Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Oliverda válasza forbence (#98) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert akkor most kb. 60K lenne egy 64 GB-os SSD, és a felhasználók többségének nincs szüksége 100 éves élettartamra.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#102) Benőke válasza Graphics (#99) üzenetére


Benőke
őstag

'Vállalati szintre próbálják pozicionálni'

Jelenleg arra sem, mert nem nagyon látok a piacon.

(#103) Benőke válasza Oliverda (#101) üzenetére


Benőke
őstag

Na meg akkor nem vennél 5 évente 20k ért újat és kevesebbet is költenél. :D

(#104) Oliverda válasza Benőke (#103) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért kéne 5 évente újat venni?

Másrészt, ha még így is lenne, akkor egy SLC áráért 15 év alatt háromszor veheted meg az éppen aktuális egyik gyors modellt, amire az SLC-s meghajtó már bele sem fog menni az új gépedbe az újabb csatoló inkompatibilitása miatt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) fogtunder válasza forbence (#98) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre a konklúzióra gondolom a cikk részletes átolvasása után jutottál :)

azért nem az slc-ket fejlesztik tovább, mert egyrészt, ahogy írták, a csíkszélességgel együtt is csökken az élettartam, plusz rétegek hozzáadásával egységnyi területen több adat tárolható, gyorsabban, költséghatékonyabban lehet tárhelyet növelni. plusz még differenciálni is lehet a termékeket nand chip alapján.

a másik oka az, hogy az slc nand élettartama bőven túlmutat az egységsugarú felhasználó igényein.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#106) Benőke válasza Oliverda (#104) üzenetére


Benőke
őstag

Ezt hívják fogyasztói társadalomnak. Költs, költs, vegyél.

Na jó lehet nem 5 évente hanem 3 évente vehetsz újat.
A Céges gépemben lévő Kingston V100 256G 1,5 éves vagy valamivel több így halálközeli állapotban sem hozza meg a bizalmamat... :D A sz@r fogalmát elég erősen kimeríti.

Nekem olyannak tűnik ez mint egy félre sikerült lottó. Vagy vesztesz és bukod a pénzt ami nem kevés vagy nem nyersz vele semmit.

(#107) Oliverda válasza Benőke (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

Okosan, és körültekintően kell vásárolni. Örök életű elektronikai termékből pedig nem sok van. Valójában nem is igazán van ezekre szükség, mert a nagy részük úgyis sokkal hamarabb elavul mint ahogy beadná a kulcsot.

A Kingston V100 pedig nem volt egy túl jó választás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#108) NandoXXL válasza Benőke (#106) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Amiga 500 óta láttam már pár merevlemezt meghibásodni, nálam is bekrepált jó pár (volt köztük alig használt is) ,Maxtor és egyéb márkáknál volt pár katasztrófális széria (HDD).

Nem kell aggódni, sok garival és figyellemel kell venni.

A lottóval egyet értek, de ez mindenre igaz, ne sarkítsd az SSD-re:)

(#109) fogtunder válasza Benőke (#106) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen ezt, és kellemetlen dolog a tervezett elavulás, de...

a fogyasztói társadalom lényege az is, hogy ha nem értesz egyet az elveivel, vagy a végtermékeivel, azt úgy tudod kimutatni, hogy nem vásárolsz a termékből, nem fogyasztasz. az életben maradáshoz nem kell ssd, lehet nélküle boldog, produktív életet élni. én nem nézek tv-t kb. 4 éve, és boldogabb is vagyok így, a keresletet és a piacot ugyan nem befolyásoltam, de magamat nem idegesítem azzal, hogy a sz*rért kifizetek havi több ezer forintot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110) Benőke válasza Oliverda (#107) üzenetére


Benőke
őstag

Persze a megvett darabról előre lehet tudni hogy jó lesz -e vagy sem. Bocs nem vagyok mágus :D

Nem lehet előre tudni. Körültekintést, hogy gondoltad? Vagy hogyan képzeled el? Elolvasok 200.000hsz -t és amelyiket kevesebben szidják azt vegyem meg? :D

Utólag én is megmondom a lottószámokat de előre nem fogják ráírni hogy vagy jó lesz vagy nem.

