Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Külső/doboz/hardver:

- A független (ill. korai T-mobile-os ) példányokhoz LiveSound fülhallgatót csomagoltak, a többi szolgáltatónál az MH410-es headsetet kapjuk.
- Tartozékként jár még az USB-s töltőfej és az adatkábel
- A telefon a PC Companion (ill. SEUS) programokkal kommunikál a számítógéppel, csatlakoztatáskor fel is ajánlja ennek telepítését.
- A készülékben egy Qualcomm MSM8255 ARMv7-es 1GHz-es processzor működik egy Adreno 205-ös grafikai gyorsítóval karöltve, amit 512MB RAM támogat. A szabadon felhasználható tárhely mérete körülbelül 300MB
- Gyárilag 2.3.4-es (Gingerbread, továbbiakban GB) szoftverrel érkezett a készülék. Az ICS frissítés T-mobile-hoz Júniusban, a Telenorhoz Júliusban ért el, a Vodafone-ról nincs információnk.

Szoftver

- A függő készülékek bootloadere nem nyitható, emiatt a kernel nem cserélhető, ergó drasztikusan leszűkül a telepíthető ROM-ok listája. Zárt bootloaderre eddig pár módosított, de közel sem tökéletes ICS alapú rom készült, úgy mint MiniCMSandwichLite vagy a méltán híres MIUI.

- A Sony Ericsson nem szívleli túlságosan, hogy a felhasználók szabadon rootolgassák a telefonukat, éppen ezért a GB romok közül csak az .58-as szoftvert lehet rootolni, aztán ezen keresztül frissíteni magasabb verziószámú szoftverekre.

- A telefont szoftveres módosításokkal 99,9%-ban lehetetlen téglázni, emiatt a kezdő felhasználóknak is bátran ajánlható a root, mivel számos előnnyel jár.

A rootolás és ICS frissítés menete: (gabe8719 és razorka777 leírása):

1. Első lépésként a legfontosabb, hogy egy rootolt 2.3-as rendszer legyen a készüléken! Lww-n ezen leírás alapján, valamint a PC-n legyen telepítve minden szükséges, a készülékhez kapcsolódó driver és a Flashtool, ez a kiindulópont!

Fontos: A telefonkönyvről mielőtt bármibe belekezdünk, készítsünk biztonsági mentést, az ugyanis minden igyekezetünk ellenére elveszhet!)

2. Töltsük le ezt a csomagot, majd bontsuk ki valahová a tartalmát.

3. Kapcsoljuk be a készüléken az USB hibakeresést, majd csatlakoztassuk kábelen a számítógéphez.

4. Indítsuk el a letöltött csomagban lévő 01-local-prop.cmd fájlt, majd a felugró ablakban kövessük az utasításokat (adjuk ki ENTER-rel a megfelelő időben a parancsokat), amíg az ablak be nem záródik.

5. Válasszuk le a készüléket és kapcsoljuk ki.

6. Ha szolgáltatós a készülék, amíg nem elérhető a hivatalos PC Companion, illetve SEUS frissítés, szerezzük be a készülékünknek megfelelő .ftf formátumú ICS romot innen, majd indítsuk el a Flashtoolt, tallózzuk be, és ezzel egyidejűleg vegyük ki a pipát a wipe data menüpontról! Ez után a készüléktípusnak megfelelő módon csatlakoztassuk készülékünket a számítógéphez, és várjuk meg a flashelés végét. Fontos: Ha a PC Companion már jelzi az ICS-t elérhető frissítésként, ez esetben a gyári segédprogramok valamelyikével is elvégezhető ez a lépés, de ügyeljünk rá, hogy a felhasználói adatok NE törlődjenek!

7. A flashelés befejeztével kapcsoljuk be a készüléket, ha minden rendben, a SONY logó fogad induláskor, majd egy villanással még a boot befejezése előtt újraindul ismét. Ha minden rendben zajlott, a második boot alkalmával végig is ér a rendszer betöltése, várjuk meg, amíg a készüléken lévő alkalmazásokat is magához állítja az ICS.

8. Ellenőrizzük a beállításokban, hogy az USB hibakeresés inaktiválódott-e, ha igen, kapcsoljuk be ismét, majd csatlakoztassuk a készüléket.

