Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Érdekes koncepció. Még nem döntöttem el, hogy tetszik-e. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És a hangszóró a forgatható részen lenne (a képen épp a kamerával ellentétes oldalon), vagy itt is rezgőmotoron alapulna a hangtovábbítás? Költői kérdés...

<< Heimdal >>

(#3) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Régi szép emlékeket idéz :)

A Sony Clie hasonlóan nézett ki anno.

(#4) Spindlyman


Spindlyman
tag

Ez így, ebben a formában nem biztos, hogy életképes. :N Gondolok pl. arra, hogy mennyire kényelmetlen lehet beszélgetés közben. Nem beszélve arról, hogy minden telefonálás után lehetne törölgetni az összemaszatolódott kamerát...

(#5) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

A redőnyt meg hogy húzza le a tisztelt vásárló ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#6) Csapoati válasza Spindlyman (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Plusz a zsebben sem tul elonyos, tokoknal meg szinten furcsasagok lehetnek.
Ugy vagyok ezzel, mint a bacsi az allatkertben a zsiraffal: szep, szep, de otthonra nem kene! :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) sanyijedi


sanyijedi
őstag

hát igen, telefonnál egy "kiálló" rész nem mindig előnyős.. sőt..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#8) tjb007 válasza Parallaxis (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem is az ugrott be először, amikor ezt megláttam. A jó öreg NR70V..........

(#9) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Érdekes meg egyedi, de hülyén néz ki és nem biztos hogy jól használható.

valami

(#10) HKorn


HKorn
addikt

jáááj, ez mire jó, hogy forgatható a kamera? Megspórolnak egy frontkamerát? Cserébe gázul néz ki.

Run&Ride

(#11) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

teljesen jó :B végre eltérnek a megszokott, unalmas formától :R

(#12) prolad


prolad
őstag

Jól néz ki, remélem ilyen lesz.

(#13) weiss


weiss
addikt

Valahogy ez jutott róla az eszembe:

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) Luck Dragon

Az lehet hogy egyedi kialakitása, de nekem nem tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Lecs@


Lecs@
addikt

Hajrá Oppo ! ;]

512 GB

(#16) Dinsdale


Dinsdale
tag

Biztosan nem lesz belőle tömegtermék, de kellenek a piacra a rendhagyó megoldások.

(#17) duo válasza hülyegyerek (#5) üzenetére


duo
őstag

gesztus vezérlés: hosszú suhintás a kijelző felsőharmadában pl. 'szkész. ez már legyen az ő gondjuk :D :P

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#18) parkr


parkr
őstag

sokkal jobb lenne ha a telefonnal egy síkban lenne a "henger"

(#19) Quasi_modo válasza parkr (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkora méretben nem fogják megcsinálni mostanában.

valami

(#20) section9


section9
őstag

Na ez innováció, nesze neked Epül! :)

(#21) Quasi_modo válasza section9 (#20) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Volt már ilyesmi, úgy hogy annyira nem.

valami

(#22) halkow


halkow
őstag

Elsőre a képről az jött le hogy kagyló lesz :DDD, másodjára furcsáltan, harmadszorra üööőhöháá fújjj

Alcatel onetouch idol2s the king

(#23) section9 válasza Quasi_modo (#21) üzenetére


section9
őstag

Arról lemaradtam, de a minimálkáva kifejezetten üdítő látvány számomra. :)

(#24) mrlujoak


mrlujoak
veterán

nagyon ott van...
A feltekerhető kijelzők előszobája...

Várós.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) #16820480


#16820480
törölt tag

Tetszik ez a kialakítás, csak a hülye fizikai érintőgombokat hagynák már a fenébe :( Meg a fehér színt (a képen nem az, de az összes telefonjuk lényegében fehér).

(#26) szemy94


szemy94
senior tag

Nem lenne olcsóbb előre és hátra is rakni egyforma kamerát, és még a fejlesztésekre se kellene ennyit ölni? ...

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#27) etohun


etohun
aktív tag

Anélkül h valaki kipróbálta volna nem tudhatjuk milyen lesz használat közben.

szemy94: Tuti így az olcsóbb ahogy kivitelezve van, meg ez egy olyan reklámfogás ami sokkal joobban megtetszik az átlag usernek mint h két egyforma kamera...

[ Szerkesztve ]

(#28) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Különleges és csúnya. :(

(#29) wortz


wortz
tag

Iszonyat ocsmány, ha nekem fizetnének, akkor sem kéne.

