Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Thocy a ZAGY válasza bostone (#150) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Az akku egy napos, ha használod is. Ha csak telefonálni kell és néha megnézni pár e-mailt, akkor tud akár 3-4 napot is (de ez igaz a legtöbb okostelefonra).

A belsejét már a mobilarénás cikkben is cikinek tartották, de én úgy érzem, hogy a mindennapi használatra teljesen megfelelő eszköz, ha nincsenek komoly igények (ahhoz komolyabb készülék is kell). Telefonálás, csevegőprogik, netezés, e-mail, dokumentumok olvasgatása, olykor szerkesztése, különféle felhős tárhelyekkel szinkronizáció, fénykép/videó készítése, naptár, nulla játékkal.

A GPS nálam 10-20 másodperc alatt talál jelet éa stabilan tartja is (elég sokat futok különböző terepen - ebben egy megyeszékhely és egy bakonyi kis falu melletti erdő rendszeresen - futóprogival), illetve egyszer használtam már Győr-Miskolc között autóval, ott sem volt gond. Ha megfelel a méret, akkor ennyi pénzért szerintem vállalható, kevés kompromisszummal. Mondjuk KitKat biztosan nem lesz rá (ciki lenne a Samsungnak megcsinálni, ha az S3-ra sem szándékozik), de ez legyen a legnagyobb baja.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#152) tony7


tony7
tag

Ezen a készüléken milyen billentyű kombinációval lehet képernyő mentést készíteni?

(#153) atosan válasza tony7 (#152) üzenetére


atosan
addikt

Home+bekapcs.

Maine coon

(#154) tony7 válasza atosan (#153) üzenetére


tony7
tag

Köszi! :)

(#155) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Viber, skype videohívás megy a telefonon? Előlapi kamera milyen minőségű, használható? Valaki megnézné nekem, hogy a mindigtv applikációval az online lejátszás működik-e? Árnyékos helyen fotózva egy A4-es lapot olvasható marad? Elnézést a sok specifikus kérdésért kérésért, de ezek fontosak lennének nekem. Köszi. Remélem előbb utóbb válasz is lesz, mivel ahogy látom a topik nem túl pörgős.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#156) atosan válasza _csocso_ (#155) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nekem az egykártyás tesója van (galaxy trend plus). Vibert nem használok, skypon szépen megy a videohívás, whatsapp, fb messenger okés.
Előlapi kamerával fotót még nem készítettem, videohívásra elég.
Playrőr van egy dokumentum szkenelő app, amit használok, fényviszonyok fügvényében rásegít a vaku, pdf-be menti, használható.
Mindig tv-ét pár hónapja kipróbáltam otthon wifiről, működött, igaz sokat nem néztem, aztán nemkihasználtság miatt töröltem is.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#157) glutamin válasza _csocso_ (#155) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem ilyenem van.
- Viber megy minden probléma nélkül.
- Előlapi kamera elég gyenge. Rossz fényviszonyok mellett gyakorlatilag használhatatlan. Erős fényben elmegy.
- A4-es oldal bőven olvasható marad gyengébb fényviszonyoknál is a főkamerával.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#158) _csocso_ válasza atosan (#156) üzenetére


_csocso_
senior tag

Köszi a segítséget.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#159) t-motion


t-motion
csendes tag

Egy olyan problémám volna, hogy amikor telefonálok, akkor mintha nyomkodnám az érintőképernyőt... és velemi teljesen más menübe elmegy.
azaz mkor leteszem, akkor látom hogy pl " dátum beállításoknál" van... :F
nem értem miért. ez valami tipushiba. másnál is előjön?

a másik: hogy valamikor ha hívnak, nem engedi felvenni. mintha nem működne az érintő. :((
ez is elég idegesítő, főleg ha egy fontos hívás van.

esetleg ötlet?

(#160) sonaj888 válasza t-motion (#159) üzenetére


sonaj888
tag

A hívás fogadásához be tudod állítani a kisegitő lehetőségeknél, hogy a kezdőlappal tud fogadni. a többihez nincs tippem.

(#161) sikolymester


sikolymester
csendes tag

Aki rootolni szeretne, az próbálja ki ezt:
https://towelroot.com/

Gyakorlatilag minden android telefont képes rootolni, gyártótól függetlenül.