(#111) NandoXXL válasza Benőke (#110) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Bekrepált már új noti vinyóm, szomszéd fél éves vinyója a gépemben stb... Bad sectorok gari alatt után stb. Sok mervlemezt láttam meghibásodni, nem értem miért az SSD-nél kell kiakadni.

idézet:
Utólag én is megmondom a lottószámokat de előre nem fogják ráírni hogy vagy jó lesz vagy nem.

Könyörgöm nektek, használjátok a googlet (+a fejeteket), nem kell mindig a legújabbat megvenni.

Vannak hibás szériák HDD Quantum, Maxtor, stb keress rá.

SSD OCZ Agility, Intelnél is volt nem részletezem.

(#112) Oliverda válasza Benőke (#110) üzenetére


Oliverda
félisten

Az az egész sorozat gyenge, nem csak egy darabról van szó, és sajnos a V200 is hasonló.

A körültekintés alatt arra gondolok, hogy vásárlás előtt elolvasol 2-3 tesztet, és esetleg kikéred a hozzáértőbbek véleményét a fórumon. Ez mind ingyen van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) dfsz34 válasza NandoXXL (#111) üzenetére


dfsz34
őstag

Mert valamit szidni sokkal egyszerübb, mint megérteni a múködését és kihasználni.

A másik, hogy a usernek nincs pénze ssd-re, ezért szidja azt. Komolyan mondom, használtam is, veszek is majd újat, most per pillanat nincs, mert odaadtam rokonnak, de én még olyan embert, aki hdd-ről váltott ssd-re nem hallottam, hogy szidta volna.

Csak olyanokat hallani, hogy szidják, akiknek nincs lehetőségük vagy akaratuk, hogy vegyenek.

(#114) unknownuser válasza Balage76 (#94) üzenetére


unknownuser
tag

"Az XS-en többnyire úgy tesztelik a termékeket, hogy időnként kikapcsolják."

Bizonyos tesztelők így csinálják, bizonyos tesztelők pedig nem így.

"másrészt a tesztben szerepel read error is, illetve minden adattárolás alapja, hogy a letárolást visszaellenőrzi a technika"

A hsz-emben - amire reagáltál - írtam, hogy "24/7-es írás-olvasás"!!! Szóval a hozzászólásod jelentős része nem hordoz infromációt. Mindenki tisztában van vele, hogy visszaellenőrzik az írást. A letárolást visszaellenőrzi a technika részhez meg annyit, hogy ahhoz, hogy a technika sikeresnek könyvelje el az írást, ahhoz elég, ha néhány ms-ig olvasható az adat.

"A 10-15 másodperces adattárolás akkor lenne igaz, ha a teljes kapacitás töredékén végeznék csak a tesztet. Ez ugye az SSD adattárolás miatt eleve lehetetlen."

Ahogy írod: 250GB-ot 250MB-tal, tehát kb. 1000 sec alatt teleírnák az SSD-t. De a 250GB-ból 80 GB static data, szal 170GB új adatot írkálnak rá. Ha azt felételezem, hogy mindig egy teljes 170GB-os ciklus végén olvassa vissza a tesztprogram az adatokat, 170GB/250MB/s=680 másodpercenként van egy visszaolvasási ciklus. (És akkor azt még nem is vettem számításba, hogy az olvasás jóval gyorsabb, mint az írás, és így az írási ciklus végefelé az SSD-re került adatok a 680 másodpercnél jóval kevesebb időt töltenek a meghajtón, mire visszaolvassák őket.) De én kétlem, hogy ezt így tesztelnék, szerintem inkább úgy működhet a tesztelés, hogy kiír a program 10-20-25 GB-ot, majd azt visszallenőrzi, mondjuk 20GB-tal számolva ez 80 másodperc. Akkor legyen ne 10-15 másodperc, ahogy eredetileg írtam, hanem legyen 80 másodperc(, de felőlem legyen akár az általad írt 16 perc). Előrébb jutottunk? Nem. Ez még mindig minimális idő ahhoz képest, amennyi ideig a cellának normális esetben tárolnia kell az adatot (napok-hetek-hónapok.).

De amúgy gőzöm sincs, hogy pontosan hogyan zajlik a visszaolvasás tesztelése az említett fórumon. Az első hsz-ben, illetve az első oldalon nem írnak erről, én pedig nem követem az elejétől azt a fórumot. Szóvel ha valaki tudja, hogy pontosan hogyan ellenőrzik az adatok épségét, akkor legyen szíves írja le. Érdkelne.

