Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24201) tomy86 válasza bala6120 (#24200) üzenetére


tomy86
addikt

Nem is neked írtam :) Én is ezt a romot, illetve egy korábbi verzióját használom már hónapok óta. Tehát engem sem zavarnak ezek a dolgok, de van akinek fontosak lehetnek..

[ Szerkesztve ]

(#24202) llll


llll
senior tag

sziasztok
erősen gondolkodok rajta, hogy (újra) vennék 1 ilyen apróságot második telónak
anno volt ezekkel 1 olyan probléma, hogy nagy melegben öntudatra ébredt a kijelző
(pl 40 fok kocsiban és kilépkedett a navigációs progiból stb)
akkor ezt szervizben vhogy orvosolni tudták
ez most is így van (tehát ha jelentkezik a probléma akkor szerviz), vagy azóta már házilag is orvosolható?

Soha többet DPD!

(#24203) bala6120 válasza llll (#24202) üzenetére


bala6120
senior tag

Hivatalosan is javították.

(#24204) Samanbacsii válasza tomy86 (#24199) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#24205) tomy86 válasza Samanbacsii (#24204) üzenetére


tomy86
addikt

Közben egy tegnapi/mai frissítéssel úgy néz ki, hogy kezd megoldódni a kamera probléma. changelog

(#24206) RangerFox


RangerFox
veterán

Már nagyon érik a telócsere, most került hozzám egy Ace 3, összehasonlítva ezzel... A kamerán kívül mindenben jobb, nem is csoda. De azért a kamera még midig ott van a toppon, sokkal jobb képeket készít, mint a Samu. Tudtok valami programot, amellyel a fényképeket tudom szerkeszteni? Szűrőket rárakni, kereteket stb. Lehetőleg ingyeneset!

(#24207) k850 válasza RangerFox (#24206) üzenetére


k850
addikt

Alapból van Photo Studio, ezzel sok korrekciót el lehet vele végezni. Ingyenes, nem kell telepíteni, mert Sony opció.
Én most a [PicsArt] alkalmazást használom, ez hihetetlenül profi és sok oldalú. De félő, hogy a SE Xperia Mini kevés hozzá, ill. nem árt, ha van egy kis képszerkesztő alapismeret. Egyébként a kategóriájában a legjobb! :C

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#24208) RangerFox válasza k850 (#24207) üzenetére


RangerFox
veterán

Nekem nincs telepítve, majd megnézem.

(#24209) k850 válasza RangerFox (#24208) üzenetére


k850
addikt

Ahogy írtam nem kell telepíteni, gyári alkalmazás vagy inkább lehetőség.
Megnyitod a képet, majd jobb alsó gomb tapi, a felugó menüből kiválasztod a szerkesztés lehetőség. Ha több képszerkesztőd van a Minin, akkor több opcióból tudsz választani. Ha nem telepítettél eddig semmit, akkor automatikusan a Photo Studio fog megnyílni.
ICS nekem így van, szerintem 2.3 alatt is. Ha meg valami főzött ROM van, akkor sorry.

Régebben használtam a PicSay is, ez biztos fut a SE Xperia Minin.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#24210) k850 válasza RangerFox (#24206) üzenetére


k850
addikt

Na van egy jó hírem, ha valóban profi és ingyenes képszerkesztőt akarsz, akkor nyugodtan töltsd le a PicsArt képszerkesztő alkalmazást. Kipróbálta a SE X Minin és elég hozzá a hardver. Működik! :K


Van keret motívum, akár több rétegen is dolgozhatsz, mint a profik!
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#24211) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Főzött rom van a telómon, (zelly cream 6.0) otthon hiba nélkül tudtam használni a saját routeremmel a wifit. Most el kellett otthonról költöznöm, itt ugyanolyan típusú router van, de valamiért eldobálja a telóm a jelet, és 10ből 9szer csak akkor látja újra a jelet, ha a routert újra indítom. Mi lehet a baj? Most speciel pont így írok, most is eldobálja, de most rögtön vissza is jön. Ötlet? Nem csak én használom a jelet.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24212) k850 válasza Foose (#24211) üzenetére


k850
addikt

Minis korszakban nekem is volt hasonló gondom, akkor én azt vettem észre, hogy a Facebook buzerálja a WiFis rendszert. Ki-be kapcsolgatta. Gondolom energia spórolás lett volna a célja. Mikor kiapcsoltam a Facebookot, akkor elmúlt a tünet.
Próbáld ki! :K

