Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) henrik1 válasza szentkuti11 (#25) üzenetére


henrik1
tag

köszi a választ. :)
én személy szerint örülnék neki, kíváncsi vagyok, hogy a T-sorozathoz hogyan viszonyul a hangja.

(#47) Kampó: kicsit túlmisztifikálod a márkák jelentőségét. :) emlékszem arra, amikor a fejhallgatók világába berobbant az Audeze, egyetlen fejhallgatóval. világmárkák tömkelegét hagyta helyben a teljesítményével.

[ Szerkesztve ]

(#52) Carlas válasza Kampó (#47) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát nekem jó sok fülesem volt és van is, de rettentő nagy különbségek vannak. Nekem is van határ amiért nem vennék de tapasztalatom szerint egy normálisabb általános használatra 6e-felfele van. Ezek utcára, mp3-at telóról hibátlan de ez alatt olyan rosszak általában mint állat. Van akinek a gyári headset is jó pedig abból szinte mind szutyok. Az egy drót meg két hangszóró igaz az olcsókra de egy drágább kicsit bonyolultabb felépítésű. Mindenki annyit költsön amennyit tud, csak azt ne magyarázza hogy a drága ugyan olyan mint az 1000ftos dzsunka. A fej és fülhallgatókat ha valaki kicsit igényesebben és jó hangminőségben akar zenét hallgatni ugyan úgy mint a hangfalaknál igen is költeni kell de ésszel. Ezzel a felfogással a házimozi is csak 1 doboz meg hangszóró és kábel. Ezen az elven. A márka meg nem számít mert ha valaki kicsit utánajár tud igen jókat jó áron. Én fejesbe ajánlom (lehetőleg erősítővel) Superlux Evo fejest, ami egyszerűen azért az árért hihetetlen jó..

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#53) Dottore válasza Carlas (#52) üzenetére


Dottore
addikt

Ez a Superlux HD681 EVO? Megnézem magamnak, kíváncsi vagyok.

(#54) Fitzgerald válasza Carlas (#52) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én kb. 3 éve kezdtem komolyabban venni a hangminőséget. Kizárólag telefonról hallgatok zenét, úgyhogy készülékválasztásnál a DAC az egyik legfontosabb szempont.
Valaha én is azok közé tartoztam, akik nem értették hogyan lehet sokkal jobb egy sok tízezres füles/fejes, mint egy néhány ezres. Sokat olvastam a témáról, sorban vettem az ajánlott fejeseket/füleseket.
Mára elég sok eszköz átment a kezem alatt, és sikerült azt is belőnöm, hogy mekkora az az összeg, amit még érdemes kiadnom ilyesmire lelkiismeret furdalás nélkül.
Ezelőtt 4 évvel nem adtam volna pl. 30 rongyot egy fülesért, de még 10-et is csak úgy, mintha a fogamat húznák. Ma már simán megteszem, mert sokkal tájékozottabb, tapasztaltabb vagyok, és tudom mit akarok.
Aki szerint elég a 2 rongyos cucc annak vagy rossz a hallása, vagy egyszerűen nincs ilyen igénye, valószínűleg nem is tapasztalatból beszél (nem hallott még jó fülest/fejest), ergo nem vehető komolyan a véleménye.

(#55) Kampó válasza Fitzgerald (#54) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem a pàr ezer ft os fülesekről van szó. Egy minőségi szint oké... De hogy értsd én mire gondolok példàul egy cigaretta tàrcàt se vennék 35e ft ért. Mert ugyan úgy a cigimet rakom bele. Anyag hasznàlatilag a monöségibb darabokat megkell füzetni de létezik a baromsàg kategória. Egy 1500 ft os fos füles oké hogy hulladék de volt 10e körüli skullcandym ami korrekt volt. Erősítők hangfalak azért màs tészta meg a fejhallgató is de egy idézőjeles sima agybafugós füles 70-80-100 e ft ért... Nevetséges.. Akkora humbuk mint a 6 millàs vertu logos nokia 6300... Preztizs vagy fanatikusoknak kitalàlt holmi. Aki màr nem tudja mitkezdjen a pénzével vesz 200e ért egy fülest és meggyőzi magàt hohy kurvajó üzlet csinàlt. Mert a 10-15 e ft os darabok macskàt felkötni jók màsra nem. Elégedetten hàtradől és elismeri sajàt kiràlysàgàt mert havi keresetet költött egy fülesre.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#56) kchris78 válasza Kampó (#55) üzenetére


