Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wetomi


wetomi
aktív tag

jópofa kártya, szerintem jó, ha adott teljesítményt hoz kisebb fogyasztással és melegedéssel, és az új driverekkel még gyorsulni is fog
csak minél hamarabb jöjjenek az egyedi hűtős változatok

(#2) smkb


smkb
őstag

Nem lett volna illendő a 4850-esből is 1Gb-ossal tesztelni? Ha már összehasonlító teszt...

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen hasznos teszt! :R Grat! :C

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó írás.
Nem fogom lecserélni a 4850 Toxicot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Steven


Steven
addikt

miért van az ,hogy prohardveren kerülnek fel mostanában legutoljára az adott HW tesztek...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6) blazsey2


blazsey2
senior tag

Igényes és szép írás,köszönet érte :R

PSN ID:blazseydr

(#7) total90


total90
veterán

Jó teszt, köszi :R Egyébként a 128 bit nem kevés ezen a kártyán? Csak úgy megvillant a szemem, hogy ez csak 128 bites, holott mostanság a legtöbb kártya 256 bites (még az én 8800GT-m is, ami nem mai darab).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) total90 válasza Steven (#5) üzenetére


total90
veterán

Gondolom későn kapják meg tesztelni a jövevényeket :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) blueMerle válasza Steven (#5) üzenetére


blueMerle
veterán

És az úgy nem zavar hogy nem a prohardveren van a cikk hanem a logouton? :DDD A szerzö pedig ugyanolyan fórumtag mint Te vagy Én, kedves Steven és total90 :U És hogy mi az a logout? Ajánlom figyelmetekbe: [link] :)

Az írás egyébként nagyon jó :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Steven válasza blueMerle (#9) üzenetére


Steven
addikt

ph azért elég nagy és híres oldalnak számít .... semmi bajom a logoutal .... de más nevesebb oldalakon vagy épp nem nevesebb oldalakon ,hamarabb kerülnek fel tesztek mostanában és szerintem több is mint ph-ra....

Az utóbbi hét tesztjei igazán érdekesek..:) nem hiszem hogy a tömegnek szólt...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11) blueMerle válasza Steven (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Értelek de ez a cikk nem a prohardveren van hanem a logouton :D A kettö nem ugyanaz. Látom nem érted: a logoutra Te is írhatsz cikket, bárki, ezt amit olvastál nem egy újságíró teszter készítette hanem egy ugyanolyan tag mint Te vagy Én. Olvasd el kérlek amit linkeltem, mert látom nem igazán érted mi is a logout.

[ Szerkesztve ]

(#12) boeing


boeing
senior tag

Gratula a teszthez :C Jó lett a kártya,de én még várok a DX11 tesztet,és majd alatta hogy fog muzsikálni a 5770. :K

(#13) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Ha abból indulunk ki, hogy az 1Gb-os 4870 teljesítményét hozza stabilan"

Hát, nekem pont nem ez derült ki a tesztedből. A másik fele pedig, hogy - a saját érdekedben - célszerű lett volna megvárni a 9.10-et.

És nem fair 512MB-s 4850-hez hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

***

(#14) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Jó kis kártya ez bár szerintem túl van árazva...
Várok még a vásárlással hátha bővül addig a kínálat és jó árasítva is lesz!
Köszi a tesztet és várjuk 9.10-es Catalystos bővítésed is! :R
Szerintem tuti hogy fog gyorsulni a 9.10-es Catalystal!

[ Szerkesztve ]

(#15) aginor


aginor
addikt

Köszi mindenkinek a hozzászólást.
Azért 4850 és azért csak 512-tal van tesztelve, mert nekem csak ez volt itthon.. de ha valaki ad egy 4870-et, vagy egy 1gb-os 4850 tesztre kölcsön, akkor azzal is szívesen tesztelek.

smkb: adsz tesztre egy 1gb-osat? ;)

Ollie: írtam a tesztben, hogy a driver még nagyon sántít nekem, végleges következtetést csak majd komolyabb driverekkel lehet levonni. Lehet, hogy a HP-s cikk is azért késik róla..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#16) Steven válasza blueMerle (#11) üzenetére


Steven
addikt

de tudom mi az, de ide írtam a véleményemet ...Az a szomorú ,hogy te vagy én hamarabb leteszteljük a cuccokat vagy más utolsó senki oldal mint prohardver....

