Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Kuruc2 válasza gabe8719 (#3549) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ez így van ahogy írod.
És ha belegondolok hogy a 36-ból a teló 33, amin a té haszna is rajt van (meg sajna a progijai is) , akkor a SE durvát csinált, megint.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#3552) HorviGabi válasza Swiss_audio (#3544) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Köszi, utánaolvastam, ez tényleg jó lehet, de hol lehet kapni? :)

(#3553) Swiss_audio válasza HorviGabi (#3552) üzenetére


Swiss_audio
tag

Aprón nézz körbe. Van 1 fórumtárs Themebuilder ott hirdet Xears füleseket Ő majd segít ebben. :)

(#3554) 5hat7 válasza Swiss_audio (#3544) üzenetére


5hat7
tag

Gondolom ilyen jó minőségű fülessel tiszta a hang.Gondolok én erre ha halkabb zene szól akkor nem pattog a hang hanem kristály tiszta.Nekem Sony Ericsson MH650 van de még mindig várok egy olyan frissítésre amitől elmúlik ez az általam említett recsegés pattogás..
Hogyé adnak egy ilyen füles?

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#3555) Swiss_audio válasza 5hat7 (#3554) üzenetére


Swiss_audio
tag

Hát az az igazság h az utolsó 2 hangerő csíkot leszámítva folyamatosan kristálytisztán, tökéletes basszusokkal szól a füles. Az utolsó 2 csíknál már betorzít,de az a hangerő már amúgy is elviselhetetlen kategória. Igazából leírhatatlan az a hangzás amit tud a füles, ezt meg kell hallgatni :) 100€,de van 1 kuponkódos megoldás amivel 30€+8€postaköltség.

(#3556) elpatkorado válasza razorka777 (#3539) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Én meg úgy jártam, hogy leszedtem Marketről (Play Áruház :DDD ) a ColorNote-ot és amikor lezártam a képernyőt, akkor 10 percenként 3-szor villogott, ekkor volt 1 hetes a teló. Aztán gondoltam letörlöm, és lám eltűnt a villogás. Pedig a ColorNote-ot mindenki ajánlotta :O Ti milyen jegyzetprogramot használtok? :DD

(#3557) Ubul86 válasza elpatkorado (#3556) üzenetére


Ubul86
őstag

barátnő XD sajna kihagy az agyam,telefonra nem bízok ilyen dolgokat, ő meg úgyis megjegyez mindent :DD

(#3558) razorka777 válasza elpatkorado (#3556) üzenetére


razorka777
veterán

Én a beépitett calendart használom.Nekem az is megfelel. :C

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3559) elpatkorado válasza Ubul86 (#3557) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

xD ez jó :DDD De azért érdekel mások véleménye is :)

(#3560) vatafakk válasza elpatkorado (#3556) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Evernote

(#3561) elpatkorado válasza razorka777 (#3558) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Végső megoldásnak az is megfelel :D

(#3562) elpatkorado válasza vatafakk (#3560) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Ó ez jó lesz szerintem, köszi :D

(#3563) fatal` válasza elpatkorado (#3556) üzenetére


fatal`
titán

Én az Extensive Notesot.

(#3564) razorka777 válasza elpatkorado (#3561) üzenetére


razorka777
veterán

Tudom,hogy nem igazàn jegyzettömb,de ha fel kell jegyeznem valamit a naptár is megteszi.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3565) mathaus=) válasza elpatkorado (#3556) üzenetére


mathaus=)
senior tag

Nekem semmibajom nincs a colornotetal. Nem villog a kijelzo lezárt állapotban...

(#3566) gabe8719 válasza Kuruc2 (#3551) üzenetére


gabe8719
senior tag

Azért ebből az elsődleges tanulság mindenképpen az, hogy a többi gyártónak vajon miért nem megy... Itt van ez, korrektül optimalizált, vállalható gyári UI, értelmes hardver, előlapi kamera, normális anyagok/összeszerelési minőség és igényes tervezés, androidos berkeken belül pedig igencsak jó support.

