Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forintuser


forintuser
őstag

A TOPIKBAN TILTOTT A WAREZ MINDEN FORMÁJA!

SonyEricsson Mini ST15i

Megérkezett a híres és népszerű Xperia X10 Mini utódja ami nemes egyszerűséggel "csak" Xperia Mini néven mutatkozott be.
Android 2.3.3-al érkezik gyárilag és az ígéretek szerint megkapja az IceCream Sandwich-et is.

Európa legjobb zöld okosmobilja címet is bezsebelte.EISA.

Hardverileg megerősötött a Mini:
Kijelző: 3 inch 320x480 (HVGA) LED megvilágítású TFT Karcálló,de nem Gorilla Glass!
MSM8255 1GHz Snapdragon Adreno 205 GPU
1GB ROM (ebből 340MB áll a felhasználók rendelkezésére)
512MB RAM
5MP Autofókuszos kamera HD Video felvétel.
Akku:1200 mAh

Adatátvitel:
HSDPA: 7,2Mbit
HSUPA: 5,76Mbit
Wifi: b/g/n DLNA
Bluetooth 2.1

Csatlakozók:
[MicroUSB
3,5 Jack

Egyéb tecnológia:
Mobile Bravia Engine: Ami javítja a kijelzőn visszanézett fotók,videók minőségét.
Xloud: Hangzásjavító
Facebook inside Xperia: Integrált Facebook,ami a 2.3.4-es frissítés után még mélyebbre nyúlik.

2.3.4 újítások:

- Google Talk kliens Videó Chat funkcióval (Mini-ben nincs előlapi kamera)
- Frissített Facebook inside Xperia szolgáltatás, még több lájkolási, és megosztási lehetőséggel
- A Sony új, 3D sweep panorama funkciója (a világon elsőként az Xperia készülékekben fog debütálni), melynek segítségével 3D-s fényképek készíthetők, melyek megtekinthetők 3D-s televízión, ha rákötjük a készüléket HDMI kábel segítségével
- Swipe szövegbevitel
- Képernyő fényképezés funkció, azaz a szoftverben bármiről készíthető screenshot

Frissítőszoftverek:
SEUS
PC Companion

!!!ROOT csak saját felelősségre!!!

A link mögötti oldal megtekintéséhez regisztráció szükséges!

Xperia Mini ROOT és UNROOT!

Automata fényerő kikapcsolása(ROOT szükséges):

Root explorer....(Mont R/O)
Ugrás a / etc
Keresd hw_config.sh fájlt, hosszú érintés és a felugró menüből válaszd a Text Editor

Keresd ezt a sort
Kód:
echo 1 > $dev/lcd-backlight/als/enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h
és szerkeszd át
Kód:
echo 0 > $dev/lcd-backlight/als/enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h

Tehát az echo 1-et javítod echo 0-ra!

Nyomd meg a vissza gombot, és mentsd fájlba. Kikapcs, és újraindítás

A ROOT után biztonságosan törölhető gyári alkalmazások:

