Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DemonDani


DemonDani
addikt

Maximumnak azért nem nevezném a GG2 üveggel, de azért határozottan kellemes termék. Egyedül az a gond vele szerintem, hogy már egy kicsit "sikerült" átesni a ló túloldalára. 290 grammos telefon? Oké, hogy nagy az akku, meg nagyon bírja a strapát, de 290 grammos telefon?!

Na álljunk már meg azért egy szóra, ekkorára nem lehet - nem szabadna - tervezni egy telefont.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2) bozarjoska válasza DemonDani (#1) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ja iszonyú nehéz lett ez a telefon, nem is nagyon lehet elbírni egy kézzel.

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó ronda, de Bear Grylls-nek tetszene. :DDD

bozarjoska: bizony komoly izomlázat tud ez már okozni. :K Valószínűleg csak testépítőknek javasolt a használata.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) bepken válasza DemonDani (#1) üzenetére


bepken
veterán

ezt nem is telefonnak tervezték :) - legalábbis nem az átlag felhasználóknak próbál megfelelni.

ha szoftver oldalról is megbízható (pl. androidra én jelenleg nem bíznám az életemet), akkor ez egy igen korrekt készülék a maga kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

nekem tetszik a külseje :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Qwery válasza sz.balazs.95 (#5) üzenetére


Qwery
tag

Mé ilyen bszdék drága? :/

42

(#7) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Jó lenne ez, bár android helyett választhattak volna más rendszert. A súlya tényleg durva :D

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#8) Cyberpunk válasza BlackDevil (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Windows-on kívül nagyon nem lenne más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) kolosanyi válasza Cyberpunk (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem WP-vel kéne. ;]

(#10) 112FarEast válasza Qwery (#6) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Amint megláttam a gyártót, már tudtam, hogy egy irreálisan drága, illetve szar készülékről fogok olvasni.

Most őszintén.. kivesz ilyet.. ennyiért ? ( az ostobákon kívül ?)
Ez egy moslék, strapabíróság ide-vagy oda.. ez a strapa dolog egy akkora parasztvakítás, hogy az valami hihetetlen.

1. A telefonunkra vigyázunk.
2. Ha a telefonra vigyázni akarunk, akkor óvintézkedésként veszünk rá egy teljes tokot(ami a kijelzőt is védi)
3. ha munkás telefon kell, akkor bemegyek az auchanbe és veszek 4000 forintért egy hagyományos mobilt, ami arravaló, amire kitalálták a mobiltelefont. (meglepően sokat bírnak a sima mobilok, előbb menne tönkre egy ilyen érintőkijelzős "strapa"teló, mint egy sima filléres butamobil. Akku időben meg oda-vissza alázzák ezeket a szarokat)

Ebből a 3 pontból jól látszik, hogy nincs létjogosultsága ezeknek a készülékeknek. És nem csak az ára miatt, hanem az érintőkijelző miatt. Ezek a hülye barmok a sonimnál nem jöttek még rá, hogy az érintőkijelző és a strapabíróság üti egymást ?

Mert a belső összeállításuk gyenge... a külső meg... bocs a vulgáris megnyilvánulásért, de ki az a fasz, aki 140 ezer forintot ad egy kis gumi borításért ? :DDD Szerintem nincs ilyen ember a földön.

55ezer forintból ettől jobb készüléket veszek (pl az aláírásomban szereplő) + 3k-ért vettem hozzá tokot. Megvan oldva a védelem. 58K vs 140K.
A telefont nem hajigálom, vigyázok rá.

Ha koszos, fizikai munkát végzek, átteszem a simet a régi hagyományos filléres telómba és kész. Nincs mitől tartani.

Xiaomi Redmi 1S

(#11) Csapoati válasza 112FarEast (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ize, ha nincs ilyenekre igeny, akkor miert gyart tobb ceg is ilyet? Vagy te tudsz valamit, amit az o piackutatoik nem?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) kolosanyi válasza 112FarEast (#10) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem vagy okos igaz?