Bele se merek gondolni, hogy ugyanezt mennyiért kaptam volna meg a HTC-től, vagy akár a Samsungtól. Az utóbbinál ezen az áron még mindig 4 éves technikát lehet kapni dizájnban ezer lehúzott bőrrel. Vérgáz.

Egyébként jól számolom, hogy az LWW volt az utolsó Sony Ericsson? :D

Még azt remélem hogy rendesen beáll az akksija, mert még nem az igazi.. Ettől függetlenül viszont majdnem biztos vagyok benne, hogy a következő telóm is Sony lesz, most is az volt terítéken, hogy vagy egy használt alma, vagy Sony.. Különösen a költségvetést figyelembe véve bizony igencsak jól jártam - de egyébként sem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#3567) Swiss_audio válasza gabe8719 (#3566) üzenetére


Swiss_audio
tag

Azért a HTC-t én nem emlegetném 1 lapon a samsung féle "csodákkal". A HTC anyagminőségben és összeszerelés minőségben is very a Sony-t, Samsungot.... Az meg a dolog másik része, hogy régebbi technikával dolgoznak, de abból a maximumot kihozva a HTC Sense felülettel megtámogatva, ezáltal egy laikus meg nem mondja róla, hogy gyengébb processzor van benne.

(#3568) sheep válasza Swiss_audio (#3567) üzenetére


sheep
addikt

az lehet hogy egy laikus nem mondja meg, de most őszintén: az árban kb megegyező wildfire s jobban megéri mint a lww?
(a kérdés költői)

aki meg nem néz utána mielőtt vesz valamit az magára vessen...2012-ben azért illik előtte tájékozódni a fórumokon

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3569) molnarpeter válasza Swiss_audio (#3567) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak a garancia... ;) Nade ez nagyon off, inkább legyen ez az utolsó komment erről :D

mp

(#3570) Ubul86


Ubul86
őstag

na én meg mondom lemerítem mostmár csummára,mert 10 %-on mikor volt,átlagosan akkor tettem fel mindig tölteni,egyszer se merült le teljesen...4% volt hátra 20 perce,közben angry birds space-eztem,most benyomtam zenét,hogy hátha,de még mindig nem akar lemerülni a drága XD pedig 1%-on van már 5 perce :D

(#3571) Swiss_audio válasza sheep (#3568) üzenetére


Swiss_audio
tag

Nem említettem ilyet, hogy jobban megéri, csak azt hogy nem érdemes hasonlítani és egy lapon emlegetni. A minőségnek ára van.

(#3572) blueye válasza Ubul86 (#3570) üzenetére


blueye
veterán

Ne merítsd, nem szabad, úgysem tudod, stb.
Ha nem hiszed olvass utána, akár ebben a topicban.

(#3573) sheep válasza Swiss_audio (#3571) üzenetére


sheep
addikt

értem én, csak erre mondom hogy szerintem semmi rendkívüli minőség nincs pl, abban a htc-ben ami indokolná az árát (meg szerintem egyikben sem, de ez az én véleményem)
sem hw, sem sw

a live ma az egyik legjobb telefon ár/érték arányban (és minőségben is szvsz)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3574) Ubul86 válasza blueye (#3572) üzenetére


Ubul86
őstag

igen,tudom,meg még én is mondtam :D ,de hát mi van akkor,ha út közben merül le csummára,akármennyire se szabad? :S mert hát előfordulhat az is,most függetlenül attól hogy x,y leakarja teljesen meríteni. Amúgy nem merült még le,szóval hagyom is ,már ment a töltőre :D

(#3575) blueye válasza Ubul86 (#3574) üzenetére


blueye
veterán

Írtam korábban hogy te úgy látod hogy lemerült, de a telefon védi az aksit és előbb kapcsol ki, pont azért hogy ne merüljön le teljesen.

