Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok !

Tegnap előtt vettem egy ilyen csodát, és most szembesülök vele, hogy alap dolgok nem működnek rajta:

1. nem lehet bluetooth-on fájlt küldeni win7-re, mivel a win7 hiányzó driver-ekre panaszkodik. Feltettem mindent, a PC companiont is, de semmi. A neten mások is panaszkodnak erre, a SONY fórumban, de a gyári supportos szerint ez nem az ő saruk. Hát nem tudom, a 4 éves Defy-mel gond nélkül működik

2. ami még jobban zavar, mondhatni "deal breaker", az az, hogy a szgép (win7) nem látja a telefonban lévő sd kártyát mass strorage-ként. Ez most valami vicc ??????? A telefonon nincs lehetőség az USB kapcsolati mód változtatására, az fixen "médiaátviteli mód"-ban van (MTP)

A flincflanc endjuzer tittytainment konzumer-idióta programok, mint a pc-companion, nem érdekelnek, és nem tekintem őket a szabványos adatkapcsolatok (BT file transfer, USB mass storage) valós alternatívájának.

Kérem segítsen, aki tud, mert ez így egy rakás sz*r, holnap viszem vissza a boltba. Köszi

(#302) ronin79 válasza Bálnaborjú (#301) üzenetére


ronin79
őstag

Ha ratyi a géped arról nem a teló tehet ;]
BT küldés/fogadás működik rendesen, sd karit is látja a gép, de én win10-et használok szvsz nem a telóval lesz gond ;)

(#303) Bálnaborjú válasza ronin79 (#302) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Köszi a választ, még ha nem is túl informatív.

Jó neked, hogy működik a BT átvitel, telepítettél valamilyen sony-tól származó drivert hozzá ?

------- 8>< --------

Az alsó kép szerint te sem látod MSC device-ként, csak MTP-ként (nálam is ez van).

[ Szerkesztve ]

(#304) draco31 válasza Bálnaborjú (#301) üzenetére


draco31
veterán

Nálunk sincsenek ilyen gondok, minden működik rendesen.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#305) draco31 válasza Bálnaborjú (#303) üzenetére


draco31
veterán

A BT küldéshez semmi extra driver nem kell, nincs Sony BT driver, ha erre gondolsz. Láthatóság mind a két eszközön be van kapcsolva?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#306) ronin79 válasza Bálnaborjú (#303) üzenetére


ronin79
őstag

Parosítást próbáltad, látják egymást? Nekem csak a flashtool van telepítve a drivereivel.
Amúgy Bt helyett én wifin küldözöm a cuccot Efs-ből, az gyorsabb.

(#307) Bálnaborjú válasza ronin79 (#306) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Persze, párosítva vannak, sőt kapcsolódik is, azt hiszem BT kihangosítóként, de bizonyos eszközöket nem ismert fel a win7:

Szerintem az lesz a gond, hogy nem ua. BT profile-t használja a telefon a fileküldéshez, mint amit a win7.

(#308) draco31 válasza Bálnaborjú (#307) üzenetére


draco31
veterán

A Bluetooth normálisan van telepítve a gépre, vagy a Win7 telepítette?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#309) Jon Mathias válasza anonym1s (#300) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

pl itt használtan akár 30e. én is itt vettem bontatlanul :D

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#310) Bálnaborjú válasza draco31 (#308) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Újratelepítettem a legfrissebb bt drivert, de semmi nem változott..

Úgy néz ki, hogy a windows oldalon lesz a hiba, mert az e4g-ről tudok bt-n küldeni fájlt tabletre, és ami érdekes, a pc-ről is tudok küldeni az e4g-re

Ami az USB mass storage-t illeti: a Jelly Bean óta nem támogatja az Android, csak root-olással meg valami segédprogramokkal lehetséges. Nekem ez eddig nem tűnt fel, mert CM7.2-t használtam, Defy-n

Köszi a válaszokat !

