Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) zsolt501 válasza SimonJanos (#28799) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen USB2 esetén 500mA a töltés pc esetén, a 850mA-es töltő is még jó lehet, a lényeg hogy lassan és egyenletesen töltsd a telefont.

Amúgy a másik kérdésedre is igen a válasz, ott is érezhetően javul az akkuval az üzemidő ha lassan van töltve, és nem gyorsan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28802) SimonJanos válasza zsolt501 (#28801) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Kösz, ezt kipróbálom. Gondolom nem elsőre jön ez össze hanem (jó?)pár töltés után...

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#28803) zsolt501 válasza SimonJanos (#28800) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Érdemes azt is végig nézned, hogy amit nem használsz Samsung app azt leállítod, vagy letiltod, mert sajnos vannak olyan alkalmazások amik a háttérben elég rendesen merítik az akkut nem egyszer teljesen feleslegesen.

Igen kell neki pár töltés hogy beálljon, de amikor csak telefonként használtam a készüléket ( mert nem kellett másra, mivel ott az asztali gép) akkor lazán összejött a 10 nap és 6 óra kijelzőidő.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28804) SimonJanos válasza zsolt501 (#27472) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Na, akkor a lényegre: tehát iPhone-t töltőjével - mert 4S-em van és igen, az 1mA.
Van még 2 db 850 mAh-es SE töltőm akkor a többit azzal...

Amúgy nekem a hajnyíróm éledt fel az iPhone töltőjétől. ;] KOnkrétan megtört a kábel és mivel nem volt más összetákoltam: töltő + USB hosszabbító + napelemes akksi töltője :DDD
Az eddig akkisról már nem működő hajnyíró azóta zúz! :DD

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#28805) SimonJanos válasza zsolt501 (#28803) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Igen, ami nem kell azt letiltom.

Ezzel én bizony úgy vagyok, hogy nekem hiába írják sok helyen, hogy nem kell kilőni a taszkokat új(abb) Android OS-en, Battery Doctor-ral folyamatosan kezelem őket. Ugyanis azt látom, hogy sok app össze-vissza zúz (Facebook a "király"), miközben nálam 90% le van kapcsolva a push, értesítés, auto' frissítés, stb.!

A B.Doctor ki is írja, melyik ami nagyon fogyaszt és javasolja a leállítást. Sőt, azzal is töltök, hiszen ez a fő profilja :K
A root-olt Xperia-mra is telepítve van, ott nincsen amúgy "Energiatakarékos mód" így a CPU management-tel és autokill-el oldom meg hogy szépen bírja a készülék.

Amit tapasztalok, hogy bizony root nélkül nem az igazi az Android. :(

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#28806) baysage


baysage
csendes tag

Üdv!
Egy samsung galaxy note 2-es telefonom van. Eredetileg 4.1.2-es rendszer volt rajta. Tegnap lefrissítettem odin segítségével 4.3-ra. Azóta nem tud csatlakozni a hálózathoz, tehát nem tudok, csak segélyhívást indítani. IMEI szám nem változott.. valakinek ötlet?

(#28807) zsolt501 válasza SimonJanos (#28804) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az iPhone töltője nem 1mA, hanem 1A :D

Én este rakom a töltőre ha kell és úgy van elég ideje reggelre feltöltődni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28808) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

DN3-al nem tudom felrakni a Hangoutsot..
Valaki tapasztalt ilyet?
Azt mondja, nincs elég hely. Közbe még van több mint 2 giga app storage..

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#28809) s3nsitivity válasza s3nsitivity (#28808) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Megoldottam, a talk libjei voltak preinstallálva az meg összeakad a hangoutsal :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#28810) dat válasza baysage (#28806) üzenetére


dat
senior tag

IMEI biztos nem változott? (Az egy dolog hogy van értéke, de ugyanaz mint ami az akksi mögött látható)

(#28811) dancsuri


dancsuri
veterán

Dél-Korea milliárdokat pumpál az 5G-be

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#28812) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Kb. percre pontosan 5 órát töltött a telefon, mindenféle hozzáérés nélkül, kikapcsolva. Ez mennyire normális? Az új szoftver óta röhejes amit az akku tud...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#28813) laszlolczka válasza baysage (#28806) üzenetére


laszlolczka
őstag

Gyárilag független?GSM-boltos?Lehet visszazárt.EFS mentésed van?

