Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) zsizsef válasza DrKapocs (#8347) üzenetére


zsizsef
senior tag

Adatvédelem miatt nem másolhatnak.

(#8352) lindermen


lindermen
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat. Akkor vagy tényleg én vagyok túl érzékeny, vagy kellene FR-t csinálnom vagy valamit... Néha egy memória ürítés is segít ha akadozást látok.

(#8353) Aryes válasza lindermen (#8352) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én minden este megnyomom az optimalizálás widgetet (akkumulátor karbantartásból lehet kitenni a home-ra). Ha kilépek valahonnan, akkor az alkalmazásváltóból is kilövöm. Szinte csak a Chrome böngészőt tartom állandóan megnyitva a háttérben, minden mást kilövök.

(#8354) bence1024


bence1024
tag

Sziasztok.
Nemrég áttértem Telekomra. A térerő eléggé változó. Ugyanabban a helyiségben néha maximum, kicsivel odébb pedig csak 1-2 "csík".
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#8355) gerner1 válasza bence1024 (#8354) üzenetére


gerner1
veterán

- Miről tértél át ? .... :
- Szolgáltató váltás csak ?
- A készülék ua, vagy az is más volt korábban ?
- 5G aktív, vagy ignorált ?

Csak, hogy legyen esélyünk felvenni valahol a 'fonalat' ...

(#8356) osonte válasza bence1024 (#8354) üzenetére


osonte
senior tag

Szerintem nem. Én is Telekomos vagyok, most például maxon van a térerő, de néha 1-2 csík ugyanabban a szobában. Viszont hívásminőség problémám soha nem volt ebből kifolyólag! Szerintem a megoldás, ha nem nézegeted az ikont és minden jó lesz. :) (Persze ha teljesen elmenne a térerőd, mert olyan helyen vagy, az más lenne)

(#8357) bence1024 válasza gerner1 (#8355) üzenetére


bence1024
tag

Yettel volt korábban, illetve egy ideig mindkét SIM-et használtam ugyanebben a készülékben.

(#8358) gerner1 válasza bence1024 (#8357) üzenetére


gerner1
veterán

Több topikban posztoltak már arról, hogy ahol az " x, y, stb' szolgáltató valós ( 'core 5G' )) - je elerhető az adott földrajzi lokáción, ott az általános térerő többnyire: " vékony".
Azonban, a legtöbb helyen (80+%) a meglévő -"olcsójános"- 4G -re ( 'DSS 5G' ) építik .

Plö, ilyesmik (⇑) miatt is volt kérdés, hogy 5G -vel , vagy sem használod ? Ugyanis, többmyire, ahol a 'core 5G' halovány, ott a 4G vastagabb ...

[ Szerkesztve ]

(#8359) bence1024 válasza gerner1 (#8358) üzenetére


bence1024
tag

Nem használok 5G-t, igazából mobilnetet eleve ritkán használok.
(Most itt a hálózat módnál kiválasztottam a "csak 2G-t" és felugrott maximumra a térerő).

(#8360) gerner1 válasza bence1024 (#8359) üzenetére


gerner1
veterán

Jahh, de úgy 'nem' lesz net + jobb hangminőség híváskor, de nem csupán a "használok/nem használok netet" miatt kap(hat) hangsúlyt, hogy melyik generációs(?) hálózaton vagyok éppen...

Tehát, attól, hogy nem használod az 5G -t, még lehet az aktív a készülékeden. Max 4G -re állítva ( =ignorált 5G ) is változik, a kérdésed indukáló állapothoz képest ?

[ Szerkesztve ]

(#8361) bence1024 válasza gerner1 (#8360) üzenetére


bence1024
tag

Nincs változás.
Ha nem lesz problémám, akkor annyira nem izgat a történet.

(#8362) gerner1 válasza bence1024 (#8361) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, DSS 5G van neked, elérhetőbe. Ami pedig a Yettel & Telekom 4G -t érinti még, hogy anno közösen fejlesztették és építették ki, és ez miatt például lehet jelentőssége annak a kérdésnek is, hogy "miről váltootam ?".

[ Szerkesztve ]

(#8363) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Sziasztok,
Egy ilyen készüléket néztem ki, viszont olvastam több helyen is, hogy időnként az érintőképernyő egyszer csak nem működik amíg újra nem indítják, néhány esetben még restart utána is fennáll a probléma.
Ez mennyire jellemző. Ill. megoldotta-e már ezt a problémát a Samsung?
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#8364) plaszy válasza Quantum86 (#8363) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Van a csalaládban 2 is, meg én is használtam már 2-t, egyiknél sem volt gond vele.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8365) osonte válasza Quantum86 (#8363) üzenetére


osonte
senior tag

Szintén 2db, nincs ilyen gond. Kivéve ha az applikáció hibás, de azon egyik telefon sem segít.

