Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D1Rect válasza tildy (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Néhány generáció alatt felfordulna a világ, ha az iskolában gondolkodni tanítanának a memória gyakorlatok helyett.

(#52) Fecogame


Fecogame
veterán

nem tanítják meg gondolkodni őket.

Nem úgy emlékszem, mintha bármikor is gondolkodni tanítottak volna. Sokkal inkább csak megjegyezni dolgokat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#53) Crystalheart válasza Иван (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A különbség, hogy diplomát venni nem általánosan bevett gyakorlat, és ráadásul nem jegyzik sehol. A sikeres csalással szerzett jegy viszont elidegeníthetetlen, utólag bebizonyíthatatlan. Tudod te, hány csoporttársamnak volt rádiós, füljáratba dugható fülhallgatója, meg kamerás szemüvege? :) Minden olyan teremben lehet ezeket használni, ahol nincs leárnyékolva a mobilhálózat. És lazán megkapták a négyest egy átbulizott félév után, én meg agyonszenvedtem magam, csak hogy legalább nagyjából tudjak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#54) Иван válasza D1Rect (#51) üzenetére


Иван
őstag

Őőőőő, izé, a legtöbb ember akkor se tud (akar) értelmesen gondolkodni, ha szeneslapáttal verik őket.

SZERK
Crystalheart: elvileg a munkaerőpiacon neked lesz majd előnyöd, mert a legtöbb munkáltatót nem érdekli a diploma (az meg, hogy négyes voltál vagy hármas, pláne nem), ha niocns az se gáz, csak tudd a dolgod.

De ebbe ne menjünk bele, mert erősen off.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#55) D1Rect válasza Иван (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért?

(#56) Иван válasza D1Rect (#55) üzenetére


Иван
őstag

Nem tudom.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#57) Crystalheart válasza Иван (#54) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, szerintem se menjünk nagyon bele, én csak az egyetemi oktatás minőségéről beszéltem. Annak ellenére, hogy sokakat szórnak ki, a rosta lényege maga megkérdőjelezhető... Nyugaton a világelső egyetemeken ennél sokkal kreatívabb módszerrel tanítanak, és kreatívabban is kérnek számon - tudtommal.

(#58) krizmo_ válasza Crystalheart (#57) üzenetére


krizmo_
addikt

Pl.: Nálunk volt olyan "tanár" az egyetemen, akinél egy zh úgy nézett ki, hogy hátul 2 ember elől ő, minden elpakolva a padról, és járkált. Az egyértelmű volt, ha valaki puskázott bukta a tárgyat. De olyan is volt, hogy a "tanár" azt mondta, akit puskázáson kap, nem csak őt de az egész évfolyamot 1-re értékeli. Mivel nagy volt a nyomás, és egy 100-as előadóban, ami tele van elgondolkodsz, hogy megéri e, ha meglincsel a tömeg....
Azt hiszem ezek elég jó módszerek...
Én mindenhova a tudásért mentem és nem azért, hogy papírom legyen róla...

(#59) sztanozs válasza krizmo_ (#58) üzenetére


sztanozs
veterán

De olyan is volt, hogy a "tanár" azt mondta, akit puskázáson kap, nem csak őt de az egész évfolyamot 1-re értékeli.
Mondjuk ezt nem teheti meg (semmilyen körülmények között), de jó sztori. ;]
Illetve ha nálunk megcsinálták volna, a hallgatók olyan pert akasztottak volna az iskola nyakába, hogy nem csak a tanárt, de még a dékánt is rendesen megrángatták volna. Volt pereskedés a felnőttképzési doksik kiállítása körül is anno.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#60) krizmo_ válasza sztanozs (#59) üzenetére


krizmo_
addikt

Na, igen, kérdéses, hogy tényleg megtette volna. Az nem derült ki, senki nem kockáztatta meg. Persze egyeseknek nagy szájuk volt, de senki nem puskázott, mert hát ha beperelik a tanárt, ha nem a bűnbak akkor is kap.

(#61) Иван válasza krizmo_ (#60) üzenetére


Иван
őstag

Ilyenkor az van, hogy független bizottság osztályoz, ha nem vagy elégedett a jeggyel. ÉS azt kapod, az eredeti tanárod ilyenkor már nem adhat félévi/évvégi jegyet.

Lehet be se kell járnod hozzá.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#62) Crystalheart válasza krizmo_ (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, próbálkoznak. Nálunk az 500-as előadóban, ahol egyszerre olyan 200-250-en írtunk, minimum egytucat felsőbb éves járkált fel-alá. De a modern technika szemmel kiszúrhatatlan... Egy olyanra sem emlékszem, amikor lebukott volna valaki.

