Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) gyuri2008 válasza manokaki (#600) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a választ. :R

(#602) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Jött valami frissítés. Próbálta valaki? Nem merem feltenni mert most nagyon klafa a gép. Nem akarom elbaszni.

(#603) fulton válasza bihariszabi (#602) üzenetére


fulton
addikt

Én biztos hogy nem rakom fel miért is raknám mióta megvan egyszer nem fogyott, nem akadozott nem csinált rendellenes működést, és két napig bírja az aksi normal hasznalattal, de bő egy nap 6 oras kijelző idővel mindez úgy hogy nincs egyenletes lefedettség sem 4g.

(#604) bihariszabi válasza fulton (#603) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ezzel én is így vagyok. Akkor mese nincs, várok egy gyanútlan "Sziasztok mikor lesz már android 9.2 erre a telefonra hol lehet üvegfóliát venni" stílusú gyanútlan versenyzőre :D

(#605) manokaki válasza bihariszabi (#602) üzenetére


manokaki
őstag

én feltraktam , semmi nem változott , ha lehet még jobban birja az aksija !

Attila

(#606) bihariszabi válasza manokaki (#605) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Sokat dolgozhattál rajta, hogy felment a Siemens-re :D

(#607) manokaki válasza bihariszabi (#606) üzenetére


manokaki
őstag

nem volt egyszerü :D , de a végén sikerült , mindig azt irta ki, hogy nem kompatibilis , de erőskődtem ,hogy az !

[ Szerkesztve ]

(#608) fulton válasza manokaki (#607) üzenetére


fulton
addikt

:D

(#609) Tottalino


Tottalino
tag

Nekem nem jelez a telefon, akkor se talál semmit, ha manuálisan indítom a keresést. Igaz, nem független a telefon.

(#610) bihariszabi válasza Tottalino (#609) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Akkor ez lehet az oka, hogy függő.

(#611) manokaki válasza Tottalino (#609) üzenetére


manokaki
őstag

nekem független , 270MB-ot töltött le a frissités miatt ! APC4 a vége ..

(#612) manokaki


manokaki
őstag

most folytatja a frissítést , letöltött egy 22MB-os csomagot is..

(#613) bihariszabi válasza manokaki (#612) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Még a végén lekapja a 6-ost 😁
Enyém most is APC4

[ Szerkesztve ]

(#614) manokaki válasza bihariszabi (#613) üzenetére


manokaki
őstag

Most tölti a 7-et.. :)

(#615) cskamacska válasza gyuri2008 (#599) üzenetére


cskamacska
addikt

S5 sem tudja csak dagihátlappal. :P

De fura ízlése van kendnek, miért pont erre cserélnéd le? :F Nagyjából ugyanazt tudják, látványosan nem járnál vele rosszabbul, csak hát nem lennél vele előrébb sem(ha csak nem létszükséglet a csúszós fém ház), és továbbra is durván túl van árazva, épp néztem, Telekomnál vígan 120 környéke.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#616) fulton válasza manokaki (#614) üzenetére


fulton
addikt

le vagytok maradva .. enyém most tölti az Android Millenium- ot :D

(#617) manokaki válasza fulton (#616) üzenetére


manokaki
őstag

nem tudom miért , de nekem az uj 7.01-es Rommal , már müködik fent a visszajező Led is ! :D

(#618) fulton válasza manokaki (#617) üzenetére


fulton
addikt

:D

(#619) kobayashy válasza cskamacska (#615) üzenetére


kobayashy
tag

Igen,kicsit túl van árazva.Ezzel szemezek már én is mióta,de most meg bejött a képbe az LG G4.Havi 500ft-al lenne több.
Amoled meg kinézet ami nagyon bejön az A5-ön.
De a G4 meg azért más kategória...szinte egy áron

(#620) m1lan válasza manokaki (#598) üzenetére


m1lan
őstag

Azért ez túlzás... sőt, több hátránya lenne, mint előnye. SD kártyát az S5-be is lehet rakni, ráadásul lehet hozzá venni 3500 mAh gyári akkumulátort is. Az S5 mellett szól az erősebb hardver, a jobb kamera, a vízállóság és az extrák is, az viszont tény, hogy az A5 (2016) sokkal jobban néz ki.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#621) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Igen, nagyon úgy tűnik, hogy az LG G4 is jobb és a Galaxy S5 is. Csak azt kell szemügyre venni, hogy kinek mi a fontos. Megmondom én nektek, én miért választottam ezt. Én hónapokig nézegettem mielőtt megvettem. Hasonlítgattam ezzel, azzal, amazzal. Még az S7 is szóbakerült.
Azt néztem, hogy igazából az A5 a gyengébb hardverben, de akkor is bőven elég a felszereltsége számomra. Azért már van rengeteg tapasztalatom a mobilok terén. Tudom, hogy mi kell. Nem játszom én egy játékkal sem. Megvettem több játékot full verzióban, mégsem játszom velük, pedig tableten is megtehetném.
Akkor meg teljesen felesleges az erős hardver. A képekkel, videókkal, internettel ez is elboldogul és igen jól.
Így maradt az anyag és összeszerelés mint szempont, plusz az üzemidő. Valamint a szervizhálózat. mint fontosság.