Szóval szerintem te nem értetted mit írtam vagy lehet szarul fogalmaztam... :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) blueMerle válasza Steven (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Így már világos :))

(#18) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó kis írás, köszi szépen.
Nem lett rossz kártya, bár az ára még egy kicsit magas magyarországon.
Én inkább a 5850 -el szemezek.Bár a 5770 -es sem marad el sokkal tőle a mostani játékokban. Bár szerintem a DX11 alatt nagyobb lesz a két kártya között a különbség.
De ez majd jövőre kiderül.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) CptMisi válasza Misi 007 (#14) üzenetére


CptMisi
őstag

nincs túlárazva, csak még nem álltak be az árak, de ami azt illeti volt itt PH-n pár darab 37500ért, pedig még eléggé új...

majd az új driverrel történő teszt lesz érdekes....meg egy dx11 játékban...

jó teszt :C :R

Televan: ha mindkettő dx11es, akkor nem lesz lényeges különbség az 58xx és 57xx között, viszont az 5xxx és a 4xxx között szép különbség alakulhat ki... :K

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#20) Gerisz


Gerisz
addikt

"bár ez az újabb szériáknál ez még javulhat"

így értelmetlen.

(#21) Bluegene


Bluegene
addikt

jó teszt, már nem is kell megírni a PH tesztet, egyszerűen copy-paste-elik Flessék :DDD :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#22) marcias


marcias
őstag

Ha majd elfogynak a boltkokban a 4850-esek, akkor annak az árszintjére fog beállni szerintem, vagy annál nem lényegesen magasabb árra. (35 köré...)

Steam: marcias88

(#23) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Nagyon tetszett az írás, szerintem nagyon jó, és jó hogy nem vártál a 9.10es driverre, azt később is lehet pótolni.Köszi :R

(#24) Batmause


Batmause
tag

Kapóra jön a teszt, nagyon köszi. Pont most döntöttem el, hogy 5770-et szeretnék. Már csak az a kérdés, hogy XFX-et vegyek 39.5e Ft-ért, vagy Gigabyte-ot 47.5e Ft-ért. Megéri valyon az a majdnem 10e Ft különbség?

(#25) Steven válasza Batmause (#24) üzenetére


Steven
addikt

biztos hogy nem....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#26) Batmause válasza Steven (#25) üzenetére


Batmause
tag

Az XFX az milyen gyártó akar lenni, még életemben nem hallottam felőle? - kicsit le vagyok maradva, most pótolom be az elmúlt 2 év HW-fejlődését...:(

Engem meggyőzőtt ez a teszt, remélem mihamarabb lesz 9.10-es C. - kíváncsi lennék mennyit javul az eredmény.

(#27) Misi 007 válasza Batmause (#26) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

"A kártya (mint minden jelenleg forgalomban lévő társa) teljes egészében megegyezik az AMD referenciájával, mindössze a hűtő burkolatára ragasztott matricában különböznek."

Ez a kis részlet a tesztből azt hiszem meg is adja a kérdésedre a választ!

Az XFX nem túl régóta az ATI/AMD partnere viszont az NVIDIA oldalán készítettek bitang karikat!

[ Szerkesztve ]

(#28) Steven válasza Batmause (#26) üzenetére


Steven
addikt

valaki szerint nagyon jó személy szerint tök mindegy milyen gyártótól veszed GPU ua az nyák és a venti lehet esetleg más.....