Persze az olyan matekZH-knál, ahol feladatot kell megoldani, a puska nem nagy segítség, hacsak nem állunk összeköttetésben valami zseni haverunkkal közben. De azért elkeserítő volt látni, hogy azok, akiknél középiskolában simán jobb voltam matekból, ilyen eszközökkel lazán aláztak a vizsgán.

(#63) krizmo_ válasza Иван (#61) üzenetére


krizmo_
addikt

Tudom, hogy mi van ilyenkor... :U Nem ez volt a lényeg....
De ennek lefolyása, amúgy sem ilyen egyszerű... majd meglátod, ha ilyen helyzetben kerülsz.... Azért velem nem nagyon fordult elő, hogy nem voltam elégedett egy jeggyel, de ha mégis nem mentem sehova, mert annyira nem volt rossz a helyzet...
Persze be se kell járnod az előadóhoz, és felveszed következő félévbe a tárgyat, egy másik előadónál, csúszás van....

Crystalheart: de te szakképzőbe jártál nem....?

[ Szerkesztve ]

(#64) Иван válasza krizmo_ (#63) üzenetére


Иван
őstag

Attól függ milyen előadás. Ha választható, vagy kötelezően válaszható akkor nincs csúszás.

Ha azon az egyesen múlna a jegyem vagy bármim, akkor balhéznék, ha nem, akkor irreleváns, én is hagynám.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#65) Crystalheart válasza krizmo_ (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Programozó szakközépbe, miért?

Amúgy vannak már olyan termek - talán azóta az ELTE IK-s termünk is ilyen, de 4 éve nem jártam ott -, ahol jelez a rendszer, ha bekapcsolt telefont vagy egyéb rádióhullámú jeladót érzékel. Ez a jó irány, csak drága mulatság. (Az SZFE felvételit egy BME-s nagyteremben írtuk a régi épületben, ahol semmi hasonló nem működött. Nem egy fojtott megjegyzést hallottam, hogy "ha ezt tudom, hát hozom a digitalizált filmtörténeti lexikont...") Ha a puskázás ezen új módjait is kiiktatják, akkor talán sikerülhet reálisan belőni a követelményeket, és például a diszkrét matematika elmélet nem gigamemoriter-tantárgy lesz, hanem némi logikát is igényel majd.

Ami azt illeti, nekem az elveimmel is ütközött a puskázás, meg teljesen béna is volnék hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) JColee válasza Иван (#54) üzenetére


JColee
őstag

a legtöbb munkáltatót nem érdekli a diploma
Ez hülyeség.

Egyébként neked marja a szemedet a BME, vagy mi? Akárhányszor egy ilyesmi topikot látok, állandóan vele példálozol.

[ Szerkesztve ]

(#67) Vladi válasza JColee (#66) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs diplomád, szóba se állnak veled. Ha érettségid sincs, még a gyárba se kellesz. Ez van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#68) tildy válasza Vladi (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Otthon. Tegyuk hozza.
Mert itt nem egy munkatarsamnak nincs diplomaja, viszont a tudasuk. Hat, szeretnek ott lenni, ahol ok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) Ringman válasza tildy (#68) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert ez egy papírország.

ahhoz pl hogy vegyek 1 számlatömböt a papírboltból kell igazolás arról, hogy egyéni vállalkozó vagyok + még az adóigazoló kártyám is - mint magánszemélynek. ha nem én venném meg, még elvileg meghatalmazás is - két tanuval persze.

mert így biztosan nem lesz számlagyár. javárjunkmár, nem ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#70) tildy válasza Ringman (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Felreertes ne essek, nem az orszagot szoltam le, hanem a hozzaallast ( nem irtal ilyet, csak valaki felreertheti a mondandom).

Vajh miert kell ez a fajta szuro ott, es mashol miert nem? Miert ez alapjan szurik ki a lehetseges munkatarsakat? Tenyleg a papir adja a tudast? (NEM!)

Akkor mirol beszelunk?

Valami, valahol nagyon elromlott. Lehetne jobban. Meg csak "penzbe" se kerulne. Lehetne szurni, maskepp, mashogy, de nem . Mert egy felveteli tesztsorral dolgozni kell. Bizony. Lehet valakinek nem fulik hozza a foga.

Igy a konnyebb ut marad, ranezunk milyen papirja van, es megmondjuk alkalmas lehet-e. Nincs papir? Akkor nem vagy jo, ALKALMATLAN vagy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) D1Rect válasza tildy (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Arról nem is beszélve, hogy a nagy papírozásban:
-teljesen inkompetens emberek kerülnek rossz helyekre
-nem fizetik meg(akinek papírja is van, meg érti is az nem vállalja el annyiért)

Nyilván nem mindenhol, de nem egyedi esetek.

