Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ZGO válasza Chaser (#247) üzenetére


ZGO
tag

:C :))

(#252) Zeratul válasza peti_s (#250) üzenetére


Zeratul
addikt

Na ez nem teljesen igaz. IBM death star széria, folyadékfilm csapágyazása idővel elengedte a mágneses emulziót totális adatvesztés okozva a besülés előtt. Folyadékfilm csapágyas Seagate-em egyszer csak esztergálás hangot adott ki magából felpörgéskor és többé nem látta a rendszer. 10év után a maxtorom elhagyta az író olvasó fejét. Megint másik 6-7 éves Seagate elektronikája halt be.

(#253) dabadab válasza peti_s (#250) üzenetére


dabadab
titán

Azert nem ilyen vidam a helyzet, ahogy azt a Google sajat HDD-i is mutatjak.
(Es en is lattam mar HDD-t rendes gepben meghalni, de nekem azert joval kisebb adathalmazom van, mint a G-nek.)

DRM is theft

(#254) vadkörte


vadkörte
addikt

Nos. Tegnaptól én is 840 Basic tulaj vagyok. Este helyet cseréltek a Toshiba HDD-vel a noteszben, ma délben nekiálltam feltelepítettem a W8-at, ~ 3 óra alatt 75%-ban kész a belakás. Már csak néhány programot kell visszatenni, meg visszarakni az adatokat.

Üdv. V. Körte

(#255) TeeJay válasza peti_s (#250) üzenetére


TeeJay
félisten

maradjunk annyiban hogy egy vinyóban sokkal több minden tud meghibásodni mint egy SSD-ben ráadásul sokkal érzékenyebb termék is...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#256) peti_s válasza dabadab (#253) üzenetére


peti_s
addikt

Én még nem láttam ilyet, az elmúlt 6 évben, de gondolom a Google azért jobban terheli ezeket mint egy átlag felhasználó. Ha jól rémlik 2 TB-s WD Black-et használnak manapság.

(#252) Zeratul, igen, voltak szériahibás darabok, de azért tegyük hozzá h nem ez a jellemző. SP120, 160, 200 van egy halom állami gépben, 800 napot is meghaladott üzemidővel, és hibátlanul mennek. Ismerősömnek is ebből van 200-s db-ja, 700 vmennyi nap, ~12000 indulás, és 100/100. Természetesen halnak meg, de a HDD-k halálának 80%-t legalább az általam az előző hszben említett dolgok okozzák. Másfelől, a Seagate (nem akarok megbántani senkit), de sztem szemetet gyárt, több Seagate-el is találkoztam már, random lassulások, sok lassan írható szektor, nagyon nem pozitív a véleményem vele.

(#255) TeeJay, 1000x akkor sem rosszabb a szórása. Sztem a gyárból kijöttek nem rosszabbak gyári statisztikát nézve, inkább az a probléma h sokkal nagyobb odafigyelést igényel, ami hiányában tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

(#257) TeeJay válasza peti_s (#256) üzenetére


TeeJay
félisten

az árvíz óta elég hulladék lett minden vinyó... csak a környezetemben jó pár WD-t tudok ami haldoklik vagy már meg is halt notebook-ban
pont oda szinte nem is tennék vinyót csak SSD-t mert a kedves vevő úgysem fog vele kíméletes lenni
plusz a kedvencem hogy ágyon használják a cuccot és megfő a vinyó
SSD-nél sem a rázás/mozgás/leejtés nem lényeg illetve a hőmérséklet sem...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#258) ngabor2


ngabor2
nagyúr

főleg a win8 licenc miatt egy 60GB-os ssd-n gondolkodom. viszont ubuntu lenne rajta, normál napi használattal (net leginkább). a logok miatt aggódom egy kicsit. vagy nem érdemes? nem 1-2évre venném a cuccot, a noti is vagy 5 éves, és nem akarom cserélni még legalább addig, bőven elég nekem egy c2d 4 GB memóriával :D

(#259) Tom1939


Tom1939
őstag

Én még egy 256 gigás 830-asat vettem asszonyka hp 8510p gépébe (egyben windows 7 upgrade is lett). Teljesen elégedett vele.

