Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Crystalheart válasza Huma (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiszen ezt is írtam Japánról. Mindenhez papír kell, és a legtöbbször diploma.

"A japán fiatalok nagy része nemcsak érettségizik, hanem többségük felsőoktatási intézményben is folytatja tanulmányait. Az iskolázottság foka olyan magas, hogy különösebb szakképzettséget nem igénylő rutinmunkákra (titkárnő, bolti eladó, ügynök stb.) is csak felsőfokú képzettség birtokában van kilátás. Ezzel együtt 2002-ben a végzettek 53%-a nem tudott elhelyezkedni a recesszió miatt." - Forrás: Hidasi, 2002

Hát hogy azóta mi alakult, azt nem tudom, de tíz év alatt a munkahelyek feltételei nem tudnak nagyon sokat változni.

(#102) Ringman


Ringman
nagyúr

update

(rövid)

[ Szerkesztve ]

(#103) Vladi


Vladi
nagyúr

azt mondják, csak ami elmúlt, az a biztos.

Valójában még annyira sem, mint ami jön. :D

Így azért elengedhető az ideg jó része.

Egéybként mondottam fentebb, hogy semmi se biztos még, ezért korai a kiborulás. Ezt annyiszor, de annyiszor eljátszották már az elmúlt x évben. (így írom, mert így polkorrekt. :DD )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#104) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"a történelem számomra nem a hazafias nevelést foglalja magába, hanem a történelem ismeretét." - Ami azt illeti, a történelmet csak szorosan az irodalomhoz kötve volna értelme tanulni - legalább a magyar vonatkozású részeken -, amit nehézkes angolul megoldani, már csak a források miatt is. Más kérdés, hogy egyelőre csak ott van ez, ahol a töri tanár és irodalom tanár egyazon személy, és még tehetséges tanító is, mert nem épülnek egymásra. A kettőt egybekötve azonban érvényt szerezhetne az az elv, hogy a történelemismeret is járuljon hozzá a hazafias neveléshez, hiszen az irodalom már egyértelműen azt alapozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#105) Ringman válasza Crystalheart (#104) üzenetére


Ringman
nagyúr

"történelemismeret is járuljon hozzá a hazafias neveléshez"

milyen a hazafiságra/hazafiasság nevelő történelemoktatás?

történelmet meg gazdasági ismeretekkel is együtt kellene tanítani.

(#106) Gergosz2 válasza danih (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem volt hittanom 12 évig mégsem lettem pap :UBaár hozzá teném hogy egyházi iskolába jártam.Én szerettem ,semmi bajom se volt vele, jó volt llátni a világot egy msáik szemszögből is, meg persze azt sem felejtem el hogy katolikus vagyok , úgyhogy nem ártott megismerni mégis miben hiszek.

Mondjuk azt tényleg nem tartom valami szerencsés ötletnek , hogy olyanokra is ráerőltetik akik tényleg nem akarják.
Szerintem ezt olyan redszerben kéne futtatni, hogy az iskolákban jelen lenne a hittan oktatás de csak önkéntes jeleggel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#107) Crystalheart válasza Ringman (#105) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, középiskolában/gimnáziumban a gazdasági ismeretek alapjait meg kellene tanítani, és legjobb volna a történelemmel egybekapcsolni, ezzel egyetértek.

Nem hazafiasságra nevelő történelemoktatást említettem, hanem hogy a történelemoktatásnak hangsúlyosabban kellene kellene hozzájárulnia az irodalom oktatásához, mintegy hátteret, alapot adva a művészi látásmódok megértéséhez. Hiszen az irodalom maga az, ami a fiatalban a legtisztább hazafias érzelmeket alakíthatja ki. Tán nem is a nevelés a legjobb szó erre.

Én még azt tapasztaltam, hogy még a két tárgy üteme is gyakran eléggé elcsúszik, és olyan irodalmat tanulnak a fiatalok, aminek még nem tanulták a történeti hátterét (vagy, leckétől függően túl rég tanulták), esetleg fordítva, olyan eseményeket vesznek, amiknek még hónapokig nem fogják látni a művészetben lecsapódott emlékét.