(#162) joe47


joe47
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki azt, hogy van e rajta sms számláló, vagy csak én nem találom?
Köszönöm.

(#163) berobi78 válasza t-motion (#159) üzenetére


berobi78
tag

hívás közben valóban nyomkodod az érintő kijelzőt, csak a füleddel ;) velem is előfordult, én is a dátumbeállításokba mentem be. arra figyelj, hogy a "közelség" érzékelő szenzor ki legyen takarva a fejed által (de szép mondat lett), mert akkor kikacsol a kijelző.

(#164) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

Kérnék egy kis segítséget.
Hogy lehet beállítani azt, hogy amikor hívok valamelyik SIM ről küldje el a számát?

előre is köszi

☻♂♫

(#165) glutamin válasza ujtordai (#164) üzenetére


glutamin
őstag

Főoldal/beállítások/hívás/További beállítások/OK/Hívásazonosító/Szám megjelenítése

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#166) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet!
Tisztelettel kérdezném, hogy az egyes névjegyekhez hozzá lehet rendelni, hogy azok melyik simhez tartoznak, azaz melyik simen hívja vagy küldjön SMS-t?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#167) rgeorge válasza rgeorge (#166) üzenetére


rgeorge
addikt

Nos megnéztem MediaMarkt-ban: nem lehet névjegyhez SIM-et rendelni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#168) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudnám a memóriahasználatot optimalizálni. Bármikor he megnézem 600MB fölött van az elérhető 717-ből. Így viszont állandóan bebelassul. Amikor vettem atelót, akkor 4-500 között volt a telítettség és nem is volt ennyi belassulás.

Milyen alkalmazásokat kellene törölni, letiltani? Már azon gondolkozom, hogy keresek rá valamilyen lecsupsztott Adnroid verziót, mert egyre zavaróbb a dolog. A telefonnal ezt leszámítva pedig elégedett vagyok.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#169) hue2000 válasza glutamin (#168) üzenetére


hue2000
tag

beállítások---mentés és visszaállítás------gyári adatok visszaállítása

Az élet mindig drága

(#170) glutamin válasza hue2000 (#169) üzenetére


glutamin
őstag

Köszi, este megnézem!

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#171) hue2000 válasza glutamin (#170) üzenetére


hue2000
tag

Csak arra vigyázz hogy a képeid és a zenéid sd legyenek mert ha nincsenek azon akkor törlődnek

Az élet mindig drága

(#172) glutamin válasza hue2000 (#171) üzenetére


glutamin
őstag

Első körben mindent lementek PC-re biztos, ami biztos :)

Kár, hogy a RAM-ot nem lehet utólag bővíteni. Meggyőződésem, hogy 2GB RAM-mal (minden más változtatás nélkül) ez a telefon hasítana szépen.

De egy S4 Mini, amiben 1.5 GB van és más téren alig van hasznos plusz (valamivel jobb kijelző, több megapixel stb), már 70-80e körül megy.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#173) hue2000 válasza glutamin (#172) üzenetére


hue2000
tag

Én már nyomkodtam meg s4 minit és az is betud lagolni elég rendesen

Amúgy a trend plus az az s duos 2-nek az egykártyás verziója nem :F

[ Szerkesztve ]

Az élet mindig drága

(#174) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Üdv.
Hogyan lehet azt megcsinálni hogy a SIM kártyák be és kikapcsolásához ne keljen belépni mindig a beállításokba, hogy el lehessen ezt a funkciót is érni a kezdőképernyőn, ahol az ikonok,óra meg ilyenek vannak ??
Választ előre is köszönöm :)

(#175) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

4.2.2.-es androidnál újabbat fel lehet tenni rá?

(#176) glutamin válasza Anathema67 (#175) üzenetére


glutamin
őstag

Én pár hete frissítettem a legfrissebb gyári Firmware-re, mert kezdett használhatatlan lenni, de ez is csak 4.2.2-es. (2014.09.22-es dátumúnak írják a verziót)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#177) abeddon


abeddon
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy ha vakuval készít képet akkor a telefon újraindul és akár 76%-ról 5%-ra merül újraindulás után? Akkumulátor ki-be néha segít néha nem. SIM és microSD is megmozgatva hátha elmozdult a helyéről valamelyik.
1-2 hete kezdte el egy kb. 2-3 hónapos készülék csinálni.
A legfrissebb software van rajta.