A teszt alapján a 840-es is jó, de nem kell egyáltalán bánni a 47 ezret a 830-asért úgy láttom :)

(#260) Chaser válasza ngabor2 (#258) üzenetére


Chaser
titán

Ha valaki meg tudná mondani hogy hány évig megy a cucc amit veszel az valszeg a Bahama szigeteken nyaralna most is, mert lottozásból élne... :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#261) Fire/SOUL/CD válasza ngabor2 (#258) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"főleg a win8 licenc miatt egy 60GB-os ssd-n gondolkodom."
Miért, találtál 60GB-os változatot? (ha igen, akkor linkelnéd?)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#262) Chaser válasza Fire/SOUL/CD (#261) üzenetére


Chaser
titán

Moderátoroknak ahhoz is jár ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#263) Fire/SOUL/CD válasza Chaser (#262) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az is lehet. ;] De azért érdekel a dolog, mert a Samsung tervezi a 60GB-os modellek bevezetését, csak a legjobb tudomásom szerint jövőre esedékes (és itt nem közelgő új év első napjára gondolok)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#264) fogtunder válasza Fire/SOUL/CD (#263) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na annál a méretnél már én is elgondolkodnék a teherbíráson, azért egy egészséges win 7 telepítés megeszi a 60 giga nagy részét, eleve fele az írás, amit elbír, meg gondolom az írási sebesség is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#265) peti_s válasza fogtunder (#264) üzenetére


peti_s
addikt

Nálam W7+Office+minden egyéb program, kivéve a játékokat jelenleg 12,5 GB-t eszik le a C-ből. A dokumentumok mappát teljes egészében HDD-ről tolom. Úgyh én kíváncsian várom a 60 GB-s verziót.

(#266) Chaser válasza peti_s (#265) üzenetére


Chaser
titán

Én meg várom, hogy egy picit essen ennek a csodának az ára, 20-21k már elfogadható lenne. Még a torrentet is róla fogom tolni, kell a sok linux iso :K Kímélni nem fogom jobban mint bármelyik hdd-met az biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#267) peti_s válasza Chaser (#266) üzenetére


peti_s
addikt

Kímélni én sem kímélem túlzottan, de azért természetesen a töredezettségmentesítés, és az előtöltés ki van kapcsolva. :D HDD-vel sem laktam be sosem a C-t. Ez a titka a gyors Windowsnak. Nekem ez az új 60-s azért is jó volna, mert van pár régi gépem, amikre igen ritkán van szükség, és hát SSD-ről finoman szólva jobban hasítana a Win2000. A TLC-s 60 GB-sok pedig igazán bemehetnének 10k alá.

[ Szerkesztve ]

(#268) Chaser válasza peti_s (#267) üzenetére


Chaser
titán

A felesleget én is kikapcsolom, pl hibernálás se kell, ne foglaljon feleslegesen helyet. Ha van elég ram pagefile is off. De böngésző cache-t nem fogom máshova rakni, meg letöltéseket se, mivel valszeg számottevően csak ssd lesz majd a gépben, hdd csak menteni. Amúgy nekem is bőven elég lenne 60GB, maga a win 10-12GB. Csak böngésző, office, meg 1-2 kisebb segédprogi + egy NIS. Lassan-lassan sztem minden 60-as bemehetne 10k körülre, talán majd jövő ilyenkorra, vagy ősszel. Idén is ősszel volt nagyobb árzuhanás. Bár sztem a 60GB környékiek szépen el is tűnnek lassan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#269) peti_s válasza Chaser (#268) üzenetére


peti_s
addikt

Kár lenne ha így lenne, mert OS-nek semmi szükség nincs nagyobbra, árban pedig még a TLC nincs ott h HDD-t váltson.