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#28814) laszlolczka válasza HUNPSP (#28812) üzenetére


laszlolczka
őstag

Az nagyon nem normális.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#28815) baysage


baysage
csendes tag

Igen, biztos, hogy nem változott meg! A telefont ujgsm-ről vásároltam..

(#28816) dancsuri válasza baysage (#28815) üzenetére


dancsuri
veterán

véletlenül nem tetted repülőmódba? ha nem akkor csinálj egy gyari visszaállítást

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#28817) baysage válasza dancsuri (#28816) üzenetére


baysage
csendes tag

Nem, nincs repülőmódban. A gyári visszaállítás sem segített.. :D

(#28818) laszlolczka válasza baysage (#28815) üzenetére


laszlolczka
őstag

Jó lenne ha leirnád milyen régióhoz tartozik a rom,amit feltettél.Ez az infó amit leirtál kevés.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#28819) korcsillio válasza baysage (#28815) üzenetére


korcsillio
őstag

Vidd vissza oda ahol vetted.

(#28820) S e t h válasza HUNPSP (#28812) üzenetére


S e t h
nagyúr

Általános jelenség, rengeteg helyen felmerült a 4.3 óta, hogy megnőtt az aksi töltési ideje.Én most lemerítettem 2%-ra és feltoltam töltőre, már három és negyed órája fent van, a gyári érték 2 és fél óra, ezt már kicsit túlléptem, az okát nem tudom mi okozza.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28821) baysage válasza laszlolczka (#28818) üzenetére


baysage
csendes tag

Magyar romot raktam fel, XEH-sat, a sammobile-ról.
pontosan a következőt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28822) DarkChild válasza Markizmark (#28742) üzenetére


DarkChild
senior tag

Egyet kell értsek :(((
Én tegnap este tettem fel a T-s készülékemre a 4.3-at (4.1.2-ről persze, ahogy még sokan)... hát egy használhatatlan fos lett :W
A 4.1.2-vel szinte kizárólag "Power Save" módban használtam és még úgy sem akadt szinte sose, teljesen "smooth" volt a működése. A 4.3-mal még az energiatakarékos mód kikapcsolása sem használt - ilyen fél percekre magába zuhan a teló, úgy, hogy közben semmire sem reagál... Reggel már volt egy factory reset - nem igazán használt. A fölös szir-sz*rok (pl. S Voice, Telekomos bloatwarek) futását letiltottam, de az sem segített.
Tudna valaki egy leírást idelinkelni nekem, ahol részletesen leírják, hogy hogyan tudnék egy gyári 4.3-at a lehető legalacsonyabb stressz-faktorral rávarázsolni? :) (nem csináltam még ilyen ODIN-os frissítést)
Előre is köszönet.

(#28823) dancsuri válasza baysage (#28821) üzenetére


dancsuri
veterán

mindegy milyen romot raksz fel (mind "független", legyen bármilyen régiós nem számít)

próbáld ki másik sim kártyával, ha azzal sem megy akkor vagy az imei számodat nem engedi be a szolgáltató vagy meghalt a gsm modul.(előbbi az esélyes főképp ha nem újonnan vetted)

(#28822) DarkChild
letöltöd a kiválasztott romot (1 fájlos) Odin 3.0.7-be betallózod a PDA-hoz Semmit nem állítasz el. samut download módba teszed és rádugod a pc-re. ha az odin felismerte akkor start, ha felállt a rendszer lehúzod, kiválasztod a nyelvet. onnantól értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#28824) AliceWake válasza DarkChild (#28822) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Így van. Nálunk (Note 3) durva bugok is vannak a Ts 4.3ban.
Pl mindössze csak az akciójegyzet nem működik, úgy ahogy van, pedig fő feature. Nem hajlandó menteni. Se. Már ha egyáltalán elindul. Ez mindenkinél előjött. Ezen felül a változatos diszfunkciókat nem is érdemes sorolni.

Non omnis moriar.