9. Indítsuk el a letöltött csomagban ezúttal a 02-push-root-files.cmd fájlt, majd az előző esettel megegyezően kövessük az utasításokat.

10. Ha minden rendben zajlott, az ablak bezáródásával egyidejűleg automatikusan újraindul a készülékünk, és a boot után az összes alkalmazásunk mellett ott figyel a superuser is a menüben.

+11. Miután felállt a rendszer, Root Explorerben lépjünk be a data mappába, és ellenőrizzük, hogy van-e local.prop fájl. Ha igen, feltétlenül töröljük!

Esetleges probléma: ha a flashelés után második bootolásra nem áll fel a készülék és bootloop lép fel (tehát folyamatosan csak újraindul), azonnal ismételjük meg a 9. pontot! A parancs lefutása után várjunk további 2-3 újraindulásig, ha pedig ezek után sem hajlandó felállni a készülék, a megfelelő build alapján sajnos újra egy rootolható romot kell felflashelni, rootolni, majd újrakezdeni a leírást.

A végén pedig nincs más, mint a CWM (ClockWorkModRecovery) telepítése.

Idő közben többen tapasztaltak anomáliákat azzal kapcsolatban, hogy a belakott rendszerre került rá az ICS. Ezt előre elkerülendő tanácsos egy új, 2.3-as, rootolható rendszert feltenni üresen, rootolni, majd a leírás szerint frissíteni ICS-re. Ha biztosra akarunk menni, az SD kártyáról is mentsük le a nekünk fontos fájlokat (kép, zene, videó, apk-k), format, majd az üres kártyát az adataink visszamásolása után tegyük vissza a készülékbe, így az előzetesen belakott rendszer háttéradatai sem keverednek az ICS-vel, azokat majd a rendszer újraírja magának.

Módosított SystemUI,-t portolt programokat más készülékekről, témákat, tweak-eket itt találsz. A hozzászólásokat mindig olvasd el, hasznosak lehetnek a korábbi felhasználói visszajelzések. A rendszerről minden módosítás előtt készíts biztonsági mentést!

Pár ROM, amit zárt bootloaderre is feltehetsz:

Fontos! Telepítés előtt CWM-ben: Wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache, format system szükséges, ha valamelyiket is kihagyod, akkor bootloop-ba kerül a készülék és rosszabb esetben a CWM sem fog bejönni, ergó kezdhetsz mindent elölről.

- CyanogenTimeScape
- MiniCMSandwich Lite AOSP
- ReVolutioN[ICS]
- ExMIUI

Telepítés menete:
1. A letöltött .zip fájlt másold fel a telefonod SD kártyájára.
2. Menj be a CWM-be ( Sony logó előtt a lefele hangerő gomb nyomogatása).
3. Wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache (advanced), format system, format data (mounts&storage)
4. "apply update from sd card" majd "install zip from sd card", ahol kikeresed a felmásolt .zip-et, majd elindítod a telepítést.
5. Követed az utasításokat!
6. Kész a telepítés!

A dedikált Walkman gomb csak a gyári (ill. az Xperia S lejátszójával egy mod után) működik.

Ahhoz, hogy az Xperia S lejátszójával működjön a gomb, meg kell csinálnuk az alábbi módosítást:

Rakjuk fel CWM alól a Walkman Button FIX-et.

Kernel csere nyitott bootloaderen:

1. Csatlakoztatjuk a telefont FASTBOOT-ban (hangerő fel és rádugjuk a kábelt)
2. Flashtool exe indítása
3. Bal felső sarokban villám ikon
4. FASTBOOT kiválasztása
5. Megjelenő ablakban jobb oldalt középen KERNEL kiválasztása
kiválasztjuk a megfelelő boot.img fájlunkat és rákattintunk
6. A progi a háttérben kiírja, hogy sikerült.
7. Nyomjuk meg a reboot-ot
8. Élvezhetjük is az új kernelt, melyben sok minden bele lett építve, mint pl root, és recovery is, ha olyat teszünk fel.

[ Módosította: koxx ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az összegzést kicsit szomorúan olvasom.. Kár érte. :(

Ennyire nem lehet átültetni a régi jó kis walkman szoftot más rendszerre? Ez a széria lenne az talán, amiért képes lennék SE-t venni, de ilyen összegzést olvasva ezt nem tenném meg.