(#8366) Aryes válasza Quantum86 (#8363) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egyetlen egyszer olvastam valakitől ebben a topikban erről a problémáról, de annak a telefonnak egyéb problémája is volt úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#8367) kengyel


kengyel
nagyúr

Mi még, havonta fogjuk kapni a biztonsági frissítéseket ?

kengyel

(#8368) gerner1 válasza kengyel (#8367) üzenetére


gerner1
veterán

Igen a 14-ig, + az utána következő 1évben is.

(#8369) DrKapocs válasza Quantum86 (#8363) üzenetére


DrKapocs
őstag

Összesen 3 db A52s van nálunk. Egyikkel sem volt még ilyen gond.

(#8370) Dave1984 válasza bence1024 (#8354) üzenetére


Dave1984
őstag

Valószínű a 4G t nálad több frekvencián szolgáltatja a Telekom.A telefon igyekszik a magasabb frekvenciára kapcsolódni,de ugye annak rosszabb a terjedése, ezért lehet hogy amíg azt látja addig arra kapcsolódik,majd ha teljesen elmegy akkor az alacsonyabb de rosszabb terjedésű frekvenciára vált át.
ha belépsz ebbe a menübe *#0011# csinálsz egy képernyő fotót mindkét állapotról pontosabban megtudom mondani

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8371) kengyel válasza gerner1 (#8368) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kicsit el voltam tévedve, de így teljesen ok.
Köszi a választ !

kengyel

(#8372) bence1024 válasza Dave1984 (#8370) üzenetére


bence1024
tag

Igen, szerintem is ez lehet. Nézegettem a frekit is. A B20-on a full, a B3-on a gyenge.

(#8373) gerner1 válasza bence1024 (#8372) üzenetére


gerner1
veterán

VoLTE kikapcsolásával B20 -ra áll rá ?

(#8374) bence1024 válasza gerner1 (#8373) üzenetére


bence1024
tag

Nem.

(#8375) Aryes válasza bence1024 (#8372) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem csoda, a B20 800MHz, annak van a legjobb terjedése/lefedettsége.

(#8376) Zoli bácsi válasza Quantum86 (#8363) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Augusztus óta használom, soha fagyás nem volt. Én mondjuk keveset használom, 1-2 fotó, pár perc telefon..De van hogy 2 napig rá sem nézek. Az energiatakarékos módot bekapcsolva lazán két hét készenlétet tud.
Ez az érintőkijelző fagyás a Microsoft Lumia ( 640 DS) Windowsos telefonra volt jellemző anno. Csörgött, aztán nem lehetett felvenni, se lelőni. Az volt a szerencse, még a régi elvek szerint készült, hátlap levesz, akku ki....Mostani telóknál nem lenne ilyen egyszerű. :D

(#8377) kano válasza Zoli bácsi (#8376) üzenetére


kano
nagyúr

Dehogy nem. Power gomb nyomva tart.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8378) Aryes válasza kano (#8377) üzenetére


Aryes
nagyúr

Power + hangerő le = akksi ki-be :K

(#8379) Zoli bácsi válasza kano (#8377) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi. Tudtam hogy van ilyen, de azt hittem ha nagyon befagyna rendszer, akkor erre sem reagálna. A Lumia esetén lepattintható volt egy mozdulattal a hátlap, gyorsabb volt lepattintani, aztán körömmel kibillenteni az akkut, mint 5mp-ig a gombot nyomni. Mondhatnám, egy berögződött cselekménysor volt, sokszor előfordult.
Akkoriban asszonnyal mindketten Windows rendszerű telót használtunk, azok rendszeresen lefagytak. Android soha nem fagyott le, asszony többet nyúzza a Redmi 9-esét, mint én a Samu-t, nála előfordul, hogy havonta újra kell indítani, mert lassul. Februárban 2 éves lesz neki, ennyi idő után szoktunk cserélni, próbálom őt is Samsung fele terelni. Lányomnak már ez a 3. Samsung készüléke, jelenleg A51, ő márkafan, szereti, nem venne mást. :)

(#8380) hematoma1


hematoma1
aktív tag

S9+-ról váltottam /sajna összetört a kijelző/.Be kell látni hogy annak a kamerája sokkal jobb volt mint ennek,ami azért hiányzik.

(#8381) ollie válasza hematoma1 (#8380) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt könnyű belátni, az S9+ felső kategória volt, az A52s meg közép.