Calculator.apk --- alapértelmezett számológép
chinesetextinput.apk--- kínai billentyűzet
com.sonyericsson.androidapp.foursquare_ext_ts3.apk --- Timescape Foursquare Extension
com.sonyericsson.androidapp.timescapefeedsplugin.apk --- Timescape Fotó
com.whatsapp.apk --- Whatsapp
CrashSMS.apk --- diagnosztikai eszköz (debug segítő)
datatrafficswitch.apk --- mobil adatátviteli be / ki widget
DigitalClockWidget.apk --- órát widget
DownloadProviderUi.apk --- alapértelmezett böngésző letöltések mappába
EventStream.apk --- Timescape
EventStreamPluginCallLog.apk --- Timescape Hívásnapló Extension
EventStreamPluginFacebook.apk --- Timescape Facebook kiterjesztés
EventStreamPluginTelephony.apk --- Timescape telefónia meghosszabbítása
EventStreamPluginTwitter.apk --- Timescape Twitter meghosszabbítása
facebook.apk --- Facebook
GenieWidget.apk --- hírek és időjárás
Gmail.apk --- Gmail alkalmazás
GoogleFeedback.apk --- Piaci Visszajelzés Agent (forceclose adatszolgáltatás apps telepíthető Market)
GooglePartnerSetup.apk --- Google Partner Setup (már nincs szükség beállítása után Gmail)
GoogleQuickSearchBox.apk --- google gyorskereső
IddAgent.apk --- Anonymous Használat statisztika
JapaneseIME.apk --- japán billentyűzet
letsgolf_A_353.apk --- Let's Golf játék
LiveWallpapers.apk --- Live háttérképek csomag
LivewareManager.apk --- Liveware Manager
MagicSmokeWallpapers.apk --- Live háttérkép
MediaWidget.apk --- Média hivatkozások widget
MediaUploader.apk --- A feltöltések a Youtube feltöltés
MusicWidget.apk --- alapértelmezett zenelejátszó widget
officesuite.apk --- Office Suite
OmaDatasyncService.apk --- Sony Ericsson Sync
PhotoWidget.apk --- képkeret widget
playnowappinstaller.apk --- PlayNow updater
playnowclient.apk --- PlayNow
POBoxSknPink.apk --- japán billentyűzet bőr
POBoxSknWood.apk --- japán billentyűzet bőr
Protips.apk --- Pro tippek widget
qcsemcservice.apk --- RIL kiterjesztés alapértelmezett böngésző
Radio.apk --- FM-rádió
retaildemo.apk --- kiskereskedelmi demo
SecureClockJava.apk --- webes szolgáltatást óra
SemcCrashMonitor.apk --- debugger
SemcDlna.apk --- média szerver
SEMCSetupWizard.apk --- beállítás varázsló
SemcVideoEdit.apk --- videó szerkesztő
SoundRecorder.apk --- hangrögzítő
StatusSwitch.apk --- Állapot kapcsoló widget
Stk.apk --- Sim Tool Kit
Street.apk --- Google Street View
SyncWizard.apk --- Sony Ericsson Sync fiók
timescapelegacywrapper.apk --- Timescape plugin
TimescapeSpline.apk --- Timescape widget spline
TimescapeWidget.apk --- Timescape widget
touchnote.apk --- Touch jegyzetek képeslapot
trackid.apk --- TrackID
usersupport.apk --- támogatás
VisualizationWallpapers.apk --- Live háttérkép
WallpaperPicker.apk --- Sony Ericsson Háttérképek
widgetdigitalclock.apk --- órát widget
widgetonoff.apk --- widget be / ki váltás
YouTube.apk --- YouTube
Browser.apk --- alapértelmezett webböngészőben
Calendar.apk --- alapértelmezett naptár
Conversations.apk --- alapértelmezett üzenetkezelő
Home.apk --- alapértelmezett kezdőlap rakétaindító (csak akkor távolítsd el ha tettél fel másikat helyette)
SemcDeskClock.apk --- alapértelmezett óra és ébresztés
SemcEmail.apk --- alapértelmezett e-mail alkalmazás
SemcGallery3D.apk --- alapértelmezett galéria
SemcMusic.apk --- alapértelmezett zenelejátszó
textinput-tng.apk --- alapértelmezett billentyűzet

Forrás.

OTA hibajavítás!

Nos akkor, hogy ha mindenki eljut erre a szintre akkor leírom a megoldást.

Ha OTA frissítést csinálsz, és nem indul el a telefon.
Nem kell megilyedni, és nem szabad rohanni a szervízbe.
Csak törelmesen végigcsinálod ezt.

1.
Töltsd le a csomagot
2.
Telepíted.
3.
Ahová telepítetted elindítod a flashtool-t
4.
Katt a flash-re
5.
Kiválasztod azt a fájlt
6.
Leokézod.
7.
Telón hangerő le nyomvatart mellett rádugod az adatkábelt
8.
Megvárod míg végez.
9.
Élvezed, hogy megint működik a telód

Mobilarena teszt. (különösen ajánlott)

Logout cikk sdd2 jóvoltából.

Technet teszt.

Videók:

Mobilarena TV: Xperia mini pro - 15 percre vágva
Mobilarena Unboxing
techblogGR

Hasznos cikkek appokhoz:

aggleány:
Android kezdőknek
Android - Hasznos programok I.

CoolBoy323:
Android programajánló

hurrikan
Android 2.3.4-es frissítés a 2011-es Xperia termékcsaládra

RootRulez és pár elszánt magyarító:
Magyarított Android alkalmazások.
stefi68
Magyarításai.

