Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Jó kis teszt, igazi gyakorlati tapasztalattal a valós életből.

(#2) joecontra


joecontra
addikt

Jó lett az írás, köszi.

Üdv,
J

(#3) Nigér


Nigér
őstag

Nekem ideális cuccos lenne ha megfelelő árban lenne, lehet tudni egyébként a kisker. árát...? :F

[ Szerkesztve ]

(#4) Analyzer


Analyzer
csendes tag

Koszonjuk az irast, megfeleloen atfogo. Azt nem ertem viszont, miert nem lehet egy olylan valamit kapni, aminek hasonloan vannak USB csatlakozoi, csak egyszeruen AA-s cerkaelemekkel lehet megpakolni. Magyarul, ne legyen a tolto sem halozat fuggo. Vagy Ti tudtok ilyet?

(#5) BiP válasza Analyzer (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Létezik ilyen, szinte adja magát az ötlet.
De most Google-be beírtam, hogy "portable aa battery powered charger", dobott pár találatot. 2 ill. 4 elemes változatok vannak. (ha azt nézem, hogy tölthető elemet (ceruzaakksit) lehet kapni 2500-2700mAh-s méretben, egy 4elemes változattal szép kapacitást lehet elérni)

[ Szerkesztve ]

(#6) .mf


.mf
veterán

"(Repülőn aztán kiderült, hogy a hosszabb járatokon van USB töltő...)"

Azért nem mindenhol... két hete jöttem haza Japánból egy olyan Lufthansa géppel, amire elsőre azt hittem, hogy rossz gépre szálltam, s valami fapados helyi járat. Pontosabban annál is rosszabb, még a helyi járatok is kenterbe verték. Ugyan tényleg magas vagyok 192 cm-rel, de azért egy interkontinentális, 13 órás járaton már azért hadd' férjek el, milyen már, hogy csak terpeszben tudok ülni, s még akkor is a térdem az előttem lévő ülés háttámlájának szorul? Természetesen konnektor sem volt, sőt, a sorunk fölött még az olvasólámpa sem működött. S még sorolhatnám, az a járat botrányos volt.

Kösz a cikket, megvannak a maga gyengéi is, de legalább nagyjából azt kaptad, amit rendeltél. Én egy fél-háromnegyed éve egy kisebb, napelemes töltőt rendeltem a 'béjről, elvileg 850 mW kapacitással. Az első elveszett út közben, a második érkezett csak meg, s az se akart igazán működni. S mint szétszedéskor (megnéztük, hátha könnyen javítható - visszaküldeni nem lett volna értelme, a posta drágább lett volna) kiderült, valójában csak 340 mW-os az akku benne... Olcsó volt, de legalább nem működött :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Analyzer válasza BiP (#5) üzenetére


Analyzer
csendes tag

Koszi az infot, BiP!

(#8) BiP válasza .mf (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Én 3 hete voltam Indiában, ugyanígy Lufthansa géppel, 10 óra út egy kb. magyarországi távolsági buszjárat színvonalán.
Sokszor elégedetlenkedem az élet által nekem adott 173centinek, de most azért hasznos volt, hogy nem vagyok nagyobb, így épp elfértem.
Ja, a lényeg: turista osztályon se usb, se konnektor, semmi. (viszont a háttámlába épített kijelző/videotár életet mentett).

[ Szerkesztve ]

(#9) .mf válasza BiP (#8) üzenetére


.mf
veterán

Az a vicc, hogy nálunk még az se volt a visszaúton. 4-5 soronként középen egyetlen kijelző, műsor-választék nem volt, s nagyrészt csak a biztonsági útmutatók és reklámok mentek rajta. A kiszolgálás is érdekes volt, ebéd japán idő szerint délben, vacsorára vártam, vártam, f7-kor megkérdeztem, hogy mikor, mire azt a választ kaptam, hogy fél óra. Hát nem. F10-kor kaptunk csak vacsorát! S még csak jó sem volt, repülős ételek között is elég alsókategóriás volt, a "húson" több volt a zsír és egyéb, mint színhús... Tehát nem csak a kényelmetlen szék és szűk hely miatt nem tudtam aludni, de még a korgó gyomrom miatt sem. Életem legrosszabb repülőútja.
S mindezt a japán KIX repülőtérről, a Kansai térség japán üzleti életének második (Tokió után) vagy talán első legnagyobb központja, a gép is üzletemberekkel volt teli, ilyen presztízs-helyre ilyen járatot?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Kashim