LG. Igaz, hogy van 3 LG termék a házban (TV, telefon, CD-s rádió) és egyikkel se volt még soha baj, de ha mégis lenne, akkor azt se tudom hova szaladjak velük. Gondolom lehet szenvedni az átvevőpontokkal (Pestiek előnyben, de én nem pesti vagyok). A bőrös megoldás az tetszik, de a műanyag már nem.

Galaxy S5 azért nem tetszett, mert a hátlapján van a hangszóró és ha le van téve valahová, alig hallható. Tapasztalat. Műanyag, és utólag hebredált a Lollipop rajta, hiszen eredetileg kitkattal jön ki. Ez pedig a megbízhatóság rovására megy. Szintén tapasztalat. Az más kérdés, hogy ha korábban vettem volna ilyet, akkor tuti nem váltanék erről A5 2016-ra.

Galaxy S7/Edge. Olvasgattam hetekig az S7 fórumot. Inkább ezt, mert az edge nem tetszik annyira. És konkrétan minden egyes nap legkevesebb 2 ember szoftveres problémákra panaszkodott. Emberek, jó reggelt- Negyed millió forint egy nyáklemez, egy kijelző és egy akkumulátor. Egy használt Suzukit lehet érte venni, vagy egy vadonat új robogót. És akkor újraindulgat, melegszik, meg ilyen-olyan bajai vannak? Na neeee. Nézzenek hülyének mást. Azóta biztosan javították és lejjebb is ment az ára, de az most van. Amikor én néztem, akkor 240-250 ezer volt. Azért elvárom, hogy minden flottul menjen.

Aztán olvasgattam az A5 2016-ot és itt csak az árára panaszkodik mindenki. Én meg azt néztem, hogy ha ezt megveszem, akkor stabil telefonom lesz és megtakarítok 100 ropit.

Egyébként szintén tapasztalat, hogy az erősebb hardver nagyobb energiát igényel. És mivel az A5 gyengébb mint az S5 meg az LG G4, ezért jobb ennek az akkuideje.

(#622) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy ilyen A5 206-ot készülök venni használtan. Van még rá garancia bőven, de azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy miket nézzek meg a telón mielőtt megveszem, nehogy megbánjam?

(#623) manokaki válasza Humbucker (#622) üzenetére


manokaki
őstag

hogy müködik e :) ,

(#624) kobayashy válasza bihariszabi (#621) üzenetére


kobayashy
tag

Igaz amiket írsz,én is így érzek az A5-el kapcsolatban.Minden nap olvasom itt a fórumot és igen,alig van panasz magára a készülékre.A kinézete pedig jobban tetszik a G4-nél.
Ami bosszant az az,hogy amíg vártam,hogy leteljen a hűségidő,addig gondoltam hogy majd esik az ára,mert ugye meg kell várni az első 3 hónapot.
Erre a T meg nem megemelte egy jó 10k-val.
Szóval az igaz,hogy elég a hardvere de 500ft ért meg csak elbizonytalanodtam a G4 javára(a fene egye meg)

(#625) manokaki válasza kobayashy (#624) üzenetére


manokaki
őstag

használtam mindkettöt , nem is egyszer , azt kell hogy mondjam ,hogy az s7 váltás után A5 2016-ra se éreztette velem a visszalépést érzését , pedig árban és hardverben elég nagy a különbség , üzemidőben meg veri az S7-et simán..

(#626) Humbucker válasza manokaki (#623) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszi a szakmai segítséget

(#627) bihariszabi válasza manokaki (#625) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Egyszerűen imádom, hogy vígan kibír egy túrázást a LocusMap-al az akkuja és még a fele meg is marad. Régebbi telefonjaim mindig csontra lemerültek túrázás alatt, volt, hogy nem is tudtam végig használni. Ez meg nyomrögzítéssel is vidáman kibír egy túrát még úgy is, hogy fotózgatok a telefonnal, meg posztolok a Facebookon.

Kobayashy:

Akkor ne gondolkozz rajta. Ha te használod játékra, akkor nem kérdés, hogy az LG-t kell megvenned. Nekem már csak azért sem lenne jó, mert nekem követelmény volt az ujjlenyomatolvasó, ebből nem engedtem. És miután megszoktam a kényelmét, eztán sem engedek belőle.