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#178) Bile Demon


Bile Demon
őstag

üdv,

Fateromnak egy galaxy S DUO S 2 telefonja van, az alábbi konfigurációban:
-nincs micro SD kártya
-1 db simkártya van (voda)
-Viber van rajta, frissen tartva
-más szoftver nincs rá telepitve csak a gyári samsung és google applikációk, ezek közül a néha használt programok viszont néha frissítve vannak, pl. maps, gmail, yotube, a nem használt cuccok viszont nem (nagytestvér profilozó applikációja, drive, dropbox egyéb).
-WiFi állandóan ON
-GPS OFF
-Mobilnet OFF

Probléma:
Reggel leveszi a töltőről, estére 20%-ra merül az akku, még akkor is ha nem csinál a telefonnal semmit, max egy vagy két rövid hívást intéz. A viber hónapok óta rajta van és a Wifi is On, de csak az utóbi két hétben lett ilyen rövid a készenléti idő.
Régebben max olyan 70%-ra merült ugyanilyen használattal! Azóta max frissítések lettek feltéve, viberhez, rendszer alkalmazásokhoz.

Annyit látok az akku használatnál: valamikor főleg az elején van "lankásabban" merülő szakasz, aztán kicsit később kezdve végig egy kb. 3x olyan meredek szakasz, amíg ki nem merül.
Arra gondolok, hogy valami program (ami nem lehet más, mint a viber, vagy a beépített képnézegető, mivel mást tényleg használni se tud) "beragad" vagy nem hagyja energiatakarékos állapotba kerülni a telefont.
Az akku használatnál ezek a leg jelentősebbek:
8 óra után:
Google vagy Google Play szolgáltatások: 30%
Kijelző: 30%
többi egyéb: 1-2-3%
A képernyő feloldásakor is egyből a képnézegető jött be, amikor ránéztem, de a probléma mindennapos.

A naponta újraindítás nem segít.
Mi okozhatja ezt a problémát?

Bruhe

(#179) glutamin válasza Bile Demon (#178) üzenetére


glutamin
őstag

A wifi nagyon zabálja az akksit. Viber miatt elég lenne valami nagyon minimális netes adatforgalom is. Kérdés, hogy napközben mikor és hol milyen routerek közelében van.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#180) Thocy a ZAGY válasza glutamin (#179) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A wifi alig fogyaszt valamit, ha egyébként nincs nagy adatforgalom (pl. éjszaka alapból merül átlagban 5%-ot, bekapcsolt wifivel meg 8-9 körül max, mindezt két aktív SIM kártyával).

Ott vagy beragad valami (hiába volt jó a Viber vagy más program fél évig, ha frissült a verzió, abban lehet új hiba is).

Nekem csak wifivel elketyeg két napot is (a kijelző fényereje beltérben negyed alatt, kint kicsivel fél felett), átlag napi fél óra telefonálással és 20-30 céges e-mail elolvasásával, pár megválaszolásával, olykor egy kevés Viber/Hangouts használattal. Másra ritkán használom, sokat nem piszkálom. A mobilnet simán leszívja egy nappali időszak alatt.

Viszont kikapcsolt adatforgalommal és kijelzővel a GPS simán elmegy 6-7 órát is, ha valaki teljesítménytúrázik, fut, biciklizik, stb. A Gerecse 50 csak powerbankkal megy. :)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#181) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Régebben elment ez is 2 napot biztosan, nagyon kicentizve 3-at is.
WiFi: csak az itthoni van megadva neki, N-es cisco kábelnetes router pár méteren belül.
A távollét alatt pedig feleslegeen keresgél, mert nincs kapcsolgatva a WiFi. Ezt mondjuk azért megpróbálom betanítani. :)

Annyit csináltam, hogy a 100% fényerőt levettem 75%-ra. Nem merem jobban levenni, mert mégiscsak nyugdíjas, és ennél kisebb fényerőnél már nekem is kényelmetlenebb volt olvasni.
Illetve tegnap is frissítettem a vibert, ezek után 5óra 48 perc használattal csökkent 95%-ról 82%-ra a töltöttség, ez alatt nem volt WiFi használat és telefonálás se.
2-3 perc menüben mászkálás is kapásból további 2%-ot levett, amíg nézegettem, mik használják az akkut.