(#30) kengyel


kengyel
nagyúr

Érdekes és nem tetszik :)

kengyel

(#31) kekkola válasza weiss (#13) üzenetére


kekkola
senior tag

nekem meg ez:

O+8T

(#32) joey04


joey04
titán

tetszik. jobb mint a sahrp féle szintén egyedi, ám szerintem kényelmetlen és ronda design

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Csapoati válasza joey04 (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A többségnek (itt) meg pont ez a kényelmetlen. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) fateless


fateless
veterán

Ez igazán...
BROÁF

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) judas13


judas13
addikt

Kivárom élőben - mint mindenki más - és utána dönteném el, hogy végül is milyen lett.
De nagyon ígéretes teljesen egyedi forma...

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) Parallaxis válasza #16820480 (#25) üzenetére


Parallaxis
addikt

csak a hülye fizikai érintőgombokat hagynák már a fenébe

Hát inkább legyenek fizikai érintőgombok, minthogy a hasznos képernyőfelületből vegyenek el helyet.

(#37) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez a dizájn nem nekem szól, legalábbis szerintem nagyon ronda. :N

Nyugodj békében Integra!

(#38) tonerz válasza kekkola (#31) üzenetére


tonerz
aktív tag

:DDD Ez tökéletesen passzol.

(#39) roli543 válasza Csapoati (#6) üzenetére


roli543
őstag

úristnn, ez valami állatúl néz ki :Y :Y
a fanyalgóknak üzzeném, hogy ha egy ha tucat tepsi van az a baj, de ha új design-t próbálgatnak, akkor meg az... kell a változatosság, és az új 5letek :) :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#40) Csapoati válasza roli543 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze hogy kell, de szerintem nem ez a jó irány.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) Ali G.


Ali G.
senior tag

a teteje nem tetszik amiért olyan mint egy rúd, inkább lehetne lekerekített a teteje, de ne emelkedjen ki, így olyan mint ez a notesz

(#42) kovacs65 válasza Parallaxis (#3) üzenetére


kovacs65
senior tag

Amint ránéztem nekem is egyből ez jutott eszembe.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#43) #06658560 válasza Quasi_modo (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig abba a méretben már rendes akku is elférne.

(#44) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

kimondottan tetszik, otletes ! :C :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#45) Paul119


Paul119
addikt

Talaltak valahol egy kette tort sharpot es lam megjott az ihlet :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#46) #16820480 válasza Parallaxis (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az határozottan jobb, ha a képernyő elől veszik el a helyet, hiszen ilyenkor eltűntethetetlenül ott kell legyenek, akármit csinálsz a telefonnal, például videó nézése közben, vagy böngészésnél, vagy olvasásnál, vagy játéknál. Amikor a képernyőn levő gombok ugye eltűnnek. De sokkal jobb valóban, hogy ott figyel egy két centis sáv alul, ami összesen azt a három gombot tartalmazza (ráadásul rossz sorrendben).

(#47) Püpi


Püpi
tag

Nem tudom ezek mit szívtak.. de adhatnának belőle.

(#48) Parallaxis válasza #16820480 (#46) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az a sáv mindenképpen ott van alul, akkor inkább ott legyenek a gombok ne a képernyőn.
A virtuális gombok egyébként sem mindig tűnnek el, max. patchelve, de akkor meg a visszahozásuk egy plusz mozdulat, ami kényelmetlen.
Ennek a virtuális hülyeségnek akkor lenne értelme, ha plusz képernyőfelület lenne és nem a normál képarányból lopna el értékes felületet.

(#49) #16820480 válasza Parallaxis (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is kell mindenhol eltűnnie. Mondjuk a launchernél sok értelme nem lenne eltűntetni.
Amúgy ha annyira a képernyő szélére teszik a gombokat, akkor nem is kényelmes nyomkodni, de az már a gyártók sara, hogy alul nagy keretet hagynak. Az elv ettől változatlan, a navigációs kezelőszerveknek hely kell, és az akkor is annyi, ha érintőgombok, vagy virtuális gombok vannak ott. Anny ia különbség, hogy az érintőgomboknál esélyed sincs, hogy mással töltsd ki azt a területet.

