Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem az lett furcsa, ha a Willamette bármit is fel tudott volna mutatni :D Annál még egy jól meghúzott Tualatinnal is jobban jártál volna :D
De különben tényleg érdekes állat ez a kártya :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

így most egy 16/16/16/6-os felállású kártyát tudhatok a magaménak, ami a gpu/memória órajelet leszámítva egy 6800GT-hez áll a legközelebb, a 6800GT 350mhz gpu és 400mhz memória órajellel rendelkezik, ez több mint 10% pluszt jelent órajelekben, kiváncsi lennék azonos tesztkonfigban ez mennyi különbséget eredményezhet a két kártya között 3DMark tesztekben.

Ez egy kicsit hibás (nekem anno volt mindkettő kártya: non-GT és GT), a 6800GT DDR3 (akkoriban az volt a csúcs) memóriával szerelt volt és 500MHz-es, effektíve 1GHz-es volt, nembeszélve a 2x akkora memória mennyiségről (128MB vs 256MB). Na, most ma már vicces ez a különbség (350 vs 500 MHz + 128MB vs 256MB), de akkoriban ég és föld volt, különösen 1280x1024 vagy nagyobb felbontásban. Egyébként a kártyákat egy AMD Barton 3000+-os proci mellett használtam annak idején, de amellett is CPU limitesek voltak (igen, a kisebbik is).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3) Alpi.


Alpi.
addikt

[Nagyon hasonló leosztással toltam anno én is egy-két kört !] Sajna pont nem néztem sem 2000-ben, sem 01-ben. :(
3D99-et szöktettem csak a konfiggal !
A 01, a visszaosztott ram miatt nem javult. Ott cpu órajel és ram powwa is kell ezen a szinten egy 478-as P4-nek. :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#4) snake1977 válasza Lord Myn (#2) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm a kiigazítást, javítom! :R
Anno pár mhz gpu/memória órajel roppant sokat jelentett, néha pont a játszhatósági határt lépte meg vele egy egy kártya, emlékszem a TnT kártyámnál 15-20mhz már jelentősnek számított, egy egy játékban így akár picit nagyobb részletességet tudtam kihozni vele.:K

Alpi: No comments, te sosem kispályázol mobil pentium ~4.7Ghz-en :Y Gratula a teljesítményhez! :C
Ha lesz időm letolok rajta egy 99'-et is, sajnos tuning ramjaim és hűtőm sincs már ehhez a platformhoz, meg igazság szerint a socket 478 sosem volt a kedvencem. :D

Hcl: Csak két tua celeronom van, de nem hajlandóak menni 1.43ghz felett és az sd vs ddr miatt inkább utóbbit válaszottam, illetve így könnyebb is lett hasonlitani egy szimpla alaplap csere mellett. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#5) hcl válasza snake1977 (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk igaz :) A SD - DD csere elvileg olyan nagyon sokat nem hoz , amennyire tudom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) snake1977 válasza hcl (#5) üzenetére


snake1977
őstag

Valóban nem hoz single channelben túl sok pluszt, de mellé az órajel különbség a két cpu közt még dob picit ezen különbségen, ha 1.5ghz fölé tudtam volna lőni a tua celeroncsokat akkor azzal is tesztelem még, vagy eleve kihagyom a tesztből a willamettet. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#7) hcl válasza snake1977 (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát az 1.5GHz-es Tualatin megeszi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) snake1977 válasza hcl (#7) üzenetére


snake1977
őstag

Ha sok időm lesz összehasonlítom a két rendszert, bár csak a bios-ig teszteltem az emelt órajelű celeronokat, ha windows alatt prime stabil lesz akkor megér egy misét összevetni őket :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#9) Alpi. válasza snake1977 (#4) üzenetére


Alpi.
addikt

Detto. Nem tehetek róla, de sosem tudott beférkőzni a szívembe igazán.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#10) snake1977 válasza Alpi. (#9) üzenetére


snake1977
őstag

Nálunk negatív csúcsot döntött a socket478, amd bartonról váltott öcsém 2,4ghz-es P4-re, és lassabb volt mint a 2500+ tuningolva 3000+ bartonja, a konfig nagyon hamar ment a levesbe, utána egy 754-es abit fatality lap jött athlon procival, na az már tisztességesebben zúzott mint a barton. A dolog kis érdekessége hogy egy olcsó ECS KT600-as lapban, mindenféle feszültség emelés nélkül ment a tuning, és évekig (3-3,5) stabilan működött benne. A fentiek miatt nekem már eszembe sem volt s478-as deszkát venni, maradtam az amd fronton és socket A-ról 939-re váltottam utána.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#11) Lord Myn válasza snake1977 (#10) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én is ezt az utat jártam be pont, de a 939-es után jöttek a 775-ös Core 2-esek és "kivégezték" az AMD-t... :( (ami a Ryzen-korig úgy is maradt)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12) snake1977 válasza Lord Myn (#11) üzenetére


