Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ferenck válasza Imifej (#100) üzenetére


ferenck
senior tag

Próbáltam azt is, létrehoztam újat, beraktam mellé az én saját fiókom is, mindegyikkel produkálja a hibát. Mondtam neki, hogy vigye vissza a boltba és cseréltesse ki, de eddig még nem tette. Én még nem találkoztam ezzel a hibával, pedig volt már pár androidos készülékem és a neten sem találtam megoldást, csak a problémát.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#102) Imifej válasza ferenck (#101) üzenetére


Imifej
senior tag

Akkor passz. Kérdezz rá az Androidos topikban.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#103) mackotestver válasza Imifej (#98) üzenetére


mackotestver
csendes tag

Úgy tűnik, hogy ezen frissítés óta megvolt az első aksi ki-be fagyása a telónak, addig semmi gond nem volt vele. Várjunk még a következő frissítésig, vagy valahogy visszaállítható a régi rendszer ?

Samsung A52s, Kindle Touch, TP-Link Archer C6

(#104) Imifej válasza mackotestver (#103) üzenetére


Imifej
senior tag

Vissza szerintem nem állítható legálisan. Nálunk a wifi kergült meg, de egy újrapárosítás úgy néz ki megoldódott. (a hálózat korlátozott) ezt írta ki, de egyébként ment, csak zavart, hogy mindig kiírta.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#105) mackotestver válasza Imifej (#104) üzenetére


mackotestver
csendes tag

Köszi, egyenlőre ritkul a probléma, de ha még párszor megcsinálja, akkor Samu szervízben visszaállítatom a gyárit.

Samsung A52s, Kindle Touch, TP-Link Archer C6

(#106) majorgent


majorgent
tag

Advance-hoz képest milyen a telo? Amugy gyors? Stabil?

(#107) Kokenyl válasza majorgent (#106) üzenetére


Kokenyl
csendes tag

Az Advance-m rootolt és CoCore kernellel ketyeg, húzás nélkül. Bár papíron kicsit erősebb, nem érzem gyorsabbnak a piszkálatlan Duos-t. A kijelzője néha kissé érzéketlen. Stabil, nem szokott akadni, egész jó az akksija, kb 2-3 nap ha nem nyúzzák. Neten láttam valahol nagyobb akksit.

(#108) Gabee8 válasza mackotestver (#105) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Én letiltottam az auto frissítést :) De a android 4.2.2 verzió maradt?

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#109) albi31


albi31
senior tag

Sziasztok!

Látom,kicsit lelassult a topic,de hátha tud valaki segíteni,lényeg,lesz egy digi-s mobilnetem(2GB),amin menne a 3G,és lenne egy sima sim(T-Mobil Domino-s) telefonálásra,...kérdésem,hogy ez a készülék alkalmas-e arra,hogy én a sima SIM-l használjak 3G-t(Viber,stb..),mert ez lenne a cél,és félek,hogy csak aktív DUAL használat mellett lenne ez működő,vagy rosszul gondolom?vagy ha valaki tud jobb ajánlatot,de nem gagyi szinten,az is érdekel...most egy Galaxy S Plus-m van,jó lenne ha legalább azt a szintet tudná!(1.4Ghz CPU,AmoLED kijelző,5MP cam.,stb...) Köszönöm előre is a segítséget!

(#110) Gabee8 válasza albi31 (#109) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia valószínüleg mivel nekem is tudja használni a 2 kártyát.
De van ilyen beállítás:

Üdv. (ui.: Bocs a hangerő szabályzó képéért)

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#111) albi31 válasza Gabee8 (#110) üzenetére


albi31
senior tag

az jóóóóóóóóó!..és akkor úgy megy,ahogy leírtam,hogy az egyiket(3G)megoszva használja a másik a Net-t!?

(#112) glutamin


glutamin
őstag

Csatlakozom. Tegnap vettem egy ilyen telefont 40e Ft-ért. Egy régi Blackberry után nagyon szokatlan, de mindenképp szerettem volna egy kétkártyás készüléket. Első benyomások jók. Árához képest meg különösen.