Egyébként a Sony M-en, amit most használok, nagyon kulturált a Face! Minevel viszont sok bajom volt vele, ezért a végén már csak böngészőből használtam.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#24213) Foose válasza k850 (#24212) üzenetére


Foose
addikt

Köszönöm a tippet, nincs facebook app a telón. Böngészőből használom... :)

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24214) RangerFox válasza k850 (#24210) üzenetére


RangerFox
veterán

Nagyon nagyon köszönöm, sokat segítettél, megmentetted az életemet! :K

(#24215) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

A következő problémával találkozott már valaki? Ha igen, mi volt a megoldás?
A helyzet:
Van egy ilyen telefonunk, ami lecserélésre került, de mivel még működő képes, így szeretnénk családon belül továbbadni. Igen ám, csak a telefon nem fogad el másik sim kártyát, csak azt, ami eddig is benne volt. Bárkinek a kártyájával próbálkozunk a pin kód beírása után újraindul a készülék. Az eredeti tulajdonos kártyájával minden megy hibátlanul. Az eredeti tulajdonos új, mini sim kártyáját átalakítóval használva szintén működik.
Factory reset volt már, eredeti beállítások visszaállítása is.
Nézegettem a menüt, hogy van-e esetleg vmi sim card lock, de nem találtam.

Van valami javaslatotok?
Köszi előre is!

Martillo

(#24216) k850 válasza martillo (#24215) üzenetére


k850
addikt

PC Companion vagy Sony Update Service frissítsd meg, talán az helyre állítja a dolgokat.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#24217) yorkifamily


yorkifamily
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek!
Reggel arra ébredtem, hogy a telefonom teljesen hulla...
Nem lehet bekapcsolni egyáltalán, a bekapcsoló gombot hosszan nyomva is csak három piros villanás követi egymást.
Mi lehet ez?
Próbáltam fogpiszkálóval nyomni a reset gombot is, de esélytelenül.
Mi lesz most?
Mit csináljak?

Kérlek, írjatok!!!!!!! :( :( :(
Teljesen kétségbe vagyok esve... :(

(#24218) sutszi válasza yorkifamily (#24217) üzenetére


sutszi
veterán

Vedd ki az akkut pár percre majd tedd vissza. Ezután tedd fel töltőre. Kb 10-20 percig ne piszáld. Majd próbáld meg elindítani. Ha nem megy akkor reset próba ismét. Ha továbbra sem ébred akkor úgy tűnik vége van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24219) Keeperv85 válasza sutszi (#24218) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lemerült a szerencsétlen nullára, nagyobb gond nincs. Ahogy írod is: töltőre fel, bekapcsolja magától a töltést, talán még az akkut sem kell kivenni. :K

(#24220) KriszRai


KriszRai
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék használtan venni egy Minit. Nincs nagyon időm vissza olvasni, ezért lenne pár kérdésem. Milyen gyártási időtől érdemes megvenni? Meleg hatására billentyű meghülyülés gyártási idő függő? A zajos videó egyáltalán nem érdekel. Függetlent vennék, de csak olyat amin 2.3.4. van, mert a 4.0 nem tetszik. Nem nagyon értek a tuningoláshoz, ezért nem is tudnám segítség nélkül vissza rakni, ha már 4.0 van rajta.

(#24221) RangerFox válasza KriszRai (#24220) üzenetére


RangerFox
veterán

Nem függ össze a gyártási idővel, én nem tapasztaltam billentyűzet hülyülést. A videók nem (annyira) zajosak. Nem kell nézni a gyártási időt. a 4.0-val csak több alkalmazással lett kompatibilis, az alap dolgok ugyanazok, egyedül a Widgetekbe és a zenelejátszóba nyúltak bele egy kicsit, de könnyen vissza lehet frissíteni a magyar nyelvű hivatalos Update Service programmal. Ebben ha kell, tudunk segíteni (mi fórumozók).