Ez nem arra van, hogy dzsó, a darukezelő, ebédszünetben engribördzözzön. Ellenben a hatóságoknak terepi eszköznek jó lehet. Körülhatárolni egy tűzesetet (azonnal megkapja az ember, hogy hány négyzetméter ég), helyszíni jelentést küldeni az árvízvédelmi munkálatokról, rendőr járőrnek stb. Ezernyi területen jobban beválhat, mint egy tök átlagos telefon egy tokban.

(#13) Cyberpunk válasza 112FarEast (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Feldobtad a napom. :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) roli543


roli543
őstag

Istenem micsoda álom akkumulátor :DD

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) 112FarEast válasza Csapoati (#11) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Izé, nem az igényről írtam... láthatóan az Éjjel-nappal budapestre is van igény, feltételezhetően ezért nem vették le a napirendről azon a csatornán, amelyiken fut, pedig egy moslék. Az emberek bizony nagy százaléka sötét mint az éjszaka. Ezzel magyarázható ez a jelenség. Illetve az ilyen telókra való (szerintem nem létező) igény is.

Konkrétan melyik cégre gondolsz ? Evolve, Cat, meg a többi hasonló sufnigyártó ?

Persze aláírom, erre elhiszem, hogy van igény: [példa] Meg a Samsung még nem érintős Xcover típusaira.

De egy ilyen árcédulás, amúgy gagyi telefonra erősen kétlem, hogy bármiféle igény lenne. :)

Xiaomi Redmi 1S

(#16) 112FarEast válasza kolosanyi (#12) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Nincs tűzoltó a családodban/rokonságban igaz, sem rendőr ?

A hatóságoknak megvannak az eszközei erre,már most is. Megnyugodhatsz. :K

Cyberpunk: Te amúgy ilyen egybites böfögésekből szedted össze a "Félisten"re valót ? Csak kérdem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 1S

(#17) bepken válasza 112FarEast (#15) üzenetére


bepken
veterán

a CAT, mint sufnigyártó.... háhhtehhezz.... :C

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#18) kolosanyi válasza 112FarEast (#16) üzenetére


kolosanyi
veterán

3 éve (jó, 2,5) vagyok a katvédnél. A jelenlegi eszközöket hagyjuk, nem kezdeném el ecsetelni a közbeszerzés csodáit. Maradjunk annyiban, hogy egy ilyen sokkal jobban megfelel a kor igényeinek és ugyanúgy megfelelően strapabíró az eszköz, mint a jelenlegiek.

(#19) Csapoati válasza 112FarEast (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Sonim nem epp sufnigyarto.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) tom956ster válasza kolosanyi (#12) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ezzel majdnem minden ponton egyet értek, de a méréssel azért erősen vigyáznék egy telefonnal... bár ha elég a néhány 10-100 m2 pontosság, akkor ám legyen, egyébként meg az ilyen szerveknek többnyire akad egy min. WAAS vagy EGNOS korrekciós adatot is fogadó és feldolgozó terepi eszköze, amivel már inkább lehet mérni. Bocsi, nem akartam ebbe kapaszkodni, sem belekötni, de nehogy valaki ezek alapján elkezdjen területet meg hosszt mérni a telefonjával, csak mert van benne gps...

Egyébként ez a motyó nekem nem kellene.
A mostani telefonomra egy lifeproof tok majdnem ezt a vízállóságot adja, és van mellé egy 10000 mah-os külső akkum, ha nagyon kell. (Eddig csak egyszer kellett, de akkor nagyon jó volt! 7 óra folyamatos terepi munka a telefonnal és a külső akku a feléig nem merült be, cserébe kényelmetlenebb plusz cuccot "cipelni", kell még egy zseb...)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#21) kolosanyi válasza tom956ster (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Többnyire elég az a pontosság. A jelenlegi helyzethez képest ez fejlődést jelentene sok tekintetben.

(#22) 112FarEast válasza bepken (#17) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Figyelj ide kisfijam.
Elmagyarázom, hogy megértsd.

A Caterpillar (CAT) egy nagyon jó munkagépeket gyártó cég.

De az utóbbi időben, valamiféle fura megfontolásból hozzáadták a nevüket más dolgokhoz is. Például: Cipő, és ugye a jelen témánk, a telefon.

