Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) S1M0N válasza SimonJanos (#20200) üzenetére


S1M0N
senior tag

Köszi, csak kíváncsi voltam milyet használsz. :R

Sokáig gondolkodtam én is flipes tokon, de pont a "flipes" része zavarna engem, bár ami lefelé nyílik, az talán a legjobb, bár fényképezésnél engem zavarna.

(#20202) Dr V válasza S1M0N (#20199) üzenetére


Dr V
őstag

Nem rossz a tok, de azzal már tényleg batár lehet a készülék ;]
A gyári protective covert használom, és kb akkora méretben gondolkozom.
Ideális esetben olyant tokot lenne jó találni, amiben van kihajtható támasz és usb védő, mindez elfogadható méretnövekedéssel. Így még pont elmegy a súlya, érzésre kb 20 percet bírom tartani az ágyban kényelmesen, letámasztott könyökkel.

(#20203) dat


dat
senior tag

Tegnap jeleztem a samsung.hu-n a szervízfutár igényemet, ma délben már itt is voltak, szó nélkül cserélték az alaplapot helyben. Azóta nem volt fagyás.
Ha a készülékkel nem is, de ezzel a szolgáltatással 100%-ban meg vagyok elégedve.

(#20204) fdisk


fdisk
őstag

Tudnátok ajánlani övtáskát, amibe belefèr egy pénztárca, kulcs, és persze egy note 2.
Ha lehet olyan kellene, ami amibe külön fakkok vannak, tehát minden dolognak külön része van.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#20205) Bélaaaa válasza dat (#20203) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nekem is visszajeleztek, holnap itt a technikus kolléga: alaplapcsere

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20206) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem mostanában nem egy telefon lett alaplap cserézve, illetve BGA cserézve. Ahogy nézem szépen lassan csak megadják magukat a hibás modulok.

Itt a fórumon mennyi telefon is lett ilyen problémával már gariztatva?

Amúgy nekem egy bajom van ami zavar, és a microUSB csatoló hibája már most kijött a telefonon, töltéssel nincs gond, de a számítógép és a telefon között nem egyszer megszakad a kapcsolat, ha megmozdítom a kábelt, úgy néz ki nekem ezt kell gariztatnom.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20207) Bélaaaa válasza Bélaaaa (#20205) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nekem is insane csippes van (még).

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20208) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A Telekom után két hónappal a Telenor is bekapcsolta hálózatán a HD minőségi hangátvitelt.

A dél-budai és dél-pesti hálózaton folytatott sikeres tesztek után ma a Telenor egész hálózatán bekapcsolta a HD hang technológiát. Az ingyenes szolgáltatás automatikusan elérhető minden ügyfél számára, aki beszélgetőpartnerével együtt a Telenor 3G hálózatát használja, valamint készüléke támogatja a HD hangminőséget.

A Telekom július elején tette elérhetővé hálózatán a HD minőségű hívásokat.

A beszédtömörítési és beszédkódolási technológiák fejlődésének köszönhetően a HD hangszolgáltatás a hagyományos (300Hz-től 3400Hz-ig terjedő) hangfrekvenciás tartomány helyett, kiterjedtebb (50-7000 Hz) tartományban továbbítja a beszédjeleket. Ezt azt jelenti, hogy jobban elkülönülnek a mély és magas hangok, ezáltal élesebbé és tisztábbá válik a beszéd, valamint kevésbé zavarják háttérzajok (pl. utcazaj, forgalom) a telefonálást. A HD hang tisztább, természetesebb hangminőséget és olyan érzetet ad, mintha szemtől szemben élőben folyna a beszélgetés.

A cikk forrása HVG

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20209) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Csak ma napi ajánlatban 129999 itt a MM-ben milyen garit adnak 2 éves gyártóit?

(#20210) zsolt501 válasza Gedeon31 (#20209) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel hivatalos Samsung partner ezért biztos hogy 2 év gyári gart ad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20211) Gedeon31 válasza zsolt501 (#20210) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) néztem már régebben is ,de nem találtam.