Hasznos linkek:

Android appz - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!
SonyEricsson
Android Market
Made in Hungary
Appbrain
Mobilarena SE Blog
SE-portal

Egyéb hasznos magyar nyelvű oldalak:

Droidground
Andromedar
Androidarena
Android-id.info
Androidhungary
Androidfeeling
androidapps
androidportal
android.blog
appdroid.blog

Android 4.0.4-re való frissítés minden XPERIA mini-re, T-Mobile-os visszaállítás.

Biztonsági mentést mindenki csináljon frissítés előtt! A frissítés a telefonon lévő adataink elvesztésével jár, kivéve SD kártya és SIM kártya tartalma.

Ha független a készülékünk akkor elérhető lett a 4.0.4 frissítés alapból, gyári szoftverfrissítő szoftverrel frissíthető mint például SUS

Felrakható flashtool-al

Aki esetleg nem ismerné a flashtool használatát annak javaslom ezt az oldalt, regisztráció szükséges.

A T-mobile-os készülékkel rendelkezőknek a Flashtool-ra lesz szükségük mert a T-Mobile hivatalosan nem adta ki a 4.0.4 frissítést. Nem kell megijednünk felrakható az ics,úgy hogy utána visszarakható a garanciális gingerbread.

1. Töltsük le a fent említett Flashtool programot, aki nem ismerné kérem olvassa el a linkelt leírást róla.

2. Töltsük le a legfrissebb 4.0.4-et az -> 587-es <- buildot

Flashtool-ba a leírtak szerint tegyük be a firmwares mappába.
Pc Campanion legyen fennt hogy minden driver meglegyen!

Ha megvagyunk, akkor kezdődhet a flashelés, katt Flashtool-ban a flash gombra, kiválasztjuk a romot, leokézzuk. A telefont feltöltött akkumulátorral, kikapcsolt állapotban, és az USB hibakeresés bekapcsoltával a következőképpen dugjuk rá: Hangerő gombot lefele folyamatosan nyomva tartjuk, és rádugjuk a gépre. Csak akkor engedjük fel a lefele gombot ha a flashelés elindult rendesen. Ez kb 5 percig tart. Ha kész van kiírja hogy succesfully vagy valami hasonlót. Ilyenkor húzzuk le a telefont és kapcsoljuk be. Végső státusz élvezed az ics-t és használod egészséggel.

Mi a teendő ha lassabb ics mint a gingerbread volt? Gyári beállítások visszaállítása/adatok törlése ajánlott a frissítés után.

Viszont ha garanciába kell visszavinned a T-mobile-os készüléked akkor sem kell megilyedni!

Ugyan ez lesz a teendő csak nem az ics ftf fájlját flasheljük hanem visszaflasheljük a következő romot->
ST15i T-mobil HU_2.3.4_4.0.2.A.0.42.ftf

Összességében ennyi lenne, ha valami nem sikerül mindenféleképpen használjuk a fennt említet Update service (SUS) programot.

Demonstráló videó az új rendszerről

Az Ice scream sandwich frissítés leírását készítette:


FET-MEN

Készítette:

dokee78

[ Módosította: philoxenia ]

Holnapkészítést vállalok.

(#2) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Remek készülék lett.Bár nekem azért egy csöppet apró:)A ray méretei a pont optimálisak:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#3) amanoba


amanoba
őstag

jó cikk, jó teló, tetszik a kezelőfelület.
egy erősebb akksit viszont elbírt volna szerintem..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tényleg pofás kis szerkezet és a kezdőárral se szálltak el. Jobb üzemidőre számítottam, de azért az sem olyan vészes.

<< Heimdal >>

(#5) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A távolságérzékelő mellé immár fényszabályzót is kapunk, ami azonnal reagál a külső változásokra. "

Immár?! Az előd X10 miniben is van... :U

Méretek:
Xperia™ X10 mini: 83.0 × 50.0 × 16.0 mm
Xperia™ mini : 88.0 × 52.0 × 16.0 mm ergo aki ducinak véli, az még (gondolom) az elődöt sem fogta kézbe, mert bizony kell az a vastagság, hogy érdemben kézben tudd tartani, és ne csak egy instabil kártyalap érzetét keltse...

"a Home gomb formai kialakítása a Sony A-sorozatú Walkman lejátszójából jött, és ez is jól mutatja a szorosabbra fűzött együttműködést."

