Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) DeFranco válasza hodostamas (#4100) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem sincs ilyen beállítás, hogy a picasa-t ne szinkronizálja. Bemegyek a szinkronizálási beállításokba, ott a FB meg a Google accountom, rákattintok a google-ra, és kiad 5 frissítési időpontot. Állítani nem tudok semmit. :F Sőt, tagadni sem.

[ Szerkesztve ]

(#4102) hodostamas válasza DeFranco (#4101) üzenetére


hodostamas
addikt

2.1? Na igen, ott nem írja ki a neveket, hanem hogy mikor frissítette.
Nálam fentről a 3. a picasa. próbáld meg egyesével kikapcsolni, és nézd a galériát utána hogy melyiknél tűnnek el a picasa képek.

sorban:
1. névjegyek
2. gmail
3. picasa
4. naptár

[ Szerkesztve ]

(#4103) DeFranco válasza hodostamas (#4102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Uázz... tehát az a négy opció, és négy külön frissítési szálat takar? Hazudtam az előbb, pipázni tudok. Hihetetlen. Fel tudod sorolni melyik melyik?

szerk: kösz :) ez sokaknak segíteni fog

[ Szerkesztve ]

(#4104) tomy_cz válasza hodostamas (#4102) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nah basszus, csak akkor enged enged pipálni ha be van kapcsolva automatikus szinkronizálás. :DDD Nekem most esett le. :))
Így már oké.
Köszi. :R
Erre esetleg nincs valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4105) hodostamas válasza tomy_cz (#4104) üzenetére


hodostamas
addikt

gyáriban az értesítőt kikapcsolod.

(#4106) tomy_cz válasza hodostamas (#4105) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Jah tényleg. :O :DDD
Majd kiderül, hogy jó lesz-e.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4107) endrodiz válasza hodostamas (#4102) üzenetére


endrodiz
tag

érdekes, hogy nálam 2.1 és kiírja, hogy melyik pipa micsoda...

Pedal to the metal... | Galaxy 3 | GTR-Masters.hu

(#4108) -B- válasza endrodiz (#4107) üzenetére


-B-
senior tag

Nah, felkerültek végre a gmail-embe a nevek (de mindegyik 2szer).
A megjelenítéseknél nem volt pipa a sim-nevek mellett, mégis feltolta azokat is.
Most rendberaktam gmail-en, telóról törlök minden nevet (sim-ről is), aztán megnézzük ezt a visszaszinkront.
Jah, és utána még facebook szinkron, aztán névjegyek összakapcsolgatása. :)

És lenne még egy kérdésem. Ha ezután megy ez a gmail szinkron, akkor melyik írja felül melyiket (teló/gmail)? Gondolok itt új nevek bevitelére/régiek törlésére.

DeFranco: Nálam sem írja szinkronnál, hogy melyik pipa micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#4109) dunc


dunc
nagyúr

Üdv all Galaxys nos a napokba valaki írt egy jó kis programot amivel lehet állitani az időmérést számlaidőszaknak megfelelően,de nem találom pedig visszaolvastam .
Megvan !

"CallmeterNG" ez az ,nos kipróbálom. :))

[ Szerkesztve ]

(#4110) -B-


-B-
senior tag

Hogy tudom az összes névjegyet egyszerre törölni?

dunc: Call Meter NG
(Látom, közbe megtaláltad.)

[ Szerkesztve ]

(#4111) dunc válasza -B- (#4110) üzenetére


dunc
nagyúr

Azért köszönöm.

Szerintem nyomd rá pl kies-re,és ott könnyen kezelheted.

(#4112) -B- válasza dunc (#4111) üzenetére


-B-
senior tag

Kies nálam sosem müködött.

Letöröltem minden nevet egyesével, de azért kiváncsi lennék, hogy lehet-e az összeset egyszerre törölni. Nem találtam semmi ilyen lehetőséget a telóban.

[ Szerkesztve ]

(#4113) dunc


dunc
nagyúr

Kinek mennyit megy a wifije? (speedtest,net progi market.)
12460/1401 38 ms ping. wifi
20/96 238 ms ping bekorlátozott mobilnet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4114) -B-


-B-
senior tag

Nah, 1 újabb probléma: Nem megy a visszaszinkron!
Az értesítési sávban megjelenik a szinkronizálás ikonja, mellette 1 felkiáltójel.
Ha lehúzom, azt írja, hogy túl sok a törlés. Ha erre rákattintok, akkor meg lefagy.

