Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) wortz válasza 112FarEast (#10) üzenetére


wortz
tag

Látom, hogy rettenetesen kiborított ez a készülék, pedig nincs igazad.
Először is attól, hogy te nem veszed hasznát, még igen is létezhet olyan ember, felhasználási terület, ahol nem hogy jól jön, de egyenesen követelmény egy ilyen strapabíró eszköz. Nem is olyan kicsi rá az igény, mint hinnéd.
Másfelől. Valóban túl van árazva a telefon, de azért azt ne felejtsd el, hogy ezt a hardvert márkától függően 30-80 ezer forint körül kapod meg. Erre jön még egy iszonyat robusztus tokozás, amit kb sehol máshol nem kapsz meg, ÉS egy olyan akksi, amilyen telefonban manapság gyakorlatilag páratlan. Ez már önmagában indok lehet egy 100+ rugós árcédulára. Azután ne felejtsd el, hogy egy vadi új modell, azok alapból mindig drágábbak piacra kerülésükkor, mint amit érnek (ez ma valahogy trenddé vált).

És végül, de nem utolsó sorban 3 év teljes körű CSERE gari van rá, ami azt jelenti, hogy ha tönkreteszed ezt a telefont valahogy, bár elképzelésem sincs, hogy miként (mondjuk izomból hozzávágod Darth Vader fénykardjához, vagy átmész rajta úthengerrel), és beviszed a szilánkosra tört darabkáig a gyárhóhoz, akkor ott helyben, zokszó nélkül adnak neked egy másikat, ingyé. Ezt azért én a Sonim-on kívül más cégnél még nem láttam.
Szóval igen, picit tényleg túl magas a kezdőár, de ha azt nézzük, hogy mit kapsz érte, akkor max 20k-val van túlárazva, az meg semmi. Ennél durvább túlárazásokat is szokunk már látni. (Pl HTC bármelyik modellje).
Nyílván a hardver árát nem a legnoname-ebb, garancia és support nélküli csiang-hung-ming kínai szutyokhoz kell mérni.

Más:
Maga a telefon külsőre nekem nem igazán tetszik amiatt a brutál nagy "antennalike" hangszóró miatt, de azt leszámítva nagyon rendben van. A hardver tökéletesen elég minden épeszű felhasználási területre, nyilván nem benchamark huszároknak és "telefonnal csajozóknak" készül, minden másra tökéletesen elég. Plusz egy ekkora akksival, szerintem komoly terhelés mellett is kihúzza 3 napig, de pl egy kirándulásnál, ahol az ember napi pár percet ha használja (GPS, zseblámpa, 1-2 telefon) szerintem akár egy hetet is ki lehet húzni vele. Az meg már maxirespect a fél napot bíró telefonok világában.
Szerintem a súlya sem annyira gáz, bár az is tény, hogy minél kisebb egy telefon tömege, annál jobban bírja a nagyobb zakókat. (Anno pont itt MA! volt is teszt, hogy egy 100 rugós sonim ütésálló telót versenyeztek egy 30 rugós, harmad akkora Samsung ütésálló ellen, és a Samu nyert. Nem volt olyan robusztus, de a tömege is kisebb volt, jobban viselte az eséseket. Viszont egy ekkora akksinak ez az ára.

Szóval szerintem ez a telefon nagyon egyben van, és bár ATM tényleg túl drága, létjogosultsága bőven van, főleg ha majd olcsóbb lesz néhány "szentpityu"-val.

Én mindig is szerettem az ilyen masszív cuccokat, még akkor is ha tényleges szükségem sosem volt rájuk. Pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy veszek egy CAT B100-at C telefonnak, csak még egy kicsit drága arra, amire nekem kell. (Évi 2-3 használatra).
Igazából persze tényleg meg lehetne úszni olcsóbban is egy vízálló tokkal a dolgot, de az nem ugyan olyan. És akkor még az ütésállóság nincs megoldva.
Különben is, ezeket a telefonokat már az összeszerelésnél is minőségibb anyagokból rakják össze, tehát jó eséllyel fog működni akár 10+ év múlva, ami nekem mindig is erény volt a szememben. Szeretem a tartós dolgokat. Még akkor is ha 10 év múlva már végletesen elavult lesz, akkor is működjön.
Egész egyszerűen hányok az olyan termékektől, amik 2-3 év múlva tönkremennek maguktól. Mert tönkre megy bennük egy relé, egy áramkör, egy kapcsoló, egy kondenzátor, vagy bármi más. Ez a fajta "tervezett elavulás" a világ egyik legundorítóbb dolga.
Persze nem kizárt, hogy ez a fajta tervezési szemlélet egy-egy strapa cuccban is megjelenik, de azt hiszem jóval kevesebb rá az esély, mint egy átlagos elektronikai cucc esetén. Elvégre ezeknél tényleg a megbízhatóság a legfontosabb.

Szerk: a llényeg: szerintem ez egy tök jó telefon. :R :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.