Ugye nem nehéz rájönni bepken, kisfijam, hogy ezeket a termékeket a márkanévvel szeretnék eladni.
A Cat cipőkkel nincs tapasztalatom.. nem tudom.. lehet olyan strapabírók, mint egy Cat markoló. :D

De a telefonrészleg, az már más tészta.. ott már jönnek suttyóságok..például vegyük a Cat B15G-t. 2000-res akkuval.. strapateló, érintőkijelző.. kerek 100 ezer forintért lehet rendelni a speedshopnál.

El kell ismernem, hogy ez igencsak fos ár érték arány, erősen konvergál a "szarabb már nem is lehetne" szinthez.. és sajnos ez jellemzi a CAT mobilokat. Nem jósolok nagy jövőt, ennek a sufnigyártónak. :N

Xiaomi Redmi 1S

(#23) kolosanyi válasza 112FarEast (#22) üzenetére


kolosanyi
veterán

Te figyelj, fejezd már be ezt a stílust, mert zavar. Köszi.

(#24) 112FarEast válasza kolosanyi (#18) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Rendben. És a 140K-s árat mi indokolja, véleményed szerint ?

Xiaomi Redmi 1S

(#25) TRIvidore


TRIvidore
tag

Gyakorlatilag egy túlàrazott tank a zsebben. :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#26) B.i.L válasza 112FarEast (#22) üzenetére


B.i.L
senior tag

Hadd segíjjek...A CATERPILLAR,mint cipöt,1994-ben vettem a LondonStorban.Az akkori ára 19,600.-forint volt,de leértékelve vettem 16,600.-ért.Sav,lúg,víz,tüz(ebben nem vagyok teljesen biztos)álló,és emellett fémbetétes,ráadásul bõr,és nem többek közt görgö- füzõs.Nem más miatt 6 kerek évig,téltöl-télig viseltem,megszokásból és mert ez volt az a bakancs,amit lábszag nélkül tudtam viselni.( Csak kiegészítés képpen,:az akkori átlag 10-12 ezret keresett az aktuális hónapban)Nekem a név egyenlö a magas minöséggel.
A Sonim jól teszi,hogy ilyeneket gyárt,ha szoft rendben biztos megéri a felárat.
Sok embert ismerek,aki venne is,pláne a 3 év garanciával és droiddal^

Horgászni mentem...B.i.L

(#27) kolosanyi válasza 112FarEast (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az, hogy durván strapabíró. Ezért előbb adnék ki 140-et, mint 130-at egy Lumia 830-ért (nyitó ár annyi volt, de két év gyári garival nem sok helyen olcsóbb). Vagy akár egy tetszőleges csúcstelefonért 200-at. Ha fel tud mutatni valami extrát, akkor megértem, hogy drága és ha arra van szükségem, megfizetem. Ez annyit tud, hogy durván strapabíró, bivaly az aksija és 3 év garanciát vállalnak rá. Emellett egy teljesen normális középkategóriás telefon, Qualcomm chippel. Szerintem megéri ennyit, HA jár hozzárendes szoftveres support is. Viszonyítsd egy galakszi akárhány minihez, az se sokkal olcsóbb és nem tudja ezeket a plusz dolgokat.

(#28) Cyberpunk válasza 112FarEast (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem, de ilyen stílussal nem leszel itt sokáig. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) 112FarEast válasza kolosanyi (#27) üzenetére


112FarEast
csendes tag

..hát egy ilyen döntést én a helyedben titokban tartanék.
Egy középkategóriás telefon tudását hozó strapatelefonért kiadni 140k-t. Azért mert kicsit több gumi van rajta.

Megnéznék egy összehasonlító tesztet, hogy mennyivel lehet durván strapabíróbb, mint egy Galaxy Xcover 2 ami 40 ezer forint, vagy egy evolveo Strongphone D2 ami 63 ezer forint ? Amik tudásilag szinte megegyeznek ezzel.