(#20212) zsolt501 válasza Gedeon31 (#20211) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A samsung oldalán vannak felsorolva a hivatalos eladók.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20213) Gedeon31 válasza zsolt501 (#20212) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#20214) Markizmark válasza zsolt501 (#20208) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak kéne a kód amivel meg lehet nézni mi az ábra. :S nggabi tudja.

Megvan: *#197328640#

Nálam minden off, hogy lehet bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20215) MurdR válasza Markizmark (#20214) üzenetére


MurdR
veterán

Erre gondolsz?
*#197328640#

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20216) Markizmark válasza MurdR (#20215) üzenetére


Markizmark
addikt

És hogy lehet bekapcsolni itt a hd hívást? Nekem minden off ... :W

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20217) nggabi válasza Markizmark (#20216) üzenetére


nggabi
nagyúr

relax, nekem is minden off. túrtam az xda-t délután, kipróbáltam a módszereket de off marad.

úgy rohad el ahogy van :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#20218) Markizmark válasza nggabi (#20217) üzenetére


Markizmark
addikt

Pedig neked aztán tudnod kéne béka :D Én a helyedben a sarokba térdelnék egy pár kukoricára. :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20219) nggabi válasza Markizmark (#20218) üzenetére


nggabi
nagyúr

megkérdeztem erről ma valakit aki sok samsungot javít. a válasza: "már megint valami új baromság amiért sírni lehet?" :DDD szal fogalma se volt róla... :(

s3on is off-on van. elvileg a csc-vel van összefüggésben, abban kell turkálni az xml-ben és resetelni is kéne.

"szenyor dzsíííí"

(#20220) Markizmark válasza nggabi (#20219) üzenetére


Markizmark
addikt

Na az a biztos, hogy én semmit át nem írok, ennyire nem értek a lovakhoz. Megvárom míg valaki megbabrálja. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20221) kbadam83


kbadam83
senior tag

2 hete nyúzom a vadat és teljesen elégedett vagyok:)
iPhone 5-ről váltottam. A méretét teljesen megszoktam már, akkor látszik nagyon nagynak mikor a feleségem telefonál rajta :) Meg néztem a chipet , nekem azt írja : No, sane chip :)

(#20222) MurdR válasza Markizmark (#20220) üzenetére


MurdR
veterán

Fel kell hívni a Samsungot ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20223) lugosi válasza Markizmark (#20216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A hd hívást nálam nem kellett bekapcsolni, amikor bevezették elkezdett működni. A feltétel persze hogy a másik félnek is hdhang-képes telefonja legyen, és 3g lefedettség alatt legyen a telefonáláskor mind a két készülék.

(#20224) nggabi válasza lugosi (#20223) üzenetére


nggabi
nagyúr

és a szerviz menüben on van? feljebb a kód hozzá.

"szenyor dzsíííí"

(#20225) lugosi válasza nggabi (#20224) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Wb-amr setting: on
GSM wb: off
Umts wb: on

Ezekre gondolsz?

Ezek a 8-as, wb-amr status menüben voltak.

Van az 5-ös "audio" menü ahova nem tudok belépni.

[ Szerkesztve ]

(#20226) nggabi válasza lugosi (#20225) üzenetére


nggabi
nagyúr

erre. milyen rom van fent?

"szenyor dzsíííí"

(#20227) pzoley válasza Markizmark (#20220) üzenetére


pzoley
őstag

HD hang bekapcsolása:
System/CSC/customer.xml
eredeti:<AutoWbAmr>off</AutoWbAmr>
bekapcsolt:<AutoWbAmr>on</AutoWbAmr>

system\csc\XEH\system\csc\customer.xml
eredeti:<AutoWbAmr>off</AutoWbAmr>
bekapcsolt:<AutoWbAmr>on</AutoWbAmr>

Titanium backup /system, data/
Majd factory reset és működik a HD hang.
Titanium Restore /system, data/

[ Szerkesztve ]

(#20228) ricshard444


ricshard444
veterán

Ez a HD hang mennyire jelentos gyakorlatban?