Szomorú... :(

A másik apróság, ha a hátlapon zöld a logó, akkor a csatinál lévő fény miért narancssárga? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) diegho


diegho
nagyúr

Kedves Bocha!

Mi az, hogy nem lehet telefonálni vele? Én érdekes módon tudok, egyszer sem tettem le, nem hangosítottam ki. Barátnőm, aki napi x millió céges hívást intéz vele, szintén nem tette le egyszer sem az 1 hét alatt és még csak ki sem hangosította. Nem értem neked hogyan sikerül ezt véghezvinned állandóan, de a hiba, mint látod nem általános, sőt meg merem kockáztatni, hogy a tesztkészülékben van.
Telenornál 19990 egy 3180ft-os csomaggal, amiben 100mb net is van, mindez 2 év hűséggel, ami igen csak kecsegtető ajánlat, sőt kártyásan már 42785ft-ért vihető. Ezt azért illett volna megemlíteni.

(#4) tomatos


tomatos
aktív tag

Bocha: ha netán tudnátok futtatni 3-4x arc S-en a Quadrantot akkor azt az értéket kéne beírni, mert azért az 1.4Ghz több mint az 1Ghz. Tanusítottan más értéket ad a Quadrant többszöri futtatásnál, adásba is volt bizonyítva :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#5) hackeeeee válasza diegho (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát csak az a baj, hogy ez ebben a formában nem walkan, csak egy köntösbe bújtatott xperia.. Így szerintem nem éri meg az árát...

Véleményem szubjektív...

(#6) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Ha valóban ennyi a Walkman -sége akkor igen nagy kár érte.Amúgy egy igen jó ár/érték arányú teló.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#7) joey04


joey04
titán

ez már csak brand
hát igen

meg legalább az is kiderült, hogy a csoda xLoud szimpla mókusvakítás...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) hackeeeee válasza JR.CSé (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, 60k körül ott az Optimus Black, ami talán kicsit többet ad, a mérete miatt is.. Szal a fene sem tudja..

Hardveresen biza jó, csak lényegében ez a teló is, megint egy rókabőr, amit megpróbálnak azzal a névvel eladni, ami egyszer már befutott.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) Bocha válasza diegho (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Előre szólok, hogy ki fogom vonni magam a felhasználók kereszttüzéből. A ZTE Blade vásárlók tucatjaitól megkaptuk, hogy miért nem különösen ajánlott plecsni ment rá, mert a készülék igazából gyorsabb, mint egy Galaxy S II. Szóval vegyük már figyelembe, hogy aki pénzt adott egy telefonért, az egyrészt nyilván nehezen ismeri be, ha valami nem tökéletes, másrészt érzelmileg kötődik. Mi nem adtunk pénzt telefonért és nem kötődünk hozzájuk érzelmileg, plusz teszteljük az összeset, ami létezik; objektívebbek vagyunk és elvárom, hogy senki ne kérdezzen vissza olyat, hogy "mi az, hogy nem lehet vele telefonálni?". Az, ami a cikkben is le van írva, el lehet olvasni.

A konkrét esetre visszatérve: az Xperia sorozatnál alapvetően szívás ez a dolog. Probléma az X10 mininél, X10 mini pronál, sima mininél és mini pronál, féltucat felhasználót ismerek, akiknek ilyen készülékük van de ezzel néha-néha szívnak. Nem mindenkinél jön elő (plusz az X8 nekünk is jó volt), de konkrétan ezt a Live with Walkmant Bog és dr. Kind is használta pont azért, hogy ez kiderüljön. Aki azt hiszi, hogy mi vagyunk a bénák, az gondolkodjon kicsit.

Az viszont lehetséges, hogy a Sony Ericsson Magyarországtól kapott készülékben van a hiba, de ez így is elég szomorú. Ha jó sok felhasználó be fogja írni, hogy náluk abszolút nincs ilyen gond, akkor fogunk kérni egy másik tesztkészüléket. De a cikket most senki kedvéért nem fogom átírni, tulajdonosokéért pláne, mert minden cikkben az van leírva, amit mi tapasztalunk, nem az, amit a gyártó, a PR-cég, az olvasó vagy a tulajdonos gondol. Ettől hiteles a Mobilarena.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#10) Bocha válasza tomatos (#4) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sajnos arc S már nincs nálunk. :( De ott is háromszor futtattuk le a cuccot, mindig háromszor futtatjuk le. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Bocha: igazad van, nyilván mi, tulajok elfogultak vagyunk bizonyos mértékben.