Ez a forma inkább az X series-re jellemző (2009 óta), de pl az új A series (2011-es modellcsalád) is erre a formára alapoz...

Egyéni véleményem, hogy élőben az a krómhatású betét nem illik a készülékre. X10 mini után meg pláne nem...

Jah, azért az Xperia mini megérdemelte volna, hogy említés legyen a cikkben arról, miszerint már díjazott is őkelme... :U :K
A tavalyi X10 mini, 2010-2011-es év, Európa legjobb mobiltelefonja lett az EISA szerint, míg az idei mini a 2011-2012-es év Európa legjobb zöld okosmobilja díjat zsebelte be... (Lévén a készülék a Sony Ericsson GreenHeart csoportjának a tagja.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#6) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez tényleg jó lett, ahogy a cikk is!
gratula!

(#7) Maxentius


Maxentius
addikt

Egyértelműen szuper lett, hajrá SE! :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) JanFe


JanFe
aktív tag

Jol sikerult keszuleknek nez ki :)

"There is nothing permanent except change"

(#9) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Mindig is viszolyogtam az SE telefonoktól, de ez után úgy érzem, át kell értékelnem a véleményemet. Ár-érték arányban és tudásban számomra talán a legjobb vétel lenne jelenleg, egyedül a belső tárhely hiányozna a mostani telefon után.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Külsőre nem igazán tetszik, de belülről végre normális.

(#11) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Az új SE MINI széria 2/2 Különösen Ajánlott
Ez szerintem jelent valamit :DD :DD

All→M8

(#12) aggleány


aggleány
addikt

Nagyon jó kis telefon! :C Az előd X10 Mini után hatalmas a kijelzője.

Egyetértek mrlujoak-kal, jó lett volna odaírni, hogy már díjat is nyert, pedig még alig jött ki. :K Pláne úgy, hogy az EISA már az elődöt is értékelte, így talán még egy kicsit többet jelent, hogy két generáció is díjazott lett.

(#13) Probber


Probber
őstag

Szimpatikus az amit mostanság művel az SE, mondhatni újra a régi fényében ragyog. Mindig tudtak valami különlegeset mutatni, olyat amire a többi gyártó nem képes.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14) sdd2


sdd2
veterán

Ez egy nagyon jó telefon :K
Köszönöm a tesztet :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#15) SWiNEBoY válasza Probber (#13) üzenetére

Mondanál egy példát mit értesz különlegesség alatt? Én nem véltem felfedezni semmi extrát ebben a készülékben. Ugyan olyan átlagos mint a többi középkategóriás okosteló.

(#16) zotyesz66 válasza SWiNEBoY (#15) üzenetére


zotyesz66
őstag

öööö... mondjuk az egyedi kezelőfelület? a nem Apple koppintás design? a felső-középkategóriás hardver? a normális ár? egyebek?

(#17) JR.CSé válasza zotyesz66 (#16) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 ha ennyi nem elég akkor olvad el a spec listát is mellé.Találsz ott olyanokat amiket ebben az árszegmensben egyáltalán nem lehet kapni...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) SWiNEBoY válasza zotyesz66 (#16) üzenetére

A felület engem hidegen hagy. Sose használtam, a gyári "apple koppintást", mindig másik lauchert raktam fel egyből. Ennél sem lenne másként, ha esetleg a kezeim közé kerülne egy példány. Hardver azért nem egy nagy durranás, mondjuk átlagosnak. :) Ára rendben van, erre csak annyit tudok mondani, hogy jó helyen kell megvásárolni. Egyéb nincs.

(#19) callmeakos válasza SWiNEBoY (#18) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hol kapsz te, egy ilyen hardverrel, ezzel az Android verzióval ennyi pénzért mást????

All→M8

(#20) mrlujoak válasza SWiNEBoY (#18) üzenetére


mrlujoak
veterán

őőő, a példa attól még példa marad - és eleget tettek a kérésednek - akkor is, ha Te azt egyéni okból kifolyólag nem fogadod el... :((

Mindemellett ennyiért, ilyen hardvert ritkán kapsz! Pláne abban a kategóriában, amibe ez versenyez.
Ja, hogy abban csak (az elődjével) ketten (plusz a két pro verzió) vannak?!