(#24222) KriszRai válasza RangerFox (#24221) üzenetére


KriszRai
csendes tag

Rendben. Köszönöm szépen a választ. Majd jelentkezem, ha gondom lesz vele :) .

(#24223) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

Vettem egy Xperia Mini telefont.

Érdeklődni szeretnék hogy melyik rá a legjobb Custom ROM ami zárt BL-en fut?

Van patch ami engedi már hogy zárt BL-en is fusson a CM?

Az akksi alá 11w45 van írva,ezen elvégezhető a "trükk"?

[ Szerkesztve ]

(#24224) tomy86 válasza #73029888 (#24223) üzenetére


tomy86
addikt

"Van patch ami engedi már hogy zárt BL-en is fusson a CM?"
Nincs. CM-hez custom kernel kell, ahhoz meg nyitott botloader.
"Az akksi alá 11w45 van írva,ezen elvégezhető a "trükk"?"
Igen. Ha nem simlockos, akkor a gyártási idő ráadásul lényegtelen, mert hivatalosan nyitható. Privát ment.

[ Szerkesztve ]

(#24225) #73029888 válasza tomy86 (#24224) üzenetére


#73029888
törölt tag

Sajna SIMLOCK van rajta.:'(

(#24226) llll válasza llll (#24202) üzenetére


llll
senior tag

...az elhatározást tett követte, ismét 1 ilyen teló tulaja vagyok:)
viszont erősen küzdök a sygic-kel (természetesen legálisan megvásárolt verzió)
már a progi play-ről való letöltése is csak többszöri nekifutásra sikerült, elindulni (térképet letölteni) pedig nem is hajlandó
kevés lehet neki a szabad ~260MB?
(már próbáltam a 4.0.4-et is és kínomban a 2.3.4-et is)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#24227) RangerFox válasza llll (#24226) üzenetére


RangerFox
veterán

Én egy fél éve töltöttem le, akkor simán engedte letölteni az alkalmazást és a térképeket is.

(#24228) llll válasza RangerFox (#24227) üzenetére


llll
senior tag

elsőre nekem is szépen feltelepült
...egész pontosan akkor kezdődtek a problémák, amikor teljes kijelzős módra állítottam (még béta állapotú opció)
szal lehet itt keresendő a probléma, nem a kevés memóriában
megpróbálok konzultálni a készítőkkel

Soha többet DPD!

(#24229) Rick4


Rick4
félisten

Vettem a minimhez (ST15i) egy vadiúj előlapot érintőképernyővel, teljesen jó lett, mivel a hátlapot is cserélve már egy vadiúj külsős készülékünk lesz. 5K-t adtam érte, és eredeti, van még belőle, ha valakinek nem 100-as már a külső. Kicserélni 6 db csavar, meg kb 15 perc.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24230) RangerFox


RangerFox
veterán

A gyári zenelejátszóm random kitörli, illetve összekeveri a lejátszási listáimat, valamint némelyik zenébe nem tudok beletekerni. Valamit lehet ez ellen tenni? Valaki tud normális zenelejátszót?

(#24231) gabe_ válasza RangerFox (#24230) üzenetére


gabe_
őstag

Én a playerpro-ra esküszöm, főleg, hogy normálisan tud könyvtárakból lejátszani, és a headset gombjával indítani/szüneteltetni a lejátszást alapból, külső program nélkül... (Igaz, én olcsóbban vettem, de még 900ft-ot is simán megér)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24232) tomy86 válasza RangerFox (#24230) üzenetére


tomy86
addikt

Mort Player, Van olyan jó, mint a legtöbb fizetős lejátszó.