Ami viszont negatívum, az a gyenge akksi. Reméltem, hogy többet bír, de majd egy alapos konfigurálás után, ahol belövöm, hogy mi az ami minimálisan kell nekem, remélhetőleg kényelmesen elbír majd egy napot, kis használattal meg talán kettőt.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#113) noto


noto
senior tag

Feleségem is csatlakozott!
Egy kérdés:
Automata képernyő villàgitàs szabàlyozàs nincs benne?
Én nem látom ezt kihagyni belőle?
Egy elsőnek elégjónak tünik
Plàna ajàndék 2éves biztivel volt 40e ft

[ Szerkesztve ]

(#114) noto válasza glutamin (#112) üzenetére


noto
senior tag

Mennyitbir az akksid?

(#115) glutamin válasza noto (#114) üzenetére


glutamin
őstag

Akksirol meh nincs sok tapasztalat. Ha wifi megy sokat, akkor meg egy napot se megy el. Ha csak keves telefonalas meg par sms, akkor lesz ez tobb nap is.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#116) glutamin


glutamin
őstag

Igyekszem minden automatikusan frissítő, szinkronizáló dolgot lekapcsolni. Így talán meg lesz a 2 nap. Ez azért nem túl sok.

- A fényképezője számomra elfogadható.
- Navigáció gyors (Sygic).
- Naptár működését még szoknom kell, mert nem minden logikus számomra.
- Zseblámpának elmegy (sajnos csak nagyon közelre világít)
- automata fényerőszabályzás tényleg nem lenne rossz, mert ami bentre sok, az kint meg már kevés lehet (nem tudom lehet-e ezt állítani valahol)

Összességében elégedett vagyok eddig.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#117) noto válasza glutamin (#116) üzenetére


noto
senior tag

2nap az nem rossz egy okostelòtol ha hasznàlod a netet ez màs funkcioit gps stb
Èn az s2 met nagy 2000mah akksival 1 nap alatt kivègzem mondjuk rengeteg net stb van benne ès 4h kijelzõidő

[ Szerkesztve ]

(#118) glutamin válasza noto (#117) üzenetére


glutamin
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés, de ebbe a telefonba bele lehet rakni nagyobb kapacitású gyári samsung akksit? Alapból 1500mAh-s (EB425161LU, EB-F1M7FLU) van benne.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#119) glutamin válasza glutamin (#118) üzenetére


glutamin
őstag

Na közben találtam is ilyet: [link]

Itt pl még új hátlap is jár hozzá, olyan vastag.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#120) papg79


papg79
tag

Sziasztok! Most tettem szert egy ilyen készülékre.Tudnátok abban segíteni, hogyan tudnám rootolni? Köszönöm!

(#121) noto válasza papg79 (#120) üzenetére


noto
senior tag

Xda ott találsz hozzá root fájt

[ Szerkesztve ]

(#122) noto válasza glutamin (#118) üzenetére


noto
senior tag

Nekem az s2 nagyobb akksi van masikhatlapott adtakhozzà

(#123) Gabee8 válasza glutamin (#115) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia! Nekem 5-6 napot is elbír az akku!
Ha bekapcsolod a telefont a középső gomb megnyomásával a memória kezelővel tisztíts és van egy két program amit letiltottam mert nem kell és nem zabálja az akkut fölöslegesen.
6 napot úgy is bír ha a wifi 80-90% ban be van kapcsolva.
Ha kell leírom részletesebben mit tiltottam le.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#124) glutamin válasza Gabee8 (#123) üzenetére


glutamin
őstag

Hali! Érdekelnének a részletek. 5-6 nap? Szinte hihetetlen. Jöhet ide, mert másoknak is hasznos lehet. :R

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#125) Gabee8 válasza glutamin (#124) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Persze ha minden nap netezek meg zenét hallgatok rajta 3 - 3.5 nap.
A letiltott elemek:
ChatON, Dropbox, DropboxOOBE, Google Play játékok(ezt nem muszáj), Google play könyvek, Google play magazinok, Google play Zene(ezt mindenképp le kell mert automata fut), Google +, Picasa Uploader, Samsung Apps, Szoftverfrissítés.
Minden nap memória ürítést kell végrehajtani akár naponta többször is lehet.
Tegnap előtt töltöttem azóta több órányi zenehallgatás, internetezés, internet rádiózás és film nézés volt most 53%. (persze az sms és telefonálásokat nem kell megemlítenem)
Aki nem használ mobilnetet az átállíthatja extraként!! 2G-re azaz gsm- üzemmódra a telefont.