(#270) Zeratul válasza peti_s (#267) üzenetére


Zeratul
addikt

Előtöltés önmagában nem sok vizet zavar, létrehoz pár prefetch filet. Kár letiltani mert Win7 eleve letiltja a defragot ha SSDt érzékel, a vinyóról futó dolgoknak meg nem árt ha van prefetch.

(#271) Balage76 válasza fogtunder (#264) üzenetére


Balage76
senior tag

A 840Probol van 64GB, de meg nincs forgalomban es a dolgok jelenlegi allasa szerint 80% hogy nem is lesz. A sima 840 120 GB-tol kezdodik, ebbol nincs 60-as.

(#272) Chaser válasza peti_s (#269) üzenetére


Chaser
titán

Ha megnézed a kínálatot, egyre kevesebb 60GB-os van. Már majdnem olyan árban vannak a 120-asok, mint tavaly ilyenkor a 60-asok, sőt ugye némelyik olcsóbb is. Jövőre drágább nyilván nem lesz, gyakorlatilag nem lesz szükség 60GB szekcióra. Azok mostani árán lesz sztem a 120-as széria. Magának a winnek elég, meg pár proginak, de úgyis csak az számít gyártóknak mi a jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#273) fogtunder válasza Balage76 (#271) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és ezt miért is nekem írod? nem én kevertem bele a képbe a (z egyelőre) nem létező 60-ast, csak írtam, hogy akkora méretnél már komolyan megnézném, hogy TLC vagy MLC meghajtót veszek. amúgy ha valami létezik, de nincs forgalomban, az számomra nem létezik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#274) kerekfej válasza Graphics (#183) üzenetére


kerekfej
addikt

Ami azt illeti a memóriákhoz se nagyon értettek,lásd DDR2 korszak alig tuningolható tuningramjaik után sokan elfordultak tőlük, mert inkább csak a külcsínre mentek rá a termék maga nem volt soha kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

(#275) TeeJay válasza Balage76 (#271) üzenetére


TeeJay
félisten

azért nálunk pl nincs olyan jó anyagi helyzet és ide bizony még az is megváltás lenne mondjuk 12-14ezres áron... 64GB a Pro-ból bőven elég mindenre
bár tudom a 128gigáson sokkal jobban keres a Samsung is de hát idehaza is látszott hogy a 64-es volt a bestbuy és vitték mint a cukrot :U

külföldön persze értem hogy van lóvé a drágábbra oda felesleges ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#276) vadkörte válasza peti_s (#267) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem kifejezetten SSD, de idekívánkozhat:
Nemrég jártam egy tipikusan mai - 18 éves - tinilánynál PPT okításon. Egy nem túlzottan erőmű - 2.8 Celeron 1GB RAM, 60GB(!) HDD (30+maradék) - gépe van, jó régi telepítésű WXp-vel. Panaszkodott, hogy lassú a gép és állandóan kiírja, hogy kevés a "C"-n a hely, pedig semmit se telepített. Valóban alig 400MB szabad helyet jelzett a WXp. A "D" 90%-a üres volt, ~fél óra ganyézás és tili-toli után a "C"-n 17 GB üres helyet sikerült találni.

Néhány napja írtam, hogy beszereltem a noteszben a Samut. Nem lett lángoló farkú gepárd a gép, viszont látványosabban gördülékenyebbé vált a működése.
Sajnos csak IDE módban működik, de nem érdekel, a TLC élettartamán sem rágódok annyira, ha addig bírja az SSD, amiíg a gép megy, már megérte a beruházás. Alignálás rendben, TRIM működik. Két partíciót hoztam létre (50GB+maradék), pagefile mindegyiken 2GB. A rendszer partíción (W8 + Office 07 + böngésző + médialejátszók + néhány felhasználói program) lényegében belakva, egyelőre frissítések nélkül ~39GB üres hely maradt.
Szerintem egy mai átlagos felhasználónak a 64GB lehet, hogy kevés lehet. Egy 120GB-oson már elég kényelmesen el lehet férni, de az SSD-t szerintem sem adat tárolásra találták ki. Arra még mindig a jó öreg HDD-t tartom alkalmasnak. Szerintem!

