Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23451) aero. válasza GardaY (#23450) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elsőnek jól hangzik, de pl. nekem 1 hónap alatt 4,4MB az, amit az Android magának generált mobilhálózaton, ezek után meg csak egy felesleges alkalmazás. Szerintem.

(#23452) csigacsa


csigacsa
tag

Sziasztok! Zárt BL-es telefonra van CM vagy másik hasonló jó ROM, amit felrakhatnék. Tudnátok esetleg magyar leírást is adni hozzá.CWM és Root van a masinán. A segítséget előre is köszi.

(#23453) aero. válasza csigacsa (#23452) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, zartra nincs CM, az itt talalhato romok kozul az ICS-re epulokkel szemezgethetsz:

forum.xda-developers.com/xperia-mini/development

[ Szerkesztve ]

(#23454) RangerFox válasza GardaY (#23450) üzenetére


RangerFox
veterán

Nekem 1 gigás adatforgalmam van, szóval nem annyira fájó hogy pár megát leszed az android rendszer. +kikapcsolom az adatforgalmat ha nem használom.

(#23455) gabe_ válasza RangerFox (#23454) üzenetére


gabe_
őstag

A 3g-t ha nincs használva, már csak az akksi kímélése miatt érdemes kikapcsolva tartani. :K

Más:
Nemrég cseréltem kijelző fóliát, a régi már elég karcos volt, jó volt látni, hogy milyen szépen megőrizte a kijelzőt. (Maradt még egy pár, ha valakit érdekel...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#23456) RangerFox válasza gabe_ (#23455) üzenetére


RangerFox
veterán

Bizony, szegény Mini hamar lemerül ha nem figyel az ember. Amúgy ma leejtettem a fülemtől az aszfaltra a telót, és csodával határos módon nem lett semmi baja, csak kiesett az akku. :R

[ Szerkesztve ]

(#23457) Lasy


Lasy
veterán

van egy nyitott bl-es minim, ha kell valakinek...

+36702778032

(#23458) csako


csako
veterán

Mivel már az x-parts app nem működik, manuálisan a cwm-et úgy lehet felrakni, hogy a recover.tar-t a system/bin-be másolom?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23459) Lasy válasza csako (#23458) üzenetére


Lasy
veterán

miért ne működne???
most használtam.

+36702778032

(#23460) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok olyat lehet hogy kikapcsolni az érintő gombok világítását alul?

(#23461) massssza


massssza
csendes tag

Most volt a telo szervizben T-n keresztül és amikor rá dugtam a gépre azt írta hogy van új szoftver fel raktam és 4.0-as android lett rajta. Akkor most mi van úgy tudtam a T-n nem lehet frissíteni erre a verzióra ?

(#23462) Keeperv85 válasza massssza (#23461) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rosszul tudod. :K

(#23463) fatal` válasza massssza (#23461) üzenetére


fatal`
titán

De lehet, csak nem a legújabbra.

(#23464) csako válasza Lasy (#23459) üzenetére


csako
veterán

Néhány napja nem működött, de már olvasom, hogy változott a helyzet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23465) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van hogy néha mikor szöveget írok olyan mintha villogna a kép? Az automata fényszenzort kilőttem de előtte is és most is csinálja s néha jön csak elő.... tmobilos 0.62 -es firmware van rajta.... A másik meg hogy ki tudom valami progival vagy hw config fájl szerkesztésével kapcsolni az alsó gombok világítását???

(#23466) vizibolha


vizibolha
tag

Szevasztok!

Tudnátok a gyári 4.1.b.0587 rom-hoz való gapps linket?

(#23467) aero. válasza vizibolha (#23466) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gapps csak CM-hez kell.

zekk007: Ha kikapcsolod akkor is megy, hibás a gyári szoftver ilyen szempontból. Az 1. hsz-ben megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#23468) vizibolha válasza aero. (#23467) üzenetére


vizibolha
tag

Ok, de szeretnék egy két progit visszarakni amit rootolás során töröltem...(pl a két képnézegető)

(#23469) aero. válasza vizibolha (#23468) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Rakd újra a romot wipe data nélkül és ráteszi. Persze a többit is amit letöröltél, de utána gondosabban, vagy backuppal töröld le őket.