Igaz, ezekben nincs LTE.. de az LTE, nem ekkora az akksija és talán nem qualcomm van bennük. De még ez sem indokolja a majd 100 vagy 80K pluszt a másik kettővel szemben. Azért mert "durván" strapabíró... :D kimondja, hogy az ? A gyártó ? Nyilván azt mondja... nem kell minden megkajálni.

Punki: 4 hozzászólást lőttél el ebben a topikban, ebből 1 volt félig-meddig szakmai jellegű. Ez megcáfol téged. Nem baj punki, valaki itt játszik, valaki a játszótéren. :DDD

Xiaomi Redmi 1S

(#30) GSPLR válasza 112FarEast (#29) üzenetére


GSPLR
senior tag

Értem én a mondandód lényegét, de ez a lekezelő stílus nem nyerő.

Huawei

(#31) zdanee


zdanee
őstag

Amennyire tudom, ezt csak szolgáltatóknak adja el a Sonim és Mo-n egyik szolgáltató sem árulja a portékáikat. Szóval ezt max külföldről, függetlenítés után lehetne itthon használni. Legalábbis az európai importőr nekem ezt mondta, amikor pár hete rákérdeztem.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#32) Cyberpunk válasza 112FarEast (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Személyeskedj csak! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) kolosanyi válasza 112FarEast (#29) üzenetére


kolosanyi
veterán

Engem meg nem nagyon izgat, hogy mit kell eltitkolnom szerinted. ;)

Az Xcover 2-ben egy NovaThor U8420 van, aminél azért jóval erősebb a Snapdragon 400. Egyszerűen elavultabb hardver van benne. Az Evolveo meg aztán tényleg a sufni kacat MTK chippel, nulla supporttal. Szóval jelenleg ott tartunk, hogy ez tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül. A strapabíróságról meg annyit, hogy elég korrekten feltüntetik, hogy mit bír ki és ezt garantálják is 3 évig: link. Ilyet nem látok se a Samsungnál, se az Evolveonál.

(#34) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Hát amit én halottam egy tűzoltó ismerősömtől az nem túl bíztató. Saját telefonból meg netből tolják ha van térerő, mert nem működik a rádiórendszer rendesen. Persze nem strapatelefonnal, mert a tűzbe nem viszik be. Elvileg nem is lehet használni ezeket, mert Magyarország. Persze javítson ki ha valaki tűzoltó.

(#35) 112FarEast válasza zdanee (#31) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Akkor itthon lehet még drágább lesz... az itteni viszonyokat ismerve. Katasztrófa ez a Sonim.

Kolosanyi: A telóm 55K volt és odavissza veri a Sonimot, qualcomm 400 van benne, erősebb proc. Igaz, ezen nincs gumiborítás. Gondolom ezért nem 140K. :)

Szóval neked, a középkategoriás qualcomm 400-as chipset, gumiborítás és a gyártó állítása, hogy "durván strapabíró" + 3 év gar megér +90K-t? Amikor manapság már minden termékhez lehet itthon + 1,2,3 év extra garanciát vásárolni, ami ugyanazt adja, csak nem +90K-s felárért hanem mondjuk 10-20K-ért a termék árától függően.

Ittvan: [78K] Nem 140K !

A qualcommos érvelésed azért hibádzik, mert épp Te írtad fentebb, hogy "Ez nem arra van, hogy dzsó, a darukezelő, ebédszünetben engribördzözzön." akkor minek kardoskodsz az erősebb belső mellett, amikor úgysem használnád ki ? Nem filmeznél, nem játszanál rajta... böngészni, meg a dzsungelben a gps-t viszi az Xcover meg az Evolveo is. Ugye, mert egy átlag strapafelhasználó vagy valami túrázó, vagy munkás. A munkás nem érintős telót fog venni munkás telefonnak, remélem ezzel nem mondtam újdonságot. A túrázó meg nem ezt, hanem akkor már egy olcsóbb strapát fog venni, amiben van gps-s (amihez bőven elég akár egy mtkchipset) és ami kicsit erősebb kialakítású.

Az, hogy Te ennek ellenére ezt preferálod... emellett az ár mellett. :DDD Hát... finoman szolva is ezzel nem villognék.