Kashim
őstag

Köszönöm a fikamentes hozzászólásokat idáig. :R

Az utazási tapasztalatokra reagálva:
Én China Southernnel mentem legutóbb. A késéseket és az a csomagkezelési borzalmakat leszámítva maga gép elég korrekt volt. Nem az első osztályon utaztam, de mindenhol volt kijelző, meg egész friss filmek. (Kínai felirattal) Ülések viszont katasztrofálisak voltak, aludni 2 percet ha tudtam, folyton lecsúszott a fejem oldalra. Ráadásul a "mindenhol kijelzők" sem csak pozitívumot hordoznak. Hiába kapcsolod ki, ha kummantani akarsz egyet, ahányszor beszól az utaskísérő a mikrofonba, atomvillanás fényerővel az arcodba robban a kijelző. Szóval csukott szemmel is minimum egy retinakárosodást szenved az ember, főleg ha az előtte ülő még hátra is dönti a támlát, ami így kb. 10 centire helyezi a kijelzőt az arctól.
Egyébként én sem vagyok egy nagy termet, de egyszerűen sosem bírom megszokni azt a nyomorgást. Poklok pokla mikor a középső 4-es sor belső felére kerül az ember. Visszafelé az volt a mákom, hogy pont a 4-ről 3-ra szűkülő sor szélén kaptam helyet. Ott kényelmesen ki tudtam tenni legalább a lábam anélkül, hogy percenként 3x tolnák rajt végig a kiskocsit.

(#11) Kashim válasza Nigér (#3) üzenetére


Kashim
őstag

Nem láttam még itthon sehol. Én is azzal kezdtem a keresgélést. Mondjuk valószínű ennél olcsóbban eleve esélytelen is lenne beszerezni, mert ha ezt megrendeled kintről, még épp belepasszol az áfa- és vámmentes sávban. Azt tudom, hogy én a szállításon és webshopon szereplő árán felül mást nem fizettem. Elvileg még kopogtathatnak az ajtómon emiatt, de nem tartom valószínűnek.

(#12) Polemius


Polemius
aktív tag

Akkumulátorokkal kapcsolatban egy apróság: mindenki azt nézi, hogy hány Ah (mAh) kapacitású egy akku.
Ám ez csak az egyik paraméter. Mert a valóban tárolt (/leadott) teljesítményt (kiszolgált fogyasztást) úgy kapjuk meg, ha az akku feszültségét is figyelembe vesszük.
Mert ugye P = U x I. (És W = U x I x t.)

Fogalmam sincs, hogy a szifonban és a bemutatott eszközben milyen akkumulátorok vannak. De a példa kedvéért ha az akkupakkban mondjuk 3V-os, a szifonban pedig 7,5V-os, akkor (mindenféle veszteségekkel együtt) majdnem 2 mAh kivételével tudunk a külső akkuról 1 mAh-t tölteni a telefon akkujába.

Ezt mindenképp érdemes még hozzászámolni a gyártók, forgalmazók által kamuzott adatokhoz.

(#13) .mf válasza Analyzer (#4) üzenetére


.mf
veterán

Sőt, pár hete Japánban ilyesmiket a sarki kisközértben láttam, és még csak nem is voltak drágák... Csak azért nem vettem, mert olyan pont nem volt (úgy tűnik elfogyott), amin teljes méretű USB csatlakozó volt és 5V-os volt. Biztos itthon is kapható ilyen, csak nem tudom, hogy milyen néven futhat, hol kapható.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Osynho


Osynho
addikt

Köszi a cikket! Én is kerestem anno ilyen teszteket, de nem találtam semmi érdemlegeset. Végül rendeltem Kínából egy 2600mah-s töltőt 8 dollárért, ingyen szállítással. Szerintem a 13+4ezer ft rengeteg egy ilyen kütyüért, főleg úgy, hogy még garancia se jár hozzá. :( Itthon is kapni 10ezer ft környékén hasonlót, Kínából rendelve 20on pár dollár a 20000mah-s, ingyen postával. Persze ez tuti mese kapacitás, de ha a fele igaz, már megéri. :B

(#15) Kashim válasza Osynho (#14) üzenetére


Kashim
őstag

Lehet, de én speciel egy akkora akksival nem mentem volna semmire. Megkockáztatom egy komplett feltöltést nem bírt volna egy szusszal, így az akksinak is állandóan töltőn kellett volna lógnia. Szerintem ezzel az egész célját veszíti el az eszköz, de lehet vannak akiknek az is elég.
Nem tudom milyen lehet az a 20 dolcsis 20.000mAh-s akku, egy tesztet szívesen olvasnék róla. Első hallásra nem hinném, hogy egy kifejezetten hatékony eszköz lenne. Van egy sanda gyanúm hogy valami eldobhatós kütyü lehet. De ha adsz egy linket lehet rendelek egyet és összevetem ezzel.

