Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza szilagyiv (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) Balage76 válasza nemetza (#32) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem, ez nem így működik. Inkább képzeld el úgy mint ha lenne egy bazi nagy vödröd, amibe a használatnak megfelelően vizet öntögetsz. A vödör alján van egy kockás papír (cellák), a vízszint magassága pedig jelképezi a cellák elhasználódását. Amikor megveszed, akkor tök üres a vödör, és amikor "elhasználódik" az SSD akkor csurig van és nem tudsz több vizet önteni a vödörbe. Azért hogy ne csak egy-egy cella használódjon, az ún. wear-leveling algoritmusnak megfelelően a vezérlő igyekszik kiegyenlíteni a cellák elhasználódását. Ezért is jó a víz/vödör példa, mert abban is egyenletesen emelkedik a vízszint.
Namármost, ha első nap félig töltöd a vödröt de utána 5 év alatt csak csöpögteted bele a vizet, akkor is kibírja 5 évig, ugyanez igaz akkor is, ha minden nap azonos mennyiséggel éred el a maximumot az 5 év alatt.
Amit fontos még tudni, hogy a gyártók általában megadnak egy szintet (esetünkben ez az 1000 újraírás), de valójában ettől jóval többet tud a szerkezet, ahogy a logoutos cikkben is írtam ez a 840-es is lassan 2000 újraírásnál jár és még nincs vége a tesztnek. Magyarul az említett vödörnek nem 1000-nél van a pereme...

(#53) dchard


dchard
veterán

A teljesítménye rendben van, az extremesystemsen úgy is meghajtják, abból gyorsan kiderül, hogy mennyi írást visel el valójában.

A kérdés, az, hogy a jóval szerényebb felírható mennyiség és élettartam megjelenik-e az árakban. Ha csak 2-3 ezer Forinttal lesz olcsóbb, akkor egyszerűen nem éri meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54) Menthirist


Menthirist
veterán

Nekem szóba jöhet egy kisebb változata... rendszer alá nekem elég lenne (most egy 50-es partíción van a rendszer, és 14 giga szabadon van, pedig vannak még programok a windows mellett), viszont semmi iszonyat fontos dolgot nem tartanék rajta (sőt, ha jobban belegondolok, nem hiszem hogy iszonyat fontos dolgok lennének a gépemen, a fotóimat sem igazán nyitogatom meg...

szóval egy 120-as akár szóba is jöhet, amennyiben normalizálódik az ára (értsd, olcsóbb lesz az MLC-nél). mondjuk még 2-3 hónap múlva fogok vásárolni feltehetőleg...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#56) unknownuser válasza Graphics (#33) üzenetére


unknownuser
tag

"Ez alapján már a 120-as is bőven túlteljesíti a beígértet... Szerintem nem lesz ezekkel gond"

Csak az a baj, hogy azok a srácok egy a valódi használattól teljesen elrugaszkodott tesztet végeznek. 24/7-ben írják-olvassák az SSD-ket, míg normális használat mellett a gépeket naponta többször, de legalábbis estére kikapcsolják, valamint az SSD-re írt adatoknak nem 15-20 másodpercig kell megörződniük, hanem napokig-hetekig-hónapokig.

Legjobb példa: egy 256 GB-os 830-ra már több mint 6 PB-ot ráírt az egyik srác, 24/7-es írás-olvasással, de most egy-két napja kénytelen volt kikapcsolni a gépét 10-15 percre. Mikor visszakapcsolta, az SSD már nem működött. Tehát érdekes az az xtremesystems.org os teszt, de a valós használat melletti elhasználódás jóval gyorsabb az ott kapott értékeknél.

(#57) Graphics válasza unknownuser (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha extrém módon van letesztelve, nem laboratóriumi körülmények között, az szerintem erősen bizonyítja azt, hogy a valós életben nem kapnak annyit :)
De ízlések és pofonok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) unknownuser válasza Graphics (#57) üzenetére


unknownuser
tag

" a valós életben nem kapnak annyit"

Mint már írtam, nem az a lényeg, hogy a valós életben nem kapnak annyit, hanem hogy NEM IS BÍRNAK annyit. Hiába tudtak 6 PB-ot írni ilyen módszerrel a 830-asra, valós körülmények között már valószínűleg sokkal korábban meghalt volna.

(#59) Graphics válasza unknownuser (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Számold vissza hogy az a 6PB adat, hány évnyi... :)

Ha fele megvan, akkor is rég lecseréled már addigra.