A véleményem azért leírom:

Alapvetően korrekt teszt.

Ellenben két hete használom a telefont, és amit én másképp tapasztaltam:

- hívás közben egyetlen egyszer sem némítottam, vagy hangosítottam, pedig nem is figyeltem arra, hogy óvatos legyek.

- fényérzékelő szenzor van, és működik, kipróbáltam tegnapelőtt is, meg most is. A fényerőállításnál tényleg nem lehet automatikusra rakni, de lámpa alatt megnéztem, és megy, megnézettem tesómmal is, hogy csak én akarom-e belelátni, de ő is észrevette. A lámpa alá tartva az előlapi kamerától jobbra lévő kis pöttyöt takartam le.

Az viszont igaz, hogy a Walkman csak egy brand, szerintem nem ment volna tönkre attól a cég, ha egy minimum 4 gigás memóriakártyát, meg egy kicsit komolyabb fülest tesznek bele. Mondjuk a fülhallgatóval nekem nincs bajom, a kártyát meg rögtön cseréltem 8-asra.
Esetleg még egy kicsit átszabhatták volna a lejátszóprogramot, de nem azért, mert nem jó, hanem hogy egyedi, walkmanes legyen.

Mindazonáltal én nem a walkman miatt vettem meg, hanem mert megtetszett, és mivel árban a T-nél pl. a mini szintjén van, ellenben nagyobb annál, meggyőzött. Működésével is.

[ Szerkesztve ]

(#12) hackeeeee válasza Bocha (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az első bekezdés megmosolyogtatott. :)

Véleményem szubjektív...

(#13) sheep


sheep
addikt

Néhány dologgal nem értek egyet:
-a hívás probléma nálam abszolút nem jelentkezik (többször is próbáltam előidézni ezt a hibát de nem sikerült)
Nem gondoljátok, hogy hibás készüléket kaptatok?
-a telefon ára 42e ft a telenornál, kártyásan. Ez azért nem rossza ajánlat.
Úgy érzem, hogy néha túlajnároztok olyan készülékeket amik azt nem érdemlik meg (pl xperia mini, a walkman mindenben jobb annál, jobban is működik. Vagy pl a Defy, az egekbe magasztaltátok, pl a kameráját, holott az egyik legrosszabb. Volt mindkettő, sokáig használtam őket, és tudom, ízlések és pofonok...)
Nyilván ez szubjektív dolog, de egyre inkább úgy érzem hogy az általános felhasználói tapasztalatok (amelyekkel én is egyetértek), és a Ti tesztjeitek néha köszönőviszonyban sincsenek egymással. Bár ha belegondolok igazából az a fontos amit a fórumokon írnak, a nagy számok törvénye alapján. Csak az a gáz, hogyha valaki pont egy ilyen telefont akar venni és elolvassa a tesztet, az jön le neki hogy mekkora gáz egy készülék, holott nem az.
Amikor telefont veszek az első dolgom hogy átnyálazom a Ti tesztjeiteket, és ez alapján választok. Ez alapján nem venném meg a walkmant, de szerencsére most gyorsabb voltam nálatok, úgyhogy megvettem, és nem bántam meg.
Lehet hogy csak én érzek túlzott szubjektivitást?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14) JR.CSé válasza hackeeeee (#8) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ebben maximálisan igazad van.A méret az inkább egyéni igény mint plussz szolgáltatás.Szerintem sokan megfogják így is venni.Csak sajna nem azt nyútja amit elvárna az ember tőle.(legalábbis nem okoz frenetikus muzikális élményt )

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

"Viszont a zeneiség egy humbug, a tucatfülhallgató méltatlan a Walkman névhez, ahogy a 2 GB-os microSD kártyával is csak három éve lehetett volna dobbantani. "

Teljes mértékben egyetértek.Ezt anno a W20 topicban is kifejtettem. Olcsó vagy sem, egy walkman kapjon rendes fülest, és normális kártyát.Ez is a brand része kell hogy legyen, ártól függetlenül. A kijelzőt sajnálom, de valahol valóban kell költséget faragni.

sheep:

"pl xperia mini, a walkman mindenben jobb annál, jobban is működik"

Ez komoly Mert viccnek egy kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

(#16) Bocha válasza Zsolti900114 (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha nem lehet automatikusra rakni, akkor mitől működik? Szóval mit csinál?

