Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) S1M0N válasza nggabi (#20600) üzenetére


S1M0N
senior tag

Az nekem sem tetszik, az elődök "simulósabb" vége jobb szerintem.

(#20602) Markizmark válasza nggabi (#20600) üzenetére


Markizmark
addikt

Jól néz ki, 1-2 dolgot kivéve, de ... akkora újítást nem hozott, hogy 100k-t ráfizessek. Majd a 4 ... :)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20603) Koczó93 válasza tipuka (#20599) üzenetére


Koczó93
őstag

Örülök hogy maradunk itt legalább néhányan biztosan :) szerintem összességében jó ez a topic, bár néha feltűnik 1-2 fura figura :D
Más: ma este/éjjel frissítem a topic összefoglalót. Ha van ötlet várom :)

(#20604) trobi28


trobi28
addikt

Miért nem megy fel a több fájlos rom pittel?
Failt ír már az elején.
Valami ötlet?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20605) AliceWake válasza Koczó93 (#20603) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ne bontsatok pezsgőt, legalább az új évig maradok, pedig nekem tetszik :B
Vajon a drag and drop chat on-on kívül is működik?

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#20606) ERPY


ERPY
őstag

Nekem bejött a 3, sztem csere lesz majd. Lassan majd meghirdetem az enyémet, mivel patyolat állapotban van sztem gyorsan elfog menni.

(#20607) tipuka válasza Koczó93 (#20603) üzenetére


tipuka
addikt

ajánlott és megbízható főbb: kernelek,romok, melyik miben jobb, melyiket melyikre lehet rárakni, sokszor volt olyan ember, aki ilyen hibába botlott és szidott mindent, nekik jól jöhetne, bár lehet ez kicsit hosszú és mély kiegészítés lenne, de mindenesetre hasznos :D
esetleg ajánlott alkalmazások/módosítások a gyári alap helyett/módosítására bár tudom, kinek mi tetszik...
hirtelen jobb most nem jut eszembe.

amúgy RigóJancsi milyen kár, hogy nincs köztünk ;]

(#20608) Koczó93 válasza tipuka (#20607) üzenetére


Koczó93
őstag

Ha elkészíted a romokról az összefoglalót nagyon szívesen belerakom :D de mivel nem romolok nem igazán tudok részletesen írni különböző romokról max. nagyobb konyhák(cm, miui) főzelékeiről.

(#20609) nggabi válasza trobi28 (#20604) üzenetére


nggabi
nagyúr

linkelj be egy screenshotot róla. egyébként user error vagy flash chip lehet :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#20610) zeroo5ux


zeroo5ux
aktív tag

érdekes hogy Note3 csatlakozójáról milyen keveset írnak. (mhl2.0 valamint usb 3.0(!))

csatlakozó
és valami hasonló megy bele: kábel

[ Szerkesztve ]

(#20611) tipuka válasza Koczó93 (#20608) üzenetére


tipuka
addikt

Óóóó köszönöm a megtiszteltetést, de nincs az a lélekjelenlét, hogy neki fogjak. :DDD
Viszont tudok olyat, aki szerintem megtenné, csak nem merem leírni a nevét, ne, hogy bajom essen. :DDD
Amúgy az is valami, ha nagyon konyháról tudsz, sokan még azt sem tudják. :)

(#20612) Koczó93 válasza tipuka (#20611) üzenetére


Koczó93
őstag

Régen minden telefonom széthaxoltam de noteot nem így nem tudom leírni hogy melyik rom patent melyik kuka :)

(#20613) tipuka válasza Koczó93 (#20612) üzenetére


tipuka
addikt

Akkor majd, hátha akad egy önként jelentkező! :)
Én is a gyárit használom a Note-n, nem érzem szükségét, hogy mást tegyek rá.

(#20614) trobi28 válasza nggabi (#20609) üzenetére


trobi28
addikt

Ráküldtem a Magyar 3 fájlost pittel,így most megcsinálja.
Ha ki volt pipálva a Re-Partition akkor elvileg megcsinálja az újra particionálást igaz?
Lehet hogy hibásan jött le a többfájlos rom.
Abból szedtem a Pittet,Bootloadert nem tettem bele mert az benne van a Magyar 3 fájlosba.
Remélem így jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20615) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

hát én amint lehet válatok note3 ra. jobb kijelző , s4 nek is jobb az aksija akkor ennek is, usb 3.0 erős proci jó fényképező jobb hangmodul? , változatlan mért , jó forma. csak horror ne legyen az ára