Az egész SSD mizériát akkor tolták el, amikor az elején elkezdtek ezzel az elfáradással dobálozni a specifikációkban... Nemhogy megnyugtatták volna a vevőt, hogy te hülye mire az SSD-d megdöglik már rég másikat használsz, hanem hisztéria lett belőle... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) Chaser válasza merkucyo (#48) üzenetére


Chaser
titán

Dehogy nincs gond az árával:) Pár ezerrel volt többért ue. 830. Gyártási ktsg 30-40%-kal csökkent, ezt valahogy nem látom az áron. A 840pro ami kb 830 szint meg 1x k-val drágább. Ebben a történetben csak arról van szó, hogy a samu megelégelte a jó profitot, extra jó profitot akar. aki nem jártas a témában az be is copja a marketinget. Nagyobb szám, jobb tudás..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Chiller válasza Chaser (#60) üzenetére


Chiller
őstag

Pont ezt gondolom én is.
Mivel már a sarki fűszeres is SSD-t gyárt (azaz _csak forgalmaz_, és még így is megéri nekik!), hihetetlen árrés lehet... Talán 50-100%-os is meglehet.

Ráadásul eléggé kartellgyanús is az egész dolog, remélem elkapják a grabancukat :(((

[ Szerkesztve ]

(#62) unknownuser válasza Graphics (#59) üzenetére


unknownuser
tag

Nincs értelme visszaszámolni. Mi az, hogy ha a fele megvan? És ha a tizede van meg? És ha a huszada? Nem lehet tudni, abból a tesztből nem lehet következtetni.

(#63) Killer01 válasza Graphics (#59) üzenetére


Killer01
őstag

Annyira félvállról azért nem venném a megdöglést, itt a ph-n is van user akinél extrémebb írásnál hullottak az ssd-k. Az egy dolog, hogy rám ez nem fog az életben vonatkozni (nem írok naponta 40-50 gigát), de mindenki legyen képben a technológia hátrányaival a nyilvánvaló előnyök mellett.

(#64) Graphics válasza Killer01 (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezzel nem tudunk mit kezdeni, ahogy felmerül az SSD neve, mindenki tudja sorolni az előnyöket és a hátrányokat.

Értelemszerűen én pl csak akkor ruházok be ilyenbe ha ez megtérül.

Tehát számolgatva, ha én azzal az idővel amit az SSD hoz nekem, előnyre teszek szert, és gyorsabban tudom elvégezni amit elterveztem, akkor ergo másra több időm marad.

Én ezzel számolgattam, és nekem fél év alatt visszahozza az árát :), addig meg majdcsak bírja :D max eladom, és még akkor is jó vagyok, és cserélek másra :)

De ugye jópáran vannak úgy, hogy majd amikor lentebb megy az ára, majd akkor... Jóslatok, és ha nem,akkor meg ez van. lásd HDD, még ha nem is ilyen egyszerű, mert az se úgy volt ahogy gondolnánk....

Otthonra én is csak a kisebbet ajánlom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) dezz válasza Graphics (#59) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább azzal, amikor a pendrive-okból kihagytak mindenféle wear-levelinget és egy időben sorra kezdtek meghalogatni. Ott most sincs wear-leveling, de legalább azzal kezdtek valamit, hogy a file-system ne ugyanazt a pár bitet b...irizgálja állandóan.

256GB/6PB -> ~25000 írási ciklus. Mennyi helyett is, annál? 10000? (5x nm MLC?) Akkor ezek az újak majd 1000 helyett 2500-at bírnak, de jó...

Mint már máshol is írtam, nagyon nem mindegy, hogy szekvenciálisan írunk vagy sokszor kicsit és hogy kellő mennyiségű szabad hely (a wear-leveling szépen cserélgetheti az aktuális írás helyét) vagy sem.

(#66) Graphics válasza dezz (#65) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Részemről: a rendszer és kb 10-15 program :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) Vinyard# válasza Chaser (#60) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

A 830 "irreálisan" olcsó volt a végén, ha a konkurenciát nézzük, a 840-es meg még viszonylag új, szóval így az elején pár hónapig drágább. Nincsen semmi baj az árával JELENLEG. (persze ha nem fog lentebb menni a következő 1-2 hónapban, akkor nem szóltam)

Egyébként az elég sanszos hogy nagy haszonkulccsal dolgoznak, gondolom az OCZ sem véletlen állt át teljesen az SSD piacra a memóriákról... :U

(#68) Vinyard#


Vinyard#
aktív tag

Amúgy én se vennék ilyen TLC-s cuccot, mer' az ördög nem alszik. Inkább vettem egy Vertex 3-at, pár napja.