Biztos van flashelhető gyári 487 is, de a fene tudja már hol, abból meg az apk-t lehet kiszedni és a systembe feltolni.

(#23470) bala6120


bala6120
senior tag

(#23471) krups8


krups8
tag

Sziasztok! Van ennél jobb telefon, most a szolgáltatóknál (2éves hűséggel, 5-6 ezres havidíj csomaggal) lehetőleg nulláért. :U Néztem mik mennek, de a T-nél, de mindet veri szerintem az említett sávban. Van valami utódja esetleg. Kiesett 2 év és nem tudom milyen készülékek mennek, de csak új számlás előfizetésű és legalább ilyen tudású (sz-szó azon kívül, hogy 2.3 Androiddal használtam a megválásig, mert nem sikerült 4-es Androidra frissítenem és tényleg csak hangyányit, de lehetett volna nagyobb a kijelzője, ami viszont, ha nem ilyen minőségű, mint ezeké (ST15-17i) mondjuk nem vállalnék, a hardverrel, a kamerával, a minőséggel és mindennel egy K750i-hez hasonlóan Sikerült telefon. Ilyen ma mi? Maradnék a Sonynál, de nyitott vagyok az újra, viszont Symibianból nem kérek, amit most egy C5-03-al ismertem meg...
Szóval ezeknél jobbat adnak a szolgáltatók manapság a fenti körülményekben? Vagy várható december, január környékén valami új, esetleg pont ennek utódjának szánt készülék? Ajánljatok valamit! Köszzi előre is!

(#23472) PRDZsolesz válasza krups8 (#23471) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Utód nem hiszem, hogy lesz, viszont most az Xperia SP Next S díjcsomaggal a T-nél 0 Ft, és az egy igen jól összerakott telefon, szerintem best-buy :)

(#23473) krups8 válasza PRDZsolesz (#23472) üzenetére


krups8
tag

Köszi! Falom is mindjárt mit írnak, meg hogy néz ki, de ígéretes ahogy írod! :D

(#23474) sutszi válasza krups8 (#23473) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem az van és abszotlút ajánlott készülék. 4.4-is kapni fogja a Sony szerint. A logoutom-on írtam róla egy bemutatót ha érdekel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23475) krups8 válasza PRDZsolesz (#23472) üzenetére


krups8
tag

Fú bazmeg ez elsőre KOMOLYAN tetszik.!! :DD :DD :C :R

ahh hogy fogom én ezt cipelni, ha nem fut ki az akció míg odajutok. Deh, új fejezet. :D

[ Szerkesztve ]

(#23476) PRDZsolesz válasza krups8 (#23473) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Nincs mit, igazából a Z és a Z1 jobb nála jelen pillanatban szerintem a sony-nál, 0Ft-ért meg szó szerint ajándék :D :R

Nekem is ő lesz a következő mobil, majd januárban :K

[ Szerkesztve ]

(#23477) krups8 válasza PRDZsolesz (#23476) üzenetére


krups8
tag

Ugyanúgy t-nél? 5-6 körüli előfizuval? Akkor nem fut ki, meg verik fel az árát addig? Rumlizok rendesen :DDD Nekem dec. végén múlik ki a régi előfizum, de lehet bepróbálkozok, megoldható-e előbb. :D nem valószínű... Megnézem a díjcsomagot és nagy Kösz!

(#23478) krups8 válasza sutszi (#23474) üzenetére


krups8
tag

Sutszi neked is köszi! Persze, hogy elolvasom. Csak közben Windowst kéne már telepítenem. ;)

(#23479) PRDZsolesz válasza krups8 (#23477) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Tegnap voltam bent, nekem azt mondták hogy december végéig él elvileg ez az akció, szóval én lecsúsztam róla, jan. 16.-án jár le az előfizu... :(

(#23480) krups8 válasza PRDZsolesz (#23479) üzenetére


krups8
tag

A-a! Felfelé válthatsz díjcsomagot és hozhatod a telefont a másik lejárta előtt! :Y ;) :K :)