Xiaomi Redmi 1S

(#36) kolosanyi válasza ctvagyok (#34) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért nem olyan gáz a helyzet. Az EDR rendszer - bár nem 100%-os lefedettségű, csak megközelíti azt - jól működik a gyakorlatban az ország nagy részében. Ha valahol mégse tud a bázisállomáshoz kapcsolódni a készülék, akkor direkt módban még mindig tudnak egymással rádiózni a helyszínen. Egyáltalán nem rosszabb, mint a régi analóg rendszer.

(#35) 112FarEast
Az általad emlegetett készülékek mindenben kevesebbet tudnak ennél. MINDENBEN! Mutass olyat, ami annyit tud, mint ez és olcsóbb. Nem MTK, nem elavult NovaThor, van rá szoftveres support és legalább ennyit kibír. Ha találsz ilyet, akkor ne restelld ide beírni, biztos segítenél azoknak, akik ilyet keresnek, minél jobb áron.

(#37) 112FarEast válasza kolosanyi (#36) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Figyelj, ár/érték arányban, jelenleg ennél nincs jobb ajánlat a magyar piacon: [Xiaomi Redmi 1S] Olvasd el a specifikációját, itt a mobilarenában a tesztjét... szerintem elég meggyőző... ezért az árért. Vettem hozzá egy ilyet: [link] Problem Solved... ezen lehet mindent csinálni. Mindent visz. !!folyamatos!! frissítések vannak rá, nem az, mint a többi gyártónál, hogy csak a zászlóshajókat támogatják.

De tudom.. neked strapatelefon kell, ami 2xx gramm féltégla és lehúzza a zsebed.
[Itt van ez]

Nem mondom, hogy jobb, mint a Sonim... de nem sokkal rosszabb.. és hát fele annyiba kerül. Ami nekünk magyaroknak ugye nem egy utolsó szempont.
Az MTK nem egy rossz dolog.. nyilván jobb a qualcomm.. de az MTK is elbírja a legtöbb dolgot... azokat mindenképp, amiket egy strapatelefonon csinálni lehet.

Xiaomi Redmi 1S

(#38) kolosanyi válasza 112FarEast (#37) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kit érdekel a Redmi 1 S-ed egy strapatelefon topikban? Bírja a vizet? Nem. Bírja a mechanikai hatásokat? Nem. Ellenáll az apró szemcsés szennyeződéseknek? Nem. Ergo ez a kategória? Nem, nem és nem. Az az Evolveo meg de, sokkal rosszabb. Láttál már olyan MTK-s telefont, amiben normális GPS vevő van? Mert én nem. Sőt, volt nem MTK-s kínai telefonom és az konkrétan használhatatlan még autós navigálásra is, nem ám komolyabb terepi munkálatokra (arra valószínűleg ez a Sonim se jó, néhány 10 m-es pontosság még elképzelhető vele). Továbbá nulla szoftveres támogatás van hozzá és régi droiddal adják. És még mindig nem tudjuk, hogy pontosan mit bír fizikailag az eszköz, mert nem írta le a gyártó. Az, hogy úgy néz ki, mintha sokat bírna csak egy dolog.

Az a baj, hogy mindenáron be akarod bizonyítani, hogy ez a telefon egy szar, mert drága, ellenben a kínaiak milyen jók, mert olcsók. A valóságban ez kicsit másképp működik, lehet, hogy a barkácsszakkörös kocka fórumozóknak nagyon jó választás egy kínai cucc, mert olcsón kap korrekt hardvert (már ha épp nem egy MTK-s hulladékról van szó), de még mindig ott van a támogatás és a márkaképviselet kérdése. A Xiaomidra milyen garancia is van? 1 éves? És hova küldik javításra? Kínába? Aztán hónapokig várhatsz, ha valami gond van vele. Ez szerinted felér a 3 éves garanciához, amit erre a Sonimra adnak? (Nyilván nem itthon, ez nem is nagyon lesz hivatalosan kapható nálunk, de a célpiacokon igen.) Ha továbbra is csak azzal tudsz jönni, hogy de a Redmi 1S milyen jó, és földbe döngöli ezt, akkor azzal nem tudok mit kezdeni.