(#69) Graphics válasza Vinyard# (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lenne baj az OCZ-kel sem, csak sajnos több ismerősöm vett Agility-t és Vertex-et / 3-ast / és úgy néz ki az ördög is bele volt csomagolva...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70) Chaser válasza Vinyard# (#67) üzenetére


Chaser
titán

Ha szted nincs baj az árral vegyél belőle sokat:) Nekem nem stimmel. W8 upgrade-del 24k-ért korrekt volt, anélkül nem kell. Ez nem új, hanem egy régi tech-re épülő "újítás" , amit újnak próbálnak eladni. Lehet nincs vele semmi baj, csak ha már nem jobb, hanem rosszabb mint a 830 volt azt szeretném is látni az árán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) vadkörte válasza Graphics (#69) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezek szerint lehet, hogy én halmozottan hátrányos helyzetű leszek? :DD
Most vettem mindkettőből 1-1-et. (Samsung 840 basic és OCZ Vertex 3)

Üdv. V. Körte

(#72) hibavissza


hibavissza
veterán

Terveink szerint egy jövőbeni cikkünkben megpróbálunk hasonló körülményeket emulálni, hogy elméletünket alá is támasszuk.

Kíváncsian várom :)

Amúgy ez a samu ssd kicsit félrement. most vettem vertex3-at kétezerrel olcsóbban...

(#69) Duliee: érdekes, nekem az az infóm van a vertex 3-ról, hogy megbízható, nyugodtan meg lehet venni. Két különböző igen nagy forgalmú kiskerben dolgozó ismerőstől.... :U ....de ha te ismersz valakit akinek egy tönkrement :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73) Graphics válasza vadkörte (#71) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanúgy az idő fogja eldönteni :)

Infók ilyenek :) nem lehet minden SSD egyforma :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74) Sanya válasza Vinyard# (#68) üzenetére


Sanya
nagyúr

elvileg 3.000 terabyte adatot írhatsz rá. igen, háromezer TB

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#75) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

A nemrég kijött FW-t valaki már fel tudta rakni? Nekem nem megy a medzsikből.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#76) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Hmm nekem ezek szerint a WD n1x SLC-s SSD-met még az unokáim is használni fogják :DDD

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#77) Chaser válasza HornedReaper (#76) üzenetére


Chaser
titán

Ha a vezérlője meg nem hal ;] ált-ban az szokott elvérezni ahogy eddig láttam/hallottam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) HornedReaper válasza Chaser (#77) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ráadásul ez nem egy felkapott típus, hogy legyenek tapasztalatok róla :)

Hűtést nem nagyon kap, de nem is megy, csak napi 5-6 órát max. A hőfokmérője pedig fals értéket jelez.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#79) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

A cikket köszönjük :R teljesen rendben van.

Ugyanakkor meg kell jegyeznem, hogy a 830-as sorozat mindenképp szimpatikusabb. Jó ez a 840-es is de mégis csak gyorsabban tönkremehet, kevesebb írást visel el és a tesztben is jellemzően lemarad a 830-as mögött.
Remélem mire rászánom magam a vételre lesz még a 830-asból. :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#80) dfsz34


dfsz34
őstag

Azért ez érdekes, hogy rezegnek itt egyesek, mint a nyárfalevél, hogy az élettartama a TLC SSD-nek. Amennyi a stressz tesztből látható az az, hogy még átlag user is bátran használhatja 10 évig is nem kell visszafognia magát.

Ok, torrentre nem ajánlott, de egyik SSD sem, bár nekem van ismerősöm, aki egy 64 gigásat használ már jó ideje mindenre. A hhd-re archivál, de egyébként minden SSD-ről fut, torrent is. Semmi baj nincs vele.

A 24e pénz, amennyibe ez a samsung kerül meg nem akkora összeg, hogy halotti tort tartsak, ha meghal esetleg 5 év múlva az intenzív használat miatt.

fontos adatok, személyes file-ok amúgy sem SSD-re valók, de ez gondolom egyértelmű. Rendszerről meg csinálok évente 1-2 image file-t és bármikor visszaállítom, ha kell.