snake1977
őstag

Én még az AM2 platformig amd-nél maradtam, 4200+ x2 majd 6000+ x2 lett, utóbbi zabált rendesen és melegedett is cserébe legalább lassú volt egy core2 duohoz képest, ezért elég hamar váltottam én is 775-re, utána megpróbálkoztam még az FM2+ szériával, de nagyon hamar beláttam hogy labdába sem rúg a 2-3 genes core i processzorok mellet. :( Jött a zintel core i 3470 majd 6500 a kettő közt nem volt olyan nagy a szakadék mint azt gondoltam először. Mikor megjelent a Ryzen tudtam előbb utóbb ha elfogadható lesz az ára a következő gépem már biztosan amd lesz megint. Ezt a cserét nem bántam meg. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13) Lord Myn válasza snake1977 (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, én egyelőre még maradtam a kékeknél (pedig 1993-2008-ig voltam AMD-s, az első egy AMD 386DX-40 volt), volt kölcsönben egy Ryzen-es laptop nálam, jó volt meg gyors is volt, de elég sok kompatibilitási problémába futottam bele régebbi cuccoknál, az Intel meg vígan futtat 20+ éves szoftvereket is...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14) hcl válasza snake1977 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én most mindenféle bagóért kapott alkatrészekből raktam össze a Core2 Vmware host helyett egy PhenomII-t. Amikor működik, akkor persze, frankó a 4 mag, meg a 8GB RAM, de iszonyú hisztis, mindenre érzékeny mint a fene :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Lalaland


Lalaland
tag

Van abban még tartalék :DDD
Ez is egy moddolt kártya csak 6800gt @ultra-ra.
A core2 3460on ment, a ram 355on.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#16) snake1977 válasza Lord Myn (#13) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem egy XT azzal kezdtem, igaz rövid ideig volt meg, a format c után nem tettem /s kapcsolót, rendszer lemezem meg nem volt, pláne nem olyan ami kezelte az mfm dolgokat. :D Rövid úton egy 386 sx16 lett a kövi lapom, igazi barbár módszerrel kendácsoltam bele a brand hyundai xt házba. :DDD

Hcl: nekem egy E7600 van most hobbista gépnek, illetve nemsokára lesz egy 775 itx lapom ha minden jól megy, abból pedig épül majd egy recallbox/batocera alapokon nyugvó retrozós gép, ezt nagyon szeretném összehozni. :)

Lalaland: Most direkt csináltad? :DD Ebből már látom hogy az lesz vége hogy a scyte ninja plus hűtőmet valahogy rákendácsolom a prescottra, ha találok itthon néhány gyorskötözőt és meglátjuk mit bír ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#17) hcl válasza snake1977 (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is fasza :) Mondjuk nekem a Vmware nem annyira hobbista gép, hanem mindenféle fejlesztőkörnyezet/Windows cuccok/OS próbálgatás terepe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Lord Myn válasza snake1977 (#16) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja, nekem is (Turbo)XT volt az első PC-m, csak annak már 30 éve, a 386-os az első AMD-s gépem volt. Ráadásul a format c:-s történetet én is elsütöttem, csak kicsit másképp: nálam 'del *.*' volt bűnös, csak épp azt hittem, hogy egy adott könyvtárban vagyok benne, nem pedig a C: gyökérben... (prompt persze nem volt beállítva - MS-DOS 3.3-nál még nem volt alap). :D Annyiban voltam szerencsésebb, mint te, hogy nekem 1 napon belül sikerült megfelelő rendszerlemezt szereznem. (Sőt továbbmegyek, ha a szám a nickedben a születési éved, akkor még egykorúak is vagyunk... :C )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#19) Lalaland válasza snake1977 (#16) üzenetére


Lalaland
tag

Hajrá, csapassad. Én is várom még a quad procit bele. :DDD

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#20) snake1977 válasza Lalaland (#19) üzenetére


snake1977
őstag

Csapattam :D Hamarosan kiegészítem a cikket, addig is kedvcsinálónak a teszt környezet, illetve a teszt gép, mivel gyorskötözőm nem volt lesúlyoztam a ninját :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#21) hcl válasza snake1977 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

W T F :D
Főleg a Zalman a toronyhűtő tetején... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) snake1977 válasza hcl (#21) üzenetére


snake1977
őstag

Muszáj volt valamivel nyomatékosítani a lefogatást, nem biztam benne hogy a scythe viszonylag súlya elég lesz, inkább dobtam rá egy ~kiló rezet. :DDD
A bejegyzés updatelve. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#23) hcl válasza snake1977 (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó teszt lett ! :C
Hasonló tesztsort én is nyomattam a Villi- től a EE- ig. 1-1- ben nem hasonlítható ugyan, mert a Giga lapban a Prescott majd az EE mellett a 6800GT szerepelt. 3DM2001 alatt 22790 pöttyig jutottam, de biztosan van még a GT- ben tartalék, ha pld áttenném A64X2 S939 mellé. A szinteket a kezdetektől az EE- ig minitáblázatba véstem, szokás szerint még DOS alatt is teszteltem ezen konfigokat, persze ez csak amolyan egyéni aberráció :DDD .