(#311) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy e4g tulajdonosa vagyok. Sajnos a telefon lassú lett 2 hónap után. Megpróbáltam a vírusírtót, csak 4 app volt a telón, sd kártya is volt benne letiltottam mindent amit lehetett és még így sem gyorsult... Szerintetek mit tegyek? Mall.hu-s gari van rá így vigyem szervízbe? Vagy van más megoldás?

(#312) ronin79 válasza Ranek01 (#311) üzenetére


ronin79
őstag

Ilyen hibával fölösleges szervízbe vinni, de te tudod. Max csinálnak egy factory resetet jobb esetben újra rakják a romot. Mindkettőt elvégezheted otthon is, előbbi a biztonsági mentés és visszaállítás alatt gyári adatok visszaállítása, firmware pedig pc companion vagy flashtool.

(#313) draco31 válasza Ranek01 (#311) üzenetére


draco31
veterán

Clean Master vagy ilyen okosságok vannak rajta. Ha igen, töröld restart és megjön a sebesség.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#314) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Mar érkezett meg nekem is az E4G, egyetlen egy problémám van vele. Mivel normal simem volt, elkezdtem micro-ra vágni szikével. Méretre passzol stb, de amikor a telefonba teszem kiírja, hogy sim kártya behelyezve, újraindítás... de már rögtön jön is fel az ablak, hogy nincs sim kártya. A készülék független.
Előfordulhat az, hogy a kb 10-12 éves sim kártya nem kompatibilis a maiakkal?

(#315) Bálnaborjú válasza Puro (#314) üzenetére


Bálnaborjú
tag

menj be a szolgáltatódhoz, ingyen kicserélik mikro-ra

(#316) Puro válasza Bálnaborjú (#315) üzenetére


Puro
aktív tag

Akkor is ingyenes, ha már megvágtam mikrora + még a készüléket sem telekomtól vettem :F A sim még működik, csak megfelelő helyre kell pozicionálni a standard foglalatban :D Telekomos vagyok, feltöltőkártyával

[ Szerkesztve ]

(#317) hyrex


hyrex
tag

XDA-n találtam, legújabb rom rootolása.
http://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/how-to-root-xperia-e4g-firmware-25-0-2-t3170131

Nem próbáltam, egyenlőre nincs szükségem rá.

[ Szerkesztve ]

(#318) TTommi válasza Tomi0703 (#293) üzenetére


TTommi
aktív tag

simán

SXZ2 és SXZ5c

(#319) ruskop


ruskop
senior tag

Telepítettem a telefon driverét. A gép fel is ismeri de az eszközkezelőben sárga felkiáltójellel jelenik meg mint eszköz. Se a Pc companion sem az intéző nem látja. Ha viszont az eszközkezelőben rányomok az eszköz illesztőprogram frissítésére és azon belül is a gépen való kereséshez akkor meg helyre áll minden és minden működik. Na de ez egy gép újraindítás után megint elszáll és lehet előröl kezdeni. USB hiba bekapcsolva és Win7. Nem tudja valaki mi lehet a megoldás?

(#320) Jon Mathias válasza ruskop (#319) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Kapcsold ki a hibakeresést.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#321) ruskop válasza Jon Mathias (#320) üzenetére


ruskop
senior tag

Úgy sem működik.

(#322) Jon Mathias válasza ruskop (#321) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Másik usb port?

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#323) Bálnaborjú válasza ruskop (#321) üzenetére


Bálnaborjú
tag

eseménynaplóban néznék szét, induláskor mit művel a driverrel a windóz

(#324) ruskop válasza Bálnaborjú (#323) üzenetére


ruskop
senior tag

Feltelepített mindent, nem volt gond. Viszont amikor csatlakoztatom akkor az eszközkeresőben nem mint ismeretlen eszköz, hanem felismert eszközként jelenik meg csak egy sárga felkiáltójellel. Teljesen mindegy melyik usb portot használom. Aztán ha rányomok hogy frissítse a drivert vagy mondjuk eltávolítom és hardverváltozást keresek akkor megtalálja és onnantól kezdve meg jól működik. Egészen addig amíg nem indítom újra a gépet mert akkor megint ugyanaz a hiba. És ugyanez van ha vezeték nélkül csatlakozom a géphez.