Abban viszont egyetértek, hogy a 24e pénz kicsit sok érte, lehetne nagyon árkülönbség is, de ez csak szőrszálhasogatás, ennyiért megéri.

[ Szerkesztve ]

(#81) Graphics válasza dfsz34 (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előbb fog megnyekkeni a táp a PC-ben, vagy a noti zsanérja, minthogy az SSD megnyekkenne :D

@Router: fogyasztói társadalom, ajánlott videó a témához. , lehet belőle okosságokat tanulni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#82) Router


Router
őstag

A legszebb az egészben, hogy már igény sincsen tartós meghajtókra, elfogadja mindenki, hogy ez van. :W Nemsokára évente kell a háttértárat is cserélni ha meg akarod menteni az adataidat magától a meghajtótól. :Y

A polcon még van kerregő, ámde hibátlan 200 MB-os Seagate vinyóm...

(és akkor a TLC tehnológia hátányai mellett meg sem említettem az amúgy is fennálló problémákat mint pl. a gyakori BGA és egyéb forrasztási hibákat amitől időzített bomba manapság minden)

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#83) Vinyard# válasza Chaser (#70) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Köszi kihagyom, mert nem éri meg számomra :)

"Ez nem új, hanem egy régi tech-re épülő "újítás" , amit újnak próbálnak eladni."
Oké, de a Samu nem hozzád árazza be a termékeit, hanem az olyan júzerekhez, akiknek tökmindegy, milyen, csak SSD legyen, meg jó legyen a marketing duma mellé. Ezért mondtam, hogy a piaci viszonyokat nézve, jelenleg nincs baj az árával. Ez nem jelenti azt, hogy meg is éri megvenni, vagy hogy jó az ár/érték aránya. :)

(#84) Graphics válasza Vinyard# (#83) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ehhez marketingdumát még nem is hallottam :D

De még csak SSD-s reklámmal se sűrűn találkozok / na jó kivéve prohardver két széle ;] /

"Gives You Wings? " -foglalt
"Gyorsabb mint a Gripen"
"SSDpéntek, Az elismerés napja"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85) Vinyard# válasza Graphics (#84) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Menj fel a Samu oldalára, aztán ott leírják neked, milyen hiberüberszuper a 840-es széria. :DDD

Az átlag vásárlónak fingja sincs mi az hogy MLC, meg hogy TLC, szóval a Samsung nyugodtan eljátszhatja, hogy a rosszabb, mellesleg számukra költséghatékonyabb terméket is ugyanolyan áron adja, mint a korábbi, de jobb minőségű technológiával vértezett modellt.

Ne legyen igazam, de szerintem az SSD piac rövidtávú jövője az lesz, hogy szépen megnövelik a tárkapacitást (persze TLC segítségével), megközelítve ezzel a HDD piac szintjét, majd úgy reklámozzák őket, hogy nyugodtan lecserélheted a HDD-det SSD-re, mivel "majdnem ugyanannyi adat fér rá, de sokkal gyorsabb".

Aztán az MLC szépen kiszorul a prémiumnak számító SSD-k piacára.

(#86) Graphics válasza Vinyard# (#85) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké ,csak mivel nem egyszereplős a piac, és eladni is kell, így nem fog az MLC ára elrugaszkodni annak fényévében, hogy a memóriaárak lefelé mozdulnak. :)

De várjuk meg december 21-t ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#87) fogtunder


fogtunder
nagyúr

én is most jutottam el oda, hogy időszerűvé vált egy ssd beszerzése, de a karácsonyi szezon miatt és a 830 kifuttatásával kissé beszűkültek a lehetőségek, elszálltak az árak (830 és vertex 3 voltak a jelöltek).

elég sokat olvastam utána (az anandtech tesztje eléggé informatív volt szerencsére), és a win8 upgrade lemez miatt végül 840-est vettem a 120 gigásat. ahogy eddig tapasztaltam, kb. napi 4 gigát írok egy nap, többnyire nagy excel file-okkal dolgozom (gyakran 35-50 megások is vannak a nagy mennyiségű adat miatt), ezen kívül normál használat, torrent nem megy meghajtóra, csak némi direct download, ami egyébként is lenne (program telepítők pl.). ilyen felhasználás mellett nem érzem a tlc sebességbeli hátrányát a vertex 3-hoz képest, amit sikerült kipróbálnom pár napra vásárlás előtt, ugyanazon win 7 rendszer alatt. az írást nem éreztem kevésnek, az olvasás pedig még mindig bőven jó.

