Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) imibogyo válasza katt777 (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Konkrétan a felhasznált alkatrészek minőségére, amelyek nem bírnák a terhelést, esetleg ciripelnének... :U Leszabályozott VGA-n persze kisebb eséllyel jönnek ki hardveres (ne adj isten, driveres :D ) hibák, ergo lehet szemetet teríteni, nagyobb a haszon, amire meg égető szükségük van. ;)

Szerintem ezt a "gyenge minőséget" nem szabad leszűkítened még gondolatban sem csak az AMD-re. Csak én legalább 3 darab NV csúcs kártyával és 2 AMD csúcs kártyával szenvedtem a "coli whine"-tól (mivel ez általában csúcs kártyákat érintő probléma). Akkor az mi? A fórumok most is teli vannak a GTX970-es nyavalygásokkal is. Mert én meg mondhatnám a te gondolatmeneteden elindulva, hogy térítse vissza az NV a pénzemet, mert 180.000 Ft-ért "hibás" hardvert ad el..... (ahogy ilyen szempontból az AMD is). Szóval ez a "gyenge minőségű komponensek" problémakör színtől függetlenül megtalálható. Egyébként pedig a legtöbb ilyen kártya NV és AMD oldalon is a gyártópartnerektől jön, nem az anyacégtől nem referencia kártyák, tehát ezért őket okolni eleve balgaság.

És pont emiatt a hírhez kapcsolódva az AMD sem foglalkozna ezzel, ha mondjuk a ciripelő Sapphire kártyákkal lenne a probléma, akkor azt oldja meg a Sapphire. Vagy, hogy NV oldalról is mondjak akkor az ASUS vagy az MSI (az én esetemben pl. GTX 680 volt ilyen és egy MSI 970). ;)

Épp ezért én azt gondolom, hogy ténylegesen a fogyasztás csökkentése a cél. És mondjuk amikor CSS-zek (amit már a mákdarálóm is 180 FPS-el futtat), akkor akár maradhatna passzívban is a dVGA (lásd ASUS Strix).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.