Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) b.daniel


b.daniel
senior tag

Hát szerintem is jól sikerult ez a telefon. Ennyi pénzért Mo-n nem lehet venni normalis szervizhatterrel rendelkező,viszonylag minőségi készüléket. Nem ips...írják,hogy jók a betekintesi szögek és a fényerő is,szoval nem értem miert kell ennnyire kritikusnak lenni. Hazai kínálatot nézve nagyon jo áron van, Kínából rendelés meg az emberek nagy %-ánál nem játszik.

(#61) Rover623


Rover623
félisten

A két, egymás alá helyezett SIM foglalatba oldalról lehet betenni a kártyákat, így legalább nem kell kikapcsolni a mozdulatok közben a mobilt.

Igen-igen régen használok mobilt...még soha nem jutott eszembe, hogy bekapcsolt telóban ki-be teszegessem a SIM kártyát.
Miért is hasznos ez? :U

primus inter pares

(#62) Legendd válasza Dreimus (#45) üzenetére


Legendd
senior tag

Veletlen irtam, mar javitva is van, thx :)
Vegig a fejemben volt, csak olyan ritka mar ez :D

(#61) Rover623: Én például örülök neki, mert ha menet közben átteszem másikba, akkor legalább megy tovább. Az Xperia Z pl. újraindul, de ez rá se hederített :D

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#63) Dreimus válasza Legendd (#62) üzenetére


Dreimus
senior tag

Szia,

Köszönöm, hát igen nem egy túl gyakori, már csak a Samsung él ilyenekkel, bár a Samsung weboldalán 6GB RAM-al hirdetik, de jó is lenne :)

Dreimus

[ Szerkesztve ]

(#64) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...ha a másik Korea terméke lenne, azt gondolnám, a samu dizájnerei munkatáborban vannak, de nem, ez nem az a Korea.
Akkor viszont iszonyat hosszú szabadságon lehetnek - ezesetben nagyon is irigylem őket - mert jóideje nincs új forma a nap alatt samsungéknál.

Tulajdonképpen a hardverelemekkel is csak legóznak, amit ma jóformán egy okosabb óvodás képes.

...akkor kik is végeznek érdemi melót?! Ja, a telefonhajlítók.

Komolyra fordulva. A Samsungnak akkor az a koncepciója, hogy mindegy mit, csak adjunk ki új modellt legalább kéthetetne. Nézzen ki mind úgy, mint az aktuális csúcsmodell - meg a tavalyi csúcsmodell - játszunk a méretekkel - meg a kedélyekkel - és máris dől a lé a minimális évközi munkáért, hiszen elég "csak" a következő csúcsmodellre koncentrálni, és megvan a jövő évi paletta döntő része.

Mondogatjuk, hogy ez uncsi, meg mennyire fúj, de mégis rendre, negyedévről negyedévre jönnek a brutális számok.

Nem, nem az irigység, mind inkább az elkeseredettség beszél belőlem.
Borzasztó látni, hogy mennyire a marketing rabja lett a vásárlók hatalmas része.
Borzasztó továbbá, hogy ezt cégek mennyire ki is használják.

Ez a modell is ékes példája a túltermelésnek, túlfogyasztásnak.
...aztán majd ez is elég rövid időn - ilyesztően rövid - belül hulladékként végzi. Nagyrészt működő hulladékként...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#65) babkukta


babkukta
senior tag

"Az oldalakat szálcsiszolt fém hatást szimuláló műanyag keret veszi körül, könnyen kitapintható, hogy csak plasztik, mégis legalább külsőleg feldobja a telefont" - ja... aztán fél év múlva meg pereg le róla a festék, valóban feldobja a külsőt!!!!

Az meg h 2 ujjat érzékel.. :D Jézusom!! A dizájn meg már ultra unalmas (számomra)... számomra kuka!!

Üdvözlettel, Tibi

(#66) kispecek


kispecek
aktív tag

Rókabőr.....

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#67) ebegab92 válasza mrlujoak (#64) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezt a jelenséget én is észrevettem :( A jelenség forrása szerintem az, hogy rendkívül gyorsan fejlődnek a mobil SoC-ok, bár idővel egy plató szakaszra fog ez az egész érni :K Kiadnak 2012-ben egy középkategóriás telót, ami rá egy évre már köhög, mert vagy a RAM kevés és/vagy a SoC a rendszer alatt, ami miatt a júzer természetesen cseréli a készülékét. A másik elég problémás jelenség a gyors értéktelenedés. Pl. a Galaxy S Advance kezdőára 70-75.000 Ft (szolgáltatónál), most meg függetlenül akár 50.000 Ft-ért lehet kapni újonnan...
Amin viszont a mai napig csodálkozok: Galaxy Ace még tavasszal is 45.000 Ft volt újonnan :Y Pedig már kb. 2 éves technika volt, totálisan elavult, alig használható cucc a telefonáláson kívül :U Ebből is látszik, hogy mostanság pl. az Advance nem lett néptelefon, míg az Ace eléggé az volt. Így valószínűleg ez a sokadik Galaxy S DuoS 2 is így fog járni, hogy hamar elveszíti az értékét.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#68) M5Norbi válasza mrlujoak (#64) üzenetére


M5Norbi
őstag

Lehet hogy úgy gondolják hogy ha ilyen sikeres akkor minek változtatni a külsőn. A helyükben lehet hogy én sem tenném.