Gondolkodom egy teljes gyári visszaállításon, de nem tiszta, hogy ilyenkor mi történik. Mire állít vissza? A legutoljára frissített rendszer verzióra? Áprilisban vettem a tellát, de azóta kétszer biztos volt olyan újraindulós sokat várakozós rendszerfrissítés is. Vagy a megvételkori állapotra?
Igazából mindegy is, a letöltött OTA frissítés csak jó, ha arra is állna vissza?

A telefonkönyvet és Viberes üzeneteket hogyan lehet egyszerűen lementeni és visszaállítani?
Valami külön program kell, vagy keresgéljek a menüben, mert bele van építve?
Ideiglenesen tudok beletenni egy 8GB SD kártyát, arra lenne jó lementeni, de van PC és USB kábel is.

(A kamerás fényképeket meg tudom oldani, de a többit sose csináltam, mert az én okostelefonomban csak adatkártya van, telefonálásra inkább egy buta telefont használok, ami 8 napot elmegy egy töltéssel úgy, hogy sose állítom le. de ha csak 2 napot menne, akkor is kényelmesebb, kisebb, laposabb, könnyebb és vannak gombjai)

Bruhe

(#182) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Azt hiszem megoldódott.
Tegnap megváltoztattam a routeren a WiFi csatornát, mert elég hektikus volt laptopon is, szkenneltem egyet. Valaki más is betett egy erős -60dBm-es AP-t az enyém lefixált 1-es csatornájára, áttettem a 6-osra (csak az 1 és 11 csatorna van dugig T home-os AP-kkal, és csak az egyesen van a baromi erős adás). Azóta sokkal lassabban merül az akku, ha így folytatja 3 napot is ki fog bírni.

Bruhe

(#183) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne az s2 duo-hoz (s7582) nagyobb kapacitású akkumulátort venni? Nem találok, csak az egyeshez (s7562). Vagy esetleg kompatibilisek egymással?

Találtam egy [ilyet], bár ennek a módosított hátlapja biztos nem menne rá(?) még ha az akksi jó is lenne.

(#184) berobi78 válasza berobi78 (#183) üzenetére


berobi78
tag

Közben rájöttem, hogy ez a neve az akksinak: EB-F1M7FLU.

A kérdés az az, hogy egy [ilyet] felaplikált már valaki egy duo s2-re?

Vagy érjem be egy ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#185) Thocy a ZAGY válasza berobi78 (#183) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Elvileg kompatibilisek, nekem van mindkettő (a sima már csak tartalék és GPS túrázáshoz), az akkukat használtam már ida-vissza, és szerintem a két készülékház is teljesen egyforma, csak a proci jobb az újban.

Bár az utángyártott dolgok elég változatos minőséget képviselnek, ha lehet, kerülöm őket, kivéve, ha adott terméket mások már alaposan bétateszteltek.

Szóval ha jó valamelyik, ne tartsd magadban! :)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#186) berobi78 válasza Thocy a ZAGY (#185) üzenetére


berobi78
tag

Na, ha jól láttam az előző hozzászólásomban ugyan azt linkeltem kétszer. Így jobban megnézve az nem is lenne jó, mert ugyan az akksi még talán stimmelne is, de a hátlap sajna nem. Az az s3 mini-é.

Ez viszont tuti jó lenne mind a duo s-be, mind a duo s2-be, csak horror árban van, postaköltséggel meg pláne.

(#187) Thocy a ZAGY válasza berobi78 (#186) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Ennyiért kapsz még egy gyári akkut (talán kettőt is), kikapcsolni, kicserélni, újraindítani pedig maximum 1-2 perc. És az biztosan kompatibilis.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#188) berobi78 válasza Thocy a ZAGY (#187) üzenetére


berobi78
tag

Az biztos, hogy ennyiért nem veszem meg a nagy akksit. Szerintem is az lesz, hogy veszek egy másikat (mondjuk egy 1900-asat), és majd cserélgetem.

(#189) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet kiválasztani a memóriakártyát alapértelmezettnek ennél a telefonnál, mert vészese fogy a belső memóriám. Nézegettem már jópárszor a beállításokat, de nem sikerült rájönnöm. Köszönöm a válaszokat!