Polemius
Ennyire nem vágom a témát, igazából egy gyakorlati tesztet szerettem volna. Így kvázi el lehet tekinteni a meseszámoktól amit a gyártó ráírt a borításra és a valós teljesítményt kapni. Persze a leírásod alapján ez a végeredmény lehet rosszabb vagy jobb is egy hasonló kapacitású akkupakknál.
Egyébként meg akartam bontani a házat, de valószínű úgy hegesztették össze, mert se csavar, se összepattintási helyet nem találtam. Szétbarmolni meg nem nagyon akartam. Nagy lett volna az esélye hogy utána nem rakom már össze.

Annyi plusz pontot érdemel még a kütyü, hogy a bitang kínai páratartalmat ami a partokon a szokásosnál is magasabb volt a még fülledtebb táskámban is jól bírta. Pedig volt mellette jeges ásványvíz meg minden.
Kollégám notijában pl. a tapipad is meghalt ettől az időtől.

[ Szerkesztve ]

(#16) Osynho válasza Kashim (#15) üzenetére


Osynho
addikt

Nem szeretnék reklámozni, de egy elég nagy aukciós oldalon rákeresve egy rakás találatot kapsz. :) Megy pü.

Nagyon örülnék, ha rendelnél, és megosztanád a tapasztalataidat, mert ennyiért megérné, ha nem egyből kuka a cucc. Esetleg multiméterrel meg kellene mérni, hogy mi az amit tud egy ilyen cucc, főleg terhelve.
Azért remélem azzal tisztában vagy, hogy a te cuccod is Kínában készült, lehet, hogy egy gyárban ezekkel a "gagyikkal". :)
Az én 8dolláros kütyüm se hozza a 2600mah-t, de nem is használom sokat. A HTC One S-emet feltölti, 1x, ennyi a lényeg, Ha nem vagyok konnektor közelében, akkor se merül le a teló. Erre valók ezek, nem véletlenül "emergency charger" a nevük. Majd, ha egy dzsungel közepén leszek egy hétig, és nem tudom tölteni a telefonomat, megbánom, hogy nem nagyobbat rendeltem ,de ez még várat magára. :D Mondjuk ott úgyse lesz térerő, de zenét hallgatni lehetne! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Kashim válasza Osynho (#16) üzenetére


Kashim
őstag

Szerintem nem minősül reklámnak, ha emiatt belinkelsz egy nem saját aukciót, de ahogy gondolod. Azért kérdem csak, hogy konkrétan melyikre gondoltál. Szoktam én is ebay-en evickélni. PÜ-t várom akkor.

(#18) Osynho válasza Kashim (#17) üzenetére


Osynho
addikt

Jujj, mennyi szóismétlést írtam :O
Megéri szerintem Kínából rendelni, bár nem 4 nap lesz a várakozás, de cserébe olcsó. Garancia persze így sincs, de ennyiért nem is kell.

(#19) Kashim válasza Osynho (#16) üzenetére


Kashim
őstag

Van multiméterem, csak meg kellene hozzá bontani pár kábelt, most nem volt fölöslegem. Ha hozatok egy ilyet legközelebb meglesem, összehasonlítva ezzel. Mondjuk valószínű nem ma lesz, mert többször rendeltem már Kínából, nem ritka, hogy másfél hónap mire elkeveredik idáig. Követési szám meg ha van is kb. arra jó, hogy a feladási helyet kiírja. Út közben szökő-évente frissül.
Garanciára személy szerint én sem vagyok érzékeny, csak a drágább cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

(#20) Osynho válasza Kashim (#19) üzenetére


Osynho
addikt

Nem kell megbontani a kábelt, a csatlakozóba elég beledugni, max kell egy tű, hogy beleférjen. :) Persze ha bedugod egy telóba, akkor más a helyzet. Fogsz egy izzót és azzal terheled, miközben méred. Lehet kínlódni vele. :)

(#21) Ygg válasza Kashim (#19) üzenetére


Ygg
senior tag

Szerintem az akár egy 5k-s cuccnál is elég méreg, ha mondjuk nuku gar, és gyári hibás.
Láttam már ilyet, sajnos.
Mondjuk, ha negyed áron van a helyi megfelelőjéhez képest, és ha kettőből egy jó, akko ir nyerő vagy, az más tészta.