Ettől még tény hogy változtathatnának én is unom.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#69) szucsy89


szucsy89
tag

Kíváncsi vagyok mikor vált formatervet a Samsung... bár akkor meg olyan lesz majd a összes mobiljuk vagy 5 évig...

(#70) MPite


MPite
tag

Moto G tesztet a népnek! :)

(#71) dkface


dkface
aktív tag

Nem az a baj , hogy a Samsung lassan több készüléket ad ki mint a többi gyártó összesen. A baj az , hogy nagy %-ban a Samsung szemetét veszik fel a szolgáltatók a kínálatukba mert ezt ismeri a kedves user.

(#72) Legendd válasza Nem0rX (#48) üzenetére


Legendd
senior tag

Oké, köszi, akkor ezt át is írtam a cikkben...ejnye-bejnye Samsung, filléres tartozékok (mármint nekik).

Alea iacta est!

(#73) h_and


h_and
tag

napi galaxy

(#74) cigam


cigam
félisten

a headset viszont kimaradt (ez mondjuk elég rosszul érinti szerintem a vásárlót)

Tipikus "miért nincs rajta füstszűrős sapka" esete. Ha van füles, lefitymáljátok, hogy kár volt bele tenni, mert semmit nem ér. Amikor nincs hozzá, akkor meg az a baj :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#75) mackoapo11 válasza N.GÁBOR (#47) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Ugyan ennyi pénzért már Huawei G525-öt lehet venni,ami körberöhögi oda-vissza. :K

(#76) cigam válasza mackoapo11 (#75) üzenetére


cigam
félisten

Biztos?
"... a Tetsztett plecsnit nem tudom rásütni, leginkább azért, mert a nemrég tesztelt Samsung Galaxy S DuoS 2 szinte hajszálra ugyanennyiért erősebb, ha a kijelzője nincs is annyira jó, mint a G525-nek."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77) motorhead


motorhead
aktív tag

Számomra már az összes samu telefon túlárazott műanyag vacak. Még az S4 is, hiába a komoly hardver. Soha többé nem veszek ettől a gyártótól telefont. Utolsó normális készülékük az S2 volt szerintem mind kinézetben mind belbecsben. Nem hiába keresett készülék a mai napig.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#78) AMD Power válasza motorhead (#77) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben amúgy van valami.

utolsó normális készülékük az S2 volt

És valóban a mai napig keresik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

"Az operációs rendszereket frissítik, nem felejtik el a régebbi, vagy olcsóbb eszközöket."
:U

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#80) prolad válasza motorhead (#77) üzenetére


prolad
őstag

Azért a note 3 szerintem elég jó lett minőség,sebesség,anyaghasználat szempontjából is (másik samuról ezt nem tudom elmondani).Tény hogy nem az s3 mérete,de nem is kezelhetetlenül nagy.

(#81) AMD Power válasza prolad (#80) üzenetére


AMD Power
titán

220e Ft-ért az a Minimum ,hogy jó az anyagminősége! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82) suynem


suynem
csendes tag

Normál gyári garival mennyiért lehet megvenni? Bolti gari sokat nem ér..
Szerintetek ez vagy inkább a Core Duos?

WayteQ xTAB-70dci; Lenovo S750

(#83) mackoapo11 válasza cigam (#76) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Igen,tesztelő véleménye.
Na de azért Broadcom BCM21664T---768 MB RAM VS Qualcomm Snapdragon S4---1Gb ram
Szerinted???Plusz még kijelző.Akkor ár/érték arányban melyik a jobb???

(#84) cigam válasza mackoapo11 (#83) üzenetére


cigam
félisten

Nem tudom, nem ismerem a procikat. Már régen nem érdekel a HW spec. Egyszerüen csak működjön( legyen "smooth", élmény legyen használni,...). A nyers erő semmit nem jelent ha rajta futó rendszer nincs hozzáigazítva az utolsó csavarig. Az optimalizáció is erősen befolyásolja, hogy melyik a jobb választás. Ugyanis attól, hogy tudom, hogy n+1 magja van x MHz-en, és hozzá y MB RAM-al, attól csak a potencálját fogom tudni. Azt nem, hogy a mindennapi használat során mennyire fog muzsikálni. Arról nem is beszélve, hogy a dual sim-en kívűl, csak mail+web-re lenne használva, ill. olyan erőforrásokat nem igénylő alkalmazásokat futtatna, mint a tankolások nyílvántartása.
Sosem volt androidos készülékem - nem is szeretnék - de jelenleg nincs (okos)alternatíva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#85) Dreimus válasza suynem (#82) üzenetére


Dreimus
senior tag

Szia,

Tesco-ban akciósan 45e most, gyári garival, sztem most ez a legolcsóbb.