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#17) natë


natë
nagyúr

Kissé off a kérdés, de idevág. A SE launchere már használható más telefonokon is köszönhetően az ügyes hozzáértőknek. A kezemben még nem volt SE okostelefon, pontosabban nem nagyon figyeltem a launcher/felület sebességét. A launchert más telefonokon használva a képernyő scroll eléggé darabos egy Launcher Pro-val összehasonlítva. Ez élőben, SE készüléken milyen?

(#18) hackeeeee válasza JR.CSé (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így-így...

Ezért is írtam azt, hogy ezt a készüléket főként CSAK a neve fogja eladni, semmi több... Főként úgy, hogy a füles sem az elvárt minőségű.

(#11) Zsolti900114: Tehát akkor ez a készülék 30k körül beszerezhető? Mert a Mini függetlenül kerül annyiba.

(#15) Ricardo: Ha már Ő elhiszi, már nyert az SE! :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19) Bocha válasza sheep (#13) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oké, akkor a vita elindítása előtt mondanám, hogy ebben a percben kértem a Sony Ericssontól egy másik tesztkészüléket, kipróbálom azt is, remélhetőleg már holnap.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#20) Zsolti900114 válasza Bocha (#16) üzenetére


Zsolti900114
tag

Kiegészítettem az előző hsz-emet azzal, hogy hogyan próbáltam ki. Megpróbálok csinálni róla valami videófélét, ha tudok mivel.

hackeeeee: én nem függetlent írtam, hanem T-Mobile-t, de valóban igazad van, most megnéztem, és ott is van közte 10 ezer Ft.

Viszont függetlenül 30-ért nem X10 minit adnak?

Véletlenül sem vitatkozni akarok, csupán a saját tapasztalataimat írtam!

[ Szerkesztve ]

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez már rég csak brand, mármint ami a walkman jelzőt illeti.

(#22) spawn21


spawn21
veterán

Egy ici picit csalódtam. Ezt nem igazán lehet walkman mobilnak hívni, mint anno a w995-öt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#23) Ricardo válasza Ricardo (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

W200 akart lenni :B

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Lehetőségem volt nekem is kipróbálni most egy ilyet, és nálam sem jelentkezett a probléma, 4-5 hívást is indítottam 1-2 perceseket, egyszer sem fordult elő hogy némítottam vagy kihangosítottam volna a telót.

(#25) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Ez a Walkman telo sztereó hangszórót kapott? :U Ha igen, akkor milyen minőségűt?
Divix-Avi támogatás van, vagy azt Marketról kell pótolni? :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#26) diegho válasza Bocha (#9) üzenetére


diegho
nagyúr

Nézd én úgy gondolom Te egy intelligens ember vagy, én nem letámadni akartalak ezzel az egésszel, de látom rosszul esett. Ezért elnézést kérek. Nálam 2db ilyen készülék van, ketten használjuk, én keveset telefonálok, mert főleg netezek rajta (meg ott a Blade is még), de barátnőm a céges ügyeit intézi, sokszor folyamatosan csörög a telefonja és egyikünknél sem jelentkezett ez a hiba. A fényérzékelő szenzor viszont valóban működik, de csak akkor, ha nem maximumra van állítva a fényerő, ezt nyugodtan kipróbálhatod én is megnéztem, mert nem hittem el és tényleg mindkét telefonnál működik a dolog, simán látható, ahogy változtatja a fényerejét és szerencsére nincs jelen a mini-féle villogás.

Még pár kérdésre válasz a többieknek
- divx: én azonnal húztam rá a Mobo playert, alapból nincs divx támogatás úgy tudom
- hangszóró: nagyon szépen szól és nagyon jó a hangereje, valamint stereo, a hátlapon a két kis apró lyuk a 2 hangszóró
- walkman dolog: egy nagy baromság, ez kb annyira walkman, mint egy xperia mini, van egy dedikált walkman gomb és ennyiből áll az egész, még a füles is egy olcsó szar

[ Szerkesztve ]

(#27) DrJános


DrJános
aktív tag

Bocha Köszönjük a tesztet. :R

Bár a pecsnin nagyon meglepődtem, hogy nem egy ajánlott / különösen ajánlott áll (Telenoros esetben.)
Igaz, hogy ez egy akció és később nem ennyiért lesz, de aki így betudja szerezni annak 45 Ezres Bolti áron igencsak megéri. Akárhogy is nézzük az összeszerelés minősége és a Hardver jóval felülmúlja a ZTE Skate-ét és jelenleg be lehet szerezni azonos áron.