(#72) Ringman válasza tildy (#70) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem vettem országleszólásnak. főleg mert igaz.

egyetértek a többivel is, amit írtál.

egyébként cége válogatja, kis/mikrovállalkozásban szerintem ritkább ez, mint nagyobbnál.

nálunk pl a szerkesztőnek (építészet) nincs érettségije (szakmunkást végzett) - most csinálja majd jövő nyáron (>30 éves egyébként) de jól dolgozik, itt van már talán 6 éve.

most végzett/hallgató építészek meg nem rosszabb munkát végeznek.

(#73) proci985 válasza Иван (#46) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csak 54? egyébként ja, én sem leszek mérnök:).

nem a követelmény rendszer a baj. hanem szinte nincs gyakorlati oktatás. meg pár dolog elavult, késve reagálnak a trendekre (fb fal alapján algel vizsga legalább 10 éve kb változatlan formában megy pl).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74) krizmo_


krizmo_
addikt

Azért papír kell a tudásról, különben mivel igazolod, hogy értesz a dolgokhoz. Arról nem is beszélve, hogyha valaki felvesz, annak adózni kell utánad és fel kell tüntetni a végzettséget. Én nem mondom, hogy mindenhez diploma kell, mert nem.
Azt tudom én rengetegek tanultam fejődtem az egyetemen, és nem csak a kötelező tananyag miatt. Pl.: egy pszichológust ki venne fel papír nélkül? Vagy egy orvost? Valamivel igazolni kell a szaktudást, vagy gyakorlatban igazolod a tudást, ha sebész vagy, megműtesz valakit vagy mi? Egyszerűen vannak szakmák, ahol nem lehet eltekinteni a papírtól.
De ha jobban belegondolok, ha én vállalkozó lennék, akkor azt részesíteném előnyben, akinek a legjobb papírjai vannak. Mert azért ne kell azt általánosnak venni, hogy papírral az ember hülye....

(#75) D1Rect válasza krizmo_ (#74) üzenetére


D1Rect
félisten

"De ha jobban belegondolok, ha én vállalkozó lennék, akkor azt részesíteném előnyben, akinek a legjobb papírjai vannak."
Megtörtént eset:
Betipeg az ember 3 diplomával(1 büfészak) 2 középfokú nyelvvizsgával és nem tud válaszolni arra a kérdésre, hogy "Mihez értesz?".
20 évig járt iskolába és nem ért semmihez. (vagy nem tudja mihez ért)
A másik véglet, hogy a fagyikanalazáshoz is meg kell nézni ~200 embert, mert arra meg jelentkezik mindenki.

"Mert azért ne kell azt általánosnak venni, hogy papírral az ember hülye."
Nem hülye, csak dolgozni nem tud.

Tudod mi a legszomorúbb?
A munkavállalók akik tudnak és akarnak is dolgozni elhúztak nyugatra.
A láblógatók hazajönnek, mert ott se jobb.
Nyilván van átfedés, de kb. ez a jellemző.

(#76) krizmo_ válasza D1Rect (#75) üzenetére


krizmo_
addikt

Na, jó nem részleteztem ki, de nyilván egy adott pozícióra, olyan embert részesítenék előnyben, akinek van ahhoz kapcsolódó papírja, és nyilván nem a büfé szakokra gondoltam.
A gyakorlati helyekről is lehet referenciát kapni, ha kiérdemled... Szóval a megfelelő papírokkal, miért ne egy ilyen személyt részesítsek előnyben?
Már csak azért is, mert párommal mi is rengeteget tanultunk/tanulunk, és azért azt is kell értékelni, ha valaki hülye, azon látszik, kiderül, ezért van próbaidő, hiába van egy csomó papírja. De azért mégsem lehet felvenni mindenkit csak azért mert szorgalmas...

Tudom mennyire nem becsülik meg itt a jó munkaerőt, azt is tudom mi megy az országban.
Ennek eredményként most kezdek el egy nyelvtanfolyamot, mert pár év múlva mi is elmegyünk innen. Erre készülünk már most. És nem is jövünk vissza, ha egyszer elmegyünk innen. Szomorú vagy nem, de itt nem lehet megteremteni egy normális életet...

(#77) tildy válasza krizmo_ (#74) üzenetére


tildy
nagyúr

A papir sokszor nem igazolas rola....Termeszetesen nem azt mondom, hogy az orvosnal ne kerjek, trivialis volt szamomra, hogy nem veluk kapcsolatban ertem.

Mivel igazolod , hogy ertesz hozza? Eled raknak egy szakmai feladatot. Ha meg tudod oldani, akkor van a dologra ralatasod.
Persze, orvosnal ez nem jatszik, az mas eset. De majdnem minden szakmanal ott vannak a referenciak , amit errefele vegig is szoktak hivogatni egyeb szakmak eseteben ( de talan meg az orvosoknal is) .