(#3576) aakosch


aakosch
tag

Bocsi, hogy ideírom, nem találtam akkumulátorról szóló aktív topicot. :B

Heteken belül veszek egy lww-t és érdekelne, hogy úgy általában ezek az akksik igényelnek "kisütést"?(Nem tudom mi ennek a tudományos neve..." Anno az 5310-emet még kellett.... :))

(#3577) molnarpeter válasza aakosch (#3576) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer feltöltöd, aztán teljesen lemeríted, és annyi elég a rendszernek :)

mp

(#3578) Ubul86 válasza blueye (#3575) üzenetére


Ubul86
őstag

ja,jó,értelek :) , amúgy akkor ,mikor írtam hogy hát rádugtam töltőre,50 perc telt el,most van 60%-on, gondolom másfél óra alatt feltölti...ez mennyire számít jónak? mert sokan írták még előttem,hogy volt hogy 4-5 óra alatt töltötte fel a telóját. Szóval arra értem,hogy töltheti fel úgy,hogy rosszul jelzi ki a %-okat?

(#3579) blueye válasza aakosch (#3576) üzenetére


blueye
veterán

Nem topicot kéne keresned, hanem az alattad levő 5 hozzászólást elolvasnod ;]

@molnarpeter: szvsz ne adj nem helytálló tanácsokat :N

@Ubul86: az a hosszú feltöltés max. PC USB portról lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#3580) Ubul86 válasza blueye (#3579) üzenetére


Ubul86
őstag

értem,akkor nem szóltam :),csak fura volt hogy x,y-nak olyan sokáig tart.

(#3581) gabe8719 válasza Swiss_audio (#3567) üzenetére


gabe8719
senior tag

"Azért a HTC-t én nem emlegetném 1 lapon a samsung féle "csodákkal"."
Ebben igazad van, részemről az összegzés morális alapja az árazás, ami a Sonyhoz képest mindkét említett gyártónál sz@r. Kizárólag ebből a szemszögből történt a hasonlítás is.

A többire:
Az, hogy a HTC mit ver anyagminőségben és összeszerelésben, az nyilván nem vita tárgya. De azért itt én megállnék egy szóra. (és most nem azt fogom felhozni, hogy volt Diamondom, és makulátlan állapotról egy hónap üres zsebben hordás után után úgy nézett ki, mint amit bőnyállal megrágott egy bernáthegyi.) Az, hogy egy gyártó fémet használ és ügyel az összeszerelésre, az dicséretes, de sok esetben (különösen a NEM laikusoknál) a belbecs sokkal fontosabb. Szvsz. az nem pálya, hogy tonnaszám megveszik ők is bagóért az MSM7227-et és társait, majd az imidzsre és anyagminőségre hivatkozva dupla áron kínálják.
Értem én hogy jó a sense, de nem mindenkinek tetszik - többek között nekem sem, habár ez nyilván véleményes (már a TouchFLO sem volt a szívem csücske).
De azért az a megállapítás, hogy egy laikus észre sem veszi, hogy gyengébb processzor van benne, mindezzel pedig igazolhatónak véled az árazást... Az azért kicsit meredek, holott Te tudatos vásárló vagy. Az, aki észre sem veszi hogy mi van a burkolat alatt, az éppen az az átlagfelhasználó, aki jóeséllyel flancolásból (vagy tetszett neki külsőre) vett HTC-t, holott azon a pénzen amit elköltött, 2-3 olyan készüléket is vehetett volna, ami bőségesen megfelel a felhasználói szokásainak.

Most erre mondhatom azt is, hogy a ZTE blade is úgy szalad főzött rommal, hogy egy laikus észre sem veszi hogy gyengébb a vas.. Csakhogy azt egy tudatos vásárló is azért veszi meg mert 20ezer forint, és tudja mire számítson, ha valami komolyabb dolgot elindít rajta. A HTC meg kiadta a Wildfire-t 5 éves hardverrel, és tett mellé egy S betűt, mikor kiadta egy 4 éves technikával kétszer annyiért. Csak azért működik neki a dolog, mert rengeteg laikus vásárló van. Épp arra céloztam, hogy ha a Sony meg tudta csinálni amit 2011-ben letett az asztalra, akkor nem tudom felfogni, hogy a többi nagy gyártó miért nem. A Samu egy másik kisregény lenne, úgyhogy hagyom.. Ők azok, akiket mindenki ismeri, mert otthon a porszívótól a kenyérpirítón át a légkondiig minden Samsung, úgyhogy bármit el tudnak már adni szinte akármennyiért - és ha akarják, 10szer is.