(#22) MrTwister


MrTwister
őstag

"Fontos tehát megjegyezni, hogy aki szemez az aksival és nincs otthon egy fölös 5V/2A-es fali töltője, annak be kell szereznie egyet pluszban. Ezzel mindenképp számoljon."
vagy
vesz egy ilyet a gyárijához: [link]
kemény 300 Ft-ért! :D

Tetszett a cikked jó kis cucc! Meg a hsz.-eknél "élveztem" a repüléses rémtörténetes storykat is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#23) Ygg válasza MrTwister (#22) üzenetére


Ygg
senior tag

Sajnos igaz.
Hosszabb repülés turistaosztályon KO.
Bisnessre meg Firstre meg kinek van pénze.

Bár légitársaságtól is függ.
Én Lufthansa-val utaztam hosszabb távra, alig fértem el, az sajnos sztenderd,
de a kiszolgálásra nem lehetett panaszom.

(#24) Kashim válasza MrTwister (#22) üzenetére


Kashim
őstag

Köszi. :D

Egyébként igen, az is lehet egy megoldás, de ahány ilyen átalakító meghalt már nálam meg szikrázott össze-vissza én személy szerint nem javasolnám. Hosszabb távon lehet biztosabb egy külön egység. Manapság már amúgy is egyre ritkább, hogy valakinek nincs kéznél egy hasonló usb csatis töltő, amit más eszközhöz kapott és használ.

(#25) MrTwister válasza Ygg (#23) üzenetére


MrTwister
őstag

Ygg: amúgy is tartok a repüléstől, hát még így, hogy ezeket a negatív kalandokat olvasom, jujujjjj! :DD

Kashim: ezt a szikrázós dolgot nem tudtam, akkor kerülöm ezeket az átalakítókat, ha csak lehet... :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26) Zsolto


Zsolto
őstag

Nagyon igényes írás, klasszak a fotók is, gratula! :R

Én hozzád hasonlóan egy utazás előtt vettem egy 6000 mA-es Ghoo Power PPD600-as típusút, amelyikről itt is volt szó a Mobilarénán. Ezen is két töltőhely van, egy 1A-es és egy 2A-es. Amíg a törpölési szakaszban voltam, sokat olvasgattam róla, mert voltak, akik azzal ijesztgettek, hogy ha véletlenül a 2A-esre dugom a telefonomat, akkor "le fog égni" a töltőáramköre.

Anglergab tollából megjelent a Ghoo Power akksikról egy szenzációs írás, és abból, majd egy oda írt hsz-emre adott válaszból kiderült, hogy a dolog nem így működik. Minden készülék annyi áramot vesz fel, amennyit tud, de ha a töltő, amiről töltöd, nem tud annyi áramot leadni, akkor lassabban fog feltölteni. Tehát egy mobil, ami eleve nem vesz fel 1A-nél nagyobb áramerősséget töltés közben, a 2A-es töltőhelyről sem fog hamarabb feltölteni, mert a 2A-es lyukból sem "nyomja ki a cucc" nagyobb erővel a kakaót, de azon több áramot tud átengedni, ha a készülék igényli. Tehát a tableteket pl. a 2A-es helyről érdemes tölteni, a telókat meg mindegy, melyikről töltöd.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#27) Ygg válasza MrTwister (#25) üzenetére


Ygg
senior tag

Akkor még a jetlag-et is számítsuk hozzá.
Az is jó dolog.
Ki kell ábrándítsalak..
Ezek nem a negatív kalandok.
Ez a minden rendben ment kategória.
Nem vesztették el a csomagod, nem késett a gép 2 napot, etc...

Amúgy nem kell megijedni.
Kb., mintha busszal mennél.

(#28) BiP válasza Ygg (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ez a minden rendben ment kategória."
:) így van.
Én nagyon féltem a repüléstől (nem konkrétan a repüléstől, hanem mert nem tudtam, mit kell csinálni, hogy kell becsekkolni, merre kell menni, csomagok hogy lesznek, minden papír rendben legyen, stb.
Busznál ugye odamész, megveszed a jegyet, fent is vagy, repülésnél macerásabb a feljutás része.
Az utazás maga viszont teljesen ugyanaz.
(De idén volt alkalmam átesni a tűzkeresztségen, és így utólag rájöttem, hogy ezt túlaggódtam, az ismeretlentől való félelem dolgozott csak bennem.)