[ Szerkesztve ]

(#115) Vinyard# válasza NandoXXL (#111) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Persze, csak nem mindegy milyenek az arányok. Még a legdrágább prémiumcucc is mehet tropára 2 nap után, sőt, ilyen pozícióban is becsúsznak szar szériák, ettől függetlenül a technológiából adódóan egy átlagos HDD kisebb valószínűséggel megy tönkre 5 éven belül, mint egy TLC-s SSD.

A nyáron vásárolt ST500DM002-es Seagate Barracuda helyett inkább a 1,5 terás WD külső HDD-t választottam ki, mint "biztonsági tárolót", mivel a Seagate-re csak 1 év garit mert vállalni a gyártó, hiába egyébként egy jó winyóról van szó. Erre melyik ment tropára? Hát persze, hogy a külső HDD. AZ egy dolog, hogy 250 gigányi film szállt el, de olyan adatokat is elveszítettem, amelynek csak hetekkel korábbi "verziója" létezett pendrive-on, vagy a Barracuda-n. Ennek ellenére sokkal inkább bízom a létfontosságú adatok tárolását hosszú távon a garancia keretei között kicserélt WD HDD-re, mint az új Vertex 3 SSD-mre.

Viszont olyan szempontból én sem értem ezt nagy aggódást, hogy szerintem a 840 tulajok egy jelentős része (főleg itt prohardweren, ahol azért szerintem gyakrabban cserélgetik az embereik a vasakat, mint egy átlag ember az utcáról) 3 év múlva már úgyis egy másik SSD-t fog használni. Akkor meg kit érdekel, hogy átlagos felhasználással nem bírja ki 5 évig a cucc. Én sem tervezek a Vertex 3-mal 3 évnél hosszabb távra, ezért is voltam úgy vele, hogy inkább veszek egy olcsóbb, korosodó vezérlővel felszerelt modellt olcsón, mert néhány év múlva úgyis csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#116) Dr. Romano válasza Vinyard# (#115) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"3 év múlva már úgyis egy másik SSD-t fog használni. Akkor meg kit érdekel, hogy átlagos felhasználással nem bírja ki 5 évig a cucc."

Gondolom azt aki megvásárolja majd tőle az aprón. Vagy azt hitted hogy itthon mindenki a kukába dobja felesleges eszközeit?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#117) Archer


Archer
őstag

Végigfutva itt a hozzászólásokon azért furcsa néhányan hogy gondolkodnak. Gagyibb terméket adnak közel azonos áron mint a régebbi, minőségibb társa és amikor valaki meg szóvá teszi, nekiugranak, hogy 3 év múlva már úgyis lecseréled annyit meg kibír. Hát azért nah... Ha most nekiállnának a szalonok kocka Ladát árulni 2,5 millióért, lévén, hogy annak is négy kereke van meg végül is azzal is el lehet jutni A-ból B-be, azért sokan elég pöszén néznének.
Ok, rövidebb élettartam a technológiából adódóan, nincs azzal gond csak akkor adják is annyiért. Ne fél év múlva, hanem már megjelenéskor.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#118) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nagy köszönet a tesztért. Remélem 2013 Q1 folyamán lejjebb menek az árak, akkor lehet veszek egy nagyobb kapacitású ssd-t. Ha nem, talán akkor is :) . Jelenlegi agility3 60GB is jó szolgálatot tesz, elégedett vagyok a sebességével, de kicsit keveslem a kb 50 GB ( 15% legyen üres ) körüli effektív kapacitást.
A cellák fáradása miatt kevésbé aggódok, mint a kontroller elhalálozása miatt, amit sokan kevernek az elhasználódással. Február óta van a gépemben, 1 TB alatt van az írás, kb úgy érzem kihasználatlan a cucc.
250GB-vel számolva 4, vagy legyünk erősen pesszimisták 10 írásnál tartanék 1 év után. így számolva maradna még 99%, vagy 99 év.
Ha egy ilyen ssd 2-3 évig kibírja akkor nem volt rossz vétel, 4-5 év esetén tisztán megért minden forintot, ezen felül pedig az egyik leghasznosabban gépre költött pénz szerintem: rendszer és alkalmazások tárolása esetén úgy számolok elég lenne a kapacitás hosszabb távra, és nem hiszem, hogy rövid/középtávon lassúnak fog számítani.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#119) Vinyard# válasza Dr. Romano (#116) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Nézd, aki egy 3 éves TLC-s SSD-t vesz meg, az vagy tisztában van vele, hogy mennyire lutri az egész és ennek megfelelően nagyon alacsony áron veszi majd meg, vagy ha ennyire nem néz utána a dolgoknak, akkor megérdemli, hogy zsákutcába fusson. Nekem ez a véleményem. Pont a tudatos vásárlók relatíve kis aránya miatt tart ott a piac, ahol, pont az ilyenek miatt tudja megtenni a Samsung azt, hogy a szarabb terméket is ugyanolyan áron árulja, és a nincs rákényszerítve az árcsökkentésre, mivel bőven van rá kereslete.