IT teruleten en azt vennem fel, aki ert hozza, valoszinuleg 2 ev +diploma kevesebbet nyomna a latban, mint 10 ev tapasztalat diploma nelkul .

Hozhatja a papirt, de nezzuk meg, a gyakorlatban is ott van-e.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) Vladi válasza tildy (#68) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor megfordítom a kérdést:

Ha annyira nagy a tudása, hogyhogy nincs diplomája. Pff

A másik kérdésem a minőségbiztosítás. Oké, hogy tud. De most én bemegyek, előadom a mindenhez értek nagyjelenetet. Papírom nincs... akkor?

(#69) Ringman:

Tekintve, hogy szigorú számadású irat. Ez miért baj?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#79) Vladi válasza tildy (#77) üzenetére


Vladi
nagyúr

"A papir sokszor nem igazolas rola...."

Ez meg az oktatási intézmény sara. Nem az országé, nem a mentalitásé vagy a munkavállalóé, hanem az intézményé.

mert ha van x papírod, az visszakereshető, ellenőrizhető, hogy milyen feltételekkel kaptad meg. Ha azoknak megfeleltél, és a pozicióhoz is elég, felvehető vagy.

Azt továbbra is bullshitnek tartom, hogy a tudás a lényeg, nem a papír. Pont ezért. Mert mi igazolja? Semmi. Kipróbálod, vagy jó, vagy nem. De egy idegen csak ezzel igazolhatja, hogy valami tudás van mögötte.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) krizmo_


krizmo_
addikt

Amúgy, meghirdetnek egy munkát, kérnek önéletrajzot, és egy példányt a bizonyítványokról (nem mindig, de előfordul). És ez alapján hívják be az embert állásinterjúra.
A kérdésem csak annyi, hogy akinek nincs végzettsége, az hogy kerül abba a helyzetbe,
hogy megpályázzon egy olyan állás, (és eljusson interjúra) amihez nincsenek papírjai?

Szerk.:
(#81) Ringman
Aha, értem és tudása honnan van, ha nem tanult valahol?

[ Szerkesztve ]

(#81) Ringman válasza Vladi (#78) üzenetére


Ringman
nagyúr

A másik kérdésem a minőségbiztosítás. Oké, hogy tud. De most én bemegyek, előadom a mindenhez értek nagyjelenetet. Papírom nincs... akkor?

próbaidő.

Tekintve, hogy szigorú számadású irat. Ez miért baj?

pl azért, mert ev.-ként e-hiteles a visszaigazolás. azzal mit ér az eladó.

ugyanez vodafone céges ügyintézéshez minden alkalommal az aláírási címpéldány + cégkivonat minden alkalommal.

szerk:

(#80) krizmo_

A kérdésem csak annyi, hogy akinek nincs végzettsége, az hogy kerül abba a helyzetbe, hogy megpályázzon egy olyan állás, (és eljusson interjúra) amihez nincsenek papírjai?

hogy mondjuk megvan a tudása, hogy betöltse a pozíciót.

[ Szerkesztve ]

(#82) Crystalheart válasza tildy (#77) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akárhogy is, az egyetem (még egy magyar egyetem is) jó alap tud lenni, ha az ember nem csak lábat lógatni jár be. Fölösleges összehasonlítani az egyetem + 2 év gyakorlatost az érettségi + 10 év gyakorlatossal, sokkal relevánsabb, hogy az érettségi + 2 év gyakorlatosnál jó eséllyel többre képes. Már csak azért is, mert így vagy úgy végigtolta az egyetemet, ahol az MSc rendszerint már nem olyan brahira kiszórós. Még az informatikai irányultságú karokon is számtalan igen hasznos, nem feltétlenül kötelező kurzust lehet felvenni.

(Mikor elhagytam az egyetemet, hogy spóroljak az állami támogatással, igazán sajnáltam, hogy nem lakom valahol a belvárosban, és hogy két óra az út oda, mert a nyilvános előadások közül sokra szívesen bejártam volna továbbra is.)

(#83) Vladi válasza Ringman (#81) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbaidő. Az. Tudod te, hogy mennyibe kerül a próbaidő egy kókler esetén? Meg a kiválasztás?

(#82) Crystalheart:

Plusz 10 év alatt egy nyüves főiskolát se bírt elvégezni. Reális. Az ilyen embert messzire elhajtanám. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#84) Ringman válasza Vladi (#83) üzenetére


Ringman
nagyúr

mérnöknél a céges dokumentációra/háziszabványra/stb-re egyébként is elmegy min 3 hónap.
ha meg egy felesleges próbaidőt nem tud kigazdálkodni a cég, akkor ott baj van.