(#25) Lalaland válasza snake1977 (#20) üzenetére


Lalaland
tag

Jól néz ki :D
Bekerült a quad, picit tett még hozzá.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#26) Alpi. válasza Lalaland (#25) üzenetére


Alpi.
addikt

Szép ! Potens kis Agp-s kihajtósos konfig ! Grat ! :C :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27) Lalaland válasza Alpi. (#26) üzenetére


Lalaland
tag

Köszi! Igen, annak lett szánva.

[ Szerkesztve ]

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#28) snake1977 válasza DarthSun (#24) üzenetére


snake1977
őstag

Szép kis nagy mega teszt :C azt az EE procit kicsit irigylem amellett hogy az s478 platform egyáltalán nem a kedvencem :D jól gyorsult 3,4ghz-nél a 6800GT, gondolom azért a DDR3-as vram is rásegített szépen :))

Lalaland: Nem gyenge eredmény, szépen gyorsult a vas!:C :R
Milyen alaplapod van a konfigban?

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#29) DarthSun válasza snake1977 (#28) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

No igen, mint említettem a blogban is, csak szerencsés vagyok hogy lett EE procim, a 6800GT- t meg régebben csíptem meg olcsón. Elég jól megy az eszme 478- as létére. AGP- ben a csúcs azonban Lalaland C2Q- os verziója, azt valszeg nem éri be a tuningolt 939- es sem. Gondolkodtam a 775- ön, de egyelőre kihagyom, jött egy ajándék 2011v3- as Xeon proci, most kénytelen vagyok avval gépet építeni :D .

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi az írást, jó volt olvasni!

6600 GT-vel ugyanez? Esetleg játékokkal is? Egyszerűbb kihajtani valamivel. (Mondjuk a 3DMark2001 inkább szól az egész gép teljesítményének az értékeléséről, mint a VGA kihajtottsági fokának megmutatásáról. Nagyon sok, irreálisan sok pontot kapsz ott az erős prociért, nagy sávszélességű RAM-okért.)

Illetve ugye a "kihajcsaje" dolog nagyban függ a felbontástól. Adott játékot más proci hajt ki 1024x768-ban, mint 1280x1024-ben vagy 1600x1200-ban, másként szólva a felbontás növelésével a CPU tesztből VGA teszt lesz. Ha nagyon a CPU-ra helyezzük a hangsúlyt, a lehető legkisebb felbontásban kell tesztelni.

(#31) snake1977 válasza DarthSun (#29) üzenetére


snake1977
őstag

Az a lényeg hogy van :K sajnos nekem semmilyen komolyabb procit fogadni képes agp-s lapom nincs, volt 775i65g régebben de megváltam tőle, úgy tudom a c2d/q procikat a 865 chipset nem eszi, így sok értelmét nem éreztem megtartani. :B

Fred23: :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#32) Lalaland válasza snake1977 (#31) üzenetére


Lalaland
tag

Pedig pont egy Asrock 775i65g rev2.04 van alatta, ami már támogatja a c2q-t. De a tuningot nem :DDD
Van tartalékban egy Asrock 4CoreDual-SATA2 rev2.0 de még nem szántam rá magam az átszerelésre(ez sem a tuningról híres).
#29 DarthSun: Gondolkoztam én is egy brutál Amd-agp szörnybe, kimaxolni egy 939est, de az inteles jött hamarabb ;)

[ Szerkesztve ]

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#33) snake1977 válasza Lalaland (#32) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem az első reviziós volt, akkor azért nem ette őket, de most ránéztem a support szerint nem is eszi csak rev2.0-tól :K
No majd egyszer...ha belefutok megint ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#34) snake1977


snake1977
őstag

Találtam egy ilyet is, V9999LE agp. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#35) DarthSun válasza snake1977 (#34) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tuningolt 3000+, NV6600GT- vel, 16920 pötty ;] :B

(#36) snake1977 válasza DarthSun (#35) üzenetére


snake1977
őstag

Gondolom a DDR3 is dob egy kicsit a kártyán a ddr1-hez képest, jó kis 6600GT kártyád van. :))Szép kis fsb emelés, 266-ról 421? Mivel hűtötted? ;]

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#37) DarthSun válasza snake1977 (#36) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Bakker, megint a DDR3, nem figyeltem, bocs.