Kár volt belekezdeni ebbe a szinkronizálós sz@rba, csak a probléma van vele. :W

(#4115) tomy_cz válasza -B- (#4114) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Én szóltam... :(
Nem okoskodásnak szántam. :)

Dettó ugyanezt csinálta nekem is, nekem elfogyott a türelmem, hátha neked összejön.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4116) correctman válasza -B- (#4114) üzenetére


correctman
tag

Én is belekezdtem a nagytakarításba.
Kitöröltem mindent a telefonból és a munka nagy részét a gmail fiókomban csináltam.
Amikor kész lett minden kiexportáltam mindent egy fájlba majd rátettem az SD kártyára.
Szépen be is olvasott mindent kb 1 perc alatt (160 névjegy) viszont amikor ráküldtem egy szinkronizálást az érdekesség kedvéért nekem is megáll - túl sok a törlés - hibával.
Valakinek ötlet hogy hogyan lehetne ezt eltünteni ?

(#4117) kodmen válasza -B- (#4110) üzenetére


kodmen
tag

ÉS ez az SMS-eket hogy számolja? Mert én alig írok pár sort, és máris elfogy a 3 sms, váltana át multimédiás üzenetté... A Traffic Counter Pro viszont 1-nek számolja... :F

Egyébként nem lehet semmit kezdeni azzal, hogy ékezetes SMS-nél közel sincs 160 karakter, jó, ha fele (régebbi nokiáknál volt 78 karakter, talán itt is ez van)??

(#4118) dunc válasza kodmen (#4117) üzenetére


dunc
nagyúr

Jah ez a multimédiás dolog kurv@ sz@r,nállam is egyszer csak átvált....
"A Traffic Counter Pro viszont 1-nek számolja.." csak vajon a szolgáltatónál mennyi ? :U
Nem kockáztattok amikor átvált,törlök és inkább küldök még egyet. (havi 1000 van)

(#4119) -B- válasza tomy_cz (#4115) üzenetére


-B-
senior tag

Már én is megbántam, hogy belefogtam.

A gmail címtárban rendbe szedtem a neveket, de hiába van bekapcsolva a szinkronizálás 1 db névjegyet se szedett le. Most tök üres a telefonkönyvem.

Valaki elmagyarázhatná, hogy a francba tudom visszavarázsolni a gmail-ből a neveket.

[ Szerkesztve ]

(#4120) Lt.zole


Lt.zole
tag

Hali!
Logmein Ignition próbáltátok már a telón, nektek működött?
Nekem csak fehér téglalap jön be a képernyő helyett.
Esetleg tudtok valami jó alternatívát távoli vezérlésre?

(#4121) DeFranco válasza -B- (#4119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tényleg nem beszólásképpen, de rákerestél már a google-ban a problémádra? Van egy csomó android tech support fórum, ahol megoldják az ilyen dolgokat, hátha találsz rá választ.

(#4122) DeFranco válasza hodostamas (#4102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most végigpróbálgattam, és nálam más a sorrend:

1: névjegyek
2: gmail
3: naptár
4: picasa

Ha a picasa mellől ki van szedve a pipa, akkor el is tűnik a picasa mappa a galériából, ez pozitív.

Ezt a névjegy szinkronizálós dolgot egyébként én sem vágom teljesen. Ha van egy név, amit felviszek a contactsban a neten, akkor az szinkronizáció után szépen megjelenik a google contactok között, de a telefon névjegyzékébe nem kerül át magától, sőt kézzel sem tudom átrakni.

Szerintem ez úgy lehet, hogy el kell dönteni, hogy vagy lokális telefon-névjegyzék, vagy szinkronizált google-contacts alapú, de a kettő egyszerre redundáns, felesleges. Legalább is nekem annak tűnik, és ezért nem építették ki a kapcsolatot a kettő között, és ezért kell SD kártyára menteni és onnan importálni. Van benne logika, csak így meg azt nem tudom, hogy ha most 10 számot mentek a névjegyzékbe, azt hogyan dobom fel a google contactsba.

(#4123) huh87


huh87
tag

App NEM ajánló(?).
Backup Everything:
JFP-re frissités előtt vettem igénybe. SMS, APN, Névjegyzék, appok, meg mittomén még mikről csinált biztonsági másolatot a kártyára.
Frissítés után Marketre regisztrálás más gmail accounttal.
Program installálása, backup. Megcsinálja. Majd nem áll meg, hanem kezdi újra. A programoknál rákérdez, hogy felülírja. 3-szor csinálta ezt, aztán lekapcsoltam.
Uninstall. Mivel más gmail fiókkal regisztráltam marketen, az nem ismert fel, hogy mik lettek telepítve, így a jövőben nem lesz update. Minden programot letöröltem és kezdtem elölről.
Nem ragaszkodtam semmihez, örültem, hogy lett helyem. :-)
Aztán sms írásnál észrevettem, hogy minden smsből 3 van, a hívásnaplókból is, no comment...