(#50) judas13 válasza Parallaxis (#48) üzenetére


judas13
addikt

Egyetértek!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#51) fateless válasza Parallaxis (#48) üzenetére


fateless
veterán

Hadd világítsam meg más aspektusból a kérdést:

Adott egy külső fizikai méret, amibe belefér egy 4,5" kijelző + alul elszeparáltan a navigációs gombok, vagy egy 4,8" kijelző, aminek az alját a navigációs gombok foglalják el alapesetben, de ez változtatható adott helyzetben. Te melyiket választanád? a 4,5" + fix gombokat, vagy a 4,8" + szoftveres gombokat?

Én ez esetben inkább a nagyobb kijelzőt választanám.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#52) #16820480 válasza fateless (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

Végre valaki érti a dolgot.

(#53) Parallaxis válasza fateless (#51) üzenetére


Parallaxis
addikt

Te melyiket választanád? a 4,5" + fix gombokat, vagy a 4,8" + szoftveres gombokat?

Értelmetlen a kérdésed, mert nem a fizikai méret a lényeges, hanem a felbontás. Azonos felbontás esetén tök mindegy, hogy 4,5", vagy 4,8" a kijelző, a látott tartalom ugyanaz, csak az egyik esetben kicsit nagyobb felületen. Így ha a 4,8"-os kijelző alján ott van a virtuális gombsor, akkor kevesebb tartalmat látsz rajta, mint a 4,5"-oson, amin fizikailag vannak alul a kezelőszervek.

Ennek akkor lenne értelme, ha mondjuk az 1080x1920-as felbontáshoz plusz adódna annyi pixelsor, amennyire a kezelőszerveknek szüksége van.

Az meg más kérdés, hogy akár van fizikai kezelőszerv, akár nincs, a készülékeknél alul mindenképpen van sáv, így értelmetlen az egész vita, mert akkor inkább legyen hasznosítva a felhasználó felé is az a felület.

Kíváncsian várom, hogy megmagyarázza bárki is, hogy ez miért is jó: [link] mert szerintem ritka hülyén néz ki és a játék is kisebb felületen látszik, az meg nem érdekel, hogy rootolás után, patchelgetve mit lehet varázsolni, mert sok mai készüléken a rootolás végleges garanciavesztéssel jár.

[ Szerkesztve ]

(#54) judas13 válasza Parallaxis (#53) üzenetére


judas13
addikt

Ezt tartom az egyik legnagyobb bűnnek, hogy azt a rohadt sávot nem lehet automatikusan kivenni - tisztelet a kivételnek pl G3, a többinek - nekem is - szégyenszemre meg root kell(ene) ehhez! Kifejezetten zavaró, kényelmetlen úgy, h a felületből is elvesz egy tekintélyes százalékot legyen az játék vagy böngészés.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#55) #16820480 válasza Parallaxis (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amit írsz, az csak olyan rendszereknél igaz, amik nem kezelik normálisan a különböző felbontásokat. Javaslom nézd meg mondjuk a dpi beállításokat egy Paranoid Android alatt, és rájössz, hogy nem csak a felbontás számít.

(#56) fateless válasza Parallaxis (#53) üzenetére


fateless
veterán

Te pixelhuszárként inkább azok darabszámára hajtasz, én "vénemberként" a látható képre. Nem kevesebb tartalmat látok a 4,8"-on, hanem kevesebb pixelt, ugyanannyi tartalmat (illetve ha nem vagyok rest a kijelzőgombokat eltüntetni, akkor ugyanannyi pixelt, ugyanannyi tartalmat, nagyobb kijelzőt változatlan készülékméret mellett)

A kérdés nem értelmetlen, csupán számodra nem releváns, hiszen a pixelszámok fontosabbak számodra.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#57) Parallaxis válasza fateless (#56) üzenetére


Parallaxis
addikt

Te pixelhuszárként inkább azok darabszámára hajtasz, én "vénemberként" a látható képre.

Én is a látható képre, de a látható képet a pixelek adják ki :D

Kisebb képarányon, kevesebb pixellel, kevesebbet látsz, ez fizikai tény, ha nem érted, arról nem én tehetek.

(#58) Parallaxis válasza #16820480 (#55) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amit írsz, az csak olyan rendszereknél igaz, amik nem kezelik normálisan a különböző felbontásokat.