(#24233) RangerFox válasza gabe_ (#24231) üzenetére


RangerFox
veterán

Ez tényleg jó, külön öröm, hogy négy fajta widget van, valamint át lehet nevezni a zenék címeit is. Viszont amikor a beállításokba akarok belépni, kidob a progiból.. Köszönöm az ajánlást, és neked is köszi, tomy86! :)

(#24234) llll


llll
senior tag

no hát úgy tűnik van vmi előrelépés
legalábbis feltelepíteni megint sikerült
a változást az hozta, hogy beállítások>alkalmazások>sygic>leállítás>adatok törlése

ezt talán te is megpróbálhatnád szabo111 a nálad problémás alkalmazással...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#24235) RangerFox válasza llll (#24234) üzenetére


RangerFox
veterán

Kipróbáltam, most nekem azt csinálja, hogy valamikor működik rendesen, valamikor befagy és nem válaszol a progi.. Most letöröltem és újra fel akartam telepíteni. Hatodik próbálkozásra sikerült is, most egyelőre működik rendesen. Köszi a tippet!

(#24236) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

Adott egy Xperia Mini gyári ICS-sel (Tmobilos) és egy Xperia Go gyári JB-vel plusz egy Netgear WPN824 WiFi router plusz egy DLINK sima router, ami mögé switch módban van bekötve a Netgear wifi router. A laptop és egyéb eszközök simán felcsatlakoznak a wifire, de a két Sony telefon sehogy nem akar. Tök mind1, hogy van-e titkosítás, és hogy WPA vagy WPA2, kizárólag akkor csatlakoznak fel, ha DHCP szerverként megy a router. Amint kiveszem a pipát a DHCP elől, és elkezdem SWITCH módban hajtani a másik router mögött, már nem tudnak felcsatlakozni. Az IP cím beszerzéséig jutnak. Más eszköznek nincs problémája. Nem tudjátok, hol lehet a kutya elásva?

Plusz infó: A Go azt írja ki 10 perc próbálkozás után, hogy rossz minőségű, elkerült internetkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#24237) Rick4 válasza Narancs (#24236) üzenetére


Rick4
félisten

A wifi beállításoknál lesz egy jobbgomb lenyomásával elérhető speciális menü, ott tudod beállítani ha fix ip-t akarsz, ezen kívül más beállítás nincsen. Nekem is így van megoldva két routerrel, de minden probléma nélkül megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24238) aneda


aneda
aktív tag

Van egy fölösleges Brodit autós tartóm eladó, ha esetleg érdekel valakit.
Nyolc mátyásért megszámítom. :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#24239) llll


llll
senior tag

4.0.4-ből kiindulva super jelly bean-t próbálok felküzdeni a telómra
root és cwm 5.5.0.4 elvileg már van
(bár érdekes módon ez utóbbiba a hangerő le nyomkodásával sehogy sem tudok belépni, mindig sima újraindulás lesz belőle
de sebaj, az x-parts-ból indítva bejutok)
a cwm-ben már csináltam wipe data-t, wipe cache-t, az advancedben wipe dalvik cache-t
az sd kártya gyökerében már ott van a SJB 8.0 smultron.zip és a gapps-jb-20121011-signed.zip (ez utóbbi mi is?)
aztán ha a cwm>install zip from sd card>choose zip from sd card- ban megpróbálom kiválasztani a fenti SJB 8.0 smultron.zip-et, akkor a következő hibaüzenetet kapom:
"installing: /sdcard/SJB 8.0 smultron.zip
finding update package...
opening update package...
installing update...
assert failed: getprop("ro.product.device") == "ST15i" I I getprop("ro.build.product") == "S15i" I I getprop("ro.product.device") == "ST15a" I I getprop("ro.build.product") == "St15a" I I
getprop ("ro.product.device") = = "smultron" I I getprop("ro.build.product") == "smultron"
E:Error in /sdcard/SJB 8.0 smultron.zip
(Status 7)
Installation aborted.

...szóval akkor most hány éves a hajóskapitány??

Soha többet DPD!