(#29) Ygg válasza BiP (#28) üzenetére


Ygg
senior tag

Így igaz.

Egy reptéren jól el lehet keveredni.
Főleg elsőre, amikor az ember még nem tudja, mi a dolgok menete.

(#30) Kashim válasza Zsolto (#26) üzenetére


Kashim
őstag

Hmm. Igaz, valamiért azt hittem az iPhone-ok lekezelik a 2A-t, mert sokat olvastam róla, hogy iPad töltőről hamarabb feltölt, de valószínű ott is inkább csak "visszaszabályzásról" volt szó. Emiatt nézegettem utána neten is, nem-e csak az enyém rossz, de abban a 2 review-ban is amit akkor találtam, meg volt említve ez a hiba. Szóval nem tudom. Azért lecsekkolom majd még egyszer és javítom a cikket.
Köszönöm. :R

(#31) Kashim válasza MrTwister (#25) üzenetére


Kashim
őstag

Mint ahogy előttem is írták, a repüléstől magától nem tartani. A turbulenciák elsőre ijesztők lehetnek, főleg kisebb gépen, amit azért elég rendesen meg tud dobálni. Hosszabb utakra érdemes valami gyomornyugtató cuccot vinni, mert nekem pl. ezzel gyűlt meg a legtöbb bajom, folyamatosan "lifteztem." 8-10 órás járatokon ez elég szar ügy.

Inkább a reptéren való elkallódástól, gépátidőzítésektől, éghajlati problémáktól kell tartani. De ha figyelmes az ember, ott sem lehet probléma, minden ki van táblázva. Ha a reptér túloldaláról vagy másik terminálról indul a gép, azt viszont sose hagyd a végére, inkább menj oda 1 órával előbb és onnan indulj el nézelődni, ha még marad időd. Én pont a pekingi áradások idején mentem, 1 napot csúszott a gépünk, így tranzit szállást kaptunk kb. másfél órányira a reptértől egy elég kétes hotelben. Az úgy összességében nem volt kellemes élmény.

Ha reptéren vagy, mindenképp nézz rá sűrűn a terminál és becsekkoló pultok számára a kijelzőkön, mert azt előszeretettel variálják, ne hagyatkozz csak a beszállókártyádra, vagy a jegyedre. Arra is nyomhatnak hibásat. Ha késés van a légitársaság hibájából adódóan, nyugodtan reklamálj, fel vannak készülve, adnak étkezési jegyet, hosszabb időre pedig tranzit szállást is biztosítanak.

Csomagokat ellenőrizd le mindig átrakják-e a gépre, mert nekem ebből volt már kellemetlenségem, Pekingben nem tették át és 3 nappal később kaptam meg a cuccot, az ezt megelőző adatfelvétel sem volt egy kellemes procedúra a tört angolos kínaiakkal. Jobb az ilyet megelőzni, átszállás előtt legtöbbször úgyis baromi sok ideje szokott lenni az embernek.

(#32) Ygg válasza Kashim (#31) üzenetére


Ygg
senior tag

Szépen összeszedted :R .

(#33) MrTwister válasza Ygg (#32) üzenetére


MrTwister
őstag

Valóban! :K Akár egy repülési tippek és viszontagságok című cikk erős alapja is lehetne!
"inkább menj oda 1 órával előbb" no ez nálam már a vicc kategória, saját esküvőmről is elkéstem... :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#34) Ygg válasza MrTwister (#33) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez komoly?

(#35) BiP válasza MrTwister (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
Az durva. Nem ismerem az asszonyt, de a nők ilyenkor elég sok tudatalatti motivációt (pl. nem veszed elég komolyan, stb.) bírnak belelátni a késésbe :)
Persze ha előtte nap volt legénybúcsú, akkor nyilvánvaló, miért sikerült összehozni :)

Amúgy amikor először repültem most szeptemberben, tényleg jó korán kimentem a reptérre, hogy biztos ne legyen semmi baj, annyira izgultam. És ez a legrosszabb rész az egészben. Hogy maga a repülés kb. 2 óra, de kimenni a reptérre, ott elintézni mindent a felszállásig, meg leszállás után mire hazaérsz (a reptér ugye nem a belvárosban van), az sokszor több idő, mint az utazás része.