Akár mennyire is ágálsz ellene, ez a modell, ez a széria igen is különleges. Ha elfogadod, ha nem... :P

Arról az apróságról nem is beszélve, hogy az új forma sem hasonlít más konkurenséhez...
(ray, mini, mini pro, Live with Walkman... hogy csak az új androidosokat említsük)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) aggleány válasza SWiNEBoY (#15) üzenetére


aggleány
addikt

Úgy látom, a kolléga nem ér rá, majd kisegítem. :R

1. Nem a szokásos szappantartó forma, van benne valami nehezen megfogható, egyedi forma. Se nem téglalap, se nem szappantartó, de szép, szabályos, egyelőre egyedi forma.

2. Még mindig a legkisebb, ha nem nézzük az X10 Mini sorozatot (de ugye az jóval kisebb tudással bíró család).

3. A középkategóriában még nem igazán mondható átlagosnak az 1 GHz-es proci.

4. Apróság, de van hozzá cserélhető hátlap, ami egyeseknek fontos lehet, mivel a többihez nincs, és a hölgyeknél számít a külső is, amellett, hogy jó a tudása.

5. Ilyen áron ilyen tudással jelenleg nincs másik Androidos teló, ha újan veszed. Használtan, nagy-nagy szerencsével, esetleg.

Látom, mire ezt bepötyögtem, már egész szép kis lista született a különlegességekből.

[ Szerkesztve ]

(#22) SWiNEBoY válasza aggleány (#21) üzenetére

Ízlések és pofonok...
Azért nem kell ám megenni amiért nekem nem jön be ez a készülék. Még szerencse, hogy mindenkinek nem tetszik, mert akkor ez is olyan lenne mint a teszkós Fila táska. :)

Nekem pont nem jönnek be ezek a dolgok, hogy kicsi, és vastag.

(#23) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na, nekem ilyen telefon kell csak 3,5-4"-ban, de ugyanilyen áron :D
Valaki ötlet? :D

(#24) sheep


sheep
addikt

én a defy+ és a mini között vacillálok
mini pro nem igazán érdekel (sok hiba+nem kell billentyűzet)
volt defym azt nagyon szerettem, de egy kicsit gyengusznak éreztem
viszont félek kicsit a 3" kijelzőtől, lehet az kicsi lenne nekem a netezéshez
de majd megtapogatom élőben is és meglátom...
amúgy azt olvastam hogy a mini jobb képeket csinál mint a pro, ezt nem igazán értem, meg tudja ezt valaki erősíteni?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#25) aggleány válasza SWiNEBoY (#22) üzenetére


aggleány
addikt

Talán egyedül én voltam az, aki nem támadó stílusban írtam le az előnyöket. :D

Nem akarok megenni senkit, de szerintem ezek azok a dolgok, amiket egyelőre más telefon nem tud ebben a kategóriában ennyiért. Ezért írtam le, mert ha nem igazán követed a mostani új telókat, akkor valóban nem tűnhet túl érdekesnek, de akik lesik a történéseket, azok tudják, hogy ez most különleges kis gépnek számít. :K

Sandormaster

Pár év múlva nagyítógépben megoldva? :DDD Esetleg a régi X10? Már elvileg van hozzá 2.3 is. Kicsivel többért már van újan, garival. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) bloomberg


bloomberg
tag

kártyafüggetlenül 53-ért, de bolti garival, ergo nem hivatalos forrásból, talán csak töltővel.

Én megvárom a hivatalos árát, lehet már öregszem, de nekem ez a bogaram :D

Egyébként nagyon tetszett a cikk, meg a telefon is.

Jó telefonról lehet jó cikket írni :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Sztif válasza SWiNEBoY (#22) üzenetére


Sztif
aktív tag

Nekem tetszik, ahogy a "teszkós Fila táska" is! Elérhető, olcsó, divatos. Fila táska már van, lehet egy Minit is beszerzek. :DDD

Mellesleg ez a készülék, ahogy már Aggleány is leírta - pontokba szedve - a középkategóriában versenyez! Igen, és ez nagy szó, mert a harvere eléggé kiemelkedő. Egykét konkurens, Galaxy mini, Galaxy Ace. Mindkettőt lekörözte De ha az újabbakból vesézek, akkor Galaxy Y (S5360). Méretre ez van a legközelebb, viszont tudásban ismét alulmarad. Lehet hogy olcsóbban fog kijönni, mint a Mini(k), de ha összehasonlítod a specifikációkat, csak úgy ordít a különbség! :Y