[ Szerkesztve ]

(#20616) Markizmark válasza Bagoly81 (#20615) üzenetére


Markizmark
addikt

200<= függetlenben, szerintem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20617) Dr V


Dr V
őstag

Azért azt értékeltem volna ha kijön a várva várt frissítésünk a bemutató nagy örömére...
Nekem tetszenek az új Spen funkciók, használnám is, ha mi is megkapnánk. A többi új feature nemrossz, de a felárat nem fogja megérni sztem. Viszont remélem, h nem fogják a kijelzőidőnket tovább butítani az N3 kedvéért... Hiányzik az a 10óra kijelző :O :O
Az első koreai nem úgy beszélt, mint a Wozs válos tulaja a South Parkból?

(#20618) Markizmark válasza Dr V (#20617) üzenetére


Markizmark
addikt

Megmérted már a PWM frekvenciát? :))

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20619) Dr V válasza Markizmark (#20618) üzenetére


Dr V
őstag

Nem. Még nem vett nekem a kormány új traffipaxot XD

(#20620) Koczó93


Koczó93
őstag

Lehet nem lesz most updatelve a topic összefoglaló mert szórakozik velem a sammobile :(((

[ Szerkesztve ]

(#20621) nggabi válasza trobi28 (#20614) üzenetére


nggabi
nagyúr

biztos jó lesz... mivan? :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#20622) tipuka válasza Koczó93 (#20620) üzenetére


tipuka
addikt

nem baj aludj rá egyet, friss fejjel biztos szuper lesz ;)

(#20623) Dr V válasza Markizmark (#20618) üzenetére


Dr V
őstag

Közbe meglett az eszköz. 240Hz.

[ Szerkesztve ]

(#20624) Markizmark válasza Dr V (#20623) üzenetére


Markizmark
addikt

Most meglepődtem, hogy ilyen kevés, aztán rájöttem, hogy nem kell több... :D Köszi.

Mi a Te szakmád? Ha nem túl bizalmas... :)

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20625) Dr V válasza Markizmark (#20624) üzenetére


Dr V
őstag

Nem vagyok informatikus csak tájékozott. És jó szemű :) Amúgy CNC programozás, gépkezelés.

(#20626) Markizmark válasza Dr V (#20625) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja értem, azt hittem valami elektromos gyerek vagy te is. :)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20627) trobi28 válasza nggabi (#20621) üzenetére


trobi28
addikt

:C

Neki futok még egyszer, hátha érthetőbb lesz.
Leszedtem a többfájlos romot amibe van pitt,na az nem ment fel,az elején hibát dobott.
Sammobile-ről le töltöttem a Magyar XXDME6 romot.Abba alapból 3 fájl van(Code,Cs,Modem).
Azt betallóztam Odinba és mellé tettem a többfájlosból a pittet,ki pipáltam a Re-Partitiont és hajrá.
Így felment a rom,csak remélem hogy így is megcsinálta az újra particionálást.

Röviden ennyi :DDD

Arra gondolok hogy a többfájlos rom hibásan jött le és azért nem ment azzal simán (már jártam így régebb)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20628) Markizmark válasza trobi28 (#20627) üzenetére


Markizmark
addikt

Furcsa, hogy valami 'hibásan' jön le, a TCP lényege, hogy ilyen nem fordulhat elő. :B

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20629) trobi28 válasza Markizmark (#20628) üzenetére


trobi28
addikt

Azt nem tudom hogy mi a lényege a TBC-nek :DDD de tényleg volt már hogy leszedtem egy romot s3-ra, 3-ik nekifutásra sem ment fel , leszedtem máshonnan és elsőre ment :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20630) Levente


Levente
aktív tag

The first benchmark scores of the Samsung Galaxy Note 3 are in

Nem lesz ez olyan rossz, nekem is savanyú a szőlő, nem kell...., mert most nem fogom megengedni magamnak. Pedig a Note II-t bármennyire szeretem, nekem már lassú. Alapon, nem megpakolva.