Persze én is elvakult vagyok mert én is kiadtam érte a zsetont, de már akkor is tudtam, hogy "zenei" szinten mit várhatok majd tőle. Kellet 1 telefon jó áron jó hardverrel és ez ezeknek a kritériumoknak tökéletesen megfelel. És nem azért vettem mert rajta van a Walkman felirat.

Ezt az egy dolgot szerintem meg lehetett volna említeni, hogy ha valaki sima telefonként tekint rá annak jó vétel.

De tényleg köszönöm a munkád, és remélem, hogy még sok tesztet olvashatok tőled. :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#28) Lumos


Lumos
csendes tag

Legalább egy normális fülest adhattak volna hozzá. Egyébként remek készülék a kinézettel sincsen semmi gond. De igen itt ellopott a walkman. Persze így is megveszik majd sokan.

(#29) Bocha válasza diegho (#26) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Tényleg működik a fényérzékelő szenzor, javítom az anyagot, köszi! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#30) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

A félreértések elkerülése végett még egyszer leírom, hogy nem vitát gerjeszteni, vagy trollkodni akarok én. Nem azt szeretném bizonygatni hogy ez a telefon tökéletes, hiszen nem az. Nyilván van jobb, szebb, okosabb. Nekem ez teljese rendben van, és csak olyan észrevételekkel szeretnék szolgálni, amiket az elmúlt 2 hét során tapasztaltam.

Meg is csináltam az ígért videót. Tudom, hogy nagyon rossz a minősége, egy kompakt fényképezővel tudtam megcsinálni, de kb. 9 mp-től sztem látszódik a lényeg.

ITT

Ui: látom, hogy közben más is jelezte ezt.

És még egyszer: rendszeresen olvasom, és nagyon is kedvelem a Mobilarenát, ne értsetek félre, nem akarok én senkit támadni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Sly0007


Sly0007
tag

Én még annyira elfogulatlan vagyok, hogy még csak tervezem megvételét. Eddig Blade-et akartam, de adatai alapján ez a teló győzött eddig. Még csak tesztkészüléket néztem, azon hívást nem lehetett kipróbálni, így remélem csak hibás készülék volt, és az enyém nem fog kihangosítást produkálni. Már több tesztet olvastam, ez a teszt sem kivétel, mindegyik szidja kicsit a kameráját, és a fülhalgató-memóriakártyát. Én úgy látom lehetett volna jobb, de feltételezem akkor nem 60k hanem 80k lenne független ára. inkább veszek hozzá fülest, aki igazán zene mániás úgyis van neki már, vagy venne egy még jobbat, akkor meg tök8. Memóriakártyám is porosodik pár már a fényképezőimben, azis minek. inkább az alacsony ár. Mondjuk én nem zenetelefont keresek, hanem egy olcsó, de jó droidot. Pénztárcám ennyit enged, és ilyen árért nem nagyon kapsz ennél jobbat. De ha bárki tud jobb ajánlatot az tudassa.

(#32) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ezt eléggé összecsapták. Kár érte :(

<< Heimdal >>

(#33) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miben okosabb?

Az elvileges walkman szoftverben, ami lényegében semmit nem ér ebben a formában?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) Kisatti29


Kisatti29
csendes tag

Én kb egy hete használom a telefont, céges előfizetéssel. Asszonnyal ingyen tudok beszélni, és átlagosan fél órát szoktunk cseverészni naponta. Még egyszer sem fordult elő, hogy kihangosítottam volna, vagy némítottam volna. Amúgy a memóriakártya kapacitásában és a fülhallgatóban én is csalódtam, de azóta vettem bele 4 gigás kártyát, és a jól megszokott AKG fülesemmel használom! Nekem szimpatikus a telefon. És szerintem kihangosítva is szépen szól a hátulján található hangszórókon keresztül :)

[ Szerkesztve ]

(#35) diegho válasza Bocha (#29) üzenetére


diegho
nagyúr

A másik topikokba már írtunk egy rakás észrevételt a telefonnal kapcsolatban, amiket esetleg beletehetsz. A walkman részt még jobban lehúzhatod, mert tényleg egy baromság, pl sehogy nem tudom léptetni a zenét kikapcsolt képernyővel, legalábbis nem jöttem rá hogyan lehetne. Ez a telefon nem Walkman, ez egy sima Xperia Mini2.