a tapasztalatom az, hogy a hibernációt nem igazán kell notebookon kikapcsolni, mert sleepben sokkal tovább bírja, ha meg mégis kell, akkor nem veszik el a munkamenetem. a másik pozitívum, hogy a win8 upgrade után drasztikusan csökkent a boot idő, a dokkolón rákötött külső monitor a boot sequence alatt fel sem éled még, csak a lock screenre.

a napi 4-5 giga írással még bőven 3 év fölött van a várható élettartama a meghajtónak, többre szerintem nincs is szükség, mert:

addigra a körülötte lévő laptop is elévül, a folyékonyabb munkafolyamatok miatt visszanyert idővel behozza az árát, rendszeres mentés van róla, ha meghal, veszek újat és visszarakom a mentést, mire valószínűleg behal, ugyanez a tárhely töredék pénzen lesz megvásárolható, és ezért használtan sem lesz értéke, az új meghajtó vásárlását nem igazán könnyíti meg anyagi szempontból.

plusz még kellett a win 8 upgrade is, ha ez nincs hozzá, akkor valószínűleg teljesen mást veszek, így gyakorlatilag egy 64 gigás ssd + digitális win 8 upgrade árából megvolt egy nagyobb kapacitású meghajtó és az oprendszer. nagyon kíváncsi leszek, hogy jövőre hogyan fog alakulni az ára az akció nélkül, akkor már lehet nem lesz annyira best buy. arra is kíváncsi vagyok, hogy hány tb írásnál fog behalni az xtremsystems-en futó tesztmeghajtó (kb. 2000 írási ciklusnál tart egy 250-es verzió perpillanat).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88) .mf válasza Graphics (#57) üzenetére


.mf
veterán

"Ha extrém módon van letesztelve, nem laboratóriumi körülmények között, az szerintem erősen bizonyítja azt, hogy a valós életben nem kapnak annyit"

Ellenkezőleg, a valós életben mást kapnak, ami az egész teszt eredményét félredobhatja. Több hasonló "extrém-tesztelő" is írta régen (amikor még volt időm oda rendszeresen járni) az xs-en, hogy ugyan ezt a sok írást meglepően jól viselték amíg a gép kikapcsolás nélkül futott, de amint a gép ki lett kapcsolva és újraindítva, már nem működtek az SSDk.

dfsz34:
"Azért ez érdekes, hogy rezegnek itt egyesek, mint a nyárfalevél, hogy az élettartama a TLC SSD-nek. Amennyi a stressz tesztből látható "

Milyen stressz teszt, hol? Ha a kikapcsolás nélküli folyamatos futtatás, akkor ld. feljebb.
Ami az 1000 ciklusból látható, az viszont az, hogy ez nem való SSD-nek.

"A 24e pénz, amennyibe ez a samsung kerül meg nem akkora összeg, hogy halotti tort tartsak, ha meghal esetleg 5 év múlva az intenzív használat miatt."

Igen, az még kevésbé, de ha meghal, akkor viszont a vele elveszett adatok, a csere, az újratelepítés. Ha félévente csinálsz lemezképet, akkor a fél év alatt is elég sok új infó kerülhet fel rá, ami elveszik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#89) Graphics válasza .mf (#88) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokan az SSD mellett tartanak HDD-t is :) fentebb írtam, oda kell tükrözni, elég jó programok vannak már erre, akinek meg nincs ilyenre igénye az a HDD-n tartja az adatait.

Nekem a héten kerül bele ez az SSD a notimba, akkor méretű területet amin a régi rendszerem volt átklónozom, és boldogság.

onnantól kezdve pedig programmal fogom szabályozni mikor másolja át bizonyos mappák tartalmát :) szinkronizálva.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90) Chaser válasza .mf (#88) üzenetére


Chaser
titán

Adatvesztés ugyanúgy igaz hdd-re is, bármikor behalhat akármelyik. Nyilván fontos adatot nem egy eszközön tárol értelmes ember, aki igen az meg is érdemli:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) dfsz34 válasza fogtunder (#87) üzenetére


dfsz34
őstag

Ha meg lehetne teljesen bízni a gyári tesztekben, akkor azok ennél még pontosabbak elvileg, mert szimulálják az öregedést is, amit egy ilyen sima teszt nem tud, pontosabban ugye ahhoz nagyon sokáig kell futnia, mert ahhoz spéci környezet kell, hogy a fizikai elöregedést is szimulálják. Ha jól tudom, extrém hőmérsékleten járatják meg változtatják a hőmérsékletet a két extrém érték között, ami elvileg az öregedést tudja szimulálni gyorsított módon, de vannak ennél komolyabb trükkök is.