Igen, tudom, én egy ... vagyok... :C

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#20631) Markizmark válasza trobi28 (#20629) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor eleve rosszul lehetett föltöltve.
TCP lényege, hogy a küldendő adatot darabolja, majd ezeket a csomagokat számozva elküldi és nyugtát vár a megérkezésről, ha nem jön nyugta, akkor az adott részt újraküldi. (A nyugta visszatartásával le lehet térdeltetni egy szervert ;] ) Szóval TCP-n ami el lett küldve az meg is érkezik. :) Ha eleve hibás a küldeni kívánt fájl, az okozhat gondot, de akkor is megérkezik minden. Tudom mit beszélek. :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20632) Levente válasza trobi28 (#20629) üzenetére


Levente
aktív tag

Ez sokakkal megesik, olyankor valóban újra kell tölteni, ellenőrizhető MD5-tel, nem véletlenül.

Nem csak ártó kód miatt fordul elő.

vebbful! Elméletileg, ezt sajnos hozzá kell tenni.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#20633) persnongrat válasza Dr V (#20617) üzenetére


persnongrat
tag

Nem lehet, hogy az akkud amortizálódik?
Nekem ha csak a kijelző van bekapcsolva (tehát olvasok, minden más kikapcs), akkor nagyjából óránként 10%-ot megy lefelé a töltöttség 4.1.2-es gyári Androiddal. Viszont alig több, mint két hetes a kütyü (vagy még annyi se? Elvesztettem az időérzékem :( )

(#20634) persnongrat válasza Markizmark (#20628) üzenetére


persnongrat
tag

TCP-től még simán lejöhet hibásan.
Lehet sérült a forrás fájl, lehet, hogy épp hibásan olvasta ki a szerver a diszkről stb.
A TCP max. az egyes packetekért felel, a teljes fájlról semmit sem tud.

(#20635) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Haver epp irja h kint volt Berlinben es fasza a cucc, meg a Gear is nagykiraj.

Hat nekem nem most lesz h note 3-ra valtok az biztos.. szeptemberben egy uj taggal bovul a csalad :U :DD

(#20636) lugosi válasza persnongrat (#20633) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ilyeneket mindig irigykedve olvasom, nálam sima kikapcsolt kijelzőjű, asztalra letett készenléti állapotban merül óránként 2.5%-ot.

(#20637) persnongrat válasza lugosi (#20636) üzenetére


persnongrat
tag

Csak tipp: elhasználódott akku (note2-re nem láttam ehhez precíz szoftvert, de a laptopom BIOS-ban is meg tudja mutatni: egy év alatt kb. három naponként feltöltve-lemerítve 50%-nál többet romlott az akkumulátor állapota, úgyhogy végül garanciában cserélték. Azóta az újat a szekrényben tartom és csak akkor veszem elő, ha akku üzemre van szükségem, a rossz meg a gépben van porvédőként)

Másik tipp: mindenféle mozdulatérzékeny izéket, netán wifit, mobilnetet etc. bekapcsolva tartasz
Harmadik: nem nézed meg, hogy a becsukott programok valóban megszűntek-e vagy csak háttérbe vonultak

Bár ha mindent összeszámolok, én az elsőt tartom a legvalószínűbbnek.

(#20638) persnongrat


persnongrat
tag

Kérdés: ha a hátlapi kamera objektívje környékén melegszik a telefon, az mitől lehet?
Kamera, világítás kikapcsolva, egyedül valami office programot felejtettem a memóriában.

(#20639) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Azt a kib@szott microSD-t már meg oldhatták volna, hogy kívülről is cserélhető legyen, mint a konkurencia, mert ez hogy le kell feszegetni a hátlapot az nem egy egészséges dolog. No meg az a plasztik hátlap még mindig nem tud tetszeni egy prémium kategóriától, nekem a fém hátlap még mindig jobban tetszik, illetve a belső hő elvezetése is jobb. Nem hiszem hogy nem lehet megoldani az antennák elhelyezését sem hogy egy fém hátlap ne befolyásolja az antennák teljesítményét.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20640) lugosi válasza persnongrat (#20637) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, elgondolkozok ezeken. Sajnos mobilnetet, wifit, bluetoothot és gps-t muszáj bekapcsolva tartanom, mert ezeken naponta folyamatosan használom, ezek nélkül nekem a telefon csak egy felesleges buta tégla lenne a zsebemben, ami kiírja a pontos időt.