Még valami a többieknek. Sok helyen látni videókon, hogy mennyire rosszak ennek a betekintési szögei, ez szerintem hülyeség, elég jók azok a szögek, egyedül a fényerő az, ami pl jóval gyengébb egy Blade fényerejénél, de még mindig teljesen jól használható.

(#36) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#33) üzenetére


Zsolti900114
tag

Ne haragudj, de szerintem szándékosan engem támadsz.

Én éppen azt írtam, hogy van ennél a telefonnál szebb, jobb, okosabb! Tehát nem ez az okosabb.

(#37) atike


atike
nagyúr

Ilyen külalakú, tudású és árú telefont kiadni most... Hát... Nehéz elképzelni, hogy lesz piaca...

(#38) sheep válasza Ricardo (#15) üzenetére


sheep
addikt

ezt miért mondod?
volt minim egy hónapig de utáltam
szerintem a walkman hardveresen ugyanaz, plusz nagyobb a kijelzője, nincs fényérzékelő bugja (nálam legalábbis), gps nem lép ki félpercenként, és még sorolhatnám
szóval ugyanazt tudja mint a mini csak nagyobb a kijelzője, plusz sztereo hangszóró, és eddig minden progi megy rajta rendesen ami a minin nem ment
ergo nekem jobb
ha te nem így látod a te dolgod, az én véleményem ez

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#39) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem...

Csak lényegében ez a telefon egy Xperia Mini új köntösben, semmi több...

Rácsaptak egy walkman plecsnit, aminek kb. értelme nem volt, mert nem hozza azt a szintet, amit az elődei tudtak. Szóval, ez a készülék miért is Walkman mobil?

Tehát, kérdezem Én, mi az, ami ezt a készüléket eladhatja úgy, hogy ez egy Walkman? Szerintem semmi.. Akik megveszik, azok is a neve miatt veszik meg.

Én is mondtam, vártam egy ilyen készülékre, mert szerettem a Walkman szériát. Ez volt az, amit ha jól megcsinálnak, hajlandó lettem volna újra SE készüléket venni.. De ez miatt megérné váltani? Lényegében a semmiért? Szerintem nem.

(#38) sheep: Tehát, egy fényerő bug nélküli, kicsivel nagyobb kijelzős Mini, megér függetlenül ~60k-t? :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) Sly0007 válasza atike (#37) üzenetére


Sly0007
tag

Én spec 18k-ért veszem 2 év hűséggel 2.500-as havidíjjal. Egyik szolgáltató tolt rá használt teló beszámításos akciót, szerintem annyiért nagyonis lesz piaca. De majd kiderül...

(#41) tixem


tixem
addikt

Azért ez a cikk kicsit erős. Ettől sokkal rosszabb gépek kaptak már legalább egy tetszett minősítést. Nekem eddig egy hívással se volt, gondom, nem tudom, hogy sikerült a tisztelt publikálónak minden másodikat kihangosítani. Jó, igen ez csak nevében Walkman, de 45ért kártyás csomagban abszolút best buy. Ha az Xperia Mini különösen ajánlottat kapott, ez meg semmit, annak ellenére, hogy gyakorlatilag ugyanaz a két telefon, csak más ruhában, ennyire szerintem nem rossz. Pár résszel nem értek egyet, de egyébként jól összeszedett teszt :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#42) Hanon


Hanon
tag

"Itt már rögtön meg kell, hogy álljunk, az MH-410 típusú fülhallgató ugyanis nem egy zenei modell, nem agybadugós és még gombok sincsenek rajta (csak egy felvevő), de ennél is merészebb, hogy az összes többi (nem Walkman brandelt) Xperia készülékhez is ezt kapjuk."

Úgy meg még merészebb, hogy a Neohoz agybadugós járt.
Bár lehet ez nem számít mert az "exklúzívabb" telefon. Archoz nem agybadugós ment szintén?