(#120) Dr. Romano válasza Vinyard# (#119) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem más a véleményem, de ez így is van rendjén.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#121) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Na, akkor szeretettel várjuk a 850-es szériát, mert ez nagyon trade-off nak tűnik a 830-hoz képest.

x gon' give it to ya

(#122) Vinyard# válasza Archer (#117) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

"Ok, rövidebb élettartam a technológiából adódóan, nincs azzal gond csak akkor adják is annyiért. Ne fél év múlva, hanem már megjelenéskor."

Persze, mindenki ezt szeretné, én is ezt szeretném, de amíg a piac engedi az irreálisan nagy haszonkulcsot, addig azt ki is fogják használni keményen. Ez is a fogyasztói társadalmat kiszolgáló és egyben kihasználó piacgazdaság része.

Ha a Samu durván behasalna a 840-es szériával, mert hirtelen a kutya sem venné meg csak féláron a rövidebb élettartamú technológia miatt, akkor következnek kétszer is meggondolná, hogy el merjen-e kérni TLC-s SSD-ért annyi pénzt, mint egy MLC-s darabért. Csakis tőlünk, a vásárlóktól függ az egész. Szóval én ilyenkor nem a Samura szórok villámokat, hanem a vásárlói tömegekre, akik hagyják magukat megvezetni, és a reklám, meg a név miatt megveszi a rosszabb terméket drágán. Pedig nem kellene nekik napokat a technológiák tanulmányozásával tölteni. Elég pl. elolvasni ezen teszt első oldalát...

[ Szerkesztve ]

(#123) Graphics válasza Archer (#117) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kecskeméten 2 millióért árulják a Ladákat, patikaállapotú és autószállítóval viszik nyugatra ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) Benőke válasza Oliverda (#112) üzenetére


Benőke
őstag

Mondjuk a V200 -at és a v200+ erősen ajánlgatták is annó, de hogy kifutott most már nem jó. OCZ nem jó, intel nem jó. Egy másik fórumon azt mondták Samsung nem jó, meg olvastam minden félét. Szóval a tesztek annyit érnek hogy megtudjuk a sebességét és kb ennyi. A vélemény meg olyan hogy mindenkinek van de hogy a legtöbb nem fog egyezni... Magyarul lutri...
Szerettem volna venni az itthoni masinába is egyet, de annyit olvastam, hogy inkább most már nem veszek :D

(#125) Oliverda válasza Benőke (#124) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég nagy kontár lehetett aki a V200-at ajánlotta neked, mert már a tesztünkből is kiderült, hogy egy abszolút felejtős szériáról van szó: [link]

Az OCZ, Intel, Samsung az esetek többségében jó, de mint szinte bármilyen más jellegű termék esetében, úgy itt is minden szériában akad 1-3%, ami idő előtt megdöglik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#126) dabadab válasza Benőke (#124) üzenetére


dabadab
titán

A V200 meg a V+200 ket teljesen kulonbozo SSD, annak ellenere, hogy a nevuk csak egy karakterben ter el. Az utobbi ajanlott, az elobbi kerulendo.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#127) TeeJay


TeeJay
félisten

úgy látom megy a sírás a TLC miatt megint :D
sebaj ugyanez volt SLC-->MLC váltáson és láss csodát ma meg mindenki MLC-t vesz és eszébe sem jut az hogy majd 1-2év alatt elhasználódik
jövő ilyenkorra már lecseng ez a hiszti is és mikor mindenki rájön hogy egy 120-250gigás TLC-s 840-el is lehet 3-400TB-ot írni aztán rájönnek hogy 1év alatt 10TB-ot sem érik el akkor majd lenyugszik a hangulat.

