Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az elején idegesített az UAC, de hozzászoktam... :)

(#52) #64791808 válasza Manson (#1) üzenetére


#64791808
törölt tag

Gratulálok a gondolkodás teljes hiányához. Ez az írás pontosan arról szól, hogy az egyébként bekapcsolt UAC-ot egy-egy program esetében hogyan kerüljük meg. Érted, vagy magyarázzam még?

Annyira imádom, mikor valaki fikázni tud, de gondolkodni nem...

(#53) infectedmann


infectedmann
őstag

UAC csak annak kell, aki vérpistike módjára telepítget, meg böngészik. Én csak minőségi szoftvereket használok és csak olyan weboldalra látogatok el, ahova én akarok. Nem kattintgatok mindenféle idióta reklámra. Felugró ablakok letiltva. Tűzfal/vírusirtó van, úgyhogy teljes biztonságban érzem magamat. Soha életemben nem volt semmilyen a gépemen.

(#54) Attichu


Attichu
csendes tag

Szerintem is ha valaki nem kattingat ész nélkül mindenre akkor teljesen felesleges az UAC.

(#55) #64791808 válasza Attichu (#54) üzenetére


#64791808
törölt tag

Mikor az első Vista beta felkerült a gépemre, az első az volt, hogy a UAC-t hol lehet kikapcsolni. Azóta sem volt sem vírusom, sem olyan programom, ami problémát okozott volna. A UAC kikapcsolásából semmilyen hátrányom nem származik.

Viszont időről időre előfordulnak nálam olyan gépek, ahol fut vírusirtó, tűzfal, anti-spyware, UAC maxon, és a gép teljes erőforrását felzabálja az, hogy megpróbálják megvédeni, mégis vírusos, trojanos, össze van fosva.

Hogy ajánlom-e az UAC kikapcsolását? Nem. Nem rossz dolog az. De hülyeség ellen nem véd, és ez a lényeg.

(#56) effendi2


effendi2
tag

Az UAC nem lenne rossz, de a megvalósítás gyatra.

Aki ésszel használja a gépet, ért hozzá, annak felesleges/idegesítő.
Aki meg minden szart összeszedett, az ezután is össze fog, mert egyrészt hülyeség ellen nincs orvosság, másrészt már reflexből leokézza, mivel percenként/óránként felugrál, és nincs az a türlmes ember, aki huszonkétezer-hatszázhetvenhatodszorra is elolvassa.

Szal értelme majd akkor lesz, ha taníthatóvá válik, addig nem jó semmire.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#57) Realradical válasza effendi2 (#56) üzenetére


Realradical
őstag

Addig is ott az Online Armor.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#58) ftc válasza effendi2 (#56) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha percenkén ugrál ot gond van.....én géptelepités óta nem láttam

(#59) effendi2 válasza ftc (#58) üzenetére


effendi2
tag

Én sem. Telepítés után egyből kikapcsoltam. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#60) cucinho


cucinho
aktív tag

Én is azon fórumozók népes táborát gyarapítom, akik nem UAC-t, hanem az agyukat használják. (Meg persze egy tanítható ESS tűzfalat.)
Első dolgom kikapcsolni telepítéskor, mondjuk ez eddig kétszer történt meg. Egyszer az asztalin, egyszer a laptopon, soha semmilyen gond nem volt egyik géppel sem. :)

Majd ha ez is tanítható lesz, akkor meggondolom a használatát, addig felejtős.

(#61) benedekco válasza ftc (#58) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam elég sokat "ugrált". Pl totalcommandert buktatja rendesen. Dosbox-al is kavart. Nem tudtam szó nélkül a program files alatt kotorászni (pl szeretem a portable progikat,a mik nem hányják teli a registrit felesleges automatizált szarokkal). Elég sok mindenre felugrik. Valszeg ha csak a mozilla-t meg a leveleződet futtatod akkor tökre jól megvagy. De ha mindenfélét szeretnél csinálni, dolgozni a gépen akkor szopóka-nyalóka lesz a vége(amíg ki nem tapasztalod a rendszert). Elég sokat szívtam az uac-al és Én is elég primitívnek tartom, a taníthatóság hiánya egy qrva nagy baklövés. Mert mint mások is írták, a "hülye" úgyis ingen-re kattint, mert akkor "továbbjut". Sokat állítgattam, progiknak, mappákra és egyebekre külön hozzáféréseket adtam meg, de így is volt progi ami megbukott, vagy állandóan rizsázott. Pl az milyen, hogy a totalcommander egy alap wincmd.ini-t nem tud módosítani, mert nincs hozzá jogosultsága. A saját beállítási file-ja. Ja hogy nem a prgfiles mappába kell telepíteni? Mindent máshova. Ez már megint egy másik sztori.... nem kezdek bele.
Külső vírusirtó/tűzfal/antispy-al teljesen megvan az ember. Azok nem kiabálnak minden szarra, ha meg igen akkor lehet őket tanítani (már elég régóta alap funkció). De valószínűsítem, hogy ezt is csak azért tették bele ilyen seggfej módon, hogy elmondhassák a win8-nál, hogy "gyerekek ezt is megcsináltuk faszábbra, mekkora királyok vagyunk".