Gar időt és az árat nézd ...

ha egyszer nvidiát vennél pl akkor inno 3d-t ne vegyél az tiltó listán van a többit veheted...:)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#29) Batmause válasza Misi 007 (#27) üzenetére


Batmause
tag

Tényleg, elsiklott a szemem felette! Akkor nincs is több kérdésem. Köszönöm a tesztet, a válaszokat - részemről ezzel az off befejezve. :R

Szerk.: inno3D még nagyon régen, MX440-esek korában került a saját tiltólistámra. :DDD Nincs nagy választék, XFX vagy Gigabyte. Olvasgattam külföldi teszteket is, igényeimnek bőven elég lesz az XFX is - főleg, hogy a Gigabyte nem ad semmivel sem többet ahogy olvastam ezt a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#30) CptMisi válasza marcias (#22) üzenetére


CptMisi
őstag

igen, most is olyan 25körül van a 4850... :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#31) cowboy_bebop válasza Steven (#16) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

A szept. 23.-án megjelent Radeon HD5850-et sem sikerült még letesztelni. :(

(#32) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nos pont annyit tud mint vartam tole, veszelyben van a 48xx az tutter, foleg melegedes+fogyasztas+DX10.1 miatt.
De 4850-70-90-rol, hogy nem eri meg cserelni az biztos
Az 58xx meg a csillagok kozott jar arban, majd talan fel ev mulva mar erdekes lehet a csere amikor eleri a min 50-70-100$-al alacsonyabb arat.

...

(#33) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hű, nagyon szép teszt, köszönöm. :R

Tetszett, hogy a 4850-et beleraktad. Tuningolom én is a Sapphire Dual slot 1gb-t, de soha nem tudtam, hogy ennyit számít átlag fps-ben a tuning. Én most 700/1000-en használom, mert a RAM-ok szinte 30-40Mhz túlhajtást is nehezen viselnek el hosszú terhelésnél.

Úgy látom egyébként, hogy még kiegyensúlyozatlan a nagy-tesó teljesítménye, ez lehet, hogy a 128bit miatt van, de nem kizárt, hogy driveres anomália.

Az 5770 DX10-es teljesítménye, valahol a 4850, és a 4870 között van. Dx11-ben ugye bár nem lehet összehasonlítani sem, mert a 4x széria hüle hozzá.

(#34) marcias válasza Devid_81 (#32) üzenetére


marcias
őstag

Nekem 2600XT-ről sem éri meg. Ja, hogy nem igazán játszom? ;]

Steam: marcias88

(#35) Voyage válasza Batmause (#29) üzenetére


Voyage
aktív tag

XFX nVIDIA-nal egyik legjobb gyártó, ha nem a legjobb. BFG, eVGA szintjén van, vagy még feljebb, itthon hivatalosan csak 2 éve van forgalomban... :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#36) gyiku válasza Devid_81 (#32) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez a kartya annak lesz jo, akinek kimaradt a 48xx, mint pl nekem ;)
asus mar 'csak' 45k :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#37) HANDO88


HANDO88
senior tag

Üdv mindenkinek.Jó kis tesztet sikerült összehozni,GRAT. :C Számomra/ez egyéni vélemény / egyre jobban az jön le a tesztekből hogy a 4800-as széria tulajoknak nem nagyon éri meg váltani.Én ugy látom nem igazán dübörög az új trónkövetelő,inkább pénz hajhászás szagot érzek.Természetesen gyorsabb az elődnél ,de mennyivel?Ennyi gyorsulás hogy úgy mondjam nézeteim szerint minimum kötelező ,és ezeket a kis lépéseket ugy fogyasztásban mint gyorsulásban évente a vevők torkán akarják letuszkolni több tizezer jó magyar forint kifizetése árán.Ki tudja ezt anyagilag követni?Szerintem a 4800-as tulajok ráérnek gondolkodni majd a hatezres széria környékén

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#38) tzsolesz válasza gyiku (#36) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Csak az a baj, hogy annyiért már 2db 4850-est veszel, oszt belövöd CF-be. Vagy 4890-et, ami erősebb nála.
Nem tudom, valahogy nem győzött meg ez az 5700-as széria. megmondom én mennyibe kellene kerülnie, hogy piacképes legyen. 5750 23-25K, 5770 30-32K amíg ez nem így lesz, addig egy 4850-el majdnem ott vagyunk 24K-ért. :K

(#39) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Grat az íráshoz!Mint mindig most is igényes a teszt,köszönjük!