Abban szerintem némi objektív hozzáállással kiegyezhetünk, hogy a minőségnek is ára van ugyan, de szerintem sokkal jobban a felirat határozza meg az árat, mint inkább az az anyag, amire ráfestették.

[ Szerkesztve ]

(#3582) Winchester95 válasza gabe8719 (#3581) üzenetére


Winchester95
őstag

Nagy Blades vagy akkor írtam a blade topicban egy ,sok kérdést.Most itt állok telóval csak rom stb.......majd olvasd el ha akarod.:)

(#3583) sheep válasza gabe8719 (#3581) üzenetére


sheep
addikt

na ezt én is szóról szóra így gondolom
a htc még mindig abból él hogy régebben minőségibb telefonokat gyártott és hogy ezzel nevet szerzett
csak hogy ez ma már kevés
most nem tudnék olyan készüléket mondani tőlük ami izgalomba hozna
bezzeg a sony....érdemes lesz figyelni rájuk

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3584) gabe8719 válasza blueye (#3579) üzenetére


gabe8719
senior tag

mp nem mondott hülyeséget, nem az akksinak kell a lemerítés-feltöltés, hanem a rendszernek, hogy a töltöttségjelző normálisan kalibrálódjon. Szerintem erre gondolt.

(#3585) blueye válasza gabe8719 (#3584) üzenetére


blueye
veterán

Ez szvsz csak korábbi android verzióknál volt probléma. Nem?

(#3586) gabe8719 válasza blueye (#3585) üzenetére


gabe8719
senior tag

Erre a kérdésre nincs 100%-ig hiteles információm válaszként, de logikusan gondolkodva a sats az első indításkor kezd el íródni, és egy teljes merítés-töltés ciklus után íródnak be a helyes értékek.

[ Szerkesztve ]

(#3587) blueye válasza gabe8719 (#3586) üzenetére


blueye
veterán

Én nem csináltam ilyen teljes merítés-töltést és teljesen jó az aksi értékének kijelzése.

(#3588) gabe8719 válasza blueye (#3587) üzenetére


gabe8719
senior tag

Egy idő után mindenhogy beáll, az mp által leírt módszer egyszerre megcsinálja. Abban egyébként teljesen igazad van, hogy ezek az akksik már nem szeretik a teljes merítést és töltést, de épp erre a célra mindegyikben van egy IC, ami úgyis megakadályozza a túltöltést vagy túlmerítést. Egyedül a szoftver felé van jelentősége a dolognak, hogy a skálázás miatt a rendszer ne húzzon még rá feleslegesen az akksi szerinti minimumra, és ne vegyen el a maximumból. (amúgy sem túl erősek ezek az akkuk, úgyhogy nem a leggazdaságosabb a középső 70%-ot felskáláztatni..:D)

Lemeríteni akkor nem szabad, ha használaton kívülre kerül, mert a szabályzóelektronika is fogyaszt minimálisan, és ha nincs táp, kritikus szint alá csökkenhet üresben is a töltöttség, és ezután maximum spéci töltővel/sokkolótöltéssel lehet feltámasztani, de már ez is bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

(#3589) blueye válasza gabe8719 (#3588) üzenetére


blueye
veterán

Egyetértünk. Kb. ugyanazt mondjuk, talán így a többiek is megértik, ezt is be kéne tenni az 1. hsz.-ba...

(#3590) gabe8719 válasza blueye (#3589) üzenetére


gabe8719
senior tag

:K :R

(#3591) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Nekem eleinte ilyen 4-5 óraig töltött de mostmár készvan 2 óra alatt szvsz.