(#108) Ringman válasza Crystalheart (#107) üzenetére


Ringman
nagyúr

így már oks. :)

--
akkor már hozzácsaphatjuk a rajz/művészeti órát is a fenti kettőhöz.

(#109) Vladi válasza Gergosz2 (#106) üzenetére


Vladi
nagyúr

Senkire sincs ráerőltetve. Lehet etikát is választani. Az ilyen jellegű oktatás meg ráfér minden nebulóra.

Egyébként én is egyháziba jártam, egy kemény évet. :DD Ott is ment a hőbörgés, hogy miért tanulunk ilyet. MOndtam: vegyétek úgy, hogy hozzátartozik a műveltséghez. Aki meg nem lesz művelt értelmiségi, annak az is nagy szó, havalamit egyáltalán tanul. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#110) Gergosz2 válasza Vladi (#109) üzenetére


Gergosz2
veterán

omg. :Y

Aki egyházi iskolába megy az nem tudom miért hőbölög ezért.Mindenki jól tudja hogy ott kötelezően tanítják a hittant, beiartkozás előtt még monják is, szóval senkit sem ér váratlanul.
Ez kb olyan mintha elmennél egy matek tagozatos gimibe és ott hőbölögnél, hogy miért van ennyi matek

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#111) Ringman válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


Ringman
nagyúr

kivéve azt a jelenséget, amikor önkormányzati iskolából lesz állami, és csak az az egy van a településen...

(#112) Vladi válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért, mert nem mentünk. Vittek. Az iskolánk bezárt. az egyház átvette. Úgy mindenestől. Vagy mentünk, vagy kerestünk másik iskolát. 1 évre már mindegy volt, maradtunk. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#113) proci985 válasza Gergosz2 (#106) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem is volt hat évig...

egyik tanár komolyan vette, nála konkrétan végigmentünk a biblián meg gyakorlatilag a teljes egyháztörténelmen. alapműveltség részeként néha hasznos. későbbiekkel folytattuk a történelmet, ill utolsó éven kaptunk egy idősebb atyát, aki picit életre készített -avagy a felismerés, hogy 12.ben vaskalapos hitoktatás már értelmetlen-, gyakorlatban ott tanulás már sok nem volt, én folyamatosan német szövegeket fordítottam párhuzamosan a padban, időoptimalizálás jelszóval. persze, aki hittantanárnak akart menni, annak ő is keményen adta a feladatokat, de olyan volt egy.

szimbolikaszinten mondjuk nagyon érdekes a vallás, de ahhoz meg olyan tanár kell, aki ért a témához. bár konkrétan nálunk atyák között elég sok volt eléggé képben Junggal kapcsolatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#114) tildy válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, ahol nincs valasztas. A mi altalanos iskolank muveszeti suli volt nagyon regota. Most atadtek az egyhaznak. A valasztasi lehetosegrol annyit, hogy egy iskola van a faluban, az eljarkalas, foleg 10 even aluli gyeremekeknek nem megoldott mas telepulesre. Kotelezo nekik a hittan. Akkor is, ha ateistak.
Szoval de, van akit varatlanul er.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) Ringman


Ringman
nagyúr

Szénszünetre kényszerülnek az egyetemek

miközben:
22 ezres Fradi-stadion épülhet

megint sikerült eltalálni a fontossági sorrendet. :W

(#116) Z86 válasza Ringman (#115) üzenetére


Z86
őstag

Már el se olvasom az ilyen híreket. Talán 2014-ben sikerül megoldani a problémát, ha nem, akkor: [link]

(#117) Ringman


Ringman
nagyúr

(#118) Ringman


Ringman
nagyúr

újabb fejezet a NEMTANDÍJ történetében:

Csak 10 500 ösztöndíjas hely maradna jövőre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.