Vannak dolgok...

(#20229) persnongrat


persnongrat
tag

Érdekes ez az android... Ma reggel vagy másfél órát játszottam az angry birds-szel, az akkut fogyasztó alkalmazások közt meg semmi nyoma sem volt. Nem csak annak, szinte semminek.
Újraindítottam, kikapcsoltam az energiatakarékos opciót, most megint OK. Talán.

(#20230) nggabi válasza pzoley (#20227) üzenetére


nggabi
nagyúr

én a resetet hagytam ki :D

"szenyor dzsíííí"

(#20231) Markizmark válasza nggabi (#20230) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor ez a HD hang nálam kimarad egy időre mert factory resetelni tuti nem fogok. 2 hónapja megy szépen a gyári rom roottal. Végre nem kellett babrálni, szépen be is van lakva.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20232) nggabi válasza Markizmark (#20231) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem egy nagy kaland titaniummal visszaállítani, de 2 telón... engem is ez tart vissza.

"szenyor dzsíííí"

(#20233) lugosi válasza nggabi (#20226) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A gyári. Mármint úgy értem, hogy mivel szolgáltatónál vettem a telefont, a gyári Tmobil frissítés, ami a legfrissebb ami kijött.

(#20234) Markizmark válasza nggabi (#20232) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem is a visszaállítástól fázok mert TiBivel az fél perc, de mire minden nagy játékomat újra mountolom meg leszedem addig elmegy a kedvem mindentől. Szóval majd csak akkor lesz HD hang ha valami elbarmolódik és factory resetelni kell. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20235) boksz


boksz
senior tag

Pár napja észrevettem, hogy a térerő néha lemegy nullára, és volt hogy telefonáltak és csak az sms jött, hogy volt egy nem fogadott hívásom. A telefon végig mellettem volt. Illetve amikor csörög akkor a csengő hangot akadozva, szaggatottan játssza le.
Volt valakinek hasonló tapasztalata ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#20236) HorviGabi válasza boksz (#20235) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Nálam is volt ilyen hiba, de nem a telefonnal volt a gond hanem a hálózattal, konkrétan a ház egyik helységében. Valamiért itt nincs megfelelő térerő, de máshol tökéletes és soha nem jön elő.

(#20237) Koczó93 válasza HorviGabi (#20236) üzenetére


Koczó93
őstag

Jól vasalták a födémet :DDD

(#20238) HorviGabi válasza Koczó93 (#20237) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

:D Én is erre gondoltam, meg itt a legvastagabbak a falak:)

(#20239) MurdR válasza ricshard444 (#20228) üzenetére


MurdR
veterán

Elvileg elég jóféle, ytubeon van fent videó ahogy a csávó egy autópálya mellől telefonál és gyönyörű a hang.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20240) persnongrat


persnongrat
tag

Hm. Samsung szerviz milyen, azt egyelőre (szerencsére) nem tudom.
De a support... Hát az a no comment kategória.
1. E-mailben is elérhetőek, chat is van, nem muszáj nemzetközi zöldszámot hívni, ami bizonyos esetekben fizetős tud lenni.
2. Válaszolnak.
3. Értelmesen válaszolnak.
4. Nem néznek hülyének, ha olyat kérdezek, amihez némi szakismeret szükséges.
Mondhatni, szóhoz sem jutok. :)
(aki ismer, az tudja csak, milyen nagy szó, ha valamiről pozitív véleményem van :) )
Arra azért kíváncsi leszek, hogy KIES témában tudnak-e segíteni, mert most épp ott tartok, hogy a firmware upgrade nem működik belőle. Sem a fizikai gépemen, win7 alatt, sem virtualboxba telepített win8-ból.
Mindkettő ugyanott döglik meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#20241) lalakov