(#39) bepken válasza 112FarEast (#22) üzenetére


bepken
veterán

mivel jól látszik, hogy fogalmad nincs arról, amiről írsz (ráadásul a "fiam" szó helyesírása se megy még)....így talán felesleges is volna belekontárkodnom a napi troll adagodba... :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#40) Cyberpunk válasza kolosanyi (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy Opelt hasonlít egy Ferrarihoz. Nem egy liga a két készülék. Szerinte az egyik olcsóbb, és már is jobb ár/érték arányt képvisel. Nos árban lehet jobb, de képességekben nem! És itt egy spéci készülék amin látszik, hogy terepre tervezték szerinte nem ér annyit. Lehet nem ér ennyit, de ilyen orbitális hülyeségeket összehordani enyhén vicces. Vicces, ahogy megpróbálja igazolni, hogy a készüléke egy ligában játszik, csak mert olcsóbb, pedig az nem egy strapabíró készülék. Lehet rendszer szinten tud annyit, sőt az egy jó készülék, de ne akarjuk már egy IP68 szabványnak eleget tevő készülékkel egy szintre helyezni, mármint ami a készülék fő profilját illeti.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) kolosanyi válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ráadásul nem csak IP68-as, hanem mechanikai behatásokkal szemben is ellenálló. Ahogy mondod, ez egy speciális körülmények közé tervezett készülék, ennek megfelelő árcédulával. Na mindegy, szerintem eléggé körbejártuk a témát, én nem tudok és nem is kívánok többet pampogni erről, felesleges. Nem értem, hogy miért kell ennyire elvakultnak lenni. :(

(#42) wortz válasza 112FarEast (#10) üzenetére


wortz
tag

Látom, hogy rettenetesen kiborított ez a készülék, pedig nincs igazad.
Először is attól, hogy te nem veszed hasznát, még igen is létezhet olyan ember, felhasználási terület, ahol nem hogy jól jön, de egyenesen követelmény egy ilyen strapabíró eszköz. Nem is olyan kicsi rá az igény, mint hinnéd.
Másfelől. Valóban túl van árazva a telefon, de azért azt ne felejtsd el, hogy ezt a hardvert márkától függően 30-80 ezer forint körül kapod meg. Erre jön még egy iszonyat robusztus tokozás, amit kb sehol máshol nem kapsz meg, ÉS egy olyan akksi, amilyen telefonban manapság gyakorlatilag páratlan. Ez már önmagában indok lehet egy 100+ rugós árcédulára. Azután ne felejtsd el, hogy egy vadi új modell, azok alapból mindig drágábbak piacra kerülésükkor, mint amit érnek (ez ma valahogy trenddé vált).

És végül, de nem utolsó sorban 3 év teljes körű CSERE gari van rá, ami azt jelenti, hogy ha tönkreteszed ezt a telefont valahogy, bár elképzelésem sincs, hogy miként (mondjuk izomból hozzávágod Darth Vader fénykardjához, vagy átmész rajta úthengerrel), és beviszed a szilánkosra tört darabkáig a gyárhóhoz, akkor ott helyben, zokszó nélkül adnak neked egy másikat, ingyé. Ezt azért én a Sonim-on kívül más cégnél még nem láttam.
Szóval igen, picit tényleg túl magas a kezdőár, de ha azt nézzük, hogy mit kapsz érte, akkor max 20k-val van túlárazva, az meg semmi. Ennél durvább túlárazásokat is szokunk már látni. (Pl HTC bármelyik modellje).
Nyílván a hardver árát nem a legnoname-ebb, garancia és support nélküli csiang-hung-ming kínai szutyokhoz kell mérni.