(#85) Crystalheart válasza Vladi (#83) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szakmája válogatja, valahol tényleg elég lehet a referencia, hogy mit műveltem az elmúlt 10 évben, ha annak valóban van nyoma. Most persze marginális példát hozok, de hirtelen az jut eszembe, hogy vannak filmrendezők egyetemi végzettség nélkül is, a munkájukban legföljebb a kezdetekben gátolta mindez őket. De általánosságban elmondható, hogy igen... azért egy egyetemi végzettség - ha nem laza egyetem laza szakja - többet nyom, mint a bemondás alapú gyakorlat.

(A legeslegtöbbet meg az ismeretség nyom, de az más lapra tartozik. :D)

(#86) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintem azt nem vitatja senki, hogy nem mutat meg semmit a jelentkezőkről az, hogy az ember elvégzett egy _normális_ egyetemet/főiskolát.

(#87) Иван válasza JColee (#66) üzenetére


Иван
őstag

Miért marná? Annyira marja a szememet, mint egy átlag BME-snek a BCE. Azaz semennyire.

Én is többre értékelek bizonyos diplomákat a BME-ről, mint akármelyik BCE-st, de az összehasonlítás nálam ott bukik meg, hogy eleve teljesen más szakterületen tevékenykedik a két egyetem. Persze, össze lehet hasonlítani, de nem látom értelmét.

Mellesleg nagyon sokáig én BME-VBK-ra készültem, de aztán rájöttem, hogy engem az nem érdekel, meg különben is, a BCE-n jobb a büfé. ;]

proci985: elhiszem, a BME és a BCE jó egyetemek, tényleg top itt az országban, de azért nem véletlen, hogy egyik se nagyon villant nemzetközi rangsorokban.

Bár most úgy tudom valamelyik listába bekerült a Corvinus, ELTE, a szegedi meg a debreceni egyetemek összesítve (valahol 600 után jönnek), a BME meg műszakin fötörte be magát hasonló helyre.

forrás

SZERK
Amúgy ez ha jól tudom összesített rangsor, tehát itt együtt vannak a humán és a reál egyetemek, a csak reál összesítésben a BME is ért el helyezést. Amúgy meg mielőtt nekem ugrotok, ez EGY lista, a 8000000-ből, ott simán tök más rangsor van.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#88) proci985 válasza Иван (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Corvinustól volt pár éve cserediák is, elvileg van velük partnerprogramunk itt Skövdében.

BME meg egyébként eléggé karfüggő, VBK kívülállóként elég jónak tűnt (elmélet mellett azért kaptak nagyon erős gyakorlati oktatást is).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#89) Иван válasza proci985 (#88) üzenetére


Иван
őstag

Most sok ázsiai van, főleg a kínaikkal van a kínai tanszéknek nagyon erős kapcsolata, sok a cserediák. Most BCE-nek ezek a nemzetközi kapcsolatok nagy prioritása lett.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#90) tildy válasza Vladi (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

1. Nem volt szuksege ra

2. Errefele evi 9000 font. Lehet szamolni... Nem fogjak adossagba verni magukat...

3. Ha eled raknak egy tesztet , vagy egy feladatot , akkor eloadhatsz barmit, lopikulat sem er. Nekem egy twitter searchet kellett leprogramoznom ket ora alatt, latszott a kodomon, mennyire vagyok kepben.

krizmo: "A kérdésem csak annyi, hogy akinek nincs végzettsége, az hogy kerül abba a helyzetbe, hogy megpályázzon egy olyan állás, (és eljusson interjúra) amihez nincsenek papírjai?"

Teszt. KErdesek. Hogyan oldana meg ezt es ezt. Vagy melyik a gyorsabb, id vagy class? Vagy hogy hivjak ezt es ezt? Vagy hova kell kotni ezt es ezt? Vagy mi a hiba az alabbi esetben? IT teren van tapasztalatom, rengeteg profi rendszergazdat es programozot ismerek, akinek nincs informatikai vagy egyeb diplomaja.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#91) Crystalheart válasza tildy (#90) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Esete, szakmája válogatja, ezt nyilvánvalóan nem lehet mindenhol így letesztelni, még az orvos/ügyvéd szakokon kívül sem, ahol a diploma feltétel is.