***

(#8382) hematoma1 válasza ollie (#8381) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Igen,ez kiütközik elég jól. :F

(#8383) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok december elején vettem egy ilyen telót ma vettem hozzá egy másik tokot, és észre vettem hogy a jack csatlakozó fölött van egy kis rés. Vízbe nem tervezem vinni de azért kicsit idegesítő. Van értelme szervízbe vinni ? Nem saját kép de pont ugyan így van még a készülék szine is zöld.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#8384) Aryes válasza csucsu21 (#8383) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez igen fura. Nálam ugyan fekete a hátlap, de pontosan illeszkedik a fülhallgató ívéhez. Honnan vetted a készüléket?

(#8385) csucsu21 válasza Aryes (#8384) üzenetére


csucsu21
aktív tag

A sestoreból 129 ezerért volt.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#8386) Aryes válasza csucsu21 (#8385) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ha van is ott rés, mögötte ragasztó van, meg szigetelés.

(#8387) Qtyii válasza Aryes (#8384) üzenetére


Qtyii
tag

a fekete tökéletes ..(enyém)
az asszonyé fehér ...nos azon az egyik oldalt tényleg van egy icipici rés :)

(#8388) csucsu21 válasza Aryes (#8386) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Meg nyomkodtam mozogni nem mozog csak van ott egy kis hézag olyan mintha a hátlap íve nem ugyan olyan lenne mint a keretnek. Nekem is ez jutott eszembe meg néztem pár youtube videót, és elvileg van ott ragasztó. Remélem nem lesz vele semmi gond.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#8389) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#8390) bul07 válasza csucsu21 (#8383) üzenetére


bul07
nagyúr

Az enyém Király Lila de nincs semmi rés

Ha majd vége lesz a Kínai újév akkor ezt tervezek rendelni
[link]

Az A70 telefonomra is raktam fóliát a hátára, hogy védje a tok és a telefon közé bekerült por karcolásától, bár ennek a műanyag hátlapja nem fényes így lehet jobban viseli
De nekem ennyit megér egy plusz védelem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8391) domper2015 válasza bul07 (#8390) üzenetére


domper2015
senior tag

A keretet eszi a por, de nagyon

(#8392) bul07 válasza domper2015 (#8391) üzenetére


bul07
nagyúr

Én onnan nem húztam le a gyári fóliát, ennyit tudok tenni, meg sűrűn takarítani a tokot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8393) domper2015 válasza bul07 (#8392) üzenetére


domper2015
senior tag

Úgy lehámlott, mint bérházi gyerek Görögország után

(#8394) bul07 válasza domper2015 (#8393) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem a A70 telefonon több mint 3év után rajta volt igaz nem mind ami kezdetben is rajta volt
Képek között látható mennyi volt rajta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8395) hematoma1 válasza domper2015 (#8391) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Igen,a keret tényleg nagyon karcolodik.

(#8396) victorhun7 válasza hematoma1 (#8395) üzenetére


victorhun7
tag

Amikor fogod nem látod :D

(#8397) Aryes válasza victorhun7 (#8396) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez az, használni kell, nem nézegetni :D

(#8398) bul07


bul07
nagyúr

Bixby Routine
Próbáltam de nem tudtam olyan rutint létrehozni ami az csinálja hogy
Hívás végeztével ne a tárcsázóba lépjen vissza hanem a kezdőképernyőre

Szerintetek van erre megoldás Bixby-t használva

Most erre MacroDroid alkalmazást használom, ott létre tudtam hozni ilyen macrót

De ha lehet Bixby-vel akkor törölném a MacroDroid-ot mert csak e miatt aktív

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8399) Aryes válasza bul07 (#8398) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már néztem korábban, nincs erre lehetőség sajnos.

De van. :K

[ Szerkesztve ]

(#8400) bul07 válasza Aryes (#8399) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerk

Mire megírtam képpel mindennel
De akkor nézem is

......................

Volt téma a Térképes Bixby dolog

Volt kedvem és még sose használtam a Bixby-t és bekapcsoltam
Gondoltam ha már lúd akkor ezt is megoldanám azzal de akkor ez nem kivitelezhető

Amúgy a Térképhez én ilyet állítottam [kép]
Valami ami még jól jöhet navigáláshoz amit lehetne ezzel bekapcsolni?

Hogy lehetne ennek a Bixby Routine-nak ikont létrehozni a képernyőn?
Wisgetek között Bixby Routine csak konkrét rutinoknak lehet létrehozni ikon, tehát hogy konkrétan a Bixby Routine nyíljon meg olyat nem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.