És aki egy kicsit is rosszul van már a szappantartóktól, az lehet ezt választja. Jól is jár vele.
Lehet elfogult vagyok a SonyEricsson telefonokkal kapcsolatban, de JOGOSAN... :)

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#29) dagiboy95


dagiboy95
csendes tag

Tetszik az ahogy a kijelzoje elfoglalja az egesz elolapot...jo cucc lett:D

mióta kikapcsolom lefekvés előtt a telefonom, utolérhetetlen vagyok az ágyban...

(#30) aggleány válasza bloomberg (#27) üzenetére


aggleány
addikt

Én 55-ért vettem egy hete, gyári garival, előttem bontották ki.

Sztif

Én lemaradtam Fila táska ügyben, nekem nem jutott. :O

Én úgy gondolom, hogy jelenleg ebben az árkategóriában magasan ez a legjobb. Persze akinek nem tetszik a kis méret, annak nem fog tetszeni, de hát nem mindenkinek szempont, hogy zsebre lehessen vágni.

Én nem vagyok rosszul a szappantartóktól, de a Mini egy kis üdítő változatosságot hoz a többiek közé. Ugyanúgy, ahogy a Samunak van egy tipikus formája, most már az SE-nek is van egy ideje, simán meg lehet ismerni fazonról is. :K

Lehet, hogy Te úgy érzed, hogy jogosan vagy elfogult, én azért megvárom, hogy milyen tempóban jönnek a frissítések, és hogy milyen gyorsan orvosolják a testvére (Mini Pro) típushibáját. Majd akkor elfogultkodok, ha korrektek lesznek ilyen téren is. Bár maga a telefon tényleg nagyon rendben van. :C

(#31) bloomberg válasza aggleány (#30) üzenetére


bloomberg
tag

írd már meg légyszi privibe, hogy hol, köszi (már ha nem publikus) :))

(#32) Napfénysüti

Ezt nagyon eltalálta az SE. Már a Pro is bejött de ha páromnak vennék telefont tuti a sima mini lenne a befutó. :)
Örömteli hogy ezt a hardvert ilyen kompakt testbe beletettékés nem szálltak el az árral. :R

Més que un club!

(#33) rep3at


rep3at
őstag

Felfutóban a SE és teljesen jogosan, ez a mobil már szinte tökéletesre sikerült. Néha majdnem el is csábulok de a végén mindig sikerül kitartanom az iOS mellett.

Forward thinking. كرر

(#34) h-yle


h-yle
addikt

Kb. Mindenben egyetértek Rusival. Nekem nem kéne, de abszolut jó kütyü és tudok pár embert akinek csípőből ezt ajánlanám, ha most venne telefont.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) Kanczy


Kanczy
veterán

Tetszetős... és bármilyen furán hangzik, az az egyetlen problémám vele,hogy mini ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#36) frankie!


frankie!
őstag

Rendkívül tetszik nekem is ez a mobil a speckója+egyedisége alapján. Külön tetszett a tesztben kiemelt jó telefon hangminőség és az ellenfényben is jól olvasható kijelző.
Ami kicsit csalódás volt az a fényképek minősége...a Sony mint a fotózás úttörője odafigyelhetne jobban erre (egy jobb optikától a videók minősége is brutálisan feljavult volna 720p-ben).

(#37) DemonDani


DemonDani
addikt

53?! :Y ARMv7-es procival? :Y SE néven? :Y
megdöbbentő tényleg. tényleg best buy sony néven, sztem csak álmodok de tényleg ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) k. válasza DemonDani (#37) üzenetére


k.
őstag

Nem álmodsz.
A mikulás se létezik.

(#39) rep3at válasza DemonDani (#37) üzenetére


rep3at
őstag

Jó utat választottak, bár ez tényleg olyan meglepő mintha a HTC adná ennyiért a készülékeit.