lalakov
senior tag

Nem igazán jött be nekem az utolsó gyári frissítés. Míg kettővel ezelőtt egy bekapcsolással elértem az 1000 órát, most max. 200 óránként újra kell indítani.
Ma viszont még rosszabb dolog történt. Az autópályán haladtam és arra lettem figyelmes, hogy nem az úton van a kocsi ikonja, hanem mellette 50-100 méterre halad folyamatosan. Később elvesztette a jelet és nem is találta meg. Elsőre arra gondoltam, hogy a tegnap frissített Waze lesz a ludas, így visszatettem a régebbi verziót, sajnos semmi sem változott. A telefont újraindítottam és megoldódott a probléma..., kb. 5 órára, de utána megint előjött. Kipróbáltam a Google térképét és a három betűst is, ugyanaz a hiba jött elő, arrébb tett majd végleg elvesztette a jelet.
Ez szerviz lesz? :(

(#20242) nggabi válasza persnongrat (#20240) üzenetére


nggabi
nagyúr

a kies-t ne erőltesd.

lalakov: ha reset után is téved akkor szerviz jah.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#20243) persnongrat válasza nggabi (#20242) üzenetére


persnongrat
tag

Valójában nem akarom használni, max. backupnak, csak bosszant, hogy ennyire nem megy.

(#20244) nggabi válasza persnongrat (#20243) üzenetére


nggabi
nagyúr

a névjegyeket anélkül is le tudod menteni. másra meg nem jó. uninstall...

"szenyor dzsíííí"

(#20245) treker42


treker42
tag

Szervízbe vittem: Jelentés:
Úgynevezett SDS(SuddenDeathSyndrome)-ás teelfonom (már néha pinkód beíráskor is lefagyott amúgy elég volt fél perc intenzív használat) mivel rootolt volt az ismertetőnek megtelően kipucoltam gyári rom fel-odinnal root rom számláló nulláz majd gyári rom fel minden offical-bevittem a szervizbe 1 hét alatt megjárta a telemaxot szoftvert frissítettek. Most működik. Amúgy után próbáltam még kiesel szofvert frissíteni és ott akadt el tán a legvégén hogy mikor download módba tette a telefont akkor onnan nem tudott kijönni-lehet lefagyott. (odin alatt nem fagyott). a eMMC Brickbug Check- program továbbra is azt írja ki az SDS-r:e inside chip.
Amit kaptam:
Android 4.1.2-re Alapsáv N7100XXDMF1 kernel: 3.0.31-1071214
se.infra@QBAGENT177 #1
SMP PREMPT Fri May 31 ....
Build száma:
JZO54K.N7100XDDME6

Szoftverfrissítést kérve azt írja ki ez a legfrissebb.
Kérdés:
1 Akkor ez az a verzió ahol rosszabb lett a kamera?
2 Ha most feltennék egy főzött romot odinnal megint fagyna- vagy most már jó lenne azzal is?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe 4+8 Ipad Air- Lenovo A1000 és egy bedöglött WayteQ xTAB-79QCI

(#20246) Koczó93 válasza treker42 (#20245) üzenetére


Koczó93
őstag

Egy kis helyesírási hiba: "inside chip".
Odinnal nem rakunk fel főzött romot, custom romot recoveryből flashelünk. Olvasgasd még a leírást :)

(#20247) nggabi válasza treker42 (#20245) üzenetére


nggabi
nagyúr

most már jó lesz, romolhatod. már nem bga-zzák (forrasztják) ki a chipet hanem kizárják a hibás szektorokat, mindezt szétszedés nélkül :)

de nincs hova frissítened, a changelist az ME6-nak megfelelő az újabb romokban is :(

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#20248) lalakov válasza nggabi (#20242) üzenetére


lalakov
senior tag

Reset alatt mit értesz? Gyári adat visszaállítás?

(#20249) Koczó93 válasza nggabi (#20247) üzenetére


Koczó93
őstag

Alaplapcsere van bga helyett?

(#20250) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ti milyen böngészőt használtok ezen a telón?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.