kchris78
veterán

10-30e ft egy agybadugos fulesre teljesen korrekt dolog szerintem. ha nem az, akkor ott a DAC-al van valami problema, vagy pedig a zenevel... mondjuk kerdes pluszban hogy van-e ertelme magasabb minoseget hajszolni pl autoban ahol kicsit bejon a menetzaj, vagy bicajon, vagy utkozben ahol egyszeruen a kulso zaj elnyomja azokat a finomsagokat...

(#57) Kampó válasza kchris78 (#56) üzenetére


Kampó
senior tag

Àlltalad irt àrfekvést még ésszerűnek is tartom.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#58) lugosi válasza Kampó (#47) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"EZ A KIRÁLY és nem tünik gagyinak...."

Ez most poén/irónia vagy komoly?

(#59) Kampó válasza lugosi (#58) üzenetére


Kampó
senior tag

Is is... Képekröl nehéz ítélni de tényleg nem tűnik 1000 ft os kacatnak. Gusztusos és stílusos maga a füles meg a tàlalàs is. Minőségre milyen lehet fogalmam sincs. Inkàbb rekkàm füles gondolom de jópofa.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#60) #16820480 válasza Kampó (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, ha valakinek ez a hobbija, sokat hallgat zenét, és ráadásul út közben teszi leginkább, akkor miért ne próbálná meg elérni a lehető legjobb minőséget. A 70-80-100 ezres fülesek nem a Vertuval egy kategória, hanem a jelenlegi felhozatalból úgy egy erős középréteg. Az AKG K3003 például eléggé Vertu, de mellette hangban is korrekt, csak eléggé elborult az ára. Aztán vannak a felső kategóriás, egyedileg fülhöz igazított fülesek 1000+ dolláros/eurós áron, azok meg olyanok, mint a sportkocsik, csúcstechnológia marha drágán.

Azért elég meredek egy névjegytárcához hasonlítani, abban semmi különleges nincs, évszázadokkal ezelőtt is tökéletes névjegytárcát tudtak csinálni, ellenben a hangkeltől még igen rövid múltra tekintenek vissza csak, és igen sokat fejlődtek (fejlődnek jelenleg is). Ezt kell megfizetni egy-egy felsőkategóriás terméknél, már az olyanoknál, akik tényleg foglalkoznak a termékkel, nem csak előhalásznak valamit a szeméttelepről, és becsomagolják szépen (Beats, Skullcandy, Marley meg a többiek ezt csinálják nagyjából).

(#61) lugosi válasza Kampó (#59) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem. Én is úgy látom, ahogy te. Hogy elsősorban a külalakkal próbálják eladni, a hangja nagyon kérdéses lehet.

Így a többihez hozzászólva. Én, amikor szembesültem azzal, hogy egy bizonyos határ felett egy nagyon kis minőségjavulásért már értékarányosan irreálisan nagyon sokat kell fizetni, belőttem azt az erős közepes szintet, ameddig el tudok menni, és megálltam ott. Ugyanakkor elhiszem, hogy vannak olyanok, akiknek az erős közepes nem elég jó, és ők simán ráteszik árban a +100%-ot azért, hogy 5%-kal jobban szóljon (próbálom számszerűsíteni a különbségeket).

(#62) Carlas válasza Fitzgerald (#54) üzenetére


Carlas
senior tag

Nah ez teljesen igy van. :R :R :R en is igy voltam regen vele aztán ahogy próbálgattam, olvastam akkor tudatosult hogy mi merre hogyan. de azert nallam is van egy hatar amire nekem kell es ami abba belefer. Most pl uj fejest szerzek soha nem volt vele tapasztalatom de a zene amit szeretek arra igen jo lesz + van benne egy ket finomsag :)

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#63) Kampó válasza #16820480 (#60) üzenetére