Dreimus

(#86) suynem válasza Dreimus (#85) üzenetére


suynem
csendes tag

Köszi a választ. Neten nem találtam, de majd beugrok megnézni. Még gondolkodom a Core Duon, de az 15-el drágább. Bár nem tudom tud-e annyival többet.

WayteQ xTAB-70dci; Lenovo S750

(#87) pècsimunkás válasza Dreimus (#85) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha nincs a Tesco-ban véletlenül,,a MM-ban vagy az edigitalban van 50-ért. Mondjuk az 10%-al több,de még mindig normális áron,normális garanciával van a telefon.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#88) Atikusz válasza Dreimus (#85) üzenetére


Atikusz
senior tag

BestByte-ban szintén akciós, 45 ezer.

(#89) suynem


suynem
csendes tag

Jobbnál jobb tippek :-D Core Duosra nincs vmi tuti tipp hasonló árfekvésben?:-) Azt már próbáltam, tetszett S duos-hoz még nem volt szerencsém, de talán Tescoban lesz.

WayteQ xTAB-70dci; Lenovo S750

(#90) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

A mediamarktnál online 44.999 Ft. Szerintem igen jó ár.

May the force be with you!

(#91) pècsimunkás válasza N.GÁBOR (#90) üzenetére


pècsimunkás
addikt

És tényleg :Y !
2-3 napja néztem,akkor még 50 volt. 45.000.- Ft-ért bomba áron van normális garanciával.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#92) thamasz


thamasz
senior tag

Segítséget szeretnék kérni tapasztalt két kártyás felhasználóktól. Még nem volt 2 kártyás telefonnal dolgom. Sógorom külföldre jár dolgozni minden nap, és a költségcsökkentés jegyében érdemes lenne neki beszereznie egy külföldi mobilnetet tartalmazó kártyát, amellyel tarthatná a kapcsolatot az itthoniakkal (Whatsapp, email stb.) Megoldható ezzel a telefonnal, hogy határ átlépéskor átállítja mondjuk menüben hogy a másik kártyán menjen a mobilnet, este amikor vissza érkezik magyarországra pedig visszaállítja a magyar kártyára a mobilnetet? Valahol azt olvastam hogy az egyik kártya tudja csak a 3G-t. Ezt hogy kell érteni? 2G mobilnet azért már felejtős lenne nem? Ez nem lenne jó mert akkor fizikailag ki kell cserélni a két simet akkor már egyszerűbb lenne két telefont hordani. Szóval működik ez a menüben történő átállítás is?

(#93) club1 válasza thamasz (#92) üzenetére


club1
veterán

Működik a menüből történő átállítás. Azonban ha 3G-t is akar használni, azt is át kell állítani a menüben hogy a másik kártya tudja használni.

(#94) csakostibi


csakostibi
újonc

Hi! Tudna valaki segíteni abban, hogy lehet üzenet jelzésnél a rezgést levenni?!? :o

[ Szerkesztve ]

(#95) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Valaki megtudná mondani hogy milyen egy jó minőségű fülessel a zenehallgatás?
Mármint arra lennék csak kíváncsi hogy viszonylag halk vagy nem?
Egy haver mondta hogy a samuk halkabb a füles kimenete mint pl a nokiáé vagy a sonyé.
Köszönöm előre is.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#96) Imifej


Imifej
senior tag

Karácsonyra a lányom kapott egy Gigabyte Tuku T2 telót, ami lényegében használhatatlan volt. Szerencsére becserélték neki. Erre esett a választásunk. Nekem pedig galaxy mini 2-m van. Ez a készülék azokhoz képest iszonyat jó. A kijelzője tökéletes, a hangja is jó, talán pár %-al lehetne hangosabb(32ohm-os Technics fejhallgatónál). Amit észrevettem, és a videón is látszik, hogy néha nem vesz észre, hogy ráböktél a kijelzőre. Eddig, még nagyon meg vagyunk vele elégedve!!!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#97) Laci7909_aff válasza csakostibi (#94) üzenetére


Laci7909_aff
tag

Üzenetek alkalmazáson belül a beállításoknál ki tudod kapcsolni a rezgést

(#98) Imifej


Imifej
senior tag

ma kijött egy frissítés a telóhoz

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#99) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Egy ismerősöm most vett egy ilyen telefont és ha bármit le akar tölteni a play áruházból egy 403-as hibát kap és nem tud letölteni semmit. Tud valaki segíteni?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#100) Imifej válasza ferenck (#99) üzenetére


Imifej
senior tag

Érdekes, nálam egy Navon tablettel csinálja ugyan ezt. Ott az a megoldás, hogy törlöd a Google fiókodat, majd újra létrehozod. Akkor nekem megy egy darabig. Samsungnál még nem csinálta szerencsére.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.