Más:
Maga a telefon külsőre nekem nem igazán tetszik amiatt a brutál nagy "antennalike" hangszóró miatt, de azt leszámítva nagyon rendben van. A hardver tökéletesen elég minden épeszű felhasználási területre, nyilván nem benchamark huszároknak és "telefonnal csajozóknak" készül, minden másra tökéletesen elég. Plusz egy ekkora akksival, szerintem komoly terhelés mellett is kihúzza 3 napig, de pl egy kirándulásnál, ahol az ember napi pár percet ha használja (GPS, zseblámpa, 1-2 telefon) szerintem akár egy hetet is ki lehet húzni vele. Az meg már maxirespect a fél napot bíró telefonok világában.
Szerintem a súlya sem annyira gáz, bár az is tény, hogy minél kisebb egy telefon tömege, annál jobban bírja a nagyobb zakókat. (Anno pont itt MA! volt is teszt, hogy egy 100 rugós sonim ütésálló telót versenyeztek egy 30 rugós, harmad akkora Samsung ütésálló ellen, és a Samu nyert. Nem volt olyan robusztus, de a tömege is kisebb volt, jobban viselte az eséseket. Viszont egy ekkora akksinak ez az ára.

Szóval szerintem ez a telefon nagyon egyben van, és bár ATM tényleg túl drága, létjogosultsága bőven van, főleg ha majd olcsóbb lesz néhány "szentpityu"-val.

Én mindig is szerettem az ilyen masszív cuccokat, még akkor is ha tényleges szükségem sosem volt rájuk. Pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy veszek egy CAT B100-at C telefonnak, csak még egy kicsit drága arra, amire nekem kell. (Évi 2-3 használatra).
Igazából persze tényleg meg lehetne úszni olcsóbban is egy vízálló tokkal a dolgot, de az nem ugyan olyan. És akkor még az ütésállóság nincs megoldva.
Különben is, ezeket a telefonokat már az összeszerelésnél is minőségibb anyagokból rakják össze, tehát jó eséllyel fog működni akár 10+ év múlva, ami nekem mindig is erény volt a szememben. Szeretem a tartós dolgokat. Még akkor is ha 10 év múlva már végletesen elavult lesz, akkor is működjön.
Egész egyszerűen hányok az olyan termékektől, amik 2-3 év múlva tönkremennek maguktól. Mert tönkre megy bennük egy relé, egy áramkör, egy kapcsoló, egy kondenzátor, vagy bármi más. Ez a fajta "tervezett elavulás" a világ egyik legundorítóbb dolga.
Persze nem kizárt, hogy ez a fajta tervezési szemlélet egy-egy strapa cuccban is megjelenik, de azt hiszem jóval kevesebb rá az esély, mint egy átlagos elektronikai cucc esetén. Elvégre ezeknél tényleg a megbízhatóság a legfontosabb.

Szerk: a llényeg: szerintem ez egy tök jó telefon. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#43) zdanee válasza wortz (#42) üzenetére


zdanee
őstag

Azért a pontosítás végett a szándékos rongálást a Sonim sem szereti nagyon. Láttam olyat, hogy egy figurának nem tetszett, hogy megkopott a ház, de biztosra akart menni, ezért kalapáccsal beverte az üveget. A készülék házán belül van egy vékony műanyag száll, ha a telefon nagyot zakózik (kb 1.5-2m magasról), az mindig eltörik. Ebben nem volt eltörve, a Sonim visszautasította. Egy másik esetben egy katasztrófavédelmis srác vitt be egy betört kijelzős Sonimot, átment rajta a tűzoltó autó. Látszott a guminyom. Azt viszont szó nélkül cserélték. Vannak a házi barkácsmesterek is, láttam egy olyat, aki beleforrasztott(!) egy másik hangszórót, mert annak jobb a hangja. Attól is megvonták a garit. Ha megbontod a vízálló készülékházat, a gari egyből ugrik, ezt is meg tudják állapítani a szervizben.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#44) TCSZ


TCSZ
senior tag

Nekem jöhetne ez a telefon. Bírja a strapát és jó az üzemidő. Viszont pár dolog érdekelne. A külső antennába vajon be van integrálva a gps és a wifi is? Milyen az elkészült fotók minősége? A memóriát lehet bővíteni. Túrázások mellé és a hétköznapokba is jól jönne. Legyen inkább nehezebb ha ez az ára a jó üzemidőnek és a strapa bíróságnak. Emlékeztek hogy a régi telefonok az ős időben milyen adatokkal rendelkeztek? Szerintem ez a telefon még 5-6 év múlva is használható lesz annak számára aki csak alapdolgokra akarja használni.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#45) NateDogHUN válasza 112FarEast (#15) üzenetére