Kampó
senior tag

Mert a Beats meg a Skullkcandy miért is szemét? Mert nem 150e ;) amit feljebb linkeltem Klipsh vagy hogy írjàk se noname.... Nem azt mondom hogy pro vagyok a témàban.. De előbbiről hallotam màr meg az Akg ről meg a Senheiser- ről is. Valamint a beats audioról vagy a Skulkcandyről, de irhatnàm a Sony t vagy a Jbl.t is. Esetleg Jvc vagy Panasonic... Amik mind nem ma kezdték az ipart. A teszt alanya lehet elkerülte figyelmemet de nem is hallotam a màrkàról. Nyilvàn az elitnek gyàrtanak nem nekem. De nem hinném hogy évtizedes múltra visszatekintő feltört cég.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#64) Fitzgerald válasza Kampó (#63) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:Y

Van egy ötletem. Nézz be a fejhallgatós topikba, olvassgass kicsit.
Aztán kicsit szedd össze a gondolataidat, gyere ide vissza, és folytathatjuk.

(#65) fi:zi'k válasza Kampó (#63) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem inkább ne írd tovább a listát, mert még kiderül, hogy Mari néni se most kezdte az ipart. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#66) #16820480 válasza Kampó (#63) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azért hulladék a Beats meg a Skullcandy, mert a róluk készített kínai hamisítványok néha jobban szólnak, mint az eredeti. Hidd el, elég sok füles megfordult már a kezemben (sajátként is, de kölcsön mégtöbb). Majd ha hallottál te is esetleg ezeken kívül mást, akkor térjünk vissza a témára.

Nem a múlt számít amúgy, hanem hogy mennyire akarnak a névből megélni és mennyire a fejlesztésből. Ott a Xiaomi, talán 2 éve gyártanak fülest, és jobb hangminőséget tudnak, mint a Sennheiser bármelyik terméke 50 ezerig :U Mert a Senni a nevéből akar élni, nem fejleszt fülhallgatót, csak fejhallgatót, de azt is csak mértékkel.
Az meg hogy a Skullcandy meg Beats nagy márka? Erre csak három betűt tudok.. LOL

(#67) Kampó válasza #16820480 (#66) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem csak a Skullcandy.t meg a Beats et említettem. :) ... A gondolataim teljessen rendben vannak ezért is irritàl a horror àr. Legyen akàr milyen high end. Részemről lezàrtam a " vitàt" akit boldogít egy ilyen vegye meg. :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#68) Dottore válasza Kampó (#67) üzenetére


Dottore
addikt

Igazad van. A gond az, hogy úgy csinálsz mintha nem értenéd, holott érted. :)

Próbáljuk meg úgy, hogy havi fél millát keresel és szereted a zenét. Sokan vannak akik ennyit keresnek és ha ezt még szűkíted a zenével, akkor is baromi sokan maradnak. Szóval ilyen kondíciók mellett vennél megadnak 200 ezerért egy fülest? Bizony vennél. Na jó, lehet nem egy fülhallgatót, hanem aranyórát, luxusbizgentyűt és a fene tudja még mit, csupa olyan dolgot ami picit jobb csak de megteheted. Ennyi, nem kell ezen értetlenkedni.

[ Szerkesztve ]

(#69) _Smooth


_Smooth
senior tag

[link]

És ezzel nem megcáfolandó, amit korábban írtam... a beats sosem volt premium termék, ott csak a divatot és a hype-ot fizeti meg az ember.
(volt szerencsém az összes beats termékhez - rohadt nagy meghibásodási ráta és gyér hangminőség... a "hamisítványhoz" képest pedig kb nem is érzel különbséget)

Amennyiben tényleg van mögötte mérnöki munka, és minősgi anyagokból áll, minőségi hangzást és tartós üzemet kínál, esetleg igen hasznos extra feature-öket, úgy miért ne érhetné meg egy magasabb árkategóriájú füles?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#70) kchris78 válasza _Smooth (#69) üzenetére


kchris78
veterán

egyetértek... az hogy bizonyos DJ-k/etc fülén van, szép színes, és felkarolta az Apple nem igazán van magas szinten a beats... hype/trendi.

(#71) trepxe válasza zorzy4 (#13) üzenetére


trepxe
tag

Ha te próbáltad, és úgy ez a véleményed, akkor szakorvosi ellátásra lehet szükséged! Addig menj fülészhez, amíg nem késő! :Y

(#72) Nigér válasza trepxe (#71) üzenetére


Nigér
őstag

Ha hasonló kaliberű volt a forrása amiről hallgatta, még tán igaza is lehet...
;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.