert nem érdekli, mint ahogy az új tulajdonost sem, örömmel használja.

Az e4g egy remek ár/érték arányú telefon, de kockáknak függetlenül ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Tomi_Ohl válasza Keil Walker (#41) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tesómnak megjön, első dolog, hogy megnézem, lehet-e nyitni a BL-t, ha nem küldjük vissza :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#43) m1lan válasza TTommi (#38) üzenetére


m1lan
őstag

Az Xperia L jó kis teló?

90%-ban abból áll a topikja, hogy: szenzorberagadás, hangszóró felcserélődés, vaku késés. Plusz a kamerája is meglehetősen gyenge, és annak idején nem éppen gombokért osztogatták...

Volt Xperia U-m, azzal sem az volt a gond, hogy akadt. Konkrétan telefonálni nem igazán lehetett vele.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#44) G4bi89 válasza Keil Walker (#24) üzenetére


G4bi89
senior tag

MTK chipset miatt pont, hogy nem lesz rá CM. :(

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#45) ÁrPi2 válasza G4bi89 (#44) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

CM és MTK már nem állnak olyan messze egymástól:
Portolgatják azért szorgalmasan illetve néhol nagy fejlesztő-toborzás is volt rá.
Itt a gizchina hírben például CM12.1 -et faragnak az Elephone -nál...

[ Szerkesztve ]

(#46) Tomi_Ohl válasza G4bi89 (#44) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Miért ne lenne? Források kint vannak, ráadásul Android One telefonok is MTK és van rájuk CM.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#47) Luck Dragon

Szuper lett, de a formavilágával nem tudok megbarátkozni. Egy biztos az árkategóriájában az egyik legjobb lett. Ui az akku végre ne csípték le . :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) Dhampir válasza Luck Dragon (#47) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem tetszik a formája. :D

(#49) Tidzsimon válasza Keil Walker (#36) üzenetére


Tidzsimon
őstag

A sony mostanában készül politikát válltani, így alapból lesz recovery a telefonokon ami sokat segíthet. Pl xperia l-nél vagy egy év volt mire lehetett rárakni normális recoveryt, ezért a 4.2-es zárt bl-es fejlesztések nem is mentek. Amúg nem vagyok nagyon friss android párti, lásd Xl-re azért elég szarok még az5.1.1-es romok, no meg az ART miatt a belső memória is édeskevés, pikpak megtöltöm. (az akuidő viszont csodás)

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#50) Luck Dragon válasza Dhampir (#48) üzenetére

Nos ízlések és pofonok, talán ha élőben meg tapicskolnám más lenne a véleményem. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.