Persze, ha vállalsz rá 2 év hűséget. Hidd el megoldják, meg a 1430-on is megtelefonálhatod. Én most egy kicsit szövevényesebb útvonalon, hogy arany társkártyával kaphassam meg 5.490, vagy valami ilyesmi havidíjjal (8ezer helyett) és mert én MediaMánia s-ről váltok fel, nem kell megvárni míg lejár. Nálad sincs többről szó idő intervallumban, mint nálam., szal... Rendeld telefonon a 30/9303030-on, de ha nem vagy tisztában valamivel, kapcsolnak egy aranyos Gabriella nevű hölgyet, aki elmagayaráz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23481) PRDZsolesz válasza krups8 (#23480) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ezt is megkérdeztem, de nekem mozaik XS van, és azt nem válthatom át Next S-re állítólag, legalábbis T-pontban ezt mondták... :O :(((

(#23482) aero. válasza krups8 (#23480) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem fogod tudni 5490re aranykartyaval, mert ugy 60k+-ra vált at az SP

Felfele lehet váltani hűség alatt, de telefont nem lehet venni mellé.

[ Szerkesztve ]

(#23483) PRDZsolesz válasza aero. (#23482) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ezt sem értem, hogy miért?! :(( mármint hogy társkártyával miért megy fel az ára...

[ Szerkesztve ]

(#23484) krups8 válasza aero. (#23482) üzenetére


krups8
tag

Nekem megoldja az ügyintéző. ;)

Többiek elértek. :)

(#23485) krups8 válasza PRDZsolesz (#23483) üzenetére


krups8
tag

Írtam privit, anyám is aranykártyás előfizus. Ez nem tudom számít-e a dologba.

(#23486) krups8


krups8
tag

Nos hát nem úgy volt az, ahogy én sejtettem, vagy tegnap a nagy kavarban értettem. Nem számít és nem is kell társkártya a telóhoz. Egyszerűen Next S díjcsomaggal 7.990-ért 2 éves hűséggel adják 0-ért. Az 5.490-es havidíjhoz kellene egy társkártya és 2 évig havi 2.800 körül kéne fizetni a telefonért. Szal, akkor inkább kösz letelefonálom. Értitek. Viszont a hölgy, Papp Évi Gabriella elintézte simán, hogy átváltott Next S-re és 0-ért jön hétfőn a készülék. Szóval, felfelé lehet váltani hűségidő alatt is.

(#23487) aero. válasza krups8 (#23486) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt mondtam. :)
De neked már lejárt a hűséged nem?

[ Szerkesztve ]

(#23488) krups8 válasza aero. (#23487) üzenetére


krups8
tag

December végén majd.

(#23489) aero. válasza krups8 (#23488) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

1 hónappal a lejárta előtt már lehet venni a meglévő előfizetésre. Tehát ha októberbe lenne ez az akció, te sem tudtál volna 0ft-ért SP-t. Így érthető remélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#23490) krups8 válasza aero. (#23489) üzenetére


krups8
tag

Persze, de akkor Zsolesz is belefér még szerintem, bár az akció nem tudom meddig tart, de ha már karácsonyi ne alakítsák már úgy, hogy a legnagyobb dömpingben tolják fel az árakat, hogy az új előfizető a másik szolgáltatóhoz mennyen. Ennyi piár csak van a T-nél. :D

(#23491) PRDZsolesz válasza krups8 (#23490) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Nálam az a para, hogy áprilisban jár le a hűségidő, és januárban tudom legkorábban cserélni a telót, mert aranykártyával 21 hónap után lehet...:/

(#23492) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Nem túl régen vettem észre a telómon(természetesen xperia mini-m van) hogy nagyon hamar lemerül mostanság. (február végén lesz két éves de eddig nem volt semmi baj mert gondolom azt mondjátok majd a sok alkalmazás meríti de régebben nem csinált ilyet meg most szedtem már le hozzá programot ami kezeli ezeket elvileg, bezárja meg ilyenek de nem igen lett úgy se jobb) Vettem hozzá másik akkut sajnos nem találtam eredeti sony ericson-ost csak utángyártottat de a helyzet nem lett jobb. A legrosszabb az egészben hogy néha az egyik percben amikor még van simán kb 30-40% akkor rövid idő után már abszolút nullán van és kikapcsol. A másik problémám vele h bizonyos időközönként néha gyakran néha ritkábban egyszerűen lefagy mint egy gép csak ha kiveszem az akkut oldódik meg a dolog - nagyritkán újra indul magától de ez nem mindig sikerül neki. Szóval most nem tudom mi lehet a baja és mivel 2 akkuval is próbáltam ezért még inkább bizonytalan vagyok. Szoftvert is frissítettem de megjegyzem már előtte is szórakozott szóval nem hiszem hogy az rontotta el. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni vagy küldjem szervízbe?