Amúgy nem is csak az ilyen nyilvánvaló szakmák esetén előírás a papír, hanem majdnem minden állami/önkormányzati tisztviselői munkakörben is, tán még a könyvtárosnak is. Például művelődési ház vezetése, itt helyben épp ezt hirdetik, nem egy hatalmas meló annak, akinek van hozzá affinitása, de ha jól rémlik, minimum főiskolai végzettséget írnak ki rá, ÉS több éves tapasztalatot. Én magam hiába bizonyítottam már be (ingyenmunkában), hogy jó vagyok a helyi rendezvények szervezésében, és még konferálni is tudok, hiába mondhatom jó ismerősömnek a képviselőket, papírok nélkül azt hiszem még a törvény is tiltja, hogy felvegyenek. :)

"Teszt. KErdesek. Hogyan oldana meg ezt es ezt. Vagy melyik a gyorsabb, id vagy class? Vagy hogy hivjak ezt es ezt? Vagy hova kell kotni ezt es ezt? Vagy mi a hiba az alabbi esetben? IT teren van tapasztalatom, rengeteg profi rendszergazdat es programozot ismerek, akinek nincs informatikai vagy egyeb diplomaja."

Arra gondolt, hogy beküldenek az emberek, mittomén 1200-an önéletrajzot, abból nyilván nem tudnak mindenkit végighallgatni, és azokat fogják már csak az interjúra vagy a tesztre is behívni, akiknek jobb a papírjuk. Hát hogy külföldön hogy van ez, azt nem tudom, lehet, nem jelentkeznek annyian egy helyre szinte tetszőleges munkakörben, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#92) Иван válasza Vladi (#78) üzenetére


Иван
őstag

Bill Gates is diplma nélküli.

Erről ennyit. :P

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#93) Vladi válasza tildy (#90) üzenetére


Vladi
nagyúr

Felőlem...

(#92) Иван:

Jah. Mondtál egy példát, valakiről aki boldogult diploma nélkül. Most mondjak én 1 milliárd másik példát azokról, akik nem?

Összességében:

Egyik ismerősöm, aki programozó fogalmazta meg jól: ezt a nem kell diploma dolgot azok erőltetik, akiknek nincs... :))

(#91) Crystalheart:

Még fiatal vagy. Nem tudhatod, hogy külföldön a kerítés is kolbászból van.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#94) tildy válasza Crystalheart (#91) üzenetére


tildy
nagyúr

Errefele inkabb ugynoki rendszer van, ok szurnek elso korben .

Es termeszetesen egyetertek, vannak olyan szakmak, amikhez tenyleg szukseges a szakiranyu vegzettseg , de rengeteg olyan szakma van, ami mas vegzettseggel is vegezheto ( akar ugyanolyan jol, vagy meg jobban) . Ezekre gondoltam. Ilyen akar a programozo ( nem egy villmernok, vagy gazdasagi vegzettsegu ember van ezen a teruleten, azon kivul, hogy rengeteg olyan embert ismerek, akiknek nincs diplomaja semmibol) , akar a konytaros , es meg lehetne sorolni.

A vicces amugy, hogy ugy mondom ezt, hogy ket diploma lapul a zsebemben, valoszinuleg idovel lesz meg egy tanari is. Szoval nem, nem csak azok mondjak akiknek nincs.

1200 oneletrajzot amugy nem hiszem, hogy magas kvalitast igenylo munkara kuldenek be, hanem inkabb helpdeskre, vagy call centerbe .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#95) D1Rect válasza Иван (#92) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a munkaadónak kell a diploma, a munkavállalónak kell. ;)

(#96) Crystalheart válasza tildy (#94) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hasamra ütve mondtam egy számot... Én csak az önkormányzatnál láttam munkaügyben való jelölt-bírálatot, azaz láttam volna, ha egyáltalán jelentkezett volna valaki a meghirdetett munkára. (Az állami kishal-keresetek valószínűleg nem túl vonzóak... :) )

Egyébként annyi szent, hogy valami átfogóbb ügynök-rendszer itt sem ártana, vagy ha a munkaügyi központnak nagyobb szerep jutna a munkakeresésben. Az nem állapot, hogy az ember bead 100 helyre jelentkezést, visszakap három helyről, hogy köszönik, nem, meg egyről, hogy mehet az interjúra, és a munkakeresésre elmegy egy csomó energia és pénz, ami alatt akár tanulhatna is, a hatékonysága meg sose lesz olyan jó, mint annak, akinek ez a szakmája.

(#97) tildy válasza Vladi (#93) üzenetére


tildy
nagyúr

Összességében:

Egyik ismerősöm, aki programozó fogalmazta meg jól: ezt a nem kell diploma dolgot azok erőltetik, akiknek nincs...

Fura modon a fenti mondatot meg mindig olyanok mondjak, akiknek van. :U

Szerintem az allasok nagy reszeben ra lehet kerdezni, akar egy 5 perces interjunal is, hogy meseljen kicsit korabbi munkairol, milyen design patterneket hasznalt, milyen frameworkot, mi volt a problemaja vele ( pl. informatikusnal) . Melyik problema volt, amelynek a megoldasara buszke, es hogy oldotta meg. Ezt egy 10 perces telefoninterjuban el tudja mondani. 20-30 jeloltnel szerintem vallalhato.