Azonos felbontásról és eltérő fizikai méretről beszéltünk, de őrület, hogy páran meg akarjátok magyarázni azt a hülyeséget, hogy ugyanannyi információt látsz azon a kijelzőn, ahol alul nem takar le a virtuális gombsor 30-40 sort, mint ott, ahol igen. Fentebb belinkeltem egy videót, ha megmagyarázod, hogy ott ugyanazt a képet látod, mint egy normális, nem virtuális billentyűzetes kijelzőn, akkor nincs tovább miről vitázni, feladom.

Engem egyébként a legtöbb esetben még a felső státusz sor is zavar és ha lehet olyan alkalmazásokat választok, ahol van lehetőség a teljes képernyős használatra. Soha nem vennék olyan készüléket, ahol a kijelző felületet ilyen hülye virtuális gombokkal pazarolják el (max akkor, ha az nem a normál képarányhoz tartozó felbontásból vesz el területet, de ilyen készülék nincs még a piacon).

Paranoid Android alatt, és rájössz, hogy nem csak a felbontás számít.

Érdektelen, root és patch nem releváns, a ma kapható jó pár készülékeknél a root és a custom rom végleges garanciavesztéssel jár, enélkül meg ezt nem tudod megoldani. Egyébként sem sok jelentősége van, mert a DPI állítással lehet, hogy többet raksz ki a kijelzőre, de az olvashatóságot rontod (a fene sem fog bolhafingnyi betűket silabizálni).

(#59) #16820480 válasza Parallaxis (#58) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azok alapján, amit írtál, éppen azt magyarázod, hogy egy azonos fizikai méretű telefon esetén a 4,5"-os kijelző+érintőgombok esetén több tartalom fér a kijelzőre, mint egy 4,8"-os kijelzőre, ahol a +0,3"-t a virtuális gombok foglalják, és ami amúgy a dpi beállításokkal korrigálható kisebbre-nagyobbra.

(#60) fateless válasza Parallaxis (#57) üzenetére


fateless
veterán

Hagyjuk... :(

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61) Parallaxis válasza fateless (#60) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem is hagyjuk..

Meg akarjátok magyarázni, hogy ha letakarsz a látványból egy cm-nyi csíkot, akkor is ugyanazt látod.

Hát, ebben a dimenzióban sajna nem..

A kijelző fizikai mérete meg ezen nem változtat azonos felbontásnál, max arányaiban kisebb, vagy nagyobb lesz a látott képed.

(#62) fateless válasza Parallaxis (#61) üzenetére


fateless
veterán

Igen, pontosan erről beszéltem, gratulálok. :W
A látott kép méretéről beszéltem, ami neked sehogy sem megy át.
Ezért mondom, hogy inkább hagyjuk.
Te nem szereted az képernyőn levő navigációs gombot, én inkább kicsit nagyobb kijelzőt választanék, cserébe a navigációs gombokat ha akarom, látom, ha nem akarom, eltüntetem.

Nem akarlak meggyőzni arról, hogy melyik a jobb, ahogy az elején is csak más megvilágításba próbáltam helyezni a kijelzőn megjelenő navigációs gombok előnyét. Nem győzködtelek egyszer sem arról, hogy neked ezt kell szeretned. Neked az a + pár sornyi pixel a fontosabb, nekem inkább a nagyobb képernyő, amivel én döntöm el, hogy navi sor legyen ott, vagy épp plusz egy mozdulat keljen az előhozásához és közben ugyanannyi pixelt lássak, mint te, csak nagyobban. Én ez utóbbit választanám a kettő közül. Te inkább a kisebb fizikai képernyőt és a külön navi gombokat ugyanakkora készülékméret esetén. Ennyi.

Ha továbbra is szeretnéd megmagyarázni, hogy miért kell mindenkinek azt szeretnie, ami neked a jó, akkor kérlek, privátban tedd, ezt már nem szemetelem tovább.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63) Parallaxis válasza fateless (#62) üzenetére


Parallaxis
addikt

Maradjunk annyiban, hogy én a nagyobb képernyőre ÉS a fizikai gombokra szavazok (Note 3-mam van, nem véletlenül), te meg barkácsolj, ha el akarod tüntetni a zavaró virtuális bizbaszokat :D

Csak az zavar, hogy meg akarjátok magyarázni, hogy a kisebb rendelkezésre álló képernyőfelület a jobb, meg a plusz mozdulatok és a barkácsolás meg a kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#64) kovacs65


kovacs65
senior tag

Hááát.....

nem ilyen lett

[link]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.