(#20641) Ferenczi Áko válasza zsolt501 (#20639) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ezzel nem tudok azonosulni. Én amikor megvettem a Note 2-met, beletettem a micro Sd-d, amikor eladtam kivettem. Miért akarod ki-be rakosgatni? Egyszer beleteszed aztán jó helye van ott. Gondolom nem hetente cserélgeted az sd-ket! :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20642) persnongrat válasza lugosi (#20640) üzenetére


persnongrat
tag

Vannak profil beállító szoftverek, azt hiszem, néhány napja itt említett valaki egyet: felismeri a környezetet és ki/bekapcsolja a szükséges szolgáltatásokat.
Ha jól értem, kb. úgy működik, hogy beállítod: ha hozzá tud kapcsolódni az általad meghatározott wifi eszközhöz, akkor kapcsolja le a mobilnetet, GPS-t stb., mert otthon vagy, ott meg minek.
Ha meg nem látja, akkor visszakapcsolja őket.
Egyébként a GPS nagyon sokat eszik ahhoz képest, amire számítottam :(
A Garminom bekapcsolt kijezővel, két 1.2V-os NiMH akkuval (nem tudom, mennyi a névleges kapacitásuk) elmegy 24 órát is. Ha a telefonon bekapcsolva felejtem és betonban vagyok (metró, lakótelep, plaza stb.) akkor bizony zabálja az akkut. Abból a 2.5%/órából a 2 könnyen lehet, hogy a GPS műve.

(#20643) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
nemtudom hogy jó helyen járok e :) de note 2 vel kapcsolatban lenne kérdésem ha nem gond :)

nos aki már telepitett egyedi rom-ot az megtudná nekem mondani meik a legjobb rom ami levan csiszolva [nincs teletömve hülyeségel ] és akumlátór idöben nagyon jól teljesit ?

rájöttem hogy 6 dologra használom a note 2-öt igazán
viber,skype,facebook,net,youtube,fényképezés
és kb ennyi

többi alkalmazáshoz szinte hozzá se nyulok
rootoltam a telefont és gondolkoztam rajta hogy igy rootolva letörlöm a fölösleges alkalmazásokat
csak akkor félek hogy bizonyos alkalmazások hiánya nélkül összeomlik a szoftver

L26bKz

(#20644) persnongrat válasza Ferenczi Áko (#20641) üzenetére


persnongrat
tag

Ezt én sem értem. Különösen annak fényében, hogy tíz-tizenöt éve vettem egy Compaq PDA-t (már akkor volt benne kézírásfelismerő, csak még rezisztív kijelzője volt), aminek kívülről hozzáférhető SD slotja volt.
Na ezzel előfordult két-három alkalommal, hogy az asztalon tárolva egyszercsak szabályosan kilőtte magából a kártyát... (mechanikailag hibás volt valószínűleg)
Szerintem jobb helye van belül.

(#20645) zsolt501 válasza Ferenczi Áko (#20641) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Talán azért, mert nem egyszer nagyméretű állományokat is vinnem illetve küldenem kell, illetve mivel több sd kártyám is van, az egyiken filmet a másikon zenét tárolok a harmadik a munkára van. Az meg hogy le kell feszegetni a hátlapot nem túl biztonságos, mert nem szeretném ha törne vagy repedne, illetve nem is túl gyors módszer.

Tudod nem egyformák a felhasználási szokásaink.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20646) Ferenczi Áko válasza zsolt501 (#20645) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Így érthető! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20647) Dr V válasza persnongrat (#20633) üzenetére


Dr V
őstag

Az akksim biztos jó. Kb 1 hete cserélték gariban. Kijelző és gépház kivételével új készülékem van :]
A szoftverfrissítés után elvágólag feleződött a kijelzőidő... :(

Azt nem tudjátok, h mitől lehetett az, hogy egyik gyalulás után belépve a fiókjaimba (google, face, samu, stb...) elkezdte magától visszatenni a programokat? Teljesen gyári romról van szó.

A gyári, legelső független rom fenn van valahol? Azon gondolkozom, h újra vissza kéne tennem.

(#20648) zsolt501 válasza Dr V (#20647) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt észrevettem, hogy van néhány alkalmazás ami repülő módban is állandóan felébreszti a készüléket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20649) lugosi válasza persnongrat (#20642) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, első körben kipróbálom a gps kikapcsolását, nem gondoltam hogy ennyit fogyaszthat. Meglátjuk, mondjuk rosszabb biztos nem lesz nélküle az akkuidő. Az az egyet kibírom, hogy kézzel kapcsolgatom.

(#20650) persnongrat válasza lugosi (#20649) üzenetére


persnongrat
tag

Nem 100%, hogy a GPS, én csak egyszer használtam, akkor elég durván leszívta valami az akkut és ő volt az egyetlen szóba jöhető gyanúsítottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.