(#325) Bálnaborjú válasza ruskop (#324) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Értem, erre mondtam, hogy azt kellene megnézni, induláskor valamiért nem "kapcsolja-e ki" a drivert a windóz.

(#326) hyrex


hyrex
tag

Üdv mindenkinek!
Valaki megtudná mondani hogy a Central Europe 1 és az 5 között mi a különbség?
Továbbá valaki használt már Flashtoolt ennél a telefonnál?
Válaszokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#327) Puro


Puro
aktív tag

Lehet, hogy csak én vagyok vaksi, de hol találom azt az opciót, hogy pc csatlakozásnál külön meghajtóként csatolódjanak fel a tárak, ne pedig mtp átviteli módban?

(#328) hyrex válasza Puro (#327) üzenetére


hyrex
tag

Csatlakoztatásnál lehet át állítani

(#329) looser válasza hyrex (#317) üzenetére


looser
addikt

Downgrade-eli a fw-t, ezután vissza lehet telepíteni a frissítést. Nem szívesen vágok bele, de jó tudni, hogy van alternatíva :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#330) ruskop válasza Puro (#327) üzenetére


ruskop
senior tag

Ezt mondjuk én sem találom.

(#331) Puro válasza hyrex (#328) üzenetére


Puro
aktív tag

Melyik csatlakoztatásnál :F Áttúrtam az egészet, de semmi... Fejlesztői lehetőségekben sem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#332) Palos


Palos
tag

Írnátok tapasztalatokat a 31-es végű frissítésről, jobb vagy rosszabb lett mint előtte? Előre is köszönöm!

(#333) ruskop válasza hyrex (#328) üzenetére


ruskop
senior tag

Milyen régiós és verzió számú firmware van a telódon?

(#334) hyrex válasza Puro (#331) üzenetére


hyrex
tag

Amikor csatlakoztatod a telefonodat, akkor lehet választani a módoknál!

Ruskop!
Kártyafüggetlen a készülék, Central Europe 1-es verizóm van, 25.0.A.14-es a szoftververzióm, gondolkodtam hogy leváltom a Central Europe 5-re.

(#335) Bálnaborjú válasza hyrex (#334) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Az enyém 25.0.A.2.14, és semmit nem lehet választani a csatlakoztatáskor.
Azt a central europe számot honnan lehet megnézni ?

[ Szerkesztve ]

(#336) hyrex válasza Bálnaborjú (#335) üzenetére


hyrex
tag

Bakker, bocsánat, tényleg nem lehet MTP-n keresztül mást választani! :( :(
Összekevertem a Huawei G620S-el! :))

(#337) Bálnaborjú válasza Palos (#332) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Az miért lehet, hogy a telefonomra nem akaródzik jönni ez a frissítés, amiről itt beszéltek ? MM-ben vettem, függetlenül. Általában mi a logika a frissítések terítésében ?

(#338) ruskop válasza Bálnaborjú (#337) üzenetére


ruskop
senior tag

Szerintem nincs kimondott menetrend a frissítésre. Jön és kész. Az, hogy nálad miért nem jelentkezett, az talán abból van, hogy olyan régiós szoftver van a telódon amire még nem jött frissítés. Offline, pc-n keresztül tudod frissíteni a flashtoollal. Az Xperifirm progival megtudod nézni, hogy mire jött már ki és mire nem. [link]

(#339) Puro


Puro
aktív tag

Ha nekem a network résznél 5-ös van, akkor az central europe 5-öt jelent? Még nem frissült a 31-es végűre.
25.0.A.2.14

[ Szerkesztve ]

(#340) ronin79 válasza Puro (#339) üzenetére


ronin79
őstag

Service menü *#*#7378423#*#* és megnézed mid van ha nem tudod aztán xperifirmen be tudod azonosítani.
CE1-re még nincs 2.31.