Ugyanigy hasonlo kerdessor mas szakmak eseten is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#98) Huma válasza Vladi (#93) üzenetére


Huma
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy sokszor egy diploma semmit sem ér mert valamelyik diplomagyár egyetemről/főiskoláról származik.
A büfé szakos bölcsészeket ugye ne is említsük. Diplomájuk van, de nem értenek semmihez.
Sokszor még helyesen írni sem tudnak ami egy bölcsésztől, hát...

Magyarországon túlzásba viszik ezt a papírozgatást.
Mindenhez kell valami papír. Ilyen szerintem sehol másutt nincs a világon. Lassan már a legegyszerűbb munkákhoz is minimum érettségi kell ami teljesen nonszensz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#99) Crystalheart válasza Huma (#98) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De, Japánban ennél sokkal több mindenhez kell diploma, az egyetemre való igen nehéz bejutás után pedig nagyon sok helyen hatványozott láblógatás megy. Legalábbis 10 éve ez volt a helyzet, későbbi tanulmányt nem olvastam.

(#100) Huma válasza Crystalheart (#99) üzenetére


Huma
addikt

Nem a diplomáról van szó. Hanem hogy mindenhez valami papír kell. Ami lehet csak egy OKJ-s vizsga is ami kb WC papírnak használható.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#101) Crystalheart válasza Huma (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiszen ezt is írtam Japánról. Mindenhez papír kell, és a legtöbbször diploma.

"A japán fiatalok nagy része nemcsak érettségizik, hanem többségük felsőoktatási intézményben is folytatja tanulmányait. Az iskolázottság foka olyan magas, hogy különösebb szakképzettséget nem igénylő rutinmunkákra (titkárnő, bolti eladó, ügynök stb.) is csak felsőfokú képzettség birtokában van kilátás. Ezzel együtt 2002-ben a végzettek 53%-a nem tudott elhelyezkedni a recesszió miatt." - Forrás: Hidasi, 2002

Hát hogy azóta mi alakult, azt nem tudom, de tíz év alatt a munkahelyek feltételei nem tudnak nagyon sokat változni.

(#102) Ringman


Ringman
nagyúr

update

(rövid)

[ Szerkesztve ]

(#103) Vladi


Vladi
nagyúr

azt mondják, csak ami elmúlt, az a biztos.

Valójában még annyira sem, mint ami jön. :D

Így azért elengedhető az ideg jó része.

Egéybként mondottam fentebb, hogy semmi se biztos még, ezért korai a kiborulás. Ezt annyiszor, de annyiszor eljátszották már az elmúlt x évben. (így írom, mert így polkorrekt. :DD )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#104) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"a történelem számomra nem a hazafias nevelést foglalja magába, hanem a történelem ismeretét." - Ami azt illeti, a történelmet csak szorosan az irodalomhoz kötve volna értelme tanulni - legalább a magyar vonatkozású részeken -, amit nehézkes angolul megoldani, már csak a források miatt is. Más kérdés, hogy egyelőre csak ott van ez, ahol a töri tanár és irodalom tanár egyazon személy, és még tehetséges tanító is, mert nem épülnek egymásra. A kettőt egybekötve azonban érvényt szerezhetne az az elv, hogy a történelemismeret is járuljon hozzá a hazafias neveléshez, hiszen az irodalom már egyértelműen azt alapozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#105) Ringman válasza Crystalheart (#104) üzenetére


Ringman
nagyúr

"történelemismeret is járuljon hozzá a hazafias neveléshez"

milyen a hazafiságra/hazafiasság nevelő történelemoktatás?

történelmet meg gazdasági ismeretekkel is együtt kellene tanítani.

(#106) Gergosz2 válasza danih (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem volt hittanom 12 évig mégsem lettem pap :UBaár hozzá teném hogy egyházi iskolába jártam.Én szerettem ,semmi bajom se volt vele, jó volt llátni a világot egy msáik szemszögből is, meg persze azt sem felejtem el hogy katolikus vagyok , úgyhogy nem ártott megismerni mégis miben hiszek.

Mondjuk azt tényleg nem tartom valami szerencsés ötletnek , hogy olyanokra is ráerőltetik akik tényleg nem akarják.
Szerintem ezt olyan redszerben kéne futtatni, hogy az iskolákban jelen lenne a hittan oktatás de csak önkéntes jeleggel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#107) Crystalheart válasza Ringman (#105) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, középiskolában/gimnáziumban a gazdasági ismeretek alapjait meg kellene tanítani, és legjobb volna a történelemmel egybekapcsolni, ezzel egyetértek.