remélem nem mondok hülyeséget de szerintem hamarosan hozzászokunk a TLC-hez is ugyanúgy mint anno az MLC-hez és akkor majd jön a QLC (quad level cell) ami meg majd 4bitet fog tárolni és 500újraírás után kampó de még azzal is lazán 100TB-nyi írásokat lehet majd alkotni ami még szintén 10+ éves felhasználást kínál...

na szóval röhögök ezen a "hamarosan eldobható SSD-t kell vennünk" dumákon
csak mert valaki haverjának az unokatestvérének a szomszédjának meghalt egy SSD amiben nem a NAND fáradt el hanem valszeg gagyit vett és a vezérlő...

ami lényegesebb kérdésem lenne
hogy az Anandtech és több külföldi oldal honnan a francból szedte hogy a 840/840Pro-ban már nem 27nm-es hanem 21nm-es TLC és MLC Nand kerül?
most akkor ezek szerint nemhogy MLC-ből de még a TLC-ből is 27nm-en gyárt továbbra is a Samsung
amikor Toshiba már régen bejelentette a 19nm-es TLC-t?

még a 840Pro-nál el is hittem hogy maradtak 27nm-en és MLC-nél de ez fura nekem hogy a TLC is maradt ilyen csíkszélességnél holott más gyártó már továbblépet réges régen.
pont a Samsung ne követné a Toshiba-t ebben?

na szóval kinek van 1000%-ra pontos infója hogy külföldön miért beszélnek 21nm-es MLC és TLC-ről a 840Pro/840-el kapcsolatban?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#128) dabadab válasza TeeJay (#127) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ezert nem ertem ezt az egeszet. Amiket itt a nepek elovezettek az alapjan:

Megdoglott SSD-k halaloka:
vezerlo: 100%
cellak elettartama: 0%

Amit a forum kozonsege szerint fejleszteni kellene:
vezerlo: 0%
cellak elettartama: 100%

Biztos bennem van a hiba, hogy ezt nem ertem :U

DRM is theft

(#129) TeeJay válasza dabadab (#128) üzenetére


TeeJay
félisten

mi lesz itt ha 2-3év múlva jön a QLC te jó ég :D
1éves működési időt fog mindenki sírni holott 10+ évet azok is lazán elmennek majd hanyagabb napi felhasználás során is :R

bánja a fene hogy csak 100TB-ot lehet ráírni csak legyen a 250gigás 20ezer alatt hogy minden gépbe alapjáraton belekerüljön és már mindenki mennyivel boldogabb lenne
minőségi sebességugrást lehet elérni még régebbi gépeken is
a vinyókat meg kezdhetnénk végre tényleg csak adattárolásra használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#130) Dracula válasza Benőke (#106) üzenetére


Dracula
senior tag

Hogy méred le, hogy hol tart?! Most lesz 2 éves a V100-am... :)

Üdv!

(#131) brd


brd
nagyúr

Valaki, legyen kedves, árulja már el nekem, miért küzdenek annyira a csíkszélesség-csökkentésen? Nem férnek a chipek a házba, vagy mi? Vagy ennyire számít a gyártás folyamán veszendőbe menő wafer?

The only real valuable thing is intuition.

(#132) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Van itthon egy 17600 (2év+) üzemórás Crucial C300, 24/7 konfigban. SSD Life 2021-es T.E.C. dátumot tippel.

Mikor megjelent ez a modell akkor számolgatták, hogy mennyit bír. Az alapján már halott kéne hogy legyen.
De az igazat megvallva teljesen mindegy mert bőven megszolgálta az árát, fontos dolog meg nincs rajta.

--- ---

(#133) Plexicushio válasza Benőke (#106) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ezt hívják fogyasztói társadalomnak. Költs, költs, vegyél.

Tervezett Elavulás

(#134) Graphics válasza brd (#131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mennek rá a csíkszélesség csökkentésére, hogy adott anyagmennyiségből több chipet tudjanak gyártani :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#135) dabadab válasza Plexicushio (#133) üzenetére


dabadab
titán

"Tervezett Elavulás"

Nem, nem az.
Tenyleg unalmas mar, hogy mindig, mindenki ezzel jon. Nem, egy csomo dolog nem tervezett elavulas, hanem egyszeruen igy mukodnek a dolgok.