(#3592) gabe8719 válasza Ubul86 (#3578) üzenetére


gabe8719
senior tag

A 4-5 óra mindenhogyan túlzás (vagy a töltő rossz, vagy valami előlapi USB-n ment a töltés), a másfél óra viszont kevés. Körülbelül 80%-ig megy teljes kakaóval a töltés (5V), utána a töltő fokozatosan csökkenti a terhelést. Másfél-két óra környékén jön a stage 3, az meg már lényegében 'csepptöltés', és kb. 30 perc. Ergo a teljes töltöttséget körülbelül 2, de inkább 2,5 óra alatt fogod elérni reálisan.

(#3593) blueye válasza mathaus=) (#3591) üzenetére


blueye
veterán

Az hogy lehet? A töltő adott teljesítményű, az aksinak ugyanaz a kapacitása... a rendszer tudta volna hogy most tölti elsőre? Honnan?

(#3594) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Hétfőn hozza a futár a T-s mobilt, így remélhetőleg boldog tulajdonosa leszek egynek.
Néhány kérdés:
1. a zenelejátszót lehet kezelni (előre, vissza léptetés) a füles gombjával? Állítólag az egyszeri, illetve többszöri nyomogatás a titka, ez igaz?
2. A videofelvétel bitrátája miatt jelentkezik egy kis akadás a lejátszáskor? Ezt meg lehet valahogy oldani?
3. Milyen jellemző szoftveres gyengeség, hiányosság van benne, amit sokan vettek észre és amit valami külön progival vagy más módon helyre lehet hozni? Van ilyen egyáltalán?

Egyáltalán mire érdemes ezzel a telóval kapcsolatban odafigyelni?

Köszi előre is válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#3595) fatal` válasza Forestjo (#3594) üzenetére


fatal`
titán

1. Ez szoftverfüggő, szerintem a gyárival is lehet.
2. Nem tudok ilyenről, bár mini prom van.
3. A kijelzővillogásról tudok egyedül, de ez is inkább a miniket érintette (bár itt is előfordul 1-2 készüléken), roottal javítható.

(#3596) blueye válasza Forestjo (#3594) üzenetére


blueye
veterán

Volt már Androidos telefonod? Ha igen, szeretni fogod, nincs vele gond, max. amit előttem írtak.

(#3597) gabe8719 válasza Forestjo (#3594) üzenetére


gabe8719
senior tag

A szokásosnál is hiperaktívabb vagyok ma :DDD, de..:

1.: Igen, egy klattyintás: pause, kettő: a következő szám, három: az előző szám.
2.: Erre nem lesz panasz, a Blu-rayről lerántott 720p-s 5 gigás mkv-t is simán vitte, igaz nem 30 fps-el, de még az is nézhető volt simán. Mobo Player a titok, az erre a procira való kodekkel és default soft decoding-al.
3.: Ilyen konkrétan nem nagyon van, én csak a rootolás-t sajnálom, ugyanis már én is 62-es build-el kaptam, amire nincs root - flashelgetni a régi verziót meg semmi kedvem.

Típushibát nem kimondottan tapasztalt senki, egy-két kirívó eset volt, de hatékonyan orvosolja a gari ha bármi baj van. :) Jól választottál!

(#3598) razorka777


razorka777
veterán

A walkman részét sajnálom a telónak,bár én nem ez miatt vettem meg.Hiányzik belőle a "kihúzom,majd visszadugom a fülest és folytatja" funkció.
power amp-vel viszont tökéletes! :K

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3599) Forestjo válasza blueye (#3596) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi gyors válaszokat! Nem volt még, ez lesz az első a családban. Okos telója sem volt rajtam kívül senkinek, nekem is csak Symbian, ami meg az én árszínvonalamon sajnos... :W

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#3600) blueye válasza razorka777 (#3598) üzenetére


blueye
veterán

Ma már a lejátszó is csak egy előre telepített program, cserélheted ahogy írod. Bezzeg amikor a w850i-t vettem! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.