(#36) Ygg válasza BiP (#35) üzenetére


Ygg
senior tag

No ezért mondom, hogy rövid távra sokszor nem érdemes a repülő...
Ameddig lesel a reptéren, odajutsz, macera, etc, azalatt ott vagy autóval vagy vonattal.
S akkor több cuccot is vihetsz jóval.

(#37) MasterDeeJay

Korrekt írás! Hasznos eszköz!

Én is beszereztem korábban hasonló eszközt, igaz kínai verziót. Pontosabban ezt a típust. [link] (27 usd szállítással, kb 6eFt)
Ez papíron 12000mAh-s, de persze semmi módon nem tudom bizonyítani hogy valóban annyi lenne.
Amit teszteltem:
Első teljes feltöltés után egy rákötött raspberry pi elment róla másfél napot, ez persze nem életszerű teszt csak érdekesség.
A másik teljes feltöltés után 3x töltöttem fel vele telefonomat (kissé döglött 1200?mah aski 1A-es porton) és azután még 3 órát ment vele az androidos netbookom wifivel netezés telepítés közben. (3000mAh aksi, 0-ról feltöltés maxra és használat 2A-s porton).
Ezt két hónap időtartammal hozta, nyilván álló helyzetben is merül valamit.
A töltési ideje az ami horror, 1A-os töltővel egy este alatt nem képes csak negyedére feltöltődni, egy egész nap kell a töltéséhez. Asztali gép usb-jével meg se próbálom, azzal lehet lassabb lenne.
Leginkább arra kell hogy a netbook használati idejét hosszabbítsa meg, ezt kiválóan teljesíti. (a netbook nemsokára kap napelemeket kiegészítésképpen amivel szintén meg lehet toldani az üzemidőt.)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) MrTwister válasza Ygg (#34) üzenetére


MrTwister
őstag

Ygg, Bip: Hát az úgy volt, hogy... :DDD A pontos igazság az, hogy valójában ott voltam az épületben ahol tartottuk a menyegzőt, csak mindig kolbászoltam, egyszer egyik haverral mentem ki cigizni, meg felesezni :D, másszor meg épp a rokonokkal vagy a vőféllyel dumcsiztam. Egyszóval fel sem tűnt senkinek, hogy néha nem vagyok látómezőben. :D Aztán eljött a "nászmenet" ideje, amikor is ugye az étteremből átvonolunk a közeli házasságkötő terembe gyalogosan.(kb. 80m) Nohát a násznép libasorban felállt, elején a menyasszonnyal és a vő...hoppá hol a vőlegény? Apám, apósom, násznagy, vőfély, sógor, Tamás öcsém és valahány név a naptárban fér jelöltet keresi pánikszerű szaladásban! :)) Már-már azt hitték megléptem ;] mire édesapa megtalált vala, étterem háta megett csevegtem kedves jó barátommal kedélyesen, teljes nyugalomban. :P -Gyere már te égetnivaló, már lassan 20 perce áll vigyázban a násznép, de nélküled nehéz lesz házasodni, önként jelentkező meg a tisztes pozíciódra egyelőre még nem akadt! Gondolhatjátok, lángvörösen futás a "Pole Position"-be a gyilkos tekintetű arám mellé, közben sűrű bocsánatkéregetés a 30 fokban szédelgő násznéptől. :P Anyukám csak ennyit mondott: -Fiam te még innen is képes vagy elkésni...
Hát ennyi. Lehet röhögni. Híres késő vagyok ám. :O :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#39) Osynho válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


Osynho
addikt

Netbookot mivel kötötted rá? 5V-ról tölti? :U
A kapacitás nem csökkent a használat során, nem gyengült az akksi?

(#40) MasterDeeJay válasza Osynho (#39) üzenetére

Igen, ez 5v-ról tölthető netbook. Adtak hozzá 5v 2A-es töltőt is, de sima PC usb-ről is tölti. A gép eleve keveset fogyaszt mivel tablet szerű belseje van. (Via 8850 1,5ghz, 512 ddr3, 4gb, 7"...) ilyesmi csak feketébe
Az aksipakkot eddig 4 szer töltöttem fel, nem tudom mennyit gyengült.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41) Ygg válasza MrTwister (#38) üzenetére


Ygg
senior tag

Tényleg nem gyengén nyomod :).

(#42) MrTwister válasza Ygg (#41) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Igyekszem megfelelni hírnevemnek. :P

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.