Üdv. V. Körte

(#277) kerekfej válasza TeeJay (#275) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 Pro 64GB MZ-7PD064BW

(#278) fogtunder válasza kerekfej (#277) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mire bejön, áfával többe van, mint a 120-as sima 840, szvsz semmi értelme, akkor már inkább egy crucial m4.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#279) Chaser válasza vadkörte (#276) üzenetére


Chaser
titán

Trim nem csak sata AHCI módban működik :F Nem tudom mivel nézted a működését, de a legtöbb sw csak azt mutatja, hogy a trim működőképes, nem azt, hogy működik. Parancssorból is csak azt lehet megtudni trim ready-e az adott ssd vagy sem, a sw-ek is ezt veszik alapul, tévesen. Eddig a HD sentinel volt, amelyik nem ezt figyelte, hanem a tényleges trim működést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#280) mobal válasza Chaser (#279) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet szoftveres megoldással helyettesíti a TRIM-et.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#281) brd válasza Chaser (#279) üzenetére


brd
nagyúr

A Win7 (gondolom a Win8 is) beépített driverével működik a TRIM, IDE(/P-ATA/Compatible/etc.) módban is (ha az egyéb feltételek teljesülnek persze - pl. a vezérlő tudja).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#282) Chaser válasza mobal (#280) üzenetére


Chaser
titán

De az nem trim:)

brd: Ezt viszont nem tudtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#283) peti_s válasza Chaser (#279) üzenetére


peti_s
addikt

Én is IDE-n hagytam, szándékosan, HD Sentinel szerint semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#284) vadkörte válasza Chaser (#279) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet, hogy valamit benéztem a TRIM-mel kapcsolatban. A Hard Disc Sentinel v4.10.9-cel néztem

Oprendszer: W8 Pro.


Üdv. V. Körte

(#285) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Na ez már alakul . Jó cikk köszi.

(#286) kerekfej


kerekfej
addikt

Samsung 470
S3C29MAX01-Y340 (Vezérlőchip)
K9LCGD8U1M-HCK0 (MLC Nand 30nm)
K4T1G164QE-HCE6 (128MB DDR2-667)

Samsung 830
S4LJ204X01-Y040 (Vezérlőchip)
K9UHGY8U7A-HCK0 (MLC Nand 27nm)
K4T2G314QF-HCK0 (256MB DDR2-800)

Samsung 840 120GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9CFGY8U5A-CCK0 (TLC Nand 27nm)
K4P2G324ED-FGC2 (256MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 Pro 128GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9PHGY8U7A-CCK0 (MLC Nand 27nm)
K4P2G324ED-FGC2 (256MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 250-500GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9CFGY8U5A-CCK0 (TLC Nand 27nm)
K4P4G324EB-FGC2 (512MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 Pro 256-512GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9PHGY8U7A-CCK0 (MLC Nand 27nm)
K4P4G324EB-FGC2 (512MB LPDDR2-1066)

(#287) PWF


PWF
csendes tag

Hali.

Érkezőben van egy 120g-s 840 TLC. Egy netbook-ba megy, rá meg win7.
Küldene valaki egy linket a telepítési és beállítási folyamatról?

(#288) vadkörte válasza PWF (#287) üzenetére


vadkörte
addikt

CIKK 1
CIKK 2

Üdv. V. Körte

(#289) PWF válasza vadkörte (#288) üzenetére


PWF
csendes tag

Kösz

(#290) jbl


jbl
aktív tag

Ki jött hozzá új Firmware. Van értelme frissíteni?