(#40) Devid_81 válasza tzsolesz (#38) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pont ezen az allasponton vagyok, akkor talan egy 4830-50 CF
Tudom tudom rengeteget eszik es raadaul nem is jo a CF optimalizacio minden jatek alatt...de ket db "leertekelt" kartya talan az arat is jobban tartja majd, mint most egy uj es draga kozepkategria...persze ez nem befektetes :)

...

(#41) Yany válasza Devid_81 (#40) üzenetére


Yany
addikt

Én mindenkit lebeszélnék ilyesmiről. Dupla kártya, dupla gond. Gyakorlatilag az elégedetlen Radeon tulajok kimutathatóan nagy százaléka Crossfire rendszert futtat. Vagy mondhatnám úgy is, hogy a CF rendszerek tulajdonosainak jóval nagyobb hányada elégedetlen a grafikus rendszerével, mint a nem CF radeonoské. Ha gyorsabban szeretnél megőszülni, jó vétel, de ha nem sajnálod, hogy egyébként valóban kicsit gyorsabban veszít az értékéből a cucc (természetes, hisz újdonságról van szó), akkor egy 5xxx Radeon-nal sokkal nyugodtabban is alszik az ember.

Se CF, se 5xxx tulaj nem vagyok, de nagyon sok fórumot olvasok. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) D1Rect válasza Yany (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Én semmi gondot nem tapasztaltam CF-el. Lassan nincs is olyan, hogy ne hozna 50%+-t a második kártya, de általában jóval többet.
Viszonyításképpen 4850 + 30-50%=4890

Persze megfelelő alaplap kell hozzá, és egyszeri usernek jobb az 1 kártya.

(#43) Peetig


Peetig
csendes tag

Köszi a tesztet! Valóban igénytelen a csomagolás, de legalább Crossfire csatit adtak hozzá. 4830-hoz nem járt, pedig XFX...

Gondolkodom, hogy lecseréljem a 4830-t egy ilyenre, de inkább megvárom a 5830-at :DDD

Compaq Armada 7400.

(#44) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett!
Én személy szerint az 5750-re leszek majd kíváncsi, de ez a kártya sem szerepelt rosszul. Csak majd menjen le az ára, no meg lehessen kapni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#45) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

A CoH teszteknél: "DX9 módban az 5770 a szénné tuningolt 4850-et is lekörözi" - jah, ha a lekörözés 1fps az átlagban, a minimum meg ugyanaz :U

illetve: "DX10 módban már nem olyan nagy a különbség a kártyák között" - A grafikonok épp fordítva mutatják a dolgokat, sztem mod.

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#46) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

legjobbkor jött ez a teszt:C köszönöm...:R
marad az 1 gigás 4870-em....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47) TheDragon007 válasza - = Zk = - (#46) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Nálam is marad még a 4890. Majd jövőre cserélek... vagy azután :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#48) kelzsoca válasza TheDragon007 (#47) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk a fogyasztást nézve, és a dx11-et sokkal jobb vétel egy 5770-es, mint egy 4870-es kártya, persze, akinek ilyen kártyája van, nem éri meg lecserélni rá :N

Úgy általánosságban írtam, nem a tiédre válaszul :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#49) mokus1


mokus1
addikt

Jó teszt:)
De elírtad.Itt pont hogy a DVI-ok egymás alatt vannak ;)

(#50) - = Zk = - válasza TheDragon007 (#47) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, én azért buldogabb lennék egy 4890-nel:C...DE nem panaszkodhatom, ajnándék lónak ugyebár...Bár nemis annyira ajándék:W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.