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#126) glutamin válasza Gabee8 (#125) üzenetére


glutamin
őstag

Jó ötletek. A frissítések zömét kikapcsoltam meg a 3g->2g váltást is megcsináltam. Ezelőtt egy BB8520-ast használtam, na az nem tudott 3g-t és kegyetlenül jól bírta az akksija.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#127) profi válasza Gabee8 (#123) üzenetére


profi
aktív tag

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem értem?
"Ha bekapcsolod a telefont a középső gomb megnyomásával a memória kezelővel tisztíts és van egy két program amit letiltottam mert nem kell és nem zabálja az akkut fölöslegesen."
Jöhet privátban is!
Köszönöm.
Rootolni mér próbáltátok? Nekem egyszer már sikerült, de azóta frissítettem (amit meg is bántam) és újra kellene csinálnom. Természetesen most nem sikerül, még ugyanazzal a programmal sem :(( XDA-n nem találtam erről infót, több programmal próbáltam, de egyik sem működik...

üdv.

(#128) Gabee8 válasza profi (#127) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia!
A samsung gyári memóriakezelője:
Középső gomb hosszan nyomva, bal oldal szélen a (tortacikk ikon) RAM fülön tisztíthatsz (alján van ott a Memória ürítése gomb).

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#129) profi válasza Gabee8 (#128) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm válaszod.
Ezt a részt időközben megtaláltam, de a programok letiltására nem jöttem rá...
Rootolással és mentéssel kapcsolatban véletlenül nincs tapasztalatod?

(#130) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy egy dual sim - es telefonba ha benn van mind a 2 kártya és hívnak az egyikről akkor én azt látom a hívás pillanatában, hogy melyik kártyáról hívnak?
Köszi a válaszokat!

(#131) glutamin válasza mate1396 (#130) üzenetére


glutamin
őstag

Mindket kartyara kulon meg tudod adni, hogy hivaskor latszodjon-e a szam vagy sem. Amelyik sim-rol hivod, annak a szamat kuldi.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#132) mate1396 válasza glutamin (#131) üzenetére


mate1396
tag

bocsi de én nem így értettem;) arra lennék kíváncsi hogyha engem hívnak rendes telefonszámról akkor mikor felveszem a telefont látom-e hogy a sim1 vagy a sim2-re jött a hívás?

(#133) Thocy a ZAGY válasza mate1396 (#132) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Igen. A cégest munkaidőn kívül 1-2 ember kivételével így nem veszem fel senkinek.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#134) mate1396 válasza Thocy a ZAGY (#133) üzenetére


mate1396
tag

köszi a választ és erre gondolom akkor minden dual active telefon képes ?

(#135) Gabee8 válasza profi (#129) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia!
Programok tiltása:
Beállítások/egyebek/alkalmazáskezelő/mind és itt a korábban leírtakat megtalálod.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#136) profi válasza Thocy a ZAGY (#133) üzenetére


profi
aktív tag

Azt hol látod, hogy melyik kártyán hívnak? Erre én még nem jöttem rá és nagyon bosszant (pont az általad írtak miatt).
Válaszod előre is köszönöm.

(#137) Thocy a ZAGY válasza profi (#136) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Bocs, nekem nem a 2, hanem a sima S DuoS van, de ott mindig látszik egy kis kék vagy zöld ikon, benne a kártya számával. De az is egy biztos pont, hogy híváskor rápillantasz felül a státuszsorra, aztán amelyik kártyának van térereje, arról hívnak (a dual passzív mód "előnye" :) ).

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#138) profi válasza Thocy a ZAGY (#137) üzenetére


profi
aktív tag

OK, köszönöm :-)

(#139) atosan válasza profi (#127) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Ha megbántad a frissítést, ODIN-nal vissza tudod állítani az előző gyári romot rootolás, factory reset nélkül. Itt van az összes gyári Samsung rom, csak a keresőbe beírod az s7582.
Nekem Galaxy trend plus (s7580) van, ami elméletileg csak az egy sim foglalat és kezelésben tér el. Ott találs a rootoláshoz is leírást. DE NEM GARANTÁLT, HOGY ITT IS MŰKÖDIK! Elméletben kéne, de nem garantált.

Általános: A ram kezelésen sokat segít egy launcher csere (én Nova párti vagyok), köztudottan a gyári elég sokat elvesz. Plusz a beállításokban a build számra 4-5 ször rákattintva és a beállításokba visszalépve előjön a Fejlesztői opciók, ahol legalul a háttérfolyamatok korlátozásánál a "legfeljebb 4 folyamat" opciót beállítva, szintén növelhető a szabad ram. Nálam így állandó 200-250 szabad ram van.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#140) profi válasza atosan (#139) üzenetére


profi
aktív tag

Szia!