CSak a teló nem háromszorozodott meg. :P

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#4124) huh87 válasza dunc (#4113) üzenetére


huh87
tag

Wifi 15k/2k átlag, ping 30-40.
Mobilnet adatforgalomra ilyet nem pazarlok. :DD

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#4125) Rimuru válasza DeFranco (#4122) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem a névjegyzék szinkronizál mind a 2 oldalra nemtudom nálatok mi lehet más.

Vigyázat, csalok!

(#4126) kodmen válasza -B- (#4119) üzenetére


kodmen
tag

Én is elkezdtem (a lementett csv-t feltöltöttem contacts-ba, elkezdtem takarítani), annyi különbséggel, hogy nem töröltem a telefonról eddig semmit, csak átpipáltam a telefont a g-s fiókra, így csak azokat a számokat látom. Azok a névjegyek, amik eddig is megvoltak g-ben, duplán lettek meg, ezen még dolgozom...

Szerintem jól állsz, hisz ha most contacts-ból lemented csv-ben a névjegyeket, és felmásolod sd-re, azt csinálsz vele, amit akarsz! :DD Szóval egyserően improtráld g-be, és kész. A szinkrin meg majd összjön. Ha ez sem jó, importáld telefonkönyvbe, és visszatérsz a g-re később... :)) De a számok megvannak innentől.

(#4127) endrodiz válasza dunc (#4113) üzenetére


endrodiz
tag

Úgy érted az otthoni internetelérés sebessége? Mert amit írsz, az nem a wifi sebessége... :N

Pedal to the metal... | Galaxy 3 | GTR-Masters.hu

(#4128) kodmen válasza kodmen (#4126) üzenetére


kodmen
tag

Nah, végre én is be"lelkes"edtem! :DD

Jut eszembe! Hanghívást használ valaki? Korábban már kérdeztem, de nem kaptam választ azt hiszem...

(#4129) DeFranco válasza Rimuru (#4125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Névjegyzék/menügomb/megjelenítési beállítások - itt mi van bepipálva?

(#4130) szabof1 válasza Lt.zole (#4120) üzenetére


szabof1
őstag

Szia!
TeamViewer: http://teamviewer.com/download/index.aspx

(#4131) Rimuru válasza DeFranco (#4129) üzenetére


Rimuru
veterán

telefon és google

Vigyázat, csalok!

(#4132) DeFranco válasza Rimuru (#4131) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor persze, hogy szinkronizál. Nekem benne van a komplett címlista a telefonomban, és most már a google-ben is. Viszont ha pl. a neten módosítok valamit, akkor azt csak a google-ban módosítja, és a hozzá kapcsolt telefonos google bejegyzésekben, a telefon saját memóriájában nem.

Úgy lenne a jó, ha volna olyan opció, hogy átlökni a változásokat amiket csinálok a google névjegyeken a telefon memóriájába is, mert így kétszer kell átírnom egy számot. Egyszer a telefon fülön, és egyszer a google fülön.

Vagy én csinálok valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#4133) Rimuru válasza DeFranco (#4132) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha azt a névjegyet módosítod a telefonban ami a google szerveről szinkronizáltál akkor elvileg azt felszinkronizálnia.
Szerintem a googles névjegyzéket használd.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#4134) DeFranco válasza Rimuru (#4133) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálad hogyan működik? Minden névejgy csak saját vagy csak a google oldalon van meg, vagy mindkét oldalon megvan minden? Miért van bekapcsolva mind a kettő? Mi a rendező elv? Hogyan használod, ezt szeretném megérteni.

(#4135) Rimuru válasza DeFranco (#4134) üzenetére


Rimuru
veterán

Én alapvetően a google névjegyzéket használom. Ha oda beírok valamit azt mind a 2 oldalra szinkronizálja.

Vigyázat, csalok!

(#4136) DeFranco válasza Rimuru (#4135) üzenetére


DeFranco
nagyúr

MIlyen mind a két oldalra?

Contacts és Google telefonkönyv
vagy
Belső telefonkönyv - Google telefonkönyv

[ Szerkesztve ]

(#4137) szabof1 válasza DeFranco (#4132) üzenetére


szabof1
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy ha a telefonban levő névjegyemhez csak egyetlen Google névjegy van csatolva (csak egy "g" betűm van), akkor azonnal oda-vissza szinkronizál. De ha több és a telefonban írok be valamit, az nem kerül át a Google-be.