DRM is theft

(#136) Plexicushio válasza dabadab (#135) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Talán esetleg előtte nézd meg a filmet. :U

(#137) Graphics válasza Plexicushio (#133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, fentebb én is linkeltem :P

Van benne valami, viszont a filmben szereplő összes oldalt meglátogattam ,az epson nyomtatóssal kezdtem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138) Horvi


Horvi
őstag

"Cikkünk elején elmondtuk, hogy kalkulációnk alapján napi 10 GB írással számolva a szóban 250 GB-os modellnek nagyjából 20 évre lenne szüksége a teljes elhasználódáshoz."

Ebből mondatból kimaradt egy szó (forgó). Gondolom a szóban forgó kifejezést akartad használni.

Hello darkness, my old friend...

(#139) Graphics válasza Horvi (#138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, és itt még mindig az íráson van a hangsúly, azzal, hogy valaki a rendszernek használja, nem fog ekkora adatmennyiséget generálni, de max közelít hozzá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#140) dabadab válasza Plexicushio (#136) üzenetére


dabadab
titán

Megneztem. (Ezen felul megis csak mernok vagyok, tehat az elmelet szerint nekem kellene beleraknom a tervezett avulast a cuccokba - aztan valahogy megse csinalok ilyet.)

DRM is theft

(#141) Graphics válasza dabadab (#140) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor te egy jó mérnök vagy :D

Sajnos tapasztaltam, egy cégnél dolgoztam és a mérnök tervezett, az előkészítés dolgozott, és megpróbáltak minél kevesebb anyagból olyan terméket gyártani, ami még nem törik össze....

Gyártás előtt fél nap ment az anyagbeállítással, ha nem több, láttam a végterméket :D úgy ki volt centizve, hogy a próbagyártás során nem volt sarka a terméknek :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#142) fogtunder válasza Graphics (#141) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért az árverseny miatt kikényszerített, végletekig hajszolt költséghatékonyság és a tervezett elavulás két külön fogalom. nem mindegy, hogy eleve beletervezik, mert különben túl hosszú lenne az életciklus, vagy egyszerűen csak gányul gyártják le.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#143) franc0 válasza fogtunder (#142) üzenetére


franc0
őstag

Ne zavard már össze szegény összeesküvés-elmélet keresőket.
Teljesen megzavarodnának, ha a saját sikertelenségük, sivár életük miatt nem lehetne okolni "Őket".

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#144) Graphics válasza franc0 (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

;] Aha, persze

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) dabadab válasza Graphics (#141) üzenetére


dabadab
titán

"és megpróbáltak minél kevesebb anyagból olyan terméket gyártani, ami még nem törik össze"

Meretezni kell a dolgokat, ha feleslegesen sok anyagbol keszul valami, az is pazarlas, raadasul megdobja az arat es utana a kutya se fogja megvenni (pont mint itt, egyebkent: megy a siras az MLC/TLC miatt, de amikor odajut a dolog, hogy akkor lehet am venni SLC-t is, dragabban, akkor hirtelen megiscsak mindenki MLC-t / TLC-t vesz).

DRM is theft

(#146) szacsee


szacsee
nagyúr

Inkább megtartom magamnak a véleményem, ellenkezik az alapelvekkel.

(#147) Graphics válasza szacsee (#146) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lőfegyver? :D ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#148) szacsee válasza Graphics (#147) üzenetére


szacsee
nagyúr

Volt benne minden, de sok itt a moderátor, inkább berakok egy képet, amin elgondolkodhatnának páran.
Majd ha a TLC-s is itt tart, akkor folyt. köv.
Én fosok tőle, főleg, hogy eddig csak a koreaiak jöttek ki vele, semelyik más nagyobb gyártó, ennek fényében túl lágynak találom a végszót/következtetést!

[ Szerkesztve ]

(#149) franc0 válasza szacsee (#148) üzenetére


franc0
őstag

Jól látom, hogy 6000 terabájtot adtál neki? Beszarás. Ez minden, csak nem átlagfelhasználás. Ha beszarik, csak magadat okolhatod, mert 20 ezres tesco bringával indultál a Tour de France-on.
Ez kb. 23 500 ciklus, ami a gyári adat többszöröse.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#150) Graphics válasza franc0 (#149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na vázold nekem akkor ezzel mégis mi a gond? az egy 830-as amit linkelt, és 6PB felírt adat után is 86%-os a cucc...

Mi vele a gondod, és miért "tescos bringa", akkor mi az igásló nálad? / mondjuk valahogy nem vagyok meglepődve, hogy így közlöd a gondolatokat :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.