Köszönöm a linkeket. Időközben feltettem egy rootolt romot, bár mintha időnként ugyanolyan rossz lenne a hangminőség. Egyelőre ez marad, ha megunom, akkor megnézem a gyári romot.
A legfeljebb 4 folyamatot beállítottam, kíváncsi leszek, hogyan alakul majd a ram mennyisége.
A launcher cseréhez tudsz esetleg egy linket küldeni, amin van leírás. Még nem csináltam ilyet.
Még egyszer köszi az infókat :R

üdv.

(#141) atosan válasza profi (#140) üzenetére


atosan
addikt

Szivesen :)
Launcherhez nem igazán van leírás, playről telepíted, mint a többi appot, aztán futtatod. A play keresőjébe beírod hogy Nova, és nár ki is dobja. Rengeteg van belőle, szebbek, 3dések, nagy fogyasztásúak satöbbi. Azért szeretem ezt, mert gyors
, egyszerű, letisztult.

Maine coon

(#142) pepe0419


pepe0419
tag

Feleségem telefonja kétszer is megcsinált egy héten belül, hogy 53% körüli töltöttségről egyszer csak kisült. Akkumulátor program szerint előtte le-fel ingázott a töltöttség pár százalékot, majd leesett 2-re. Mi lehet a gond?

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#143) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv mindenki!

Hogy lehet az beállítani, hogy a mobilinternet csak az egyik SIM-en menjen? :F

Tekmen

(#144) Thocy a ZAGY válasza Tekmen (#143) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Beállítások=>Saját eszközök=>SIM kártya-kezelő=>Preferált SIM kártya=>Adatszolgáltatási hálózat

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#145) bostone


bostone
addikt

Mindkét kártya kezeli a 3G-t?

(#146) Thocy a ZAGY válasza bostone (#145) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Kipróbáltam két, azonos szolgáltatótól származó SIM kártyával (a céges és a magán is ugyanott van), de csak a SIM1 helyen lévőnek ment (a másikhoz is tartozik net csomag).

Mivel az előd is ugyanezt tudta, gondolom ez a része sem változott (tulajdonképpen alig változott valami, de a sebesség az nagyon is előnyére, még ha az újabb proci is gagyinak számít már egyébként).

Most cseréltem le előző héten, amikor már falhoz akartam vágni az elődjét a folyamatos belassulásai miatt (eredetileg Grand DuoS lett volna a kiszemelt, de kézbe fogva úgy érzetem, hogy nem akarom megszokni azt a méretet, kihasználni pedig nem tudnám napi szinten).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#147) bostone válasza Thocy a ZAGY (#146) üzenetére


bostone
addikt

A 110-es hsz.-ben láttam, beállítási lehetőségént, hogy a kártyák választhatnak hálózatot. Ott csak gsm-volt megadva, ebből következtettem, hogy engedélyezni lehet bármelyiknek. Egyébként nem jellemző a kétkártyásakra, ezért lepődtem meg.

(#148) bostone válasza Thocy a ZAGY (#146) üzenetére


bostone
addikt

Az nem lehetséges, hogy megcseréled a lehetőségeket, hogy a másik sim kezelje a netet? Nem ennél a készüléknél megerősítettek, hogy ez ilyen elven működik.

(#149) Thocy a ZAGY válasza bostone (#148) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Simán lehet, hogy működik, meg kell nézni a használati útmutatót. Az elődnél egyértelműen le volt írva, hogy csak a SIM1 tud 3G-t.

Bocs, mégis műkődik (két menüpontban is kell állítani, hogy melyik kártyán menjen az adatforgalom és melyik kártya milyet használhat). Szóval mindegyik tud 3G-t, de egyszerre csak az egyik kártya mehet azon, a másik max Edge.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#150) bostone válasza Thocy a ZAGY (#149) üzenetére


bostone
addikt

Nincs ilyen készülékem, csak gondolkodom rajta. A teszt alapján nem tűnik győztesnek, de itt általában dicséritek, ezért megnéztem egy üzletben és első menetben tetszetősnek hatott, bár tartok a soc-tól és az optimalizációtól, ja és az akksitól.

A gps mennyire pontos, illetve milyen gyorsan talál jelet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.