Más:
Sok hozzászólászban azt nem értem, miért kell a vásárlókat azzal riogatni, hogy az SSD-nek rövid az élettartama?

Ha csak a rendszer fut rajta és a cache-ket meg a mentéseket HDD-re teszi az ember, akkor napi pár tíz/száz mega írással és pár száz mega, esetleg 1-2GB olvasással fog járni egy normál használat.

A firefox-hoz egyébként nem kell RAMdisk, mert be lehet állítani a konfigot úgy, hogy használja maga a RAM-ot. Én azóta nem használok RAM disket, mert addig is csak a böngészéshez volt, de Firefox-hoz felesleges, akkor meg minek? Egyetlen hátrány, ha összeomlik a Firefox, akkor elvesznek a nyitott oldalak, RAMdisk esetében meg vissza tudja állítani, de nekem kb 1-szer omlik össze a böngésző havonta, azt meg kibírom.

Ha a gyári értéke egy TLC-nek 120 TB (amit röhögve túl tud teljesíten, akár többszörösen is) és mondjuk napi 4 GB adat forgalommal, akkor is több tíz év, ergó hamarabb avul el a technika, minthogy tönkremenjen. Lásd: még mindig vannak működöképes PATA hdd-k, de egy mostani gépbe minek tenné bele az ember? q hangosak, lassúak, kis tároló kapacitásúak, minek használná már bárki is?

Az SSD-vel is ez lesz, hamarabb avul el, minthogy tönkre menjen, fölögleges a stresszelés az élettartam miatt.

(#92) Graphics válasza dfsz34 (#91) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vészmadarak mindig lesznek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93) fogtunder válasza .mf (#88) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem akinek fontos adatai vannak ssd-n, az nem félévente csinál lemezképet, hanem legalább hetente. nekem heti kettő van pl. szerdán hálózati meghajtóra, hétvégén belső hdd-re.

a 840-est nemrég áramtalanították, xs-en, ugyanúgy megy tovább. tudom, ez csak egy power cycle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#94) Balage76 válasza unknownuser (#56) üzenetére


Balage76
senior tag

Az XS-en többnyire úgy tesztelik a termékeket, hogy időnként kikapcsolják. Valóban nem minden esetben naponta történik meg ez a kikapcsolás, de a 830-as tesztje már a nagyon extrém kategóriába tartozott (most fejből mondom) a maga 260 nap körüli folyamatos futtatásával. Ha ezt napi 8 óra időtartammal végezték volna, sokkal tovább tartott volna, igaz valószinűleg hamarabb előjött volna a hiba.
A 10-15 másodperces adattárolás akkor lenne igaz, ha a teljes kapacitás töredékén végeznék csak a tesztet. Ez ugye az SSD adattárolás miatt eleve lehetetlen.
Csak egyszerű fejszámolás: egyszer végigírni 250 GB-ot 250 MB/sec sebességgel is 1000 másodpercet jelent, ez is 16 perc.... másrészt a tesztben szerepel read error is, illetve minden adattárolás alapja, hogy a letárolást visszaellenőrzi a technika, tehát olyan nincs, hogy csak írsz a végtelenségig és sosem nézed meg hogy sikeres volt-e az írás...

(#95) fogtunder válasza dfsz34 (#91) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kifutottam a szerkesztésből.

a gyári write cycle-t úgy adják meg (a gyári tesztek alapján), hogy ezt tutira ki kell bírnia, különben nem vállalnák, pláne nem a samsung, aki az egyik legnagyobb oem ssd beszállító. napi átlag 4 gigával számolva, és 5x write amplificationnel (ami eléggé nagyvonalú túlzás, tekintve a vezérlő fejlettségi szintjét) évente kb. 8544 TB adatot írunk a lemezre. ez a garancia idő alatt ez 25,6TB, ez még mindig köszönő viszonyban sincs a gyári értékkel, amit minimum tudnia kell (120GB*1000). a legnagyobb baj, hogy nem tudunk egy hozzávetőleges write amp számot, akkor sokkal pontosabban lehetne számolni a felhasználói szokások alapján, de ettől függetlenül, ha valakit az írási értékek nem zavarnak, szerintem nem kell ezen parázni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96) Benőke