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#62) vicmara válasza Manson (#1) üzenetére


vicmara
csendes tag

Miért is? :U :F

FIGYELEM a SIM kártyámat ELLOPTÁK! (06304354714) SENKI ne bízzon az ÉN pirospontjaimban, ha ezt a számot látja, mert valószínűleg át lesz verve!

(#63) MrTwister válasza vicmara (#62) üzenetére


MrTwister
őstag

Szóra sem érdemes! Érvelni nem tud csak trollkodni jött ide úgy tűnik :) Pedig már többen is reflektáltunk a kijelentésére, de nincs kivel kommunikálni... Pedig lehet ezt nyugodtan, észérvekkel is. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#64) vicmara válasza benedekco (#61) üzenetére


vicmara
csendes tag

Észérvek:

Én is elég primitívnek tartom, a taníthatóság hiánya egy qrva nagy baklövés. Mert mint mások is írták, a "hülye" úgyis ingen-re kattint, mert akkor "továbbjut".

Részben valóban igazad van.
Konkrétan abban, hogy a "hülye" úgyis..
Kár, hogy az UAC PONTOSAN arra való, hogy:

1. a "hülyét" megvédje "magától" - ami lehetetlen.

2. a többieknek jelezze a hasznos - és egyébként észrevehetetlen - dolgot, hogy a program, amire "böktünk", garázda tulajdonságokkal bír.
(Mert a "jó" program ugye, beéri a sima jogokkal, nem akar írni mindenhova, stb, stb.. Filmet nézni, netezni, stb, ugye ezek a jogok nem kellenek, ezért az ilyen programok futnak enélkül is -> nem is kérnek ilyen jogot.)

Ha tanítható lenne, akkor lenne egy lista a registryben, stb, amit "mások" megpróbálhatnának "hackelni".
Ha nem lenne "elsötétítés", akkor egy egyszerű programmal (pl AutoIt) simán "megnyomhatná" valami automatikusan.

Ha meg valaki akkora power user, hogy nincs szüksége ilyesmire, mert pl tudja, hogy a 40-ből melyik futó taszk nem volt még tegnap, stb, meg tudja, mi az a rootkit, és el tud vele bánni - általában -, annak nincs szüksége Windows 7-re.
Hiszen elég intelligens hozzá, hogy ne akarja mutogatni, hogy Neki mindig a legújabb van.

(Persze itt most a DirectX körüli "ellentmondásokat" nem vettem számításba.)

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM a SIM kártyámat ELLOPTÁK! (06304354714) SENKI ne bízzon az ÉN pirospontjaimban, ha ezt a számot látja, mert valószínűleg át lesz verve!

(#65) Realradical válasza vicmara (#64) üzenetére


Realradical
őstag

Az a baj, hogy amennyiben írok egy Petike.exe progit, megetetem egy kulturáltan megírt manifest fáljllal és mikor te indítod szolgaian megkérdi tőled a Win7, hogy ennek a proginak kell az admin jog adsz-e neki. Mivel neked minden vágyad, hogy a Petike.exe-vel zabot hegyezzél megadod neki (ugye nem mondja meg mire kell, esetleg adsz neki egy run as admint) aztán már szét is barmoltam a gépedet a Petike.exe-vel, mert semmi nem akadályoz. Lehet egyébként Petike.msi is, azzal is kérhetek a településhez admin jogot tőled.

Jó dolog az UAC, de inkább olyan gépekre ahol van egy fix image és azt nemigen változtatják azt, pl. céges környezetben. (ott meg annyi a baj, hogy tele vannak VB-s régi progikkal amik eldobják a hajukat miatta)
Ha valakinek otthonra napi dolgok mellé kell védelem az UAC önmagában nagyon kevés. +1-nek jó, de nem olyan varázslatos mint itt be van állítva pár helyen.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#66) benedekco válasza vicmara (#64) üzenetére


benedekco
addikt

2a, Ezeket a hasznos és "észrevehetetlen" dolgokat nem lehetne az UAC nélkül egy másik programmal megfogni?
-Miért kell külső progi?
-Mert az tanítható és nem kérdez. Illetve talán többet is tud mint az UAC.
Azaz, egy sima netezős stbstbstb. alap (nem melós) gépre jó az! Ha másoknak kell rendszer és telepítek, akkor uac maradjon csak bekapcsolva.

2b,
Azt miért ne tudnák úgy megírni, hogy csak az UAC férjen hozzá, még Én se? Nem hinném, hogy komoly gondot okozna. Rengeteg tűzfal, vírusírtó vagy akár antispy program tudja ezt. Még "önvédelem" is van ezekben. Nyilván feltörhető, mint minden. De valszeg az UAC is megkerülhető ilyen szinten.