NateDogHUN
tag

Jómagam-a könyvelés mellett- szolgálati kutyák kiképzésével is foglalkozom. Mi akkor is tréningezünk, ha esik , ha fúj és nem a négy fal között. Szóval nekem van igényem olyan telóra amit nem kell szarvasbőrkendővel törölgetni vagy azon gondolkodni, hogy elővegyem-e szakadó esőben, megfoghatom-e saras kézzel. Egy dolog nem tetszik, az áruk...

http://www.natedog.hu

(#46) wortz válasza zdanee (#43) üzenetére


wortz
tag

Ez azért szerintem teljesen természetes. Amúgy meg nem sok olyan márka van, ami ad egy új telót ha átmegy rajta a tűzoltó autó. :) Gondolom részben ez indokolja a magasabb készülékárat.

BTW volt haverom, aki vett vízálló Samsung telefont, letesztelte a fürdőkádban, hogy vízálló-e, csak a marhája elfelejtette valamelyik ajtócskát (már nem emlékszem, hogy a jackt, vagy az USB) becsukni. A víz bement. Teló kampec. Bevitte a szervizbe, hogy "beázott". Ott sem dinkák. van az ajtócskák mellett egy indikátor, ami jelzi, ha ott ázik be, egyből mondták, hogy nem volt becsukva a vízzáró ajtó, gari ugrott. Tök jogosan. User error.

[ Szerkesztve ]

(#47) wortz válasza TCSZ (#44) üzenetére


wortz
tag

Külső antenna - szerintem - nincs. Az a nagy pukli ott a telefon tetején (ha jól értettem) egy hangszóró. Javítsatok ki ha tévedek.
Kamera képeket még nem nagyon találtam, viszont külföldi oldalakon azt írják, hogy a memória nem bővíthető.
Card slot: No - ami részben logikus, hiszen nem biztos, hogy egy gagyibb memóriakártya is kibírja azt a terhelést, amit a telefon.
És abból kiindulva, hogy nekem simán működnek 12 éves NEM strapa telóim, ez akár még egy 20-ast is kibírhat egy minimális törődéssel, feltéve ha nincs beletintergrálva a már említette "tervezett elavulás", és amennyiben egy picit is igényesebb anyagokat (strapabíróbb nyák, minőségibb elektonikai komponensek, stb) használtak a gyártás során.
Más kérdés, hogy 20 év múlva már vagy hologramos telók lesznek, vagy az androidunk fog helyettünk telefonálni. Vagy agyi implant lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) B.i.L válasza NateDogHUN (#45) üzenetére


B.i.L
senior tag

Sajnos az ára tényleg magas az itthoni viszonyban....de van más alternatíva?Van,pl Motorola Defy,Defy+!(itt had jegyezzem meg,hogy csak a telefon funkciót használjuk,és 70.-ért vettem)Majd 3 évig használtam,amikor a teherauto átment rajta és bepókhálósodott,a funkciók meg maradtak,zavartalanul.Megjárta a tengert,a Lukács fürdőt,a Leányfalui termált.2 dolog ami nemtetszett 1:szoft,durván kettő évet kellett várnom normálisra,2:előlapi kamera hiánya.Mindezek mellett,teljesen kiszolgálta az igényeimet.
Viszont,ha y-on is látom,hogy az új csodamasina megfelelően működik,csak akkor tudnók viszonyítani.
Nekem sokat ér a strapa',pecás lévén leengedném pár helyre.Pl bedobnám surf bottal vagy 80 méterre,és 3 méter mélyre :Y

Horgászni mentem...B.i.L

(#49) TCSZ válasza wortz (#47) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszönöm a választ! Akkor nem antenna. Kár.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#50) Cyberpunk válasza B.i.L (#48) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Keltem, hogy ezen a szinten mozogna a két Defy. :) Ennek inkább a CAT mobilok az ellenfelei.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.