Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) _Smooth válasza Kampó (#6) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nagymamád sem az RS Octaviat fogja megvenni a Skoda szalonban... ugyanígy csóválja majd a fejét, hogy hát ugyanaz az autó, miért kerül 2-3szor annyiba, mint amivel ő már el tud menni meglátogatni az onokákat, meg a bingóterembe, vagy épp bevásárolni az osánban.

Ha nem sportolsz, ne vegyél 50ezres futócipőt, 1millás bringát! Ha nincs hozzá füled, ne vegyél ilyen fülhallgatót. Nem fogod érezni a különbséget.
Én anno azonos forrásról hajtva, azonos körülmények között tudtam kipróbálni a Monster Turbine szériáját (Turbine, Turbine Pro Gold és Copper). A sima Trubine-ra azt mondtam, nem tud többet, mint a CX300as Sennheiserem. De a Pro Gold és Pro Copper már egy kicsit azért le tudott nyűgözni. Előbbi egy kicsit finomabb, utóbbi elég nyers hangzást adott. Mint egy utcai sport autó (megvan a teljesítmény, de a komfort érdekében azért csillapítja az úthibákat) és egy vérbeli, versenypályára tervezett fenevad (mindent felenged az útról, minden hang úgy jön át, ahogy a studioban rögzítették).
Teljesen más kérdés, hogy nekem megérne-e annyit, amennyit kérnek érte, vagy sem. Én egy svájci óráért sem adnék 2-3MFt-ot. Egy autóért se adnék 20-30-40MFt-ot. De egy versenybringa esetén is az apró grammokért már súlyos 100ezreket tudsz otthagyni. Vagy hifiben egy nüansznyi különbség már 100ezreket, milliókat dobhat a büdzsén. De ha pont az az apró részlet hiányzik, vagy épp pont az bosszant, akkor hazavágja az egész élményt. Képzeld el, hogy a kanapé, amin otthon TV-zel, tized ennyibe került volna, ha elviseled, hogy egy rugószár (vagy rajzszög) folyamatosan az ülőlapból kiállva kesíriti meg az életed. Lehet, hogy sokan észre se veszik... simán beleülnek, elvannak rajta... mert csak egy tized mm-t áll ki. De Te inkább kifizetted a 10szeres árat, csak kényelmes legyen és ne zavarja a filmélményt.

A legtöbb PH-s fikázó meglát egy új terméket, és rögtön dől belőle a "nabazzeg ezt én engyennyiből kihozom, ebay-en veszem az alkatrészeket, műgyantaöntőm is van, meg esztergapadom" mi kerül ezen ennyibe.
Nem csak az anyagot kell megfizetned, hanem mögötte a mérnöki munkát. Azt ugyanis valakinek meg kellett tervezni, le kellett tesztelnie, hogy biztosan olyan lesz-e a hangzása, amilyet szerettek volna.

Nekem is 15k volt a kedvenc fülesem és nincs 20k-nál drágább darabom... ahogy sportolás közben beérem egy 1500Ft-ossal is. Neked se mondta senki, hogy vegyél 1MFt-ért fülest, én se adnék ilyesmire ennél többet, hiába hallom a különbséget.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.