(#24240) csako válasza llll (#24239) üzenetére


csako
veterán

A cwm-be a bekapcsológombbal léphetsz be, amikor kéken világít a led, és wipe system-et is kell csinálni a többi mellé. A gapps a google alkalmazásokat tartalmazza.
Amúgy ezt akarod feltenni? Mert ehhez előbb kernelt kell cserélni, szóval csak nyitott bootloaderesekre megy fel.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#24241) llll válasza csako (#24240) üzenetére


llll
senior tag

MINDEN fellelhető wipe megvolt:)
és igen, erről az oldalról szedtem le a Xperia Mini / St15 / smultron-t

a jelenlegi kernelverzióm:
2.6.2.9-perf
ez nem jó?
(mert én azt hámoztam ki, hogy 2.6 kell)
ha nem jó, akkor esetleg tudnál linkelni 1 megfelelőt (szájbarágós telepítési leírással)?

továbbá éppen arra próbáltam rájönni honnan tudhatom, hogy nyitott-e a bootloaderem...?
(azt már látom, hogy nyitHATÓ)

vagy esetleg zárt bootloaderre is lehet vhogy super jelly bean-t tenni?

nem vagyok 1 nagy mágus, de cserébe bátor vagyok:)
és ez a mini direkt 1 ilyen üthető-vágható második telefon

(a kék led tényleg működik, köszi)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#24242) llll válasza llll (#24241) üzenetére


llll
senior tag

...közben már látom, hogy ugyanezen oldalon megtalálható a megfelelő kernel is, úgyhogy akkor ezzel ne fáradj

tehát marad a bootloader nyitottságának ellenőrzése
azt hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#24243) csako válasza llll (#24242) üzenetére


csako
veterán

Ezen poszt szerint, ha azt látod, hogy nyitható, akkor még nincs nyitva.
Nyitni itt lehet a hivatalos módszerrel.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#24244) tomy86 válasza csako (#24243) üzenetére


tomy86
addikt

Kiegészíteném annyival, hogy ha használtan lett véve a telefon, akkor nem feltétlenül igaz, amit a bootloader státusz ellenőrzésre írnak. Ugyanis az én telefonom is utólag lett nyitva és a szerviz menüben a "bootloader unlock allowed: yes" szerepel a "Bootloader unlocked : yes" helyett.
Ellenőrzésre a legegyszerűbb, ha megnézi, hogy van-e fastboot mód. Flashtoolban csatlakozás fastboot módban. Ha sikerül, akkor nyitott. :)
Gyárilag független telefonok nyitása: magyar nyelvű leírás

[ Szerkesztve ]

(#24245) llll válasza csako (#24243) üzenetére


llll
senior tag

...hát ez vmi brutális volt
akarom mondani sima ügy, bátran ajánlom minden hozzám hasonló kezdőnek :D
röpke 4-5 munkaórám van benne, ami alatt többször is felül kellett múlnom önmagamat
de végül minden sikerült
köszi a segítséget :R

tomy86:
igen, ez volt az első komolyabb "sikerélményem" a procedúra alatt:
amikor ~másfél óra kínlódás után kiírta, hogy már ki van nyitva a bootloader... :W :)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#24246) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Van egy minim még régen vettem és akkor azt mondták hogy nem lehet bootloadert nyitni rajta sehogy sem, esetleg azóta ez nem változott? valami új módszer stb? root van csak hát én romolnám is másod vagy inkább harmadtelefon de néha azért előveszem szórakozni :) ja igen amit gondolom kérdeznétek: 11W35

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#24247) beloadjoker


beloadjoker
őstag

ja és bootloader unlock allowed: No

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#24248) tomy86 válasza beloadjoker (#24246) üzenetére


tomy86
addikt

privát akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#24249) give3


give3
tag

Sziasztok!
Elegem lett a lassú ICS-ből...
Tudnátok nekem ajánlani 2.3...-as romot, ami ki van gyomlálva, stabil, gyors, és felmegy zárt BL-re?
Lehetőleg olyan kellene, amiben vannak a redőnyön kapcsolók is.

Köszi.

(#24250) Rick4 válasza give3 (#24249) üzenetére


Rick4
félisten

A gyári 2.3.7-est kigyomlálod magadnak és örömmel használod. Nekem már bő egy éve ez van fent, semmi baja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.