2c,
Szerintem túlságosan le akarod egyszerűsíteni a dolgot. Vannak átmenetek is. A win7 nem az (csak?) uac miatt jó, hanem ezer más dolog miatt. Sok helyen még mindig XP-t használok. De erre meg van az ellen tábor, aki ugyanilyen "ellenzősen" mondja a magáét, hogy az XP teli van lyukakkal. Lehet, de ésszel(tűzfal, stbstbstb) talán az is van elég biztonságos.
(amúgy nem egyszer találtam mások gépén nem oda illő process-t, a 40 másik mellett és ezzel nem arra akarok célozni, hogy májer vagyok, hanem arra, hogy egy pici odafigyeléssel és google-el ezeket is ki lehet szűrni... ha már valaki nem akar vírusírtót meg egyebeket használni)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#67) MrTwister


MrTwister
őstag

Van aki megcsinálta a leírásom alapján az "okosítást"? Csak kíváncsi vagyok, hogy minden egyértelmű volt-e és, hogy más progikkal is simán megy!? :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#68) Manson válasza vicmara (#62) üzenetére


Manson
csendes tag

Azzal, hogy a programok egy részének engeded az uac átlépését, az összes olyan kártékony program, amit kicsit kulturáltabban írtak meg, egyszerűen elindít bármi olyan processt amit Te így szépen átengedtél, és onnantól fogva ismét fogalmad sem lesz róla, hogy fut valami a háttérben.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#69) Manson válasza MrTwister (#63) üzenetére


Manson
csendes tag

kire gondoltál ? :)

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#70) MrTwister válasza Manson (#69) üzenetére


MrTwister
őstag

No látod lehet ezt így is. :K Arra gondolunk itt néhányan, hogy ha csak azt a programot engeded ki UAC megerősítés nélkül, akiről tudod, hogy mit csinál/nem kártékony az nem egyenlő azzal, mintha kikapcsolnád az UAC-ot. Értsd meg ez csak egy "script" ami elvégzi helyetted egyetlen egyszer minden egyes alkalommal a gépies Igen-re kattintgatást! Kérdezem én mivel jobb/biztonságosabb az, hogy ha a TC esetében minden egyes alkalommal rákattintok a Yes-re és úgy kap rendszergazdai jogokat vagy ezt elvégzi helyettem ez a script? :Y Így is úgy is szabad kezet kap a program nem? Azt meg mindenki had döntse el maga, hogy melyik programnak szeretne állandó rendszergazdai jogosultságot adni! Mellesleg én amióta az eszemet tudom nem emlékszem(mindig is be volt kapcsolva az UAC-om oprendszer szinten), hogy bármikor is nemet kellett volna nyomnom bármely programnál az UAC Igen/Nem kérdéspárosánál, az is igaz mindet én indítottam rendsz.g.-i jogokkal. Ha meg egyszer így indítom miért is nyomnék rá nemet? Nem értem az aggodalmad! :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#71) Manson válasza MrTwister (#70) üzenetére


Manson
csendes tag

Ne aggódj, tudom mit csinál az amiről a leírás szól, viszont mondok egy nagyon egyszerű példát, miről is beszélek.

Pl. letöltesz egy ebookot, mondjuk akármiről szóló .chf fájlt. Egészen véletlenül ennek az elejére simán lehet kódot fűzni, amit a bekapcsolt uac megfog, a vírusírtód pedig rádöbben, h jé itt vmi van..megnézzük..

Ha alapból admin joggal rohangál a tc, akkor pedig lazán fut a kártékony kód, innentől fogva azt csinálsz amit akarsz,valóban nem fogsz semmit észrevenni.

Nyilván a legkevesebb eset mikor tényleg a nem gombra van szükséged, de azért előfordul az is. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy aki azért rinyál mert félpercenként az uacra kell kattintania, az hülye.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#72) MrTwister válasza Manson (#71) üzenetére


MrTwister
őstag

Hát nem vagyunk egyformák ez van, vannak paranoiásabb emberek és "hülyék" mint én. :U Ez van. Én adtam egy lehetőséget "a mi fajtánk" kezébe amivel megszabadulhat adott esetben az I/N párostól, de nem javaslom a használatát a kevésbé bátrak számára. Mea culpa! :D

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#73) benedekco válasza MrTwister (#72) üzenetére


benedekco
addikt

No para, nem vagy egyedüli "hülye"! ;)
Majd egyszer lehet végigolvasom és kipróbálom, ha megint W7-el fogok nyomulni.
THX!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#74) MrTwister válasza benedekco (#73) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszönöm a támogatást testvér! :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#75) monocikli válasza MrTwister (#74) üzenetére


monocikli
csendes tag

Kipróbáltam sikerült, full UAC kontroll mellett a gyakran használt megbízható progik nem idegesítenek többé.
Köaszönet a cikkért!

kilinccsel előre... (Project Cars: Kuplung1973, WOT.: MindenkiAmator) https://www.facebook.com/simBOOT/

(#76) MrTwister válasza monocikli (#75) üzenetére


MrTwister
őstag

Nagyon szívesen! Örülök, hogy hasznodra vált a cikkem. :K :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.