(#28825) baysage válasza dancsuri (#28823) üzenetére


baysage
csendes tag

Rendben. Meg fogom próbálni másik kártyával... A gsm modul-t nem vágom micsoda, nem vagyok nagy android guru. Az IMEI számom ugyan az, tehát elvileg be kéne, hogy engedjen, nem? Viszont mellékelem képen hogy hogyan is néz ki.. Nem találtam érdekességet az IMEI számban, ugyan ez van a telefon hátulján is.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28826) DarkChild válasza AliceWake (#28824) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hihetetlen, hogy így el tudják barmolni...

A tegnap esti frissítésem első "priceless" momentuma az volt, mikor éjfél előtt nem sokkal, a folyamat végén rebootolt a teló és full hangerővel benyomta a boot animáció előtt a Telekom szignált. Majdnem kiugrottam a gatyámból :DDD
Hogy sz@rna farfekvéses sünt, aki azt is beletette :D
(a 4.1.2-ben még nem volt ilyen sokkoló szignál, úgyhogy elég váratlanul ért)

(#28823) dancsuri: köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#28827) dancsuri válasza baysage (#28825) üzenetére


dancsuri
veterán

mivel térerő van (valamelyik hálózaté) így hardvergond kizárt ,marad az IMEI kitiltása valamilyen okból (ezt vagy a szolgáltató teszi vagy a rendőrség)

az információs sávon a "!" mire vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#28828) hanti válasza baysage (#28806) üzenetére


hanti
senior tag

Hozzáférési pont rendben van?

(#28829) baysage válasza dancsuri (#28827) üzenetére


baysage
csendes tag

Rendőrséget nem hiszem, mert teljesen újként vettem a telefont... A felkiáltójel azt jelzi, hogy nem tudott csatlakozni a hálózathoz. Ha felhívom a T-mobile-t lehet tudnak vele kezdeni valamit? :)

(#28830) baysage válasza hanti (#28828) üzenetére


baysage
csendes tag

A hozzáférési pont rendben van.

(#28831) dancsuri válasza hanti (#28828) üzenetére


dancsuri
veterán

az csak adatkapcsolathoz kell

(#28829) baysage
hívd fel őket, bár ha a szolgáltatással nincs gond telefonon nehéz velük, mindenféle jelszót meg tudomisén mit kérdeznek

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#28832) baysage válasza dancsuri (#28831) üzenetére


baysage
csendes tag

Elképzelhető ezek szerint, hogy tud kezdeni vele valamit a T-mobile? Megéri felhívni őket és megkérdezni?

(#28833) baysage válasza dancsuri (#28831) üzenetére


baysage
csendes tag

Rendben. Köszönöm!

(#28834) lugosi válasza baysage (#28825) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök totál ugyanez volt nálam is a 4.3-ra frissítés után, csak bónuszban nálam elcsesződött az IMEI is (azaz, szerintem az elcsesződött IMEI okozza nálam a problémát).
A felkiáltójeles dolog nem az az üzenet, hogy "nincs regisztrálva a hálózaton"?

(#28835) DarkChild


DarkChild
senior tag

Még egy gyors kérdés: ez a kártyafüggetlen (vagyis nem Telekom/Telenor/Voda) 4.3-as, ugye?
(Ha jól rémlik, ezt jelöli az XEH, de nem vagyok biztos benne...) :U

(#28836) baysage válasza lugosi (#28834) üzenetére


baysage
csendes tag

Igen, azt jelenti, hogy nincs regisztrálva a hálózaton. Annak ellenére is, ha manuálisan megpróbálok rácsatlakozni, egy pillanat alatt kilép onnan és kiírja, hogy regisztrálva, de mégis ott marad a felkiáltójel.. Pontosan azt írja, hogy Nincs szolgáltatás-A kiválasztott hálózat (Telekom HU) nem elérhető.