Érzelmi kötődés-lehúzás: agyabfőbe oltom szegény Neomat, miközben imádom. Kicsit olyan mint a Stockholm szindróma. Össze vagyok zárva vele, sok rosszat tesz velem ennyi pénzért, de aztán mégiscsak megmutatja a szebbik felét is a Neo tulajságnak, és kialakul a szerelem. :DDD

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#43) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#39) üzenetére


Zsolti900114
tag

Nem is írtam, hogy több:

#11:
"Az viszont igaz, hogy a Walkman csak egy brand, szerintem nem ment volna tönkre attól a cég, ha egy minimum 4 gigás memóriakártyát, meg egy kicsit komolyabb fülest tesznek bele. Mondjuk a fülhallgatóval nekem nincs bajom, a kártyát meg rögtön cseréltem 8-asra.
Esetleg még egy kicsit átszabhatták volna a lejátszóprogramot, de nem azért, mert nem jó, hanem hogy egyedi, walkmanes legyen."

Azt, hogy mindenben jobb, nem én írtam!

És továbbra is tartom, hogy én nem a walkman plecsni miatt vettem, hanem mert megtetszett, és méretben pont annyival nagyobb (nem kijelzőben) a Minitől, hogy nekem jobban tetsszen.

A Walkman valóban csak rókabőr, vagy brand, vagy nevezzük akárhogy.

És pusztán érdeklődésből kérdezem, hogy hol adják 30-ért függetlenül a Minit? Mert 48 volt a legolcsóbb amit találtam, 30 körül X10 Minit láttam csak.

Hanon: az érzelmi kötődéssel kapcsolatban ugyanígy vagyok a Asus laptopommal, ugyanígy voltam az előző HP nyomtatómmal, meg a Fiat Unómmal is. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) atike válasza Sly0007 (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Biztosan lesz, akinek tetszik, akinek megfelel, vagy akinek erre van szüksége. Nem vitatom. Egyszerűen csak olyannak tűnik, mintha 1-2 évvel ezelőtt adták volna ki (akarták volna kiadni)...

(#45) Pete55555 válasza Bocha (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

Én egyetértek veled, édesanyám X8-asa is folyton lenémul, és nagyon idegesítő, hogy felhívom, és szarakodni kell fél percet vele, mire tud beszélni. Lehet nem minden készüléknél jön elő, de attól még a hiba létezik, és valljuk be elég nagy FAIL, hogy egy telefonnal nem lehet telefonálni.

Konkrétan erre a készülékre meg nem is tudom mit mondjak, W800, W950, sorolhatnám, azok után ez a telefon a Walkman széria meggyalázása.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46) diegho válasza atike (#44) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért jegyezzük meg, hogy annál a GT 540-él úgy 1 évezreddel előrébb tart még így is ;)

(#47) Maxentius


Maxentius
addikt

Ahogy nézem hardveresen itt sem több a készülék zenei szempontból, úgyhogy marketing beszél, a neved kuss legyen... Hasonlóan mókusvakítás, mint a Beats a HTC-nél. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#48) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

S5570, Samsung Galaxy Mini.

Ső, csakhogy a kijelzőméretbe ne lehessen belekötni:

S5660, Samsung Galaxy Gio 37k-ért.

Újságban 2.3-as android-ot írnak, bár töknyóc, mert frissíthető 2.3.4-re minden gond nélkül, mert már van hozzá hivatalosan. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) Kisatti29 válasza hackeeeee (#39) üzenetére


Kisatti29
csendes tag

Én pl nem azért vettem mert walkman, hanem mert egy meglévő céges előfizetésem van és éppen készüléket szerettem volna cserélni és nem találtam 24.990 Ft-ért egy másik készüléket amelyik gyors, jól is néz ki, 720p-ben vesz fel videót. A HTC Wildfire S-en gondkoldtam még, de miután ezt megvettem, az egyik barátom pedig a HTC-t, nem bántam meg hogy ezt választottam. Ami nem tetszik rajta, az a kamera gombja. Kicsit nehezen lehet benyomni, de ez lehet csak egyéni panasz.

(#50) atike válasza diegho (#46) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, ettől minden előrébb tart... :) :) :)

Soha többet LG amúgy.

Most jár le a két évem VÉGRE!!!!!! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.