AeroCool FullCU, dual-ventivel, F8+F9. + a 6600GT- n is 8cm- es sufniventi :B , nem szép de hasznos.

(#38) DarthSun válasza DarthSun (#37) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ráadásul ingyenes volt a 6600GT, számtechben a kidobandók közül lomiztam.

[ Szerkesztve ]

(#39) Viktor77


Viktor77
titán

Kérlek-kérlek javítsd a címet, nagyon bántja a szemem! :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) snake1977 válasza DarthSun (#37) üzenetére


snake1977
őstag

Szuper :C nekem csak egy rézbetétes nagyobbacska hűtőm van rá, bár most már socket A lapom nem is tudom van e még, viszont van egy nf7 dobozom első szériás laphoz, azt szeretném "megtölteni" egy lappal. :) Most épp egy sempronos laptopban fogom turion64-re cserélni a procit, elméletben van benne dedikált vga is, még csak most érkezett, szóval megpróbálom első körben felspécizni kicsit procival, rammal aztán meglátjuk mit produkál :D
Az a 6600GT nagyon szép, nem is gondoltam hogy az inno3D készitett full réz bordát, nekem van 2 alu borda is inno 6600GT-ről :D sajnos egyik sem volt életképes, de a bordák kb. gyári állapotúak. :))

Viktor77: Alapvetően nem kívánságműsor mivel a magam szórakoztatására készült a bejegyzés, de várom a javaslatod. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#41) Viktor77 válasza snake1977 (#40) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, nem úgy, csak elírás: Gefroce.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) DarthSun válasza snake1977 (#40) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is ellenőriztem eddig, de most nézem a neten hogy az Inno, evvel a hűtéssel, PCIe kiadásban is készített 6600GT- t - [link] -, csak azon a nyákterv kissé más.

(#43) Lalaland válasza DarthSun (#37) üzenetére


Lalaland
tag

Nagyon jól néz ki a gyári réz hűtő, nem is láttam ilyet. Bár érdekes, az én sima alu hűtős valtozatom, az 500/500as órajelű. Holnap bedobom tesztre. Addig is az e6800assal alapon:

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#44) DarthSun válasza Lalaland (#43) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó sokféle kiadás, gyártó/kinézet/más órajel létezik a 6600GT- ből. A másik példányom egy Giga (500/500), nem fotózam még, majd előszedem, de ilyen.
A 775- ös konfigoddal látszik hogy van ezekben még tartalék erő :)

(#45) snake1977 válasza Viktor77 (#41) üzenetére


snake1977
őstag

Viktor77: Tengermély tisztelettel köszönöm a helyreigazítást. :R

Darthsun: Nekem ilyen verziósak voltak csak eddig, ebből egy működött, kettő kuka, illetve van még egy elviekben világító ventilátoros asus 6600GT hűtésem, szintén agp kártyáról. :)

Lalaland: Tényleg be kell szerezzek egy ilyen lapot most már :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#46) DarthSun válasza snake1977 (#45) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez 6600GT ? Nem látom a tápcsatit :U . Úgynézem ugyanilyen hasonló Inno hűtéssel kaptam egy Asus Ti4200- at :

A venti-matrica más kissé, ja meg a venti is - 9 vs 7 lapát.

[ Szerkesztve ]

(#47) snake1977 válasza DarthSun (#46) üzenetére


snake1977
őstag

A google szerint az lenne, onnan van a kép, a bordák amikett leműtöttem el vanak pakolva valamelyik doboz mélyére, ha lesz időm előguberálom egy fotó erejéig. :B De ettől függetlenül ha nem is pöccre ugyanilyen de nagyon hasonló felépítésü low cost aluminium bordák.
Ezt pár hete műtöttem le, de már nem is emlékszem milyen kártyán volt. Sok döglött inno3D járt nálam. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#48) FF23 válasza DarthSun (#46) üzenetére


FF23
senior tag

Nem GT, sima 6600 ddr1 rammal.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49) Fred23


Fred23
nagyúr

Az enyéim:

Meg van még egy ugyanolyan MSI, mint az első, csak azon a gyári hűtő van.
A hableányos a kedvenc; szép, és támogatja a 3.3V-ot is. Point of View a márkája, de hogy a matrica alatt mi van, még nem néztem meg. Akárki is gyártotta, jó munkát végzett, mert tökéletes a kari most is.

(#50) snake1977 válasza Fred23 (#49) üzenetére


snake1977
őstag

Nagyon szép kártya :R Az MSI kártyán a NorthQ hűtés se piskóta, kicsit hajaz a VF700-ra, de komolyabbnak tűnik. Ilyen NorthQ márkájú ventilátoraim voltak full fémből, jól szuperáltak nagy légszállítással. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.