(#190) Ercsike08


Ercsike08
újonc

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy miért irányítja át a 2-es SIMről a hívásokat az 1-es kártyára? Pedig elérhető és mindkét SIM aktiválva van. Ha a 2. SIM-re érkezik hívás, átirányítja a 1-re. Miért? Előre is köszi!

(#191) Nem0rX válasza Arthuro_Adam (#36) üzenetére


Nem0rX
újonc

Írták már előttem hogy az átirányítás kikapcsolható, ezt megerősítem, 1 éve használok ilyen telefont és azonnal kikapcsoltam ezt az opciót. A dual aktív mód viszont tényleg jó dolog, én nem szoktam sokat telefonálni, viszont rengetegszer belefutok olyan helyzetbe hogy amíg az egyiken beszéltem kb fél percet, addig a másikra próbáltak hívni, és kaptam az SMS-t a szolgáltatótól hogy elmulasztott hívásom volt, szóval aki többet telefonál, annak tényleg elég zavaró lehet :)

(#192) Nem0rX válasza Ercsike08 (#190) üzenetére


Nem0rX
újonc

A hívásátirányítás be van kapcsolva, ellenőrizd a beállításaidat itt:
Beállítások->Saját eszköz->Hívás->További beállítások, válaszd ki a második kártyát, Hívásátirányítás->Hanghívás és itt a Mindig opciónál legyen kikapcsolva :)

(#193) ttt1


ttt1
őstag

Vettem egy digi net kártyát beraktam az első slotba de az istenért nincs net. Apn-t beállítottam digisre ugy sincs eredmény.2-esbe kell rakni vagy vmit nem jól csináltam?

(#194) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.a két simet jól kezeli?pl.ha az egyiken netezek akkor ha hivnak a másikon azt jelzi nekem vagy ha telefonálok az egyiken a másikon ha hivnak akkor jelzi nekem?

(#195) berobi78 válasza kirusz1 (#194) üzenetére


berobi78
tag

Hali, ha netezel az egyiken és hívnak a másikon akkor az a hívás bejön (bár be lehet állítani, hogy ne, erre oda kell figyelni).

Viszont ha beszélsz az egyiken, akkor a másik sim nem elérhető. Ez ilyen, ezzel nem lehet csinálni semmit. Viszont jó, hogy a szolgáltatók küldenek sms-t, ha volt nem fogadott hívásod.

(#196) kirusz1 válasza berobi78 (#195) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi majd kipróbálom jan 5 én jön a készülék

(#197) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ez az első okostelefonom.
Az eddigi használati szokásaimmal 4 napot is elketyegett a gép, ennek örülök, féltem a napi töltéstől.
A wifit csak este kapcsolom ki, mikor megyek aludni,de a telo az marad bekapcsolva.

A képernyőt hogyan kell menteni?

Láttam itt is ilyen fotót, de az ajánlott vissza és home gomb megnyomása vagy mindhárom nyomható gomb egyszerre nyomásával sem tudtam menten, a galériában nyoma sincs.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#198) csabulaxi válasza csabulaxi (#197) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Sikerült! :D

Bekapcsoló és home gomb együtt nyoásával, sajnos a szilikon tok kissé merev és a kibekapcsoló gombot érzéketlenül működteti.

Visszanézve napi 10 perc kb. a telefonálás csak.

Itt már kicsit töltött, 16%-ról kezdtem tölteni.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#199) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello letudná irni valaki,hogy mit álitott be mert ha az egyik simen netezek és hivnak a másikon hivnak a szám nem elérhető

(#200) berobi78 válasza kirusz1 (#199) üzenetére


berobi78
tag

A 195-s hozzászólásomban direkt írtam, hogy erre figyelj, mert szerintem alapból úgy van beállítva, hogy bejönnek a hívások.
Na, szóval ezt pipáld be: beállítások-saját eszközök-sim kártya kezelő-bejövő hívások fogadása

Az alatta lévő "állandó két sim" menü elég becsapós!!! Mert gyakorlatilag azt csinálja, hogy hívásátirányítást állít be a sim kártyák között, viszont ha ki akarod kapcsolni, akkor ezt innen NEM LEHET! Hiába kapcsolod ki, az átirányítás aktív marad. Ezt a hívás menü-további beállításokon belül lehet megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.