(#341) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Üzemidő tapasztalatok kinek milyenek?

(#342) hyrex


hyrex
tag

Ez besült...
Megpróbáltam a Central Europe 5 firmware-jét felflashelni (XperiaFirm-ről szedtem le), viszont TA aborteddel elszált az egész...
0.19.10-es Flashtool-al próbálkoztam, próbálta már valaki Flashelni ezt a telót?

(#343) ronin79 válasza hyrex (#342) üzenetére


ronin79
őstag

Próbálj másik verziót, nekem a Flashtool Version 0.9.19.0 built on 29-07-2015 tökéletesen működik.

(#344) looser


looser
addikt

Volt, akinek kellett akksit kalibrálni? Csütörtök du. feltöltöttem, ma ötkor merült le, összesen kb. 30 perc beszélgetés, kis internet, gyerek max fél órát játszott vele meg volt úgy össz. 3 óra mp3. Szóval egész jó. Na ,de amiért kérdezem: ma reggel még 28%-on volt és valahogy túl hirtelen pottyant le 1%-ra, azután, hogy ránéztem és 15% volt, arra kb. egy órára. Mondjuk az is vicces volt, hogy 1%-nál kiírta, hogy még egy óra, gyorsan bekapcsoltam a Stamina módot, kiírta hogy 3 óra majd kikapcsolt :-)
Szóval lehet, hogy kalibrálni kellene?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#345) Jon Mathias válasza looser (#344) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Nekem estig bírja úgy hogy sok net és csr racing. 9-10 körül szokott 14%

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#346) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Samsung Galaxy Ace 4 után elképzelhető, hogy belépek hozzátok egy E4G-vel.
Mivel én a Sonykról ismerősi körben elég sok rosszat hallottam, kíváncsi lennék, hogy lehet-e olyan nyűg, amivel számolhatok? Alapvetően szimpatikus telefon a hardvere és tudása miatt, de jó lenne tudom, hogy mire számíthatok szoftveres támogatottság és szervízelhetőség terén is. ;)

(#347) BBéci válasza mcs (#346) üzenetére


BBéci
titán

Amíg a Sony gyárt telefont, mást nem veszek, ez tuti. 2004-óta márkahű vagyok, közben másodkészülékként volt ZTE és Huawei is a birtokomban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#348) mcs válasza BBéci (#347) üzenetére


mcs
veterán

Ami perpill kicsit visszatart a vásárlástól, az egy külföldi teszt kimutatása, ami szerint a fejhallgatóra jacken keresztül kiadott hangminőség kissé zajos és torz is. Ez mennyire igaz? Egyik legfontosabb szempont számomra ez, mert az Ace 4et is itt cseszte el legjobban a Samsung az újabb firmwarekkel.

(#349) looser válasza mcs (#348) üzenetére


looser
addikt

Gyári zenelejátszóról nem tudok nyilatkozni, de Mortplayerről igen. Szuper, egyedül a hangerő lehetne magasabb, szerintem itt nem a hw a korlát. A 4 éves Xperia mini is tökéletes lenne ebből a szempontból, de az csak egy kártyás. Nem fogsz csalódni, szerintem tökéletes. Hajrá :-)
Ja és a kérdésedre válaszolva: nem, nem tűnik zajosnak, flacben sem. MMben ki tudod próbálni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#350) BBéci válasza mcs (#348) üzenetére


BBéci
titán

Sosem használtam telefont zenelejátszóként, ezért passz. 1986 óta mindenhová autóval járok, megtettem 1,2 millió kilométert és hobbim az autóhifi. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.