(#4138) Rimuru válasza DeFranco (#4136) üzenetére


Rimuru
veterán

Contacts és Google telefonkönyv

Vigyázat, csalok!

(#4139) kodmen válasza szabof1 (#4137) üzenetére


kodmen
tag

Ez szerintem így is van jól. Androidos telefonnal használd a google telefonkönyvet, az is meg van a telefon memóriájában, plusz a neten (hacsak nincs üldözési mániád -mint egy darabig nekem-, és nem akarod az egész életedet megosztani a google-el, elégedjen meg az eddigi 91%-al :D ). Később a contactsból letöltött névjegyeket akár importálhatod is a telefonba. Nem is tudom mi értelme van külön a telefon memóriának, hisz a g-s is megy offline (talán csak az előbbipara).

(#4140) DeFranco válasza kodmen (#4139) üzenetére


DeFranco
nagyúr

... véletlenül kitörlöm a cotactsból az összes kontaktot, és a telefon meg leszinkronizálja az üres telefonkönyvet például.

Jó dolog ez a szinkronizálás, de azt hiszem maradok annál a veziónál, hogy csak backupra használom.

[ Szerkesztve ]

(#4141) tomy_cz válasza DeFranco (#4140) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Egyetértek.

Na és vajon az kivitelezhető-e, hogy bizonyos kijelölt (nem összes!) kontaktnál beállítani, hogy a Facebook profiljáról képeket, adatokat beszinkronizáljon a teló?! :DDD :U
Rosszul fogalmaztam, nem beszinkronizálni, hanem Letölteni. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4142) waccamár


waccamár
senior tag

Úgy néz ki, aki a hivatalos frissítésre várt, nekiállhat a nem hivatalos útnak.

Kérdeztem a Samsungtól, hogy akkor most hogy van, mert egymással ellentétes információkat is kaptunk már, és jó lenne egy hivatalos közlemény.

"Jelen pillanatban a Galaxy S készülékre várható a frissítés(jelen pillanatban Telenoros előfizetők számára elérhető csak), január közepére, végére érkezik a többi szolgáltató valamint a kártyafüggetlen készülékekre. Galaxy 3 esetében még nem jelezték a szoftverfejlesztők, hogy tervben lenne a 2.2 frissítés, tehát hivatalos információnk nincs ezen készüléket illetően. A Facebook oldalon szereplő információk a Galaxy S modellre vonatkoznak."

(#4143) dunc válasza waccamár (#4142) üzenetére


dunc
nagyúr

Kösz az infot,én kivárom a hivatalost ,mert jelenleg nincs gondom a telóval.

(#4144) waccamár válasza dunc (#4143) üzenetére


waccamár
senior tag

Én eddig várni akartam a hivatalosra, de szerintem ha lesz időm, jövőhéten nekiállok.

Nekem is megfelel így, nincs bajom vele, de ha még jobbá lehet tenni, miért ne? :)

(#4145) dunc válasza waccamár (#4144) üzenetére


dunc
nagyúr

Ami rendben van kár piszkálni,de hajrá ! ;)

(#4146) DeFranco válasza waccamár (#4142) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én úgy tudom, hogy érdemes megvárni a hivatalos frissítést. ;)

(#4147) waccamár válasza DeFranco (#4146) üzenetére


waccamár
senior tag

Honnan tudod? :)

(#4148) kodmen válasza DeFranco (#4140) üzenetére


kodmen
tag

...véletlenül kell csinálj egy factory reset-et... :))
Mint írtam is korábban, az a jó, hogy csinálhatsz egy .csv névjegyzéket, amiben meinden benne van. Akár telefon memóriát használsz, akár google-t, érdemes ez jól elmenteni rendszeres időközönként. Telefoncserénél viszont jól jön a google, érdemes azt karban tartani, mivel az azonnal szinkronizál. Ha pont nem mentettél fájlba, és fontos számok kezültek be azóta, akkor telefinkönyvvel szívsz, contacts-l nem. Én ezért preferálom a telefonkönyv MELLETT (onnan nem töröltem semmit, de ezek után nem oda fogom menteni a számokat, és átírni a contacts-ba)!

(#4149) DeFranco válasza waccamár (#4147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:U

(#4150) kodmen válasza DeFranco (#4149) üzenetére


kodmen
tag

Bővebben? :U :U ?
Eddig csak jókat hallottam róla, én is tervezem a frissítést. Tudom, te nem vagy az a kísérletezgetős fajta, de ezen kívül van még valami infód?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.