Nem hazafiasságra nevelő történelemoktatást említettem, hanem hogy a történelemoktatásnak hangsúlyosabban kellene kellene hozzájárulnia az irodalom oktatásához, mintegy hátteret, alapot adva a művészi látásmódok megértéséhez. Hiszen az irodalom maga az, ami a fiatalban a legtisztább hazafias érzelmeket alakíthatja ki. Tán nem is a nevelés a legjobb szó erre.

Én még azt tapasztaltam, hogy még a két tárgy üteme is gyakran eléggé elcsúszik, és olyan irodalmat tanulnak a fiatalok, aminek még nem tanulták a történeti hátterét (vagy, leckétől függően túl rég tanulták), esetleg fordítva, olyan eseményeket vesznek, amiknek még hónapokig nem fogják látni a művészetben lecsapódott emlékét.

(#108) Ringman válasza Crystalheart (#107) üzenetére


Ringman
nagyúr

így már oks. :)

--
akkor már hozzácsaphatjuk a rajz/művészeti órát is a fenti kettőhöz.

(#109) Vladi válasza Gergosz2 (#106) üzenetére


Vladi
nagyúr

Senkire sincs ráerőltetve. Lehet etikát is választani. Az ilyen jellegű oktatás meg ráfér minden nebulóra.

Egyébként én is egyháziba jártam, egy kemény évet. :DD Ott is ment a hőbörgés, hogy miért tanulunk ilyet. MOndtam: vegyétek úgy, hogy hozzátartozik a műveltséghez. Aki meg nem lesz művelt értelmiségi, annak az is nagy szó, havalamit egyáltalán tanul. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#110) Gergosz2 válasza Vladi (#109) üzenetére


Gergosz2
veterán

omg. :Y

Aki egyházi iskolába megy az nem tudom miért hőbölög ezért.Mindenki jól tudja hogy ott kötelezően tanítják a hittant, beiartkozás előtt még monják is, szóval senkit sem ér váratlanul.
Ez kb olyan mintha elmennél egy matek tagozatos gimibe és ott hőbölögnél, hogy miért van ennyi matek

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#111) Ringman válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


Ringman
nagyúr

kivéve azt a jelenséget, amikor önkormányzati iskolából lesz állami, és csak az az egy van a településen...

(#112) Vladi válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért, mert nem mentünk. Vittek. Az iskolánk bezárt. az egyház átvette. Úgy mindenestől. Vagy mentünk, vagy kerestünk másik iskolát. 1 évre már mindegy volt, maradtunk. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#113) proci985 válasza Gergosz2 (#106) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem is volt hat évig...

egyik tanár komolyan vette, nála konkrétan végigmentünk a biblián meg gyakorlatilag a teljes egyháztörténelmen. alapműveltség részeként néha hasznos. későbbiekkel folytattuk a történelmet, ill utolsó éven kaptunk egy idősebb atyát, aki picit életre készített -avagy a felismerés, hogy 12.ben vaskalapos hitoktatás már értelmetlen-, gyakorlatban ott tanulás már sok nem volt, én folyamatosan német szövegeket fordítottam párhuzamosan a padban, időoptimalizálás jelszóval. persze, aki hittantanárnak akart menni, annak ő is keményen adta a feladatokat, de olyan volt egy.

szimbolikaszinten mondjuk nagyon érdekes a vallás, de ahhoz meg olyan tanár kell, aki ért a témához. bár konkrétan nálunk atyák között elég sok volt eléggé képben Junggal kapcsolatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#114) tildy válasza Gergosz2 (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, ahol nincs valasztas. A mi altalanos iskolank muveszeti suli volt nagyon regota. Most atadtek az egyhaznak. A valasztasi lehetosegrol annyit, hogy egy iskola van a faluban, az eljarkalas, foleg 10 even aluli gyeremekeknek nem megoldott mas telepulesre. Kotelezo nekik a hittan. Akkor is, ha ateistak.
Szoval de, van akit varatlanul er.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) Ringman


Ringman
nagyúr

Szénszünetre kényszerülnek az egyetemek

miközben:
22 ezres Fradi-stadion épülhet

megint sikerült eltalálni a fontossági sorrendet. :W

(#116) Z86 válasza Ringman (#115) üzenetére


Z86
őstag

Már el se olvasom az ilyen híreket. Talán 2014-ben sikerül megoldani a problémát, ha nem, akkor: [link]

(#117) Ringman


Ringman
nagyúr

(#118) Ringman


Ringman
nagyúr

újabb fejezet a NEMTANDÍJ történetében:

Csak 10 500 ösztöndíjas hely maradna jövőre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.