Benőke
őstag

Nem vészmadárság csak nem akarnak az emberek lyukra futni.
Engem is elriaszt az az 1000 írás. Meglehetősen karcsúnak tűnik. OK hogy csak előre jelzett és lehet több is meg lehet ilyen olyan statisztika, de nem akar senki adatot veszteni. Egyébként is ha valaki mondjuk archiválni akarja az adatait, konkrétan nincsen hosszú távú megoldás. Lehet vinyóval szórakozni.
3000-5000 is kevésnek tűnik. Aztán 2 év múlva itt fognak minket győzködni, hogy a 250-500 írás is ennyi meg annyi évig elég? Mindenesetre nem jó a tendencia, mert nem nő az írási ciklus hanem drasztikusan csökken. Lehet olcsóbb, de a statisztikák engem csak elriasztanak. Amiről sokat kell magyarázni ott már nem lesz minden olyan szép mézes mázos.

(#97) dfsz34 válasza .mf (#88) üzenetére


dfsz34
őstag

"de amint a gép ki lett kapcsolva és újraindítva, már nem működtek az SSDk."

csak remélem, hogy nem vargáné beles táppal teszteltek, normál tápnál nincsen tüske, de még így is 90%-ban az elektronikus cuccok halála a ki és bekapcsolás

ha ilyen eset van, az arra utal, hogy áramforrás nélkül rohamosan veszíti a kiolvasható tartalmát az ssd. ami elképzelhető ugyan, de elég futurisztikus kijelentés

ssd-m ugyan nincs olyan, ami több éves, de pendriva-ra már lassan 2,5 éve kiiírtam adatokat, most direkt megnéztem, mert ez egy nagyon régi pendrive és 1,5 évig még gépközelben sem volt, nemhogy bedugva, áram alatt és simán olvas mindent.

[ Szerkesztve ]

(#98) forbence


forbence
csendes tag

Elég jó a cuccos, de lassan már csak 1x használatos SSD-ket fogunk kapni...:)

Egyébként ha az SLC-nek ilyen jó az élettartama, akkor miért nem azon a technológián fejlesztenek tovább??? (Csökkentik a csíkszélességét...)

[ Szerkesztve ]

(#99) Graphics válasza forbence (#98) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerinted?

Ha valami drágább nem fogják olcsóbban adni. A csíkszélesség csökkenéséből adódó hátrányok pedig ismertek.

az SLC-t nem halandóknak szánják, ennyi. Vállalati szintre próbálják pozicionálni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100) vadkörte válasza dfsz34 (#97) üzenetére


vadkörte
addikt

"...ssd-m ugyan nincs olyan, ami több éves, de pendriva-ra már lassan 2,5 éve kiiírtam adatokat, most direkt megnéztem, mert ez egy nagyon régi pendrive és 1,5 évig még gépközelben sem volt, nemhogy bedugva, áram alatt és simán olvas mindent."

Na azért az elég meredek lenne...

Nemrég adta meg magát 3 év igen intenzív gyilkolása után a 4GB-os Kingston Data Traveler pendriveom és abban tudtommal 0 hibajavító áramkör van. Kapott szegény mindent. 2,5 évig leválasztás nélkül rángattam ki mindenféle gépből. Közöttük igensok Vargáné és Tsa Bt. Tápegységgyár által készült tápos is volt.

Egy OFF példa az elhasználódásra. Volt valamikor régen - 2004 - egy Nikon D70 nevű digitális fényképezőgép. Abban az időben még a profi gépek zárszerkezete is 50-100.000 expozíciót bírt ki. (ennyire vállalt garanciát a gyártó) A D70-nél meg sem mertek adni számot. Egy jelenzős részük még mindig üzemel. (köztük az enyém is) Van a Naaagy Internet valamelyik rejtett bugyrában egy oldal, ahová az elhalálozáskori expozíciós számokat írhatták fel a tulajok. A D70-nél olt 35 expó is és volt 200.000 expo is. A hozzá képest ~5x olyan drága csúcsgépnél volt 2-3 expo is. Persze kevesebb, de nem is fogyott belőle annyi... :)

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.