(#291) kerekfej válasza jbl (#290) üzenetére


kerekfej
addikt

(#292) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Nekem inkább az a kérdésem: van akinek sikerült? Nálam nem megy fel.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#293) vadkörte válasza ChRiS_RS (#292) üzenetére


vadkörte
addikt

Magican-nal le tudtam frissíteni.

Üdv. V. Körte

(#294) ChRiS_RS válasza vadkörte (#293) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nekem is felajánlja, hogy megteszi, de a frissítés megkezdése előtt hibát ír. (konkrétum nélkül)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#295) peti_s


peti_s
addikt

Én azt nem értem, h 24k volt a teszt írásakor W8 Upgrade-el ez az SSD, most pedig 28k W8 nélkül a legtöbb helyen. (Közben találtam pár 24k-s árat is, de szintén W8 nélkül. )

[ Szerkesztve ]

(#296) kerekfej válasza peti_s (#295) üzenetére


kerekfej
addikt

Itt még annyi.

(#297) vadkörte válasza ChRiS_RS (#294) üzenetére


vadkörte
addikt

Miről frissítenél mire? DXT06B0Q-ról, DXT07B0Q-re? Enyémen a DXT06B0Q fw volt amikor megjött, fw frissítés után se vettem észre sok külömbséget a működésben.
ITT találsz egy elég részletes leírást a Magican-nel történő fw frissítésről. Csak saját felelősségre és csak a Magican 3.2-vel végezd, mert ez támogatja a 840-t! Az SSD mellé kapott lemezen rajt van, vagy a support oldalról elérhető, ha Win8-at használsz, akkor Win7 kompatibilis módban telepítsd a Magican-t, ha Win7-et, akkor meg értelem szerűen. A frissítés előtt készíts egy lemezképállományt a telepítésről. A frissítés nem törli az SSD tartalmát, de az ördög nem alszik. (ezért karikásak a szemei)
A frissítésnél betallózod az előzőleg, mondjuk innen letöltött* .enc kiterjesztésű állományt tartalmazó mappát - ez a Magican kompatibilis fw - lefuttatod a frissítést, kicsit molyol, majd újraindul.

*: Köszönjuk kedves Black&White ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#298) ChRiS_RS válasza vadkörte (#297) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Win7 (64bit) és 3.2-es medzsik van a gépen, kibontom az általa letöltött zip állományt, kitallózom, nyomok egy okét, és úgy tűnik dolgozik, aztán jön a hibaüzenet. Mondjuk nem tudom mennyire van értelme erőltetni, ha így is jól műxik.

Korábban egy másik gépben 830-ast probléma nélkül tudtam frissíteni, emiatt sem értem, hogy mi franc van.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#299) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Én is most rendeltem egy 120-as nem pro változatot. Remélem nem fürdök be vele, de a 130mb/s írási tempó egy kicsit elkedvetlenített. Napi használat során akinek ilyen SSD-je van az meg van vele elégedve?

(#300) vadkörte válasza ChRiS_RS (#298) üzenetére


vadkörte
addikt

Melyik verzió van rajt?
Töltsd le azt is amit linkeltem. Van benne két file, neked az enc kiterjesztésű kell. Nekem ezzel simán sikerült frissíteni.

(#299) Godlike79
Én egy elég vén - 4 éves - notebookban használom. Mellete van egy OCZ Vertex3-am egy asztaliban. Annak 550MB/s a szekvenciális írási sebessége. A mindennapokban, használat közben - ~2 hete használom a Samut, ~1 hete az OCZ-t - semmivel sem érzem lassabnak a noteszt, csak mert 130MB/s-cel bír írni az SSD-je. A régi Toshiba HDD-hez képest fényévekkel gyorsabb.
A bootidő gyorsabb pár másodperccel, meg a leállás gyorsabb. Nem 5, hanem 7s... :U

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.