(#23493) Márklár válasza Athes88 (#23492) üzenetére


Márklár
tag

Leírom a tapasztalatom e témában: az én telóm is hasonló korú mint a tied. Egyszer valamiért kivettem az akkut ( talán a SIM miatt) utána csinálta azt, hogy mikor 18%-ra merült egyből leesett 1%-ra, majd kikapcsolt. Feltettem a töltőre de csak rövid időre, majd hagytam merülni. Másodszorra 16%-nál kapcsolt ki. megint töltő rövid időre, ekkor 14%-on kapcsolt ki. A lényeg, hogy addig szórakoztam míg 9%-ig le tudtam menni. Ekkor egy teljes töltés után jó lett. Nálam a teljes töltés azt jelenti, hogy van ez az app:[link] és addig töltöm míg a szmájli meg nem jelenik. Ez azért érdekes mert mikor 100%-on áll a jelzés, utána még vagy 25-30 percet tölt mire megjelenik a szmájli. A lényeg szerintem az, hogy valami kalibrációs probléma okozhatja ezt a hiba jelenséget.

Az appokról: nekem is sok alkalmazás van a készülékemen, de arra mindig figyelek, hogy ha új appot telepítek akkor mi változik meg a telefon használatában. Pl: lassul, fagy, akad, merül, akkor bármennyire is jónak tűnik az alkalmazás letörlöm és megpróbálok keresni egy másik jobban működőt.

Márklár

(#23494) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem is meghalt az akksim, 80%-nál lemerült. Csere kellett.

Érdekes, hogy több akkuval is csinálja. :F

[ Szerkesztve ]

(#23495) Márklár válasza aero. (#23494) üzenetére


Márklár
tag

Mondom, valami kalibrációs bibi lehet ez. Egy alkalommal, mikor töltöttem a telót nem volt idő megvárni a szmájlit és 100%-nál levettem a töltőről. Akkor meg az történt, hogy 10 órán keresztül nem mozdult a 100%-ról, utána rendesen mért, de 10%-nál leesett 1%-ra és kikapcsolt, tehát hiányzott az a 10% amit nem mért.Teljes töltés után jó lett, pedig már kezdtem izgulni, hogy lehet megint szarakodni.

Márklár

(#23496) aero. válasza Márklár (#23495) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem is volt, tudom. Olyankor nem szabad hozzányúlni és készenlétiben kell meríteni, olyankor lemegy 1%-ra is ... de mikor 30-40%-nál kapcsol ki, ott már nem ez a baj.

Amúgy milyen szmájliról beszéltek, nekem nem rémlik semmi olyan töltésnél. :D

(#23497) Keeperv85 válasza Márklár (#23495) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szar a kernel Ennyire egyszerű. Rosszul olvassa ki az akku értékeket....

(#23498) Márklár válasza aero. (#23496) üzenetére


Márklár
tag

Én linkeltem ezt az appot amit használok és abban van a szmájli teljes feltöltéskor. Battery Notifier BT Free

Márklár

(#23499) krups8 válasza PRDZsolesz (#23491) üzenetére


krups8
tag

Bammeg, akkor tekintsd semmisnek a privit, -azon felül, hogy nekem holnap jön. Igen, ennyivel előbb kötöttem, Karikor Webes rendeléskor 2 éve szereztem, asszem nulláért a Minit is. De rémlik valami, lehet egy 10-est csekken fel kellett adnom, de az lehetett új előfizetés miatti költségek miatt is.

(#23500) petij


petij
tag

Az akkus mizériához:

nekem is 15%-nál mindig kikapcsolt. A megoldás nálam ez volt:
akku feltölt csumára, ha 100%-on van, még kell tölteni fél órát, utána pedig cwm-ben wipe battery stats.

Ezután tökéletes lett az akksi. Pár hónap után megint csinálta, ugyanezzel a módszerrel ismét jó lett és kb. fél év óta semmi baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.