(#28837) baysage válasza DarkChild (#28835) üzenetére


baysage
csendes tag

Így van. Az XEH jelenti a függetlent. :)

(#28838) nggabi válasza baysage (#28836) üzenetére


nggabi
nagyúr

simán újra kell írni, kár ebből egész estés sztorit generálni. s3 topikban már megöltek volna ezért, ott mindennapos :D

vagy visszaviszed a gsmbe és összegányolják. lesz amilyen lesz :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#28839) korcsillio válasza nggabi (#28838) üzenetére


korcsillio
őstag

Jók ezek a gsm-es telefonok.... :N

[ Szerkesztve ]

(#28840) Dr V


Dr V
őstag

Mi az a Samsung Push Service? 3 nap alatt több, mint 600x ébresztette fel a telefonomat. Másik sokat ébresztő a face volt. De csak volt, töröltem a fenébe, elegem lett belőle, mert csak akkor engedne üzenetet küldeni, ha a messengert feltenném...

Most 40%on van az akksi, 2 óra kijelző és 40 perc telefonálás. Mindezt bekapcsolt energiatakarékos üzemmódban, de csak a cpu van visszafogva. Viszont nem szaggat így se :)

(#28841) AliceWake válasza Dr V (#28840) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Push service az értesítéseket kezeli. Ne nagyon kapcsold ki.

Viszont a facebook zaklatása ellen, töröld le, és rakd fel újra. Egy ideig békén hagy. Aztán megint le, vissza, és így tovább, amíg észhez térnek.
Mondjuk furcsa, de nekem nem erőlteti a messengert. Nem is értem. Egyszer sem futottam bele.

Non omnis moriar.

(#28842) bbubby00 válasza AliceWake (#28841) üzenetére


bbubby00
őstag

A Push service-t lehet akkor nálam is érdemes lenne engedélyezni :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#28843) zoleeno1 válasza AliceWake (#28841) üzenetére


zoleeno1
addikt

Csak a xaros samu appok értesítését kezeli, pl Samsung Apps, ChatOn... Nyugodtan kikapcsolható, semmi károd nem lesz belőle, nálam instant tiltás mindig, mert állandóan ébresztgeti a telót... Sajnos mióta a knox miatt nincs rootom nem tudom törölni :(((

9GAG is foglalkozott vele :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#28844) lugosi válasza baysage (#28836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem lehetett visszaírni az IMEI-t (szerviz által), vidd vissza, garanciáztasd.

(#28845) SimonJanos válasza zsolt501 (#28807) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Jóvanna' gondolhatod hogy elírtam XD ;]

Amúgy megint csak kösz a tippet, nem gondoltam volna hogy ez a régi trükk még él (komolyan, 2007-es P1i-mmel csináltam ilyeneket! :D ) de Android: "GSM only", iOS 7: 3G ki - és olyan 70% térerő növekedés (Bp., egyik "árnyékolt hely") - azt hittem elég ha a mobil adatforgalom ki van kapcsolva :U

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#28846) zsolt501 válasza SimonJanos (#28845) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nagyon sokszor azért nő a fogyasztás, mert gyenge a jelerősség, és el kezd a telefon erősebb jelet keresni, vagy több torony keresztezésében folyamatosan elkezd a tornyok között váltogatni, ami megint fogyasztás növekedéssel jár.

Én sokszor pont ezek miatt használom a 2G-t mert pl ahol lakok ott a 3G lefedettség elég rossz ezért folyamatosan váltogatta a telefon a 3G-t és a 2G-t ami miatt eléggé megnőtt a fogyasztás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28847) Prien


Prien
addikt

7105-öst hol árusítanak még 2 év Samsung garival, tudja valaki? Nekem csak bolti garisakat dobott ki a google. Talán a Btel megbízható?

A kevés is több a semminél.

(#28848) baysage válasza lugosi (#28844) üzenetére


baysage
csendes tag

Annak ellenére is visszaírás kell, hogy nem változott meg? :D

(#28849) Markizmark válasza Prien (#28847) üzenetére


Markizmark
addikt

LTE verzió függetlenben sosem volt kapható, úgy tudom. Csak szolgáltatók adták hivatalosan.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#28850) spadge válasza zoleeno1 (#28843) üzenetére


spadge
tag

Ezeken a hozzászólásokon már vonyitottam egyszer . :) (valahogy akkor ráakadtam csak PLAY-en)
Most, hogy kiraktad , megint sírok a röhögéstől. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.