Forward thinking. كرر

(#40) nicu71


nicu71
addikt

kedvenc márkám ezuttal is nagyot alkotott/miniben/ :D
sajnos én is a tepsikhez vonzódom,de nagyon szívesen elfogadnék azért egy ilyen kis csodát is!nagyon szép okos és vonzó kis telefon.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#41) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Bejön nagyon, az SE D750 lassan megérett a cserére. :DDD

És végre nem egy 5 éves SOC "dübörög" benne mint a legtöbb ilyesmi árú telóban.

(#42) opr válasza k. (#38) üzenetére


opr
veterán

Headshot! :DDD

Ezen most konkrétan felröhögtem...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) aggleány válasza k. (#38) üzenetére


aggleány
addikt

De igen, létezik! :D

(#44) joey04


joey04
titán

...aminek egyszerűen nincs közvetlen vetélytársa.

lehet, hogy nem véletlen nem csinál a többi gyártó ilyen méretben okostelefont... meg is érteném.

Viszont ettől eltekintve tényleg korrekt készülék, az árazás is elfogadható, szóval grat.

(eisa díjat nem nagyon szokták megemlíteni tesztekben)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) dokee78


dokee78
félisten

Végre lett írásos teszt.
Nem kell nekem a Pro,jó lesz a Mini is. :DDD

(#46) Sztif válasza aggleány (#30) üzenetére


Sztif
aktív tag

Hol vetted ilyen jó áron? Így egy hét használat után hogyan értékeled a gépet?
Még a Ray-en filózom, hogy az jobb vétel lehet, már csak a kijelző miatt és hogy ideális mérete van a készüléknek. Szerinted?

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#47) mrlujoak válasza dokee78 (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nekem is jobban bejött a mini (igaz az X10 mini), mint a pro verziója.
Tudom, szinte minden nap megfogdosom - a telefont persze - hiszen a páromnak (X10) mini pro-ja van, és egyszerűen imádom a mini kompakt méretét...

A csak kicsit nőtt Xperia mini is ínycsiklandó, de az Xperia mini pro-nak sem kell szégyenkeznie... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#48) aggleány válasza Sztif (#46) üzenetére


aggleány
addikt

Úgy hallottam, hogy a Ray nagyon drága egyelőre, nekem pedig fontos volt, hogy pici legyen a telefon. Privi ment bolt ügyben.

(#49) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

x10 mini pro-val találkoztam és nem voltam elragadtatva. Elvileg a nőket jelölték meg célcsoportnak, ennek fényében azt gondoltam, hogy vagy még épkézláb nővel nem találkoztak a fejlesztők vagy utólag próbáltak célcsoportot keresni. Részemről egy rossz viccnek hatott a készülék és a hozzá tákolt felület.

+1 nőknek tervezték, de nem áll kézre. Átlagos méretű a kezem és nekem a x10 sem kinyitva sem összecsukva nem volt kényelmes. A "hagyományosnak" számító Desire jobban kézre áll, ráadásul a táskában is jobban elfér mint ez a "szappanos doboz".

Xperia mini és mini pro legalább egy nagyságrenddel jobbnak tűnik teszten keresztül, de aki összeakadt az előddel az nagy ívben fogja kerülni ezt is - már csak a reflex miatt.
A másik a SE felület, ami nekem még mindig csak egy jól sikerült bukdácsolás a sense-hez vagy a touchwiz-hez képest (bár nálam a miui a favorit). Persze jobb mint a fapados alap android, de én azért többet várok egy nagy mobil gyártótól.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#50) aggleány válasza litvitcsak.a (#49) üzenetére


aggleány
addikt

Szeritnem a kis méret miatt jelölték meg a nőket, mint célcsoportot. X10 Mini Pro-m nem volt, csak sima X10 Minim, de egy ADW-vel máris tökéletes lett a kezelőfelület, ez a sarkos cucc nekem sem jött be. :N

Én pont az előd miatt vártam nagyon a Minit, mert nekem az nagyon bejött, és erősen reméltem, hogy ez még jobb lesz.

Azért ez a mostani felület már lényegesen jobb, mint az előző. Mindössze annyi a hasonlóság, hogy ott vannak a sarkokban az ikonok, de nagyon nem mindegy, hogy egy képernyőn összesen lehet 5 (és Home-onként csak egy változhat), vagy pedig a Home-on ott van kapásból 16, plusz még amennyit felpakolsz a sarkokon kívül. Mondjuk nekem a 16 bőven elég, még sok is, és így látom a képet, ami ki van téve wallpapernek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.