(#628) CactuS válasza HaZse (#152) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem lenne egy, így 3 hónappal később. :B Be lehet valahogy állítani a telefont, hogy látni lehessen az elmulasztott hívásokat/sms-eket vagy emaileket? Ha már nem villog, akkor a képernyőn megjeleníteni valahogy? Nem a lock screenen, mert ahhoz is kell tapizni a telefont. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#629) manokaki válasza CactuS (#628) üzenetére


manokaki
őstag

Glance plus ! :) , nekem bejött..

(#630) mateus válasza CactuS (#628) üzenetére


mateus
senior tag

Noled vagy AC display nevű progi is jó erre, kicsit más stílus a 2, érdemes meglesni.

(#631) nünüke1975 válasza CactuS (#628) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ha fölemelet a telót akkor rezeg nem fogadott hívàsoknàl üzeneteknél csak be kell állítani

(#632) fulton válasza manokaki (#629) üzenetére


fulton
addikt

Az zsir vagány.. En megvettem az always ot kivancsi voltam meddig birja, hat 6 ora alatt 23% rol csontig merult.
Magyarul durván szívja az aksit

Sajnos mert egyebkent baromi jo hiánypótló. De sajnos hasznalhatatlan

[ Szerkesztve ]

(#633) manokaki válasza fulton (#632) üzenetére


manokaki
őstag

A glance plus ingyenes.

(#634) CactuS válasza nünüke1975 (#631) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen az be van állítva, csak akkor is tapizni kell a telefont. De köszönöm mindenkinek az appokat, ránézünk, hogy milyenek. Bár így videók alapján önmagában egyik sem jelez időnként, hanem legyezni kell mindegyiknek. :( (szerk.: noLed nem).

Párom ilyen kapott Galaxy S3 után, a led hiánya nem kicsit csalódás, érthetetlen, hogy miért hagyták ki. De legalább a telefon - jelenleg - használható, szegény öreg S3-ast a végén már én akartam kivágni az ablakon, pedig nem is én használtam. Ujjlenyomat olvasó neki felesleges, ellenben kisgyerek mellett szerintem idővel garantált, hogy leeséskor ripityára törik az üveg hátlap.

A másik, amit nem találtam meg neki, hogy eddig ki tudott húzni 1-1 névjegyet az "asztalra", mint windowsban a parancsikont, amire rákattintva egyből hívta az adott számát. Most is ki lehet tenni, viszont ilyenkor a névjegy tulajdonságait hozza fel. Ezen lehet valahogy változtatni? (Bocs a hülye kérdésekért, kicsit lemaradtam android vonalon, részemről már 2 éve WPzek, bár lehet, hogy a W10 után majd megint inkább a belassulós android felé veszem az irányt.)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#637) fulton válasza manokaki (#633) üzenetére


fulton
addikt

Arról beszélek csak ahhoz hogy állandóan mutassa az időt elő kell fizetni az always on - beallitasra.

(#638) manokaki válasza fulton (#637) üzenetére


manokaki
őstag

Az S7-en is 1% / óra fogyasztást irnak rá ,ami ugye gyárilag telepitve van..

(#639) DWA


DWA
újonc

Az utolsó frissítéssel, mintha még jobb lenne az üzemidő.

(#640) manokaki válasza DWA (#639) üzenetére


manokaki
őstag

Mi a verzio száma az utso frissitésnek ?

(#645) fulton


fulton
addikt

Más még aki feltette a legujabb frissítést?
mik a tapasztalatok?

(#646) fulton


fulton
addikt

Srácok, ez meilyk téma? mi a neve. nem találom :(

(#647) CactuS válasza mateus (#630) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

NoLed bejött, maradni fog. Annyi, hogy nem sikerüt arra rábírni, hogy villogjon (blink), azaz időnként lekapcsolja a kijelzőt, majd vissza, a beállítás ellenére. De összességében hiánypótló, köszönöm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#648) fulton


fulton
addikt

Felraktam a frissítést amit jelzett a telefon plusz csináltam egy telefon hard resetet, a kérdésem az lenne hogy a google play szolgáltatások mitől lett hirtelen ilyen aktív most az áll a második helyen fogyasztásilag 10 százalék. Sajnos azt tapasztalom kevésbé bírja az aksi

(#649) bihariszabi válasza fulton (#648) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nekem a Facebookra írta, hogy szokatlanul nagy 2,1% akkuhasználat :D.

Próbáld meg leszedni a Play frissítését és tedd fel újra.

(#650) fulton válasza bihariszabi (#649) üzenetére


fulton
addikt

rendszer frissitest tettem fel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.